Glosa k Afghanistánu

Dušan Neumann      

Americká veřejnost se jen pomalu smiřuje s neslavným útěkem americké armády z Afghanistánu, který je stále jedním z hlavních mediálních témat, i když se progresivistická media snaží debakl zatlačit do pozadí novými katastrofickými vizemi třetí vlny COVID 19.

       Za velkých finančních výdajů cvičená a moderní technikou vybavená afghánská armáda se vzdala Talibánu během dvou týdnů, přestože v minulosti v bojích s Talibánem přinesla značné oběti. Proč se tak stalo je stále tématem rozborů povolaných i nepovolaných expertů.

       Zdá se, že si afghánští vojáci spočítali, po zkušenostech s americkými instruktory, že mají větší šance na přežití i ve středověkém talibánském režimu, než v postmoderním, pro ně nesrozumitelném americkém modelu, bez ohledu na školení o diverzitě, rovnoprávnosti všech pohlaví, sociální spravedlnosti a budoucím politickém modelu světa, americkými politruky.

       Teprve teď se v plném rozsahu odkrývá výsledek obamovské transformace Pentagonu z instituce obrany národy v ideologický nástroj progresivistické elity.  Konzervativní media charakterizují současný Pentagon, FBI a CIA jako “woke” organizace. Pro americkou společnost jsou tyto síly daleko nebezpečnější než vzdálený Talibán neboť zcela kontrolují nekompetení Bidenovu administrativu.

       Jejich cílem zcela zjevně je zničit zbytky kapitalismu a amerického individualismu a nahradit ho jakousi formou intelektuálského ráje. Mírný pokrok neomarxistů od proletářského ráje předchůdců. Jejich vizionářská strategie je ekonomicky stejně sebevražedná jako byla koncepce socialistického tábora pod vedením Sovětského svazu.

       Na jedné straně president Biden ruší výstavbu ropovodů a brojí proti těžbě ropy a zemního plynu a zároveň v tichosti žebrá u ortodoxních Saudů o zvýšení dodávek nenáviděné ropy, aby stoupající ceny energií výrazně neovlivnily volby v příštím roce v neprospěch Demokratů. Stejně tak poníženě žádá presidenta Putina, aby trochu krotil ruské hackery v jejich výběru amerických strategických cílů, zatímco Pentagon se soustřeďuje na vnitřní boj s “bílou nadřazeností”, která je údajně základním kamenem  americké inherentně rasistické společnosti. A to prakticky v stejném okamžiku, kdy se do této společnosti hrnou statisíce barevných uprchlíků z celého světa.  Kolik rasově utlačovaných asi prchá ze Spojených států?

       Biden se stále ohání tím, že byl vázán rozhodnutím presidenta Trumpa odejít z Afghanistánu. Jenže už se nezmiňuje, že Trump s chováním políra, Talibáncům na rovinu řekl, že pokud nedodrží jedinou z tří podmínek jednání – žádné výcvikové tábory teroristů, žádné útoky na Američany a příslušníky NATO a odmítnutí jednání s afghánskou vládou o budoucí společné vládě, že Talibán rozseká na maděru leteckými útoky, počínaje kmenovými vesnicemi vůdců Taibánu. To ovšem progresivistům nahnalo husí kůži spravedlivého rozhořčení.

        Zatím všechno, co Biden od nástupu do funkce udělal, bylo zrušení předchozí vládou dohodnutých programů těžby ropy a zemního plynu, protokolů s vládami Latinské Ameriky o omezení ilegální imigrace (zahrnujících ekonomickou pomoc těmto zemím), otevření hranic takže se odhaduje, že v roce 2021dosáhne počet ilegálních příchozích dvou milionů osob.

       V Americe zdravého rozumu, kterou ještě pamatuji, by po afghánském debaklu rezignoval nejen ministr obrany, ale i většina Generálního štábu. Dnešní vojenští političtí karieristé se nejen za nejhorší vojenský neúspěch za padesát let nestydí, ale naopak zdůrazňují, že obrana země není prioritou neboť největším nebezpečím společnosti je klimatická změna a přetrvávající rasismus. Tedy bílý rasismus, který je třeba z ozbrojených sil vykořenit indoktrinací vojáků “Kritickou rasovou teorií”, momentálně nejmodnější zbraní progresivistů k potlačení svobody slova a myšlení. Stačí se jen dívat na náborové šoty v televizi a na sociálních sítích. Něco tak perfidního se od karikatur v Krokodýlu a Dikobrazu dlouho neobjevilo.

       Zpravodajské služby na tom nejsou o nic lépe. Dědictvím obamovských pohrobků – Johna Brennana, Jamese Clappera, Jamese Comeye, je totální ztráta prestiže, profesionality a respektu FBI, CIA a NSA. Rusku a Číně jsou, bohužel, už jen pro srandu. Poslední čtyři roky se tito karieristé soustředili na dokazování Trumpova spiknutí s Ruskem, na jeho zvolení pomocí ruských tajných služeb, zatímco důkazy skutečně korupčních dohod v Číně a na Ukrajině na notebooku Huntera Bidena označili za ruské desinformace. Tyto z profesonálního hlediska pubertální zpravodajské hrátky byly pro ně důležitější než hrozící katastrofa v Afghanistánu, kde americké zpravodjské služby hanebně selhaly.

       Nápravu za současné policiké konstelace nevidím. Jedinou šancí jsou volby do Kongresu v příštím roce, pokud Republikáni získají v Kongresu většinu.  Do té doby musí každý skutečný americký vlastenec opakovaně poukazovat na zločinnou nekompetenci současné administrativy, ideologický jakobinismu progresivistů a ekochiliasmus fantazírujích zachránců planety. Naděje umírá poslední.

Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené a jeho autorem je Šumavák. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

4 544 komentářů u „Glosa k Afghanistánu

 1. Já třeba teď furt jezdím 25-letým Fiatem a baví mě to 🙂

 2. Víte prdlajz, ale hraběcí rady…
  Žádné sdružení občanů nepotřebovalo být oficiálně zapsáno do obchodního rejstříku. To se takhle objevil zákon a ten zapsal z moci úřední všechny. A dal zákonnou lhůtu, aby bylo vše uvedeno do souladu se zákonem.
  A už stačí – zahrádkáři, důchodci i kursy paličkování vědí.

  • Likvidace spolkove cinnosti zapada do programu vlad.

  • Prdlajz Martine. To jako bys psal, že nejde šukat než manželství.

 3. “Hovno jsi mne pritelem!”, odvetil tatinek Oty Pavla, kdyz se ho snazil uklidnovat clen komise z okresniho mesta, ktera v soutezi kralikaru nevyhodnotila jeho kraliky jako championy.

  To je za vcelare, kralikare, okultisty, orchideare, zpevaky, ci vymirajici uz jazzmany ci jine, kdo delaji co je bavi a dotace jsou jim slovem neznamym.

 4. Dobré ráno vespolek,
  spolkové činnosti se neúčastním, takže se raději věnuji budoucí vládě… neradostně. Lipavský mi čím dál víc připadá jako nastrčený trouba, kvůli kterému se Piráti nechají vyštvat do opozice (rádi, ale rovnou tam nepůjdou, žebay to nevypadalo blbě).

  • Kupodivu – napadlo mě totéž.
   Koza, určená k sežrání Tyranosaurem. Následně odchod z “protityranosauří koalice”.
   Ta koalice – taky samý dravec… Shodnou se jen na tom, že je třeba zlikvidovat Babiše – a Zemana. A pak budou vládnout do skonání světa… Nebo do skonání vlastního. Tipuji předčasné volby.
   (Babiš mi vadil tím, jak měnil názory, ale hlavně svým skuhráním, jak ho nikdo nemá rád. Ale podplácet chudé uměl, to jo. A těch je spousta, takže mnohé voličstvo měl na své straně.)

   Nová vláda ve mě nevyvolává o nic větší důvěru, než ta stará. Jenom se budou mezi sebou bít a prsit se, co je čí zásluha a kdo to nejvíce posr… Pokazil.

 5. P.M. (9.11.2021 (0.40)) dobré ráno
  „Hovno jsi mně přítelem!“ původně než jsem dočetl dále, jsem chtěl opravit na „Hovno, BYLO jsi mnš přítelem!“ v domění že šlo o jakýsi ranní rituál loučení Oty Pavla s opouštějícím ho přítelem. Nekonečná řada na téma Fénixe, čarovného symbolu znovuzrození.
  Nicméně po dočtení jsem usoudil, že Ota Pavel byl jen starý sprosťák.

 6. na dnešním Vlkovi je přepis Putinova konstatování o trhu s energiemi z tuším Valdajského fóra, ne všechno to bychom se z našich medií dozvěděli …

 7. K včerejší diskusi se zdůrazňováním možnosti dodávek z různých zdojů plynu, včetně zkapalněné produkce z USA, je zajímavé toto Putinovo konstatování (snad by nelhal):
  Pokud jde o ruský zemní plyn, dovolte mi zdůraznit, že má třikrát nižší uhlíkovou stopu ve srovnání s LNG ze Spojených států.

 8. Došla mi právě “Psychologie davu” od Gustava le Bona. Zajímavé čtení.
  Jenom mě zaráží, že na konci knihy je napsáno, že to byla oblíbená četba Adolfa Hïtlera. Tak nevím jistě , co mi to o mě samém říká…

  • že se necháváte moc ovlivňovat nějakými blábolisty 😀

    • Myslim tim to, ze ctete nejake komentare na konci knihy a premyslite nad nimi.

     Tam se vzdy psaly blaboly typu “autor spravne popisuje socialni problemy kapitalismu, nicmene jeho socialni citeni jej nedovedlo k pochopeni komunismu a tridniho boje jako jedinehi prostredku…”

     No, a nejaka modernejsi mutace napise, ze tohle AH cetl a Vy nad tim premyslite 😀

   • Psychologie des foules tedy Psychologie davů Patří mezi základní díla jako například Canettiho Crowds and power Masa a moc
    Velmi doporučuji

    • Stačí pozorovat proud směřující ke dvěma schodištím jedoucím stejným směrem.

  • S tím bych se nezatěžoval. AH měl rád i Karla Maye. Já taky. Co to o mně říká? Vůbec nic. Ale humanitní přežvýkavci frází by z toho dokázali napsat filozofický tlustospis.

   • Gramotnost v některých případech mlže být významnou příčinou katastrofického rozsahu. Natož vzdělanost.

 9. 2 skimic ad 9:42 – zas by to bylo vhodné řešení pro poslance Europrdlamentu… 705 darmožroutů… Při obsazení průměrné galéry – 300 veslařů (30 vesel na každé straně, 3 veslaři do záběru, 2 do zpětného návratu) – by to vydalo na 2 galéry a 105 náhradníků… (pokrytí úmrtnosti veslařů).
  Aspoň by dělali něco užitečného… Živit bys je musel tak jako tak, prděli by stejně, ale posílili by si kondici prací na čerstvém vzduchu…

  • Viz výše PetrK – metan by se dal jímat, takže by veslaři byli zároveň producenti užitkového bioplynu…

 10. PeSi,
  geniální nápad. Kupříkladu Uršula z Leydenské lahve by se mohla ekologicky přesouvat mezi Vídní a Blavou a zatnula by tak tipec posměváčkům.

 11. V Itálii soudí exministra vnitra, že nechtěl na své území pustit emigranty, v Polsku brání hranici armáda a stěžují si na Lukašenka, že k nim emigranty posílá. A sláva jednotné EU!

 12. To jsem zvědavej, jestli to Lidovky dají i na internet: Přízrak zelených financí. Malá ukázka závěru: Přízrak zelených financí
  Trh nemusí znamenat rozmanitost a ani není imunní vůči ideologické nákaze
  Je nesmírný rozdíl v tom, jestli sledujeme výsledky a průběh glasgowské klimatické konference COP26 v českých médiích a v českém spektru sociálních sítí a v médiích západních.
  …..
  Kdo si myslí, že my jsme tady schovaní za humny, je na omylu. Naše velké automobilky jsou dcerami západních matek a naše banky jsou zase dceřiné firmy bank ve Francii, Belgii a v Rakousku. Z tohoto pohledu je už vcelku vymalováno. Evropský mainstream říká, že je třeba smířit se s omezováním energetické spotřeby: méně svítit, méně topit, uskromnit se a zvyknout si na občasné výpadky proudu. Pokud si myslíme, že vše se změní tím, že si demokraticky budeme volit někoho bez svazácké klimatické košile a kravaty, tak je na omylu. Finanční trhy si pojedou po své „vědecké linii“ setrvačně dál, řízené mladou progresivní generací v západních zemích.
  Jsme svědky toho, že trh nemusí znamenat pestrost a rozmanitost a že trh není imunní vůči ideologické nákaze. Představme si schůzku třeba padesátiletého manažera z firmy Exxon a třicetiletého bankéře z Goldman Sachs. Navrch má mladý bankéř, který sice přiletí soukromým tryskáčem, ale intuitivně tuší, že bude na správné straně barikády, když bude předpokládat, že uhlík je černý, zlý a špinavý a kyslík hodný. Možná se ve škole učil, že bez CO2 by nebylo fotosyntézy, ale už to dávno zapomněl. Myslí si, že rychlovýtah v jeho skleněném mrakodrapu, který ho vyveze do 70. patra, frčí asi na proudu z větrné turbíny.
  Klimatičtí pokrokáři jdou a půjdou po vašich úsporách, po vašich penzijních fondech, pojistných plánech a investicích. Než to všem dojde, tak bude holt pozdě.

  Ne že bych měl Macháčka moc v oblibě, ale tohle dost trefil.

  • Nektere formulace jsou bizar – trh neni imunni je neco jako auto zabilo chodce… Ale dobre je, ze uz i prodejne… novinari zacinaji prelezat na nasi stranu barikady.

  • Otázka není jak tomu bránit, ale jak na tom vydělat na kompenzaci opruzů a navíc si přilepšit. Místo remcání hledat příležitost.

   “Špatná zpráva pro obchod. Boty v Africe téměř nikdo nenosí.”
   “Výborná zpráva pro obchod. V Africe téměř nikdo nenosí boty.”

   • To se ovšem v Africe dalo volně obchodovat (pokud ludožráči obchodníka nesežrali). :- P

 13. Porovnám-li A.H. se současnými politiky, na pomyslném žebříčku ho řadím dost vysoko. Ještě že nemají ty možnosti. Co se týče oné ideologie, nevznikla na zelené louce.

 14. “Největší zlo pochází od těch, kteří chtějí největší dobro.”

 15. Schumi
  ad „Největší zlo pochází od těch, kteří chtějí největší dobro.“

  To bych rozebral per partes. Než porozumím první části věty
  „Největší zlo pochází od těch, …
  chtěl bych porozumět druhé části
  kteří chtějí největší dobro.“

  Abstrahuji nyní od otázky kdo jsou Ti, “kteří chtějí …”
  a zůstanu u “největší dobro”
  Odseparuji maximu největší a zbyde mi “dobro”

  Zde bys mohl například začít s krátkým vysvětlením “co to vlastně je”.
  Můžeme pak zpětnou inferencí dojít až k tvému původnímu tvrzení či postulátu.

  • Já bych to doplnil: Největší zlo pochází od těch, kteří tvrdí že chtějí největší dobro

  • Ja bych to jeste korigoval, nejvetsi zlo pochazi od tech, kteri chteji do neceho, co nejak funguje, hrabat.

    • Jo, mrknete nahore – jsem Vas kritizovla ne za Psychologii davu, ale ze ctete komentare ke kniham od duchamorcu 🙂

     • To je v doslovu té knihy. [;>))

      A k “dobru a zlu”: Co je dobro a zlo? Jasné, že?
      Ale když se podíváte z druhé strany?

      Nekonečný je vesmír (možná) a hloupost lidská (určitě). A animální nenávist mezi jedinci téhož druhu.

      Pustím na sebe TV – aspoň půl hodiny. Abych se dostal z té akademické bubliny.

     • Jejda, Starý kocoure, německy umíte, tak si otevřete “Jenseits von Gut und Böse” (Nietzsche) Mimo Dobro a Zlo, předmluva k psychologii budoucnosti.
      Moja obľúbená kniha

 16. Falešné certifikáty o vakcinaci:

  Sehnat je lze na webech. „Nabízíme vystavení falešného certifikátu o provedeném očkování proti covidu-19. Certifikát je v digitální podobě a lze jej vytisknout nebo integrovat do aplikací Tečka,“ stojí na stránkách jednoho z nich. Své služby nabízí za 1 250 korun. Web už prověřuje policie.

  Zdroj: https://www.lidovky.cz/domov/na-internetu-lze-sehnat-falesny-test-na-covid-jenze-nic-neprijde-pachatele-jen-z-duverivcu-tahaji-pe.A211109_104513_ln_domov_vag

  Logika některých lidí je mi naprosto nepochopitelná.

  Ale přesto začínám mít jakýsi odpor k neočkovaným vyřvávačům. Inu – akce vzbuzuje reakci stejné síly, ale opačnéhp směru,
  Dělají strašný mediální kravál, ti “osobní svobodníci”.
  Jsou prostě stejní jako “nepřizpůsobiví”.

  • Přesto začínám mít jakýsi odpor k očkovací propagandě. Inu – akce vzbuzuje reakci stejné síly, ale opačného směru,
   😀 😀 .D

   • Odpor?
    K propagandě jistě, je debilní, blbá a Goebbels se musí v hrobě obracet.

    Problém je ale taky v té “osobní svobodě”. Ne tady faktické, ale v možnosti, že kdokoliv může žvanit cokoliv kdekoliv a kdykoliv.

    No a probrat si to nedokáže každý, většina vlevo od vrcholu sv. Gausse se orientuje jen na největší hlasitost křiku nebo na exotiku názoru té či oné mluvící hlavy.

    Jako diktátor bych jako první vypnul sociální sítě. Sice by asi následovala vlna sebevražd, když by jejich uživatelé nemohli zveřejnit, co měli k snídani, jak to z nich vyšlo, co si přitom mysleli a tak podobně, ale časem by se situace docela uklidnila.

    Novináře postavit do latě. Dvoučlennou ozbrojenou hlídku do každé redakce v režimu 24/365.

    Inu, pokud má být stádo v pořádku, musím mít ostré a kvalitní ovčácké psy. Jinak mi pořád bude část stáda padat do rokle.

    Pro samozvané cenzory: Text výše je jen hyperbola!

  • Jo. Takže vakcinace jako proti chřipce. Každý rok koktejl proti nejvíce pravděpodobným kmenům.

   • A to dává smysl, a umím si představit, ze spousta lid do toho půjde. Jen mi unika, proč by to mělo byt povinné, respektive proč ti, co nekoupí by měli byt v domácím vezeni.
    Vlastně jo. Marketing Gatesovy skoly. Kdo nema MS office je sprosty podezrely.

    A jako speciální bonus – protlačení mRNA technologie na trh. Doposud se to nějak vleklo na různých stupidních schvalováních a tak.

    • Nejen Gatesovy – onehdy jsem shlédla biopic Steva Jobse, a ten tedy taky nebyl žádná ovečka. Se divím, že ho kolegové neutloukli už na začátku…
     Ta mRNA technologie může vést k velmi pozitivním výsledkům, ale testovat to tímto způsobem mi taky poněkud zvedá žaludek… snad bude do roka pro potřebné poněkud klasičtější vakcína.

     • Znáš to, jak se baví dvě laboratorní myší: “Už jsi zkoušela tu mRNA vakcínu? Ne, počkám si, jak dopadnou testy na lidech”.

     • No, Gates těžce zainvestoval do firem, co vyvíjely mRNA technolgie, jobs ne…

Komentáře nejsou povoleny.