Jedna aktuální…

Aneb: do nového roku se strarými návyky!


 Přeji zdraví a ať se vám vaše přání plní!

Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené a jeho autorem je Šumavák. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

1 542 komentářů u „Jedna aktuální…

 1. Popáleniny na 30% těla. To by měl/mohl přežít. Ale stejně se nic nedovíme. Bude mlženo. Ale zajimalo by mě, jak je teď Baxovi po tom “návodu”. Myslíte, že se ho někdo zeptá? 😉 I kdyby to byl cvok, inspirace je neoddiskutovatelný fakt. No, alespoň bude klid. Ono se teď bude špatně heroizovat sebevraha.

 2. 1500 – protože někteří nejspíš přišli pozdě nebo toho metanolu v sobě měli tolik, že to už nezabralo

 3. Vlasto,
  v rozhlase na ČRo2 teď mluví vojenskej historik Stehlík, samozřejmě o Palachovi.

  Já jsem to vypla, protože jsem nejakej rozhovor s ním četla v reflexu a blábolil tam něco o tom, že dějiny se vykládají podle sovětského vzoru a rodiče, co vyrůstali za totality, tápou a vůbec obvyklý pravdoláskovní kecy ….

  Stejně si myslím, že se moderátorka nezeptá, konec konců ten pořad taky může být předtočený.

 4. MaYdo, určitě je někde z dopoledne. V pátek večer jim nikdo žvatlat nebude. Asi mu, v tuhle hodinu, taky nebude nejlépe. 😉

 5. Na Plusu dnes v podvečer povídali, že soudce Baxa někdy na konci devadesátých let současně soudil a byl náměstkem ministra spravedlnosti, což ze zákona nelze. Nějaký soudce z Plzně to dal jako podnět k soudu, načež ho (toho stěžovatele) odvolali z funkce a podnět stáhli. Takže pan Baxe je ten pravý, co může kritizovat “neprávní” postupy prezidenta.

 6. Copak vykládají dějiny podle sovětského vzoru, ale co tady máme V Praze ulic podle toho vzoru,
  měli bychom si vzít příklad z německé okupace – to jsme měli hned Schwerinovu, Schillerovu, atd

 7. Vlasto, hlavně to už skončilo a teď tam běží muzikál expres 🙂
  Takže se v klidu můžu oddávat v kuchyni černé magii, jak to nazývá můj syn – ale ty produkty černé magie pak s chutí baští 😉

 8. MaYdo, není to u mne zvykem, ale byl jsem se podívat na Blesk. Nějak jsem tu sms neobjevil. Ale to není podstatné. Už se určitě pracuje na tom, jak to hodit na Putina, Zemana, Babiše …

 9. . . .”jak to hodit na Putina, Zemana, Babise. . .”

  To, ze maji vase nestranna media takovy vyber,jim musi ti nasi spravedlnost hajici zpravonosove zavidet. Na druhou stranu to tu maji jednodussi:Vsecko svedou na Trumpa.

 10. (1500) Protože to funguje na někoho, kdo se napil něčeho s metanolem. Ne na někoho, kdo se napil metanolu a nádavkem se dostal k ošetření pozdě.

 11. Vlasto, je to hned na první stránce nahoře. Akorát tam je, že to řekl, v textu pak je, že poslal zprávu. Ale je to Blesk, takže bez záruky. Na druhou stranu občas ten Blesk vytáhne něco, nad čím jiný deníky váhají.

  já myslím, že šrotují všichni, jak to hodit na Ty druhé.

 12. 1506 rád bych věděl, proč to tomu soudci tak moc vadilo. Jestli něco osobního nebo
  “z principu”. Jestli nějaký soudce navíc ještě úředničí je pod mou rozlišovací úroveň, ani to nesleduju. V devadesátách byly divoké poměry, a jestli ministr potřeboval odborníka, jako že Baxa jím je, tak ho angažoval. Jestliže fakticky nedošlo ke střetu zájmů, nevidím v tom problém a osobně nevidím motiv proč bych se tím měl zabývat tak jako onen aktivistický soudce ze z Plzně, který asi nebyl dostatečně vytížený nebo měl jinou vadu na kráse.

 13. No jo. Proč jsem to neviděl napoprvé?
  P.M. Ještě jsem zapomněl na oba Klause a možná ještě někoho. Tím interview na Primě se zase dostal starej do fóra a mladého ještě popostrčil. Jó my se máme! 🙂

 14. Se slzou ve voku vypomínám na Českou sodu – z toho by se dneska všichni posrali do vejšky. Když Žilková drhla cikáně ve vaně a hořekovala: “Proč je mé dítě stále černé? ” Pomohl Ariel. Z vany vylezl modrooký blonďáček. Kdeže jsou ty časy…

 15. Měsíc v úplňku, obloha čistá, -11°C a těch 70 cm zhutneleho, na vodu bohatého sněhu se mění v led …

 16. >>1520. Mohu se vsadit na to, ze ta pokutovana revolucionarka se na ty prachy, ktere ma (mela) na konte, moc nenapracovala.

 17. Schumi: asi bych nebyl v oblibě. Nedávno jsem někomu říkal: nešahej na ty kamna, spálíš se. Někdo: Já už jsem trochu sáhl a spálil se jen trochu. Proč bych nemohl? … Protože nejsou tvoje. … Ale kotelník je magor a neumí se o kamna postarat … Ty už kamna máš, dej si pozor, aby ty tvoje neblafly … Ale proč bych to nezkusil, nedělám nic špatnýho. … Domluv se s farářem, co řekne na to, že jedny kamna máš, nestaráš se a druhýmu kamna bereš … Ty to vidíš moc černě…

  Do cizích kamen pořád přikládá. Nesmí se divit, až ho potká kominík. Tenhle kominík to bere jako profesní čest, že na cizí kamna se nešahá. Blbý je, že znám všechny hráče. Někdy bych raději věděl míň než víc.

 18. Osobní historická zkušenost, zejména ta silně emotivní, je nepřenosná.Palachova oběť tehdy národ skutečně vyburcovala. Na týden. Pohřeb byl vyvrcholením. Byl jsem tehdy v Akdaemickém výboru vyskošolských studentů a podílel se na organizaci pohřbu. Přestože byl tichý a ponurý, byl zároveň hysterickou explosí bezmoci. Když jsme se rozešli domů věděli jsme, že jsme zároveň pohřbili euforii předchozího ledna. Hokejová demonstrace už s naaranžovaným vymlácením Aeroflotu (v dnešní Paříži by si toho nikdo ani nevšiml) už byla jen zoufaou křečí.S několika kamarády jsme uvažovali o jiném druhu protestu. Skoupili jsme všechen Travex, ještě byl v drogeriích a snili o podkopu na lenince připraveném pro příjezd sovětské delegace z letiště. Zkoušeli jsme se dostat i do kanálů, ale test v betonové rouře pod opuštenou silnicí za Vinařicemi jsme zjistili, že by toho travexu musel být barel… a také z nás časem vyprchala odvaha…Přestože jsem s Palachovou formou protestu nesouhlasil, hluboce se před jeho sebeovětování skláním.

 19. to 1500 quivis a 1502 maYda – Ano, maYda má pravdu. Jistý člověk jménem Paracelsus (1493-1541)kdysi dávno vyslovil základní toxikologickou (pravdivou) mantru :”Všechna věci jsou jedem, a nic není bez jedu; jedině dávka způsobuje, že nějaká věc není jedovatá”. V podstatě jen zobecnil babské moudro, že “všeho moc škodí”. To se, mimo jiné, projevilo i v kauze “novičok”. Putin, který evidentně chyběl, když se probíralo jméno Paracelsus (nebo spíš spoléhal, že jeho posluchači chyběli :-))pravil, že ” kdyby to byl novičok, byli by mrtví. Mnozí – i zde – tomu bohužel uvěřili.

 20. “Změny zemského klimatu jsou stále větším problémem a vědci se proto zabývají způsoby, jak jim zabránit. Ve hře je několik možností, ale poprvé v historii řešení tohoto problému odborníci připustili i umělé ochlazování planety.”

  Ja bych rad prispechal s resenim: Pridavat ctyri, misto tri kostek ledu do drinku.

 21. >> Šumavák
  Krátce po válce (té světové s číslem 2) se objevil jistý český vynálezce s metodou vyvolávání umělého deště. Dokázal zblbnout kdekoho a dostal nakonec k dispozici letadlo z nějž vyhazoval jakýsi prášek, jehož složení přísně tajil. Úspěch se nějak nedostavoval, nicméně zkoušky pokračovaly. Až jednou onen papírový pytel po vyprázdnění nechal vynálezce kdesi ležet a rozbor zbytků ukázal, že se jedná o škrobový (malířský) klih. Vynálezce tím nebyl dotčen, přece na klih se přilepí vlhkost (PeS – kondenzační jádra) a bude pršet. Leč nepršelo. V létě 1947 nemělo na těch jádrech co kondenzovat. Zbývá jen otázka, nakolik tento experiment inspiroval autora textu písně, v níž se zpívá “poručíme větru, dešti,
  kdy má pršet a kdy vát”. Ten autor se později proslavil i jinak. Jmenoval se Václav Cafourek, ale tvořil pod jménem Václav Čtvrtek.

 22. Dobré zas ráno… 2 Foundry ad 1519 – malé upřesnění – nebyl to Ariel, ale čistící prostředek Ariec! Jedno písmeno rozdíl… A s takovým účinkem…

 23. DVD – ten jodid stříbrný se používá na obou stranách oceánu k vyvolání normálního deště z vysokých mraků, aby nebyl přívalový či dokonce kroupy nezničily úrodu.Zásadní rozdíl spočívá v tom, že v USA to rozprašují letadla (klasické chemtrails 🙂 )a v Rusku to tam střílí raketami…
  Ale to jistě víš.

 24. Jinak jsem v útulném teple na baráku a se zájmem sleduji, jak je za oknem -7 celaskona… A přemýšlím, zda později vyrazím ven, nebo se na to vykváknu…

 25. Dobré ráno vespolek,
  venku globálně otepleno na -9 Celsia, leč slunečno a tak jinovatka na stromech i jinde taje.

  >dvd,
  Čtvrtek sypal klíh anebo složil “poručíme větru, dešti” 🙂 ? Snad tím nikomu neublížil, protože co autora pohádek, na kterých jsem vyrostla, ho mám v převeliké oblibě a úctě. Ať už Rumcajs nebo forman Šejtroček, Křemílek s Vochomůrkou nebo Víla Amálka, ty pohádky mi přišly velice vynalézavé, lidské, vřelé…. krásně si hrál s jazykem (“a zatímco si panstvo tréžolí a šarmánkuje…”). Valstně byly i poučné – když vodou uhašený Ohnivec sotva doutnal, tak skojíkavě šeptal “sulfůr, sulfůr” a pan lékárník (nebo to byl podučitel Očičko, lučebník a silozpytec ?) věděl, jak mu pomoci….
  Asi půjdu dceři přerovnat knihovničku a znovu si to přečíst 🙂

  Dušane,
  jo, sice jsem to nazažila, ale tak nějak to cítím taky. Palachovi současníci (no, mě bylo pět) to museli prožívat naplno, pro mne už je jen historickou postavou. A a no, protest beru, formu ne.
  A souhlasím i s panem Jírovcem, letošní tryzna je až nechutná, tedy od některých jedinců; ovšem ti, kteří truchlí upřímně, nejsou na obrazovkách vidět.

 26. 2 Šumavák ad 1527 – Inu, Čína stála nad propastí… A pak učinila výrazný krok vpřed!
  Tady je vidět, že naše hypotézy o důležitosti kondenzačních jader v ovzuší nejsou bez opodstatnění… Ostatně, několik spřátelených chemiků mi ten článek pochválilo… Ještě bych měl trochu rozpracovat to albedo.

 27. Tedy, pro lyžovaní, jakékoliv, naprosto dokonalé. Nádherně, nefouká, snad jen těch -8 a zledovatělé tratě. No, nic nemůže být absolutně dokonalé. Ale je to skoro.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *