Jak se možná lidstvo vyvinulo?

Quivis
Motto: Vědci objevili novou planetu….

Darwin vyvodil evoluční teorii, takže jsme začali předpokládat, že jsme další vývojové stadium rodu opic. Podle jeho teorie se začaly sledovat archeologické vykopávky. A tady se ukazuje, že z nálezů není doložitelné celá linie vývoje, takže se desítky let píše o “chybějícím článku”.

Pokud se omezíme na člověka až ve vyšším stadiu vývoje, je například stále zjevný inteligenční skok mezi neandertálci a cromagnonci.

Zajímavou teorii představil ve svých knihách (první vyšla v r. 1976) americký spisovatel Zecharia Sutchin. V současnosti se archeologicky prověřují a dokazují informace z židovského Starého zákona, Sitchin proto začal zkoumat informace z mezopotámských bájí, které jsou prokazatelně starší než Starý zákon. V řadě případů zřejmě Starý zákon z těchto bájí opisoval (potopa světa je uvedena už v babylonské báji o Gilgamešovi), ovšem s korekcí mnohobožství na jediného boha.

A tak Sitchin vzal za bernou minci to, že v těch bájích se nepsalo o bozích na nebesích, ale o bozích, kteří žili mezi Sumery, měli je služebníky, učili je, plodili s nimi polobohy a vůbec se chovali jako bytosti z masa a krve se všemi ctnostmi a nectnostmi. A vyložil tedy báje, které uváděly i počty bohů a jejich příchod na Zemi, jako popis příchodu expedice cizí vyšší civilizace, pro které neměli tehdejší lidé jiné vysvětlení než zbožštění. V bájích je popisováno, že tito bohové znali astronomii sluneční soustavy nebo jak používali létací stroje (už to samo dokladuje fyzickou povahu “Bohů”). Sitchin dovozuje i jejich postupy při šíření civilizace do různých částí světa, přisuzuje jim i stavbu pyramid (mimochodem z jedné báje vyložil celkem reálně i vznik svislé nahrubo prokopané chodby ve Velké pyramidě). Sitchin dovozuje i odkud k nám tito bohové, nazývaní souhrnně jako Annunakiové, přišli a proč odešli. To jsou poněkud sporné výklady a v tomto krátkém článku se o nich zmiňovat nebudu. Jen poznamenám, že některé části jeho výkladu těch bájí (vznik pásu asteroidů, existence planet Uran a Neptun, které lidé objevili až pomocí středověkých dalekohledů, existence vody na Marsu ap.) se desítky let po publikaci v jeho knihách v současnosti ukazuji jako reálné.

Sitchin si vyvodil, že ve sluneční soustavě existuje “planeta X”, která má extrémní oběžnou dráhu, kdy se po většinu času pohybuje daleko za Oortovým oblakem, ovšem při své oběžné době 3600 let vždy poměrně rychle jednou proletí mezi planetami až někam mezi nás a Jupiter. Důsledkem jsou světové katastrofy, jako byla třeba potopa, kterou Sitchin dosazuje někdy kolem r. 10 500 před naším letopočtem.

 

Zajímavý je výklad báje, který vysvětluje vznik lidské inteligence. Ta expedice Annunakiů totiž dorazila na zemi za účelem těžby zlata a následné expedice na svoji planetu. Mělo to být někdy kolem 400 tisíc let před naším letopočtem. Nejprve se pokoušeli těžit zlato destilací z mořské vody, což se ukázalo jako neefektivní. Pak objevili zlaté doly v Jižní Africe a zahájili tam sami těžbu. Po desítkách tisíců let se tam došlo ke vzpouře pro nesmírně namáhavou práci. A Rada těchto “Bohů” se usnesla na biologickém experimentu – vytvořit genetickým zásahem (spojením genů svých a genů tehdejšího primitivního člověka “dělníka k obrazu svému”(to konec konců říká i bible – Bůh stvořil člověka k obrazu svému). Experiment proběhl na etapy, nejprve 7 “bohyň-matek” rodilo po vsazení embrya (oplodnění vejce humanoida semenem Annunakia) do jejich děloh první tyto tvory, kteří ovšem nebyli schopni samostatného rozmnožování (jak je tomu konečně i dnes u některých kříženců). Teprve po dalším genetickém zásahu vznikl funkční člověk s inteligencí, doplněnou o inteligenci těchto Annunakiů. Podle Sitchina k tomu došlo asi před 200 tisíci lety. Dataci odvozoval z dlouhověkého životního cyklu Annunakiů (koneckonců i v bibli se o Bohovi píše, že “tisíc let je pro něj jako den”.

A podobně jako v bibli se vzniklé lidstvo rozmnožovalo, ženy se zalíbily i Annunakium, kteří si je brali za své. To konec konců píše i bible, jen jaksi nevysvětluje, kdo byli ti “synové Boží”, kteří si je brali, jak se píše v bibli, za ženy. A Bůh v bibli se rozhodl je vyhladit potopou. Podle mezopotamských bájí Annunakiové tak mocní nebyli, ale o potopě věděli předem, sami se evakuovali do svých nebeských lodí a jedné rodině poradili si postavit archu (tak, jak se to jen s jiným jménem píše v bibli).

Dnešní vědci se shodují, že první městská civilizace (i peníze) vznikla v Mezopotámii – v Sumeru (jak to např. píše S.N. Kramer). Sitchin vychází z toho, že u toho byli ještě někteří Annunakiové, kteří i po ukončení těžby zlata zůstávali na Zemi (mimochodem tím smíšením genů se dá vysvětlovat i trvalá úcta lidstva ke zlatu). N o a jedna nedávná studie o DNA bez vazby na Sitchina tvrdí, že “pramáti Evu” představuje jakési pramatky, žijící před cca sto tisíci lety v Africe. To odpovídá Sitchinově úvaze o genetickém zásahu s potřebou vytvořit “dělníky” pro zlaté doly v Africe.

Sitchin zemřel v r. 2010, většina jeho knih vyšla i česky a ve srovnání s Dänikenem je jeho argumentace podloženější.

Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené a jeho autorem je Šumavák. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

2 054 komentářů u „Jak se možná lidstvo vyvinulo?

 1. Dtto se předpokládalo (a bylo to tak i akceptováno), že přesčasy jsou součástí normálního platu – takže večery (a služební večeře, což je především doména obchodníků), víkendy a případně noci v práci před odevzdáváním nabídky) byly maximálně za krátký oddych mimo kancl (musím na poštu, do školky, uspat děti apod.).
  Jak říkával jeden z mých výborných šéfů – obchodník nemá pracovní dobu, to je konfese.

 2. Soustružníci většinou dělají na živnostňák a pokud dělají dvě zakázky po sobě pro jednoho odběratele, jsou socany pronásledováni za švarcsystém. Soustružnický homeoffice patrně ještě nikoho nenapadl. Asi je to úředně nezvládnutelné.

 3. 2001 – jsem poněkud na rozpacích – za HO nebyl žádný peníz navíc, náklady firmy také nikoliv (NB,Mb a datový tarif byl již od začátku pro pohyb v terénu) a protože to nebylo masové a ani soustavné, ani firma neušetří za překlopení provozu na table sharing – furt jsem měl svůj vlastní stůl a kancelář, příp. své místo v ní.

 4. 2002

  Šimone , i tady byla firma ( V americkém vlastnictví) , která předpokládala že přesčasy jsou součástí normální pracovní doby. U dělnických profesí. A neplatila je.
  Naštěstí to nakonec koupili Němci, a od té doby stížnosti neslyším.

  Dobře NoName – takže Home Office – dejme tomu účetní. Učetní software si snad nemusí kupovat, a měl by jí ho poskytnout zaměstnavatel , ne ?

 5. No třeba služební telefon v posledních dvou zaměstnáních je částečně daněn jako nepeněžní příjem-ke mzdě se připočítá nějaká ta stovečka, protože z něho můžu volat i sokromně. A to samé se dělá dost často i se služebním autem.

 6. 1996 Karle – protože výhledově bude zaměstnancem státu každý! (Ušklíbnutí).
  1999 Šimon K – benefit v tom nevidím, zdá se mi to normální pro určité profese. Nové administrativní budovy se dokonce už s tímto navrhují. Je společné ustájení s méně místy k sezení i parkování než najmutého personálu. Počítá se s tím, že (podle zaměření) je neustále někdo na pracovní cestě, na dovče, nemocný anebo právě zhusta v Home Office mode.
  Když to před lety zaváděli, můj zahraniční kolega položil zcela vážně míněnou otázku: jak mu firma bude práci doma kompensovat (když vlastně na něm šetří náklady). To že firma poskytně kompjutr, telefon a internetové připojení mi ve dnešní době připadá zcela přirozené. Pokud využívám svoje přístroje a své připojení, činím tak jenom proto, že je to pro mě pohodlnější a že mám ty nástroje a hlavně display daleko lepší 🙂

 7. Noname – to ano, ale to obé (se) platí už dnes, HO na tom nic nemění – leda sníží náklady firmě v případě důsledného table sharingu, ale to ve velkém dělají snad jen pojišťovny, které ale už od počátku nepočítají s povinností vybavovat svým agentům kanceláře, pouze jim vyčlení společnou místnost se stolem a 2-3 židlemi pro chvíle, kdy se staví se smlouvami a naberou nové formuláře.

 8. 2008
  Právě skimici,

  normální firma to bude považovat za přirozené, a z toho zákona si hlavu dělat nebude – dělá to i tak.

 9. Vidím skimici, že ta zhůvěřilost, kterou chystá MPSV, má původ v cizině – viz váš kolega.
  Patrně z nějaké zpovykované vyspělé civilizace……

 10. Zahraniční kolega měl pravdu !

  To, že ani při práci si neodychne od mangelky kompenzaci rozhodně vyžaduje !:-D 😉

 11. To si dělají prdel, páni soudcové?

  “Sama Vitásková licence Zemkovým elektrárnám nevydala, na úřad nastoupila až v srpnu 2011. Podle soudu však vytvořila podmínky, aby mohly zůstat v provozu.”

  “„Z pozice úřední osoby pomohla jinému k obohacení, ke kterému nakonec nedošlo”
  Zdroj: http://ekonomika.idnes.cz/vitaskova-odsouzena-0rg-/ekonomika.aspx?c=A160222_110533_ekonomika_map1

  Tak za co bude zavřená? Licenci nevydala, k obohacení nedošlo.

  A to je všechno proto, že nejdřív musely být všude solární elektrárny a když do toho kde kdo investoval, tak najednou stát cuknul.
  Ostaně pokud dje o to obohacení, při investici si každej rozumněj podnikatel spočítá návratnost. Pokud někdo změní pravidla tak, že návratnost se podstatně protáhne a musí se splácet úvěr, tak je to, jetsli se jeden “obohatí” ( t.j. bude to vydělávat zhruba tolik, kolik předpokládal v době investice) nebo “neobohatí” ( t.j. bude to vydělávat podstatně míň, než počítal ), tak to může být otázka bytí a nebytí.

  Nechci hájit solární podnikatele, protože jde o poměrně špinavej byznys a původní podmínky je převelice zvýhodňovaly a my všichni to platili.

  Ale ty kecy o “obohacení ” mi připadají jako demagogie, hrající na závist davu. Prvotním viníkem je stát, který nastavil podmínky blbě a bezhlavě na podkladě politického rozhodnutí, nejdřív solární byznys masivně zvýhodnil a pak zase cuknul a změnil podmínky.

 12. Zdá se, že Kurdové obsadili ropné pole kolem al-Shahadí ve východní Sýrii. Protože se tak událo za pomoci amerických náletů, tlač informuje, že došlo k osvobození oblasti. Je přitom zvláštní, že český mainstream o tom neinformuje, i když londýnská jednomužná agentura SOHR o tomto procesu píše poměrně podrobně.

 13. No, a k tom home office… Proč to dávat do zákonů, když tam, kde se lidi domluví, to funguje. A telefon a notebook se dnes leckde fasuje pomalu stejně běžně jako za mých mladých let guma, tužka a pravítko?

  OStatně měla jsem za to, že zaměstnavatelé nejsou ti, kdo tlačí na to, aby lidi pracovali z domova, tak proč se zase zákonodárci tváří, jaky kdyby k tomu nutil zaměstnance pod strašlivými hrozbami?

 14. maYdo,

  pronájmy administrativních prostorů bývají někdy docela mastné. Pokud část osazenstva “vyženeš” domů, dost se ušetří.

 15. Hale, 2005 – účetní na HO se bude vzdáleným připojením připojovat na server v zaméstnání, kde je nainstalován úćetní software, takže irelevantní.

 16. [2021] No jo, dovedeš si představit, jak se zubař na dálku připojuje?
  Jasně, že na HO se připojuji na servery i na pracovní počítač.
  Kdo na čem vydělává bych neřešil. Dokud se do toho nesere erár, bude to fungovat. Jakmile se do toho začne srát, začne to skřípat. Až se do toho nasere moc a začne to kontrolovat, tak to chcípne. Jako se vším.

 17. no jóó, Halaldine, tak ten levicovej pohled “vykořisťovaný chudák – vykořisťující zaměstnavatel” si v tom, pokud budeš chtít, si vždycky nějak obhájíš…. 😀 😀 😀

  Osobně nevidím nic špatnýho, když zaměstnavatel ušetří. Včetně práce doma. Víš, co by za to dala většina mých kámošek , které odchovaly děti s tím, že musely být na pracopvišti od – do a kontrolovala se docházka? A musely shánět babičku na hlídání jakmile dítko kýchlo?

 18. Honzo, umím si pŕedstavit néjakou kameru a ovládání vrtačky ze vzdáleného počítače… Ale asi bych si návštěvu odpustil 🙂

 19. Zrovna účetní je hezký pŕíklad práce, kde je home office velmi výhodný pro zaměstnance – velmi ćasto ženy s malými dětmi.

 20. 2002

  Pokud to funguje, stát nemá důvod se do toho srát. Vůbec zákony se často týkají těch případů, kdy něco nefunguje. Nebo funguje špatně.
  Sere Vás to, že za vraždu jde dostat 10, 15, a více let ?

  Nesere, viďte……

  Jo, Petře, velké firmy, které jsou Tvými zákazníky, určitě jedou přes server.
  Ale já znám firmičky, skládající se z jedné šéfky, a dvou zaměstnankyň, které mají doma komp s účetním programem, u šéfky si vyzdvihnoou písemné doklady, kabelovým 🙂 přenosem je odtransportují domů, a tam nahážou do kompu, a na flešce společně se zpracovanými doklady vrátěj šéfce, která si to načte do kompu, zkontroluje, udělá daňové přilhání a naúčtuje zákazníkům.
  Co by tyhle ženské dělaly se serverem ? 🙂 Nač by jim byl ?

 21. Ostatně na to, abych dělala doma, jsem si taky nemusela pořizovat vlastní Archicad. Na vzdálený připojení to funguje.

 22. “Vůbec zákony se často týkají těch případů, kdy něco nefunguje. Nebo funguje špatně.”

  Ale kdeže, velmi často jde o případy, kdy něco fungovalo hladce a zákon to totálně zkurvil.
  A pokud už jde o něco, co funguje špatně nebo vůbec ne, obvykle po ošetření zákonem to funguje hůř než předtím.

 23. 2027 – šéfka takový firmičky sotva má na to, aby koupila svým dvěma zaměstnankyním počítače a a zajistila jejich servis. Nejspíš by to dopadlo tak, že by si jednu propustila, aby měla na vybavení druhé.

 24. 2025 Petr Kunetka
  Vše nejlepší k svátku.
  Já si zase klíďo umím představit povinnou kameru v rámci HO až se toho chopí stát a domácí píchačky. Sociálka by zase se zdravotkou mohly posílat náhodné šťáry, jestli jsem opravdu doma a neflákám se někde v hospodě. Ministr spravedlnosti by mohl předepsat povinné náramky jako mají odsouzení, aby se to dalo lépe kontrolovat online. Bude zapotřebí vydat nový zákon, který podmínky HO přesně specifikuje. Pracovník si bude muset obstarat certifikát bezpečnosti práce pro místo, kde HO provozuje a dokladovat pravidelnou kontrolu a platnou certifikaci všech používaných zařízení a zejména všech rozvodů . Hygiena musí prověřit sociální zařízení (nutno přidělat toaletu pro handicapované) a vyžadovat bezbarierový vstup na HO) a šatnu. Je též nezbytné prověřit kuchyňské spotřebiče kvůli zajištění stravování. Odpovídá osvětlení předepsaným normám?
  Je to komplikované. Vyřeší to až specializovaný pracovník na ministerstvech a dalších orgánech, který bude muset tvrdě vyžadovat statistická hlášení.

 25. maYdo,
  vůbec mě nepohoršuje, že nějaká firma chce ušetřit. Jen jsem uvedl motivaci, proč do toho vůbec firmy jdou.

 26. 2032 … a pro lepší pocit bude naproti křeslu 55tipalcová obrazovka, ze které bude pacoušovi konejšivě domlouvat Halladin v bílém plášti, rukavicích a štítu s jemnými stříkanci krve …

 27. No a na záchodě musí být dvojí toaleťák. jeden koupenej pro domácí spotřebu, v době, kdy pracujete, nafasovanej do zaměstnavatele.
  Takly ručník musí být dvojí. Jeden si perete doma, vyprání druhého musí zajistit zaměstnavatel.

 28. A v práci musí být dva počítače: Jedne pro služební věci, druhý pro povídání s přáteli. 😉

 29. maYdo,

  tys na to přišla ! Jen za ten ušetřenej toaleťák, kterej zaměstnanci doma používají vlastní, ušetří zaměstnavatel balík !
  A potom že nevykořisťuje ! 😀 😀

 30. Hale, není nutný server typu mašina za 1,5M… klidně se může připojit ke svému počítači v práci, který se tímto stáva serverem ve smyslu definice… Není k tomu nutná ani licence, dva CALy terminalu jsou v ceně…

  Jestliže má firma více než jednu účetní, néco jako server tam musí být… Jak jinak by účtovaly do jednoho systému, do jedné hlavní knihy? 🙂

 31. Petře zbytečně složité pro ně…
  Vždyť to říkám – zaměstnankyně provede převedení z papírů do kompu, na flešce uložené přinese šéfce, ta to nahraje do svého kompu a zpracuje.
  Kabelovej přenos – v kabele. 😀
  Ta šéfka má jakési účetni vzdělání, ty dvě jsou jen zacvičené co nahodit jako co.

  A pouštět tyhle ženské bez nějakých znalostí dálkově na šéfčin komp by taky mohlo být o hubu.

 32. Petře, asi si nerozumíme – to není firma se třemi účetními.
  Jsou to tři ženské, které zpracovávají účetnictví externím živnostníkům. Každému zvlášť.

 33. [2043] Pokud si dobře pamatuju, ty dva CALy jsou určené jen pro administraci, pokud to chce někdo používat na běžnou práci, musí mít plný terminal server.

  Na druhou stranu na workstationy od dvoutisícovek výš se jde připojit bez omezení, stačí nechat v práci puštěný počítač se sedmičkama…

 34. V tom fakt nevidím problém. 2-3 účetní mohou bez problémů šroubovat na jednom stavu na směny. Vlastně i čyři, potom mohou pracovat i o víkendech.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *