Kontrola funkčnosti

Ahoj!
Dostal jsem info, že zmizely komentáře, ale já je všechny vidím, i u starších článků. Máte to ještě někdo také bez komentářů?
U minulého článku byl vyčerpán limit, tak doufám, že tady to bude fungovat normálně! Když ne pište na mail.

Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené a jeho autorem je Šumavák. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

1 448 komentářů u „Kontrola funkčnosti

 1. 1301
  martin tt says:

  quivis – Hitler taky dělal dálniční síť pro snadný přesun na Východ. Peníze z rozpočtu obrany nebyly, když se dvěma transportérům nepodařilo dojet z Břeclavi do Prahy.
  Ovšem tahle dotace nemá naději na úspěch. Česká švejkovina kolem stavebního řízení, veřejných soutěží a dozoru nad stavbou dokáže peníze utratit a na stavu dálničního spojení nic nezměnit. Některé opravované úseky se dokončí, jiné se mezitím rozkopou a než se dostane na všechny, tak ty první budou už zase v desolátním stavu. Ale u toho už my dva a možná i mnohem mladší nebudou.

 2. 1302
  skimic says:

  martine TT
  před dvěma týdny jsem se v Bukurešti kochal novým, dokonalým čtyřproudovým mostem přes silnici a dráhu či co to bylo.
  Nefunguje, protože tam nevyšlo křížení s el vedením, lampama atp.
  Projekt byl kvůli možné korupci a kvůli úspoře nákladů rozsekán na kousky, takže to nedostal velký mafián ale skupina malých s§áčů co se nedokázala zkoordinovat.

  Odborně se tomu říká „kolize hmot“.

  Takže se to objíždí jako posledních padesát let takovou polní cestou s půlmetrovýma dírama které jsou plné vody, tak si nejseš jist ani tím půl metrem.

  ANI ZDE KONVOJ NEPROJEDE !
  Pe aici nu se trece! No passarán! Ils ne passeront pas! Sie werden nicht durchkommen!

 3. 1303
  Zpátečník says:

  Pro mne je fuj P&L i Zeman. — Omlouvám se, AeroKarle, že budu opět reagovat spíše útržkovitě a jen jaksi příkladmo. Dle mého názoru však za všemi podobnými debatami jest konflikt dvou navzájem protikladných paradigmat:

  1) Tamhleti jsou [zjevně] špatní, tudíž tihleti [na naší straně] jsou dobří. Kupříkladu nacisti (nebo stalinisti) jsou bez všech pochyb špatní, ergo všichni, kdo proti nim bojují, jsou eo ipso dobří.

  2) Tamhleti jsou [zjevně] špatní, tudíž tihleti [kteří s nimi už takovou dobu bezvýsledně bojují] jsou [nutně] špatní taky. Nacisti od počátku byli a jsou špatní, a přesto se (z vůle voličů) dostali k moci. Proč? Jejich hlavní konkurenti, Stalinem řízení bolševici, byli (nejen z pohledu voliče) také zjevné zlo, a liberálové se nejspíš celkově zdiskreditovali zas jinak, postupně a dlouhodoběji. Anebo byli nějak, v hlubinách svých duší, špatní i ti voliči…

  Samozřejmě ani jedno paradigma nepopisuje realitu beze zbytku (ostatně ani jejich kombinace ne). Připadá mi přirozené, že dostane-li se člověk do situace, v níž si musí vybrat, automaticky sáhne po tom prvním. Pokud ale dlouhodobě trvá situace, v níž je vystaven zlu z obou stran, ba spíše zlu ze všech stran, anebo, aniž bychom užívali tak expresivní pojmy jako zlo, jen prostě již celá dlouhá léta – dokonce desítky let – stále a stále pořádně není, z čeho si vybrat, pak je myslím na místě věnovat náležitou pozornost tomu druhému. Teorie zkurvenosti se ostatně snaží právě o to.

  — — —

  A jedna jednotlivost, kterou jsem si předtím vzal jako příklad, s těmi Cikány: Co píšeš (v 15.13), v zásadě říká, je to problém, všichni to myslí tak nějak dobře, jen úředníci si krom toho ještě navíc dělají alibi. Takový pohled však myslím nevystihuje realitu, a jsem přesvědčen, že zejména nevystihuje podstatu věci. Podívej se třeba na takový – již déle než generaci se vlekoucí – malér, jako je Chanov (Chánov). Představa, že se všichni již čtvrt století upřímně, ze všech sil poctivě snaží problém vyřešit, jen se to holt celou tu dobu z neznámého důvodu ňák nedaří, taková představa je jak z Cimrmana. Je obtížné věřit, že by ji někdo mohl myslet vážně. Příklad se naopak dobře hodí jako doklad teorií o inherentním škůdcovství a faktické zlovolnosti pravdolásky. Neodejdu, pravil tchoř, dokud odtud ten smrad nezmizí.

 4. 1304
  AeroKarel says:

  Zpátečníku, ani náhodou jsem neměl na mysli, že by všichni mysleli či činili dobře, spíš jen to, že činili očekávatelně. Řešit se pokouší málokdo a efektivně řešit nikdo. Ono by to efektivní řešení bolelo a bylo namáhavé, pravděpodobně i protizákonné. Já prostě na tu P&L nejsem tolik zaměřen, považuji ji za normální (ač pro mne protivnou) součást politického spektra.

 5. 1305
  maYda says:

  Dobré dopoledne,

  „Tak jsem zvědavej, kdy se k údajům o oběti objeví i nějaké ty údaje o útočníkovi …“

  No, ono není vyloučeno, že v tomto případě může jít o nějakého blázna bez politického motivu. Buď vyšinutého pozůstalého, kterého lékaž nedokázal zachránit nebo někoho, komu prostě „hráblo“ – i u nás se našly takové případy.

  Jenže po zkušenostech s medii a cenzůrou, nazývanou „hate free“, už mediím nikdo nebude věřit. Ať napíšou cokoliv, veřejnost bude přesvědčená, že nechtějí „vyvolávat protiislámské nálady“a tak radši lžou. Čímž ty protiislámské nálady samozřejmě jen posílí.

 6. 1306
  maYda says:

  „Já prostě na tu P&L nejsem tolik zaměřen, považuji ji za normální (ač pro mne protivnou) součást politického spektra.“

  No, ale i Zeman je leckým považován za normalní ( byť rochu podivnou) součást politického spektra.

  Čím se liší od pravdolásky, že si vysloužil Tvoje zaměření na jeho vzácnou osobu?

 7. 1307
  maYda says:

  mimochodem, všimli jste si, že někteří pravdoláskovníci v diskusích, když jim docvaklo, že útoky na VKJ na Národní neměly u lidí zrovna moc kladnou odezvu a že by se jeho podporou znevěrohodnili jako hlasatelé morálky, pravdy a lásky, hlásají teorii, že ty výtržníky najal Babiš, aby zdiskreditoval svoje odpůrce?
  😀 😀 😀

 8. 1308
  quivis says:

  K tomu mordu už řekli, že to byl „Německý občan“, to automaticky neznamená, že německé národnosti …

 9. 1309

  Kdo tu lže? Barborka Šámalová nebo tenhleten zdroj?
  Praktický příklad „fake news“.

 10. 1310
  AeroKarel says:

  maYda (20.11.2019 | 11.24) – já jsem někde napsal, že Zeman není součástí normálního politického spektra? Pokud se na něj někdy zaměřuji, tak to bývá proto, že zase něco provedl, čímž se ale nijak neliší od jiných včetně P&L, protože to dělám i v případě kohokoliv jiného. Lišit by se mohl frekvencí těch průserů, ale to zase já neovlivním, to je na něm.

 11. 1311
  AeroKarel says:

  Starý kocoure (20.11.2019 | 13.55), je otázka, zda vůbec někdo lže. Možná, že si jen dotyčný „zpravodaj“ z Hongkongu selektivně vybírá jen určitou část událostí, na masové protesty se celkem zákonitě nalepí i kriminálníci, co si tak vzpomínám, tak mohou být využiti i oficiálními strukturami. Zprávy z jiných zdrojů, třeba BBC, CNN, Wiky jen tak v rychlosti, by nasvědčovaly, že realitě je blíže Šámalová.
  Zvláště mne pobavil konec článku, připomněl mi, jak komouši vymýšleli ovlivňování zdejších protestů někým z černého Mercedesu. 😛

 12. 1312
  quivis says:

  Chtělo by to zamyslet se, proč jiní mé názory vidí jinak než já.

 13. 1313
  quivis says:

  Asi AK přehlédl, že ti „demonstranti“ i podle videí ČT nemají „holé ruce“.

 14. 1314
  Zpátečník says:

  Mám teď poněkud jiné starosti (další ofensiva zateplovačů), proto jen OT: https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/video-rakousko-vlada-kancler-sebastian-kurz.A191120_132330_zahranicni_rko

  Byli jsme před Rakouskem, dnes je ono před námi.

 15. 1315
  maYda says:

  “ já jsem někde napsal, že Zeman není součástí normálního politického spektra?“

  No, ono to tak v kontextu vyznělo, Karle. I když jsi to doslova nenapsal. To není polemika, jen přátelské upozornění, že to tak vyznělo.

  A v Tvém zaměření na Zemana shledávám jisté rysy umanutosti. Ale možná je to jen můj osobní dojem.

 16. 1316
  maYda says:

  Kontext může být prevít….

  To jednou vypukl řev, že máme v dokumentaci blbě spočítaný dřevo na trámy. Investor měl možnost získat dříví na trámy od lesáků, z dokumentace opsal, kolik potřebuje kubíků a pak se divil. Protože ti lesáci mu dodali podle objednávky správný objem vytěžených neopracovaných kmenů, ale když se z nich vytesaly trámy, bylo těch kubíků asi tak polovic.

  A pak se mají lidi domluvit, když ani ten kubík není jako kubík…..

 17. 1317
  maYda says:

  Já nepátrám po tom, co si myslíš. Já Ti jen dávám zpětnou vazbu, že někdy že něco může být pochopeno jinak, než jsi myslel.

  pokud se bavíte se Zpátečníkem o MZ a P&L a Ty sdělíš, že na P&L nejsi tak zaměřen a považuješ je za normální součást politického spektra, pak z toho poměrně jasně vypolývá, že v případě MZ tomu tak není.

  Když napíšu do dokumentace, že na hajzlíku a v koupelně mají být čtvercový kachlíky a v koupelně mají být červené, tak to nikdo nebude chápat jakože na hajzlíku musí být červené taky. Pokud by tam dali zedníci zelený a já tak chtěla taky červený, tak mi řeknou, že jsem to do tej dokumentace měla napsat.

  Pozorování uminutosti není žádné čtení myšlenek, lze to odvodit z toho, že postižený se k objektu svého uminutí často vrací a neopomene si do něj kdykoliv šťouchnout. Konec konců, sám přiznáváš, žes na Zemana zaměřen.

  A pokud jde o Rusy a Albrigtovou, to není nic neobvyklého, to je normální součást propagandistických hrátek. A nejen ve vyšší politice – pamatuju se na Andy a jak měla jasno v tom, co si myslím a jaká jsem….
  Konec konců, Zemanovi odpůrci mají taky jasno o Zemanových voličích nejen co si myslí a jak jsou vzděláni a jaké mají IQ, ale i na co se koukají a co jedí a pijí. 😀

 18. 1318
  Matzurka says:

  Dobré popolední vespolek,
  k situaci v Hongkongu doporučuji se zaregistrovat na aktuálních konfliktech, a projít si debatu „Čína nad pohárkem rýžového vína“. Jeden se dozví celkem dost o tom, jak vůbec HK funguje, kdo ho skutečně ovládá, a co se tam aktuálně děje. Blíží se volby, tuším teď o víkendu, a pak se uvidí… z původních demonstrantů (které díky mobilům má jistě čínská strana všechny podchycené) už zbyli jen profesionálové, čínská strana zřejmě ví, co dělá a kdy to dělá.

 19. 1319
  Matzurka says:

  A zpátky v domácím rybníčku, Mírova klaka na Národní, a teď tohle:
  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Milion-chvilek-vyzval-A-lid-plni-rozkaz-Po-Letne-se-to-zacalo-hybat-Minar-bude-rad-604070?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=z-boxiku&utm_campaign=null
  Źeby žeby, odkud vítr vane ? Teď už předčasné volbičky budou, budou ?

 20. 1320
  AeroKarel says:

  maYdo (20.11.2019 | 16.08): Zajímavý způsob myšlení. Jen jsi si v zápalu čtení myšlenek nevšimla, že Zpátečník psal hlavně o P&L, takže z toho nijak nevyplývá co je či není Zeman, pouze, že já na hlavní předmět, tedy P&L, nahlížím mírně odlišně než Zpátečník. Ať už budou kachlíčky jakékoliv.
  Stran pozorování, vypozorovala jsi také, že o Zemanovi prakticky nikdy nezačínám psát, pouze občas zareaguji na něco, co napsal nikdo jiný. Na to není třeba číst myšlenky, stačí prostá všímavost. Ostatně, i do tohohle jsi Zemana vtáhla Ty /maYda (19.11.2019 | 9.17)/, já jsem se se Zpátečníkem dohadoval spíš o P&L. Dalo by se tedy snadno soudit, že posedlá Zemanem jsi Ty.
  Rusové a Albright byla jen taková ukázečka, kam vede čtení myšlenek.

 21. 1321
 22. 1322
  skimic says:

  Starý kocour (20.11.2019 | 13.55)
  Barbora Šámalová lže…
  Před lety se odehrála jakási Kuřimská kauza kde nějaká holčička podobného jména vystupovala a měla problémy s vlastní identitou.
  Ona už dělá reportérku?

 23. 1323
  maYda says:

  Honzo, hezký… nějaká Kubíková se mnou chodila do školy.

 24. 1324
  maYda says:

  To nebyla Šámalová, ale Škrlová. A nebyla to žádná holčička, bylo jí přes třicet, za holčičku se jen vydávala. Pak se ještě ve Švédsku vydávala za školáka.

  BYl v tom namočenej Patočka a dnešní ombudsmuttr, kteří pomohli zařídit, aby ta baba dostala doklady třináctileté holky , aniž někdo prověřil její identitu. Kupodivu si nikdo nepoložil otázku, kdde se tu zničehonic to „dítě“ vzalo, jetsli to třeba není oběť nějakého únosu, prostě jí vystavili rodnej list a basta.

 25. 1325
  dvd says:

  Nějak mi to připomíná postapokalyptický film. Divoká zvěř obsazuje město.
  https://www.welt.de/vermischtes/article203663370/In-Berliner-Wohnsiedlung-Ueberall-sind-Wildschweine-ich-bin-in-meinem-Auto-gefangen.html
  Pro vyvětlení: Berlin-Zehlendorf je něco jako Praha 6. Moderní zástavba, vily, park (Grünewald. něco jako Stromovka).

  • 1325.1
   Simon.klein says:

   V Modranech na 4proudé křižovatce se prochazely ty svině na tramvajové zastávce 17, 3 – fotky stáda viz radniční noviny nekdy vloni. Ústí tam cesta z procházkové trasy Modranskou roklí, kam se chodí s mrňousama, kocarkama apod.
   Až se prestanou ostychat, mohou se svézt na Václavák nebo k Národnímu….
   Odstřel v zástavbě neni možný….

 26. 1326

  Ad Hongkong a FN:
  Selekce informací je fake news.. Dokonce je to velmi obvyklá forma manipulace. Mohu třeba udělat dvě série fotek Ostravy. Na jedné to bude čisté, moderní město se spokojenými mladými lidmi, na druhé rozpadající se periferie naplněná podezřelými existencemi. Obojí bude nezkreslená realita.
  ČT by měla, pokud se považuje za seriozní médium uvádět záběry obou tváří těch demonstrací. Jenže – my (Západ) t.č. nemáme rádi Čínu, protože ji nemají rády západní průmyslové kruhy (elektronika, auta), kterým tvrdě šlape na paty. Ostatně Doník T. taky Čínu příliš nemiluje.

 27. 1327
  maYda says:

  Já mám čínu ráda… Když se dobře udělá. 😀

 28. 1328
  AeroKarel says:

  Mně na tom baví to „dělat čínu“. Jako by bylo „dělat čechy“ nebo „dělat francii“.

 29. 1329
  maYda says:

  Já bych pojem „dělat čínu“ nebrala zeměpisně, ale jako způsob přípravy. Srovnatelné tím je třeba „dělat guláš“.

  Má to určitý základní postup, ale nepřeberné množství velmi různorodých a někdy odlišných variací podle použitýc surovin.

 30. 1330
  Matzurka says:

  Nooo,
  čert ví, jak nazývají knedlo-zelo-vepřo Číňani, když si ho po stáži u nás kuchtí zpátky doma 🙂
  Ona ta „čína“ se vyznačuje zejména rychlou přípravou ve woku, na nudličky nakrájenými potravinami (zelenina, maso), hodně typickým kořením (pěti vůní – voní to trochu jako naše perníkové), sójovou omáčkou a rýžovým octem. K tomu rýže nebo nudle… u nás snad nic tak univerzálního není, leda snad ten guláš, a tomu nikdo „maďar“ neříká, žejo.

 31. 1331
  maYda says:

  TAk on taky každej guláš není maďarskej. TAky mi někdy uniká, co přesně je guláš a kdy to je ragů a to ještě maďaři snad tvrdí, že to, čemu my říkáme guláš je ve skutečnosti perkelt.

  krom toho čína sama je oblast větší než Evropa a to podobný způsob přípravy provozují prakticky po celé východní Asii.
  Teda – na Sibiři asi ne. Což mně přivádí k otázce, jak by asi vypadají různé sibiřské kuchyně. Asi ruský vliv tam bude, ale někde v tajze se nejspíš zas tak moc neprosadil.

 32. 1332
  skimic says:

  Matzurka (20.11.2019 | 21.28)
  as „u nás snad nic tak univerzálního není,“

  jakto že není?
  A co kaťák?

 33. 1333

  Ten Putin, ten Putin…
  Nedá si pokoj a prorokuje skoro jako slepý mládenec. Ale – nemá on tak mimochodem náhodou pravdu? Stačí, aby EU přitvrdila nejen ekonomicky, ale hlavně dalším odebíráním pravomocí a bude to tu natotata.
  A ruský medvěd už na zajíčka čeká s širokým úsměvem!

 34. 1334
  AeroKarel says:

  maYda (20.11.2019 | 21.19) Já bych pojem „dělat čínu“ nebrala zeměpisně, ale jako způsob přípravy. Předpokládám, že čínskou kuchařku nemáš. Těch způsobů přípravy je dost široká škála, každý obecný pojem, jako vaření, dušení, pečení, smažení, uzení, … má spoustu variant. Víc, než „dělat čechy“.
  Matzurka (20.11.2019 | 21.28) – Rychlá příprava ve woku je nejznámější, ale zdaleka ne jediná.
  maYda (20.11.2019 | 22.01) – guláš je polívka. To, čemu se zde říká guláš, je perkelt, různé druhy gulášů jsou pouze nepřesnosti pojmenování.

 35. 1335
  Foundryman says:

  Guláš v Maďarsku je u nás gulášová polívka. Náš guláš se tam jmenuje perkelt.

 36. 1336
  Matzurka says:

  AK,
  v těch čínských fastoodech, co tu vyskakují jak houby po dešti, moc rozmanitá nabídka není….

 37. 1337
  maYda says:

  ale jo, mám, už hodně letitou, snad jsem podle toho i občas něco udělala. MAso pěti vůní, vařené v kořeněném nálevu, ale to mně moc nenadchlo. Něbo čajový vejce, ale taky nic extra, když pominu vizuální efekt. Mně v tom nejelo nějaký z těch koření, prostě tam bylo něco, co mi moc nejede

  ale já dělám to, pro čemu doma říkáme „česká čína“ Nasekat, rychle opíct ve woku ( než sjme ho měla, tak na ovbyčejný pánvi), krátce podusit s nějakým sósem a k tomu rýži. Nebo smažený rýžový nudle s tím, co dům dá. Kdybych chtěla čínskou klasiku, spíš si zajdu někam, kde ji umí, zejména u těch sofistikovanějších receptů

 38. 1338
  AeroKarel says:

  Matzurko, ve fastfoodech moc ne, ale v obyčejné české hospodě taky ne. Čínských kuchařek mám několik, včetně jedné vydané v Pekingu ….

 39. 1339
  AeroKarel says:

  MaYdo ano, česká čína. To je určitý pojem, čína ne.

 40. 1340
  maYda says:

  Hmmm, takjsme z těch gulášovejch řečí dostala chuť na segedín….

  Ale musím vyčkat, až bude kysané zelí a až bude vegoš z domu.

 41. 1341
  maYda says:

  Ale Karle, tys někoho slyšel říkat, že dělá českou čínu nebo že jdeme na českou čínu? 😀 Vždycky jen na čínu.

 42. 1342
  Zpátečník says:

  OT: Co může být zneužito, to zneužito bude.

  https://echo24.cz/a/SHpeB/prazska-policie-chce-testovat-technologii-rozpoznavani-obliceju

  K pravdolásce s dovolením později, až někdy bude více času.

 43. 1343
  maYda says:

  Já bych, s dovolením radši zůstala u tej číny…..
  I když nevím, jestli je politicky koretní a kádrově přijatelné, že mi chutná….

 44. 1344
  Simon.klein says:

  http://viditelny-macek.cz/public/kapitola.phtml?kapitola=new
  Hezká charakteristika MinChvilPrDů…..

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *