Jak pracuje EU parlament.

a čím se zabývá ?

Přečtěte si pečlivě přiložený odkaz a začněme hledat jiný globus.
„čl.23.:
žádá Komisi a členské státy, aby s ohledem na stávající právní předpisy a postupy zajistily bezpečné a legální cesty pro přistěhovalce, uprchlíky a žadatele o azyl, kteří chtějí vstoupit do EU;“

To si přečtěte CELÉ a přemýšlejte o tom !!
Přijde mi to vůči cikánům, asiatům, Ukrajincům, eskymákům … malounko diskriminační.

https://www.europarl.europa.eu/doceo/document/B-8-2019-0212_CS.html?fbclid=IwAR3BoaRmCgXxvxr4JviP2qYv04K_zO-lRuPEwq09nJGWNVAgBPXlqj13DJM

Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené a jeho autorem je Šumavák. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

1 980 komentářů u „Jak pracuje EU parlament.

 1. 701
  maYda says:

  „Přijatelné je to, co vyhovuje většině.

  Já bych to doplnil: a neubližuje menšině.“

  „Bohužel, podmínka je sice správně formulovaná, ale nesplnitelná. Protože vždy něco někoho znevýhodňuje. Ať už fakticky nebo pocitem. Právě to všeliké znevýhodňování dnes inzerují progresivisté. A minulé křivdy, o domělé.“

  Myslím, že „neubližovat“ není totéž, co „znevýhodňovat“. Znevýhodnění může existovat a často existuje jaksi z vyšší moci. Někdo se prostě narodí s handicapem. nebo do mně výhodných podmínek. nebo se do znevýhodněné pozice dostane vlastním přičiněním.
  Ublížení je vědomý akt jednotlivce, zaměřený proti někomu jinému. Ublížit můžete tím, že někomu nastavíte nohu. Okradete ho, podrazíte ho, pomluvíte ho, zradíte ho nebo mu namlátíte. v krajním případě ho zabijete. A nemusí to nijak souviset s tím, kdo má výhody a kdo je znevýhodněný.

  • 701.1
   Stary kocour says:

   Jo, jenže v tom našem zmatení jazyka se tyto dva výrazy často zaměňují. Někdo je znevýhodněný, ale má pocit, že mu kdosi ublížil.
   Prostě svoji smůlu musí na někoho hodit.

 2. 702
  skimic says:

  Vše nejlepší ke svátku Cyrila a Metoda, kteří nám v minulosti přinesli kulturu.
  Jen o fous a tu blbou azbuku jsme tu měli dodnes ….

 3. 703
  martin tt says:

  Který fous máš na mysli? Hlaholice i cyrilice jsou spíš azbukové.

 4. 704
  Dusan Neumann says:

  rapový umělwc je takový oxymoron, ale možná to není blbý nápad. Mohl by si sebrat pár desítek hlasů mladých a nadšených Bídenovi.

 5. 705
  quivis says:

  Ano, tak jak to for,uloala maYda, jsem to mínil. Neubližovat neznamená vyhovovat.

  • 705.1
   maYda says:

   tak někdy lze ublíýit i tím, že vyhovíme…
   Viz pozitivní diskriminace a její dlouhodobé důsledky.

 6. 706
  martin tt says:

  Úderný titulek:
  Čím dál víc Italů nemá na jídlo. Po létě bude ještě hůř, bojí se
  Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/italie-chudoba-rim-ekonomika-potravinova-banka-charita-jidlo-potraviny.A200629_142547_zahranicni_dtt

 7. 707
  PeS says:

  2 martin ad 706 – možná by jim měl někdo prozradit, že připrdlíci chutnají jako jemné telecí… Ty starší pak na vývar…

 8. 708
 9. 709
  Zpátečník says:

  Nebo, jak jsem marně zkoušel poradit Zpátečníkovi, se pochechtávat při pomyšlení, že to tu už v trošku jiné košilce několikrát bylo… (700. …) — Inu, StK, aby toto na mne udělalo nějaký dojem, muselo by se to uchopit nějak strukturálně. Tak například…:

  Máme zde dva názory:
  (1) Ále co. Dycky nějak bylo, dycky nějak bude. Nic novýho pod sluncem.
  (2) Tohle, tohle a tohle je fungl novej fenomén, kterej v histórii postrádá jakejkoliv precedent.
  Stojí za to si všimnout, v jakém jsou vzájemném vztahu, jakmile jsou přijaty, každý nějakou částí aktérů.

  Do jaké míry je každý sám o sobě sebepotvrzující? A do jaké se navzájem potvrzují křížově? (Tzn. není ono to vlastně tak, že pokud věci zůstávají víceméně stejné, není to též výsledkem reakce těch, kteří se hrozili toho, jak se věci mění?)

  Za další, i kdybychom připustili, že tu vše již bylo, jaký je trend? (Pokud tedy snad někdo netvrdí, že není a nemůže být žádný…) Seřadím-li si jevy a události na časové škále, např. (1) rabování a ničení pomníků, (2) přeoperovávání chlapečků na holčičky a naopak, (3) mítuně proti své vůli zvěrsky pohlavně zneužité ve snaze být obsazeny do role, (4) boj proti klecovým lůžkům, není to vlastně tak, že bych byl raději, kdyby to jejich pořadí v čase bylo opačné?

  To vše by šlo – a zasluhovalo – rozvést, a podobně by dala doplnit další kriteria, aby člověk nezabředl do debaty o isolovaných jednotlivostech. Jediná potíž je, že teď na to bohužel nemám čas.

 10. 710
  AeroKarel says:

  Bublava bez wifiny. Snad někdy příští týden. Zajímavá končina.

 11. 711
  Foundryman says:

  Já se dnes byl podívat na kejvačce na závody mopedů Stadion. Naprosto neuvěřitelný. Seriové kusy jezdily 80-90 km/h, speciály (upravená kostra, kanály) i 110 km/h. To vše po (pro tyto účely uzavřených) okreskách kousek od Vyškova. Já na tom jel jednou a už při 40 km/h jsem měl pocit, že se pode mnou ten vehikl vlní jak had a že mi vypadají všechny plomby.
  Fotky z loňska jsou zde https://mtrychtarov.cz/moped-rallye/

 12. 712
  PeS says:

  Dobré zas ráno… Tak jak čtu, Morricone to má za sebou. 91 let – úctyhodné – a stále vitální… Napsal krásnou muziku…

 13. 713
  skimic says:

  Akty jako protest. Bojuji tím proti válce na Ukrajině, říká hvězda Instagramu
  https://magazin.aktualne.cz/foto/mohou-byt-akty-protestem-proti-valce-ukrajinsky-fotograf-zna/r~16a832462c3f11e88b47ac1f6b220ee8/
  Musím přiznat, že pod takovéto protiválečné protesty bych se mohl s chutí podepsat a to i opakovaně 🙂

 14. 714
  quivis says:

  Co podepsat! Napodobit ve vaničce! 😉

 15. 715
 16. 716
  Foundryman says:

  Brankářské umění s inteligencí moc nesouvisí.

 17. 717
  skimic says:

  Asi by mě neupálili (tedy ne za to co vyčítali JH)
  https://zpravy.aktualne.cz/domaci/grafika-jan-hus/r~e52d34a61a3911e593f4002590604f2e/?utm_source=centrumHP&utm_medium=newsbox&utm_content=default&utm_term=position-1&utm_campaign=Aktualne#otazky
  Z vyhodnocení:
  „Jednou možností je, že jste diplomatický, mírumilovný a bezkonfliktní typ a do řady sporů jako Hus byste se nikdy nedostal.“
  Jo jo, celej skimic, vyřídilo by se to v klidu někde u dvou deci mešňáku, možná by se našlo i něco co by naopak církevní otcové potřebovali a já to uměl sehnat nebo měl vzadu v kvelbu. Třeba kus rubáše, úlomek kopí, pár trnů, neporušený hymen … 🙂

  • 717.1
   Schumacher says:

   Mně to vyšlo stejně.
   Mnozí to neradi slyší, Hus byl zdejší tehdejší ideový otec křesťanského Talibanu. A Husiti byli „Křesťanský stát“. Civilizační průser.

   Prosazením pro „němce“ ve skutečnosti cizince nevyhodného poměru hlasovacích práv, poslal Karlovu universitu na periferii. Mnozí cizinci nasraně odešli do zahraničí.

   Ona představa platnosti církevních obřadů, a to i zpětně, na kněžskou „zachovalost“ byla průserová. Podmiňovala platnost nejen čistě náboženských úkonů, ale i s některými spojených správních. Protože církev měla správní pravomoc. Tohle vrchnost věděla a nechtěla připustit. Další Husův návrh, o majetku, by posílil moc světskou nad církevní. To církevní vrchnost také nechtěla připustit. Z Husovy strany nešlo jen o brojení proti špatnostem, jako nemravnému nepříkladnému životu kněží, a proti odpustkům. Ale prosazení všech jeho tezí by způsobilo poruchu systému.

   Proč místo Husa a jeho ideového následovníka Palacha, místo dalšího zamordovaného Václava jehož novodobý následovník Pivo Lavička Letiště byl rovněž průser a ten druhý Kupón Pero Lisabon, přinejmenším nic moc, třebaže někteří tu budou halasně protestovat, neoslavujeme hrdiny, kteří padli v boji. Například osmnáctého června. Chápu, nevhodnývzpurný příklad pro poddané.
   Kdežto třeba Chelčický….

   • skimic says:

    … neoslavujeme hrdiny, kteří padli v boji.
    Schumi, já bych nejraději oslavoval „hrdiny, kteří zvítězili a nepadli“.
    Jenomže kde nějaké vzít?
    Ačkoliv … v bitvě s Avary roku 626 zvítězil jakýsi Samuel a hned potom u Wogatisburgu proti šikům merovejského Dagoberta prvního… Ale tam je otázka jestli to byl vůbec našinec…

 18. 718
  maYda says:

  Ten test je poměrně dost pitomej….

  Jak můžete vědět nebo i hádat, jak byste se zachovali na místě středověkého náboženského kazatele v situacích, u kterých vám uniká řada souvislostí, protože všechno znáte jen z učebnic dějepisu a chybí vám zkušenost s prostředím, znalost dalších aktérů a spousta dalších drobností, které časo i podvědomě vaše rozhodnutí ovlivní?

  No a ta kazatelská věta na závěr „vězte, že jsou věci, za které stojí za to se postavit a případně zemřít, máme-li žít jako svobodné bytosti, a ne jako otroci vnějších pořádků“ ta tomu dala korunu….
  Když zemřu za nějakou věc, tak budu mrtvá a to teda asi stejně nebudu žít jako svobodná bytost…. 😀

 19. 719
  maYda says:

  PAlach nebyl ideový následovník Husa.

  Hus trval na tom, co kázal a po upálení nejspíš nijak netoužil.

  dokonce se mi doneslo, když jsme dělali na rekonstrukci památníku v Husinci, že snad podle některých pramenů by Hus byl nakloněn odvolání, ale nechal se ukecat svými podporovateli, že přece musí stát na svém.

  Palacha nikdo neupálil za ideje, které kázal Hus, upálil se sám na protest proti poměrům a aby lidi přiměl, aby „s tím něco udělali“. Co, to nesdělil.
  Patrně byl inspirován tibetskými mnichy, kteří se v tu dobu upalovali ve východní Asii.

 20. 720
  Schumacher says:

  Jedno výročí, zprávička, a už se tu hádáme. Tak jako kdysi, zatím co Uhři si vymohli dualismus. Jak se má dohodnout naše politická reprezentace. Jaký krám, takový pán.

  • 720.1
   maYda says:

   To nebyla zprávička, to byl demenní test na téma, kdo je ochoten jít za tu správnou pravdu na smrt.
   S karatelsky pozvednutým prstem na konci pro ty, kdo dostatek ochoty neprojevili.

 21. 721
  Stary kocour says:

  Když už jsme u toho přesvědčení:
  Jak to máte s poklekáním před černochy?
  A jak se sankcemi za „nepokleknutí“?
  Konformita přináší zisk, nekonformnost problémy,
  Kde máte hranici vy? Losna nebo Mažňák?

  • 721.1
   Stary kocour says:

   A co pravíte na „vyšší princip mravní“ neboli „vražda na tyranu není zločinem“?

   • Schumacher says:

    Jak kdy se komu hodí, kdo s jakými zájmy je v jaké pozici. Například v našem právním řádu není beztrestná vražda na tyranu. Jen polehčující leč nevyviňující okolnost. Listina práv a svobod sice pro nějakou situaci přiznává právo na násilný odpor, jenže neřeší otázku arbitra. Jako by král vydal edikt, že královražda je pro nějaký případ beztrestná, jenže arbtrem by byl on sám, pokud by přežil, anebo jeho následník, pokud by nepřežil. Kdo by řešil námitku podjatosti v tom případě než-li ten samý. Když si přečtete Listinu, doporučuju, může te se bd smát nebo plakat. Doporučuju to první. Je to zdravější.

  • 721.2
   skimic says:

   Záleží na okolnostech.
   Zkusím se tomu vyhnout, pak nabídnu peněženku, mobil, třeba i pokleknu … nejsem čak noris …

   • Schumacher says:

    Peněženka…to není ono.
    Mobil…to také není ono….
    Sakra kam jsem to dal….
    Bácbácbác….To je ono!

  • 721.3
   Schumacher says:

   „Třeba Bahňáka“.

  • 721.4
   Pavel Kořenský says:

   Tak já nevím, těžko říct.
   Takzvaně „Blízké setkání pátého druhu“ (setkání s naprostým dementem) se mi naštěstí stalo jen jednou. A filosoficky vzato, byla to asi spíš moje chyba.
   To jsem takhle někdy kolem roku 1998 usoudil, že jít z Pařížské ulice domů na Letnou je fajn, protože je léto, čtyři ráno a po celovečerní návštěvě baru si potřebuju provětrat hlavu. Takže jsem vyrazil přes Vltavu a po schodech nahoru ke Stalinovi.
   No pochopitelně, co čert nechtěl, tak tam kousek od místa kde stál kdysi Stalin stáli dva ve stínu. Nikoli Stalinové, ale lapkové.
   Naštěstí to byli víceméně amatéři, takže dva metry předemnou vystoupili ze stínů a pronesli nějakou řeč v tom smyslu, že když jim dám pět stovek, tak půjdou svou cestou. Na důkaz svého odhodlání jeden vytáhl takový ten vyskakovací nůž (asi měl rád akční filmy).
   Takže jsem se je snažil uklidnit, že pochopitelně a tak a horečně jsem hledal po kapsách peněženku.
   Co čert nechtěl, našel jsem svojí ČZ-75 o něco dřív než peněženku, tak jsem jim nabídnul možnost, že půjdou svou cestou i bez pěti stovek.

   No, ten nůž ještě někde doma mám, ten blb ho pustil z ruky a pak se otočili a utekli.

   • martin tt says:

    K tomu je kouzelná scéna v jednom z filmů o Krokodýlu Dundeem. Přepadnou je dva chlápci a jeden má v ruce takový nůž – nožík. Krokodýl řekne,:“tohle je nůž?“ Sáhne za záda, vytáhne ten svůj třiceticentimetrový rozparovák a řekne: „Tohle je nůž““.

    • Pavel Kořenský says:

     No jo, akorát že na rozdíl od Krokodýla jsem tak klidný nebyl. Tedy v tom momentu asi jo, ale později, když jsem přišel domů se mi docela rozklepaly nohy.

    • Pavel Kořenský says:

     Tohle je obecně zajímavé, jak jsou v tomto ohledu filmy úplně mimo.
     Když jsem kdysi dávno ještě hodně trénoval s pistolí a myslel jsem si, že zvládnu úplně všechno, tak jsem si říkal, že až k takové situaci nedejbože dojde, nesmím zapomenout také pronést nějakou suchou hlášku.

     Jenže když k tomu tenkrát došlo, tak mi vůbec žádná hláška nepřišla na mysl. Jediné na co jsem myslel bylo to, jestli to budu muset zmáčknout. 🙁

     Rozhodně bych ten pocit nikomu nepřál. Dostat se do situace, kdy by člověk musel (pokud by k tomu byl v sebeobraně donucen) zabít úplného dementa není nijak povznášející, spíš naopak.

 22. 722
  • 722.1
   Schumacher says:

   To je rozumné. Také řeším ochranu dat nejraději na hardwarové úrovni. Co není v připojení, to je v bezpečí.

 23. 723
  Schumacher says:

  Co tedy s tou Evropskou Unií?
  Když nejsme dost odvážní abychom se pokusili ji rozbít,
  dost silní aby se nám to podařilo,
  a dost rozumní na to abychom abychom věděli co pak?

  Tak nějak ji přežít.

 24. 724
  Oteplovač says:

  Ahoj. Malá poznámka k jinému (?) tématu. Mám chytrý telefon. Žiju v chytrém městě. Energetici se mi snaží vnutit chytrou síť na dodávky elektřiny. Ministerstvo zdravotnictví provádí chytrou karanténu. A dnes ve zprávách na ČT mi bylo sděleno, že začínají práce na projektu chytrá krajina. Snad budou brzy ke koupi i chytré housky, utěrky, mýdla a ostatní věci. Nojo, říkám vám to furt – žijeme v nejlepším z možných světů :-).

 25. 725
  skimic says:

  Oteplovač says: 6.7.2020 (19.50)
  Chytré osvětlení Philips Hue anebo IKEA TRÅDFRI už jistě máte.

  V česku je nicméně s adjektivem „chytrý“ problém.
  Lépe vnímáno je „hloupý“. Viz Hloupý Honza, tedy ne úplný idiot, ale tzv „vychytralý“. Umí vrchnost „přechytračit“.
  Pohádky, které mají v názvu „chytrý“ jsou menšině anebo jsou archetypy převzaté ze starších kultur. Viz třeba „Chytrá horákyně“ ze sbírky Boženy Němcové, o chytré, nebo spíše přirozeně moudré dívce, která nějak rozsoudí spor dvou ehm … 🙂 .

  Smart home – smart office – chytrá karanténa …. mám k tomu předsudečnou nedůvěru 🙂

 26. 726
  Pavel Kořenský says:

  Jo, Philips Hue, to jsou velmi chytré žárovky. A tohle všichni znáte ?

  https://www.youtube.com/watch?v=4CWU0DA__bY

  Tohle jsou přesně ty důvody, proč mi nic „chytrého“ nad čím nemám totální kontrolu nesmí do bytu ani kamkoli jinam.

 27. 727
  maYda says:

  Pamatuju si na nějakou reklamu, která měla slogan „buď smart“. Připadalo mi to děsně dementní. Takový to hraní s cizími slovíčky , aby jeden vypadal „kůůůl“ – ale nakonec vypadá jako vůůůůl.

 28. 728
  Pavel Kořenský says:

  Vím, že je to ošklivé, ale tohle mně pobavilo nemálo:

  https://www.novinky.cz/koktejl/clanek/zachranarsky-vrtulnik-sfoukl-parasutistu-ze-stromu-40329780

  Tak nějak jsem si při čtení tohoto článku, nevím proč, představil dědečka ze Saturnina když volá „Táhněte k čertu, vždyť mně přetrhnete“. 🙂

 29. 729
  Zpátečník says:

  OT: Používal se zvláštní slovník: bránit se znamenalo „polarizovat“, a volat policii „eskalovat“. (…) Zatímco majitelům obchodů, kteří se bránili, hrozí žaloby, těmto vůdcům vandalů nehrozí nic.

  Zdroj: https://ivocerman.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=754033

 30. 730
  PeS says:

  Dobré zas ráno… 2 Pavel Kořenský ad 21:28 – problém je v tom, že v reálném životě nemáš za prdelí rejžu, kterej detailně vysvětlí, jak chce, aby scéna vyzněla…
  Jo a jinak, jak jsme se onehdá bavili o Eddingsovi – tak jsem teď o víkendu znovu otevřel Belgariad, jak v přípravě na válku se Murgové snaží rozesrat všechna západní království… No a pak si člověk otevře nějaké to zpravodajství – a hleďme, je to tak!
  Ještě bude sranda…

 31. 731
  Stary kocour says:

  Jo, sranda už možná za číná – Čína opět vede.

  • 731.1
   Stary kocour says:

   Od středověku se ale situace změnila, když se včas nasadí léčba antibiotiky, není to smrtelná nemoc. Ovšem za středověku nakažený během několikaměsíční cesty do Evropy zcela určitě zemřel. Dnes během několikahodinového kletu ani nemusí mít příznaky.

 32. 732
  quivis says:

  Přečteno:
  Bělochů v USA ubývá rychleji, než se čekalo. Ve velkoměstech jsou menšinou.

  Že by Spojené státy Euroafrickoamerické?

 33. 733
  PeS says:

  2 Bezdyk – oheň?? Ale to vůbec není kulturně ekologické… Oheň produkuje plynové spaliny… Dokonce i CO2!

  • 733.1
   Stary kocour says:

   Bude budoucí obuyvatelstvo mít na zřeteli zrovna ekologii? Když třeba nebude co jíst?
   (To jsou blbé fóry, já vím.)

   Niméně pokud se neomarxističtí aktivisté opravdu dostanou k moci, budou spíš řešit třenice mezi sebou a své materiální potřeby.(Nechci psát požadavky, nebude už totiž nikdo, koho by bylo možno žádat – čti vydírat.)

   Ale to je věc Američanů, jak se porovnají. Zatím se ukazuje, že z většiny z nich, stejně jak z Evropanů, zůstal jen stín původní progresivity a schopnosti se bránit. Demokraticky (a demograficky) změkli a momentální ekonomická věrchuška ještě na poslední chvíli shání body pro svůj jestě větší prospěch.

   Východoevropané naproti tomu mají zkušenosti s komunismem a Západoevropany k odporu zase dovede zhoršující se ekonomická situace. (Španělsko, Itálie, Řecko)

   Co je ale horší – někde v silech na středozápadě tam pořád zůstanou atomové mezikontitnentální rakety. A taky pár lidí, kteří je dokáží odpálit.

   Kdo asi bude jejich cílem?

 34. 734
  quivis says:

  Větva má dnes výhled velmi pesimistický …

  • 734.1
   Stary kocour says:

   Samozřejmě že má pravdu. Skoro jako vždycky.
   Proinvestovat se z propadu…?
   Nevím, nejsem ekonom. A Karel IV. taky stavěl Hladovou zeď.
   Ale typický našinec ještě problém nevidí.

   Takže hurá, jedeme do Chorvatska. My jim dáme naše prachy, oni nám možnost se nakazit. Že na podzim budu neazaměstnaný? Nějak bylo, někak bude, V nejhorším půjdu hulákat s Milionkářema na náměstí.
   Tohle zadlužování je jediná možnost zlomit Babiškovi vaz.
   Kdo po něm? Fiala? Okamura? Kalousek?

 35. 735
  PeS says:

  Mno, když v Praze bačovala Kunda z Prešpurka, bylo to dost hrozné… Pesimisté říkali, že horí už to být nemůže… My, optimisté, jsme jim oponovali – ale může! No a přišel podpapírák ze Slavičína… Takové hezké městečko – kamarád z vojny tam působil/působí jako jasnovidec – a přitom produkuje tohle…
  Takže my, optimisté, máme jasno, kdo přijde po Burešovi… Ještě větší zmrd, než jsme doufali!

 36. 736
  AeroKarel says:

  (734.1) 😛 Bartoš! 🙁

 37. 737

  2 PeS ad 735
  Sekvence Bém – Svoboda – Hudeček – Krnáčová – Hřib
  Ty předtím už si nevybavuju popořadě.
  Kdo bude příště? Odkud?

  Dolínek byl katastrofa, ten co je tam po něm, ech…

 38. 738
  AeroKarel says:

  Mimochodem, dnešní Kuras na NP dost dobrý.

 39. 739
  Stary kocour says:

  ALL LIVES MATER – ale na Kalouskově trošku méně.

 40. 740
  quivis says:

  Kéž by to byl další hřebíček do rakve Topáků …

 41. 741
  quivis says:

  a je k tomu naprosto debilní titulek na novinky.cz:
  Ve Sněmovně bylo veselo. Kalousek bral a zahazoval poslanci Volnému transparent All Lives Matter.

 42. 742
  Stary kocour says:

  „Optimistický výhled předpokládá efektivní popření progresivistických nesmyslů a nastolení nějaké lidem srozumitelné ideologie, která nebude ani zatracovat historii, ani prosazovat neomarxistické a genderistické hlouposti.“

  Psychiatr Zvěřina na PL.

 43. 743
  skimic says:

  Stary kocour says: 7.7.2020 (18.29)
  Na to že je pan Zvěřina psychiatr příliš kvílí a vidí všechno černě. Možná to už bude i věkem. Nemá důvěru v dychtivé mládí.
  Přitom příští úterý to bylo už strašně dlouhých 231 let, co padla Bastila a začala demokracie. Jen o další 3 měsíce později vytáhly ženy na Versailles aby se setkaly s Ludvíkem XVI, Marií Antoinette (tou rakušankou) a jejich synem. Marii málem dostaly ale stačila zdrhnout královi do ložnice. Ludvík XVI byl ovšem demokrat, a tak místo toho aby strážím dovolil situaci vyřešit, tak se jal s ženami vyjednávat, čímž se nicméně zbavil i možnosti prostě zdrhnout poté co před ně předstoupil. Přeřezaly totiž mezitím takový ty kšandy od kočárů ke koním. Musel se tedy s rodinou odebrat do Paříže, dál už o tom píše i Alexandre Dumas …
  Napínavý, mění se svět, vášně bouří … a nějakej Zvěřina chce současnou mladou generaci o to ochudit?

 44. 744
  skimic says:

  Stanjura má asi doma pěknej průšvih když to ventiloval i v Poslanecké sněmovně. Nemůže do Slovinska na dovolenou.

  „že kdyby jako občan Moravskoslezského kraje chtěl jet na dovolenou do Slovinska, nemůže. A to proto, že stát situaci na Karvinsku nezvládl.“
  Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/snemovna-kdu-csl-mimoradna-schuze-bartosek-penize-eu-karvinsko.A200707_114721_domaci_kop

  • 744.1
   Stary kocour says:

   Karviná jako kyj na vládu. [;>))
   Kdyby to nebyla Karviná, bylo by to jiné ohnisko.
   Ohniska se probouzejí, i v Izraeli, v poměrně hodně vojensky řízeném státě je renesance „koronáče“ v plném proudu.
   Ať se říká co se říká, druhá vlnka je tu. Bude slabší a pak bude následovat ještě slabší třetí…

   Kdo někdy studoval odpověďjakéhokoliv systému na impulz tak ví, že ozvěny/zákmity jsou vždy, když není rychlost odezvy systému nekonečná. Ať je to obraz, zvuk nebo pohyb radarové antény. A rychlost ani nemůže být nekonečná, když inkubační doba covidu19 je cca deset dní a k infekci dochází už druhý nebo třetí den. To kolem jsou jen kecy.

 45. 745
  Pavel Kořenský says:

  Na druhou stranu, proč by Stajnura jako občan Karvinska měl lozit někde po Slovinsku ?
  Má rubat na šachtě uhlí, aby mu svaly v železo ztuhly. Nebo jak to vlastně psal ten pisálek Bezruč, co chtěl koupit ten důl od Ptáčka. Nebo od Daňka ? 🙂

 46. 746
  Pavel Kořenský says:

  WOW – Spojené státy skutečně vystoupily z WHO.

 47. 747
 48. 748
  skimic says:

  Stary kocour says: 7.7.2020 (21.20)
  Z druhé strany by neměla Karviná nikdy takovou mezinárodní popularitu jako teď. Na tom by se dalo vydělat. Až to opadne, nějaké exkurse, ve skansenu ukazovat jak se za koronáče žilo atp.
  Starý kocoure, co vlastně znamená Karviná? Zní to jako přídavné jméno třeba vzor zelená, ale nevím co je základ. Ten karv.
  Proč se ptám, vy mluvíte polsky určitě lépe než já … není to něco z polštiny?
  Kdyby tam nebilo to dlouhé á, zas by to mohlo být i přivlasňovací. Paličova dcera, Karvina roba.
  Polská wiki píše
  Nazwa Karwina, dawniej też Karwinna, jest kulturowa (od stpol. apelativa karw, karwa, psl. korva) lub dzierżawcza od nazwy osobowej Karw lub Karwa, być może od słowa karw oznaczającego woła, człowieka leniwego.
  🙂

 49. 749
  skimic says:

  NebYlo to dlouhé á :-)))

 50. 750
  Stary kocour says:

  OT.: Nezaslouží si tihle bílí de_ilové to, co mají?

  https://twitter.com/EddieDonovan/status/1267868301285380096

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *