Letná – pátý pražský kopec

Přednáška se koná ve středu 25. 6. 2014 v 17 hod.

 

 

 

1 491 komentářů u „Letná – pátý pražský kopec

 1. Martine 🙂

  To, že je to přeloženo blbě , poznám i bez kontroly anglického originálu.

  Sojuz nikdy neexportoval obilí do USA, naopak každý rok dovážel.
  Obilí vyvážejí Rusové až teď, a hodně, kromě roku 2010, kdy bylo v Rusku největší sucho za 130 let, a Putin export zakázal.

 2. Schumi, agentura má mizerný produkt, mizerné zaměstnance a mizerné služby. Za to všechno vybírá výpalné (plátce nemá protiplnění) v exkluzivní výši. A nestačí to, takže si agentura na svoji mizernou činnost musí ještě půjčovat.
  Každá korporace, ale každý pekař nebo řezník, už by dávno “šel světem” a nikdo by ho nelitoval. Protože je idiot, který má mizerný produkt, mizerné zaměstnance a mizerné služby a žádá za to strašlivé peníze. Jdeme to koupit jinam a on se s tím vyfotí.
  Přijde na agenturu a mávnutím kouzelného proutku, je to jinak. Mít mizernou agenturu, platit ji za mizerný produkt, vydržovat mizerné zaměstnance atd. je v pohodě, protože alternativa je horší. Jinde mají agentury ještě horší než je ta naše – Obama, Putin, Merkelová.
  Rodiče našich prarodičů se usmívali, když šli do Velké války za agenturu. Naše generace se usmívá, když financuje agenturu. Jim ponechali majetky a vzali si životy. Nám ponechali životy a berou si majetky.

 3. Nechápu, proč by měla mít památkářka konflikt zájmu. Od té doby, co máme EU, je to soulad zájmu. Když ministr financí, který má firmy, pobírající patnáct miliard dotací a nařízených odběrů spojených se zdražením (benzin, nafta), může, proč by nemohla obyčejná památkářka? Dokonce snad už mimo úřad, jen s dobrými kontakty a váženými názory u radnic. A dotace nikdy neslouží těm, v jejichž jménu jsou poskytovány. Z ekologických dotací nemá konečný spotřebitel ani levnější pohonné hmoty, ani kvalitnější a dokonce ani ne ekologii méně zatěžující pohonné hmoty, energie a tak. Vždy jen víc platí.

  Ale to platí i pro příjemce dotací větších, představte si, že dostanete dotace, poté, ač jste uvěřili nějaké agentuře, že to je to správné, že zrovna sem, do místa, které ani není na mapě, přijedou lidi, aby se obdivovali tomu, jak jste to spravili, seženou vám na to dotaci, takže i přidělující úředníci zastupující Brusel to vyhodnotí, že je to dobrý a životaschopný projekt (zámek, farma, aquacentrum a tak). Vy do toho dáte svých třicet procent, postaví se to, a ukáže se, že lidi nejezdí nebo jezdí jen zpočátku. Představte si, že jste takový herec a najednou ze zbytku peněz, co vám zbyly po kofinancování, platíte provoz prázdného ranče, zámku a tak, zaměstnanci chtějí peníze, dobytek chce žrát, elektrárny chtějí platit i dodavatelé zkaženého jídla chtějí platit.
  Zadlužíte se, zkrachujete, je vám předepsáno vrácení dotací, úředníci, kteří to schválili, místo, aby platili za to, že schválili zjevně špatný produkt, berou dál peníze za vymáhání vrácení dotace, kterou zjevně špatně vyhodnotili. Agentura, která vám to doporučila a za peníze sepsala projekt, který přes své konexe protlačila, taky nic neplatí, naopak se připojí k žalobě proti vám jako věřitel. Kolik lidí už naletělo, kolik obcí má “centra” která jen financují a stěží provozují a nebo už ani to ne. Jen platí a budou platit.

  Jste chudí a zadlužení, lidi vás pomlouvají, že jste ta vyžírka dotací, úředníci dál v pohodě přidělují, agentury zprostředkovávají, stavební firmy jsou už jinde. Lidi zapomenou na to místo, kde nikdy nic nebylo, dnes je to známé jako místo, kde jste vy podváděli a čekali, že se z něj stane střed světa.

  A EU se chlubí, kolik dotací vám “dali”.

  Pak se na to zapomene, protože přijdou další skandály se zneuživately dotací, akorát vy se z toho už nikdy nevymotáte.

  Bohulibý cyklus.
  No a já tady říkám, že bez souladu zájmů, jako má Babiš, to tak dopadne vždycky.
  A dál říkám, že dotace jsou jen jiné jméno korupce a velmi často zvýhodněn není konečný příjemce dotace, ale lidé v procesu dotování, jako jsou agentury, stavební firmy, městští a jiní úředníci.

 4. Ahoj! Jurape, to ještě nemáš celé…
  Pokud Ti úředníci nařídí vrátit dotace, následuje vzápětí za tím od MF sankční penále za “neoprávněné užití dotací” ve výši O,1% denně ( ne, to není překlep) za tři roky zpět (nebo za dobu od poskytnutí do žádosti o navrácení – ale to je vždy déle než tři roky), takže vracíš více než dvojnásobek poskytnutého…
  A mezi tím nesmíš 5 let prerušit nebo ukončit činnost, natož zbankrotovat.

 5. Tak Slonková v MfD končí. Ovšem zajímavé je porovnat tuto zprávu ve dvou zpravodajstvích: 1. Novinky: http://www.novinky.cz/domaci/340852-slonkova-jako-sefredaktorka-mfd-skoncila-nahradi-ji-plesl.html a 2. Babišův iDnes:http://zpravy.idnes.cz/sabina-slonkova-mf-dnes-0vz-/domaci.aspx?c=A140630_135102_domaci_hro#utm_source=sph.idnes&utm_medium=richtext&utm_content=top6. Komu věřit? Po včerejších OVM, kde minfin vystupoval jako kovaný politik nejdinosaurovatějšího ražení, se nedivím.

 6. 😀 Poezie všedního dne:

  Vida jak ten Babiš hluboko klesl,
  Vyhodil Slonkovou, nahradí ji Plesl…

  Upřímně řečeno, u novin které nečtu ani nekupuji, je mi celkem jedno, kdo je neřídí.

  Vidím to na běžné každoroční kolečko šéfredaktorů, z novin do novin.
  Na podzim vyjde inzerát:
  Kdo ještě nebyl šéfredaktorem Mladé fronty, nechť se dostaví… 😉

 7. Hele, Šumaváku, že ty nečteš některé noviny neznamená, že je nečte spousta jiných. Mě spíš zaujal ten důvod odchodu Slonkové, jak jej uvádí Novinky a babišovo MfD. Asi je čas obnovit si umění čtení mezi řádky.

 8. Tak pan Pohunek z kauzy manevrů schlachtkomanda u Straků byl zprosten soudem vod stihani. . .
  Kde asi soudruh prokurvatorista ze Syrečkova udelal chybu . . .?
  Fasujou tyhle šarže taky sluzebni browning? Zeby mohl vedet, k cemu ho pouzit, jak radil ten generalobrst, co si hoSvejk spletl s prokuristou Pulkrabkem z banky Slavie. . .

 9. Toho Plesla si z Lidovek pamatuji jako dost nadšence. Protože nečtu Týden, nevím, pro co je nadchnut momentálně.

 10. Mně by připadalo logičtější stíhat toho Pohunka, který dělal co neměl, než Nagyovou, která těžko mohla zneužít co neměla.

 11. “Toho Plesla si z Lidovek pamatuji jako dost nadšence. Protože nečtu Týden, nevím, pro co je nadchnut momentálně”

  Nejspíš pro Babiše, proto byl najat.

 12. No, kdyby (nedejbůh)mne přišla zatýkat česká policie bez účasti nejméně dvanácti svalnatých Rambů v kuklách a s beranidly , tak se budu cítit nějak méněcenně 😕

 13. Dovolil bych si parafrázovat Karla Marxe:
  Situace českých žalobců se opakuje dvakrát: jednou jako tragedie (Urválek), podruhé jako fraška (Ištván).

 14. (1470) No, nějak se mu to, hochovi snaživému, bortí.
  A já se bortím do postele, za účelem četby.

 15. Ale ono to už tiskem proběhlo. Ten Pohůnek nedomlouval sledování bývalé paní premierové, ten dostal příkaz od těch dvou zbývajících stíhaných vojáků, co byli jeho nadřízení, paní premierovou zpravodajsky “kontrašpionážně pokrýt”, protože bylo “podezření”, že je sledovaná (že je “zájmovou osobou” nějakých agentů, kteří ji “rozpracovávají”. No a důsledné “pokrytí”, které může vyloučit to, že je sledovaná a v případě že je sledovaná, zmařit “její rozpracování”, se neobejde bez soustavného sledování s kým se stýká, kam chodí, s kým mluví a to i přes aparáty všeho druhu a tak, což je přesně to samé, co sledování.
  Takže on ji “kontrašpionážně kryl”, což vojenská kotrarozvědka může a nesledoval, což nesmí. Protože sledovat občana a zejména civilního, vojenská kontrarozvědka nesmí, ale bránit agošům, aby si “rozpracovávali” manželky premierů, no to je přesně to, co dělat kontrarozvědka má. A ti jeho nadřízení měli pro paní budoucí bývalopremierovou vše, co po nich chtěla.
  Takže já si myslím, že ten Pohůnek byl osvobozen podle práva.

  já vím, že ta slova v úvozovkách jsou v těchto souvislostech velmi srandovní, ale oni je fakt používají.

 16. No, mně by jako daňového poplatníka hlavně zajímalo, co vyfasuje organisovaná zločinecká skupina “Ištván, Šlachta a spol.” za to plácání prknem do rybníka, nasazení stovek policistů, shození legitimně zvolené vlády (bez ohledu na to, jak debilní vláda to byla), bezdůvodné držení buhví kolika lidí ve vazbě apod.

  Je to na hodinovou výpověď ? Mastnou pokutu ? Zneužití pravomoci ? Velezrada a následně cigareta a kulka za úsvitu ?
  Nebo tihle lidé mají koule na to, aby si objednali sklenku koňaku a pistoli s jedním nábojem ?

  V mnoha civilisovaných zemích by se počínání těch dementů vykládalo, zcela v souladu se zákonem, jako (částečně úspěšný) pokus o puč a podle toho by bylo s dotyčnými naloženo. Většinou bez větších průtahů…

  Nechci působit jako škarohlíd, ale když to tak vidím, tak si nemohu než povzdechnout “Zlatá léta devadesátá, kdy OČTŘ odkládaly i loupežné vraždy”. Alespoň neprudily a bylo to řádově lacinější…

 17. Hmmm, Juro – 1474 – a co vlastně ty na případ Nagyová-Nečasová a spol?
  Měli by mít státní zástupci odpovědnost za svou práci? Co vlastně je jejich práce? Kde je hranice mezi stíháním trestných činů a zasahováním do politiky?
  Karle – kolem baráku mám na povrchu mokro. Mám ale dojem, že dnešní a včerejší deště žádnou změnu stavu spodních vod zatím nezpůsobily a nedotkly se jej. Což ovšem nelze říct o části střechy mého hradu. Pohříchu, jde o tu část, kterou před nedávnem skupina odborníků, kteří na to dokonce mají živnostenský list, opravovala. Kbelík to zatím jistí.

 18. Podle mě by měl být ten šéf vojenských kontrášů potrestán přísněji než kázensky.
  On má přijímat jen úkoly zadané mu vládou, které mu tlumočí ministr obrany.
  Všichni měli být kázeňsky potrestáni za to, že policajti a st. zástupce přišli na to, co vůbec dělali. (Oni jsou vojenská tajná služba a tohle je jejich velká ostuda, že si nějací policajti a prokurátoři probírají jejich činnost.)

  Co se prokurátorů týče, mám už posledních pár let, že by měli stíhat zločince a nedělat politiku. V politice je už magorů a neschopných dost i bez nich.

  Jinak ovšem respektuju výsledky voleb a referend a máme, co jsme si vybrali. Jak jsme zvolili, takovou vládu máme, takové ministry spravedlnosti máme, takové mediální hvězdy mezi prokurátory máme.

  Většina státních zástupců maká na zločincích a ani je nenapadne plést se do politiky, lézt do novin a předvádět své komunikační neschopnosti v televizi. Práce mají i bez toho nad hlavu.
  Ale doba, media a voliči si přejí své prokurátorské hvězdy a své záznamy se zatýkání politiků a jejich metres. Tak je mají. Mají Kataniho v sukni i zjevně schizoidního žalobce na politiky. A chodit zatýkat se slovy, “tak už půjdem” se dnes nosí akorát tak ve Vraždách z Midsomeru. Protiteroristická jednotka v neprůstřelných vestách, kevlarových přilbách, zamaskovaná a ze samopaly vedoucí jednu ženskou v řetězech je efektnější. Lid řve nadšením.

  Je to i v jiných oborech lidské činnosti. Není každý fotbalista Řepka. A nelze podle Řepky posuzovat, jaký je fotbal.

 19. k tomu fotbalu
  každý zápas na MS slyším čtvrtníčka s lábusem: ti kluci opálení … nás sfouknou jako svíčku

 20. Dobré ránko!

  Což takhle opatřit Dienstbierovi nějakou babu? Nejlépe zadluženou Romku, aby taky nějak přispěl k plošnému odlužení kikánů!
  Připouštím, že nápad je boží a chápu, že budou volby, jen se obávám s čím ještě ten magor do voleb přijde a třeba by ho nějaká do té doby zabavila! 😀
  http://www.bezpolitickekorektnosti.cz/?p=23806

 21. Dobré zas ráno… 2 jura-p ad 1474 – známej na vesnici měl plemennýho psa a za úplatu ho nechával pokrývat hárající feny. Přišel si tak na docela slušný peníze. Takže si to kontrašpionážní pokrývání velmi živě představuji…

 22. Dobrý den.
  Také jsem byl dotační vyžírka. Možná teď budu školen v rámci “Vzdělávejte se pro růst”. Juro, dobře jste to napsal. Šumaváku, správně doplnil.
  Důležité, nejdůležitější, je dodržet formální stránku dotací.

  http://www.ceska-justice.cz/2014/06/tomas-brichacek-kde-tecou-eura-proudem-bude-vzdy-kvest-kriminalita/
  Návrh europrokurátora, který bude rozkrývat dotační podvody.

  1471: Rputi: Do chalífátu počítají Slovensko, asi Moravu.

 23. No, mám pocit, že na tej mapě chybí kus Francie… Jednak celej jih Francie už je prakticky kozomrdskej, druhák Karel Martel zastavil kozomrdy teprve u Tours a Poitiers, tedy fakticky kousek od Paříže… Ostatně si myslím, že Francie tuto změnu jen uvítá… Jak vidno z oblasti Irák-Írán-Sýrie atd., jedná se o milé, usměvavé lidi, navzájem se milující láskou vpravdě křesťanskou. Dyť i sama vopice je nadšeně podporuje… Její brácha jim tam bačuje, tak co by ho vopice nepodpořila…

 24. K tomu kalifátu snad jen tolik, že pokrokoví lidé ve Španělích propagují zákaz pojmu “reconquista” pro vytlačování islámu z Pyrenejského poloostrova, neboť to vlastně byla “conquista”. Ale nedávno mi kdosi tvrdil, že tento politicko korektní pojem je již ve španělském školství zaveden oficiálně.

 25. maYdo, no právě! Může předstírat, že je nejen žena, ale ještě lesba!
  A hlasy budou jistý! 😀

 26. dvd: Pod dojmem románů jsem si myslel, že na Martinsbergu (stejně jako Türkenfeld směr Lindau) byl sv. Martin, ale opět šlo jen o shodu jmen. Jak říká mayda, všechno jsou jen kozí kosti.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *