Komár ministra Schwarzenberga

Zuzana Chlumská

 

Politické zemětřesení cloumá Kotlinou, židle se kácí, kauzy pukají, sejfy se otvírají, zamřelí kostlivci padají s rachotem ven a ostudy a smradu jako v Cařihradu.

 Těžko předpokládat, že premier Nečas tohle ustojí, leč přesto přese všechno najdou se mnozí, co drží basu. U ODS není se co divit – okamžitý premierův pád by stranu víc než těžce poškodil.

 Leč i TOPka snaživě bagatelizuje, co síly stačí. Až tak, že ministr zahraničí vyjádřil se o celé aféře, jako o komáru, který je momentálně obtěžuje a zajisté rychle zmizí.

 Hrůzo, tvé jméno je Zeman! Tedy pan president Miloš Zeman – největší rival TOPky a ministra Schwarzenberga samotného.

Což o Rittiga, Janouška, Nagyovou a další…! I velvyslanci jsou momentálně putna!

 

Protože padne-li Nečas, padne vláda a s ní samozřejmě i Schwarzenberg, ba i financministr nejlepší Kalousek.

A předčasné volby? Lze spolehnout na pány poslance mající kdejakou hypotéku, že odstřihnou se snadno od vysokého příjmu? A což teprv voliči, válející se někde na plážích a kašlající na směšné šašky, co říkají si politici! Jak vést kampaň? A za co, když poslední groš vydal se nedávno v kampani presidentské?

 A v neposlední řadě je otázkou, co z těch zatuchlých almar ještě vypadne? Že by se u lumpáren nekoalovalo napříč politickým spektrem lze s úspěchem pochybovat. Koho to ještě smete? A zajisté z mlh vynoří se přízraky od Babiše až po Okamuru.

Prostě prognoza volebního úspěchu velmi nejistá.

 

Za to ovšem prostor pro presidentskou aktivitu obrovský. Zejména, když se podaří dohodnout se na úřednické, překlenovací vládě. Kde ovšem si TOPka a zejména Schwarzenberg ani neškrtnou. A řádný termín voleb je až za rok. Ledacos se do té doby může stát a na leckoho se do té doby zapomene.

 A tak je nutno se modlit, aby to premier ustál a celou akci bagatelizovat a sem tam vypustit nějaké to torpédo. Protože Miloš Zeman je předvídatelný.

A tak lze, i bez křišťálové koule, celkem snadno předpokládat, že tuhle příležitost si nenechá ujít!

 

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené a jeho autorem je Šumavák. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

1 359 komentářů u „Komár ministra Schwarzenberga

 1. No samozrejme ze Batora, jako zamestnanec danovych poplatniku nemel pravo byt politikem. Pokud chtel byt, mel dat vypoved a venovat se politicke praci. Sedet na dvouch zidlich nejde…… Tedy samozrejme pokud si nemyslite, ze polutik musi zasadne pracovat za penize lidi co plati dane. Ja si to samozrejme nemyslim a uvedomuji si, ze i poluticke strany jsou placene z penez ze statni kasy. Coz bych zrusil okamzite a nafurt….

 2. Noname Noname…. Si nejak moc pamatujete, pripravte si radeji teplejsi pradlo a kartacek s pastou …. 😀

 3. 1353-pokud považujete Michálkův případ za hon na něho, pak ano, ty případy jsou porovnatelné, souhlasím.

 4. 1344 a tak vůbec. Je to rvačka o olezlé kosti, i tady. Bouřka ve sklenici vody. Je povinnost stíhat za vešeré trestné činy, které vyjdou najevo, bez ohledu na to jak vyjdou najevo. Na babu patřící do jedné skupiny mocných a plnící funkce převodovky na předsedu vlády prasklo, zosnovala zneužití státní moci pro svůj soukromý účel. Tak si to vyžere stejně tak jako ti, kteří jí v tom byli nápomocni a jako ten, který se nechal zpřevodovat. Za chybu považuju mediální nezdrženlivost vedoucí k tomu, že je přičítán i únik informací od obhájců. Tahle skupina vlivných “umí” i média. Má prostředky jak vyvolávat to správné rozhořčení. Samozřejmě, že v obavě o obecné blaho a demokracii a lidská práva….Co se týče té poslanecké korupce, to že se něco stalo trpěným zvykem, neznamená, že to musí pořád procházet. Co je a co není korupce, může být subjektivním soudem. Podobně jako když nějaký Dez.. Horv…považuje veškeré měděné plechy v okrese za své vlastnictví.

  Tyhle případy nějak skončí, budou přemazány novými, budou volby abybylo na co nadávat, nové rvačky, další olezlé kosti předhozené k servání o ně. A neméně vášnivé diskuse tady. Připomenu až na to dojde.

 5. Vylovím z paměti, co utkvělo mně ohledně Bátory:
  – dovolil si mít názor na multikulturní a sexuální výchovu ve školách, jiný, než dnes podporovaný, tedy spíš konzervativní
  – dovolil si říci nahlas, že nesouhlasí s ofic.podporou primátora Prahy pyšnému pochodu homosexuálů
  – dovolil si odpovídat na napadání ze strany min.zahr.
  – protože toto jeho založení silně neodpovídalo dnes (hlavně od EU) propagovanému jedinému možnému, byl za ohromné pomoci médií zdiskreditován
  – kdo chtěl, mohl se dozvědět, jak to s jeho údajným rasismem je
  – protože stále ještě doktrína EU není v republice oficiálně jediná možná a ostatní trestné, mohl podle mne své názory jako část normálního názorového spektra veřejně zastávat, aniž se provinil proti nepsanému kodexu stát.úředníka
  No je to jen můj názor, a ať si má každý názor, jaký chce. Už se k tomu dál nechci vyjadřovat.

 6. Díky všem gratulantům.

  Schumi, k Tvojí báječné 1294 mám nepodstatnou poznámku. Když si někdo košili začne zapínat tak, že dá první knoflík do druhé dírky (lhostejno, zda-li shora či zdola), tak ji nikdy nezapne správně. Já se 1) mýlím a prodělávám nebo 2) mám pravdu a vydělávám, raději individuálně. Pochopitelně preferuji druhý model, ale omyl a ztráta je také transakce. Jen z ní není tolik radosti. Prostě mám rád moje vlastní zisky a moje vlastní ztráty. Nemá to nic společného s věkem, majetkovým, společenským nebo rodinným stavem, barvou pleti, historickými kořeny, sexuální orientací, vzděláním atd. To je stav mysli.

  K probíhající bitvě erár (to abych se vyhnul terminologickým bitvám o státní, veřejné, veřejně nebo obecně prospěšné, nevládní, veřejnoprávní, krajské, fakultní, neziskové, okresní) versus soukromé. Je evidentní, že protivné strany zastávají zcela odlišné hodnoty, které vylučují shodu. Při té příležitosti mě napadlo použít parafrázi výroku, který jsem v reálném světě kdysi použil: jediná věc to eráru kazí. Jinak by se mohl stoprocentně věnovat sám sobě, svým trablům a nerozptylovat se zbytečnostmi. To jsou ti pitomí soukromníci, kteří ten tyjátr financují.

  Jirka ppa etc., mně dnes (při telefonické konverzaci) velmi kreativně odhalil, v čem spočívá úspěch všech rockerů: jsou osvobozeni od plateb DPH za drogy a holky. Tímto Ti Jirko blahopřeju, protože můj nejlepší kámoš (podle jeho partnerky) upustil hrnek s kafem 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *