Jak pracuje EU parlament.

a čím se zabývá ?

Přečtěte si pečlivě přiložený odkaz a začněme hledat jiný globus.
“čl.23.:
žádá Komisi a členské státy, aby s ohledem na stávající právní předpisy a postupy zajistily bezpečné a legální cesty pro přistěhovalce, uprchlíky a žadatele o azyl, kteří chtějí vstoupit do EU;”

To si přečtěte CELÉ a přemýšlejte o tom !!
Přijde mi to vůči cikánům, asiatům, Ukrajincům, eskymákům … malounko diskriminační.

https://www.europarl.europa.eu/doceo/document/B-8-2019-0212_CS.html?fbclid=IwAR3BoaRmCgXxvxr4JviP2qYv04K_zO-lRuPEwq09nJGWNVAgBPXlqj13DJM

Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené a jeho autorem je Šumavák. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

1 980 komentářů u „Jak pracuje EU parlament.

  1. Jedinou vyjímkou je, pokud si to pamatuji dobře, pohřeb s poctami, kdy vdova a nezlezilé děti mohou zůstat sedět.

  2. Pavle, teď bez legrace
    kolik té holce může být? Dvacet? Navíc je docela hezká. Hraje nějakou soccer ligu. Holčičí fotbal není nic zas až tak atraktivního pro holky. Přičemž je docela imho pohledná.
    Nepoklekneš, přitom žiješ v DNEŠNÍCH Státech. Možná i studuješ (sporty se dělají při nějaké universitě).
    A Ty nepoklekneš. Víš, že Tě můžou za to i vyhodit ze školy. Holky Tě roztrhaj na kusy a poplivou. Jseš jediná vrána z z jejich Teamu co nepoklekla.
    Rodina – kdo dává holku na fotnal? Nějakej Obamovič jí ještě doma vyčiní …
    Docela by mě zajímalo jaké to má pozadí …

    • Ta holka je každopádně dobrá, o tom není sporu. Moje reakce spíš směřovala na ten zbytek, co poklekl a choval se tudíž naprosto nevhodně a nehorázně.

  3. Ehm, snad Modrý pták laskavě promine…: https://echoprime.cz/a/SwYAB/nas-tanec-na-hrobech

    (Výměnou za jeho blahovůli sem zatím stále ještě nenapíšu Příklad 3.)

    Dnes východ přichází ze Západu: ohýbání platných zákonů pro politické zájmy (například plán Evropské komise na unijní dluhopisy, přestože takové dluhopisy výslovně zakazují platné smlouvy); postupné zužování názorového koridoru, kam patří cenzura na sociálních sítích i seznamy nežádoucích webů a výzvy inzerentům, aby už na těch webech neumisťovali inzerci; kriminalizace „nenávistné řeči“, což je vágní pojem, v trestním právu neznámý.

    Den před výročím vraždy Milady Horákové se na serveru Novinky.cz objevily neuvěřitelné výroky představitelů pražské policie a Nejvyššího státního zastupitelství o tom, jak budou sledovat český internet. Policisté mají pro sledování diskusí na internetu nedávno ustavený odbor, jeho členové „nenávistné“ posty sami vyhledávají.

    NSZ zase má „národního korespondenta pro boj proti terorismu, extremismu a trestným činům spáchaným z nenávisti“, jmenuje se Jan Lata. Je dobře, aby bývalý sympatizant radikální Strany zelených určoval, co je nenávistná řeč?

    Tedy, právě že ono to není dnes… Kupříkladu již masivní vlna 3i, orchestrovaná Vůdkyní, byla flagrantním porušením platných mezinárodních smluv, což se jí tehdy (jakož i doposud) odvážil připomenout jen málokdo.

  4. Zpátečníku (ač neosloven)
    Daniel Kaiser, jistě opět výborný píše ve svém osmiřádkovém, osmdesátislovém úvodu (zbytek je pro předplatitele) toto:
    Češi (a žádný jiný národ) nemají ve svém historickém svědomí něco tak strašného jako Němci.

    “Ani žádný jiný národ” .. Jak to vlastně myslel?

    • Třeba takový Leopold druhý. Patnáct milionů mrtvých černoušků v Kongu. Přitom oslavovaný belgický král. Lidem milován,
      Můžete správně namítnout, že není belgického národa. Frantíci a Holanďani, spojení z leknutí z vůle vizionáře jménem Woodrow Wilson. Jako Československo 🙂

  5. Ale stejně je zvláštní sledovat v přímém přenosu, jak Američanům (resp. určité části z nich) definitivně hráblo. 🙁

  6. Cožpak o to, skimici (554), vysvětlit, jak to Kaiser myslel (pokud to, což mi nezní pravděpodobně, náhodou myslel jinak, než mu Vy a já rozumíme), je jen a jen na něm… Hledáte-li však po (mezitím již opuštěném) německém vzoru, zač bychom se jako národ měli stydět, pak prosím zvažte, že ze všech národů (resp. států) světa pouze Dáni, Holanďané, Belgičani, pár Lucemburčanů, Francouzi, Švýcaři, Rakušané, Češi a Poláci mají za souseda Německo.

    Odtud také bych odhadoval prapříčinu rozpaků Klause ml. ohledně opuštění EU. Kdybychom si vyměnili území třeba s Portugalskem, otázka by stála zcela jinak.

  7. Co zaslechnutý zvuk kutálky dokáže provádět s Homo Sapiens prý sapiens…
    Pavlovovův pes při spatření červeného světla slintal. Za smysluplnou reakci na takové zvukové a svételné podněty považuju zastavit se. Ne v pozoru, nýbrž před kolejištěm. Protože rozjetý vlak má kurevsky dlouhou brzdnou dráhu.

    Ještěže jsou média a internet. Bez toho, kdo se kde ubzdil, byste se ukousali nudou…
    Jestli tohle má být vrcholem smyslu desítek milionů let vývoje, proč opice slezly se stromů, že se na to příroda rovnou nevysrala.

    Naštěstí nemáte vnitrogalaktické či dokonce mezigalaktické informační spojení. To by vás z toho kleplo. Až v noci bude jasno, koukněte nahoru. Vezměte dalekohled, ještě silnější dalekohled. A představte si, že co vidíte, je nepatrný zlomečkem toho co nevidíte, ani netušíte co nevidíte. Pak vás alespoň ty rozumnější, napadne, jak moc velká pitomost jsou ty nesmyslné kultické figury a pohyby na zvukové podněty.

    • O tom je nějaká povídka, tuším že Ludvík Aškenázy. Je to o hlídači švestkové aleje, který – pozorovav v noci při hlídání té aleje oblohu – zajde na vejbor s tím, že přece v porovnání s tou ohromující velikostí vesmíru jsou nějaké švestky v oné aleji naprostá prkotina.

  8. Zpátečník says: 1.7.2020 (19.54)
    “Kdybychom si vyměnili území třeba s Portugalskem, otázka by stála zcela jinak.”
    A jak byste to chtěl Zpátečníku provést prakticky? Když už pominu tu nejprostší otázku co by asi mohlo Portugalce přimět k tomu aby se z Lisabonu nebo Albufeiry dobrovolně odstěhoval do polabské nížiny, moravské brány a podobně?
    To mi připadá reálnější má občasná úvaha – státi se prostě novou spolkovou zemí. Zas až taková změna by to nebyla.

      • Protektorát? To bylo šest let.
        A co třistaletjsmetrpěli? A co dvacet let Husáka, z toho patnáct nebo kolik na Hradě?

          • Vše je dobré vidět v kontrastu s něčím jiným. Kdyby nebyly ošklivé holky nevynikly by tak ty hezké.
            Svůj strach z němců bych mohl prožívat intensivněji kdyby tu zároveň nepracovala čtyřkoalice. Trošku to otupuje hroty.

  9. Fascinuje mě – my se (dokonce ani tady) většinou nezbýváme tím, co se stalo, ale co kdo k tomu řekl.
    A souhlasíme nebo zuřivě protestujeme. Jako by na tom snad záleželo.
    Pravda – jeden si takhle uleví.

  10. 20:28 – stát se novou spolkovou zemí? Jednodušší by bylo umožnit zájemcům vystěhování ….

    • Ale to je přece stále možné, naštěstí ne nutné. Evropa regionů. Gegrillte Schweinehaxe je lahodná z obou stran té čáry. Salz und Kümmel.
      Sauerkraut! Mein Gott, so lecker und organisch!

  11. dvd – ano, je to poněkud divné. Zejména tedy když uvážíme, že je mu 73, až dojde k rozsudku tak mu bude 83 a jde o vraždy spáchané mezi lety 1970-1980 (což by mám dojem byl např. v ČR už promlčené).
    Člověk se skoro nemůže zbavit dojmu, že kdyby toho dědka ranila mrtvice, všem se uleví.

  12. 2 Pavel Kořenský ad 551 – a nebo, jak se chlubil ten policajt, že na pohřbu, když začala hrát hudba, byl jedinej, kdo vyzval vdovu k tanci…

  13. 2 Pavel Kořenský ad 556 – no, ono jim hrabe už dýl, ale teprve teď se to provalilo v celé kráse a velkoleposti.

  14. Ách jo, skimici, čistě proto, že se mi nechce psát, co bych měl psát, budu ještě chvilku psát, co bych neměl psát…:

    To mi připadá reálnější má občasná úvaha (561) — Jistě si rozumíme, že já to jako reálnou úvahu nijak nemyslel.

    – státi se prostě novou spolkovou zemí. Zas až taková změna by to nebyla. — No, už jsem k tomu zde cosi psával, teď to jen spojím dohromady. (0) Domnívám se, že jakkoliv Němci své němectví snášejí mimořádně špatně – viz třeba nacismus nebo nedávná migrační krize –, Češi by své případné němectví snášeli ještě mnohem hůře. (1) Však taky svého času měl leckterý z našich předků dané generace dobrou možnost si relativně volně vybrat, bude-li Čech, anebo Němec. Naši předkové jsou naprostou většinou ti, kteří si vybrali být Čechy. Přitom bych řekl, že ekonomicky jim to žádné zvláštní výhody obvykle neskýtalo; důvody tedy mohly být jiné, zejména nezvažitelné, snad i povahové, psychologické, či jak je nazvat.

    (2) Už jsem zde psal číslo, které jsem kdesi pochytil: Třicet tisíc. Vedle těch milionů, které povraždili, Němci během války (údajně) popravili asi 30 000 lidí odsouzených k smrti v quasilegálních procesech. (Tedy, což ostatně je pro ně typické, oni, ač se prý stydí, ty procesy považují za legální dodnes, dokonce i ty v Protektorátu.) Obecně vzato, odsouzených, protože se z jejich pohledu nechovali dost německy, ať už třeba kradli při zatemnění, anebo konspirovali proti Führerovi. (Nevím teď, zda číslo zahrnuje i dezertéry.) Ti popravení (a často i jejich potenciální potomci) teď v německé populaci scházejí. To podle mého skrovného názoru současný obsah němectví dále posunulo: posunulo jej dále od Čechů.

    Takže všelijaké ty úvahy o 17. spolkové zemi slýchám dosti nerad.

    • Zpátečníku souhlas
      Źít v německy mluvícím prostředí může dlouhodobě být stresující a hledáte z toho únik.
      Jistý Dobrovský to řešil příklonem k historizujícím koníčkům a vymyslel cizojazyčnou gramatiku.
      Ausführliches Lehrgebäude der böhmischen Sprache (Zevrubná mluvnice jazyka českého).
      To byl na svou dobu poměrně úctyhodný výkon.
      Třeba obdobně komplikované Esperanto vymysleli až půlstoletí po jeho smrti. Klingonštinu ještě daleko později a to ani nemluvím o jazyku kterým v ukázce Pavla Kořenského zpívá křehká dívka ze země draků a moudrých starců.

  15. No,
    třistaletjsmetrpěli pod Habsburky, a ti se s tehdejšími “Němci” taky dost silně nemuseli… ale srovnám-li protektorát německý s následnou závislostí na Kremlu, tak mi z toho pořád Němci vycházejí hůře, a to ani nestihli realizovat své plány v našem prostoru, že.

    • Pravda, mrtvých a odvezených do KL bylo řádově méně.
      Ale škody na způsobu uvažování lidí je víc – a trvají.
      Nicméně diskuze o tom je zbytečná. “Co bolo to bolo!”

      • To sice ano,
        ale z historie je dobré se poučit. Nechci být ani sovětskou zemí, ani protektorátem.

  16. “Naši předkové jsou naprostou většinou ti, kteří si vybrali být Čechy.”
    Pochopitelně, tohle není německý blog.
    Ad volba nátrodnosti – ráčej si Zpátečníku někdy zajet na Hlučínsko, na tzv. Prajzskou. Tam jsou ještě lidi, kteří, ač se nehnuli na krok z baráku existovali v pěti státech a měli tři národnosti. To jsou naprosté podružnosti.
    Stk je (podle dědečků a babiček) z 25% Němec, z 25% Slezan a z 2 x 25% Polák.
    Je národnost opravdu tak důležitá?
    Nebo je to spíš kultura, potažmo ideologie?

  17. „Naši předkové jsou naprostou většinou ti, kteří si vybrali být Čechy.“ — Zkusím jen vysvětlit, jak jsem to myslel… Čistě technická věc, pohled matematika nebo programátora. Jde pouze o tu generaci, na kterou se díváme. Její potomci si poté mohli vybrat jinak. (V mém případě všichni zbývající od němectví odešli nejpozději v 1. polovině 19. století. Nebo přinejhorším ve 2. třetině, ale to píšu jen pro jistotu.)

    Je národnost opravdu tak důležitá? (571) — Já ale o národnosti nepsal, nýbrž úmyslně (a poněkud neobratně) o němectví. Ani kdybych (čistě hypoteticky) uměl perfektně (dejme tomu) mongolsky, dal se přeoperovat, abych vypadal jako Mongol, měl za kolegy a kamarády samé Mongoly, stejně by mě netěšilo bejt Mongol. Ze strukturálně podobných důvodů by mě asi příliš netěšilo být Němec.

    • “Tož tak to ja…”
      Mám příbuzné v Polsku (v Německu už ne, prateta je už dlouho po smrti) a vidím zřetelně jiné způsoby uvažování. Někdy dost jiné.
      Moje národnost je tedy zvolená mými rodiči a jsem s ní srozuměn – i když ne vždy spokojen. Ale prostě je to tak.

  18. “Mimořádný výpadek systémů
    Omlouváme se, ale výpadek našich interních systémů potrvá déle. Kvůli výpadku vás nyní neobsloužíme na webu, v aplikaci ani na prodejnách a infolince. Na odstranění problému intenzivně pracujeme.”

    A jak se pořád tvrdilo, že decentralizovaná GSM síť je odolná proti poškození, destrukci.
    “Když se něco může pokazit, tak se to pokazí. Když se to pokazit nemůže, tak se to pokazí taky.” (Můj oblíbenec Murphy.)

    • No, to se tvrdilo o Internetu v jeho původním pojetí (které bylo značně vzdáleno od dnešního). O síti GSM to nikdo netvrdil.
      Na druhou stranu lze říct, tedy co vím, že samotná GSM síť tomu Vodafonu funguje, hovory probíhají, SMS také a připojení do Internetu z mobilu též.
      Co nefunguje, jsou související služby na Internetu, údajně proto, že jim vypadlo diskové pole někde v datacentru. Což je zvláštní, protože na podobných místech bývají disková pole většinou redundantní, jištěná pomocí failover prvků a navíc replikovaná i do kopií v jiných datacentrech a tak podobně.
      Ani bych se nedivil, kdyby z nich po nějakém čase vypadlo, že to byl ransomware útok.

  19. Nicméně, čistě akademicky, stejně by bylo zajímavé pozorovat, co by se se světem stalo, kdyby se Internet opravdu zhroutil třeba z důvodů sluneční erupce nebo něčeho podobného.
    Nemám dostatečnou fantasii na to, abych to vykreslil, nicméně jeden můj velmi oblíbený autor to popsal v poněkud větším měřítku:


    Dvě stě šedesát tři ochranných sfér singularit, spojujících více než sedmdesát dva milionů Bran, bylo do jedné zničeno během dvou celých a šesti desetin sekundy. Složky flotily Jednotek, rozmístěné Morpurgem podle příkazu vlády a řídící se rozkazy, rozpečetěnými necelé tři minuty předtím, jednaly okamžitě a profesionálně a zničily křehké ochranné sféry raketami, paprsky a plazmovými výbuchy.
    O deset sekund později, když oblaka trosek dosud rostla, zjistily stovky vesmírných lodí Jednotek, že jsou daleko od ostatních, odděleny od sebe navzájem a od jakéhokoliv jiného systému měsíci letu s Hawkingovým pohonem a lety časového dluhu.
    Tisíce lidí uvázlo v Branách. Mnozí okamžitě zemřeli, roztrháni na kusy nebo napůl. Mnozí jiní utrpěli amputace údů, když se Brány za nebo před nimi zhroutily. Někteří prostě zmizeli.
    To bylo i osudem lodi Hegemonie Stephen Hawking –přesně jak bylo naplánováno – když byla v nanosekundě přenosu lodi zničena vstupní i výstupní Brána. V reálném vesmíru nezůstala ani část bitevní lodi. Pozdější testy s konečnou platností dokázaly, že takzvaný přístroj prutu smrti detonoval v tom, co mohlo být prostorem a časem v cizí krajině Jádra mezi Branami.
    Účinek té exploze nikdo nikdy nezjistil.
    Účinek na zbytek Sítě a její občany byl očividný okamžitě.
    Po sedmi staletích existence a nejméně čtyřech stoletích, v nichž jen nemnozí občané existovali mimo ni, přestala datasféra – včetně Velkého sněmu a všech komunikačních a přístupových vlnových rozsahů – prostě existovat. Statisíce občanů v tom okamžiku zešílelo – v důsledku zmizení smyslů, které se pro ně staly důležitější než zrak nebo sluch.
    Další statisíce dataplánových operátorů, včetně spousty takzvaných kyberázlů a systémových kovbojů, se ztratily. Jejich analogové persony zastihlo zhroucení datasféry nebo jim mozky spálilo přetížení nervových přípojek či efekt, který byl později označen jako nula-nula-feedback.
    Miliony lidí zemřely, když se jimi zvolené habitaty, dostupné jen Branami, staly izolovanými pastmi.
    Biskup Církve Posledního vykoupení – vůdce kultu Štíra – si pečlivé připravil prožití posledních dní v pohodlí krytu, vyhloubeného ve skále, hluboko v Havraním hřbetu Nikdy více. Jedinou cestou tam i ven byly obrovské Brány. Biskup zahynul spolu s několika tisíci svých akolytů, exorcistů, lektorů a ostiářů, kteří se drali do Vnitřní svatyně, aby se mohli podělit o zbytek vzduchu se Svatým.
    Vydavatelka a milionářka Tyrena Wingreen-Feif, stará devadesát sedm standardních let a díky zázraku Poulsenovy terapie a kryogeniky ovládající trh po tři sta let, udělala tu chybu, že se rozhodla osudný den strávit ve svých výhradně Branami přístupných kancelářích ve čtyřstém pětatřicátém poschodí Transspirály v babylonské části Pátého města planety Tau Ceti Centrum. Patnáct hodin odmítala uvěřit, že služba Bran nebude vbrzku obnovena. Pak se poddala prosbám svých zaměstnanců a nechala zhroutit ochranná pole zdí, aby ji mohlo vyzvednout éemvéčko.
    Tyrena si instrukce nevyslechla dost pozorně. Explozivní dekomprese ji vypálila ze čtyřstého pětatřicátého patra jako korkovou zátku z láhve se zteplalým šampaňským. Zaměstnanci a členové záchranné jednotky přísahali, že stará modrá dáma klela po celé čtyři minuty svého pádu.
    Na většině světů se chaos stal novým řádem.
    Většina hospodářství Sítě zmizela spolu s datasférami a megasférou Sítě. Triliony těžce vydělaných i nečestně získaných marek přestaly existovat. Přestaly fungovat univerzální karty. Mašinérie každodenního světa se zajíkla, zasípala a zemřela. Týdny či měsíce i roky – podle typu světa – nebylo lze bez přístupu k mincím a bankovkám černého trhu zaplatit potraviny, objednat osobní nebo hromadnou dopravu, uhradit nejjednodušší dluh ani získat jakoukoliv službu.
    Ale celosíťový úpadek, jenž přišel jako tsunami, byl jen drobným detailem, který měl být zvažován později. Pro většinu rodin byl dopad událostí okamžitý a krajně osobní.
    Otec nebo matka se jako obvykle přenesli do práce –řekněme z Denebu Vier na Renesanci, a místo aby kvečeru dorazili domů, zpozdili se o jedenáct let – pokud dokázali získat okamžitě místo na jedné z několika málo hyperprostorových lodí s Hawkingovým pohonem, které ještě nepohodlně cestovaly mezi světy.
    Členové zámožných rodin, kteří naslouchali řeči Gladstonové v módních apartmánech, složených z mnoha světů, vzhlédli, podívali se na sebe na vzdálenost pouhých několika metrů, Brány, otevřené mezi místnostmi, zamrkaly – a byli od sebe odděleni světelnými i časovými roky a jejich byty se otevíraly do nicoty.
    Děti, vzdálené jen pár minut od rodičů – ve škole, na táboře, na hřišti nebo u opatrovníků – se s nimi znovu setkaly, až když samy dospěly.
    Velká Promenáda, už tak mírně zkrácená válečnými otřesy, upadla do zapomnění a její nekonečný pás nádherných obchodů a prestižních restaurací se rozdělil do nablýskaných cárů, které neměly být už nikdy spojeny.
    Když obrovské Brány zmatněly a zmizely, řeka Tethys přestala téct. Voda se vylila, vyschla, a pod tisícem sluncí hnily ryby.
    Docházelo k nepokojům. Lusus se roztrhl na kusy jako vlk, přežvykující vlastní útroby. Nová Mekka se svíjela v křečích mučednictví. Na Tsingtao-Hsishuan Panně oslavovali osvobození od hord Vyvrženců a pak pověsili pár tisíc dřívějších byrokratů Hegemonie.
    I na Maui-Dohodě byly nepokoje, které ovšem vzešly z oslav. Statisíce potomků Prvních rodin se rozjelo se svými plovoucími ostrovy, aby nahradili vetřelce z jiných světů, kteří převzali tak velkou část jejich planety. Později byly miliony otřesených a ztracených turistů a majitelů letních sídel nasazeny do práce na rozebírání tisíců vrtných věží a turistických center, které poskvrnily Rovníkové souostroví jako neštovice.
    Na Renesanci nakrátko propuklo násilí, následované úspěšnou sociální restrukturalizací a mohutným úsilím zajistit dost potravin pro městský svět, který nemá zemědělství.
    Na Nordholmu se města vyprázdnila a obyvatelé se vrátili na pobřeží studených moří a na rybářské lodi svých předků.
    Na Parvati zavládl chaos a občanská válka. Na Sol Draconi Septem došlo k oslavám a revoluci, po nichž následovala nová epidemie retroviru.
    Na Fuji zavládla filozofická rezignace. Bezprostředně po ní se občané dali do staveb orbitálních továren, v nichž začala vznikat flotila hyperprostorových lodí s Hawkingovým pohonem.
    Na Asquithu po období vzájemného obviňování zvítězila ve volbách do Planetárního parlamentu labouristická strana.
    Na Pacem se všichni modlili. Nový papež, Jeho Svatost Teilhard I., svolal Velký – XXXIX. vatikánský – koncil, oznámil novou éru katolické církve a zplnomocnil koncil k přípravě misionářů na dlouhé výpravy. Mnoha misionářů. Na mnoho výprav. Papež Teilhard oznámil, že tito misionáři nebudou hlasateli víry, ale hledači. Církev, podobně jako tolik druhů a organizací, které byly navyklé žít na okraji zániku, se přizpůsobila a zesílila.
    Na Tempe došlo k nepokojům, úmrtím a vzestupu demagogů.
    Na Marsu zůstalo Olympské velitelské centrum nějaký čas v tachykomovém kontaktu se svými vzdálenými silami. Právě Olympus potvrdil, že se „invazní vlny Vyvrženců“ všude až na prostor Hyperionu prostě zastavily. Nehybné lodě Jádra byly prázdné a nenaprogramované. Invaze skončila.
    Na Metaxe došlo k nepokojům a represáliím.
    Na Qom-Riyadhu se z pouště vynořil samozvaný šiítský ajatolláh, svolal statisíce svých následovníků a s nimi během několika hodin svrhl sunitskou Samosprávnou vládu. Nová revoluční vláda navrátila moc mulláhům a vrátila ručičky hodin o dva tisíce let zpět. Lidé se s rozkoší bouřili.
    Na Armaghastu, hraničním světě, šel život vesměs stejně jako kdykoliv předtím – jen ubylo turistů, nových archeologů a jiného importovaného luxusu. Armaghast byl labyrintní planetou. Tamější labyrinty zůstaly prázdné.
    Na Hebronu v importním centru, Novém Jeruzalémě, vznikla panika, ale rada starších Sionistické organizace brzy obnovila ve městě i na celé planetě pořádek. Vzácné dodávky importovaného zboží byly racionalizovány a spravedlivě děleny. Poušť byla rekultivována. Byly vypěstovány stromy. Lidé si navzájem postěžovali, poděkovali Bohu za vysvobození a přeli se s Bohem o nepohodlí téhož vysvobození, a dali se do práce.
    Na Božím sadu dosud hořely celé kontinenty a obloha byla zahalena kouřem. Krátce po zániku posledního ‚Roje’se nad oblaka vznesly tucty stromolodí. Vystupovaly zvolna na plamenech fúzních trysek pod ochranou ergy generovaných polí. Jakmile se dostaly mimo dosah gravitace, obrátila se většina těchto stromolodí do myriád směrů podél galaktické úrovně ekliptiky a začala s dlouhým spirálovitým vzestupem ke kvantovému skoku. Ze stromových lodí proudily ke vzdáleným vyčkávajícím Rojům tachykomové zprávy. Znovuvysévání začalo.

  20. Dobrý večer. Ad sedmnáctá spolková země. Rozhodně bych se nebrzdil v rozletu. Neříkám ne. Jen bych počkal, zda země Německu bližší touží po připojení také. Dánsko – polovina Dánska už v Německu je. Holandsko. Lucembursko. Švýcarsko. Jižní Tyrolsko. Rakousko a Slovinsko. Sedmihradsko.
    Pokud by se tyto země připojily ke Spolku, sám bych začal vyjednávat podmínky připojení. Požádal bych, aby Země Koruny České v rozsahu dojednaném Karlem IV mohly být ke Spolku připojeny jako jedna ze spolkových zemí. Včetně Slezska, Kladska a Těšínska. Dále by Spolek Koruně pomohl zajistit obnovení svrchovanosti území Řádu. Velmistr Řádu by území svěřil ochraně Koruny.
    Blbost, co? Němci se sjednotili “krví a železem”. Národnostní rozdíly (patriotismus) přetrvávaly až do WWI. Někde vlastně přetrvávají dodnes.

  21. Je dobré si přečíst kousek SF z alternativní budoucnosti tak vzdálené, že ani není možné si ji představit dostatečně plasticky. [;>)

    Ale jsou i jiné SF. Například vodíková energetika.
    Mrzí mě, že se svými malými vědomostmi nejsem schopen sledovat, zda autor nepodvádí. Mám totiž pocit, že složitě vysvětluje, proč to nikdy nebude fungovat. Faktem ovšem je, že vodíkovým palivovým článkem se už poháněl přinejmenším lunární rover programu Alpollo. A že se nakonec bude nutné přizpůsobit mizícím přírodním zdrojům paliv.

    Aniž bych dokázal říct proč, nezdá se mi ten text dostatečně “poctivý” – nějak mi připadá, že je to text určený na odrazování jakýchkoliv snah o pokrok v tomhle oboru. Už jenom proto, že autor do argumentů míchá “zelené ideje” platné (snad) dnes. Za deset let může celý “green deal” odejít do zapomnění, stejně jako spousta jiných hnutí a plánů.
    Nicméně – nějak se to nakonec bude muset vyřešit. Protože lihtiové baterie nemají ani potřebnou kapacitu, není dost lihtia pro nahrazení celé “benzínové” technologie a navíc – baterie nebude čím nabíjet.

    Ovšem nikdo nemůže tvrdit, že se technologicky za čas cosi nezmění a cesty, které dneska vypadají uzavřené se otevřou. Nynější uchovávání elektřiny v přečerpávacích vodních elektrárnách taky není bůhvjak účinné.

    Ad GSM: Četl jsem před lety několik pojednání o nezasažitelnost decentralizovné sítě. Prý je pojistkou pro přírodní katastrofy nebo válečné konflikty.
    Možná. Nebo taky ne. O internetu se tvrdí totéž*. Jenže pokud chcete s daty obchodovat, musí být někde centrum, které věc sčítá.
    A tohle právě u T-mobilu přestalo fungovat. Buď nebylo dostatečně redudantní nebo neexistují topologicky oddělená úložiště – možná, aby se uspořily náklady.
    V každém případě výpadek už trvá téměř 48 hodin. [;>/

    */ V době povodní v roce 1997 GSM siť také dosti kolabovala. Z malicherných příčin – zatopené kabely nebyly schopné dodávat elektřinu a naftovým náhradním agregátům postupně dopcházelo palivo, které vzhledem k zaplavení území nebylo jak doplnit.
    Vždy se najde něco, s čím lidé nepočítají.

  22. Pesi, to si piš, že už mi nejen příspěvek, ale vůbec objevení se v PL, bylo z mnoha stran omláceno o palici. Už jsem to jednou napsal. na ulici mne donutí k pokleknutí jen nutnost stabilizace miřidel.

    • Tak!
      Pro takové případy mám připraveno to indiánské “Dlouho jsem žil!”

      V přeneseném významu to pomáhá vůči nátlaku moci dost často.
      Jakmile mašinerie narazí na takového zatvrdlíka, obvykle se začne “mluvit o počasí” a na požadovaný podpis se tak nějak zapomene.
      Mimo jiné – jeden článeček od člověka “odtamtud” je podstatně výživnější, než spousta rozborů spoza Velké louže. Ď.

    • Dobré ráno,

      twitter mi nefunguje, ale více méně to samý mně napadlo včera u filmu Vyjednavač.

      Jen nevím, jestli je to politicky korektní, protože hrdina je sice černej a nevinně obviněnej z vraždy parťáka, ale řeší to tím, že se zabarikáduje někde s rukojmími.

  23. tohle je trhák: statistika na všechno : Za poslední 3 měsíce 33% domácích mazlíčků přibralo významně na váze.

  24. 1.7.1863 začala bitva Gettysburgu. R.E.Lee se snažil dosáhnout hlavního města Pennsylvanie Harrisburgu, významné železniční křížovatky z níž se větvily hlavní tratě do jižních států. Dál na sever se už rebelové nikdy nedostali. Bitva trvala tři dny a padlo v ní na obou stranách 50,000 Američanů. V americké Občanské válce má bitva stejný význam jako Stalingrad pro 2.sv. válku. Karty se obrátily. 23.listopadu byl na místě bitvy padlým obou stran zasvěcen národní hřbitov. Přijel president Lincoln a pronesl dvouminutovou řeč. Upozorňuji, že válka byla ještě v plném proudu a Lincoln už uvažoval o rekonstrukci a smíření, čímž se výsledek americké občanské války výrazně liší od výsledků jinýh občanských válek, které byly pro poražené nesmírně krvavé. Přečtěte si tu řeč – našel jsem dobrý český překlad – abyste si uvědemili, že dnes už nejde o Trumpa, ale o Ameriku a principy na nichž jkeště stojí :
    Před čtyřmi dvacetiletími a sedmi lety (sic!) přinesli naši otcové na tento kontinent nový národ, počatý ve svobodě a víře v rovnost všech lidí. Teď jsme zapleteni ve velké občanské válce, která prověří, může-li náš nebo kterýkoliv jiný národ založený na stejných principechskutečně existovat. Sešli jsme se velkém bitevním politéto války. Přišli jsme dát část země těm, kdo položili své životy za to, aby jejich národ mohl žít…Nejsme to vlastně ale my, kdo posvěcuje toto pole. Jsou to stateční muži, živí i mrtví, kteří tu bojovali. Ti se o to zasloužili mnohem víc, než to můžeme udělat my. Svět může říct málo, nemusí vzpomínat dlouho na to, co tu dnes řekneme , nesmí ale nikdy zapomenout na to, co tu udělali oni. Je to úkol pro nás žijící, pokračovat v nedokončené práci, která dospěla jejich zásluhou tak daleko. My se musíme věnovat velkému úkolu, který před námi ještě zbývá. Ve jménu těch mrtvých, k nimž cítíme úctu, kterou si plnou měrou zasluhují. Nesmíme připustit, aby zemřeli marně. Tento národ se musí stát s pomocí boží novou kolébkou svobody a vláda lidu, lidem a pro lid nesmí zmizet z povrchu země.

  25. Poznámka – ten úvod 4 dvacetiletí a 7 let vypovídá o Lincolnově francouzském vzdělání.

  26. Dobré zas ráno… 2 Starý kocour ad 577 – mám pocit, že autor si dost cintá pentli, chce být za každou cenu vtipný a výsledkem je trapnost… A v řadě případů pěkně kecá, pokud nechci natvrdo napsat, že lže jak Česká Televize… Otázka je, zda z blbosti, nebo za cizí peníze…

  27. Dobrý den. Ad (577): autor píše z mého laického pohledu nesrozumitelně. Vodíková ekonomika má z mého pohledu budoucnost. Obohatíme-li, respektive spojíme-li atomy vodíku nějakým dalším prvkem, který by je dokázal stabilizovat při pokojové teplotě a normálním tlaku v kapalné podobě. Plyn je dobrý, pevná látka také, ale s přemisťováním a zpracováním energeticky vydatných kapalin máme největší zkušenosti.
    Dlouho se hledají supravodiče supravodivé při pokojové teplotě a už jsme skoro dosáhli tohoto “svatého grálu”. Podobně bychom mohli začít hledat stabilní molekuly vázající vodík s vysokým bodem varu (např. nad 70°C).
    Představte si, že pro výrobu energie, pro dopravu byste nepotřebovali tlakové nádoby, netěsná potrubí, ale kapalinu byste si napustili – podobně jako se voda napouští do umyvadla. To by byl pokrok. Důležité je, aby zmiňovaná kapalina při výrobě energie produkovala přírodní, nebo přírodě podobné nejedovaté molekuly.

    • Kdyby se jako by-product při výrobě energie podařilo generovat něco, co slouží jako hnojivo nebo jako “potrava” rostlin, bylo by to úžasné. V tom případě bych zvažoval o napsání knihy “Zelená, nikoli modrá planeta”. Tím bychom bojovali proti pětisetletému suchu, proti rozrůstání pouští v Čechách, na Moravě i ve Slezsku.

  28. Přečteno:
    “Richmond odstraní památníky konfederační armády, podle města jsou připomínkou rasismu.”
    vzpomněl jsem si, že jsme z učebnic vytrhávali Slánského a o něco později Stalina …

  29. “Kdyby se jako by-product při výrobě energie podařilo generovat něco, co slouží jako hnojivo nebo jako „potrava“ rostlin,”

    Antone Pavloviči, proč jen dvě sestry?
    Proč ne “jako potrava pro lidi”?

  30. přiznávám, že je to trochu na úroveň mého vzdělání z minulého století, ale stále si myslím, že nejschůdnější cestou jsou metalhydridy.

    • Je třeba uvažovat o nestandardních řešeních. Přemýšlet “out of the box”. Čas se krátí. Čechy napadlo pětisetleté sucho a bavorský brouk. Bílí Američané pošlou raketu na Mars. Černí přebírají vládu nad Zemí. Češi leda pošlou vlak do Chorvatska.

  31. 2 nickname ad 584 – Je už dlouho známo, že do kostky kovu o hraně 1 dm, tedy o objemu 1 litr, dostanete víc vodíku, než stlačíte do klasické tlakové flašky 50 l / 200 atm. Proč to tak je – je na delší vysvětlení, občas o tom přednáším. Pamětníci dodnes vzpomínají mou přednášku “u Vodičky”, což byla doba her a malin nezralých, leč už tehdá se vědělo jak a proč. Samozřejmě, nikoli každý kov takto ochotně spolupracuje. Ale na vodík ve formě metalhydridu už delší dobu funguje Toyota – forma recyklovatelných “sifonoivých bombiček” – pokud to dnes ještě někomu něco říká…A důležité je, že manipulace s tím je zcela bezpečná (pokud něco nepěkného nebudete dělat schválně a úmyslně) ale i tehdy je dost obtížné s tím něco nepěkného provést. A tady je jednoduchá cesta k zásobníkům a k transportu. Jo, zatím trochu drahá – leč není na světě oběd zadarmo… A všechno se vyvíjí – pokud nepřenecháme zbytky vědy negrům, dá se očekávat další vývoj směrem k nižší ceně a vyšší účinnosti. V laboratořích se na tom usilovně pracuje, pokud se zaměstnanti a studenti věnují práci a nikoli demonstracím za suchý z nosu… Bývaly doby, kdy hliník byl dražší, než platina…

  32. No a koukám, že Dušan si tu mou přednášku připomněl… Kde jsou ty časy… Uváděl to tehdá klaun Parafín – škoda ho…

  33. Dobré ráno,

    ” Bílí Američané pošlou raketu na Mars. Černí přebírají vládu nad Zemí. Češi leda pošlou vlak do Chorvatska.”

    Pokud by tihle černí vládu opravdu přebrali, tak Amerika nepošle ani vlak do destinace, srovnatelné v tamních poměrech s Chorvatskem, natož raketu na Mars.
    Konec konců nebyl to černej prezident, kdo úplně zastavil kosmický výzkum?

    • Na to se dá odpovědět odzkoušenou lidovou moudrostí:
      “Lepší vrabec v hrsti než holub na střeše!” neboli
      “Bližší košile než kabát!”
      To je ta demokratická volba. Může se stát, že “Kdo chvíli stál, teď stojí opodál.” Přemýšlejí jenom v rámci volebního období. Tu i jinde.

    • Prostě tu chybí ta černošská matematika. Měli jsme tu sice už “Deutsche Mathematik”, ale kromě politických hajzlů jako byl třebas Vahlen se k ní hlásili i vynikající matematici (byť rovněž hajzlové) jako Bieberbach nebo Teichmüller. Jsem zvědav,kdo se k té rasově čisté černé matematice přihlásí.

  34. PeSi, nešlo by místo MH (metal hydridů) použít jiné hydridy? Třeba z IV.a skupiny? Nekovy? Myslím, že tady je prostor na hodně objevů. Nejen na Nobelovku, ale možná je to objev celého kontinentu možností.

  35. 2 nickname ad 592 – ve stručnosti řeknu jen, že podstatou jevu je kovová vazba. A vodík se v řadě situací chová jako kov. A do různých kovů ochotně “zaleze” a přibližně podobně ochotně zas “vyleze ven”.
    A jinak je to opravdu na delší přednášku. Nějaké podklady mohu poskytnout, ale jsou to jen podklady, to vysvětlení je k tomu třeba dodat…

    • Vodík je prevít, zalézá do struktury kovů, vznikají metalhydridy, struktura křehne.
      Metalhydridy pro skladování vodíku jsou drahé, protože potřebné kovy jsou drahé. Krom toho, vodíku tam moc nenaleze. Uchování v krystalové struktuře je lepší ale s ohledem na láci kovů kurevsky drahé, jak víš. Nevím jestli se to podaří technologicky prolomit.

      Mně se jako nejvýhodnější jeví metanol. Pro spalování a palivové články. Snadné skladování, snadná doprava.

      Vím, že s palivovými články na něj jsou potíže, cena a nízká životnost. Jenže není nebezpečnější než ostatní kapalná paliva. Normální lidi také nechlastají benzín. Bez debilů, kteří vychlastají všechno včetně metanolu, se obejdeme. S úlevou.

      Vývoj lepších palivových článků by asi přišel levněji než exotika pro skladování vodíku. I celá infrastruktura. Jenže není poptávka. Mimo jiné proto, že je poptávka po ochraně těch debilů. Snad by se dalo vymyslet něco pro denaturaci, laciného co by nepoškozovalo článek.

      Vím, že by byla potřeba velkovýroba metanolu natolik výhodná aby cena využitelné energie na konci řetězu, s ohledem na celkové náklady, konkurovala energii z akumulátorů.

      Tohle může vyřešit jen trh, poptávka a nabídka nekurvené úředním omezeními a dotacemi. Tak jak se prosadil petrolej proti svíčkám, elekt|Ina proti petroleji, parní stroj proti loňskému potahu, spalovací motor proti parním stroji.počítsč proti mechanické kalkulačce….

      Proto, třebaže metanol se mi jeví výhodný, snahu o jeho úřední prosazení, přímo, nebo nepřímo dotacemi, tedy přerozdělením z kapes většiny do kapes menšiny, bych pokládal za zločinnou. Tak jako veškeré jiné dotace.

  36. PeS says: 2.7.2020 (9.57)
    teda to je dilema. Mám si dát k obědu kachnu s červeným zelím, chlupatej knedlík a malé pivo nebo raději bagetku se sýrem, pár kuliček hroznového vína a jemně perlivou Mattoni s plátkem citronu co zbyla po jednání vedle v místnosti?
    Mohl bych stihnout ještě jednu schůzku kdybych tu bagetku v poklusu polkl.

  37. skimici,
    voila bych dle toho, jaký vás ještě dnes čeká pracovní program. POkud můžete po obědě spokojeně trávit v siestě a už jen večer na nějakou procházku, pak kachnu. POkud ještě musíte za byznysem, tak raději oběd lehčí.

    PeSi,
    nejen matematika. Možná by měli všichni příverženci BLM na protest přestat používat všechny vynálezy a výrobky, které vznikly v bělošském prostředí… by se vidělo. Leč pravděpodobnost tohoto jevu je stejná, jako že příverženci Grety Ťululum přestanou používat plasty, mobily, tablety, a jiné vymoženosti moderní doby zamořující životní prostředí…

    • Škoda, že nejde jim to znemožnit. Sebrat jim všechno proti čemu bojují.
      Princip absolutní spravedlnosti.

      • Proto všichni ti bojovníci za “svatou věc”, kázající vodu, ale pijící víno, jsou banda šejdířů a podvodníků.

  38. Dobrý den všem,
    Starý kocoure: “Lepší vrabec v hrsti než holub na střeše!“ neboli
    „Bližší košile než kabát!“ Vnímání výroků je zajímavá věc: já uvádím “vrabce a holuba” jako: A) důkaz existence “úroku” (časové preference), protože lidé dávají přednost současné spotřebě (vrabec v hrsti) před budoucími sliby (holub na střeše) a B) jako důkaz existence “hodnotově zabarveného výroku” (value loaded statement), protože je ve výroku obsaženo hodnocení v podobě termínu “lepší”. “Košile a kabát” je pro mě A) důkazem pořadí naléhavosti řešení situace nebo logické posloupnosti dějů a B) jako důkaz existence “hodnotově neutrálního výroku” (value free statement, výrok je popisný). Takže by mě nenapadlo, že pro někoho mohou vyjadřovat podobný obsah.
    P. S. Vaše argumentace ohledně národnosti se mně velmi líbila.

  39. “Jenže není poptávka. Mimo jiné proto, že je poptávka po ochraně těch debilů.”

    A co takhle nechat ty debily přírodnímu výběru?
    Nakonec je to jejich svobodná volba, že chlastají a co chlastají.

  40. Ne, že bych do vašich vědeckých úvah a hydridového nadšení s potěšením hodil vidle, ale spojením tomů vodíku s nějakým nekovem, například uhlíkem, lze relativně levněji získat sloučeniny velmi užitečných vlastností. Výborně skladovatelné a dopravivatelné, využitelné přímo k pohonu i pro místní výrobu elektřiny. I k jiným účelům. Některé jsou obsaženy i v látce, která se dosud výhodně těží, a nebo se z ní dají snadno vyrobit….

  41. 594.1 Stary kocour says: 2.7.2020 (11.14)
    Ad “Co říká osobní váha? [;>))”

    Kachna byla výborná. Dilema jsem vyřešil tak, že jsem do příslušné hospody přesunul schůzku.
    Váhu jsem nakonec nekonsultoval, ale dokud to řeším někde v pásmu:
    5-10 % pod RED ALERT (výška v centimetrech minus sto),
    tak na to kašlu 🙂
    A nechal jsem dva knedlíky (nevím proč k tomu dali i dva houskový) a pivo bylo jenom malý, tak co … 🙂

    • Jo jo, ženské (i nadřízené) vždy jako první ohodnotí, jakou má chlap postavu, pak kolik má vlasů a až nakonec jak tlustou má peněženku.
      Nebo v nějakém jiném pořadí. O inteligenci se tu v žádném řípadě nejedná, nanejvýše o schopnosti patřičně okouzlovat.
      Což umí sňatkoví podvodníci tak dobře, že na další kriteria už není třeba brát zřetel.

      [;>D)

  42. 2 Schumi ad 593.1 – ale prd… Ty kovy jsou zatím drahé proto, že se málo těží. Ale třeba v mořské vodě je jich hafo… Až se to začne víc vyplácet, budou o dost levnější. Nehledě na zatím nevyužité nerostné zdroje… Navíc čistý vodík je dnes v řadě procesů jako odpad… A na ty metalhydridy opravdu nepotřebuješ super speciální vybavení.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *