NE! praktikám norského Barnevernu

Vážení,

rádi bychom vás tímto podrobněji informovali o celoevropské protestní akci Pochod pro rodinu. Uskuteční se již tuto sobotu, 30. května 2015. Cílem je říct jasné NE! praktikám norského Barnevernu a také vyjádřit podporu všem rodinám poškozeným tímto norským úřadem. který, jak sami jistě dobře víte, stále odmítá vrátit dva syny i české matce Evě Michalákové. 
 
Pražského Pochodu pro rodinu se osobně zúčastní několik osobností z politického a společenského života, jejichž vyjádření stejně jako další informace najdete v tiskové zprávě.
 
Kontaktní osoba pro media: Pavel Hasenkopf: 603 984 756, 
 
V úctě,
 
za tým organizátorů Pochodu pro rodinu a Petičního výboru na podporu Evy, Denise a Davida Michalákových,


Věra Račická

Petiční výbor na podporu návratu dětí Michalákových do České republiky

Příspěvek byl publikován v rubrice Virtuální Vodička a jeho autorem je Šumavák. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

1 376 komentářů u „NE! praktikám norského Barnevernu

 1. 1301
  Schumacher says:

  1300 nickname, hlavně můj příspěvek o využití krize v Řecku 🙂

 2. 1302
  Schumacher says:

  1296 ano, to je rozumné. Nikoli ideální, ale rozumné. Pomůže udržet kapitál doma a přilákat další.

 3. 1303
  Halladin says:

  1295
  Jj, doma ať si každej dělá co chce. A po hubě dát až když nás začnou ohrožovat.

 4. 1304
  AeroKarel says:

  (1295) Začínáš vprostřed. Rusové způsobili vznik mudžáheddínů, vycvičení nastalo až potom. ISIL bych přičítal jednak jistému bezvládí v Sýrii i Iráku (nebo „špatněvládí“) a tradiční tahanici sunnitů a šíitů, „arabské jaro“ spíš značným nasráním na korupční a nepotické vlády.
  Střední východ byl zmáknut jakž takž za Turků a pak i mezi válkami. Pak už nikdo neměl dost síly, „koule“ na její použití, navíc tehdy se SSSR a USA dost blokovaly.
  Teď jsem si zase přečetl Agathu Christie, „Pověz mi, jak žijete“. Sýrie u tureckých hranic, před druhou světovou, idylka.
  (1297) Ano, akorát že těch sil Indii přátelských tam IMHO moc nebylo.

 5. 1305
 6. 1306
  martin TT says:

  Halladine, a stačí na to tvých 191 centimetrů? Až tě někdo začne ohrožovat, tak budeš koukat jako vyoraná myš. Nebudeš sám. Tady jich je.

 7. 1307
  Schumacher says:

  1298 Ruti, opravdu jsou to omezenci. Ale pro Izrael je lepší, že okolní se perou mezi sebou než aby se spojili. Krom toho z principu „nepřítel mého nepřítele je mým přítelem“ je to výhodná situace. Z toho pohledu, útok 9/11 a nynější šíření islámu a islamismu do Evropy je pro Izrael výhodné, protože zmnožuje počet nepřátel jeho nepřátel. A všimněte si jak se ve vztahu k tomu chová zdrženlivě. Až na výroky některých po útoku na Ch.H. a souvisejících, o tom, že Evropa židům nemůže zaručit bezpečí a že by se měli přestěhovat do Izraele. To třeba chápat tak, že jde o kvalitní a odborně zdatné lidi, kteří jsou vítáni, a že dojde k posílení domácí populace jejíž demografický vývoj je nedobrý. Hledí si svého a jestli tu ženské jednou budou chodit pod lajntuchem a z věží budou skučet muezzini, je jim jedno. Mnozí zdejší nosatí podporou multikulti spíš dělají hodně proto aby se tak stalo. Pokud jde o události na Ukrajině a oligarchy, jakbysmet.

 8. 1308
  nickname says:

  1305: Bureš netuší, že si pod sebou řeže větev. Může mít předobraz v prvním dělnickém ožralovi, nebo v tehdejším generálním tajemníkovi. Zapomíná, že generálnímu tajemníkovi nepomohla ani vlastní fabrika, a ožrala byl formaldehydovanej jak chřestýš jen několik dní po odstranění suchorukého paranoika.

 9. 1309
  NoName says:

  Tak ono představa, že se samozorganizuje 100 000 Arabů, postaví stanové městečko, pořídí si jednotné transparenty a provozují tento cirkus měsíce je prostě naivní.
  A v pozadí nutně nemusí stát EU, dokonce ani USA.
  Hybatelem událostí je v poslední době dost často Saúská Arábie.

 10. 1310
  Schumacher says:

  1304 prdlajz, ti tam byli už před tím. Jen byli výnamně naštelovánni a podpořeni. nepřítel mého nepřítele. Tak pěstovali až vypěstovali. Akorát tam nahradili Sověty aby místo nich dostávali na prdel. Plus ty baráky a letadla doma a další randály. Ale to oni tak dělají, že si hledí jen aktuálního kšeftu. Tuším, že nějak to souvisí i s délkami volebních období.

 11. 1311
  ptakopysk says:

  Aerokarle,
  kdyby mudžáheddíni neměli podporu USA, mohli by po Rusákách akorát tak házet kamením. Bez USA by po nich pes neštěkl. Jestli tomu nevěříš, koukni se na film Rambo 3. 😀 😀 😀

 12. 1312

  Nešlo by to říct tak, že pašáci Afghánci a lstiví Levantinci to světovým velmocem kazí?

 13. 1313
  NoName says:

  http://zpravy.idnes.cz/ropne-zasobniky-u-kyjeva-zachvatil-mohutny-pozar-fvw-/zahranicni.aspx?c=A150609_093238_zahranicni_ert
  Buď za to může Putin, nebo někdo dává do souladu uskladněné objemy v papírech a ve skutečnosti.

 14. 1314
  nickname says:

  kdyby mudžáheddíni neměli podporu Pákistánu a USA…
  tak jako Nadžíbulláh měl podporu Indie a Ruska…
  Nezjednodušovat prosím. Hodní se spojili v koalici proti Zlým. Afghánské dobro bylo vybojováno, jak se může každý turista přesvědčit.

 15. 1315
  AeroKarel says:

  (1309) Saúdská Arábie, Katar, Omán, Irán, hybatelů je dost. Ale jak jsem psal už dříve, hybatelé bez nasraných občanů fungují špatně až skoro vůbec. Nasraní občané obvykle nějaké hybatele najdou.
  (1310) Byli, ale mydlili se mezi sebou.
  (1311) Nejsou jen USA. Taky Pakistán, Čína, Indie, Saúdská Arábie, Katar a prachy za opium ….. A kdyby všichni ti afghánští soudruzi neměli podporu SSSR, ani po nich by nikdo neštěkl. Jinak ano, občas mi to připadá, jako kdyby informace byly ze zdrojů typu Rambo. 😛

 16. 1316
  ptakopysk says:

  Samozřejmě, že afghánští soudruzi měli od počátku plnou podporu CCCP. O to se tu nikdo nepře.

 17. 1317
  Halladin says:

  1311
  Afgánští komouši se zmocnili vlády bez přímé vojenské podpory SSSR ( myslím vojenské podpory sovětskými jednotkami)
  USA začaly vyzbrojovat a cvičit mudžahedíny ( islamisty)ještě před sovětskou intervencí do té míry, že komouši nestíhali a žádali SSSr o podporu přímou vojenskými jednotkami.
  Ne že by nežádali už předtím, ale byli odmítnuti.

 18. 1318
  AeroKarel says:

  (1316) Nepře, ale zároveň taky skoro nikdo nenapíše, že v tom je začátek problému, ne v reakci USA. Viz fantazie (1317).

 19. 1319
  NoName says:

  USA začaly podporovat mudžahedíny v srpnu 79, sovětská invaze přišla v prosinci 79.
  Tudíž je Halladinův výrok 1317 pravdivý.

 20. 1320
  Halladin says:

  NoName,

  oficiálně podporovat. Neoficiálně přes Pákistán dřív.

 21. 1321
  martin TT says:

  Neoficiálně – a co James? James Bond – protřepat, nemíchat?

 22. 1322
  AeroKarel says:

  (1319) Zajímavé je, že kdekdo tvrdí, jak USA způsobily nějakou tu revoluci všude možně, kde k tomu bylo dost místních podmínek.
  A Afghanistán se ke komunismu (místním zvyklostem přece jenom dost cizímu) před otevřenou invazí Sovětů pohyboval zcela silou místních pár soudruhů, vyškolených ovšem v SSSR, ale ten s tím neměl nic společného (až do intervence). No, snad to myslíte s Halladinem vážně, ale já na pohádky už nějakou tu dobu nevěřím.

 23. 1323
  Rput says:

  V.K. má opět pravdu. Konec konců, jako obvykle. 🙂

  “ Řešením by bylo něco úplně jiného: hlasitě sdělit, že každý, kdo se nelegálně dostane do Evropy, bude okamžitě poslán zpátky.“
  http://euportal.parlamentnilisty.cz/Articles/13753-klaus-resenim-je-sdelit-imigrantum-ze-kazdy-kdo-se-nelegalne-dostane-do-evropy-bude-okamzite-poslan-zpatky.aspx

 24. 1324
  NoName says:

  1322-já píšu jenom o tom, že sekvence byla otevřená podpora mudžahedínů – sovětská invaze, ne naopak.
  Halladin psal o PŘÍMÉ vojenské podpoře SSSR. A ta přišla až po otevřené podpoře mudžahedínů ze strany USA.
  Kdo koho podporoval neoficiálně je věc jiná a není předmětem Halladinova výroku.

 25. 1325
  Halladin says:

  1322

  No, ono to nebylo jen pár soudruhů .Sojuz a celá Varšavská smlouva byla ekonomicky silně přítomná už za krále Zahída Šáha. Spousta expertů tam byla i z československa, můj otec se tam málem dostal taky. Stavěly se tam železnice, mosty, fabriky.
  Zahída ale sundal jeho švagr v roce 1973, udělal z Afganistánu republiku, a toho v roce 1978 sundali komouši.
  Zahíd se snažil Afganistan zmodernizovat, ale muslimští radikálové mezi místními vůdcikmenu a duchovenstvo mu to zarazili.

 26. 1326
  martin TT says:

  NoName, i když věcně souhlasím, tak Halladin v 1320 sám uskočil na neoficiálnost. Ovšem Halladin je mistr úskoků těsně vedle tématu, když se mýlí. Proto to beru jako srandu.

  K Afganistánu by bylo třeba vzít v úvahu Ryanovu knihu, kde se píše o „lstivých Afgáncích“. Bezprostřední informace jsem dostával na konci sedmdesátých let od našich obchodníků z Motokovu, kteří tam prodávali pneumatiky. Ovšem, kdo jsem já a kdo jsou nějací přímí účastníci proti Googlu – tam je pravda.

  A nezaprší a nezaprší – zase si Pražáci nechali vodu pro sebe.

 27. 1327
  martin TT says:

  Vždyť to píšu – Halladin má vždycky pravdu.

  Nic nového, tak se zase ponořuji.

 28. 1328
  Halladin says:

  Halladin nemá vždycky pravdu. Naposledy ho nachytal na hruškách DVD, což Halladin se sklopenýma ušima přiznal 😉

 29. 1329
  Halladin says:

  Není nic nezvyklého, kdy státy , respektive jejich tajné služby něco činí, ačkoli se to oficiálně popírá.
  A buď se to tak dělá setrvale, anebo se to vyhlásí oficilně.

  Tiexperti.. Inženýr , který se tam nakonec dostal místo otce, tam páchal na socialistického experta malé fópa. Když setrochu okoukal, koupil několik aut, najal afgánské řidiče, a provozoval taxislužbu.
  A do OV přišlo hlášení z velvyslanectví.
  Ještě to vylepšil, a po návratu, když v Nové svobodě psali o tom, že kdesi v Karibiku prodávaj ostrovy do soukromého vlastnictví, zavolal do redakce, a chtěl podrobnější informace.
  Načež Nová svoboda to uvedla, a tuším zveřejnila jeho jméno.
  Po Ostravě se stal skoro slavný jako “ malej českej ostrovan“.
  Docela se divím, ale STB ho nechala být, místo toho, aby se ho vyptávala, zač chce ten Ostrov koupit, a kde má na to ulité peníze.

 30. 1330
  Rput says:

  Štyři rozdíly mezi Západem a islámem: „hněv, chápání kritiky, nezodpovědnost jedince, absolutní netolerance vůči všemu, co není islám.“

  Velmi zajímavý rozhovor s dánským psychologem.
  http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Zavrete-hranice-chrante-sve-zeny-Muz-ktery-lecil-muslimske-delikventy-promlouva-o-osklivych-strankach-islamu-Ale-rika-Mam-rad-vsechny-lidi-a-chci-aby-byli-svobodni-378835

 31. 1331
  skimic says:

  1326 martin TT
  nebraly mi to před hoďkou stěrače a 12 stupňů po třicítkách nic moc.

 32. 1332
  ptakopysk says:

  Ad James Bond v Afghánistánu – ten za nic nemůže. 007 byl v Afghánistánu až v osmdesátých letech.
  Timothy Dalton – Dech života. Propašování generála Koskova z Bratislavy do Rakouska plynovodem. Bondgirl byla Maryam d’Abo, s ní prchal Timothy na futrálu čela z Vysokých Tater přes hranice na západ. Kdyby si někdo nemohl vzpomenout.

  http://imgs.idnes.cz/show_aktual/A021004_VLK_BOND_DECH_ZIVOTA_2_V.JPG
  http://www.dvdinform.cz/wp-content/uploads/2010/02/dech_zivota_07.jpg
  http://jamesbond007.net/Images/maryam.jpg

 33. 1333
  Matzurka says:

  Noname,
  čerstvě povolaných vojáků je mi líto; u profesionálů bych čekala lepší psychologickou průpravu.
  Ale souhlasím, největší vinu nesou politici.

  martine,
  sice nejsme pražáci, ale tady lilo po půlnoci, a deštivo je ještě teď. Zahrada zavlažena, sudy na dešťovku plné, takže dnes večer budu žehlit prádlo… 🙂
  S tím Bondem, pravidlo platí i pro plechovku Heinekenu nebo co to začal propagovat 😀 ?

 34. 1334
  Dana says:

  Martine – vidíš 1331? A ještě se chlubí! Tady taky sucho. A vodu už by to chtělo.

 35. 1335
  ptakopysk says:

  Heineken myslím začal lemtat až ten ukrajinskej vymahač dluhů, ne?

 36. 1336
 37. 1337
  NoName says:

  Matzurko, sebelepší příprava nenachystá na všechno. To samé psychotesty atd., neodhalí všechno. Spíše je s podivem, že ze stovek tisíc vojáků se jich zblázní tak málo.

 38. 1338

  [1334] Třeba se nechlubí, třeba si stěžuje.

 39. 1339
  Rput says:

  NoName 1337,
  „tak málo“ se jich zblázní až takhle moc.
  Psychické problémy, často i dost vážné, má hodně z nich.
  Nezabiješ máme velmi pevně zafixované, smrti jsme odvykli, protože umíráme ve špitálech a domovech důchodců a smrt nechápeme jako součást života, z krve se nám často dělá špatně už od pohledu a někoho zabít doopravdy je něco zatraceně jiného než v oblíbené střílečce. A permanentní strach o vlastní život také udělá své…

 40. 1340
  NoName says:

  http://zpravy.idnes.cz/nebudeme-jezdit-do-ruska-rekl-belobradek-kvuli-ruske-listine-zakazu-11y-/domaci.aspx?c=A150609_123316_domaci_kop
  Tak tomu říkám vytrestat Rusko.
  Bělobrádek začíná ztrácet kontakt s realitou. Nejdříve chce vyhrát volby a pak tohle.

 41. 1341
  PeS says:

  Inu, ještě větší blbec, než jsme doufali… Více takových!

 42. 1342
  Rput says:

  Muhehehe!
  Další střípek do mozaiky, jak jsou ti Češi xenofobní, hloupí, smradlaví a vůbec oškliví :))))

  Marně si ovšem lámu hlavu, proč smrdíme nemlich Brazilcům? A Kartousovi. 😀
  A vtip, jak přijde Arab k francouskému lékaři jsem v Čechách taky ještě neslyšela. 😀
  http://www.blisty.cz/art/77682.html

 43. 1343
  skimic says:

  1340 NoName
  Konečně rázná akce !

 44. 1344
  NoName says:

  1343-kdysi v Červeném trpaslíkovi
  RIMMER: Jo, ta možnost tu existuje, ano, eh, ale já mám jiný návrh. Trochu přitvrdíme. Čas vyjednávání vypršel. Říkejte si tomu extrém, ale navrhuji, abychom šli tvrdě a bez prodlení zaútočili skutečně masovou letákovou kampaní, a zatímco se z ní bude sbírat, nasadíme cirkusáky, alegorické vozy, pouliční divadlo a možná i dobročinné koncerty, ano? A pokud to bude málo, lituji, ale přijde čas triček: „Mutanti ven!“, „Vesmírní chameleoni? Ne, děkuji!“ … a pokud je tohle nevyžene, pak už nevím co…

 45. 1345
  Halladin says:

  1140
  Až se to Putin dozví, asi si hodí mašli.

 46. 1346
  Halladin says:

  1342

  Správný chlap má smrdieť potom. A iní dodávajú, že može aj predtým ! 😀

 47. 1347
  PeS says:

  No, ještě se nabízí možnost, že by si po obědě nedal doutníček. Ale to už hraničí s mimořádnou situací…

 48. 1348
  Dana says:

  No, jak to tak vypadá, dřív než naší vísku nestřediskovou obsadí Putin-Porošenko-ISIL-USA-běženci odkudkoli-asw – tak uschnem. Dívala jsem se na medarda-online a když jsem zadala svou vísku, předpověď na příštích 48 hodin je: Ani kapka. I když v těsné blízkosti, cca 1 km něco spadnout může, tady nic. A jak znám ten nejplatnější zákon ze všech, špatná předpověď se vždy vyplní.

 49. 1349
 50. 1350
  Rput says:

  NoName,
  tak to by mě zajímalo, na co imigrant potřebuje advokáta?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *