Je veřejným zájmem čistá stáj?

Já, kráva stará, nepoučitelná, využívám počasí, kdy vyjímečně mohou koně zůstat i přes den venku a čistím a desinfikuji stáj… místo toho, abych si doma vymaloval !!!

Vedl jsem, je to asi tři dny, v noci, diskusi s mladým, ambiciosním právníkem, u příležitosti pozvání na dnešní demonstraci ( od 19:00 před ministerstvem spravedlnosti – si myslím, že se z toho všichni úředníci a celé ministerstvo strachy podělá:-) ) diskusi na téma: nezávislost státních zástupců a  veřejný zájem  jmenovat Bradáčovou … . Diskusní partner, nar. 1985, práva na UK, práva někde v Anglii/ nechce se mi to znova hledat/ byl slušný a i já na něj byl mírný a trpělivý. I když mi  ke konci vykládal, že jmenování Bradáčové je veřejným zájmem. A že nezávislost státních zástupců není tak jak já si ji představuji…(trochu se bojím, že kdyby doopravdy věděl, co JÁ si představuji, že už by se dobrovolně hlásil u Dr. Chocholuška 😀 ) Pravda je, že moji otázku, zda SZ může být nezávislé na MF (a dnes Kalouskovi), přešel taktním mlčením.

Tak jsem s ním probral co je to veřejný zájem… on mi tvrdil, že je na to spousta judikatury… no a já se slušně zeptal, zdali by mi, protože to má jistě v hlavě, nemohl nějaké odkazy na tu judikatruru dát,že bych si početl a že bych ho za to naučil zacházet s vidlema, protože to zase mám zmáknuté já, jak teoreticky, tak i prakticky. 😉

Dostal jsem dva odkazy:

http://ziegler.blog.respekt.ihned.cz/c1-50073460-co-je-to-verejny-zajem

http://www.epravo.cz/top/clanky/neurcite-pojmy-a-verejny-zajem-9323.html

a slíbil jsem mu, že si počtu, popřemýšlím a k diskusi s ním se vrátím. Ovšem : “já chcu bét svobodné ” a proto dřu jako kůň…

Nemluvím o tom, že řekneme-li “judikatura” očekával bych odkaz někam do materiálů nejvyššího ( ústavního, vrchního správního…) soudu a ne na blog respektu a další blog.

Přiznávám se upřímně, že zatím jsem neměl čas a sílu ty odkazy doopravdy prostudovat a promyslet. Letmým přehlédnutím a “rychlým čtením” zatím spíše vím, co veřejným zájmem není. 😀 😀

Mrkněte do toho, přečtěte prosím, a zkuste vyjádřit svůj názor na “veřejný zájem”. Já vím… my už jsme se tu o tom hodně bavili, vím, že se různé zákony a nepřímo i ústava na” veřejný zájem” odvolávají, ale mám silné podezření, že nikde v zákoně definován není. Je-li, Kocoure, Martine, Juro, … moc by mě zajímal odkaz na definici…

Ne kvůli tomu “mlaďochovi”, který nevěděl odpověď již na otázku:”komu?” když propaguje a obhajuje hnutí ” Vraťte nám náš stát!”,  a na otázku, zda volá po státě rolníků a dělníků nebo koho, protože “stát je nástrojem moci vládnoucí třídy”, mi už neodpověděl  🙁 , ale proto, protože tyto otázky, meiner Meinung nach, jak říkáme my, Šumaváci, začnou být brzy opět velmi aktuální! Já fakt nemám zájem se dožít ještě jedné normalizace. My bychom ji, s našimi zkušenostmi, skoro určitě zase přežili, ale MOJE DĚTI SI TO NEZASLOUŽÍ!!! Tolik zase, dokud byly malé, nezlobily !!!

Jdu znova vzít do ruky wapku a otloukat ze zdí a boxů ta hovna….

Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené a jeho autorem je Šumavák. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

946 komentářů u „Je veřejným zájmem čistá stáj?

 1. Se mi zdá, že Moody’s je agentura nepřátelská EU. Ještě štěstí, že jsou EU struktury na dovolené. Jinak by došla kontrola.

 2. Sulík ke Slovinsku:
  Slovinsko, šiesty kandidát na záchranu
  Včera znížila ratingová agentúra Moody´s rating Slovinska hneď o tri stupne z A2 na Baa2. Hlavným dôvodom sú zlé úvery slovinských bánk vo výške šesť až osem mld. eur. Na druhej strane, Slovinsko realizuje úsporné opatrenia, tento rok sa predpokladá deficit 3,5% (deficit Slovenska bude v najlepšom prípade 4,6%). Dá sa povedať, že Slovinci sú na rázcestí – šetriť alebo robiť dlhy.
  A to je podstatné. Slovinsko má na výber dve možnosti. Ďalej sa snažiť, znížiť svojim obyvateľom sociálny štandard, možno menej investovať do vzdelania svojich detí a reformovať. Tým by nemuselo požiadať o pomoc, no muselo by za „odmenu“ zachraňovať súkromné španielske banky a gréckych úradníkov. Alebo urobiť ešte zopár dlhov a požiadať o pomoc z eurovalu. V tom prípade, nielen, že Slovinsko peniaze dostane, ale aj nemusí platiť na záchranu iných krajín, či ich bánk. Slovinsko je preto ideálny príklad, aký socializmus vládne v EÚ a, buďme úprimní, Slovinci by boli padnutí na hlavu, aby sa snažili hospodáriť zodpovedne.

 3. NoName, ale potkala, ovšem jako projektanti se spíš tetelíme, abychom nějakému občanovi nepřeložili stéblo, protože jinak nás ouřad ugriluje.
  oni se ti ouředníci zas taky rádi staví do role statečných obhájců obyčejných občanů proti zlým investorům, to zas jo a kdostaví, ten má prachy a tudíž je tzzprincipu podezřelý. A ti, co ho zastupují za mrzký peníz samozřejmě taky.

  No a ty nehotové sjezdy, to není věc ouřadu, ale dodavatele stavby. a my to nemít v pořádku, tak nás klenti ukřižují a úřad nezkolauduje. asi to děláme nějak blbě….:-)

  Já si myslím, že kořeny toho sporu jsou už při výstavbě tej cyklostezky. O tom ovšem pan redaktor cudně mlčí. Proto si myslím, žeš to nemá žádnou vypovídací hodnotu.

  Jediný, co je z toho jasný, že ty schody postavil na cizím pozemku. Z tohoto hlediska je jedno, jetsli je vlastníkem pozemku město Pardubice nebo Pepa von Statl. Na cizím pozemku nesmí ouřad povolit stavbu, pokud nemá souhlas vlastníka.

  On tam nejspíš někdo porušil zákony už při tej stavbě cyklostezky. Ale o tom tam nic není a tak není dost informací k tomu, udělat si nějaký závěr, jak to vlastně bylo.

  Prostě ta zpráva je mizerně napsaná, s nedostatkem faktů a ten, kdo ji psal, nemá ponětí, o čem píše. Toť vše.

 4. tak jse se koukla ještě jendou na ten řčlánek a shledala, že mi uniklí časový přehled.
  Stezka se stavěla v roce 2008, schody vznikly v roce 2011. To ten pán tři roky tiše a pokojně, smířen se situací, skákal třičtvrtě metru a po třech letech se rozhodl udělat schody, protože mu zbyl nějaký materiál ze stavby?

  se mi fakt nezdá….

 5. to jsou paradoxy….. prvak jsou lidi opravdu lini a nechtěji pracovat ani za penize, druhak, akademicky sochar, respektive restaurator soch a opravdicky šikovnej mladej kluk, vzal kamarada, co je stejně graduován, tráví dovolenou u nás a opravují štuky a sochy a vlastně i ten sloup s kristem trpitelem….. Neskutečné. Jo jistě, nedělá to zadarmo, ale za ty peníze co dostane, udělá sochy do kostela…..neskutečné, že ano….. já si taky myslím…
  Jo a víte jak se shání lešení? Jednoduše… včera večer zjistíme, že ho potřebujeme co nejdříve. Nikde ho v okolí nemají volné a když mají, ne to neskutečná pálka. Jeden telefon známého do Hradce, kde jsme se dozvěděli, dcera telefonisty chodí s někým, co má otce, který má známého, co má lešení ve městě pár km od nás a že máme počkat na telůefon, že se jistě nějak domluvíme přímo. Dneska ráno zazvonil telefon a za hodinu se začalo stavět lešení a skoro zadarmo. Takhle se točí kola HDP…. je s podivem, že čím víc se snaží stát, aby vše bylo pod kontrolou, pod penalizací, pod “razítkem”…tak to nezvládá a nezvládá a nezvládá….. Příroda si prostě najde cestu….
  Jo a samozřejmě, barevnost fasady na chráněném objektu památkářema je striktně dána. Je jen škoda, že i když na to nepřispějou ani korunou, berou zničení objektu z roku 1972 za bernou minci a jako základ, co je nutné chránit….Jebem na takovou ochranu.

 6. Jo a už se těším, jak mi někdo vysvětlí, že majitel domu, pozemku, auta, obrazu….. si nesmí … blablabla… že je páteř je tak chytrá, že ví daleko víc, než si dovedu vůbec představit.

 7. Sochaři mají dovolenou, Jiří?
  To by mně zajímalo, kde může být zaměstnán sochař na plný úvazek, takže má nárok na dovolenou. Všichni, co znám jaksi pracují na volné noze a tudíž se jich pojem “dovolená” netýká.

  a i kdyby tu dovolenou ze zaměstnání fakt měli, nevím, co je neskutečný na tom, že někdo pracuje i o dovolené? Znám takovejch lidí spoustu. a další, co žádnou dovolenou prostě nemají a makají furt taky.

 8. MaYdo, vyjadril jsem se spatne….. No a co? Myslim, ze ten kdo chape bezne me prispevky, tak rozeznal i to, co je meritem meho prispevku. Nebudu se trapne tahat o slovicka

 9. Dobré odpoledne.
  K tomu článku o 3 schodech: Podle značek ( http://goo.gl/maps/oWH5T ) tam už žádná cyklostezka není, ta končí několik metrů předtím, a před schodama už je jenom chodník. Cyklista se tam může vyskytovat pouze jako občan, kterej vede kolo.
  Takže starosta, kterej tvrdí, že “Při vycházení z domu by mohlo dojít ke střetu s cyklistou …”, je pěknej kokot.
  Ostatně ta cyklostezka v těch místech je tak neuvěřitelná píčovina, že by za to zasloužili nakopat do prdele všichni, počínaje projektantem a konče stavebním ouřadem.

  Ten pán má akorát smůlu, že se blbě bránil a spolejhal se na zdravej rozum, což v případě páteře je pochopitelně nesmysl.

 10. v čem ses, jiřím špatně vyjádřil? Tak tedy sochaři nemají dovolenou, jen přijeli opravit sochy? To je meritem Tvého sdělení? Že mají kšeft a makají na něm?

  Nějak nechápu, co je na tom neskutečného. I v tejto končině je to poměrně obvyklý jev,

  No, lešení jsem nesháněla, ale vyrazit z jednoho provozovatele sítě dohodu o přeložení v šibeničnám termínu jsme taky zvládla. ani jsem nemusela přes dceru zmáneho co v)chodí s telefonistou nebo jak se to motalo… Když lidi chtějí, tak se domluví.

  Jen envím,proč bych to sem měla psát jako nějakou mimořádnou událost. Mně to nepřipadá neskutečný, ale normální, že se lidi domluví aqpříroda si najde cestu.

 11. Tučňáku,
  to je dobrý 🙂
  Teda, když občan vyleze z baráku a šupoce po třech schodech rovnoběžných s chodníkem, tak naopak k tomu přímému střetu nedojde, pakliže nejsou občan i picyklista hluší a slepí. To z těch vrat vedle, panečku, copak nám asi picyklistu střetne ?

 12. Ok, tak pro Tebe dělají zadarmo ve jménu Vyššího blaha?
  I takový se najdou a není to nic neobvyklého…

 13. Jsem rad, ze spanelsky vedci se priblizuji tem britskym 😀

  MaYdo, to nerez…. Mozna ani neprepinej 😀

 14. Jirko, to se mýlíš, ta muzika se dá “spočítat” velmi přesně. (Na rozdíl od globálního oteplení 🙂 )

 15. Tak to je bezva. Ono v tom horku chytí jeden “vlka”, ani neví jak. Když to lehne i na duši chce to prý omývat v rozkroku vlažnou vodou. Ale jíška taky není k zahození. Já ráda jíšku, totiž frťana. 😀

 16. a koukám,že jsou příznivé změny – drží podpis i email! Jestli už byla děkovačka, tak se přidávám. Pozdě, ale přece. A jdu se porozhlédnout kolkolem, co se za těch 9 dnů událo…

 17. Starý známý, hajný Stoklasa
  Zkoušel chytat vlky do lasa
  Nebylo mu ale do skoku
  Chytil totiž vlka v rozkroku
  Ten starý známý, hajný Stoklasa

 18. >dvd – tak to jsem neznala 🙂
  On takovej vlk je hrozná otrava a opruzenina se šíří a dotyčný postižený pak nedokáže hovořit o ničem jiném – odtud obrat “opruzovat okolí”. V hostinstvích IV. kategorie to obvykle končilo destrukcí, prohozením zpruzence zavřeným oknem a tzv. vybílením hospody.
  😀

 19. Dobré ránko!
  Včera jsem u potoka našla kozáka, tož to nevydržím a vyrážím do lesa! Rostou!

 20. PeSi, to mi ani nerikej, ze v dobe, kdy kazdy musi chodit do skoly a i na astelky, tasku a cvicky dostane penize os danovych poplatniku, tak je nejakej, jeden jediny, co je negramotny? No nevim, podle mne to neni mozny, kdyz dokonce i nektere rodice “pater neuti” dokonce i mesicnim prispevkem, ze je do te skoly posilaji? Ne ne, to je jiste kachna 😀

  Jinak je hezky, ze ministrine kultury pochvalila inchebe zamek, ze je v takovem stavu, ze ji vsichni prispejou, aby ho moli opravit a pakrej zaridi, aby se Muchova Epopej vratila k nim, ze tam prej prej patri…. No fakt nektere veci mne prekvapuji porad, Copak si Kocka nemuze pucit ? Nebo usporadat kncert Davida, ze jako by sbirali cecka a vydelali nejakou skvaru, nebo, dle zvyku, by to mohl zapalit a pak se zahojit na pojistovne.

 21. Ale je pravda, že snaha o nápravu tu je…
  “Lidem s tzv. funkční negramotností, kteří sice školu absolvovali, ale mají problémy se čtením a psaním, jsou zase při návštěvě úřadů a institucí povinni úředníci vyjít vstříc a všechny písemnosti jim hlasitě přečíst.”
  Možná, že i domácí pán by měl zřídit síť pomocných předčitatelů, kteří by za drobnou finanční odměnu hlasitě předčítali a hlavně vyvoslovali texty příspěvků některým funkčně negramotným přispěvatelům.
  Nekvalifikovaný přidavač u zedníků na melouchu bere tak 200 za hodinu, předčitatel, který by měl porozumět psanému textu by bral minimálně dvojnásobek, + 21% Kalouskovi, no a tak 200 domácímu pánovi za zprostředkování… To se vyplatí, ne? Když potřebujete vzdělání, tak si ho prostě koupíte…

 22. Britští vědci by mohli závidět profesoru Johnu Martinovi Fischerovi z University of California in Riverside, který od soukromé nadace John Templeton Foundation dostal pětimilonový grant na studiumi fenomenu existence života po smrti. “Naše studium bude zaměřeno na jak religiosní tak sekulární pojeti nesmrtelnosti, existenci posmrtného života, zda-li si lidé přejí nesmrtelnost s jský má smrt význam pro život. Budem zkoumat zkušenosti lidí, kteří přežili svou smrt a vrátili se zpět do života. Samozřejmě, že tento předmět bude přednášen studentům.
  Vždycky si vzpomenu na tátu, který když ho poprvé za mnou pustili, sál do sebe jako houba americké reálie, aby mi asi po čtrnácti dnech pravil : Synu, tys prošvihl životní příležitost. S tvou schopností vykecat z jalový krávy tele, jsi dávno měl založit nějakou církev, nebo aspoň věroučnou katedru a autíčka ti mohla zůstat koníčkem a ty ses mohl mít jako prase v žitě..”

 23. >930 – …tak si ho prostě koupíte…
  No jo PeSi, ale jak to psali v novinách lidi šetřej a nekoupěj a nekoupěj … některý …

 24. Bouře táhne , bouře táhne …. takže houby se odkládaj. 🙁

  PeSi, Dušan jako svatej muž, to by mohla bejt docela sranda. Ale může to zkusit! Stačí lajntuch a kus špagátu a může říkat: “Memento mori!” To by mohlo mít docela úspěch! 😀

 25. V pátek zveřejnila vláda hospodářskou statistiku za druhé čtvrtletí. velmi nadšeně oznámila, že vytvořeno 163.000 nových pracovních míst. Stejná zpráva mezi řádky také zvěstovala, že nezaměstnanosto za stejné období vzrostla z 8.2 na 8.3%. Podrobnější údaje pak specifikují, že výroba nabídla 25000 míst, restaurace a bary 29000 (začala letní sezona), Maloobchod 7000 a zfdravotnictví a vzdělávání 38000.Zbytek po několika tisícovkách v různých komunálních službách, rodinných dílničkách, finančním sektoru…atd. Hospodářský růst zpomalil ze 2% v prním čtvrtletí na 1.5% . A průměrná mzda vzrostla o 1.7% na 23.51 dollar/hod kulhajíc spolu s mírou inlace.Pokud by se do statistiky započítávali i dlouhodbě nezaměstnaní, kteří se už nikde o práci nehlásí (ať z jakéhokoliv důvadu) poskočila by nezaměstnanost na 14%. A kdyby se přidali i lidé nedobrovolně zaměstnaní na častečný úvazek vyšplhala by nezaměstnanost až na 22%.
  Proto děla Obama všechno proto, aby se k volbám dostavil co největší počet lidí bez ohledu na jejich státní příslušnost.

 26. ..bré ráno, s Cohenem ještě dobřejší, i ten rytmus, přesně jak člověk potřebuje k rozkoukání, aby s ním rovnou nešlehlo :))
  Což by se mi skoro stalo při PeSově odkazu, to je hnus. Kolik že se to přihlásilo k romskému etniku při sčítání? Myslím, že 13 tis. Ono sice i mezi “bílými” je dost těch, co na výchovu kašlou, ale většina z těch 50 tis. budou určitě cikáni. Rodí jak v úkole a kašlou na to. Ale nedávno bylo v tv od soudu odvolací řízení s “naší” ženskou, co měla jít sedět, ale odvolací soud přihlídl k faktu, že je opět, po třinácté těhotná, takže to nějak zrušil, či snížil, už nevím. Ani pořádně nevím, oč v jejím případě šlo, zač byl trest, ale hlavně uváděli, že se o těch 12 dětí nestavá, že děcka se ve škole téměř neukážou. Se mi z ní neudělalo dobře…a znovu těhotná, debilita…

  Jirko, je príma, že se staráš o tu památku, ač ateista, považuju všechny památky za nesmírně důležité k pocitu svého doma a mrzí mě, když cokoliv patřící k historii chátrá, vlastně vadí mi všechno, co chátrá. Ve všem je kus práce, úsilí, historie a je to většinou nenahraditelné a úctyhodné, a potěcha pro oko. U nás vymlátili mimo nejužší centra obě města a tak mě těší, že vedle v parku byl kdysi evangelický kostelíček, do sametu ruina, dnes zase pohlazení na duši. Paneláky nenávidím, i když je to pohodnější žití. Závidím každému, kdo má barák, zahrádku, svoje vlastní území.

  No a už i to Německo ujíždí, zatím bylo takřka jediné, komu slabé euro neskutečně pomáhalo. Recese v eurozóně: Znatelné problémy v německém průmyslu – Pokles poptávky zesílí recesi v eurozóně ve 3. čtvrtletí. Německý průmysl utrpěl prudký pokles produkce v červenci a velký úbytek pracovních míst. – http://jdem.cz/vwjh8

 27. 2 Rpuť – právě ad 930 – odhlédnu-li od “ducha textu” a budu-li důsledně dbát litery, pohrávám si s myšlenkou navštívit buďto ministerstvo zahraničí nebo ústavní soud – ouřad jako ouřad – a prohlásit, že jsem funkčně negramotný, neb jsem nepochopil text Lisabonské smlouvy. No a úředník je pak povinen mi celý text hlasitě přečíst. Ostatně, bylo by to s velkou pravděpodobností poprvé, kdy by to četl. Myslím si, že pro Rychetskýho nebo Šláfenberka by to byl zasloužený trest.
  Důležitý je taky ten individuální přístup. Takže kdyby se nás, funkčně negramotných, našlo více, měli by dotyční o zábavu postaráno. Navíc – repetitio est mater studiorum, takže po takovém dvacátém hlasitém předčítání by jim mohlo pozvolna dojít, jakou píčovinu to s takovým nadšením schválili…

 28. PeSi, on by ti při tom Schlafenberk 10x usnul a bylo by individuálním přístupu. A představ si tu hrůzu, to celý poslouchat.
  Ovšem mohla by to být báječná příležitost pro taková ta divadélka, co brečej, že nemají granty. Mohli by to herci načíst přímo umělecky, jako se načítaj třeba Broučci pro děti. I animovaný klip by se z toho dal udělat – na to by Eunie mohla pustit chlup… 🙂

 29. No… jak tak čtu… garnt na studii o existenci života po smrti…kristovanoho.. 🙁
  Západní civilizace dojíždí na humanitní studia… debilové se kumulují. Ne, že by se v praktických oborech nevyskytovali, ale jsou to nejspíš jen jedinci tu i onde. Humanitníci si najdou praktické partnery, co za ně řeší rodinu, a nacházejí si šolich mezi sobě rovnými a… neštěstí je hotové.. Foukají si bebíčka, jak jim plebs nechce rozumět, že jsou zneuznaní intelektuálové a začnou nám říkat pohrdlivě – čecháčkové.. jako Havlové a jeho parta.. Stačí si přečíst Peheho, Fupnika, jednoho z Paynů, Šiklovou, Koháka, Bělohradského a je jich jak… a k nim přičíst Zelené lumíky, ekonomy Sedláčka, Macháčka, Pilipa..
  Náš svět na ně děsně krutě doplatí! Jako by nestačil islám..

 30. 2 Rpuť – ne, úředník je povinen, tak je povinen. Je za to placenej. A když usne, tak znovu od začátku… A nikde nikdo netvrdí, že ho musím poslouchat – mohu si třeba číst zajímavou knihu a to předčítání brát jako zvukovou kulisu na pozadí… No a sem tam zaujme pasáž – promiňte, tomuhle jsem neporozuměl, můžete mi tohle přečíst znovu?
  Tak žádný divadla, to by tak hrálo – pěkně od úředníka a individuálně.

 31. PeSi, tvoje filipiky jsou bohužel zcela vedle – Když potřebujete vzdělání, tak si ho prostě koupíte…

  Vycházíš z mylného předpokladu, že každý potřebuje vzdělání. Dál už to snad nemusím rozvádět.

  Z jiného soudku – včera jsem si přivezl z Brna vnuka. Může být vnučka milionová, ale chlap je chlap.

  A nestěžujte si pořád – Britové šetří, kde můžou a jedí prošlé jídlo, hlásá nějaká Březinová na iDnesu. A navíc – Jeden ze sedmi obyvatel Spojeného království zůstává o prázdninách se svou rodinou či přáteli místo toho, aby si objednal zájezd a platil za hotel.
  Sakra, jeden ze sedmi, zatímco šest ze sedmi nezůstává o prázdninách se svou rodinou. To se musí změnit.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *