Jaká bude zima ?

Ahoj!
Já bych tu zimu od momentu zakázal! Leda mít trochu jistotu, že bude jako v Anglii, kde je přes zimu hlavní dostihová sezona…
A protože řezání, štípání a skládání dříví je psychicky nenáročná činnost, podobně jako kydání hnoje po třiceti letech praxe, tak mě napadlo…

EU zavedla sankce proti Rusku a vykřikuje, jak je nezruší a přitvrdí.
A Putin jedním rozhodnutím a pár slovy zase moc pěkně s EU vydrbal a to tak, že si to zřejmě ( podle ohlasů) mnozí politici ještě vůbec neuvědomují.

Mám na mysli causu Southstream:
EU zakázala Bulharsku ho stavět.
(mmch- ti bulhaři musí!! Brusel milovat, protože při přistoupení nesměli jednu JE dokončit a druhou zastavit a teď k tomu ten plyn…)
Na tomto základě oznámil Putin, že to respektuje a postaví teda plynovod do Turecka.
To, že VOEST Alpine a německé ocelárny přišly o kšeft a že v Bulharsku již leží 30 000 tun rour, je na tom to nejmenší!!!

Mnohem zajímavější mi přijde, že Bulharsko jako  člen EU přijde o transitní poplatky (od zemí EU) a EU přijde o přístupový bod(?) v EU a peníze za transit poplynou jinam.

Tedy na plynu (transitní poplatky) pro jižní část EU bude profitovat Turecko (EU peníze nezůstanou v EU!!) a kromě toho nebude přímý přístup, ale místo Ukrajiny bude mít ruku na kohoutu plynu pro EU Turecko – jako transitní země.

Turecko, které EU nechce přijmout, Turecko, které už do EU nechce…

Pro vás snad nemusím rozepisovat, kam až moje myšlenky došly.

No a dorazil to Miller (Gazprom), vyjádřením, že obchodní politika vůči  EU se mění, že vyhoví EU požadavku, že producent plynu nesmí být zároveň majitelem rour a rozvodů,  a že tedy skončí dodávky “frei Hof” ( to je to vyjádření OMV, že oni mají odběrný bod od Ruska v Degendorfu /Dolní Rakousko/ a jak tam Rusové dostanou ten plyn, je vcelku nezajímá) a odběratelé si koupí plyn na ruských hranicích.
A co si s ním dál udělají, že je jejich věc.Kudy si postaví plynovody, a jak si je zajistí, Gazprom vcelku nezajímá.

No fakt už mi chybí jen to rozhodnutí, že plynu může mít EU kolik chce, ovšem jen za ruble.A ty získá tak, že jimi Rusko zaplatí dodané zboží…

Zima bude tuhá, indiáni štípou dříví!
Myslím, že Vánoce nevánoce, udělám ještě pět metrů břízy.Pokud mě nevezmou záda…
(Doma topíme plynem.Z Rakouska.Ale já jsem zpátečník / 😉 / takže klasický kotel je stále připojen, sklep plný uhlí a v hlavním obytném patře jsou krbová kamna…)

Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené a jeho autorem je Šumavák. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

1 857 komentářů u „Jaká bude zima ?

 1. Fakt sem netušil, co je tady sadomaso přispěvatelů !! – čumět na zádušního Duku a spol….
  Já jsem si dnes jakékoliv zprávy zakázal a k večeři si dám jen věci, co mám pod zámkem, tam mi asi nikdo Ruzyněho nepropašoval….a čtu si konečně odložené časopejsky…..
  Vylezl jsem ale přes den z doupěte do civilizace (no…nechám tohle nepřesné slovo, teď před vánocema je to spíše bordel) a nějak jsem nikoho s vykasanejma kalhotama nepotkal – předevčírem to někde na “velkých novinách” inzerovali jako vzpomínkovou akci, které se vloni zúčastnilo “snad (!) až desetitisíce lidí po celém světě “…..

 2. Uf , Rputi,
  já si v prvním momentě myslel, že někdo chová na zahradě živého soba . A on to jen sádrovej ! 😀

 3. ¨no já si radši na slipy natáhl tepláky – jednak abych neupadl v podezření , že oslavuju Havla až příliš, a taky že se nějak ochladilo 🙂

 4. martino
  vám není pomoci – pracovat a ještě našivaší k tomu…..asi jste hodně zlobila….

  DVD – komornější tryzna, zato však upřímější … 🙂 nebo nacvičuješ na frajmaurerské přijímání……

 5. 2 Šumavák ad 1781 – jo, oni by si něco vykoledovali a mě by pak popotahovali za nedostatečně multikulturní přístup k menšinám… Tak jsem radši zdrhnul do jedné trochu slušně odizolované laboratoře.
  Pro ostatní – můj přístup k vánocům se dá shrnout do té čertovy poznámky při prohlídce pekla: To jsou křesťani, ti to takhle chtěli!
  Popř. ze Saturnina – když už se jim něco takového přihodilo, měli by si na tom před lidmi držet čistý kapesník…

 6. Tak já chodím s ohrnutými kalhotami od rána…
  V noci zase pršelo a před stájí je 20 cm bahna…
  Ale to, že VRH umřel, neoslavuji. Ani až to bude státní svátek. 😉

 7. 2 dvd ad 1809 – kraťasy se nepočítaj… Správná délka dle VLR je těsně nad kotníky…
  Jsem slyšel, že příčina byla ta, že se VLR před tou inaugurací tak ožral, že se znečistil podobně jako feldkurát Katz, a tak honem rychle hledali někoho, kdo by mu půjčil kalhoty. A ty jediné, co sehnali a aspoň trochu mu sedly, byly trochu podměrečné. ale ne zas tak moc…

 8. Jj – tomu se říká souběh nepříznivých okolností. Otázkou je, co na to budou říkat lidi na Ukrajině, až jim to dojde ?!
  Co bude říkat obyvatelstvo ostatních EUnijních zemí, je celkem jasné…

  …Vedení EU nezbývá, než požádat členské země unie, aby se na případném doplnění finanční pomoci na úrovni aspoň 2 miliard euro podílely ze svých národních rozpočtů…
  http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/politika/a-je-to-tady-juncker-eu-nemuze-vice-uverovat-ukrajinu/

 9. šimone, (1811)
  no, i takoví ještě žijí:-)
  …a pak se divíte, že volby vypdají, tak jak vypadají 🙂

 10. 1689 Rputi … Vy pokušitelko.
  Jsem hledal noty od té dvěstě let staré kasiky. Našel za neznělo.
  Zkusil jsem klasický trojhlas. Nefunguje na temperovaném klavíru. Třeba takhle pomalu, kde je slyšet všechno.
  viz
  https://www.youtube.com/watch?v=rQExES2LXnw
  A ty klasické koloratury od Nany tam taky nedám.
  Mučitelkyně! A to bych měl slídit co Putin řekl a jde mi to přitom do ucha a uchem ven.

 11. ačkoliv když to poslouchám znovu, on to nemá dobře temperované ale blbě temperovaní okolo té tercie… Ale stejně to imho není kousek pro temperovaný klavír. Ale je to moc hezké.

 12. Tak jsem proletl ten projev a reakce trhu. Kratkodobe to Elvira, Minfin a Putin zvladli na jednicku. Jestrabi jako Ten militantni ukrajinec akademik glaz neco taky prispeli, ze Putin mohl projev plne obratit smerem k beznym rusum, tem, kteri paradoxne vzhledem k rub usporam ztraceji nekolikalete uspory.
  Kamarad z Moskvy mi to pretlumocil : je hrdina. Predstav si, ze ti vrazili pod nehty deset jehel a ted ti jich pet vytahli. Meritelne se Ti ulevilo.

 13. Jsem dost zvědav, jaký to vezme vývoj. Obě zúčastněné strany se evidentně “zakozlily” a pro obě bude obtížné zacouvat. Západ je více ohrožen nelibostí voličů, Rusko ekonomickou neefektivností, kterou si ovšem EU na sebe, vlastní blbostí, plete také.
  K tomu ruská představa, že se jich sousedi musí bát, místo aby pro ně bylo přitažlivé ….

 14. tohoto ukrajince akademika Glazejeva (Putinova poradce) jsem mínil v 1825
  http://www.glazev.ru
  Klasika. Silný stát je ideál a Elvíra je jenom kráva vyškolená americkými školami (určitě tajnými službami a rozvracečskými fondy a jistě židy) a zvyklá reagovat pouze na imposed americké teorie, čili ožebračuje národ dle naivních ekonomických pouček o cílování jádrové inflace.
  Ačkoliv, tam s tím akademikem zrovna co se týče cílování jádrové inflace protínám. To bude asi tím, že já, skimic se tímto cítím býti ožebračován, ačkoliv jako skimic oprofesionál, tyjící z výsledků tohoto jsem náležitě odměněn.
  Glazejev je ale jen politický lůzr typu inteligentnějšího Žirinovského, čili nezajímavé kromě tisku a novinářů zejména amerických, radujících se z jeho nežádnoucnosti v USA. No tak si ten bohatý blázen vyjede jinam. Stejně to ten lůzr Obama všechno zniří. Raůl Castro. Padesát let. Co se s těmi virgin playa teď stane? Zaplavěj to tlustejma hispánskejma medůzovitejma američankama. Peklo se otevřelo.

 15. Jinak jsem chtěl říci asi toto:
  Putin je spielmachr. Neřekl nic Merkelové v Austrálii a neřekl nic dnes. Otevřel stavidla a ví, že to do Nového roku stačí.
  Elvíra to asi přežila, na Medvěděva si ještě dám sázku. Bude muset desekrát napsat na tabuli “nebudu masturbovat pod lavicí”. To by Vovkovi mohlo stačit.

 16. Souhlasím, že to krátkodobě ustáli a pokud se neuchýlí k nějakým sovětským řešením mají šanci zabránit konzumentské panice. CB má v zásobě 415 mld dollarů – nevím, jestli v ně počítají i zlaté zásoby. Pokud se jim podaří zastavit útěk zahraničních investorů (Čína to nezachrání), a v rozumné době dojít k nějakému kompromisu s Ukrajinou, nemusí dojít ke katastrofě.

 17. 1829 Dušane zlatý zásoby v to počítaj a nepočítaj.
  Strategie je je zvyšovat výměnou za dolary.
  http://www.cbr.ru/eng/hd_base/?PrtId=mrrf_m
  všimni si, že datum jde vzestupně odsdola nahoru.
  Kupuje to a drží to.
  Nevím jak má moc času na čtení, Otevřený kabriolet je ale imbo blbě a dával bych bacha na otevřená okna v knihovnách …

 18. 2 skimic: Měl jsem telefon na bíječce. Dostal. Ráno jsem v Kralupech, pak sedám na vlak a ve 12:00 na nám. Míru. Odpoledne volno. Teď už nemohu rušit, ale ráno mohu zavolat.

 19. Dušane – zítra jsem přibitý do 12ti ale od 13 do 15 či potom by to předběžně šlo. Ráno pošlu sms jestli se něco nepopsulo a ty mi prosím sděl nějaké okno z Tvého hlediska.
  Dík. Rád Tě uvidím.

 20. Dobrý večer,

  vidím, že zatímco jsem koukala na školní akademii na “budovatelské pásmo” a následně se veselila s kolegy na věčírku, na ČT se děly věci. 🙂

  pokud vím, Gospodi je staroslověnština nebo taky ukrajinština.. Staroslověnsky tady slouží ortodoxní církev, ale to Duka a Herman nejsou ani náhodou.
  Jetsli duka říkal, že často hřeší myšlením, slovy skutky, tak šlo pravděpodobně o katolický rituál, al eti zas neslouží staroslověnsky.

  Asi má pravdu Martina, zřejmě to bylo slepené na míru podle zakázky. Pokud vám, VH se k žádné konfesi nehlásil.
  v tej staroslověnštině je to takové znělejší.
  “Goóóóspodi, pomííííluj” se kvílí líp, než ” PAne, smiluj se.” Tam jsou samý krátký hlásky a prostě to nemá ten tón.

  Jinak to budovatelský pásmo byla nakonec děsná hlína. Budu se muset dcery poptat, jetsli to skutečně byly všechno opravdu skvosty z padesátých let.

  Jedna ze scének byl příběh o pionýrském šátku od Pavla Kohouta. Neuvěřitelná sračka 😀 😀 😀 To mohl napsat jen úplnej magor.

  no a jakej z něj byl později bojovník proti komunismu 😀

 21. Dobré ránko!

  Jak už jsem psala, čelíme největší manipulativní PR akci v dějinách. Oboustranné!
  Občas se ale v té záplavě propagandy objeví kouzlo nechtěného. Třeba pan Romacov, jehož zajisté nelze podezírat ze sympatií k Putinovi, ve svém článku, který rozebírá důvody proč Rusko půjde zaručeně ke dnu, napíše”

  “Představa ruských elit nebo řady komentátorů, že Rusové jsou ochotni trpět, má sice oporu v historii, ale zatím nikdy v historii se tolik lidí v Rusku nemělo tak dobře jako za posledních osm devět let. To je velká neznámá, která s tím může zamíchat.”

  Nutno se ovšem zeptat, kde se vzalo to “měli se dobře”? Čí zásluhou? Kdo vládl?

  Ve spojitosti se západními sankcemi pak ovšem bude úvaha jednoznačná: “Dobře jsme se měli díky Putinovi a zlý Západ nám to vzal!”
  Odhodlání vydržet, to jedině posílí. A Putina samozřejmě také.
  Takže efekt bude přesně opačný než zamýšleno!
  http://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/356779-rusko-neni-normalni-stat-rika-expert.html

 22. Hm, on si fakt odporuje. A i ta střední třída, kterou zmiňuje, fakticky vznikla až za Putina.
  Vznikla a bohatla.

 23. 1838

  A ona je fakt otázka, co je to normální stát 🙂
  Ten náš mi dost často normální nepřipadá……..

 24. Možná je načase uznat, že dědictví katastrofální zahraniční politiky George W. Bushe se týká daleko více zemí než jen Iráku, mučení a rozdmýchávání terorismu. Bush také vůbec nerozuměl Rusku – už od okamžiku, kdy pohlédl do Putinových očí a řekl nám, že “porozuměl jeho duši” – teď se musíme vyrovnávat s důsledky.

  Byla to právě Bushova vláda, která vytvořila v Rusku pocit nejistoty, který způsobil, že Rusko reaguje, a často nyní reaguje přehnaně, na každou hrozbu, kterou nyní vnímá – včetně přesvědčení Ruska, že je Ukrajina násilím rvána z ruské sféry vlivu a přetahována do západní sféry. Bush jednostranně zrušil americký podpis pod smlouvou zakazující balistické rakety, kterou Rusko považovalo za úhelný kámen strategické rovnováhy: začal budovat protiraketový štít na prahu Ruska, rozšířil NATO až k ruským hranicím, pošetile poskytl Východoevropanům “bezpečnost” a zároveň vyvolal v Rusku pocit ohrožení.
  – See more at: http://www.blisty.cz/art/75847.html#sthash.G9Rc3ZFY.dpuf

 25. Dobré ráno. Ad koledy na matfyzu: Kdo chce být biskupem, měl by tento seminář absolvovat.
  Kolik duchovních složilo předepsané zkoušky z fyziky?
  Aristoteles byl tak v oblibě, snad u dominikánů, že ho posmrtně pokřtili. Neptejte se jak.
  Ad Gospodi: Krleš tam nebylo? Mnohé by to vysvětlovalo.

 26. http://finmag.penize.cz/kaleidoskop/293862-cssd-chysta-pudu-sve-radikalni-alternative

  Finmag se přeorientoval na levicovou klientelu. Třeba zažiji ještě něco jako “tání” v šedesátých letech.

  Kašpárek má v tomto pravdu. Levicoví punkeři kdysi volili Topolánka – protože dostali od Paroubka na budku. Třeba se povede heslo “volit Svobodné je známka punku”. I když asi ne. Ochrannou ruku nad těmito vztáhl mladý Stropnický.

 27. ad Gospod – trochu složitější, velmi starobylé, zřejmě ještě z praslovanštiny. Původně “pán” později zúženo na boha.

 28. (1838) JJ, Rputi!”….. čelíme největší manipulativní PR akci v dějinách..” 😕
  Pak příjemně překvapí, když starý pan Gershmann, takto nositel lidských práv (a prodloužená ruka CIA), české představitele a celý národ jemně upozorní, kam jsou mantinely svobody a suverenity při hájení lidských práv (asi na způsob : máte lidská práva, držte ústa a krok) …… 🙁
  http://www.novinky.cz/domaci/356800-zemanovy-vyroky-jsou-strasne-rika-sef-americke-nadace-pro-demokracii.html

 29. Včera se prý prodala první legální dávka marihuany v lékárně. V Uherském Hradišti, kde jinde 😉
  Cena prý 280 Kč/gram.
  Kytka, která vyroste v květináči za nula nula nic Kč stojí ve státní režii 280 Kč/gram.

 30. njn, westíku – vyhrožuje, dědek jeden neurvalá.
  Já bych řekla, že jedním ze základních lidských práv je také “mít svůj názor”.
  Takže přijet do Česka štětit se, že jsme ještě nevykopli Zemana je poněkud kontraproduktivní. A neslušné!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *