Komár ministra Schwarzenberga

Zuzana Chlumská

 

Politické zemětřesení cloumá Kotlinou, židle se kácí, kauzy pukají, sejfy se otvírají, zamřelí kostlivci padají s rachotem ven a ostudy a smradu jako v Cařihradu.

 Těžko předpokládat, že premier Nečas tohle ustojí, leč přesto přese všechno najdou se mnozí, co drží basu. U ODS není se co divit – okamžitý premierův pád by stranu víc než těžce poškodil.

 Leč i TOPka snaživě bagatelizuje, co síly stačí. Až tak, že ministr zahraničí vyjádřil se o celé aféře, jako o komáru, který je momentálně obtěžuje a zajisté rychle zmizí.

 Hrůzo, tvé jméno je Zeman! Tedy pan president Miloš Zeman – největší rival TOPky a ministra Schwarzenberga samotného.

Což o Rittiga, Janouška, Nagyovou a další…! I velvyslanci jsou momentálně putna!

 

Protože padne-li Nečas, padne vláda a s ní samozřejmě i Schwarzenberg, ba i financministr nejlepší Kalousek.

A předčasné volby? Lze spolehnout na pány poslance mající kdejakou hypotéku, že odstřihnou se snadno od vysokého příjmu? A což teprv voliči, válející se někde na plážích a kašlající na směšné šašky, co říkají si politici! Jak vést kampaň? A za co, když poslední groš vydal se nedávno v kampani presidentské?

 A v neposlední řadě je otázkou, co z těch zatuchlých almar ještě vypadne? Že by se u lumpáren nekoalovalo napříč politickým spektrem lze s úspěchem pochybovat. Koho to ještě smete? A zajisté z mlh vynoří se přízraky od Babiše až po Okamuru.

Prostě prognoza volebního úspěchu velmi nejistá.

 

Za to ovšem prostor pro presidentskou aktivitu obrovský. Zejména, když se podaří dohodnout se na úřednické, překlenovací vládě. Kde ovšem si TOPka a zejména Schwarzenberg ani neškrtnou. A řádný termín voleb je až za rok. Ledacos se do té doby může stát a na leckoho se do té doby zapomene.

 A tak je nutno se modlit, aby to premier ustál a celou akci bagatelizovat a sem tam vypustit nějaké to torpédo. Protože Miloš Zeman je předvídatelný.

A tak lze, i bez křišťálové koule, celkem snadno předpokládat, že tuhle příležitost si nenechá ujít!

 

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené a jeho autorem je Šumavák. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

1 359 komentářů u „Komár ministra Schwarzenberga

 1. 1252 Pavle, “že se i mimo pracovní dobu nemá zabývat činností, která by mohla být pokládána za trestnou podle platného TZ. Například antisemitismem, rasismem apod. a navštěvovat akce různých uskupení, která jsou označena za extremistická a jsou kupříkladu na nějakém oficiálním seznamu podobných uskupení.”
  Otázka je v onom mohla. O tom, jestli je to trestná činnost rozhoduje soud. Když padne odsuzující rozsudek, je to zákonný důvod k vyhazovy pro ztrátu trestní bezúhonnosti.
  Ve smlouvách a v předpisech pro úředníky jsou požadavky na chování přísnější než stanoví trestní zákon.

 2. 1298 Matzurko, “KDE začít s obnovou, reformou, pokusem o nápravu věcí?”
  V tom mám jasno. U sebe.

 3. Dobrý den. Matzurko, Schumachere, něco k morálce. Pokud máte z nějakých (ne)jasných důvodů snahu vychovávat člověka, nejlepší je nechat ho nést následky jeho konání. Co člověk zaseje, to také sklidí.
  Dnes se snažíme lidem ulehčit následky jejich konání, a tím je zbavujeme velmi cenné informace. Jaká je cena jejich rozhodnutí.

  A-morální příklad: Město “S” (soukromníků) se rozhodlo prodat velmi levně všechny byty, které mělo ve vlastnictví nájemníkům. Ti se poté – už jako vlastníci – rozhodují kdy co opravit, vyměnit/nevyměnit okna, zateplit, jak?
  Město “Ch” (chozrasčot) se rozhodli byty si ponechat, aby se mohlo o občany lépe starat.
  Sejde se rada moudrých a podle nejlepších pravidel rozhoduje, kdy se bude co opravovat.

  Které město má lépe opravené domy? Které je bez dluhů?

 4. Protože příčinou mnohých nespokojeností s obecným stavem, tak i politickým, je stav osobní, skrze něj je na onen obecný nahlíženo.

 5. (1290) IMHO -přirovnávat stát k “firmě” je poněkud “mimo mísu” ! Kromě toho-pokud vím,státní úředník Schwarzenberg NEBYL nadřízeným státního úředníka Bátory-pouze jedním (a to ne nejvyšším) členem vedení – když už to tak berete 😕

 6. Noname,
  S okopaváním si zacal dědek, mate v tom bordel.
  A je příznačné , ze ty bolševiky jste přešel…
  Ale nebudu si touto debatou kazit příjemné deštivé rano na Vysocine.

  Zdravím tímto sousedku Westíka !

 7. Dobré ráno,

  ” a kdo na tomto zbídačeném kontinentu Noblesse oblige ještě má ”

  Třeba Ty, MAtzurko? Nebo Tě snad rodiče neučili, co se nedělá?

 8. 1303 nickname, vypadá to jednoduše a jasně. Ovšem vzato do důsledků a vztaženo na vše, pokládám zásadní otázku. Proč vůbec město?

 9. 1305-když budu jako zaměstnanec IBM veřejně okopávat kotníky členu správní rady IBM, asi dobře v IBM nedopadnu, přesto že to není můj nadřízený…
  Ale jinak se už točíme v kruhu a opakujeme se. Vše podstatné k věci bylo řečeno.

 10. maYdo,
  poučili :). Ale jak vím, že dostatečně ? Ve svém již zralém věku vím, co dělali či udělali špatně, a jejich chyb se snažím vyvarovat. Stačí to ?

 11. 1306 Matzurko, já v tom vidím základ. Teprve když člověk učiní vše pro to aby příčinu nespokojenosti odstranil u sebe, vše učinil a více už učinit nemůže, teprve má se snažit změnit obecné. Proč tomu tak nebývá, je nasnadě. Měnit obecné a v to počítám i jiné, připadá snazší. Je to jako hledání pod lampou jinde ztracených klíčů.

 12. 1310: Schumachere, proč město? Protože to je příklad reálný, města “S” i “Ch” na bájném západě existují. Pokud by vaše otázka “proč město” měla ještě hlubší význam, odkazuji na Livia, možná i Vergilia – proč byla města, a co z toho vyvodil Chelčický v “Sieti viery”.
  1311: Obyvatelé “Ch” se poučí, až jim přijde účet.

  Problém Bátora v soukromé firmě: Byl jednou jeden hacker, ajťák, skvělý hardwérář. Do firmy ho nevzali, protože smrděl a byl nepořádník. Vizáž něco mezi ZZ-Top (RMS) a santusem.
  K čemu jsou skvělé reference, když potřebujete vlastní kancelář, resp vlastní patro.

  Tím chci říct, že soukromá firma může mít na své zaměstnance arbitrární požadavky. Jedna firma santuse přijme, druhá ne. Santus může firmě přinést zisk, a nebo také ne. Majitel se rozhoduje, majitel vydělá / prodělá.

 13. mě osobně nepřítomnost jakékoli loaylity a pocit soudržnosti u zaměsnanců velkých firem, státních úřadů etc. vůbec netrápí. Jsem tomu naopak rád. Je to konkurenční výhoda a vůbec bych neplýtval časem je o tom, že by se měli chovat jinak přesvědčovat.

 14. (1307)Sousede šimone, také zdravím z mokré Vysočiny 🙂
  (1312)Beru na vědomí – mluvit do dubu, když je dub tvrdý , jest marnost nad marnost 🙂

 15. Schumachere,
  základ jistě. Změna obecného mi naopak přijde mnohem složitější, a ve vazbě na jednoho každého člena daného společenství. Jeden se změní, zbytek ne, jak to asi dopadne ? No nic, to je asi na delší debatu, takže to raději teď uzavřu, povinnosti volají.

 16. 1319-na rozdíl od vás nepovažuji jiný názor na věc než svůj za názor špatný nebo hloupý. Prostě je jenom jiný. Z jiného názoru na nějakou věc taky neodvozuji morální kvality, integritu nebo úroveň inteligence dotyčného. Prostě nepotřebuji mít za každou cenu pravdu. 😉

 17. MAtzurko, na přeměnu světa k lepšímu to asi nestačí. Ale budiž Ti útěchou, že pokusy, jak změnit svět k lepšímu dopadaly vždycky katastrofálně.

 18. No a mezitím jsem zjistila, že mi nefachá ani Word ani Excell a ajťák může až odpoledne a navíc máme óbrprůser, horší, než kdybychom podělali zakázku za milion – šéf nám před odjezdem na dovolenou dal do opatrování kocoura a kocour je fuč.

 19. 1324-když mám názor na kauzu A, musím povinně prezentovat i názor na kauzy B až ZZZ ?Protože … Proč ?

 20. Vraťte se ke svému tvrzení, kdy vadi, ze je někdo z eraru clenem legální strany, ale o tisících erarnich členech jiných stran se nic podobného netvrdí … velmi nekonzistentní, zeano…

 21. 1329-tisíce erárních členů jiných stran tak nějak veřejně nevystupují proti vládě, jejím členům a jejím krokům.
  Ale klidně dejte příklad člena KSČM, ČSSD, ODS, nevím jaké strany v nepolitické funkci, který svolává tiskovky (občas dokonce s logem MŠMT za zády) nebo organizuje mítinky, aby tam prezentoval své názory na svět, vládu, její členy a kroky. Stačí jeden, abychom měli srovnání.

 22. Že v programu došlo k problému a musí být uzavřen 🙂
  A že se omlouvají za vzniklé neppříjemnosti.

 23. Dobré ránko. Všechno nejlepší všem Janům! Ať se jim daří! 🙂
  K právěproudící diskuzi o chování a veřejné podpoře nějaké politické síly u eráru se jako bývalý příslušník eráru nebudu vyjadřovat. Byla bych označena… 🙂
  Nicméně k diskuzi o beranidlech a způsobu zásahu proti společenským živlům přidám své polínko: Je zvláštní, že za tak velkého humbuku byla sebrána skupina osob,které je společná příslušnost k jedné politické straně. Jak v jedné diskuzi pronesl Mlejnek jr. – sledovali a odposlouchavali je přes půl roku. Ukažte mi jediného člověka, kterého by takto sledovali a nic na něj nenašli, když navíc se do médií pouští útržky z odposlechů, a to takové,které prokazují prohnilost sprostých podezřelých, dnes už zadržených. Zaručí někdo, že ty zveřejňované odposlechy nejsou příslušně před zveřejněním prostříhány, poposlepovány, jen aby vyvolaly kýžený dojem? A koho či kým kýžený? Ano, ti zadrženi jsou vinni. Morálně. Ale kriminálně? Kde je hranice mezi odsouzením morálním a kriminalizací? Nemělo by navíc to morální odsouzení mít pro život větší váhu?
  K téhle filipice mě přiměl dnešní článek na Novinkách: Jestli mě chcete vyslechnout, musíte za mnou přijet – vzkazuje PČR Rittig.
  Koukám, že to mám samý otazník. A protože jsem v minulosti, stejně jako Martin, spoustu příspěvků hned při napsání dvou vět smázla, tenhle za trest (sobě) posílám. :-)))

 24. maYdo,
  já ambice na změnu světa rozhodně nemám, stačí mi, když dítko právě začínající pubertu tuto ve zdraví přečká, aniž bych se ocitla v blázinci nebo věznici se zvýšenou ostrahou 🙂

  A jinak mohu nabidnout dvouměsíčního kocourka, z kategorie “citový vyděrač”, neb nalezenec, atraktivního vzhledu (šedohnědý mourek, bílá tlamička a náprsenka, bílé “ponožky”), ZDARMA !!!! Moji kocouři se tváří nesouhlasně, ale hlavně v průběhu léta nebudeme vždy doma, a zatím potřebuje dohled (čistotný je, ale nesmí z naší zahrady – lovečtí psi v sousedství by mu asi zkazili vyhlídky na budoucí příští). Třeba by ho šéf bral jako náhradu….

 25. Jak v jedné diskuzi pronesl Mlejnek jr. – sledovali a odposlouchavali je přes půl roku. Ukažte mi jediného člověka, kterého by takto sledovali a nic na něj nenašli, když navíc se do médií pouští útržky z odposlechů, a to takové,které prokazují prohnilost sprostých podezřelých, dnes už zadržených. Zaručí někdo, že ty zveřejňované odposlechy nejsou příslušně před zveřejněním prostříhány, poposlepovány, jen aby vyvolaly kýžený dojem?

  Platí to i pro Ratha ? Protože to byl takový test … Policajti s novináři v zádech, média plná informací z odposlechů a spisu, Rath s poutama tisíckrát jinak… Tehdy jsem ale nějakou velkou vlnu nevole nezaznamenal.

 26. (1232) nj,Rputi, jistě se také objeví hláška, že se Nagyová zúčastnila sjezdu čarodějnic, že za svatojánské noci vařila žabí stehýnka a kosti vlkodlaka za účelem očarování Nečase, a taky co si mumlala v noci ze spaní 🙂 To patří ke zdejšímu koloritu 🙁
  (1322) NoName, politika se dělá nejlépe, když máte viditelného konkrétního nepřítele; když jeden zmizí, musíte si okamžitě vytvořit nového – není vyloučeno, že se jednou tím “nepřítelem ” můžete stát i Vy ( nebo já ) 🙁 To je IMHO to, co zřejmě nechcete pochopit 🙁 Jinak-jak jsem výše napsala-Váš názor Vám neberu-ostatně ani to nejde: předsudky se vyvrátit nedají 🙁

 27. Ten lobista, co zije v Monaku, je monacky obcan a ne cesky…. Proc by mel prijet za polucajtama se nechat vyslechnout? Nechapu proc by to mel delat.

 28. Dano,
  to už píšu od samého začátku, ta jednosměrnost obvinění jest podivná a nutí člověka se ptát “čí bony”?
  Jak to bylo s beranidlem, toť otázka, použito nebylo. Někdo holt vozí v autě hever, jinej beranidlo … pro sichr. Novináři vaří z vody a nelze zjistit co a jak.
  Vůbec je to celé akési čudné a názory jsou spíše hádáním z lógru… 🙁

 29. 1341-Dana se ptala, kdo zaručí, že média nemanipulují. A že na každého po půlročním odposlouchání něco najdou.
  No a to na Ratha taky sedí. Mimochodem, taky byl “vedlejším produktem” odposlechu někoho jiného, stejně jako Nagyová.

 30. Toho Dratha nechytili při činu ??
  Nebyla tohle původně Causa KORUPCE a ted je to Causa Konkubina a mluvka “spravedlnosti” se uz jenom holedbá, ze pokud budou chtít (! To jako uz nechtěj?) tak tu kmotrovskou stopu zase najdou…
  Tak tohle má bejt úspěch prokurvatury ??
  A k tomu ten animovaný cirkus se zatykanim formou Nacht und Nebel…..
  A ten Batora – ze to nevadilo jeho sluzebnimu/politickému vedoucímu, ale musel ho provokovat financiér havlistů Slafenbrk ???

 31. 1317 nickname, položím jinak. Proč vůbec nějaké město? Je-li soukromé nejlepší, proč by soukromým nemělo být všechno? Nejen byty a domy.

 32. Nebudu ho hledat – mockrat jsem psal, ze mel nato pravo: jeho vlastni zamestnavatel nic nenamital a i jeho vyhazov byl napred vyprovokovan a posleze slafenbrkovymi poskoky medializovan az k situaci kdy prostsi ctenari zacli ” podepisovat petice”. . .
  Obdobny hon jako na Michalka, i kdyz v jine funkci.
  K vam se ty petice asi nedostali, ze – bohuzel. . .

 33. No jsou tu dve roviny, ze ano…. Rath byl politik zlodej, Batora je jen tlachal a multiinstrumentalista….. Samozrejme i reseni je dvoji. Zatimco Rath jeste dnes upi vve vezeni, Batoru upi v duchodu, nebo uz je v Madarsku?
  Jo a samozrejme prvni je docela pruser, protoze bejt zavrenej neni asi nic moc prijemnyho, zvlast kdyz je tam proto, aby vymeknul, to druhe ceka kazdeho z vas…..

 34. Pokud si dobře pamatuji, zde v diskusi bylo ukončení prac. poměru Michálka hodnoceno jako oprávněné, protože byl neloajální. A o honu na něj tu tedy nepsal nikdo.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.