Jaro se hlásí, kalhoty dole podkasám si…

Pomalu mizí sníh a začíná bahýnko. Já nevím kam dřív skočit a jak vykoukly fleky na loukách bez sněhu, zvl. na tom sousedovo jižním  protisvahu, tak ti “mrzáci” zkoumají, zda by tam nebyla lepší tráva než doma… Takže místo zpracovávání daňových podkladů stavím ohradu.

Ale jeden příznak jara už je…

Šnytlík v pohodě pod sněhem přezimoval a už se intenzivně snaží. Trochu mě překvapil, já počítal, že v tom korytě vymrzne. A on ne a ještě vyhnal novou odnož. Tak třeba i to jaro bude.

Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené a jeho autorem je Šumavák. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

823 komentářů u „Jaro se hlásí, kalhoty dole podkasám si…

 1. A když už tu diskutujeme onu církev katolickou, snad jen jedno připomenutí. Dnem 14.3.1937 je datována encyklika Mit brennender Sorge .

 2. 751- protože( krátce) tento problém řešila církev obecná dávno před tím, než začala vůbec uvažovat o tom, že by mohla mít nějaký majetek.

 3. >> dvd 752 – jen bych dodala, že méně už se ví, že téměř zároveň vydali encykliku Divini redemptoris, která byla pro změnu proti komunismu.

 4. Stran celibátu… 🙂 Starej Borgia věděl svý.

  Many years ago, a beloved Pope died and went to heaven. Saint Peter greeted him in a firm embrace. “Welcome your holiness, your dedication and unselfishness in serving your fellow man during your life has earned you great stature in heaven. You may pass through the gates without delay and are granted free access to all parts of heaven.”
  St. Peter continued: “You are also granted an open-door policy and may, at your own discretion, meet with any heavenly leader including the Father, without prior appointment. Is there anything which your holiness desires?”
  “Well, yes,” the Pope replied. “I have often pondered some of the mysteries which have puzzled and confounded theologians through the ages. Are there perhaps any transcripts which recorded the actual conversations between God and the prophets of old? I would love to see what was actually said, without the dimming of memories over time. “St. Peter immediately ushered the Pope to the heavenly library and explained how to retrieve the various documents. The Pope was thrilled and settled down to review the history of humanity’s relationship with God.
  Two years later, a scream of anguish pierced the quiet of the library. Immediately several of the saints and angels came running.
  They found the Pope pointing to a single word on a parchment, repeating over and over: “There’s an ‘R’. There’s an ‘R.’ There’s an ‘R’… It’s CELEBRATE, not celibate!”

 5. >> Zpátečník
  Zajisté. On tam také krásně vyhodnotil ekonomické schopnosti onoho arcibiskupa.
  Jinak Vondráček způsoboval v době mých předškolních let stejné strachy jako třebas Dorého ilustrace potopy světa.

 6. >> Rpuť
  Stran těch encyklik – je to takový rozdíl? Ovšem ta protinacistická má jedno specifikum. Není latinsky leč německy.

 7. Andy 755 – rituální celibát se vyskytoval už u pohanů, takže to asi převzali.
  Co vím, tak Ježíš pravděpodobně žil v celibátu, ale apoštolové byli ženatí. Takže se to vyvinulo až časem.

 8. Dobré ráno,

  tak mi připadá, že to vzali nějakým tempem, volitelé…
  Zvolení mi uniklo, protože se ozvala moje dlouholetá kamarádka a tak jsme strávily příjemný podvečer nad skleničkou vína.

  Včera jsem na klouzavém chodníku předvedla několik roztodivných prostocviků a pádů, včera v pohodě a dnes se sotva hýbu. Ale vzato z lepší stránky, můžu být ráda – aspoń v jednom případě určitě – že jsem se z toho chodníku zvedla a část těla, jejíž jméno se tu neodvažuju vyslovit, abych nevyvolala svaté pohoršení :-D, mám celou a nepoškozenou. Takže sotva lezu a k tomu nějakej bacil a nějak málo nám tu topí topení….

  TAkže takový je moje krásný ráno. Ale za oknem je hezky, tak aspoń nějakej důvod k optimismu.

 9. Rputi,
  Co vím, tak Ježíš pravděpodobně žil v celibátu Víš? Že neuhádneš, co mě napadlo? 😀 😀 😀

  Jinak na Podblanicku a furt dál k westíkovicům je mínus šest a vytrvale sněží. Silnice suché, semo tamo kousek ledu.

  Ad papež – jsem rád, že vybrali mladýho progresivního chlapa plnýho sil, který dokáže zvednout Wojtylovu pochodeň a současně vyčistit Augiášův chlív, kterým se Vatikán stal. Na jezuitu je to docela srandista. Akorát bych před ním asi schoval některý knížky, kdyby ke mě někdy přišel na návštěvu. Koukal jsem včera na čt24, jak si páteři plácali játra o chlapovi, o kterém jaktěživo neslyšeli. Halík je neuvěřitelně slizkej řiťolezec. Ale rozesmál mě tím, že lezouce do jezuitské řiti, dokázal hned během první věty nasrat všechny ostatní řády v Čechách. Napjatě jsem čekal na zmínku, že se Havel roku 1996 v Argentině setkal s budoucím papežem a tento mu požehnal a před Klausem si naopak v roce 2011 uplivl, ale nedočkal jsem se.

 10. ptakopysku, neuhádnu! Tebe napadaj lecjaký ptákoviny 😀
  K tomu přechodníku – ono by mělo být patrně “leza”. Jako např.: “Leza do papežské řiti, chvěl se dosud nepoznanou rozkoší.” 🙂

 11. ptakopysku, Klement VI. s Karlem IV. taky spolu za mlada chlastali v Avignonu. 🙂

 12. Rputi,
  jasně že leza. Omlouvám se. Vůbec jsem nechtěl naznačovat, že je schizofrenik.

 13. Dobré ráno, ptakopysku, já to uhodl, protože mě to napadlo taky, ale pak jsem četl dál a už nebyl důvod přispívat.

  Z jiné stránky věci – Dan Brown to vidí jinak.

 14. Ptakopysku,
  já vím, já vím, já vím !!!!
  Rpuť nečetla Brownovu Šifru mistra Leonarda 🙂 !!!

 15. (760) Rputi, a co Marie (Miriam) z Magdaly ? Údajně Ježíš nejen nežil v celibátu, ale měl i syna 😕
  (762) hmm, tak od ptakopysků tohle hnusné počasí přišlo ! 🙂

 16. (770) viz Hrobka Ježíšovej rodiny(slov.)- Simcha Jocobovici
  Člověk, který se stal bohem – G.Messadié

 17. Nedávno jsem na natgeo viděl seriál, kde rozebírali období života Ježíše. V té době bylo proroků v těch končinách plno, stejně tak jako “církví”, které tito proroci vygenerovali. Některé skupiny vydrželi v konkurenčním boji s křesťany i několik století, než je křesťané pohltili nebo vyřídili.

 18. Matzurko, nejde tak ani o šifru, jako o ptakopyskovo prasečinky – já moc dobře vím, jak má vyvinutou schopnost fabulace – opatrnosti nikdy nezbývá! 😀

  Westíku, jaká byla realita, je veskrze puténka. Ježíš žil v celibátu a basta, praví legenda, zatímco manželství apoštolů zpochybňováno není. Takže s celibátem neblbli hned od začátku. A vlastně stoprocentně mělo být dodržováno až od dob Velkého církevního schizmatu v 11. století. Ale trable s konkubináty byli až do reformace, kdy to nějak všeobecně přitvrdilo

 19. NoName, ona ta paralela dneška se starým Římem není od věci. Hroutily se staré pořádky a to je vždycky příležitost ke vzniku všelijakých uskupení.
  Stejně jako když odcházel středověk na smetiště dějin a církev se v tom 13. století octla ve vážné krizi.

 20. 774-zaujímavé na těchto uskupeních bylo, že měli prakticky stejnou story jako křesťané, rozdíly v detailech …

 21. JJ – NoName – křesťani to možná vyhráli jen proto, že jim ukřižovali Ježíše. Kdyby Pilát tušil … 🙂

 22. Já myslím, westíku, že je to docela hezké.

  Poslanci budou zasedat v kriminále a senátoři v Bohnicích. 🙂

 23. (776) první “křesťané” byli Židé (stejně jako Ježíš) 😕 Vlastně první zakladatel větších křesťanských obcí byl až Saul z Tarsu ( sv.Pavel)-myslím, že to byl vnuk Herodesa Velikého ( k tomu: G.Messadié: Žhář)

 24. Matzurko 768-769 – nevíš, ptakopyska jako první napadlo, že to Rpuť ví, protože byla sousedka. Pak si uvědomil, že u dam se věk neudává a raději ztichnul. Tak to postupuje v každém mužském mozku a proto jsi od přírody vyloučena z pochopení. Ale nesmutni, na ženách si vážíme nejen mozku.

 25. NoName,
  koukám, že jste neměl na VŠ vědecký ateismus – náš přednášející byl v tomto ohledu zdroj zajímavých informací…. Bible a Záhada svitků od Mrtvého moře byla literatura téměř povinná 🙂

 26. No, Rputi, zaprvé všichni učedníci Ježíšovi opustili své rodiny( i ženy a děti) a šli za ním, zadruhé katolická církev nevznikla v době Ježíšova života , zatřetí Matouš 19/12.

 27. Ad 780 – Díky, konečně se mi dostalo poučení, čemu se u chlapů říká mozek…. ;-))

 28. Martine,
  ale nooooo, souvislost s věkem mne taky napadla jako první, ale to bych přece jiné ženě neudělala (chlapovi klidně jo 🙂 !)
  Navíc se mi ta knížka líbila, napsané to bylo čtivě a napínavě, i když jsem toto spiklenecké téma našla i v další beletrii.

 29. Andy,
  odtud tradice samoživitelek ? No to snad ne ?!

 30. 782- to jste měla ještě štěstí, ten náš se zapíchl u antiky a zbytek až k Marxovi prolítl během poslední hodiny před zkouškami:)

 31. 786- vzhledem k tomu, že se Ježíš ani nikdo z jeho následovníků o ty manželky ani za mák nestaral a alimenty jim zřejmě neposílal ( katolická církev se ostatně chovala k ženám vždy hnusněji než kdokoli jiný včetně muslimů) to byly fakt samoživitelky, co jim taky zbejvalo? Tedy kromě proklínání toho, že si vzaly chlapy, kteří raději kecali než pracovali?

 32. 788, Andy,
  no, antiku, resp. filosofy jsme měli v “marx-leninské filosofii” a přednášející byla neskutečná megera… v tom “ateismu” se přednášející zaměřoval na přerod polyteismu na monoteismus atd., zjevně jeho oblíbené téma, žvandání o socialistické morálce taky nechával samostudiu 🙂
  Ale pokud je nějaké peklo, tak doufám, že se tam smaží přednášející z “vědeckého komunismu”, ta měla vyloženě sadistické sklony…. jestli náhodou nebyla kontraproduktivní, neb jsme se všichni MODLILI, ať náš nezkouší u státnic 😀

 33. westíku 777 – to jsem říkala hned, když s tou žalobou přišli. Byla jen otázka času, kdy k tomu dojde. 🙂

  martine 780 – to už mě dávno nemůže urazit! 😀

 34. Tak to by ty dnešní studiem Nového zákona možná došly k poučení.

 35. A taaak, Mark Gungor’s Boxes Theory, to potom ano.

 36. No, ještě jsou katolíci tolerantní. Prej byly církve, které kněze rovnou vykastrovaly . Ale možná je to kec..

 37. 795- jen aby bylo jasno, pokřtěný člověk nerovná se křesťan.

 38. Rputi, myslíš, že píšu, abych urážel? To bys mě zklamala. Už i Halladin si všiml, že na všechny ostatní komentátory jsem obecně vlídný, jen jemu se věnuji konkrétně a jednotlivě. Nedošlo mu, že on píše tak veliké blbosti, že je nedokážu ignorovat.

 39. 798 – je to tak, ale na druhou stranu, ne každý kojenec, koupaný ve studené vodě, je pokřtěný. Kdyby platilo první i druhé, tak bychom byli všichni křesťani až na nemytá cikáňata.

Komentáře nejsou povoleny.