Invalidovna…

To by bylo něco pro mě, kdyby sloužila ještě původnímu účelu. Voják jsem byl,jezdec jsem a invalida brzo budu…, i na přednášku bych šel !!

Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené a jeho autorem je Šumavák. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

1 217 komentářů u „Invalidovna…

 1. 1201
  Matzurka says:

  Křeček je rozhodně roztomilejší,
  a ten polní asi o dost větší než ten zverimexový, ne ? Něco se mi matně vybavuje, že ti domácí mazlíčci pocházejí snad jen od jednoho páru odchyceného před dávnými časy v Sýrii či kde. Ale jako mazlíček je asi lepší morče – dá se totiž trochu vycvičit a umí i komunikovat, zatímco křečci (zejména ti syrští a ne mrňaví džungaráci) jsou buď naštvaní anebo spí. Vzbuzeni koušou, a to dost citelně.

 2. 1202
  NoName says:

  1201-i pískomil je v pohodě …

 3. 1203
  AeroKarel says:

  (1200) To prasknutí by mne potěšilo, ale nepovažuji ho za moc pravděpodobné. Spíše vývoj: Proč v plánu reforem není xxxxx (případně je yyyyyy)? Další půlrok na úpravu a miliardy ….. 😛 donekonečna, nebo do krachu EU nebo do nasrání německých (hlavně) voličů.

 4. 1204
  ptakopysk says:

  Krtka jsme sem zatáhli s Šimonem. Ale je to taky myšoid, českými zahrádkáři považovaný za stejnou škodnou, jako je třeba v Indii divoký slon.

  P.S.
  Vyplavování vodou samozřejmě taky nepomáhá. Oni si tam pplavou, s nakloněnou hlavou…
  I lidové písně se o tom pějí: https://www.youtube.com/watch?v=xvELIKr8RlU

 5. 1205
  maYda says:

  Pískomil se ukrutně rychle množí. Ale prý jako pouštní myš prakticky nepije, nečůrá a tudíž nesmrdí.

  Ale nejlepší jsou osmáci. 🙂

  Kdysi mně poněkudpřekvapilo, když dcera řekla, že kamarádka má osmáka. Nejdřív jsem myslela, že má milostný poměr s žákem osmé třídy, než mi docvaklo… 🙂

  Když jsme ovšem kdysi navštívili psycholožku ve věci synkova vzdělávání a ona, chtěje nám přiblížit i vlastní zkušenosti, pravila „víte, já mám doma osmáka, …“ tak jsem si poneprv říkala, proč nám hlásí stav domácího zvěřince, než z dalšího vyplynulo, že se chce podělit o výchovné žážitky s žákem osmé třídy. 🙂

 6. 1206
  Halladin says:

  maydo, naopAK !
  Pivo mám já u Tebe ! 😀

 7. 1207
 8. 1208
  maYda says:

  Krtek není myšoid, alébrž hmyzožravec.

  http://cs.wikipedia.org/wiki/Hmyzo%C5%BEravci

  Myši a myšoidi jsou hlodavci.

  http://cs.wikipedia.org/wiki/Hlodavci

 9. 1209
  NoName says:

  No ať je co chce, dobrý krtek je buď mrtvý krtek, nebo mimo naši zahradu a trávníky.

 10. 1210
  maYda says:

  Tůůůůdle, Halladine, já se o něj přihlásila dřív!

 11. 1211
  Šumavák says:

  Ahoj! Pojďte nahoru se podívat, jak je nutné pomáhat a chránit, když si lidi nekupují nové škodovky!!!

 12. 1212
  Halladin says:

  maYdo,
  ale já toho krtka zmínil před tebou ! .-)

 13. 1213
  Schumacher says:

  1180 Martine,jaké nevýhodné řešení? Ten foťáček stál původně deset tisíc, koupil jsem ho v doprodeji za tři a půl, slouží už čtyři roky. Nepokouším se ovládnout techniku, já ji ovládám. Alespoň občas. Akorát mi upadl a na snímač se dostala nějaká uvolněná nečistota. Tak jsem ho rozebral, vyčistil, složil. Ano, umím vyčistit snímač kompaktu zatím co v opravně vyměňují celý komplet objektivu. Ze čtyř foťáků čtyři prošly servisem (vše Canon)naštěstí ještě v záruční době, jeden z nich dokonce dvakrát. Tolik o kvalitě a nákladech servisu. Opomíjím drobnosti jako konstrukční závadu, kterou se dostává prach do objektivu (opět Canon), jde odstranit, akorát je to asi půlhodinový opruz, v servisu za to požadují tři tisíce, škrábanec na předním členu, od nevhodně konstruované žaluzie, to se řeší výměnou celého kompletu objektivu, naštěstí při běžném focení není vidět, s výjimkou supermakro do 5 cm.

  Znovu musel rozebrat v důsledku vlastní blbosti, protože jsem nedotáhl jeden šroubek v pohonu objektivu. Tak znovu opravil a tři roky bez problémů. Až teď. A stačilo pobouchat a funguje. Kdyby zlobil a byla by to zase taková prkotina, opravím za hodinku. Budu používat dokud bude fungovat a nebude za něj odpovídající náhrada. Na tahání v kapse ideální. Ne, že bych si nemohl dovolit koupit cokoli nového. Ale nerad vyhazuju věci, když je naděje, že ještě můžou sloužit. Navíc s tím bonusem, že mám vhodnou záminku se v nich pohrabat a zabývat se něčím co se nedá okecat.

  Zrcadlovky, no jistě. S profi Nikonem osmičkové řady bych neudělal chybu. Za profi cenu. Co se týče consumer či enthusiast třídy, jsou kompromisy. Stačí projít fóra. Například v řadě 5100-5300 prapodivná neostrost v časech pod 1/200s způsobená otřesem od zrcátka v kombinací s funkcí závěrky. Hledáčky všeobecně mizerné, pohled jako do šachty. V řadě 5300-5500 o něco lepší. Výborný hledáček má počasí odolný Pentax, jenže K50 má zásadní problémy se zachycením detailů při iso větším než 200. Zrcadlovku mám. Sony, za devět a půl. Ano, za tuhle cenu jsou nějaké kompromisy. Obrazové výsledky dobré, koupil jako pokročilou náhradu kompaktu. Má kvalitní elektronický hledáček s plným pokrytím a potřebnou dioptrickou korekcí. To rozhodlo. Navíc příjemná cena, poloviční oproti ceně při uvedení na trh.

  Pointa toho o čem jsem psal, nebyly skrblíkovy trable s levným foťákem, ale že jsem se, krom toho do ne až tak výborného počasí, nechtěl tahat s novou zrcadlovkou. Krom toho ještě nedostatečně „osahanou“. „Pořádná“ zrcadlovka v profi třídě by mi v tomhle případě posloužila stejně, protože by ležela ve skříni. Tím spíš, že by vážila dvakrát tolik.

 14. 1214
  Zpátečník says:

  1213 – Nojo, Schumachere, tady bych uctivě poznamenal dvě věci:

  1) Ona sice ta váha zrcadlovky možná je otravná, ale na druhé straně je to nejlepší stabilizátor… I ty potíže s rozklepáním pohybem zrcátka (nemám s nimi žádnou zkušenost, jen jsem o nich cosi slyšel) může souviset právě s tím, že dotyčné strojky jsou velmi lehoučké.

  2) Ty zrcadlovky jsou, dle mého skrovného názoru, foťáky zrovna do špatného počasí; dražší modely jsou navíc zaručeně deštivzdorné, ale zatím mi mírnější deštík nic špatného nezpůsobil ani u mé běžné zrcadlovky ani jejího objektivu. Právě naučit se fotografovat i v mizerném počasí – respektive už jen uvědomit si, že to může stát za to – bylo jedním z podstatných bodů přeškolování se z kompaktu na zrcadlovku, a taky mi zabral spoustu času.

 15. 1215
  Zpátečník says:

  Ach běda, maYdo, to se zde zas na maličké ploše nakupilo takových nedorozumění, ba zmatků… Zkusím to vzít zhruba popořadě, ač ovšem selektivně…:

  1045 – kamarádku, která se rozvedla a důvody shrnula takto “pořád se staral o nějaký školy v Africe, ale ani pomalu nevěděl, že má taky doma nějaký děti, který potřebujou tátu”

  1) Když se nad tím jeden zamyslí, není to hodně zvláštní důvod k rozvodu? Mně to zní, jako bychom napsali: „Uprostřed oceánu se vrhl přes zábradlí lodi, aby tak unikl nebezpečí jejího možného potopení.“ Jakožto způsob, kterak dětem konečně vrátit otce, mi to připadá poměrně originální, ovšem Vaše kamarádka jistě ví, co dělá. Poznámka samozřejmě s meritem debaty – to jest konfliktem na Ukrajině a jeho zdejšími dopady – nijak přímo nesouvisí, směřuje však k čemusi, co zde pokládám za důležité a zároveň těžce postrádané, totiž se schopností přijímat informace kriticky.

  2) Tedy, nemám tu čest dotyčného exmanžela znáti, pročež netuším, zda za školy v Africe bojoval z pražské kavárny, anebo zda naopak kupříkladu nemá k Africe podobný vztah, jako třeba já k určitým krajinám a ruinám, takže vyhledával každou příležitost tam jet a být, a školství mu bylo jen vítaným zástupným důvodem. V každém případě však Afrika je z českého hlediska cosi úplně jiného než Ukrajina. Africe by možná nejvíce pomohlo, kdyby ji Evropa – a zejména její pachatelé dobra – nechali být, a jistě by to nejlépe posloužilo Evropě. U Ukrajiny stále vidím jako otevřenou otázku, jak by se k ní ČR a organizace, jichž je členem, měly stavět.

  3) Oni ti vylepšovači veškerenstva často jen utíkají před tím, že nevědí, co si počít sami se sebou. – I kdyby tomu tak skutečně bylo, na jejich výsledky to bude mít daleko menší vliv, než jejich hierarchie hodnot a jejich schopnosti. Ve skutečnosti ani u těch nejužitečnějších pomůcek v domácnosti nevíme, co bylo pravým motivem jejich vzniku: Eruptivní tvůrčí potenciál? Přání vydělat si na fabrikantskou vilu, se vší parádou na dekoracích fasády i v interiéru? Ustavičné jedovaté poznámky vynálezcovy tchyně?

  1054 – Jetsli se pokoušíte nepřímými kroky ovlivňnovat druhé, aby změnili svůj hodnotový systém, dopouštíte se manipulace. Pak ovšem nebrečte nad tím, jak je ten svět manipulovanej, protože je namipulavanej i díky Vám.

  4) Když kupříkladu nějak zmanipuluji děti, aby si vyčistily zuby před spaním, stane se tím svět manipulovanějším? Na to není triviální odpověď; existovala by, kdyby předtím nebyl manipulovaný vůbec, což ovšem ani zdaleka není náš případ.

  1053 – Jetsli není problém v tom, že jste propadl bludu, že ten smysl najdete v tlachání na netu a odhalování záměrů KGB v debatách o mražených mrtvolách v havarovaném letadle a v úvahách o tom, jak je ten náš svět šuntovní a manipulující a hnijící.

  5) Zas tak jednoduché to prosím není. Už jsem napsal, že se situací na Ukrajině, s českou vládou ani s EU nemohu nic dělat. Z toho však nijak automaticky neplyne, že by nemělo žádný smysl a účel se nad ní zamýšlet trochu hlouběji. Není zas tak nedůležité snažit se pochopit, proč je téměř celá česká debata o Ukrajině tak šuntovní, skličující a znepokojivá, o ovlivnění cizí propagandou nemluvě. Pro mne to asi velké důsledky už nebude mít, pro další generace možná ano. Tak kupříkladu, zda pracovat a žít zde, anebo o pár tisíc kilometrů dále, to mi v mém zpátečnickém a konzervativním pohledu nepřipadá jako malý zanedbatelný rozdíl.

 16. 1216
  maYda says:

  Tož, zpátečníku, koukám, že se snažíte z tej nutnosti , že se zlepšováním světa je třeba začít na vlastní zahradě, vykroutit, jak můžete. 🙂

  Pokud dje o nedorozumnění – no, mně vyhovuje prostší a méně šroubovaný sloh, abych tak řekla. ono se v tom potom to jádro sdělení nějak ztrácí….

  jo, manžel mé kamarádky byl takovej bojovník z pražské kavárny. Časem se dal na politku.

  Pokud jde o mojí kamarádku, její úhel pohledu byl ten, že když už se stejně nezapojuje do pratického a všedního života rodiny a spíš to vypadá, že mu je rodina an obtíž, není důvod ve svazku setrvávata podkytovat nadále příslušný servis.

  Jako důvod k rozvodu to není nic zvláštního, spíš poměrně obvyklé. Zejména když ta ženská je schopná se o rodinu i po materiální stránce postarat sama, což ta moje kamarádka byla.

  Tomu bodu tři nerozumím – jak souvisí vylepšovači veškerenstva, hloubající nad nesmrtelností chrousta a pokleslou morálkou lidstva, s věcí tak praktickou, jako jsou pomůcky v domácnostiJen Vás mohu ujistit, že u těch vylepšovačů veškerenstva je to velice častý jev, že hloubají nad problémy, které jsou vzdálané a stejně je nemohou vyřešit, ale nejsou schopni řešit běžné problémy, které život přináší.

  4) Když kupříkladu nějak zmanipuluji děti, aby si vyčistily zuby před spaním, stane se tím svět manipulovanějším? Na to není triviální odpověď; existovala by, kdyby předtím nebyl manipulovaný vůbec, což ovšem ani zdaleka není náš případ.

  Jsem děti nemanipulovala, já je je učila, že si mají zuby čistit a proč. Samozřejmě , jdyby nechtěly, dostaly by to příkazem. Ale příkatz není manipulace.
  No, manžel měl známého, poněkud ujetého mládence, který taky hloubal a hloubal nad bídou světa – taky jeden z vylepšovatelů – :-), ale nebyl schopen si ani udržet na delší dobu zaměstnání ani zařídit bydlení. Ten tvdil, že jakákoliv výchova je manipulace. Tož jsem asi měla děti pohodit do příkopu a nestarat se o ně vůbec,a by byly nezmanipulované a nepokřivené ? 😀

  “ Z toho však nijak automaticky neplyne, že by nemělo žádný smysl a účel se nad ní zamýšlet trochu hlouběji. Není zas tak nedůležité snažit se pochopit, proč je téměř celá česká debata o Ukrajině tak šuntovní, skličující a znepokojivá, o ovlivnění cizí propagandou nemluvě.“

  VA v čem je česká debata šuntovní? CO vás k tomu přesvědčení vede? Nemáme dost vytříbený jazyk? Nemáme ty správné argumenty? Máme šuntovní argumenty A kdo rozhoduje, jaké argumenty jsou správné? JAk se pozná šuntovní argument? JAk by měla vypadat debata, která je nešuntovní?

  A co to je vůbec “ ščeská debata“? je zrovna tady to, co se vede typidcky „česká debata“? Nebo to je debata , ketrou vedou v parlymentu? Nebo když debatují pražští kavárníci?

  A jinde debata o ukrajině není ovlivněna propagandou? Jistěže je – na západě západní, v rusku ruskou, na ukrajině ukrajinskou. TAdy se ty propagandy melou, tak aspoň nemáme všichni ten jednotnej správnej názor.

  “ Pro mne to asi velké důsledky už nebude mít, pro další generace možná ano. Tak kupříkladu, zda pracovat a žít zde, anebo o pár tisíc kilometrů dále, to mi v mém zpátečnickém a konzervativním pohledu nepřipadá jako malý zanedbatelný rozdíl.““

  TAk k tomuhle rozhodnutí, Zpátečníku, zcela určitě moje děti nebudou potřebovat tlachání o Ukrajině na netu. 😀 😀 😀
  Nehledě na to, že k takovému rozhodnutí zvažuje a bere v úvahu každý něco jiného a poměry na Ukrajině jsou v tomhle rozhodování opravdu velmi nepodstatné.

 17. 1217
  Schumacher says:

  1215 Zpátečníku, k dopracovávám se k témuž pohledu.
  1214 vážil jsem, zvážil jsem, vybral jsem. Parametry, výsledek testů, vybavení, poměr cena/výkon. Kdybych měl potřebu se velmi vybavit, vybral bych Nikon z pokročilejší řady. Výhodou je výběr a zděditelnost objektivů.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *