Jak pracuje EU parlament.

a čím se zabývá ?

Přečtěte si pečlivě přiložený odkaz a začněme hledat jiný globus.
„čl.23.:
žádá Komisi a členské státy, aby s ohledem na stávající právní předpisy a postupy zajistily bezpečné a legální cesty pro přistěhovalce, uprchlíky a žadatele o azyl, kteří chtějí vstoupit do EU;“

To si přečtěte CELÉ a přemýšlejte o tom !!
Přijde mi to vůči cikánům, asiatům, Ukrajincům, eskymákům … malounko diskriminační.

https://www.europarl.europa.eu/doceo/document/B-8-2019-0212_CS.html?fbclid=IwAR3BoaRmCgXxvxr4JviP2qYv04K_zO-lRuPEwq09nJGWNVAgBPXlqj13DJM

Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené a jeho autorem je Šumavák. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

1 018 komentářů u „Jak pracuje EU parlament.

 1. 451
  Dusan Neumann says:

  je to ak praví starý kocour. Nepotřebují pro sebe. Mám spolehlivý receiver Technics se zesilovačem 2x 100W, a 2x20W, gramofony Technics SL-2 direct drive s přenoskami Shure V-15 (a k tomu jen tak z hecu, že byly tehdy levné M91 a 94 a …a k tomu Teac x1000R a Revox A700. bedny v obývaku vlastní a pod baráku krychličky Bose.Co si může hluchnoucí dědek jako přát víc.

 2. 452
  Schumacher says:

  Dušane, tak jsi doslova za vodou. Dobré stroje.

  Skimici, když se to umí tak to jde i bez těch vehementů.

 3. 453
  Stary kocour says:

  Někdy stačí vzít do ruky samopal a poměry se rázem změní. Jen se nepo…

 4. 454
  quivis says:

  Dneska mne iritovali hned dva ministři, když v televolevizi hovořili asi takto: „Dnes jsme se ,ééé, usnesli, že pošleme, éé, do sněmovny návrh ééé zákona, kterým to ,ééé vyřešime …“

  • 454.1
   Stary kocour says:

   O kultuře mluveného projevu (nejen politiků!) mi raději nic neříkejte.
   Je to ještě o dost horší, než věty psané. A tam si člověk až příliš často pomyslí, že to už horší být nemůže! Může!
   (Do médií jsem hovořil jen dvakrát a když jsem se pak poslouchal, měl jsem velkou tendenci si nafackovat.
   Ale nejsem politik ani něčí mluvka. Proto obdivuji Dušana. Je přirozený.)

 5. 455
  Pavel Kořenský says:

  Pokud tedy odhlédneme od toho, že ta paní drží ten revover jako prase kost, tak je to celkem dobré.
  Zejména když si uvědomíme, že celý incident se odehrál na soukromém pozemku (jak je vidět v jiném videu v té diskusi o kus níž) a demonstrující nechodili po veřejném chodníku, ale po soukromém pozemku té komunity, kam násilně vnikli.

  Nicméně, právě takhle začínají občanské války, takže je to celkem vzato smutný pohled. 🙁

 6. 456
  Pavel Kořenský says:

  Oops, musím se opravit. Po shlédnutí videa ve větším okně se zdá, že to ta paní drží není revolver s krátkou hlavní, ale pistole nějaké menší ráže.
  Nicméně s tím vládne jak pradlena tloukem a poněkud nezodpovědně čas od času míří na svého (patrně) manžela a nikoli na potencionální cíle.

  • 456.1
   Stary kocour says:

   To je fakt, to mě taky trklo, (já říkám jak koza kost) ale stoji! vedle svého manžela! (Jak píšou.)

  • 456.2
   Dusan Neumann says:

   Pavle , z toho videa není moc poznat, al eodhadoval bych to Ruger.32 se zásobníkem na 10 nábojů. (dámský, chromovaný, to chlap nebere)

 7. 457
  AeroKarel says:

  Stary kocour 29.6.2020 (18.33) No a ty podmínky jsme nastavili bobě. – to jsme ovšem zase zpátky u voličů.
  29.6.2020 (18.35) To záleží na úhlu pohledu. Jinak je to nepodstatné. – pokud pisatel či řečník evidentně z kontextu považuje něco za špatné a tvrdí, že je to díky někomu, pak to podle mne nedává smysl.
  (446) Skimici, píšu o Česku. V USA to asi neplatí, tady jo. Pokud sem něco vleze, pak jenom proto, aby to zdrhlo do Německa.
  (454) Havlíček je víc ééééé než Remek. Vojtěch taky, ale o trochu méně než Havlíček.

 8. 458
  Stary kocour says:

  Ještě k videu:
  Pro mě je docela zajímavá postava toho kameramana v maskáčích s batohem na zádech. Asi profesionál (podle pohybů) a v tom batohu měl něco na přenos v realtime do nějaké stanice. Záběr se vyhýbal protestujícím. Pán se samopalem bez protestujcích se pak může použít libovolně. V prostřihu (protipohledu) tam mohou být třeba matky s dětmi. Možná jsem jen zbytečně podezřívavý – ale jak vidím, naše zpravodajské hvězdy při práci tak možná ani ne tak moc.

  Ad plíseň: Volič volí podle předvolebních slibů. Pak už nemá nárok aby něco změnil. Když na to někdo poukáže, tak se vždycky „změnil poměr sil“ nebo „museli jsme jít do kompromisu.“

  Docela to navazuje na pravdivost (realitu) informací. A za to může někdo jiný.

  Zuckerberk přišel o pár miliard zisku, protože velcí inserenti stáhli z Facebooku své reklamy. Je to zajímavý mechnismus. Takže demokrati (progresivisté?) mají tím způsobem docela silnou páku i na multimiliardáře.
  Jde z toho trochu strach.

 9. 459
  Pavel Kořenský says:

  No na tu akci inserentů lze celkem snadno reagovat tím, že každý, kdo s počínáním těch inserentů nesouhlasí, jednoduše přestane jejich výrobky kupovat.
  Koneckonců, přestat pít Colu a kupovat srágory od Unilever není až tak obtížné.

  • 459.1
   Stary kocour says:

   Tohle je nesmysl, Pavle.
   Lidi jsou na svou Colu zvyklí a bez ohledu na reklamu ji „musí mít“.
   A nejen Colu. Zvyk je železná košile. Tyhle bojkoty prostě nefungují.

   • Pavel Kořenský says:

    Tak pak ať se ti lidé nediví, že prohrajou a revoluce je smete a srovná do latě. 🙂

   • Pavel Kořenský says:

    Mimochodem, neřekl bych, že ty bojkoty nefungují.
    Stačilo pár pokusů o bojkot Starbucks a podobných ze strany BLM a ty koncerny urychleně sklaply krovky a skáčou jak menšinový dav píská.

    Kdyby to lidé bojkotovali z druhé strany, tak si koncern lehce spočítá, kde je převaha zisku a zařídí se podle toho.

    Tohle je obecný problém. Pro vítězství zla stačí, když slušní lidé nebudou dělat nic. 🙁

    • Stary kocour says:

     O tom jsem tu už psal – a píšu celý článek.
     O „stejných“ a „jiných“. A že až hlad „vyžene vlky z lesa ven“.
     Zatím se máme pořád moc dobře. Proč bychom něco hasili, když nás osobně nic nepálí. Není to „na mém dvorku“.
     A s tím nehne ani Archimedes, i kdyby mu dali třeba tři pevné body.
     Skutečná, nevynucená solidarita nastává, až když je zle. Nebo až přijde nějaká chartismatická osobnost. Krysař!
     To už bývá pozdě .

 10. 460
  Pavel Kořenský says:

  Tedy pod pojmem „každý“ jsem myslel hlavně „každý, kdo používá FB“.
  Kdo FB nepoužívá, může se pochopitelně k bojkotu přidat také 🙂

 11. 461
  skimic says:

  Pavel Kořenský says: 29.6.2020 (21.54)
  Nejsem si jist jak moc dokáže reklamní inserce reálně zvýšit prodeje daného produktu i kdyby z FMCG sektoru. Spíše se jedná o zvyk z dřívějších dob. Určitý druh zaříkávání. Fetish. To je jako by si někdo myslel že mají akcie něco společného s reálnou hodnotou nějaké firmy.

  • 461.1
   Stary kocour says:

   Účinnost reklamy by mě taky zajímala. Jenže dopady reklamy sleduje většinou jen ta stejná reklamní agentura a ta si přece nevypustí rybník.
   Většinou nemáme „kontrolní skupinu“ bez reklam.

 12. 462
  Modrý pták says:

  skimici,
  inzerenti nevyhodnocují úspěch reklamy prostřednictvím objemu prodeje, ale prostřednictvím počtu shlédnutí. Cílem reklamy je „uvedení ve známost“. Kdysi udělali ve Státech průzkum s „brýlemi“ a zjistili, že tam, kde bylo možné inzerovat měli kupující brýle levnější mezi 15 až 40 procenty než v místech, kde reklamu zakázali. Takže podle mého názoru je to „jednosměrka“, která vede pouze k snižování marží producentů. Spotřební produkce je A. snadno nahraditelná jiným výrobkem a současně B. přechod na jiného dodavatele je spojen s nulovými náklady. Většina prodejců ví, že změnit zvyk kupujícího je (za běžných okolností) nemožné. Musel by přijít se „strašlivou“ slevou, aby kupující reagoval.

  • 462.1
   Pavel Kořenský says:

   No, pokud přijmeme myšlenku, že “ Většina prodejců ví, že změnit zvyk kupujícího je (za běžných okolností) nemožné.“ tak se nabízí otázka, proč vlastně Starbucks, Disney, Coca-cola, Unilever a další (např. Lidl či Ikea v ČR) dělají ty poměrně drahé pitomosti, jen aby vyhověli nátlaku celkem nevýznamné menšiny konsumentů.

   Skoro mi přijde, že ta myšlenka o změně zvyků kupujících je poněkud zastaralá a nebere v potaz, jak velký cirkus se dá s víceméně nulovými náklady udělat třeba na sociálních sítích…
   Nebo nebere v potaz abych tak řekl „stádnost“ většinového počínání mladších ročníků v populaci.

   Ale nevím, nejsem odborníkem na marketing, reklamu a podobné věci.

 13. 463
  Dusan Neumann says:

  starý kocoure – re : kamerman s dredama. Pokud to byl nějaký „poloprofíka“ pro Antifu tak možná, ale yrčitě pro velká media. Točil totiž na iPad.

 14. 464
  PeS says:

  2 nickname ad: „na přitažlivé sociálně citlivé, společensky zodpovědné části pravicového volebního programu pracuji.“ – ovšem, to je práce přímo Syfilisova…

 15. 465
  Modrý pták says:

  Pavle,
  proč to dělají? Tyhle pitomosti mají charakter slevové akce: dělají je všechny firmy. Sice se připraví o peníze, ale dnešní managementy RADĚJI něco udělají než by byli označeni za neakční. Takže Roger ví, že „poskytne-li slevu“ (napíše na FB, že BLM budou přijati do správní rady), tak Vivian udělá stejnou věc. Efekt západky.
  Pokud jde o vkus, tak má vliv pouze a právě před volbou. Jakmile je volba provedena, tak je prodejce za vodou, protože zvyk je železná košile. Ale nevylučuji, že mohou existovat jedinci, kteří kupují výrobky v rozporu se svým vkusem. Např. pije vodu, která mu nechutná, protože si myslí, že je to známka punku.
  Na uvedené činnosti nejsou odborníci.

  • 465.1
   Schumacher says:

   Je lhostejné jestli mu chutná. To je jeho vnitřní proces. Obchodně významné je co preferuje. V uvedeném případě uspokojení z neochucené vody neochucené drahou přísadou je vyšší než uspokojení z jiného pití.

 16. 466
  PeS says:

  Dobré zas ráno… Já sice nechápu, jak zvýšená ostraha hranic brání volnému pohybu zboží, ale já toho asi nechápu více. Třeba mi to někdo vysvětlí…

  • 466.1
   AeroKarel says:

   Cestou k Šumavákovi se někdy stav na hraničním přechodu a představ si, jak to tam bude vypadat, pokud by byl každý kamion prohlédnut. Malá ukázka už byla v době koronapaniky a to šlo jen o mírně zvýšené papírování. Fronta od Maďarska se táhla přes Slovač až k nám …
   Pokud by každý kamion prohlédnut nebyl, nestojí zato šaškovat v roští. Pokud jo, kapacita přepravy značně snížena.

 17. 467
  quivis says:

  Jó, kde jsou ty časy, kdy existovaly nákladní vlaky …

 18. 468
  Stary kocour says:

  2 Dušan N.:
  …jj, já mu totiž já mu koukal na nohy, jak couvá. V tom ruksaku měl náhradni i-pady? Nebo baterky?
  Ostatně – možná to má promyšlené. I-pad je o dva řády levnější, než průměrná poloprofi kamera. Když mu ho někdo rozbije je to menší škoda. A použitelné obrázky nakonec dodá. Nejde to do kina.
  Já jsem třeba na konci své „kameramanské“ kariéry točil dotáčky raději na vlastní foťák. Obrazově to bylo opravdu srovnatelné a LUMIX je do o dost lehčí než kamera. Záběr dlouhý max. 29:59″ pro minutovou reklamku s 10-15 střihy stačí. [;>) Jenom jsem si musel koupit ramenní stativ. Ruka už má klepku. [;>D)

 19. 469
  nickname says:

  Dobré ráno:
  PeSi: 30.6.2020 (2.47): Kosti jsou vrženy
  Schumi: 29.6.2020 (19.16): Píšu sociální, ne nacionálně sociální program. Vážněji: předvolební program týkající se vnitřní a vnější bezpečnosti zatím nemám v plánu. Obecně: nechci s programem strašit nebo vyslovovat silné výroky. Nechci dělat „virtue signalling“ – předvádění ctností.
  Sojka mi před časem povídala, že kluci z Hrdlořez si hráli na východní buňky a hledali po lesích vyznavače alternativních bezpečnostních modelů. Simulanti dostali na pamětnou. Každý politik co se předvádí s kvérem nebo v uniformě je mým názorovým oponentem. Něco o sojce:
  https://www.youtube.com/watch?v=7NVsapnJpwc

  Ad kontroly na hranicích: hranice se sleduje. Zelení a traktoristi z Hrdlořez společně. Odhadem 20.000 kamiónů denně přejede hranice. Násobně více osobních automobilů.

  • 469.1
   Schumacher says:

   Nickname, podmínkou úspěšnosti volebního programu je nabídka k uspokojení poptávky.
   Za významnou poptávku považuju poptávku po bezpečí. Tu lze uspokojit buď posílením represe kriminality anebo naopak zvýšením svobody se bránit. Dávám přednost druhé možnosti zvyšující bezpečí a svobodu s nejmenšími transakční i náklady.

   V oblasti hospodářské změna daňového systému-zrušení či omezení EET. Zjednodušení daňového systému. V oblasti správní princip jednou poskytnutého údaje, aby mezi úřady chodila data, ne lidé.

   V oblasti tresněprávní, kromě posílení svobody se bránit, zrušit veškeré verbální trestné činy, tzv ideozločiny.

   Z méně populárních zrušení dotací na zábavu, a revize systému sociálního zabezpečení zohledňující míru trestní bezúhonnosti.

  • 469.2
   Dusan Neumann says:

   přiznávám, že naprosto nechápu o čem píšete. Stejně nechápu význam sdělení „krakonoš je udavač na uhlí má podavač“. Patřím do jiného světa.

 20. 470
  nickname says:

  Quivis: jak si představujete použití nákladních vlaků, pokud násobně vzrostl objem výroby a koleje jsou od císaře pána? Z našeho kraje vede do republiky jedna jednokolejná trať. Samozřejmě, nemuseli bychom tolik vyrábět. Můžeme žít z ranních červánků.
  StK: Logistiku potravinářského řetězce řeší návrh na odstranění dotací miliardářům. To pomůže „optimalizovat toky zboží“.

  • 470.1
   AeroKarel says:

   Nákladní vlaky se holt na něco hodí a na něco ne. Pokud není zásilka dostatečně objemná a od odesílatele na nádraží a z dalšího nádraží k příjemci není vlečka, tak moc ne, dvakrát by se překládalo. Navíc systém „just in time“ … ale to Ty nejspíš víš.

   • nickname says:

    AK: nejsou ani potřebné koleje. O lokomotivách a vagónech nemluvím.
    Proč se převáží zboží? Protože je to třeba. Na dopravu pohlíží vnitropodnikový ekonom jako na náklad, nikoli jako na přidanou hodnotu. Snaží se jí eliminovat. Myslí si někdo, že vládní nařízení může motivovat lépe než neustálá snaha o optimalizaci nákladů?
    Zbytečná výroba, doprava, skladování je něco, co se snaží každý odstranit.

 21. 471
  Modrý pták says:

  nickname,
  oranžády červánků jsou fajn: https://www.youtube.com/watch?v=wagE7AGFXuY

  • 471.1
   nickname says:

   Lankovka z Hofmanek na Pancíř. Co tím chtěl dramaturg sdělit? Směj se, směj, ale na Velký Javor to nezkoušej. Z Bílé Strže vidíš pásmo. Mohl by tě vlčák kousnout. Pohraničník zastřelit. Kdo uteče, nevyhrál. Odnese to rodina.

 22. 472
  skimic says:

  …. aach Boj o kvalitu v podniku Srp a kladivo — Svazarmovci a moderní technika — Začíná festival Děčínská kotva

 23. 473
  skimic says:

  nickname says: 30.6.2020 (9.50)
  „Na dopravu pohlíží vnitropodnikový ekonom jako na náklad, nikoli jako na přidanou hodnotu. Snaží se jí eliminovat. “
  To je jistě v užším pohledu podnikového ekonoma relevantní pohled.
  Vizionář v korporaci pochopitelně vykročí z rámce a dopravu zahrne do uvažování. Dopravce prostě koupí, udělá z něj dceru. Na výsledný produkt to sice nemá vliv ale už to v konsolidovaném P&L tak neruší.
  Trochu se posune i pohled podnikového ekonoma. Transport costs můžou být z hlediska skupiny do jisté míry přínosem (všichni jsme na jedné lodi, soudruzi), smrtelným hříchem se naopak stane nedopatřením vypsaný lokální tender na dopravce ve kterém ten skupinový jaksi nezvítězí, protože je třeba o třetinu dražší.
  Příslušného vizionáře ve skupině to pochopitelně silně rozladí. Ten úzký pohled podnikového ekonoma 🙂

 24. 474
  Modrý pták says:

  skimic,
  napsal, že „vizionář vykročí z rámce a zahrne dopravce do uvažování“. Pokud vizionář sdělí, že je třeba překonat aktuální paradigma, které je limitujícím rámcem pro expanzi a je třeba použít vertikální progresivní integraci, tak bude mít úspěch. Když ještě konstatuje, že je všechno v souladu s diverzifikační strategií koncentrace (dostředné), kdy se stávající služby rozšíří, aby poskytly klientům komfortní a komplexní servis, tak bude pánem u jednacího stolu a všichni zvednou ruku pro implementaci.
  Zbytek jsou jen drobné vady, které je lze přičíst špatné realizační taktice a operativním chybám na nejnižší úrovni, ze kterých se poučíme.

 25. 475
  nickname says:

  Jinak: jak je na tom hospodářství (EMEA)? V pytli, soudruzi, v pytli. Kurzarbeit v Německu určitě ještě červenec, srpen asi taky. U automotive ještě ani náznaky resuscitace. Kdo chce vyrábět v Evropě, musí se zbavovat lidí, automatizovat. To mu dává flexibilitu v krizi. Vypne se linka a těch pár lidí nechá dělat na optimalizačních projektech.
  Jediná nová volná místa jsou v digitalizaci / automatizaci.

 26. 476
  nickname says:

  Koukám že MP a skimic rozjeli bullshit bingo 🙂
  https://en.wikipedia.org/wiki/Buzzword_bingo

 27. 477
  quivis says:

  K nákupu přes internet|:
  V pátek 19.6. jsem si objednal knihu, dovoz Česká pošta.
  Na stránce sledování zásilky jsem se dočetl:
  22.6. převzato k doprave v Česká Lípa.
  23.6. prošlo třídírnou zásilek Ostrava.
  24.6. převzato pošta Nový Bor.
  25.6. doručeno (v okrese Česká Lípa) !

  A pak nemají být silnice vytížené!!!

  • 477.1
   nickname says:

   Hospodaření státního podniku si dovolím nekomentovat. O potížích státního plánování jsem nedávno shlédl dokument „Okres na severu“. Jak jsem fandil starému Pláteníkovi, aby to všechno dobře vyřešil.

 28. 478
  quivis says:

  nickname: Mnoho nepřesností – tovární vlečky byly, ale pro nezájem zanikly. Tratě jsou oproti cířaři pánu modernizované, ty hlavní. Ty vedlejíší ne – neb jsou autobusy (Gréta by asi dala přednost vláčkům). Ovšem autobusy pro 40 – 50 cestujících u nás na okrese kromě rána a večer jezdí stejně prakticky prázdné. Vyplatí se to?
  Samozřejmě na převoz třeba potravin se nákladní vlak nehodí, ale na pravidelnou přepravu třeba nábytku asi ano. Asi před týdnem jsem na trati u Jeblonného v Podještědí viděl nákladní vláček se 4 vagony! Ani jsem netušil, že to ješte existuje.

  • 478.1
   nickname says:

   Nevím jestli je železniční uzel Cheb trať hlavní nebo vedlejší. Skutečností je, že do Chebu se nyní z Prahy, Brna, Ústí dostanete jedinou jednokolejnou tratí. To je úzké hrdlo nákladní vlakové přepravy do našeho kraje.
   Trať Kolín – Česká Třebová je vytížená, nelze po ní vypravovat další vlaky. Směr Břeclav – Bohumín je také vytížený na 100%.
   Plzeň – Cheb je v úzkém hrdle jednokolejná, Plzeň – Česká Kubice také.
   ČD/SŽDC/Ministerstvo dopravy jsou největší škůdci naší železniční sítě. Vlečky nezanikly, používají se, kde jsou třeba.

   • Schumacher says:

    To přetrvává proto, aby to Wehrmacht měl ztížené.

   • quivis says:

    Trať Plzeň – Cheb je sice jednokolejná, ale má kompletní dálkové řízení, takže má větší propustnost nez obyčená jednokolejka (výhybny ve stnicích dálkově ovládané – dispečer v Plzni má přehled o dopravě na celé trati). Když se to dálkové řízení před lety dělalo (moje firma), tak vědátoři spočítali, že to příjde levněji než zdvoukolejnění. Ale co já vím, tak propustnost našich tratí není na mezi (pár rychlých nákladních valků se ještě vejde), jen max rychlost je 160 km/h a samozřejmě průjezd stanicemi pomalejší, což je dnes málo.

 29. 479
  Schumacher says:

  Modrej, kde bylo možno inzerovat…..
  Možnost inzerovat je jen jeden nic neříkající parametr bez zřejmé příčinné souvislosti. Může být indikátorem míry konkurence. Ospalý prdelákov vs velkoměsto. Ve velkoměstě cena je snížená konkurencí, která se projevuje reklamou. Při zkoumání významu reklamy nutno zkoumat význam více podmínek. .

  Poptávka je abstraktní, potenciální, obecná, konkrétní.

  -Dřu se u studny jak blbec. To to nemůže téct samo?
  -Prej by něco mohlo tahat vodu za mě.
  -A hele, tady ukazujou nějakou vymyšlenost. Nazývají to pumpa. Ta by se hodila. No jo, jenže kterou?
  -A hele, barevná cedule. To se mi líbí. A že na splátky, to by šlo. Jasně, motorovou od Sigmundů!

 30. 480
  maYda says:

  Dobré odpoeldne,

  nemohu nevzpomenout při čtení dnešní debaty na úvahu o úpadku řemesel, kterou pronesl ústy doktora Vlacha Zdeněk Jirotka….

  Stále aktuální…..

  https://www.kulturni-noviny.cz/nezavisle-vydavatelske-a-medialni-druzstvo/archiv/online/2015/16-2015/poctenicko-doktor-vlach-pronasi-rec-o-upadku-remesel

 31. 481
  maYda says:

  Měla jsem dojem, že znám Saturnina zpaměti, ale asi bych si ho měla přečíst. Vlastně i z piety, náhodou jsem se dověděla, že Saturnin byl napsán v mém těsném sousedství a sice v koupelně, s kterou má moje koupelna společnou příčku. Zdeněk Jirotka ho prý psal za války a do koupelny se uchyloval kvůli zatemnění.

 32. 482
  skimic says:

  Schumacher says: 30.6.2020 (13.23)
  Schumi: Advertising, Werbung, Publicité, Pubblicità … česky a rusky reklama (z podivných etymologických důvodů reklama (znovu – re ,něco (pro)volat – clamare) )
  je především regulérní odvětví kde se jistě pohybuje nějakých 600 a více miliard dolarů ročně). Na vysokých postech jsou lidé s podobným vzděláním, kteří se od mala učí, že se bez reklamy nehneš. Mají spolužáky, co v těch firmách i pracují, jejich marketing se tím zabývá a od nepaměti je to položka rozpočtu. Je nemyslitelné, že bys to podstatně uřízl. Ne z roku na rok. Vyhodili by tě a navíc bys měl sám blbý pocit že jsi udělal něco špatně. Nevyhověls nutkání. Instinktu. Nevypnuls plyn po odchodu z bytu. Nejistota jestli jsi zamknul dveře. Apod.
  Když to uděláš a tržby stejně letí nahoru, řeknou ti – a jak by teprva letěly kdybys zadal reklamu. Trháš rekordy a přitom o tobě pořádně trh nic neví.
  Když výpalné dáš a tržby letí přesto dolů. reklamu jsi špatně cíloval. Kdybys nezaplatil, tržby by byly ještě horší.
  Je to jako auditoři. nepotřebuješ konzultanta abys věděl co máš udělat. Potřebuješ ho abys od něj měl doporučení pro Board, vlastníky, akcionáře abys to co máš udělat mohl prosadit.
  Nikdo přece nemůže být takový idiot a vyhodit šílený šrouby za něco co nemá žádnou cenu, že? Tak tedy pane správče, když to říká ten poradce a ten je na to NĚJAK študovanej, tak to tak udělejte 🙂

  Ohromnej byznys.

  • 482.1
   • skimic says:

    Ale no jo. Jak mám vědět co je správně? Bisnys tedy?
    Business 🙂
    Foneticky mi to zní jako byznys. Fakt ale je, že rusák by to přepsal jako Bizněs, protože tvrdý y v tom případě použít nelze a -ness je něs. Rusáka by zlomilo vyslovit to jako -nys

  • 482.2
   Stary kocour says:

   Tak nějak. Kdysi kdosi tvrdil, že rychlosrt vlaku nesmí překročit 40km/hod., protože by se pasažéři zadusili nedostatkem kyslkíku,. Později jeden, ještě žijící expert tvrdil, že operační pamět 64 kB bude v PC navždy stačit.
   Občas se sice na reklamě přiživím, ale v sílu reklamy věřím jen u pubertální a prepubebertální mládeže (a i tam je to spíš dáno youtubery a podobnými) a u starců, kteří naletí na každou pitomost.* Ale to není to pravé bohaté publikum.

   Tu už spíše věřím na skrytou reklamu (produktplacement) která působí podprahově. Věrnost značce atd.

   */ Takoví letití surfeři po netu by už dávno mohli vědět, že když něco začíná výhrůžkami, co se vám stane, když nekoupíte, pokračuje sáhodlouhými referáty jinak neznámých a na netu nedohledatelných odborníků, pokračuje nadšenými recenzemi těch, kteří zakoupili a končí posledním varováním, že je k dispozici posledních pár kusů spolu s čítačem času do konce té obrovské slevy by už mohli vědět, že tohle schema je už tak provařené, že i osmdesátiletý dědek, který už neví, co měl včera k večeři pochopí, že se stává z pohledu marketérů idiotem.
   Howk!

  • 482.3
   Schumacher says:

   Skimici, to byl původní účel reklamy. Informovat ctěné publikum. K významné změně došlo Internetem. Původní účel mizí. Publikum aktivně vyhledává zboží. Předinternetová reklama ztrácí na významu. Na netu je snaha o cílenou reklamu.

   Občas mi není protivná,povolím i informování o novinkách e-mailem. I něco koupí.

   Minulý týden jsem si koupil druhou čelovku abych jednu mohl nechávat v autě. A samozřejmě, že nejmenší svítilničku na mikrotužkovku na světě musí mít každý.

   Nevíte co darovat? Darujte baterku.

   Kdo je „na baterky“ musí znát Kronium.cz. Obchod plný klukovských snů. Nabíjecí, nenabíjecí, mrňavé i velké. Kam se i na tu jednomikrotužkovku hrabe stará tábornická tříbuřtovka.

 33. 483
  skimic says:

  Tím samozřejmě nesnižuji geniální tvůrce – třeba skeš s tím smrčkem, polákem a Kot Packowy. Nebo poněkud nekorektní na Weisser Riese s opálenějším klučinou.
  Nebo „už nemusím, já ho vidím …“
  Pamatuji si je ale nevím co to bylo za produkty. Vůbec to nebylo důležité. Ta skeč sama o sobě byla hodnotná.

  • 483.1
   Stary kocour says:

   Bis!
   Pivovarský kůň pivovarskému koni pivorským….

  • 483.2
   Matzurka says:

   No jéje, ty skeče jsou lepší produktu 🙂
   Taky má své oblíbené – jedna s prvních českých „Bóbika !“, (upečený psík v čínské restauraci, pak to ze zřejmých důvodů muselis táhnout…). Skvělé měl svého času T-mobile, kde se i Chuck Norris objevil… a ze zahraničních mám obzvlášť v oblibě reklamu na brýle, těch je celá řada taky, namátkou
   https://www.youtube.com/watch?v=I3MUX3V0aUE

 34. 484
  skimic says:

  Starý kocoure
  Nicméně přiznám, že opravdu velcí mágové dokáží podprahově manipulovat i velkými skupinami obyvatelstva.
  Třeba ten kdo najal prof Fialu Babišovi zajistil minimálně deset procent hlasů navíc.

 35. 485
  • 485.1
   skimic says:

   Společenský vývoj klade vedení státu nové náročné a hlavně dynamické výzvy.
   Kdo se odváží říct horníkovi – tak na to Chorvatsko teď zapomeň! Maximálně do práce a domů. A na pivo taky nechoď.
   Snad v té „Příručce praktického epidemiologa“ je i nějaká kapitola o psychologii a první pomoci (co činit když mám pod okem monokl, zhmožděnou mandibulu a zároveň naraženou kostrč).

   • skimic says:

    Myslím, že tady je zapotřebí vrátit se ke klasikům a zkusit se zamyslet jaká řešení by navrhnul třeba s. Mamula

 36. 486
 37. 487
  Zpátečník says:

  https://www.info.cz/nazory/schmarcz-ztraceji-zapadane-chut-k-zivotu-jde-o-vaznou-psychickou-poruchu-45443.html

  Bílí flagelanti podporující Black Lives Matter (BLM) stejně jako aktivisté Extinction Rebellion (XR) asi netouží po dlouhém a dobrém životě. Skrytě touží po smrti. A chtějí s sebou vzít do hrobu celou tisíciletou civilizační stavbu, na níž ještě jejich rodičům tolik záleželo.

  Co nám to jen připomíná? Ano, poslední chvíle Adolfa Hitlera, který byl také pevně přesvědčen, že německý národ ztratil právo žít. (…)

  Bojovníci za klimatickou a rasovou spravedlnost se zaklínají čistými cíli. Ale v jádru nejsou lepší než nacisté a komunisté. I jim jde o zotročení a ovládnutí bližních. Jen to dělají chytřeji. Neužívají hrubou sílu, útočí na emoce. Hlavně na tu vůbec nejsilnější, dokonce silnější než strach: na stud. Bílí se mají stydět, že jsou bílí, muži se mají stydět, že jsou muži, lidé se mají stydět, že jsou lidé. Hitler a Stalin potřebovali pocit studu zapudit, aby přiměli soukmenovce a soudruhy páchat ty nejhorší zločiny, mazaní neomarxisté ho hypertrofují.

  (…)

  Důslednost, s níž „šiřitelé dobra“ profesně i lidsky likvidují ty, co jim překážejí, je děsivá. A těžko se chápe, kde se bere. Dokud si nevzpomeneme na Frommův popis nekrofilních osobností: „Hitler byl fascinován zkázou. Zatímco v letech, kdy měl úspěch, se mohlo zdát, že chce zničit jen ty, jež považuje za své nepřátele, dny soumraku bohů na konci ukázaly, že ho nejvíce uspokojovalo to, když mohl být svědkem úplné a absolutní zkázy: zkázy německého národa, zkázy těch, kdo byli kolem něho, ba zkázy sebe sama.“

  • 487.1
   skimic says:

   Hmm. Schmarcz – není to ten Topolánkův poradce? Tedy použít na BLM marxistu Ericha Fromma a jeho úvahy o nacistické nekrofilii … pane jo…
   🙂 🙂 🙂

 38. 488
  skimic says:

  Trump řekl v telefonátu
  Merkel že je hloupá „stupid“ , že machruje na slabé zatímco je měkká na silné. Rusáci jí maji v kapse.
  Mayové v souvislostí s Brexitem prozradil, že je pošetilá (fool) a zbabělá, bezpáteřná (spineless)

  https://edition.cnn.com/2020/06/29/politics/trump-phone-calls-national-security-concerns/index.html

  Pochcat jeho hrob!
  Osobně, či v závěti tak zavázat dceru či vnučku. Žena nemůže reagovat jinak!

 39. 489
  Zpátečník says:

  Tedy použít na BLM marxistu Ericha Fromma a jeho úvahy o nacistické nekrofilii … (487.1) — Zas ale proč ne, skimici? Já kupříkladu zrovna užil na jednu fotku Silver Efex Pro; toť cosi drobet podobného.

  Tak jako ta fotka trpěla určitými problémy, i Západ v posledních letech (šesti? dvanácti? dvaceti?) vůčihledně ztrácí glanc. Momentálně jsou tou poslední kapkou blmouni; ale to je svým způsobem jednotlivost, jedna z mnoha (ač ovšem stále horších). Nepochybně brzy přijdou další, ohavnější, děsivější. S trochou odstupu to může vypadat jako volný pád Západu, jehož rychlost stále akceleruje. Teď bych ale od toho všeho s dovolením odhlédl, a zajímal se, kde je nějaká síla těm jednotlivostem – i tomuto sajrajtu jako celku – oponující.

  Ještě když Hitler triumfoval, pořád bylo možno vyšplhat se s knížkou do koruny třešně támhle u jižního plotu, usadit se tam, číst si, a koukat na Hradčany. Ještě když se Hitler krčil v bunkru a šíboval armádama, které dílem již týdny neexistovaly, dílem nikdy ani nevznikly, šlo na tu třešeň vylézt úplně stejně, jen už na to maminka pomalu byla moc velká. Jakožto oposice to sice na jednu stranu bylo téměř k ničemu, na druhou však o dost lepší forma oposice než leckterá jiná.

  Copak je tou oposicí teď? Obávám se, že ti Hamplovi redneckové (http://www.radiodixie.cz/clanek/co-se-deje-v-americe-a-co-na-to-redneckove) to příliš nejsou, alespoň z mého hlediska ne. Spíše bychom potřebovali někoho, kdo si z Merkura smontuje aparaturu na odstředivé lití nebo na libeňském dvorku vyleze na střechu kůlny a buší do mašiny Perkeo…

  Tyhle lidi holt nějak nevidím. Za takovejchto okolností i 40 let mrtvej stodvacetiletej marxista může bejt jakžtakž dobrej; dost možná konzervativnější, než člen ODS narozený třeba 1970.

  — — —

  No nic, nechtěl jsem se rozepisovat, spíše si trochu odpočinout.

  • 489.1
   Schumacher says:

   Zpátečníku, takových lidí je hodně. Třebaže jsou Mediálně neviditelní. Díky nim náš svět ještě funguje.

 40. 490
  skimic says:

  Zpátečník says: 30.6.2020 (17.56)
  Zpátečníku máte pravdu. Hampl v tom odkazu blouzní. Nevím kde to bere. Kdy byl ve Státech naposledy a kde.
  redneckové toho moc neudělají. Komunisti už mají velká centra řadu desetiletí. Kdo se stane Velkým kormidelníkem?
  Trochu spoléhám na ješitnost. Každý z nich touží po své vlastní cestě a mauzoleu. Proč by jinak třeba cítíl předseda Mao vydat vlastní Rudou knížku? Komunistický manifest už byl k disposici. Karl Heinrich Marx byl vcelku potřebně stručný i popisný.
  Třešně jsem na třešni jedl před dvěma týdny. Ne sice s výhledem na Hrad ale na tom nesejde.
  Silver Efex Pro – netuším o čem mluvíte

 41. 491
  Pavel Kořenský says:

  Uff, tak to klaplo. Dneska dcera udělala tu poslední zkoušku (61 bodů z max. 80) a má prvák šťastně za sebou a může si užívat tři měsíce prázdnin. 🙂

  • 491.1
   skimic says:

   Gratuluji- Měl bys jí odměnit po těžkých dnech učení a zkouškování nějakým pobytem a rozptýlením v hezkém a hlavně zdravém prostředí.
   Napadá mě -třeba … Colours of Ostrava?

   • Pavel Kořenský says:

    🙂 Na ty letní fesťáky jí naštěstí neužije. Ale možná dostane nový počítač, ještě uvidíme.

    • skimic says:

     Počítač!
     Dnes mi provádějí na pravovnim reinstalaci typu Bare Metal. Pote co se problem dostal do sikmooke zeme jejich N+5 idvetil – problem expandung failed a bleskurychle se to vratilo lokalnimu ajtakovi ktery si to vzal k reinstalaci vcetne vymazani profilu tudiz prace s napojivanim na ruzny sapy a servery.
     Nedalo mi to a toho cizokrajnyho ajtaka jsem se zeptal co ta hlaska problem not expandable znamena. Dizvedel jsem se ze N+6 prohlasil ze shit hit the fan and it happens
     Proste nevedel jako poskedni instance co s tim 🙂
     Na maci se mi to v zivote nestalo

     • Stary kocour says:

      „Barvy Ostravy“ pevně doufám letos nebudou. Mám ten cirkus cca 1 200 m od baráku. Od dopoledne se nazvučuje a zkouší, večer spektákulum s ohnostgroji, kouři a lasery.
      Je to zážitek. Když k tomu připočítám zfetované návštěvníky, kteří spí (a kopulují) kde se dá, jsem vždy rád, že je už po „Barvách“. Jehly a preservativy se po trávnících a lavičkách vysbírají a Ostrava je zase normální, takřka provinční město.

 42. 492
  skimic says:

  Podle Blesku se moderátorka nyní vídá s diplomatem Petrem Kolářem.
  https://www.super.cz/708717-svetlana-witowska-potvrdila-konec-manzelstvi-a-promluvila-o-novem-vztahu.html#seq_no=1&source=hp&dop_ab_variant=0&dop_req_id=URAHxUxMTZV-202006301637&dop_source_zone_name=super.sznhp.box&utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=z-boxiku&utm_campaign=
  To by dávalo smysl proč je ta hezká moderátorka v poslední době tak urputná. Kdo ví, jestli neházela na sochu Koněva sněhový koule.

 43. 493
  skimic says:

  Pavel Kořenský says: 30.6.2020 (18.41)
  Nemám přehled. Kolik vlastně zkoušek musí student za semestr dát? U nás to bývalo 5-6.

 44. 494
  Pavel Kořenský says:

  To je teď zhruba stejné. V letním semestru to byla Matematická analýsa, Programování v jazyku Java, Architektura počítačů, Počítačové sítě, Logika a grafy a jedna nějaká umělecká záležitost, v podstatě malování. Plus tři semestrální práce (Java, sítě, architektura počítačů) a nějaké laborky dělané kvůli koronaviru dílem na dálku a dílem tak, že místo skutečného zařízení používali nějaký simulátor.

 45. 495
  skimic says:

  PK Dík
  Plus minus stejná zátěž a docela uchopitelné. Logiku a grafy – to jsem se už podíval, dává to smysl akorát pod „Architektura počítačů“ si nedokážu nic představit. My jsme to taky brali ale nedalo by to „masa“ na celý semestr. Anebo by to bylo na déle …

 46. 496
  Pavel Kořenský says:

  No architektura počítačů jsou základy. Jak funguje procesor, jak funguje cache, jak se počítá branch prediction, jak se adresuje paměť reálná i virtuální atd. Plus komplet assembler MIPS procesoru včetně věcí jako je pipeline, násobička, sčítačka atd. mnohdy docela nechutně dopodrobna. Na tom oboru na ČVUT to slouží trochu jako anatomie na medicíně, prostě prosejvačka kde se dělí zrno od plev. Např. v rámci cvičení z té architektury měli někdy v půlce letního semestru za domácí úkol napsat v jazyku C nebo v assembleru grafický filtr se zadanou konvoluční maticí a optimalisovat algoritmus tak, aby se pokud možno vešel do instrukční a datové cache paměti, případně používal vektorové instrukce novějších procesorů Intel. Nebo ideálně napsat obojí a porovnat co je rychlejší. Což je obecně vzato celkem slušná pakárna, pokud na to má člověk jen dva týdny a nejmenuje se zrovna John Romero.

 47. 497
  skimic says:

  Wow! Florida (20 mil) má přírůstky 6 000 koroňáků denně. Za chvíli to bude jako v Karviné.

 48. 498
  • 498.1
   skimic says:

   Schází mi v dobrém široce pojatém člínku můj oblíbenec, člen Obamova presidentského teamu a do loňska starosta Chicaga Emanuel Israel Rahm, který se teď snaží zřejmě být neviditelný když ho ani Dušan v souvislosti s BLM nezmiňuje

 49. 499
  Zpátečník says:

  Omlouvám se, že jsem nereagoval, skimici. (Eduard Bass fungoval lépe než spací prášek, ostatně proto jsem se doň také prve pustil.)

  Silver Efex Pro je takové patlátko na fotky: https://nikcollection.dxo.com/silver-efex-pro/

  Podobně Color Efex Pro… Případně pošlu e-mailem odkaz na fotku, až ji dopatlám.

  • 499.1
   nickname says:

   Jaký máte monitor? Teď jsem na notebooku a nejsou vidět velké rozdíly.

  • 499.2
   Schumacher says:

   Mně stačí darkroom či gimp. Do čb moc nepřevádím. Mám rád barvu. Proto mám barevně fotící krámy.
   Mám několik fotek historického interiéru, pro pěkný měkký převod stačil starý zoner.

   • Schumacher says:

    Stejně tak jako hudbu nepřevádím na mono a na kvalitu šelakové desky či fonografu, a u automobilů nemám loukoťová kola s železmými obručemi.

 50. 500

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *