Florenc – brána do Karlína

aneb: zapište si termín do kalendáře!

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené a jeho autorem je Šumavák. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

1 940 komentářů u „Florenc – brána do Karlína

 1. hmm, koukám, pánové, že si tady dodáváte odvahy 🙂

  OT: svět se zbláznil (a začíná být obzvláště nebezpečené místo) 😕
  Kde je ta doba, kdy US ambassy nejen organizovala, ale dokonce šla v čele ….
  “Veľvyslanectvo USA rozposlalo svojim občanom zdržiavajúcim sa na území Slovenska nasledujúci mail, v ktorom ich varuje pred demonštráciami, ktoré by sa mali na Slovensku v najbližšej dobe uskutočniť a zároveň ich žiada, aby sa demonštráciám vyhli”
  http://www.hlavnespravy.sk/americke-velvyslanectvo-varuje-svojich-obcanov-zdrziavajucich-sa-na-slovensku-pred-demonstraciami/567889

 2. Halle,
  ochrana stála za dveřma a jukala, jestli někdo nejde 🙂 Akorát nevím, jestli by v případě nenadálého příchozího jen pískla nebo rovnou střílela.

 3. Matzurko
  nenadálý příchozí by je tak mohl leda kopnout do ř.ti. Při koukání se klíčovou dirkou se totiž tělo nahrbí do charakteristické polohy 🙂

 4. Ono obecně těžko soudit: je to Rusko, varianta, že ho dal odrovnat Putin vyloučena není, nicméně, pokud měl na něho pifku i někdo jiný, byla k tomu právě teď ideální příležitost.
  Žádné vyšetřování nepřesvědčí obě strany, a Colombo, Poirot i inspektor Clouseau už jsou mrtví.
  Ale zase, je dobře, že to přišlo, bojová nálada minulý a tento týden povážlivě upadala na obou stranách.

 5. westíku 1851 – třeba se ve studiu materiálů zarazili mu Slovenského národního povstání!
  A co kdyby přišel ten hajnej? 😀

 6. 1855 musí se počkat do jara. Tyhle předjarní měsíce válčení moc nepřejí. Zima, komplikovaná logistika, únava. Duben, květen a může to zas frčet.

 7. NoName 1854 – a proč by to dělal?

  Je blbej? Nejni!
  Měl Nemcov podporu? Asi 5%!
  Pomohlo to něčemu? Nepomohlo!….

 8. 1857 v tom je ta genialita. Vyřídil ho jednou provždy ač tím teoreticky nic nemohl získat. Nic totiž neutuží kázeň tak, jako potrestání nevinných.

 9. 1800, 1802, Nickname, Matzurko, takové detaily jako úchop a krk neřeším. Ladění plusmínus by mělo sedět, podle foukací ladičky, elektronickou zatím nemám, sluch mám plusmínus použitelný, relativní. Akorát problém s posledními nejvyššími strunami, ani nevím jak se jmenují, ať ladím jak ladím, pořád to trochu utíká nahoře oproti spodku. Mají o dost jiné zabarvení než ostatní, jiné harmonické, zvonivější a ostřejší, ucho mi to špatně chytá.
  Jinak zhruba tóny lezou asi jak mají a jsou tam kde by měly být, pokryto je všechno, logicky navazují,stupnice cdur se dá zahrát bez krkolomného hmatání, i když je to fuška, a k tomu, protože jsem neznalec a samouk, i podle ucha nějaké to “béčko”´čili půltón. Co ucho slyší, co paměť dá, to se snažím prostě zabrnkat jak na středověkou loutnu. Zatím mně to baví. Dál se uvidí, jestli zůstanu při tom, neřeším, mám-li náladu, zabrnkám si.

 10. Schumi,
  tak když je to jen pro radost, je asi jedno, jak to držíš. Já jsem dost fajnovka, tak mám na kytaře struny nylonové, přeci jen ty mozoly na prstech od kovových byly nepříjemné. Na stupnice dlabu, hraju fakt jen doprovod ke zpívání.
  Jo, pokud by tě to omrzelo, tak je poměrně jednoduchý nástroj zobcová flétna. Altovky už mají i hezký zvuk, nikoliv jako na vábení krys, ale něco středověkého 🙂
  Anebo si pořiď sitár a manželka tě může doprovázet bušením do bubínků :), ať z toho sousedi taky něco mají.

 11. Prý tam našli šest patron od Makarov. Devítka. To není úplně špatná pistole. Těžká, trochu škube ale vždy funguje … Musí jí být po světě a v Rusku nepředstavitelný mraky.

 12. Byl holt nezodpovědný. Důkazy měl a tahá se po ulicích s děvočkou. Aktualne.vz to ví:
  “Němcov měl důkazy o Rusech v Donbasu, zní z Kyjeva”

 13. 1864 to quivis
  … vy jste nikdy neviděl žádný díl Jamese Bonda? Krásná a mladá dívka sama večer se stárnoucím ale šarmantním vlivným mužem?
  Netrklo Vás že jako zázrakem neutrpěla ani škrábnutí?
  Je to ruská špionka!

 14. NoName ad 1860 – a nenechal ho on zabít kvůli té krásné ukrajince? Zachtělo se holoubkovi… 😉 😀

 15. Ještě, že u nás bal a je klid. Představte si tu hrůz:” Prezident zabit kvůli krásné letušce.”
  Dnes by to moho maximálně být: “Politická vražda kvůli frťanu slivovice.”

 16. výše jsem psala, že svět se zbláznil; na potvrzení (kromě zavraždění Němcova ) doplňuji :
  1.býv.ukrajinský politik spáchal sebevraždu:
  http://www.novinky.cz/diskuse?id=394719&articleId=/zahranicni/362950-prominentni-
  2.Porošenko se chce zbavit Jaceňuka:
  http://antikor.com.ua/articles/29587-poroshenko_gotovit_otstavku_jatsenjuka_i_vsego_kabmina_uhe_na_sledujushchem_plenarnom_zasedanii_rady
  3.Obama se chce zbavit Porošenka(?):
  http://www.moonofalabama.org/2015/02/obamas-dilema-after-debaltseve-what-to-do-about-poroshenko.html

 17. Quivisi 1864,
  to se mi na těch tajemnejch vraždách vždycky moc líbí. Jak oběť měla důkazy, které si již na věky vzala do hrobu a zločiny nebudou odhaleny!
  A vůbec niákdo jinej nic neví! Jak to tyhle voběti dělaj??? 😀 😀 😀

 18. Tak jsem si pročetl SpiegelOnLine. Nějak mne při tom napadá “Plačky nad Finneganem”. Ovšem poměrně solidně napsaná politická anamnéza onoho Němcova vypovídá něco jiného. Nebyl to jenom hodný Fridolín, speciálně pak ne jako gubernátor. Pak tam jsou nějaké neukojené ambice a poměrně vulgární vystupování nejen vůči Putinovi, ale i vůči politikům v opozici. A ač Spiegel evidentně – dle ostatních článků – zavražděnému fandil, onen profil není nijak příliš lichotivý.

 19. 😉

  ZA VAŠI A NAŠI SVOBODU – SVÍČKA ZA BORISE NĚMCOVA

  Vážení přátelé,

  vzhledem k čerstvým tragickým zprávám z Moskvy (vražda liberálního politika a ostrého Putinova kritika Borise Němcova) jsme se rozhodli změnit původně plánovaný program. Srdečně Vás zveme na neděli 1.3. na 14:00 na Staroměstské náměstí, kde se bude konat akce, která na jednu stranu vzdá hold památce Borise Němcova a na druhou stranu vyjádří morální podporu všem těm statečným Rusům, kteří i přes včerejší událost, v neděli vyrazí do ulic protestovat proti puninskému režimu a za mír nejen na Ukrajině, ale v celé Evropě.

  Potvrzení hosté:
  Jaromír ŠTĚTINA – europoslanec
  Michael KOCÁB – hudebník, který se zasloužil o odchod sovětských vojsk
  Džamila STEHLÍKOVÁ – lékařka, univerzitní pedagožka a politička
  Roman JOCH – ředitel Občanského institutu
  a další (bude průběžně doplňováno):

  Prosím zvěte své přátele. Je potřeba ukázat, že Češi nejsou lhostejní. Situace je vážná.

  Den D.
  1. Další mezinárodní den solidarity s Naďou Savčenko
  2. V Moskvě proběhne pochod proti Putinovi.
  3. V Evropě pak Ukrajinci organizují mezinárodní den za další sankce proti Rusku. Pražský Majdan se zapojuje, protže ten den vyvrcholí jeho kampaň “Zastavme ruskou agresi na Ukrajině. Další ekonomické sankce na Rusko. Nenechme Ukrajinu bezbrannou.”

 20. Dobré odpoledne, zatímco se člověk plácá po sjezdovkách, dějou se věci 🙂 AD 1875 – má-li někdo podporu Kocába,Štětiny, Stehlíkové, Jocha…, už žádné nepřátele nepotřebuje 🙂

 21. Rputi tak to je fakt problém! Jedinej, jedinoučkej měl důkazy o přítomnosti rusů na Ukrajině !
  A celej svět na ty důkazy zoufale čekal!
  Důvod na zabití na příkaz Putina jako hrom!
  Nelze mít žádné pochybnosti!
  Byl to mrch Putin ! 😀

 22. 2 westík ad 1868 – tak mám z toho takovej dojem, že milej Porošenko brzo zjistí, že sebevražda je silně nakažlivá nemoc… Jak už zjistili mnozí jiní…

 23. Dobrý podvečer,

  tož vidím, že naše morální squadra azúra má jasno. 😀

  Vyšetřovat už není třeba, dokonce to enní žádoucí, protože co kdyby se přišlo na nějaký fakta, který by mohly zpochybnit Legendu. Třeba že se dotyčnej šlápl na kuří oko mafii nebo se mstila zhrzená manželka…

  ona Kocábovi prý zdrhla ta jeho Lejla, tak aby nemusel doma vopuštěnej truchlit, tak si zve na Staromák kámoše….

 24. 1868 westík
  dobrý komentář pod tím Vaším odkazem na Porošenka a Jaceňuka
  Очередной фэйк. Хотя согласен, что менять нужно не кровати. а блядей…..
  Další fake, ačkoliv souhlasím, že je nutné vyměnit ne postele ale ku.vy 🙂

 25. Quvisi, vy se domníváte, že Porošenko je snad novodobý král Midas? Ten přece všechno, čeho se dotknul, změnil na zlato. To bylo nejprve radosti. Později svého přání, které mu splnil sám Dionýsos, poněkud litoval…

  Ale sedělo by to. Když mu říkají čokoládový král…

 26. (1882) hele, skimici, já věrohodnost médií od jisté doby nezkoumám;předpokládám, že o pravdivosti jimi podávaných informací se dá s úspěchem pochybovat -ať je to CNN nebo Itar TASS 😕

 27. 1885 westík
  … já jenom z ruštiny přeložil ten komentář hlavně kvůli tomu, že tam je široká slovní zásoba. Termín блядь v plurálu v novinách každý den nepotkávám.

 28. No, Porošenka moc nechválej, ukrajinští hrdinové. Tolik sprostých slov jsem dlouho neslyšel. I pít se musí umět a hlavně k tomu něco přikusovat, jak trefně podotkl nějaký glosátor pod tím.
  Закусывать надо, господа добровольцы.

 29. Takže naštvali nejen Rusy, ale taky RWE…

  …Britská vláda dnes zablokovala prodej dvanácti ropných a plynových polí ruským miliardářům Michailu Fridmanovi a Germanu Chanovi. Zisk polí v Severním moři byl součástí dohody o prodeji divize těžby plynu a ropy DEA, kterou s ruskými oligarchy loni v březnu podepsala německá energetická skupina RWE. Informovala o tom agentura Reuters…
  http://www.reflex.cz/clanek/zpravy/62576/britska-vlada-zablokovala-prodej-nekolika-ropnych-a-plynovych-poli-ruskym-miliardarum.html

 30. Mno, řekl bych , že ti Rusové so oddychli.
  Ziskovost naftových polí kolem skotska při dnešních cenách surovin moc ziuskové nejsou, a pokud ty ceny budou dál nízké, tak celý naftový těžební průmysl ve Skotsku půjde do háje…..
  Ta hodnota polí byla loni v březnu dost vyšší…..

 31. Pěkné !
  Britská vláda neměla informace o tom, že Rusko anektuje velké části Ukrajiny, protože britští diplomaté neumějí rusky. Vyplývá to ze zdrcující zprávy britské Dolní sněmovny.

  Jazykové schopnosti na britském ministerstvu zahraničních věcí jsou nyní tak ubohé, že diplomaté nebyli schopni informovat britskou vládu, že probíhá ruská anexe Krymu.

  Výbor poslanců zjistil, že jen 27 procent pracovních míst na britském ministerstvu zahraničí, které mají být obsazeny osobami hovořícími rusky, je obsazeno zaměstnanci schopnými mluvit rusky na požadované úrovni.

  Ve všech jazycích byl průměr jazykově systemizovaných míst obsazen osobami hovořícími cizími jazyky pouze v 38 procentech, což parlamentní výbor charakterizoval jako “alarmující”.
  – See more at: http://blisty.cz/art/76632.html#sthash.7Ncn6D1G.dpuf

 32. Halle,
  v tom případě lze také pochybovat, zda-li ovládají angličtinu. Amíci jim to určitě psali… 😀

 33. 2 BohousB ad 1884 – já si vždy představoval, jak to asi vypadalo, když si chtěl na ministerstvu úlevy vytřít prdel…

 34. Pokud to byl novodobej král Midas, tak je jasný, jak to dopadlo. Tam musí být od té jeho “čokolády” úplně všechno…

 35. No a jinak koukám, že se tu probírá vše možné, ale že to má za sebou pan Spock, to nějak uteklo.
  No tak žijte dlouho a blaze!

 36. PeSi, 1793 – mně to neuniklo. Ale nějak to tu nevzbudilo zájem.

  Halladine, neplatěj mi klienti, proč by platil Putin. 🙂
  Nicméně i kdyby byl ten Němcov sbírka všech občanských ctností (což asi není, ale všichni se tak tvářej )
  tak si umím přestavit, že jestli se šťoural v korupčních poměrech matičky Rusi, mohl šlápnout do vosího hnízda, který nemá s Putinem nic společnýho, za to pro vyrušené vosy je zajištění nájemné vraždy podstatně jednodušší nez pro Putina.
  A proč to nenačasovat těsně před demonstrací, kdy se hodí, že to odvede pozornost k politické motivaci?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *