Jezte zdravě !

aneb: to by se v Německu stát nemohlo.

Skandál s koninou místo hovězího se neustále rozšiřuje. Dnes se zdá, že zdroj byl v Polsku – už je známo asi osm firem ve třech vojvodstvích odkud ta konina šla.A něco bude mít zřejmě původ i ve Švédsku, protože tam proti evidenci (živí, poražení, exportovaní…/evidovaní) chybí a je nedohledatelných asi 5000 koní.

V Německu běží a utěšeně roste skandál s “biovejci” – kdy vejce z klecového chovu byla prodávana ne jen jako od Legehennen (slepice ve výběhu) ale rovnou jako bio. Myšlenku, že kdyby EU nevydávala předpisy jaké vydává, tak by se to stát nemohlo, se ani neodvažuji vyslovit.

No a před pár dny propukl  v DE další skandál se zkrmováním plesnivé kukuřice. Sedláci dostali ve směsích ke zkrmení 10 000 tun kukuřice, která měla více než desetinásobný obsah aflatoxinů ( slušné jedy) než je povoleno. Dalších 10 000 tun bylo zadrženo u výrobce krmiv a dalších 26 000 tun ve velkoskladu… (soudím, že někde v přístavu). Objevil to náhodou nějaký sedlák v nadojeném mléce. Takže jezte německé jogurty, jsou zdravé… 😀

Proč to píši?
Viděl jsem včera v německých zprávách velice rozhořčenou, zelenou ( i když rozhořčením byla spíše rudá) Renate Künast  (Bündnis 90/Die Grünen)  vykřikovat, že takhle už to dál nejde, že je potřeba změnit a podstatně zpřísnit kontrolní systém, protože SPOTŘEBITEL MÁ PRÁVO NA PŘÍSNOU KONTROLU!!
No a to mě docela zaujalo a myslím, že kdyby řekla: spotřebitel má za své peníze  právo na zdravé a bezpečné potraviny, ani bych hlavu k té televizi neotočil…

Takže si pište k lidským právům další…
SPOTŘEBITEL MÁ PRÁVO NA PŘÍSNOU KONTROLU!!
a budou se přísně kontrolovat i spotřebitelé, zda svítí správnými žárovkami, zda nepoužívají Chanel No.5 , protože ten také obsahuje v EU zakázané karcinogenní a jedovaté látky, atd…, atd…

 

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené a jeho autorem je Šumavák. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

1 147 komentářů u „Jezte zdravě !

 1. 1048 Matzurko, plyn ve “spreji”. Výborný. Několik typů, používám ten nějaký “nejlepší” se stálým tlakem, velmi silným neumdlévajícím fukem a neprskající. I když když byl plný tak prsknul a kvůli tomu jsem musel demontovat výstupní čočku objektivu. Nejhorší je jemný prach dělající nálet. Běžně neviditelný, ale v protisvětle znatelný. Prakticky v neextrémních podmínkách se neprojevuje, nebo jen změkčením kresby. Ale stejně mě štve když to vidím uvnitř objektivu. Ono to drží na skle jak židovská víra, nejjemnější částice nejdou ofouknout a musí se šmrdlikat skrz otvory pro ovládní krycí roletky objektivu. Kudy právě tam ten prach leze. Jinak se snažím usilovně sám sebe přesvědčit, že co na fotce nevvidím abych neřešil. Dá to fušku.

 2. Schumi,
  když vy jste perfekcionista, nepravili již staří Číňané, že drobná vada dotváří dokonalost 🙂 ? Mnojo, u nás je výhoda v tom, že mikroskopické preparáty musíme značit fluorescencí, a když to svítí barevně, a to, co člověk předpokládal, tak na nějakém smítku nesejde.
  Na ta velká skla by ten dust-off nezabral, neboť v ochranné atmosféře s tím manipulovat nelze, a než to seštelujeme, tak je na tom kdeco…. nakonec se člověk naučí grify, jak s tím sendvičem naklánět a vyklepávat bubliny, až je to téměř dokonalé i tak.
  Ale obsesi fotografů chápu, to zas jo.

 3. Schumachere,
  🙂
  Na ty mikroskopy bych se musela přeptat kolegů, já spíš jen obdivuji hotové preparáty, resp. jejich fotky. Ale je tu i pár fandů, co dělají i fotky kdejaké žoužele, s neuvěřitelným přiblížením (ovšem bez mikroskopu), a ti určitě čočky taky pucují. Ale budete muset pár dní počkat, jsem doma s nemocným dítkem a tyhle rady se nejlépe získávají “per huba”.

  BTW, co jste myslel tím ordinováním Vídně, tenhle obrat neznám 🙂 ?

 4. ad 1052
  Merci M.jirka ppa et etc.
  Mais ton chien est tres actif at tombé amoreus avec Loli_F donc je prefere te voir aurefois eventuelment. Loki_F le bien comprends 🙂
  Tvuj kontakt jsem mmch take ztratil. Muze byt jestli chces, ten samy email.

 5. Jo Divano. Taky ahoj a dík za nejaky kontakt. Ja tu fakt nejsem ale nektere kontakty mi chybi. A je mi blbe to zadat od Sumavaka, na ktereho kontakty furt mam.

 6. No tak jsem mel tady v kotline novinarku na latyfundyjich…… Rikala ze potrebuje nejaky clanek a fotky a dalsi veci. Rikal jsem si, tedy me hodne a vstricne ja, ze mlade nadejne a ambiciozni novinarce vyjdu vstric a budu respektovat to, ze se ozvala a vysvetlim ji, jak to u nas funguje a proc….. No a dosel mi clanek k autorizaci. Mam pocit, ze tu byl uplne nekdo jinej, protoze to proste neni mozne….. Jsem zdesen a konsternovanej, a nastvan a uz to nikdy neudelam……. A to prosim je prestizni a solidni a vubec ne denik a ani tydenik….. Je to magazin na kride a solidni, tedy tak se jevil a nerozumim tomu, kde se stala chyba . Tedy asi vim, je to stejne jako tady, ze kazdy to cte selektivne podle sebe co rikam …..

 7. Jirko, to skutečně nemusela psát ona.
  Jen si tak maně vzpomínám, jak jsem pár měsíců dělala na obnoveném Reportéru. Přinesla jsem si materiál z rozhovoru, položila ho na stůl, a než jsem si odskočila, tak byl pryč. Pak samozřejmě vyšel, ale nikoli pod mým jménem – a ten, se kterým jsem rozhovor dělala se mnou nemluví dodnes…

 8. Jirko,buď rád,že Ti to vůbec přišlo k auutorizaci 😀

  Nebývá to vždycky u novinářstva zvykem.

  a že je něco na křídovém papíře ještě neznamená, že nepíšou blbosti.

 9. skimici, včera jsem byl prvně letos na vyjížďce. Tady to nikomu nic neříká, tak aspoň takhle tě můžu pozdravit.

 10. Tak za deset minut zamknou Hrad a vypukne bezvládí. 🙂

  A dodávám “děkuju a good bay”. Přece jen to byl trochu víc můj prezident, než jeho předchůdce a následník.

 11. Dobré ráno, všechno nejlepší k MDŽ. Bohužel, neumím gratulovat tak pěkně, jako pan Vlk starší na Neviditelném Psu.

 12. Dobré ránko!

  Soudce Jan Musil z ÚS nebude mít rozhodování jednoduché.
  Rozhovor s advokátem V.Klause Markem Nespalou:

  …Podle mého názoru dnešní půlnocí (ze čtvrtka na pátek) prezident ztrácí takzvanou deliktní způsobilost být předmětem této žaloby…
  …Ale už letmým pohledem do ústavy lze zjistit, že akty kontrasignované předsedou vlády jsou akty, za které je odpovědná vláda, nikoli prezident. V tom obrovském filozoficko-právním a politickém pojetí amnestie je příliš mnoho spekter a nelze to brát tak, že prezident vyhlásil amnestii a může úplně za všechno…
  http://www.novinky.cz/domaci/295425-vaclav-klaus-je-ode-dneska-nepostizitelny-rika-jeho-pravnik.html

 13. “nelze to brát tak, že prezident … může úplně za všechno…”
  Není pan doktor trochu odtržen od reality? 🙂

 14. Énu… pohledy jsou různé.
  Pro mne MDŽ byla odjakživa socialistická šaškárna a mám ho pevně spojené s Liščiným vyprávěním, jak přefikla soudruha ředitele. Jo, a taky od té doby nerada karafiáty.

  A pak si taky vzpomínám, jak jsem před pár lety zrovna na 8.3. byla v Turecku v Antályii a málem mě kleplo – on tam na rynku stánek s balonky a propagace MDŽ. A kolem se rojili ženské v černých hábitech s pečlivě zahalenou hlavou a náramně je to zajímalo.

  A pak si taky vzpomínám na jednu svou bývalou kolegyni, co věru krásy nepobrala, ale za to měla kliku na strašně hodný mužský. Jen jí to nějak nestačilo a tak se dala na feminismus … 🙂

 15. Martine…. Ten “Vlk”, je fakt neco. Tedy az na to placani po zadku, nevim co na tom je tak uchvatneho. Ostatne sam to nedelam, bylo by mo to trapne a nevkusne.
  Jo a nevis co s kotletama s kance? Tedy mladeho krasneho a sikovneho. Uz jsou dostatecne odlezele a nejak mne dosla inspirace.

 16. Dobré ráno všem,

  Šumaváku, vidím, že u vás zuří třeskuté jaro 🙂

  A koukala jsem do TV programu, inauguraci bude vysílat jen ČT24, pro ČT1 je to asi okrajová záležitost… ? No třeba se o tom zmíní ve večerních zprávách, wo co gou.

 17. Matzurko díky, není to tak dramatické, standardními prostředky které mám, to jde odprasit. Jen občas mě chytne vymýšlení a vynalézání tak si musím dávat pozor aby se to nestalo samoúčelným rituálem fotobožstvu. Tak jako někteří kdysi pravidelně neděli co neděli leštili svoji Škodovku.
  Když si prohlížím fotky jiných, říkám si, jestli vůbec má význam brát foťák do ruky. Zatím jsem se vždycky sám přemluvil, že má. Člověk na sebe má být hodný.

 18. Jirko, to plácání po zadku je metafora – nejedná se o to plácnutí, ale o projev zájmu, který někteří muži nedokáží jinak udělat.
  Z historického hlediska se naopak jedná o velice důležitou část výběru samice, alespoň od té doby, kdy se začala více halit. Co s hubenou ženskou? Není to za co chytit, když bude hlad, tak brzy umře a ani nemá tu sílu, naštípat dříví nebo nanosit vodu – no řekni – co s takovou?

  Pan Rezek, o kterém jsem se nedávno zmiňoval při naší soukromé korespondenci, tvrdil: Hubené bych se ani klacíkem nedotkl. Tomu heslu odpovídala i jeho manželka, velice příjemná paní. Tak pan Rezek, když uviděl na treninku v Podolí okolojdoucí, která byla obdařena tvary na všech stranách, tak se prostě vypařil, my doplavali zadaný úsek a koukáme, trenér nikde. Za minutu se vynořil s labužnickým úsměvem a pokračoval, jako by se nechumelilo. Byl se jenom dívat, dokud nezašla do šaten.

 19. 2 martin ad 1071 – moc hezký… Takové ze života… To budou zas profesionální emancipované pizdy ječet.

 20. Kanec je divoké prase, z hlavy mě nic nenapadá, kdybych ho musel dělat dneska k obědu, tak se sladkou omáčkou a jalovčinkami.

 21. PeSi – já jsem při čtení na několik takových, které se vyskytují v okolí, pomyslel. Jen nevím, jestli Vlk psal přímo o nich nebo jsou v Praze taky takové. 🙂

 22. 2 martin – neboj, nedostatkem netrpíme… A kdyby náhodou hrozil, import to jistí – hlavně ze severní Moravy… Netušíš proč? Obvykle jsou to exempláře varující už svým zjevem na dálku, dle kvality zraku pozorovatele spolehlivě repelující na vzdálenost 5 (u silně krátkozrakých jedinců) – 200 m, kde začínají splývat s pozadím… Jak říká stará pravda, do těch by člověk nestrčil ani hadici od cizího hovnocůcu…

 23. >> Matzurka
  A někde jsem včera zahlédl, že nějaká další TV chtěla ten přenos přebírat, ale ČT hrdě odmítla.

 24. Martine,
  IMHO to dříví a voda je až druhotné, současné lidstvo funguje na mnohem primárnějších vzorcích – viz Věstonice. Žena je vybavena tukem zejména proto, aby dobře plnila úlohu mateřskou, takto jedinečnou a výjimečnou. Jo, pokud chce někdo ženu vzor “rákos” jen jako estetický doplněk, nakonec se dočká kukačky 🙂

 25. >dvd
  no ještě že si tu veřejnoprávní povinně platíme… tedy, nebýt doma s dítkem, tak je mi to asi egál, ale byla jsem zvědává – dítko se totiž dotazuje, takže to asi na chvíli pustíme.

 26. (1071) jj, martine TT: díky za odkaz na článek V.Vlka – pobavil mne velice velmi 🙂 Z hlubin svého věku jsem si vzpomněla na píseň svého mládí:”Bývali Čechové statní junáci, bývali rekové, muži co květ …” 🙂 Ach, bývali, bývali…..ale už nejsou ! Kam ten svět spěje ? 🙁

 27. Matzurko, já si sice dělám srandu skoro úplně ze všeho, ale občas je za srandou i syrová skutečnost – a to je taky tenhle případ. V zemích, kde skutečně čas od času hrozí smrt hladem, je ideál ženské krásy vzdálen představě homosexuálních módních návrhářů a jejich obdivovatelek.

  V naší rodině se traduje vtip, ze kterého uvedu jen závěrečnou pointu: Rus trumfuje výrokem, že když odchází ráno do práce a pleskne ženu Natašu po zadku, tak při návratu se ten zadek ještě třese. Ne, že by byla Nataša tak tlustá, ale taková je u nás v Sovětském Svazu krátká pracovní doba.

 28. Martine ….. 😀 kratka pracovni doba… Velmi davno jsem to slysel taky a rozchechtalo mne to velmi.
  Idealy krasy jsou vzdycky promenlive a ruzne. Si nedovedu predstavit, ze bych mel doma neco sadelnateho, rozklepaneho a hlavne nespokojeneho. Takze jsem rad, ze ma zena, ma furt tech 50 kilo a ze ji tedy v klidu vynesu po schodech i do pateho patra bez vytahu. Kdyby byla tezsi, dopadl bych asi jako v te silene komedii s Nilsenem, jak vynasi “Skarlet” po schodech a nedojde.

 29. Jirko, my dva, co máme to štěstí, že se naše ženy dělí o titul nejlepší manželka na světě, víme, že si nás dobře vybraly a to stačí.

 30. Svět spěje do záhuby. Jednak chybí skuteční chlapi, a pak taky znalosti gramatiky. A všichni sedí u počítače a neumí latinu a skajpují a nechají se tetovat a kouří mariánku a nečetli klasiku a vůbec … Banda jedna 😉

 31. Dobríé dopoledne,

  teda ten Vlk… jetslipak víte, že zmiňovaná kniha50 odstínů šedi je poměrně populární mezi šestnáctiletými studentkami? 🙂

  No a jinak – něco ze života pro ty, kdo si myslí, že Vlk přehání 🙂

  Kdysi mi vyprávěla jedna známá, jak jenjí kamarádka trpí v manželství.
  Ona lékařka, on středoškolák a žádnej velkej plat, ona si ho vzala protože byla jinak tak nějak neudatelná a on měl zájem a ona by se s ním rozvedla, protože reprodukční povinost splnil, ale on by se chtěl dceru do střídavé péče a to by ona nechtěla, chtěla by mít dceru sama a on se a tophle odmínkou odmítl rozvést, bydleli spolu, on s holkou jezdil po výletech a dos portovního oddílu a vůbec se ji věnoval, jen aby tu holku dostal na svou stranu a ona zatím sedíěla doma, žrala se a trpěla. On chodil do rodinné poradny, ona tam přece chodti nebude, když oni to znají jen z jedné strany a on jikm tam vykládá nějaký pomluvy.

  Tak tohle mi ta známá vykládala úplně otevřeně a přitom čekala, že budu sdíélet její soucit s kamarádkou, která trpí v manželství s tím debilem.

  a nakonec řekla, že už ji i týrá a dopouští se násilí. Jednou totiž sprdla dceru, že přišli z venku a ona se hned hrnula do pokoje, tak, jak přišla z nějakýho lítání, snad i nepřezutá a ten drzoun jí řekl, ať jde už se svou posedlostí pořádkem a hygienou do prdele.

  Samozřejmě se pohádali a on ji chytil, vynesl z pokoje na chodbu, tam ji postavil, vrátil se do pokoje a zabouchl za sebou dveře. Jak ponižující!
  Chudák kamarádka, má s ním strašnej život a ta moje známá na ni furt musí myslet.

  No, já jsem na jednom výletě nějak nebyla v nejlepším rozpoložení a prudila jsem kvůli nějaké blbině a muž se naštval a protože to bylo ma pláži pod Žďákovskáým mostem, tak mně chytil a tak, jak jsme byla, oblečená, obutá, mně hodil do vody.
  později jsme se tomu smáli oba a až budeme letos bilancovat dvole kulaté soužití, určitě vzpomeněme se slzou v oku na doby, kdy jáměla o dvacet lilo míň a muž natolik funkčí páteř, že byl toho vhození manželky do Orlické přehrady schopen.

  Ale to jsem tej mej známej nemohla vykládat, protože by byla asi schopná konat dobro a zachraňovat mně před domácím násilím.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *