Memoriál Pavla Kočího

Zdravím všechny,

blíží se Pavlovo výročí. Loni memoriál nebyl, dohodli jsme se, Kocour s Modrým ptákem, že takhle to nejde dál a na letošním memoriálu budeme minimálně my dva – kdo se k nám přidá? – dejte vědet, kvůli případné rezervaci, kdyby nás bylo moc. Dejte vědět i těm, na které jsem zapomněl / ztratil mail.

Termín: 15. listopadu 2021 (to jest ode dneška za 6 dní!).

Místo: pravděpodobně u Pivoje, ještě dáme vědět. Čas bude součástí “dáme vědět”.

PS.
tak se mi povedlo se přihlásit a pomaloučku se vracím na svět. Ne že by to bylo nějak mimořádně lepší (na to to moc dlouho trvalo 🙂 ), ale kromě toho, že vím co všechno mi není, už alespoň (snad) vím co mi je a za poslední tři dny se mi ulevilo. Doufám, že jsem to nezakřikl.

Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené a jeho autorem je Šumavák. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

4 116 komentářů u „Memoriál Pavla Kočího

  • pokračující obchodní válka mezi USA a Amerikou, ve mně skutečně vzbuzuje obavy, ano. :- P

   • No hlavně že ti nevadí, o kolik klesly tržby Škodovce.

    • Nejsem akcionář …. mimo to, otázka je, proč.

     • Elementary, my dear Watson – Hřib a Vystrčil dělají zahraniční politiku.

 1. Petr Kunetka ad dnešní playlist
  Umožnil Ti ho vlastně anti-vaxer. Ale tu písničku o lani (lány -> laň = dívka) si (nejen) dnes poslechnu taky.

 2. Diplomatický bojkot ZOH v Pekongu je výborná věc pro boj s globálním oteplováním! Kolik letadel by letem do Pekingu zaneřádilo atmosféru .. a teď budou mít šmytec!

 3. Já jen čekám, kdy někdo začne zavádět kontejnerové plachetnice…

 4. Ani ti nejneurvalejsi komunisti nedali zatrh Vanocum. Nezda se mi to jen. Vidim tady kolem vsak svetylky a venci ozdobene domy a vanocni karty opet s jeslickami, vanocni stromky jdou v obchodech na dracku.Vesele Vanoce! ti kdekdo, totalne neznamy, na potkani rekne, i kdyz on sam, nebo ty, o kostel nezavadil, co pamatuje. At uz ten ci ten veri, ci neveri v nic, ta doba nas dava do skatulky. Bohuzel, hrajeme momentalne obranu. Mame co branit.

  • Jistě. A prohráváme.
   Tak jak prohráli pohani s jejich Slunovratem, který si předělali křesťani podle svého gusta. Až někoho napadne přejmenovat Vánoce a vymyslet nové obřady ve stejném termínu, tak to půjde, nebojte se…

 5. Ministerstvo pravdy. Tak, tady prestava sranda. Ten vcerejsi, Zpatecnikem zde preposlany a castecne mistnimi prezvejkany clanek mne nahnal husi kuzi.

  Byl jsem petadvacetilety, vsechnovedouci, z vojny se zrovna vratici se ucitel, kdyz jsem v Sorbone nad Becvou (Hovezi, okres Vsetin) sdilel muj kabinet s mistnim panem fararem, ktery v patek po vyucovani ucil deti tehdejsich vyhnancu nabozenstvi. Ja jsem tam mel vycpaneho jezevce, postolku a kukacku.Hned vedle obrazky, dokonale vysvetlujici Darwina, ktereho jsem vzdycky mel a mam rad. Velebny pan mel v hned vedle obrazky Posledni vecere, Tri kraly u jeslicek, a tak. Precetl kde co, meli jsme ruzne nazory na Hemingwaye, Capka a tak. Kdyz jsme sli po svych, ucili jsme kazdy to svoje.
  To bylo, prosim, koncem sedesatych let. O ministerstvu pravdy ani muk. Byla tehdy pravda jedina. Byla? Ty deti si pozdeji vybraly.

  • A dneska je to jiné? Není. Jenom se nám vrací dvojí morálka. Něco jiného veřejně, něco jiného doma a mezi spolehlivými přáteli.¨
   Vím nejméně o jedné rudé rodině, ktyeří jezdili navenkov, kde se účastnili náboženských akcí. Na venkov, aby je nikdo nepřistihl v kostele. Jistota je jistota – co kdyby jejich Marxleninismus zklamal?
   A slyšel jsem o známém komunistovi,vjméno si už nepamatuji, který, když umíral, tak si do nemocnice pozval faráře, aby mu dal poslední pomazání. Ale to mám jenom z doslechu.

   • Gustáv Husák. Zde jsou kolem toho diskuse, ale já žil na Slovensku a tam se to bralo jako jisté).

    Na Slovensku komunisté kolem víry našlapovali opatrně.

 6. Dobré zas ráno… Z dnešního Macka:
  “Ivan Holoubek na facebooku:
  Největší podvod, jaký kdy svět viděl? Aneb co by taky mohl přinést Green Deal, ale on to možná už někdo vyřešil, aby dostal pěkné dotace.
  Přemýšlel o tom někdo?
  Pokud by všechna auta byla elektrická a uvízla by v tříhodinové dopravní zácpě… vybité baterie! A pak co? Nemluvě o tom, že v elektromobilu není prakticky žádné topení.
  A pokud uvíznete na silnici celou noc, žádná baterie, žádné topení, žádné stěrače, žádné rádio, žádné GPS (to vše vybíjí baterie)!!!
  Můžete zkusit zavolat 911 a odvést ženy a děti do bezpečí!
  Nemohou vám, ale přijet pomoci, protože všechny silnice jsou zablokované a pravděpodobně budou vyžadovat, aby všechna policejní auta byla také elektrická (pokud tedy ještě máme policejní oddělení)!!!
  A když se silnice odblokují, nikdo se nemůže hnout! Jejich baterie jsou vybité.
  Jak nabijete tisíce aut v zácpě? (Myslím, že to je podnikání, na které bych rád viděl. Drony pro dodání těžkých baterií a někoho, kdo by odstranil staré a nainstaloval nové.)
  Stejný problém při odjezdech na letní dovolenou s kilometrovými zácpami.
  V elektromobilu by prakticky ŽÁDNÁ klimatizace nebyla. Rychle by vám to vybilo baterie
  Žádní politici ani reportéři o tom samozřejmě nemluví!
  Nemůžeš ani povolat koně, aby tě zachránili.”

  Ale no tak… Přece dynamo a šlapat! a šlapat! a šlapat…

  • Nejezdit autem! Tím se vyřeší všechny problémy!
   To je přece elementární myšlenka elektromobility, ne?

   • Ano. Lidi moc trajdaj. Jednou měsíčně do trhového městečka…

   • Jednou jsem stál na zastávce autobusu, který nějak nejel a tak jsem z nudy počítal počet lidí v autech. Když jsem pak rozpočítal počet lidí na počet aut, vyšlo mi cca 1,3 lidí na jedno auto. Abych rozpočítal, kolik užitečného nákladu přepraví skoro tunové auto mi už nezbyl čas a neměl jsme data.

    Ovšem na druhé straně – jedu autobusem 100 km na chalupu a v tom autobuse jsou čtyři lidi? Ještě horší poměr užitečného nákladu a celkové váhy.
    A ta nafta taky jednou dojde. Pokud nezvládneme vodíkovou technologii, vidím to s mobilitou za 50 – 100 let černě. Pravda, osobně mi to bude jedno už za deset – dvacet roků.

    • Vodík už je celkem blízko. V USA i třeba Španělsku se na to jezdí. A možná i ty baterie nějak dotáhnout, pro kratší cesty osobákem – jako druhé auto… to není nesmysl.

     • U vodíku není ani tak otázka, jak na něj jezdit, jako spíš, kde ho (tolik) vzít.

     • Hele, vesmír je z ca 99 procent tvořen vodíkem 😀

     • Voda je H2O. Při spalování je to O+2H=H2O
      Jen musíme někde brát tu energii na rozklad vody. Elektřina z atomu?

 7. Stary kocour (7.12.2021 (8.51)) Dobré ráno
  “Tak jak prohráli pohani s jejich Slunovratem, který si předělali křesťani podle svého gusta. ”

  No jak kde. Vánoce, pro mě jako malého a vlastně i dospělého byly jakési oslavy setkávání se na konci roku (Silvestr jsem bral a beru jen jako ožíračku pro dospělé) A konec roku jsou ty dny, kdy se Slunce vrací. Ježíšek (nebyl vidět) bylo medium co nosí dárky, které se pak rozbalují. Nějaké křesťanské obřady mi byly šuma fuk.

  Stejně tak s Mikulášem, který s Andělem a Čertem vidět naopak byli. To jsem bral jako Přípravu na Vánoce a poslední příležitost jak korigovat své chování (výstraha v podobě uhlí), protože Mikuláš by to samozřejmě Ježíškovi všechno vykecal a pod stromečkem by bylo tak leda …. No prostě nic 🙂

  Všichni tři i s Mikulášem byly krásné pohádkové postavičky z knížek, kde se to Andělama a Čertama a Hloupýma Honzama s Princeznama jen hemžilo.

  A že mi v dospělosti tvrdili, že Mikuláš je jakýsi Biskup a že se Narodil Ježíšek aby ho potom na jaře zabili. Ne ne. To není nic pro děti. Rozhodně ne na Vánoce, kdy se rok láme a bude zase světlo i teplo a možná i nějaký ten mrňous na jaře 🙂

 8. Stojíte s autem na okresní silnici, je zima, fouká. Máváte na občasné kolemjedoucí prázdným kanystrem. Kolem jedou Rusové se svým hnusným, kouřícím autem a nabízejí výpomoc. Že to zplatíte později, chápou,že u sebe nemáte dost rublů. Hrdě odmítnete, protože netušíte, kolik toho budou později chtít.
  To je celý problém Dukovan v alegorii.

  • No, signály už probleskávaly, ale díky bohu. Prohra VW na celé čáře.. Další.

 9. Dobré ráno,

  OT – nepamatujete si někdo takovej starej vtip z totalitních dob, jak chce chlap dostat přidáno, protože nevyjde s platem?
  Že prý jedí jen rohlíky a pijou vodu z rybníka a když to spočítá, tak se mu na jeden rohlík nedostává.

 10. “A slyšel jsem o známém komunistovi,vjméno si už nepamatuji, který, když umíral, tak si do nemocnice pozval faráře, aby mu dal poslední pomazání. Ale to mám jenom z doslechu.”

  Nebyl to Gustáv Husák?

  • JJ, psal jsem nahoře, ale dodnes se to neví s jistotou.
   Teda, na Slovensku, kde jsem v té době bydlel, nikdo nepochyboval. Tam se ten synkretismus komunismu a katolictví celkem ujal.

   • Poláci mají ovšem oproti Slovákům syncretism dokonaleji obohacený bohyní Isis (Mariánský kult)

    • Tak to víš, větší země, víc bohyň 😀

 11. Dobré dopolední vespolek,
  ad spalovací motory:
  “Je také dost možné, že se do řešení zapojí mnohem více výrobců aut. Někteří jsou už totiž unavení z toho, jak Evropská unie vymýšlí stále nová pravidla a předpisy.”
  IMHO to slovo “unaveni” zjevně jen decentně popisuje skutečný stav 😉
  Ale dobrý, ještě si v Hundíku snad zajezdím dlouho.
  Laický dotaz, z čeho a jak se vyrábí zmiňovaná syntetická paliva ? Benzín chemickou cestou ? Nikoliv z ropy ?

   • STW (Sudetenländische Treibstoffwerke) v Záluží u Mostu byli prvními ekologickými průkopníky syntetických paliv. Hitlera k ekologickému přístupu přiměl nedostatek ropných polí na jím ovládaném území.

    • A tak já bych to neviděl takhle. Hitler byl vegan, ekolog -bojoval proti přelidnění planety – já myslím, že i zde ho motivovala hlavně ekologie.

    • Pokud si dobře pamatuji ( nechce se se mi to hledat), tak ta výroba byla dosti nákladná – mleté uhlí, vysoké tlaky, katalyzátory-a ne moc efektivní. Proto si Němci rychle opatřili naftová pole v Rumunsku a Hitler odklonil jeden proud tankových vojsk při závěrečném útoku na Moskvu k jihu ( k naftovým zdrojům). Generálové mu to marně rozmlouvali a tanky pak chyběly u Moskvy a tam myslím došlo ke zlomu ve východním tažení.
     Podniky v Záluží připadly po válce SSSR jako reparace, později byly slavnostně předány republice ( proto asi název Závody Československo – sovětského přátelství). Jinak Němci zvládli i výrobu syntetického kaučuku ( Buna S). Obojí nezbytné pro moderní válku.

  • Aby to vypadlo, že je jich víc, a nebojí se vlka nic.

 12. Petře, mám dojem, že to říkali i ve zprávách, když Husák zemřel.

  já si vybavuju profesorku z fakulty, o které se říkalo, že vstoupila so strany proto, aby ji nevyhodili a po každé stranické schůzi chodila ke zpovědi.
  No a předseda SSM v mej rodnej vsi pilně ministroval, dnes soukromně hospodaří a je to jedna z opor místní farní obce.

  • No, já si to také tak pamatuji, ale dnes to zdroje hodně zpochybňují.

 13. Ale ještě k tej tradici – problém je, že pro řadu lidí se ty vánoce opravdu zvrhly v jakýsi hektický mišmaš, kde je cílem mít napečeno, naklizeno a utratit za dárky co nejvíc.
  Závody, kdo bude mít nejvíc drahých dárků, nejvíc druhů cukroví, nejdokonalejší svátky jak z reklamy.

  A to nemluvím o vztazích, kde právě pod tlakem povinné pohody a pospolitosti vyplavou různé konflikty a bolístky.

  O takovouhle tradici asi nikdo nestojí a nelze se divit, že ti, kdo mají s vánoci takovouhle zkušenost, tak by se bez tej tradice docela obešli. To, co by za uchování stálo, v tom stejně dávno není.

  Myslím, že pokud něco opravdu zruší vánoce, tak to bude tohle a ne islám nebo komunisti.

 14. Pokud se AČR zapojí do sporů kolem imigrantů na polsko-běloruské hranici, bude možno zase říkat, že se tam bojuje za Prahu. Jěště by těm imigrantům měl Lukašenko nakukat, že i hranice s Ukrajinou jsou propustné a že Ukrajina je skoro EU. A časem se může bojovat i u Prahy …

  • Ba ne Q.,
   tomu “utečenci” neboi spíše “přišelci” neuvěří. Oni jdou do Dojčlandu, v nejhorším do Frakrajchu. EU pro ně není ani Polsko, ani Slovensko nebo Kotlinka.

   • Francie už je tolik neláká. Tam je moc muslimů.

   • Když táhnou sarančata, tak to cestou sežerou všechno.

 15. OT: https://echo24.cz/a/S7Q5a/byvala-ministryne-kovarova-pobourila-feministky-na-pravech-dorazila-sem-cancel-culture-rika

  Stále častěji si říkám: Zlatá padesátá léta! Samozřejmě brutální sovětizace (kupříkladu, jsme-li již u práva, zavádění Vyšinského metod do justice), uranové koncentráky, vraždění a likvidace toho (z dnešního pohledu pořád ještě dost velikého) zbytku prvorepublikových elit, který přežil německou okupaci, denní tisk i radio plny obludných, fantasmagorických žvástů — jenže to období, kdy se vše celkově zhoršovalo, trvalo nanejvýš pouhých deset let; dejme tomu 1946 až 1956. Ačkoliv Vítězný Únor je leckým chápán jako okamžik katastrofy, snad i překvapivé katastrofy, ve skutečnosti byl zhoršující se trend dobře patrný již před ním. Podobně bylo leccos – ba v principu vlastně všechno – z těch zhůvěřilostí, které nás tam pak čekaly, jasně patrno již před vstupem do EU, jakkoliv se váha těch zhovadilostí tehdy zdála – a zřejmě i objektivně byla – mnohem nižší než dnes.

  Zatímco dnes vše směřuje k horšímu už celé čtvrtstoletí, a žádný, třeba i sebeslabší a sebeprchavější, obrat ke zlepšování, ať už jakkoliv pozvolnému a pomalému, není nikde vidět.

 16. Jojo, obžerství, lukulkské hody, dárky nad možnosti a bez toho, aby udělaly opravdovou radost.
  Myslel jsem, že jsem zvrhlý, když jsme tak se ženou uvažovali poté, co kluk odešel do Prahy. Taky to souvisí s tím, že dneska si můžu koupit cokoliv, co chci. Jistě – v mezích mých finančních možností. Horší je, že už toho tak moc nechci nebo je to už pasé vlivem věku či nad finanční možnosti – třeba takový soukromý ostrov někde v Mikronésii už spadá do obou kategorií současně. Ač bezvěrec, líbí se mi světýlka a rozzářené oči děcek, které čekají, že něco dostanou. I rozzářené oči mladých žen – kdysi jsem o tom psal na blogu.
  Toho duchovního se moc neúčastním jakožto bezvěrec. Ale mnozí mladí do kostela chodí. Ale štědrou večeři (včetně pověr) si zorganizujene se ženou každý rok. Posedíme spolu, protože nevíme, jestli se jí za rok dožijeme.
  Vždyť Vánoce jsou jenom jednou v roce.

 17. No, ten dopis napsaly dvě studentky, a další za nimi “prý stojí”.
  A JUdr. Kovářovou nikdo nevyhazuje z práce a neposílá před soud. A pokud chceme svobodu slova, tak nám nezbývá, než přiznat i zpruzelým feministkám, že mají právo vyslovit ten svůj, i když se nemusí líbit a nemusíme s nimi souhlasit.

  A pokud jde o nějaký ten “genderový audit”, tak záleží na tom, co si pod tím kdo představuje.
  Zrovna právnická fakulta má díky Ferimu v tomhle ohledu máslo na hlavě.
  Trapné sexuální narážky zkoušejích, nejsou fakt nic příjemného. Mee too sem, mee too tam, tohle by se na vysokých školách opravdu trpět nemělo a s cancel culture to nemá nic společného.

  • “Trapné sexuální narážky zkoušejích” zajisté mohou existovat. A nepochybně také existuje přecitlivělost, jak nedávno dokumentovala nějaká feministka, tvrdící, že už pohled je sexuální útok.

 18. Litr syntetického benzínu za 8Kč? Buď vyrobili perpetum mobile nebo tahaj za fusekli. Litr benzínu je cca 10kWh energie. Z ropy se dá vyrobit bez daní za cca 15Kč, takže abych se dostal na 8kč, musím mít zdroj primární energie podstatně levnější než ropa, který vyrobí kWh hluboko pod 80haléřů. Když bude výroba s účinností 60%, což by bylo hodně dobrý, musel bych mít zdroj energie kWh za 50h. Dejte to sem.

  • Hele, já nevím, třeba to budou marketingové žvásty – zkouší různé technologie na výrobu syntetického benzínu, mne zaujalo, že i vodík, víc v tom nehledej. Uhlí, dřevo…

   • Nevím, co je na potřebě použití vodíku překvapujícího. Ony všechny výroby benzínu, jinak než destilací ropy, jsou jen variacemi na téma Fischer-Tropschovy syntézy. Vyrobit uhlovodík bez vodíku tak nějak nejde. Můžeš nekonečně měnit sloučeniny, za kterých budeš dolovoat uhlík a vodík, ale nejdůležitější otázkou je, odkud vezmeš energii. Zatím dominující způsob výroby vodíku je, že ho urveme z uhlvodíků, které vyvrtáme ze země. Dělat touto cestou benzín, je jak tahat sám seba za vlasy z bažiny.

 19. Jo jo, maYdo… V klenbě vidíme takové tenounké jakoby trhlinky, možná to vypadá, že během let jich jen a jen přibývá, a dokonce se zdá, že ty, co tam asi už byly, se ňák ustavičně rozšiřují. Ale víme to určitě? Přibývají a rostou doopravdy, nebo je to jen něčí pocit? Jak bychom to mohli vědět, když si nepamatujeme, jak vypadaly před rokem, tím méně před pěti, deseti či dvaceti lety?

  Myslí si snad někdo, že se nám klenba a celý dům s ohlušujícím rachotem řítí na hlavu? Jestli ano, může to být leda šílenec. Každý, kdo má oči, přece vidí, že strop se stále klene nad námi. Kdopak by se o takové věci zajímal?

  A vůbec, třeba se ta klenba časem zase spraví sama od sebe…

 20. Koza, vuz. Neprohravame. Rekl jsem, Stk, ze hrajeme obranu. Je to vsak furt stejny. Budem na to zase sami, jak to tak vidim. Jdu jeste spat.Bude se mi zdat o radaru v Brdech.

 21. Ja take nemam pocit, ze prohravam. Pravda, musim strategii trochu prizpusobit a nemame nyni presilu, ale zdaleka to nevidim na kapitulaci.

 22. Vytrezivitel : ještě loni za hlubokého trumpismu stál gallon benzinu ve Virginii $ 1.95. Z toho přibližně 0.5 byly daně. Když je odečtu vyjde mi litr benzinu na pumpě na 8Kč/litr.
  Podle některých studií API a podobných institucí mají USA zásoby ropy na 300 let. Zajímavé je, že se obnovovala těžba v dávno zavřených lokalitách. Existují odborné hypothesy, že se ropa tvoří nadále a nikoliv jen z přesliček a kapradí (moc o tom nevím takže nebudu spekulovat – ale svět je plný překvapení)

  • Je to možný, že cena může takhle poklesnout. Já vycházel ze dnešních cen v kotlince. Nicméně pointou bylo, že se na tu cenu nedostanu, pokud se benzín budu snažit vyrobit jinak, než klasickou cestou z ropy. Pokud nebudu mít levný neomezený zdroj energie.

 23. Fischer-Tropsch syntéza se stala populární v sedmdesátých létech, kdy barel ropy stál na trhu okolo $100, v mém okolí dodnes stojí nedostavěná rafinerie při poklesu ceny barelu pod $85 se to přestalo vyplácet.

 24. “„Trapné sexuální narážky zkoušejích“ zajisté mohou existovat. A nepochybně také existuje přecitlivělost, jak nedávno dokumentovala nějaká feministka, tvrdící, že už pohled je sexuální útok.”

  Že by v případě Feriho šlo jen o přecitlivělé studentky a pohledy? O tom bych si dovolila s úspěchem pochybovat. 😀
  Naopak si myslím, že to, že se holky bály mluvit o tom, co se dělo a škola chování Feriho tolerovala, ukazuje, že tam jsou poměry podivné a nemá to co dělat s nějakým libezbrífem dvou rozhořčených studentek, kterým se nelíbila přednáška.

  • A to, že nějaký ženský situace, kdy zkoušející má blbý kecy, vadí, z žádný ženský ještě feministku nedělá.

 25. Ách jo… Za časů i jen o pouhých dvacet osm až dvacet devět stupňů normálnějších, než jsou ty dnešní, se slečny oplzlým útokům afrosexuála Feriho s přehledem ubránily už tím, že na jeho mejdany prostě nechodily…

  Kdybych jen dokázal vypovědět slovy, jak mne tohle všechno již unavuje… Možná méně ten aktuální – a dnes již nepochybně chronický – stav, ale zejména všeobecný, zcela jednoznačně se rýsující trend.

 26. ” V klenbě vidíme takové tenounké jakoby trhlinky, možná to vypadá, že během let jich jen a jen přibývá, a dokonce se zdá, že ty, co tam asi už byly, se ňák ustavičně rozšiřují. Ale víme to určitě? Přibývají a rostou doopravdy, nebo je to jen něčí pocit”

  No, Zpátečníku, pak by bylo možná dobré se zamyslet, co jste naložil na půdu a jetsli náhodou to tu klenbu nezatěžuje víc, než je zdrávo.
  Ale tenoučké jakoby trhlinky obvykle vznikají jen v povrchu jaksi v průběhu životnosti stavby a stačí je zatřít

  Dvě holky napsaly rozhořčenej dopis, protože se jim nelíbila přednáška a kvůli tomu taková panika?
  Ony ale mají taky svobodu slova a právo vyslovit názor.
  Judr. Kolářová se k tomu názoru vyslovila, noviny to otiskly. Tak si to řekly a jsou si kvit.

  • Když někdo nemá jinak co dělat, může nad tím dál meditovat. Howgh.

 27. Víte Zpátečníku, ono prý na těch právech nešlo jen o Feriho, ale i o chování některých zkoušejících.
  A jestli si myslíte, že to nebylo třeba na ČVUT zvykem, tak vězte že bylo. Jen jsme tehdy jaksi byly vychovávané k tomu, takový věci zkousnout a přehlížet.
  Takže si myslím, že zrovna na tech právech by fakt neškodilo zamést si před vlastním prahem.

  Studentky nemusí chodit na mejdany poslance Feriho, ale nechodit na zkoušky jaksi při studiu nejde.

  • Dvě holky napsaly rozhořčenej dopis, protože se jim nelíbila přednáška a kvůli tomu taková panika?
   Ony ale mají taky svobodu slova a právo vyslovit názor.

   To právo jim nikdo nebere. Jiná věc je, že ony požadují nápravu škod, které podle nich bývalá ministryně svými slovy způsobila (co by to mělo být?) a Z těchto důvodu máme za to, že zařazení takovéto přednášky, navíc jako úvodní, není jen nešťastné, ale také poškozující jméno fakulty a vysílající minimálně nevlídný signál směrem ke studentstvu,“ – to zřejmě znamená nezařazovat přednášky, které se jim ideologicky nelíbí. Takové nápady nejlépe zarazit hned v zárodky, než to dojde tak daleko, že fanatici přednášky znemožní.

 28. maYda (7.12.2021 (9.25)) – máš to v mailu.

 29. Takové nápady nejlépe zarazit hned v zárodku, než to dojde tak daleko, že fanatici přednášky znemožní. — To se obávám, AeroKarle, že situaci pořád ještě strašlivě podceňuješ.

  Ve skutečnosti těch zakázaných a znemožněných přednášek již byla i v ČR pěkná řada. Týkalo se to i světoznámých jmen: pokud se nepletu, snad také Jordan Peterson, Nigel Farage, a několik dalších. Zrušeno hostující institucí, přesunuto jinam, pod tlakem zrušeno samotným organizátorem či přednášejícím, atd. atd. Laskavý Čtenář laskavě zváží, že na jednu zrušenou přednášku, o níž víme, mohou připadat dvě další, o nichž nevíme, a deset, dvacet či sto takových, které organizátory ani nenapadlo uspořádat u vědomí toho, jaký aktivistický povyk progresivistů by tím vyvolali.

  — — —

  No nic, musím do terénu.

  • Psal jsem o tomhle jednom konkrétním případě, ale ano, vím, že se to děje.

 30. ” Takové nápady nejlépe zarazit hned v zárodky, než to dojde tak daleko, že fanatici přednášky znemožní.”

  JAk zarazit v zárodku? Nesmí vyslovit svůj názor? Nebo budou zastřeleny za úsvitu?
  Přednášky neznemožní fanatici, ale ti, kdo jejich požadavkům ustupují.

  “Ve skutečnosti těch zakázaných a znemožněných přednášek již byla i v ČR pěkná řada. ”

  I v těchto případech nejspíš někdo usoudil, že třeba cosi zarazit v zárodku.
  On leckdy ten problem není v tom, co je potřeba zarazit v zárodku, ale v tej potřebě že nelibý názor je třeba zarazit v zárodku.

  • Zarazit v zárodku oznámením “stěžovat si můžete, ale cokoliv dalšího račte nejlépe na lampárně”.

   • Vždyť se tak více méně stalo.
    Nebylo třeba hned mávat padesátými lety, je to stejně nevkusné, jako když někdo mává Hitlerem nebo holocaustem.

 31. No, vidite! Az bude uzakoneno to Ministersvo pravdy, vyresi ten problem za vas.

 32. Dovolím si překopírovat z fejsbůčku, pro ty, co ho nemají.
  Od Pavla Hasenkopfa:
  I to by se mohlo plně v souladu s naší Ústavou stát:
  1) Miloši! V souladu s čl. 68 odst. 2 Ústavy Ti jako Tebou jmenovaný premiér navrhuji, abys Honzu Lipavského jmenoval členem vlády a pověřil ho řízením ministerstva zahraničních věcí. A taky Helenu Langšádlovou, tu pověř vším, co nějak souvisí s alchymií. Petr
  2) Petře, tak dobře už jsem se dlouho nezasmál! To mi nedělej, nebo mne zas povozí sanitkou. Tvé návrhy odmítám! Předlož mi nějaké jiné. Sice nejsem vůbec povinen to někomu vysvětlovat, ale že jsi to Ty: Špatně jsem se vyspal. Kromě toho by mi Lipavský zhatil plán, že budeme druzí po USA, kdo přesunou ambasádu z Tel Avivu do Jeruzaléma. A Helena, co vyhrožuje Rusům jadernou válkou, sorry, ale v Moskvě by nemuseli pochopit, že je úplně jalová a mohli ji vzít nedopatřením vážně. Miloš
  3) Miloši! Jsem velký a silný jako King Kong!. Žádný nový návrh Ti dávat nebudu. Koukej jmenovat Langšádlovou i Lipavskýho a nekaž mi autoritu. Petr
  4) Petře! Neškemrej. Podle čl. 62 písm a) Ústavy Tě odvolávám. Už nejsi premiér, svoje návrhy si dej zarámovat a žádné další mi sem už neposílej. Někdo, kdo odmítá respektovat Ústavu i mě, premiérem být nemůže. Měj se. Miloš.
  5) Andreji, jmenuji Tě premiérem, podle čl. 62 písm. a) ve spojení s čl. 68 odst. 2 Ústavy. Jsi teď premiérem v demisi i premiérem v naději. Jaký to je, být dva premiéři současně? Buď tak hodný a pošli mi sem svoje návrhy na ostatní členy Tvé budoucí vlády. Já bych sice přesně věděl koho, ale víš, že bez Tvého návrhu nikoho jmenovat nesmím. Tak sebou hoď, ať máme ten první pokus z krku. Miloš

 33. A jinak jsem docela dopálená,
  neboť dle nejnovějších resktrikcí budeme muset vánoční koncert zrušit. Část sboru jsou totiž nenaočkovaná děvčata, a ta by se nesměla účastnit – jenže je to část dost podstatná, takže máme smůlu. Tak to si ty roráty můžeme zpívat leda každá doma v koupelně 🙁

 34. Klíčová je primární energie. Za prachy vyházené za posledních třicet let jsme mohli mít jaderných elektráren já nasráno.

  • Mohli. A navíc bychom byli světová rarita, stát, kde jsou peníze utráceny jen efektivně. : -P

 35. Prachy by nestačily, vůle nebyla. Spíš byly po revoluci tendence nedostavět ani to, co bylo rozstavěné, pokud si pamatuju.

  • Stačili by. Dostavba Dukovan má stát kolem 150mld. A koukejte tady: https://www.tretiruka.cz/news/eru-priprava-zastaveni-financni-podpory-pro-nove-podporovane-energeticke-zdroje/

   To je fičák, co se rozfofruje za OZE

   finanční podpora POZE
   – podpora POZE pro rok 2012 činí 38,4 mld. Kč
   – od roku 2005 – 2012 včetně činí vyplacené podpory v úhrnu 93,6 mld. Kč
   10. Predikce ERÚ plnění NAP
   a) plnění cílů NAP
   – v roce 2013 bude dosaženo 13,5 % výroby elektrické energie z OZE
   b) Varianty nákladů na podporu OZE:
   I. VARIANTA – zastavení finanční podpory v roce 2014 od roku 2005 do 2034 očekáváme náklady na podporu v úhrnu činit 874,3 mld. Kč
   II. VARIANTA – zastavení finanční podpory až v roce 2020 od roku 2005 do 2040 očekáváme náklady na podporu v úhrnu činit 1071,7 mld. Kč
   III. VARIANTA – zastavení podpory až v roce 2020 a rozšíření druhů OZE o biometan, biokapaliny a teplo z biomasy – viz nový zákon o podporovaných zdrojích

   Více zde: https://www.tretiruka.cz/news/eru-priprava-zastaveni-financni-podpory-pro-nove-podporovane-energeticke-zdroje/

   • V tomhle má MaYda pravdu. Prachy by byly, pokud by byla vůle. Jenže vůle nebyla.

 36. Jen tak pro zajímavost jsem mrkl na historii Itálie v letech 1922-1943, hlavně hospodářský vývoj a systém a jest mi konstatovat, že ve slavné EU je prosazován (a z velké části prosazen) obyčejný fašismus. Prosím, neplést s národním socialismem, ten zašel v kolektivismu ještě o něco dále. Třeba se tam taky časem dopracujeme.

  • Něco podobného jsem tu psala o víkendu. Svatá EUroříše národa německého… namísto náckování gretenismus atd.

  • Ekonomicky jo. Politicky možná taky, interně. Ten fašismus měl i venkovní složku, vojenské dobývání (staro)nových kolonií. Albánie, Libye, Etiopie, Řecko, ….
   Celkem vzato, jeví se mi, že Západ (nejen EU) je natolik v prdeli, že se na nějaké dobývání nezmůže ani náhodou. A to ani států, které by se rády nechaly dobývat asi tím stylem “ještě jednou kolem dvora, ať si nemyslí, že jsem kurva”.

 37. Vytrezvitěli, nejde o to, kolik se rozforuje za OZE.
  Jde o to, že třeba kvůli dostavbě Temelína v devadesátkách dělali bugr Rakušaní a jimi podporované spolky typu Jihočeských matek a politici s toho báli. Pokud tedy nebyli rovnou na stejné straně. Když k tomu přičtete vcelku přirozený strach místních obyvatel z nějakého maléru (v devadesátkách ještě byla například vzpomínka na Černobyl dost živá), tak stavět další jaderky nebylo moc průchodný.

  • “Nebylo moc průchodný” jedině v době s “melouny” ve vládě. Jindy by to prošlo (zdejší odpor je ve srovnání s Německem nebo Rakouskem minimální), ale nebyl zájem, případně dostatek prozíravosti.

 38. Aerovko, ovšem snaha nechybí. Viz “arabské jaro” nebo Ukrajina. Je ovšem pravda, že doba pokročila a metody jsou sofistikovanější.

  • Těžko tomu říkat snaha. V “arabském jaru” bylo těžko podporovat “staré struktury” a že by to Západ vše vyprovokoval, to se nezdá pravděpodobné, Ukrajina podobně. Pokud už se Západ angažoval, pak velmi nesměle a nedůsledně, spíš asi pod nátlakem neziskovek a podobných idealistů (nebo vyžírků), než podle nějakého jasného úmyslu a plánu.
   Ad Ukrajina ještě, pokud si Rusko nepřeje aby se cpala do NATO, pak by ji nemělo přivádět do situace, kdy (prakticky nedostupné) NATO vypadá jako jediná ochrana a spása. Jenže, to by bylo ze strany Ruska něco, jako Hitlerovo uvědomění, že na Ukrajině i jinde v SSSR by našel dost pomocníků, nesměl by je ovšem pokládat za podlidi. Prostě něco mimo realitu.

 39. Nějak zapomínáš, že na Ukrajině byl celkem klid, dokud jim nezačali cpát vazalskou smlouvu s EU. A když ji prezident odmítl podepsat, byl odejit. Podobně, jako aktuálně Kurz. Nebo u nás Nečas (i když z jiných důvodů). Cíle stejné, metody ne tak humpolácké.

  • Celkem klid ne. Snahy o vazalskou smlouvu byly oboustranné, ze strany Ruska i EU. Nepouštím se do úvah, která z nich by byla lepší.
   Jo, cíle stejné. Akorát na straně USA nebo EU nevidím nikoho tak cílevědomého a bezskrupulozního, jako na straně Ruska. Dokonce mám dojem, že z té západní strany je to spíš fraška (nebo neschopnost), než snaha.
   Každopádně, ruská snaha, domluvit se s USA, co Ukrajina smí a nesmí, mi nějak připomíná Brežněvovu doktrinu. Chápu, že se o to Rusko snaží. Je to v jejich staletých tradicích, rozhodovat za své vazaly. Zda je to v současné době ještě funkční, těžko říci.
   Ad Kurz a Nečas: Možná je oboje temné spiknutí. V Rakousku to tak pozorně nesleduji (se Strache to dost smrdělo i na dálku), ale co se Nečase týče, neměl na to a bylo to vidět i dřív, než dopadl dle hesla, že když je volačo vo volačom, tak je rozum v prdeli. On totiž nebyl žádný rebel proti nějakým (jakýmkoliv) temným silám, on byl a je dost obyčejný zoufalec. A co se týče Kurze, neudivilo by mne, kdyby se skutečně dral nahoru příliš neopatrně. Dost na to vypadal. Což je vy(zne)užitelné.
   Prostě nejsem ta správná spiklenecká povaha.
   A – dobrou noc.

 40. Rad bych zde pripomenul nas v historii velky, smutny den. Japonci tehdy napadli Pearl Harbour. Byl jsem uz u toho; sakra, nejak to leti. . .
  No a nas Blboun Nejapny byl carem Putinem dneska predvolan na koberecek. Nahoda?

Komentáře nejsou povoleny.