Krymské referendum

Zuzana Chlumská

 

Tak mě napadá – když Ukrajina a Západ tak neustále vykřikují, jak neuznávají Krymské referendum, že by bylo klidně možné je uspořádat znovu.

 

Stačily by tři otázky:

 

1) Přejete si, aby se Krym připojil k Ukrajině?

2) Přejete si, aby Krym byl samostatný?

3) Přejete si, aby Krym byl nadále součástí Ruské Federace?

 

Nehodící se škrtněte!

 

Otázka č.1 – Myslím, že by se těžko našel na Krymu, byť jen jediný, šílenec. Který by, po tom, co se na Ukrajině děje, ještě o něco takového stál. Snad jen „vůdce“ Krymských Tatarů Mustafa Džemilev, kterého si v Kyjevě pěstují na semínko, protože nadává na Rusko kudy chodí.

 

Otázka č.2 – Pochybuji, že by si kdokoli na Krymu přál, aby se Krym změnil v americkou vojenskou základnu. To je totiž to, oč tu běží, proč celý ten cirkus okolo, že USA si chtělo pronajmout Krym pro svou základnu na 50 let a Jaceňuk by rád podepsal. Proto hozilo Rusku, že jejich smlouva bude vypovězena!

Skutečně si někdo myslel, že tohle Putin, respektive Rusko, připustí?

A že si to obyvatelstvo Krymu neuvědomuje?

Rvačka o Krym by způsobila, že by tam nezbyl kámen na kameni!

 

Otázka č.3 – se tak nějak zodpoví sama sebou…

 

Čtvrtá možnost už totiž neexistuje!

 

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené a jeho autorem je Šumavák. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

1 828 komentářů u „Krymské referendum

 1. 1751
  ptakopysk says:

  Halle,
  víš co to je, mít před zimou doma plynovej kotel topení a venku u ventilu stojí chlap, na kterýho lidi z baráku celý léto házeli shnilý rajčata? 😉

 2. 1752
  Halladin says:

  Ptakopysku,

  vím, ale stejně mi to příjde poněkud obveselující.
  Ovšem Lukašenko se taky vyzná , a myslím si , že se prí potřepávání rukama s těmi. eU śpičkama bude královsky bavit

 3. 1753
  pasacek ze statlu says:

  1740 vis josef chtel jsem ti k tomu neco napsat. Ale nenapisi protoze by to rozpoutalo zase vasnivou diskusi s pripadnou kravou , nebo nevyjadrenou kravou ( tak to je prece spravne i kdyz ubozejsi )
  ze se to melo tyka toho brevna v oku tobe asi nemusim vysvetlovat.
  Ano jiste se to brevno najde na obou stranach ale zkus si takhle nekdy pri zehleni 🙂 vypnout nick a posuzuj pak – staci mesic ani nemusis dele.
  pak bys mozna dospel k tomu co bylo drive – slepice nebo mlikar.
  😀 kouzelna vymluva

 4. 1754
  Andy says:

  1752 Halladine, existuje diktátor, nad kterým byste obdivem neslinil? Lukašenko se vyzná, Putin nedělá chyby, ostatní jsou všichni blbí….

 5. 1755
  maYda says:

  dobrý večer,

  „co si kdo myslí o Putinovi o EU o Obamoviů

  Oprava ptakopysku, , „co si kdo myslí, že si jiní myslí …“ 🙂

  Jo, najednu nikoho nezajímalo nic než Ukrajina….Přitom se ta Ukrajina leckomu hodí jako zástěra, pod kterou unikne docela dost kulišáren, které náš život ovlivní víc. Na ejkdnu stranu to cháou, ale na druhou stranu svět je přece jen vícebarevnější.

  Je tu už přes 1700 příspěvků, nechcete někdo napsat nějakej zajímavej, vtipnej a naprosto nepolitickej úvodník? třeba humornej, když vám tu chybí humor?

 6. 1756
  nickname says:

  Dobrý večer. Polský nábytek do domu … co váží smrková šatní skříň, tolik jedna polská přihrádková 40x40x180cm. Při přenášení pozor na vypadávající sklo ve dveřích. Čím jsou dřevotřískové desky těžší, tím jsou křehčí.
  PS: nic proti našim severním sousedům, kvalita je dána cenou.

  Můj „ideální“ nábytek by byl z masivu, případně z laťovek, právě jako šatní skříně z dvacátých-třicátých let. Prodává to někdo za rozumnou cenu? Např. ložnice bez lože – stolky, skříňky, skříně – v pěticiferné výši? Jitona je drahá.

  Ad nálada (na blogu). Každý prochází nějakými potížemi, zkouší jestli se mu třeba i dostane povzbuzení, podpory, a nakonec přichází na to, že bojuje (především) každý sám za sebe. Viz poslední dfens.

 7. 1757
  skimic says:

  Dobrý večer,
  Břeťo – suchý dotaz – on má Tomáš H nebo Jirka-p ban?

 8. 1758
  nickname says:

  Ad humor. Sleduji všechny pohromy, které na nás chystá Babiš, resp. vláda. Zdražení energií (uhlí). Pronásledování živnostníků, podnikatelů pro marginální částky. Přiznané hodnocení finančních úřadů podle „výkonnosti“ – dovybraných daní. Nemám sílu o nich psát, připadal bych si jako „černá kronika“. Situace na východě, kromě trápení s naší vládou, skutečně humoru brání.

 9. 1759
  ptakopysk says:

  maYdo,
  humornej úvodník? Kdy? Za chvíli v bedně začíná Jackie Chan 🙂
  a taky brutální nářez z Norska: „… Do vesnice přijíždí Jonas, Agnesin přítel, který pochopí, že mezi Agnes a Kristianem se něco stalo. Po narozeninové párty Jonas odjíždí zpátky domů. Agnes se dozvídá od Luisy, že je smrtelně nemocná a že jí nechce bránit ve společném životě s Kristianem. Zmatená Agnes chce z fjordů okamžitě odjet, když v tom jí volá Kristian, že nemůže nikde sehnat Luisu….“
  To se prostě nedají psát úvodníky 😀 😀 😀

 10. 1760
  Halladin says:

  andy ,

  Lukašenko prostě schopnej je . Drží se u moci už hodné dlouho, a Bělorusové mu to většinově furt žerou.
  No a to pobavení nad tím, že EU and Company nyní pojedou do Minsku , aby si potřepali rukou s někým, na koho dlouhá léta dštili síru , Mi budete muset odpustit.
  Anebo taky ne 🙂

 11. 1761
  maYda says:

  Proboha, ptakopysku, co to je, ten norskej nářez????

  Ale chápu, že mezi tímhle a Charlie Chanem je těžká volba……To jednoho fakt přejde humor….

  ještě dávají na jedničce Mezi supy 😀

 12. 1762
  pasacek ze statlu says:

  1758 nickname ja myslim ze rubikon byl davno prekrocen, kaloskem , necasem , babisem , sobotkou ….. jakoukoliv pateri.

  ed je to jen na soustruznikovi , zednikovi 😀 jak se zvladnou vyrovnat a i za socialismu se zvladla seda ekonomika.

 13. 1763
  Andy says:

  1760 – kolik Bělorusů znáte osobně a dostatečně na to, abyste věděl, co mu žerou ochotně a co žerou ze strachu?
  Ono my jsme taky vypadali pro nezúčastněné pozorovatele, že žerem normalizaci…

  Nejde o odpouštění, radujte se nad čím chcete, je to vaše právo, mé je zas nad tím vaším setrvalým nadšením pro tuhle sortu lidí ohrnovat nos.

 14. 1764
  dvd says:

  Jen několik poznámek:
  Výroková logika byla již probrána, nemusím tedy snad již nic přidávat.
  V Německu 1000 € na hlavu a měsíc („čistá ruka“) umožní celkem slušný život. Ovšem bydlet musíte v Halle, Erfurtu či Saarbrückenu (abych se neomezil na Ossiland) a nikoliv v Mnichově či Frankfurtu (rozumí se nad Mohanem).
  Německé daně z příjmu: základní sazba (resp. sazby) je více méně zálohová. I prostý zaměstnanec má ale právo na daňově uznatelné¨náklady, např. na cestu do zaměstnání, nákup odborné literatury atp. Hlavně si pak může odečíst náklady na daňového poradce, protože ho bude potřebovat. Berňák bývá někdy hodně akurátní až protivný. Máte-li tzv. druhé bydliště, může chtít, abyste prokázali, že tam jezdíte, takže – když se tak berní ouředník rozhodne – musíte doložit jízdenky z vlaku/autobusu či účtenky z benzinky. Základní rozdíl mezi českými a německými daněmi tu ale už uvedla Andy: rozdíl je v tom co za ně dostávám.

 15. 1765
  Dana says:

  No já právě moc veselé myšlenky nemám. Před chvíli dozněl umíráček za bývalého děkana zdejší farnosti. Zemřel v požehnaném věku 90. let. Dalo by se o něm napsat hodně, ovlivnil jak život vesnice, tak v určitých chvílích i můj – ač nejsem praktikující věřící a do kostela chodím jen když je mše za zemřelé příbuzné. Nicméně byly chvíle, kdy mi dost pomohl, třeba jen že dokázal přinutit člověka mluvit a on poslouchat. Tak – budiž mu země lehká, ať odpočívá vpokoji a světlo věčné ať mu svítí …

 16. 1766
  Halladin says:

  Andy , vycházím z článků z našeho tisku .Vicekrát v nich bylo ( s lítostî) konstatováno, že popularita Lukašenka, zvláště na venkově je vysoká.
  No ,jelikož maj Bélorusové pod nosem Ukrajinu, a ekonomicky jsou na tomo hodné líp, tak se nedivím:-)

 17. 1767
  skimic says:

  Andy
  já se tam občas vyskytuji ale mohu potvrdit, že sentimeny jdou stranou když jde o linii Klaipeda-Kaunas-Minsk-Gomel a formálně přes Rusko na východ Ukrajiny.
  To odedávna existuje a místní šaškové to respektují,
  Lukašenko teď nikoho nezajímá a tak si otírá rukávem čelo. Ukrajina zajímá všechny a tak je to na houby s pojištěním dopravy. Drahý odevšad. Putin má problém s financováním Krymu, hrůzu z Ukrajiny a je nas.anej ze sibiřských oligarchů. Oni mají prachy a už mu to nežerou. Tak nechal přes víkend zavřít pár aktivistů. Toho typu, co touží být zavření. Varování.
  Ale – v zásadě – všechno furt funguje. Věci se vyměňujé za věci a nebo přinejhorším za peníze. A to je pak dražší protože kurs a pojištění.
  Konec reportu.

 18. 1768
  Andy says:

  Aha. No, když vám to stačí…nemůžu kontrovat opačnými informacemi, na druhou stranu portfolio tisku, které jste sledoval a komentoval hovořilo samo za sebe…ale možná už jste změnil vkus:)
  Stejně je zajímavé, že ten proruský ukrajinský Janukovič nedokázal zbavit Ukrajinu bídy a korupce, že?

 19. 1769
  skimic says:

  promiňte Andy. Vkus mám stále stejný.

 20. 1770
  Andy says:

  Díky za info, Skimici. Jeden…no, člověk popsal tento týden: prolezl pár obchodů a nákupních center, důvěrně známých z dob svého pobytu. Je to síla. Oddělení lahůdek zejí prázdnotou, cudně zakrytou zarovnáním jedním, dvěma druhy běloruských sýrů a dálněvýchodních rybích konzerv, ale těžce se vyprázdnila i oddělení mas a uzenin, mléčných výrobků, cukrovinek, konzervovaných potravin a polotovarů a rybích výrobků. Prošel jsem obchody v rozmezí od Пятёрочки přes Перекрёсток po Окей a nakouknul jsem i do luxusního Гастрономъ – všude plus minus totéž, liší se jen cenová hladina. Na Putina jsou neskutečně nasraní všichni, od lidí u linky po vysoce postavené manažery – ceny za poslední týden vyletěly skoro o čtvrtinu prakticky na všechno. Netýká se to jen jídla, ale i oblečení, drogerie, elektra, bot… Lidi si začínají dělat zásoby a skupovat zboží na zlé časy. – konec citátu

 21. 1771

  [1746] Tak mě napadlo, jestli ještě existuje varianta sestřelení malaj(sij)ského letadla, která tady nebyla ani nastolana, ani vyvrácena, že by to nakonec byla ta pravá. Třeba mimozemšťani, laserový dělo, hypnóza, nebo něco takovýho.

 22. 1772
  Andy says:

  1769 psala jsem to Halladinovi…zapomněla jsem přesně označit adresáta, pardon.

 23. 1773
  Andy says:

  1771 – mně se nejvíc líbila teorie, že to sestřelené je vlastně to předtím ztracené…gigantický pojišťovací podvod.

 24. 1774
  dvd says:

  Onehdy jsem tu dával odkaz na SpiegelOnLine stran onoho rozstříleného (sic) ruského transportu. Už včera večer snad nebyl německý žurnalista, který by tomu věřil. Situace se opakovala i s tím rozstříleným (sic) transportem uprchlíků. Cestou z Bavor do Čech jsem poslouchal různá německá rádia: vždy byl citován ukrajinský plk.Lysenko a pak následovala poznámka, že žádné nezávislé zdroje tuto zprávu nepotvrdily. Ona zpráva sama byla poněkud nekonkretní – po domyšlení by znamenala, že oni povstalci rozstříleli své vlastní lidi. A protože po prvním incidentu se někteří zahraniční reportéři marně pídíli po té rozstřílené vojenské technice, tak bylo zřejmé, že se teď budou ptát po těch rozstřílených mrtvolách. Takže už jsou tu i ty mrtvoly; pravda ve válce obecně a v občanské válce zvláště nejde o nedostatkový materiál. –Jsem zajedno s názorem, že lžou všichni: RF, UA, EU i USA. Nepříjemně mne však překvapuje, že zatímco RF v tom projevuje dlouholetou profesionální tradici, tak ti ostatní vypadají v kontrastu s tím jako banda amatérů.

 25. 1775

  [1755] Začal jsem psát strašně nudnej úvod do logiky. Ale jde mi to jako psovi pastva. Dopíšu-li aspoň první díl, pošlu ho panu domácímu.
  Disclaimer: Výše uvedené nemůže být chápáno jako slib a vymáháno jakoukoli cestou.

 26. 1776
  Foundryman says:

  Andy, já už to tu psal víckrát – nejde, prostě NEJDE poměřovat Bělorusko, Ukrajinu nebo Rusko evropskými měřítky. Těm lidem tam je daleko milejší diktátor, který je nechá dýchat a u kterého vědí, na čem jsou, než nevypočitatelná „demokracie“.
  Je to stejné, jako třeba posuzovat evropskýma očima Čínu. Naše hlavy pomazané mají plnou hubu lidských práv v Číně, ale obávám se, že Číňané to vidí naprosto odlišně.
  Nakonec, Čína je jediná říše, která přežila říši babylonskou, perskou, egyptskou, Řecko, Impérium Romanum, Svatou říši římskou národa německého a mám dojem, že přežije i USA a EU.

 27. 1777
  maYda says:

  No, tak abychom se nebavili jen o politice – dnes jsem si nafotila krásná secesní vitrážová okna n- viz odkaz.

  Jestlipak uhodnete, kde?

  http://maydaa.rajce.idnes.cz/Okno/#

 28. 1778
  Andy says:

  1776 ale jistě, Foundrymane, ostatně to samé jsem nejednou psala i já…ale tím spíš bychom snad měli tíhnout spíš k tomu, co nám je blízké a nesnažit se pořád ( ale ono to není tak dlouho a velkou vinu na tom mají ti naši předci z devatenáctého a dvacátého století) sbratřovat se se zcela nekompatibilními národy…čímž neříkám s nimi furt válčit, ale ani se nevidět jako stejná krevní skupina.

 29. 1779
  skimic says:

  2 Andy
  o nic nejde. Jsem asi zbytečně vyjel kvůli tomu portfoliu tisku, které jsem si vztáhl na sebe.
  V zásadě nevím o který region se Vám jedná. V Minsku to na hlavní třídě a v okolí nádraží a JEHO sídla neuvidíte. Už na periferii ve vzdálenosti třeba Žižkov je ale bída. Gomel je OK ale na periferii.. Kamionovou dopravu mezi Evropou a Ruskem dělají Bělorusové pod některým z místních oligarchů. Dělají to co nikdo nechce a když je zadrží Poláci Litevci nebo Rusáci jdou do lochu.
  Říkají o nich, že jsou vidláci. Mají pravdu. Jsou to děsní vidláci a snaží se přežít. Já jim to nevyčítám. Někteří dokonce mají i ukončenou základku a umí psát běloruštinou. Malý rozdíl ve srovnání s ukrajinštinou ale i tak se snaží. Mají tam vidlácké rodiny už staletí. Přežili války a holokausty. Nikdy bych si netroufl je zesměšňovat jakkoliv bych s nimi na dovču nejel.
  Mi to vadí, když někdo ohrnuje nos nad někým kdo shodou okolností žije na opovrhovaném teritoriu.

 30. 1780
  Foundryman says:

  Andy, no především bychom jim neměli cpát náš (v posledních letech poněkud přiblblý) systém. Nakonec, celá ta patálie vznikla v důsledku asociační dohody. Stejným způsobem se povedlo v Turecku úspěšně nainstalovat islamisty a zlikvidovat všechny, kdo garantovali sekulární stát, bez problémů spolupracovali s Izraelem a hlásili se k NATO.
  Poněkud sebevražedný způsob provozování zahraniční politiky.
  Ohrožuje nás Lukašenko? Ohrožoval nás Janukovyč? Tak proč se do nich, prokristapána, montujeme?

 31. 1781
  Rput says:

  >>dvd – kdyby bylo amatérské jen to lhaní, ale oni se v tom plácaj jak nudle v bandasce. Tak zoufalá politická squadra už v Evropě nebyla snad od 30-tých let!

 32. 1782
  skimic says:

  Foundry
  protože třeba zrovna Lukašenko je takový …, že nechal zpočátku privatizovat lidi s universitním vzděláním ale buďto humanitního typu nebo geodety atp.
  Havloidy. Reakce byli tvrďoši z východu. Další extrém.
  Někdy si o tom můžeme popovídat.
  Je to politování hodné.

 33. 1783
  Foundryman says:

  Skimici, přesně. Nejvíc mě sere ta bohorovná povýšenost vůči ruským (běloruským, ukrajinským) primitivům, kterým osvícenci typu Schwarzenberga, Ashtonové, Barrosa a podobně přinášejí civilizaci.

 34. 1784
  Rput says:

  Foundry 1780 – protože „nová levice“ podlehla dojmu, že všechno co bylo je špatně a že oni jediní vědí jak na to! A tak kecaj do života všude a všem!

 35. 1785
  Foundryman says:

  Skimici, to může být. Nepokládám Lukašenka za svatého, ale kde v sobě bere ta naše banda debilů tu drzost, cítit se soudcem Bělorusů (Ukrajinců, Rusů, Turků, Syřanů atd. atd.)?
  Vojáci v Turecku a Mubarak v Egyptě byla ta nejlepší možná konstelace pro celkem spokojenou koexistenci s židovsko-křesťanskou civilizací.
  Ale ne, profesionální permanentní jakobíni to museli rozvrtat. A teď se ze všech sil snaží rozvrtat i východní Evropu.

 36. 1786
  skimic says:

  jejda, Foundry,
  já bych nechtěl paušalizovat. Třeba teď jsem se dopustil poznámky o Bělorusku, jeho severo západu, jihovýchodu, mezinárodním obchodu, chudácích vidlácích a Lukašenkovi v počátcích a skoro konci jeho kariéry.
  Ukrajinu, podle toho kterou máš na mysli si necháme na jindy 🙂

 37. 1787
  AeroKarel says:

  (1724) Pochopitelně nemusíme. Ale, raději žiji v evropské toleranci než v muslimské.
  (1748) Jméno Haas klidně vyslovím či napíšu, ale doufám, že není povinné s ním souhlasit. Obávám se, že alespoň ve svém posledním výplodu přehání podobně jako stoupenci moudré politiky soudruhů z Brusele a Obamy, jen s opačným znaménkem.
  (1754) Odhadl bych, že nenajde sympatie pro nejpřínosnějšího z nich, Pinocheta.
  )1774) Poslední věta velmi přesná. 😛
  (1780) Nepřeceňuješ poněkud možnosti či schopnosti „nás“? Já to pořád vidím hlavně na místní tamní problém, s občasným místním nevýznamným přicmrndnutím. „Montuje se“ kdekdo do kdekoho, to je holt politika. Blbá, ale ne neobvyklá. Takový Putin se „montuje“ také, IMHO více.

 38. 1788
  skimic says:

  Wow! no a tedy i ten širší geografický výhled v 1786, pokud se neurazíš 🙂 To tak rozmáchle neumím, ale per partes a s eventuelně vlastní zkušeností ano.

 39. 1789
  AeroKarel says:

  (1785)“Vojáci v Turecku a Mubarak v Egyptě….“ Myslíš, že by to ti naši pitomci dokázali? Že to tam neprasklo zevnitř? Jako když Havel sklidil pověst hrobaře našeho zbrojního průmyslu, který chcípl na mnohem prozaičtější důvody?
  Jmenovitě v Turecku Erdogan zařídil (pokud ne, šikovně to předstírá) ekonomický značný růst. Je pak div, že je podporován místními i v boji proti vojákům?

 40. 1790
  Andy says:

  1780 – nemohu se rozhodnout, zda je to kvůli té bohorovnosti nebo kvůli geopolitickému vlivu. To druhé bych nejen dokázala odpustit, ale i s tím souhlasit. Jenže bohužel asi platí ten první případ.

 41. 1791
  maYda says:

  foundry, 🙂

  ano, přesně tohle mně sere taky.

  V nějakém literárním díle jsem se setkala s postavou misionáře, v podstatě pro děj okrajovou, který zaníceně mluvil o přinášení pochodně kultury nahým divochám. Někdy tu pochodeň přímo vidím, jak ji třímá nějaká ta osvícená pravice.

  Aź už jde o baronku Ashtonovou nebo ségru naší sousedky.

 42. 1792
  maYda says:

  OT – zkoušel jste někdo to Honzovo udělátko montovat na safari? Nějak v tom tápu….

  i když mám dojem, Karle, že by sis to měl nainstalovat hlaně Ty 🙂

 43. 1793
  AeroKarel says:

  Já? Mně nic nesere. Co by mně vadilo hledat, to nečtu.
  Pokud by něco fungovalo automaticky, bez velké námahy, proč ne. Když ale o tom Honza posledně psal, nevypadalo to na jednoduché fungování.

 44. 1794
  Foundryman says:

  Aerovko, likvidaci vojáků si dala EU jako nepřekročitelnou podmínku dalšího jednání s Tureckem.
  Erdogan v Turecku nezařidil nic. Turecko hospodářsky roste díky stejnému mechanismu, který pomohl nám v 90. letech. Komparativní výhody. Pokud jich využijí, dokud jsou, budou na tom dobře. Jsem však v tomto ohledu spíše skeptik.
  Jen tak mimochodem, po tolika letech osvěty mě udivuje, že můžeš napsat „politik zařídil ekonomický růst“ 🙂

 45. 1795
  maYda says:

  Já jsem měla dojem, že by to automaticky fungovat mělo, ale zatím se mi to nepovedo ani nainstalovat, natož rozchodit.

 46. 1796
  Dana says:

  Jedna OT – za 20 minut začíná na ČT2 film, který je pro mne srdeční záležitost a asi nejlepší film. Už proto, že scénář napsal Jiří Křižan. Tichá bolest.

 47. 1797
  AeroKarel says:

  (1794) Jo, to si EU dala. Jenže víš, jak to s tím jednáním je, obě strany už na to prakticky serou. Erdogan likviduje vojáky jako konkurenci, ne na povel EU. A nejen vojáky, i policajty a justici. Ty komparativní výhody mělo Turecko i za vojáků, ale růst byl (pokud byl) podstatně nižší. Pokud přišel až s Erdoganem úplnou shodou okolností, má prostě + bez zasloužení, které mu ale Turci přičítají, viz volby.
  že můžeš napsat “politik zařídil ekonomický růst”
  Možná jsem se blbě vyjádřil, to máš pravdu. Každopádně růst přišel s ním a vykládej pak voličům (a nejen tureckým), že za to může něco jiného.

 48. 1798
  Halladin says:

  Maydo

  obávám se , že adaptovat udělátko z Woken na Apple bude ponékud komplikované

 49. 1799
  Foundryman says:

  Aerovko, ten mechanismus byl úplně stejný, jako na Ukrajině. EU si dala podmínku, zařídila náležitou publicitu a vnitropolitický tlak udělal svoje. Ovšem především díky předchozímu dlouholetému vývoji za poměrně liberálního vojenského režimu byla turecká ekonomika kompatibilní s evropskou a mohla pádu celních bariér využít. To jest, za Erdogana jsou inkasovány výnosy potenciálu vytvořeného vojenskou vládou.

 50. 1800
  Rput says:

  A Lukašenko už taky přišel na to, jak se „přiblížit“ EU:

  …Běloruský prezident Alexandr Lukašenko totiž dává najevo, že embargo vyhlášené Ruskem na dovoz ze Západu je „jeho problém“. „Je třeba si uvědomit, že oni uzavřeli svůj trh, ale my jsme závazek uzavřít vnitřní trh nepřijali. Můžeme dovážet věci z libovolného místa na planetě,“ prohlásil.
  A hned přidal návod. „Je třeba dovézt, zpracovat a prodávat dál,“ vyzval. Současně ale varoval, že je třeba dávat si pozor, aby to nebilo příliš do očí a Rusové se nenaštvali, že se „chováme v rozporu s jejich politikou“…
  …Lukašenko se navíc už od počátku ukrajinské krize chová velice nezávisle na Moskvě. Na rozdíl od Putina uznal „popřevratovou“ vládu v Kyjevu, nepodpořil ruskou anexi Krymu a snaží ve vystupovat jako prostředník nejen mezi Ruskem a Ukrajinou, ale i Ruskem a Západem…
  Zdroj: http://zpravy.idnes.cz/do-ruska-dal-proudi-polska-jablka-ale-prevlekla-se-za-beloruska-p7d-/zahranicni.aspx?c=A140819_122336_zahranicni_jpl#utm_source=sph.idnes&utm_medium=richtext&utm_content=clanek-box

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *