Něco končí, něco začíná…


Přeji vám, abyste se příští rok měli tak, jako moje koně už letos! 😉 😀

Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené a jeho autorem je Šumavák. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

2 261 komentářů u „Něco končí, něco začíná…

 1. 951
  Foundryman says:

  Na dušení ti stačí kdejaká flaksa z hypersuper.

  • 951.1
   Schumacher says:

   Nestačí. I kdybych vrazil do papiňáku. Rozpadne se na vlákna. Ale pořád tuhá vlákna. Mikropodrážky.

 2. 952
  mayda says:

  Tak přesně tuhle představu mám taky. Ale protože ten kus krávy je velkej a uživí se z toho dva, tak odkládám přípravu na víkend, kdy se přiživí hladovej synáček.

  • 952.1
   mayda says:

   představu podle skmice…. jakmile jde o jídlo, tak se debata nezastaví…
   A tak je to správne, tak to má byt.

   • 952.1.1
    Stary kocour says:

    Víte, já když to tak čtu, tak mám sejné pocity, jako když poslouchám smyčcaře, jak řeší kalafuny nebo žesťaře nátrubky, případně dřevaře jazýčky do klábrnetů.
    A co všechno si můžete vyslechnout o blanách na tympány!
    Nebo mladší kolegy od fochu, které mikro je nejlepší na altové zpívání – ale pozor! muzikálové. Nesrovnatelné s operou!

    …Dejte mi to na talíř bez těch keců a uvidíme. Řeknu, vám, co to ve mě probouzelo. Sebechvála totiž smrdí.[;>D)

    • 952.1.1.1
     Stary kocour says:

     To jsem hnusnej, co?

    • 952.1.1.2
     mayda says:

     Inu, kocoure, to byste musel vymyslet, jak takový hovězí na víně propašovat vláknem. Mám dojem, že ve Star treku – voyager meli zařízení, zvané replikátor a tam bylo možno připravit jakoukoliv krmi z čehokoliv. Ale obávám se, že tahle technologie sem zatím nedorazila.
     A není lepší kalafuna, smyčce,dušenej kanec nebo kráva a schumiho gramofon lepší tíma , než věčně lamentování nad covidm a nářky nad soumrakem civilizace?

     • 952.1.1.2.1
      Stary kocour says:

      Je!
      Je to aspoň změna. Co kdo kdy o kom řekl a co ten na to – přestávám chápat. Respektive je mi to zcela lhostejné, protože s tím nemůžeme nic dělat. NIC! Jenom to míchat a míchat dokola. Ale je pravda, že tu se aspoň lidi neposílají do ústavu pro duševně choré a podobně.
      No nic, dobrou noc.

 3. 953
  Schumacher says:

  Tahle je exklusívní. Jenže chuť je na roštěné uho s rejží a bramborem. Případně po skimicovsku se štychem nadivoko. Svíčková žádána není. Až příště.
  Nebo bavorský Hirschgulasch, mezi svíčkovou a šípkovou. Jestliže se mi podaří vydávat jelena za dobře odleželé hovězí.

  • 953.1
   AeroKarel says:

   Zkus ten karbonát , to je něco jako ta roštěná s rýží, ale IMHO chutnější.

   • 953.1.1
    mayda says:

    Máš na mysli karbonádu?
    To je u nás rodinné posvátné jídlo, jehož recept pochází od francouzů, s kterými bylo mému otci souzeno budovat říši v totálním nasazení.

    Teprv mnohem později jsem se dověděla, že to je vlastně belgický jídlo, otázka je, jestli ti „francouzi“ nebyli nakonec taky belgičani. Bohužel táty se už zeptat nemůžu.

 4. 954
  Schumacher says:

  Bezinfekčnost pro způsobilost ke vpuštění do Germánie, má být do kolikátého že kolene?

 5. 955
  Zpátečník says:

  Jednou z příčin nynějšího nejen evropského „socialismu“ je důsledek někdejšího „sociálního“státu, kterým mělo být zastaveno šíření „komunismu“ dál na západ. (944) — Dobrá připomínka. Jenže i kdyby toho nebylo, co by sis počal s produktivitou dnešních technologií? Kapitalismus je dobrý prostředek pro uspokojení autentické poptávky. Jenže co pomůže v případě, že ta již je z velké části uspokojena technologiemi, a pro nadbytečnou pracovní sílu nejenže není uplatnění, ale krom humanitních fakult už nejsou ani skutečné příležitosti pro vzdělání jejího potomstva?

  • 955.1
   Schumacher says:

   Zásadní příčinou je přežranost. Míra aktivity je ve nepřímé úměře k sytosti.

 6. 956
  Petr Kunetka says:

  945 – spise nejaka parodie. Ale kdysi pry to byla supervelmoc.
  Vzpominate nekdo… V ikarii, nekdy v roce 91 vysla polska scifi povidka, skoro parodie. Pointa byla v tom, ze USA se rozhodly v Polskuz bodvat demokracii, a Polaci se ubranili (take si nesou sve komplexy 🙂 ). Byly tam dobre hlasky, jako nasazeni brigady homosexialu, nebo nutnost psychoterapie americkych vojaku, nebot po nich nekdo strilel.. Nazev si nevzpomenu…

 7. 957
  • 957.1
   Petr Kunetka says:

   Psal jsem pred dvema dny, ze smazali treba Ron Paula. Ten Trumpa ani demonstrace nijak nepodporoval, neexistuje zadny relevantni duvod.

  • 957.2
   Pavel Kořenský says:

   Ale zase na druhou stranu, je opravdu nutné používat sociální sítě ???

   Už jsme zapomněli na USENET News ? Nebo neumíme udělat diskusní forum někde na DarkWebu ? A co FIDO BBSky ? Některé dodnes fungují a místo modemů používají TCP/IP spojení…

 8. 958
  Foundryman says:

  Zpátečníku, nadbytečná pracovní síla neexistuje. Lidi pořád něco chtějí a pracují proto, aby si to mohli pořídit. To, co se může jevit jako nadvýroba v některých oborech, je prostě důsledek tisku nekrytých peněz. Tento jev i následky jsou popsány a známy už asi 100 let.

  • 958.1
   Zpátečník says:

   Ehm, aniž bych se s mizerně fungující klávesnicí chtěl pouštět do zevrubnější diskuse, řeknu, že to všechno je pravda, jenže je to pravda jen ze stále menší a menší části.

   Tisk peněz je v diskutovaném kontextu pouhou další formou přerozdělování, podobně jako sociální stát. Lidé chtějí leccos, jenže jsou stále méně ochotni a stále méně nuceni zaplatit za to tím, že by produkovali něco, co chtějí zas jiní lidé.

   V posledku tak vyvstává ýznam rozdílu mezi tím, co lidé chtějí, a co lidé potřebují, jakkoliv takovýto rozdíl se mnoha ekonomům příčí si připustit.

 9. 959
  Petr Kunetka says:

  Sakra, ja psal dlouhy prispevek ohledem „nadbytecne pracovni sily“ a je pryc,. Samozrejme neexistuje, ba primo naopak. Vlada odsava pracovni silu a je ji nedostatek.

  Napriklad v logistice Vam dalkovy ridic nbenastroupi, nedostane li 70 cisteho. A jeste si bude rozhodovat, co a kdy pojede nebo nepojede. Prumerny vek dalkovejo ridice je 57 let a da se cekat, ze do 5 let kvuli nedostatku a pozdavakum ridicu zkolabuje vetsina nasich dopravnich firem a branzi prevezmou Litevci a Rusove.

  Ohledem IT ani nebudu zacinat. Ve skutecnost mame problem s nedostatkem pracovni sily, mysleno takove, ktera je ochotna pracovat, ne zkoumat gender (nic proti zkoumani genderu, je to velmi zajimava a inspirativni cinnost, ale ja nemel nikdy problem tak cinit zdarma, ve svem volnem case).

  • 959.1
   Pavel Kořenský says:

   🙂 Počkej až ti nějaká feministka (tady asi ne, pravda) vysvětlí, že mezi sexuálním stykem s ženou a zkoumáním genderu je sakra rozdíl. Za to druhé se dávají magisterské a doktorandské tituly a za to první se chodí z fakulty nebo ke zdi… 🙂

 10. 960
  Foundryman says:

  Na nedostatku řidičů se taky výrazně podepsal stát nesmyslnými požadavky pomalu na úrovni dopravních pilotů. Pokud má kamioňák vysolit cca 100.000,- Kč aby vůbec mohl začít jezdit, je něco špatně.

 11. 961
  Pavel Kořenský says:

  Hurá…

  dcera se právě dozvěděla, že zkoušku z algoritmisace (což je asi nejhorší zkouška v tomto semestru na tom oboru na ČVUT) dala. 🙂

 12. 962
  Zpátečník says:

  OT: Pěkná legrácka: https://youtu.be/kuCGrfeLq8A?t=6128

 13. 963
  Stary kocour says:

  A už se bijou!
  Nikdo mi nebude vykládat, že tenhle spor je normální obchodní válka mezi farmaceutickými firmami. A jde opravdu o velké peníze.

  Ta logika je jako bych zabraňoval hodit tonoucímu záchranné lano s tím, že není dostatečně vyzkoušené. Že za půl hodiny přinesou lepší…

 14. 964
  Matzurka says:

  Dobré ráno vespolek,

  Starý kocoure, ale že to je řežba mezi farmakofirmami je jasné už od začátku… není bez zajímavosti, že z Brazílie nebo kde to očkovali čínským Sinopharmem hlásí, že účinnost je jen 50% (ovšem je otázka, jestli dodrželi předepsaníé skaldování… ?), zatímco Sputnik má ohlas „1% vedlejších příznaků“ (na stovky tisíc naočkovaných). V Klokánii přitom vyvíjejí i vlastní vakcíny, ovšem ta nejslibnější se jim nějak zadrhla… Němci klidně dělají i „mimoEU“ kotrakty, viz pokec Merkelová-Putin… A u nás se vývoj vakcíny zarazil úplně (bo bychom nestíhali se světem, co je mnohem dál…. a 150 melounů na klinické testování prostě fakt nemáme…. kolik že se platí za pronájem polních nemocnic ? A co Kelner, nabízel své prostory „zdarma“… ale vlastní biotech firmu a zasponzorovat vývoj české vakcíny… ?).

  A do toho se dořu jinde na webu od dopisovatele z Jizerek:
  „Naše sklárna zavírá od zítřka všechny provozy,kromě kontinuálního tavení,kde to jednoduše vypnout nejde.Díky COVIDu chybí lidi v provozech.“

  • 964.1
   Stary kocour says:

   Já jenom, že se to prezentuje jako „názor“. U nás taky. Tady fakt kecá a píše na net každý. Jak ne že by to překvapovalo – sedával u muzikálu jsem v sále a musel poslouchat dobré rady, jak se to má dělat. Sednout za mix si ale nikdy nikdo nechtěl. Utekli, když jsem jim to nabídl. Když o něčem vím kulový, tak je slušnost mlčet nebo se zeptat.

   K poslední větě: Zajímá to snad někoho? Hostinské třeba? Nebo vlekaře? (Stejně za to může vláda!) [;>))

  • 964.2
   AeroKarel says:

   .Díky COVIDu chybí lidi v provozech.“ – asi se mu nechce pracovat. Jinak by to bylo vinou kovidu. : – P

 15. 965
  quivis says:

  A tanázor (IMHO velmi rozumný):
  K výtržnostem přispěla překvapivá ochota strážníků pustit je dovnitř. Zda to byli provokatéři z Antify, jak tvrdí internetové záznamy některých účastníků, nebo hrstka potrhlých Trumpovách fandů, nebo obojí, se už asi nikdy nezjistí, a vlastně na tom ani nezáleží. Podstatné je to, že Trump, coby vrchní velitel branné moci, s takovou možností měl počítat a žádnou demonstraci v době zasedání Kongresu nesvolávat. Po čtyřleté a pracné a částečné úspěšné snaze zastavit progresivistickou radikalizaci americké politiky ji tímto jedním činem urychlil a možná zpečetil. V tom spočívá jeho osobní tragédie.

  • 965.1
   Petr Kunetka says:

   Ja uplne nesouhlasim. Bat se udelat demonstraci, protoze to mohou progresiviste zneuzit jako provokaci? Tak to uz vyhrali, dekuji velmi pekne.
   Jestlize volici byli OK s radenim BLM a antify a schvaluji naprostio bezprecedentni kroky z duvodu jedne nezvladnute demonstrace Trumpovcu (a je otazkou, proc policie nebyla pripravena demonstraci zvladnout), tak je uz uplne jasne, kde jsme.

 16. 966
  • 966.1
   Stary kocour says:

   No – to co konal dvojitý expresident na demošce sloužilo stejně jen k tomu, aby si toho někdo všiml.
   Pozoroval jsem ho v rozhovoru na Prima CNN a byl to ukázkový ohňostroj samolibosti. Takového narcise aby jeden pohledal.
   IVK nějak moc netáhne, tak co by nezkusil třeba třetí kandidaturu?

   • 966.1.1
    Petr Kunetka says:

    No, coz o to, Trump ani Klaus nejsou osobnosti, ktere bych chtel mit na svatbe sve dcery. To ale neznamena, ze to nebyli schopni a uspesni politici a nejlepsi y tech, co tam sedeli pred nima a po nich…
    Chcete radeji Klause nebo Drahose? Nebo bolsevickeho dustojnika Pavla? V kontextu teto otazky se mi narcisismus Klause nezda byti tak hroznym problemem.
    Navic podle mne do toho nepujde. Takhle mu to vyhovuje vice.

 17. 967
 18. 968
  Petr Kunetka says:

  Tak uz mame v USA i PS VB, minimalne material pro. Co nam trvalo leta, USA dava po dnech. Gratuluji?

  https://external-preview.redd.it/dKXinfuqxWL6LvGeHyBrl4JecUjBnS34NGsppcXPMuM.jpg?auto=webp&s=d19523e8dc45efa4027486ef3869503f4138fbb3

 19. 969
  maYda says:

  Dobré ráno,

  potkala jsem cestou do práce běžkaře a to mně přivedlo k úvaze, kde by se tak dalo v Praze běhat na lyžích.
  Jenže půjčovny sportovních potřeb jsou stejně zavřený, takže asi budu muset spokojit pěší chůzí….

 20. 970
  maYda says:

  Klaus a Klusák….

  Myslím, že oba předvádějí „občanskou uvědomělost“, každý po svém. To nemají media zajímavětší materiál, než dva vypelichaný kohouty, co se čepíří, roztahují brka a namlouvají si, že jsou pávi?

 21. 971
 22. 972
  maYda says:

  „To ale neznamena, ze to nebyli schopni a uspesni politici a nejlepsi y tech, co tam sedeli pred nima a po nich…“

  No, akorát oba zapomněli na zlaté pravidlo, že přestat se má v nejlepším a závěr té slavné kariery podělali.

  moje děti například dobu Klausova premierování nepamatují a jeho prezidentování pamatují jako puberťáci. Ale jeho neslavná bnynější extempore vnímají jako dospělí a budou dělat závěry na jeho osobu podle toho.

  Tedy pokud jim bude stát za to investovat svou mentální kapacitu zrovna do toho, zabývat se osobou Klause. Dost o tom pochybuju, pro ně je to okrajová postava.

 23. 973
  Zpátečník says:

  Zásadní příčinou je přežranost. Míra aktivity je ve nepřímé úměře k sytosti. (955.1) — No samozřejmě že přežranost, Schumachere. Ovšem z toho, co sám říkáš, je jasné, že tato není způsobena přehnanou lidskou pílí, která by snad byla vyprodukovala nadbytek potravy (všeho druhu), nýbrž právě těmi technologiemi, o nichž píšu furt kolem dokola. Co se za posledních 100 či 200 let změnilo více, než technologie? Ty přitom již před sto lety byly schopny poskytovat vše, co bych pokládal za nezbytné pro zdravý život zdravého člověka. (Pokrok v medicině teď kladu stranou.) Samozřejmě tehdy to nebylo zdaleka pro každého, něco to stálo. Ale vývoj šel dál, směrem k širší dostupnosti a směrem k šuntu.

  nadbytečná pracovní síla neexistuje. Lidi pořád něco chtějí a pracují proto, aby si to mohli pořídit. (958) — Ještě si dovolím doplnit:

  Ono je to vždycky jaksi oboje. Producent se může snažit jak uspokojovat autentickou poptávku, tak indukovat poptávku neautentickou; jeho zisky z jednoho a z druhého jsou v nějakém poměru. Tento poměr se vyvíjí v čase, analogicky i poměr intensity jedné a druhé jeho snahy. Co tvrdím já, je, že vývoj postupuje k té neautentické poptávce, která ostatně v mýtických, dřevních dobách ani nemohla existovat.

 24. 974
  quivis says:

  ad 966.1.1 – ten konkurenční výčet „osobností“ je dost úzkoprsý, pak skutečně není na výběr…

 25. 975
  Zpátečník says:

  pro ně je to okrajová postava. (972) — A smím-li si dovolit otázku, maYdo, kdo potom pro ně jsou postavy centrální?

 26. 976
  nickname says:

  Dobrý den. Petře K.: alternativní socka síť: už se buduje. Uvidíme, jestli bude neprůstřelná. Asi ne.

 27. 977
  maYda says:

  Kdo?
  Mohu -li soudit z toho, o čem mluví, tak rodina, kamarádi, kolegové, pro synka jeho svěřenci ve školce.

  Určitě ne politici, natož politici v důchodu, politická scéna je nijak moc nezajímá. Teda, synka vlastně jo, ale spíš to hemžení pozoruje pohledem nezúčastněného diváka a k politikům chová hlubokou nedůvěru.

 28. 978
  Jirka says:

  Dost nevšední názor z jedné diskuze ( snad si to autor nevymyslel):

  Nedávno jsem se s jedním Američanem bavil na internetu a ten mi sdělil, že druhá světová válka byl boj černých proti bílým, po velkém nelítostném bojí černí podporovaní Amerikou nakonec vyhráli a Hitler jako vůdce bělochů byl popraven.

 29. 979
  AeroKarel says:

  (973) Zpátečníku Producent se může snažit jak uspokojovat autentickou poptávku, tak indukovat poptávku neautentickou – jen bude těžko shoda, co je autentická a co neautentická. Možná v okrajových částech spektra, ale názor na zbytek bude dost různý.

 30. 980
  maYda says:

  mimochodem, Zpátečníku, moje děti jsou dospělé, ve věku, kdy začínají pracovat nebo studují, osamostatnily se a zatím nezakládají rodinu.

  Co vás vede k předpokladu, že mají, případně potřebují nějakou „centrální postavu“ ?

  • 980.1
   Zpátečník says:

   Takový předpoklad (vztažený ku sféře jejich osobního světa a života) samozřejmě vůbec nemám. Ale v 972 jste psala o politické sféře; když píšete, že je pro ně okrajový Klaus, přirozeně se nabízí otázka, kdo pro ně (tam) je centrální.

   • 980.1.1
    maYda says:

    „tam“ pro ně není centrální nikdo. Prostě se tím nezaobírají. A jestli jo, tak jen okrajově a pak je kdokoliv z téhle oblasti pro ně okrajová postava.

    Pokud se o tom bavíme, bavíme se o tom, co se děje a souvislostech a jak to kdo vidí, ne o jednotlivých loutkách, který ten bizarní děj předvádějí.

 31. 981
  maYda says:

  „Ideální lidi pro vládce. : – P“

  Naopak, Karle, takoví lidi mají obvykle vládce na háku, protože mu nedovolí ovládat jejich emoce a životy.
  Ideální lidi pro vládce jsou takoví, co si vždycky najdou někoho, na jehož stranu se mohou postavit a on jim dodá pocit, že jsou na té správné straně.

  Jen je smůla, že zrovna ten jejich vysněný vládce se vládcem nemusí stát, což v nich vyvolává frustraci.

  • 981.1
   AeroKarel says:

   Přesněji řečeno, neuvědomují si, nakolik vládci jejich životy ovládají. Uznávám, že pro psychiku dotyčných to může být velmi přínosné.

   • 981.1.1
    maYda says:

    naopak, Karle, oni nenechají nejakého „vládce“ ovládat jejich myšlenky a pocity.
    Lidově řečeno, nenechají se nějakým kandidátem na vládce zblbnout.

    Abychom si rozměli, „vládce“ nechápu jako toho, kdo je momentálně u moci, ale jako toho, kdo má moc zasahovat do mého života. Takovej „vládce“ klidně může být i v opozici nebo mimo politiku.

    ale nevím, jetsli jsi schopen tohle pochopit.

    Pro psychiku každého je přínosné, když si umí stanovit, co je důležité a kvůli věcem nedůležitým nenechat cloumat zlost svým majestátem.

    • 981.1.1.1
     AeroKarel says:

     Psal jsem o životech, ne myšlenkách.
     ale nevím, jetsli jsi schopna tohle pochopit. : – P

     • 981.1.1.1.1
      maYda says:

      Aby někdo ovládl Tvůj život, musí ovládnout Tvoje myšlenky.

     • 981.1.1.1.2
      AeroKarel says:

      Což záleží na definici pojmu „život“. Pokud jsou tím míněny pouze myšlenky, pak ano. Pokud i ostatní záležitosti života lidského, pak ne.

     • 981.1.1.1.3
      maYda says:

      Všechno máš jen ve své hlavě, Karle.
      A co nemáš v hlavě, máš v rukou.
      😉

     • 981.1.1.1.4
      AeroKarel says:

      Jo, ale jen částečně. Pak jsou taky zákony, vyhlášky, policajti a tak vůbec.

 32. 982
  quivis says:

  Tak k nám přišla vakcinace proti koronaviru. Přednost mají staří lidé nad osmdesát let. Bylo nám dnes sděleno, že přihlašování po internetu bude spuštěno v pátek 15. ledna 2021 v osm hodin ráno. Přihlašovat lze internetem, na jistou telefonní linku nebo prostřednictvím svého lékaře.
  No dobrá. Lze předpokládat, že registrace a provedení vakcinace nebude současné, čili přihlášený se časem musí dozvědět, kdy a kde se má přihlásit na vlastní očkování. Pokud byl přihlášený pomocí osobního připojení na internet, je to reálné. Ovšem všichni starší lidé v této kategorii nemají osobní připojení na internet a řada nemá ani telefonní spojení. Jak se tito lidé dozví kdy a kam mají na vakcinaci přijít? To zatím nikdo nevysvětlil.

  • 982.1
   AeroKarel says:

   Jsou tři možnosti:
   Dozví se to při registraci, podle jimi zadaných údajů.
   Dozví se to od toho, kdo bude jejich údaje zadávat.
   Nedozví se to.
   Pravděpodobnost jednotlivých se neodvažuji předvídat.

  • 982.2
   maYda says:

   A proč top potřebujete vědět?
   Pokud jste v té kategorii, tak připojení na internet máte a jste schopen s ním zacházet, takže problém odpadá
   Pokud jde o ty, co připojení nemají, si to zařídí jinak. I když jsou staří, tak nemusí být nutně nesvéprávní a neschopní a jsou schopni najít řešení, které jim vyhovuje.
   Pokud neschopní a nesvéprávní jsou, tak je to na tom, kdo je má v péči, ty možnosti jsou asi různé a tak se musí i řešit různě.

   Snad si lidi umí ještě sem tam něco zařídit i bez mustru od státu, ne?

   Samozřejmě, nějaký stařičký poustevník v temném lese se to asi nedozví, ale o postevníkovi v temném lese stejně nikdo neví, tudíž ani nebude moct být zaregistrován a nebude se muset nikam dostavit.

   Jestli vás to uklidní, tak poustevník v temném lese asi chytně spíš vzteklinu od lišky než koronáč, takže by vakcinace byla stejně zbytečná.

 33. 983
 34. 984
  maYda says:

  Já bych řekla, že podstatná informace je ta o zásadním rozhodnutí Božského Arnie oholit si intimní partie kvůli bikinám 😀

  Jako byste nevěděli, že u určitých jedinců existuje nepřímá úměra mezi hmotou svalovou a hmotou mozkovou….

  No a jeden svalovec s malou hlavou napsal blábol. Má snad nějakej smysl s tím blábolem polemizovat?

  • 984.1
   AeroKarel says:

   S blábolem tady polemizuje málokdo. Mnohem zajímavější je, jak, kdo a proč ten blábol šíří.

 35. 985
  maYda says:

  No, tak kdyby nebyl odkaz na někoho, kdo pitváním jeho blábolu a dění v jeho závitech ( nebo spíš závitu? 😀 ) popsal celou stránku, tak bych ani nevěděla, že božskej Arnie něco plácnul….

  A na tom, kdo a proč to šíří, nic moc zajímavého neshledávám, je to v naprostém souladu s tím, kdo a proč šíří spousty jiných blábolů, vyslovených nebo sepsaných podobnými giganty ducha.

  • 985.1
   Stary kocour says:

   Konec kariéry bývá občas hodně trapný, když odcházející, ať už „dvojexpresident“, rakouský svalovec či kdokoliv jiný nemají schopnost se důstojně stáhnout do pozadí. Vídávám to u profesorů, tenorů, primabalerin a u politiků. Vznikají z nich ublížení narcisi a minoni.

   • 985.1.1
    maYda says:

    No, doufám, že poznám, až přijde ten čas…

    zatím mi to nehrozí, protože důvod, proč nemůžu upravovat data přímo v tabulce, což mi teď komplikuje práci, nenašli ani podstatně mladší a v práci s BIM programy zběhlejší kolegové.

    což sice potěší, ale práci mi to teda neusnadní 🙁
    Ne , že by to nešlo, ale přeskakovat z tabulky do výkresu, kde data upravit lze a zase zpátky je děsnej vopruz a hrozně to zdržuje. 🙁

 36. 986
  Stary kocour says:

  „Víte, já dokážu pochopit, že třeba hospodští, kteří bojují o přežití, cítí frustraci, že jejich hospody jsou zavřené kvůli těm, „co by stejně brzo umřeli“. Ale kdyby měl hospodský vzít pistoli a zastřelit několik anonymních starých lidí, aby mohl otevřít hospodu?“ kroutil hlavou doktor Jan Strojil.

  Mám takový, ryze teoretický a hodně svinský nápad – co takhle zastřelit pár hospodských, vlekařů, majitelů fit center atd.? Nepomohlo by to lépe? To stavění svého hmotného prospěchu nad životy jiných je ale taky dost svinská myšlenka, ne?

 37. 987
  krista says:

  Já myslím, že to není tak hrozné. Někteří lidé si prostě neuvědomují, jaká je situace. Zkuste přesvdčit někoho, kdo preferuje přirozenoé promoření, že je to hloupost. Teoreticky je promořených víc, než obyvatel a přesto nakažení pořád přibývají. A opakovaná nákaza je údajně nesmysl. Ale to nevadí, dál si budou stát na svém. A další sleduje úmrtnost a ta se dostatečně nezvýšila a tak o nic nejde. Přeplněné nemocnice jsou v lepším případě zkazky, v horším lži. A tak dál. Ale preferenci zisku nad životy lidí bych v tom nehledala.

  • 987.1
   maYda says:

   Myslím, kristo, že to je snaha popřít nepříznivou realitu. Neochota nebo nemožnost ji přijmout.
   Je to obranný mechanismus, který může pomoct vyrovnat se s šokem a unést neblahou realitu, ale funguje jen dočasně a pak může vést i k fatálnímu konci.

 38. 988
  Matzurka says:

  Jo, s tím souhasím.
  Ale jak s s tím porovnat, jak pomoct nejvíc postiženým… fakt nevím.

  • 988.1
   Matzurka says:

   souhlasím,
   sakryš, čas na odpolední šálek čaje… nebo raději silnější kafe 🙂

 39. 989
  Zpátečník says:

  Velmi zajímavý Kmoníček zde: https://video.aktualne.cz/dvtv/kmonicek-trump-selhal-ted-chce-budovat-medialni-imperium-bid/r~7468945255cc11eba6f6ac1f6b220ee8/

  A hezká ukázka levičáckého lhaní hned v titulku: „Kmoníček: Trump selhal“ Nic takového tam neříká.

 40. 990
  P.M. says:

  „Péče o Amerku a Američany budou naší hlavní starostí“, řekl
  Trump.“ Zabezpečíme hranice státu. Zrušíme byrokratická nařízení brzdící
  privátní podnikání a progres. Snížíme daně.Postaráme se o nezávislost v poli
  energie. Zrušíme mezinárodní smlouvy, na kterých Amerika už po léta prodělává.
  Hlasitě řekneme naším spojencům v Evropě, že po desetiletí nedodržují smlouvu o
  financování NATO. Ukončíme nikam nevedoucí války na Středním východě a v
  Afganistanu.“

  Moji kamaradi Jizane rikaji, ze vsecky ty veci nahore jsou absolutne nutne pro zachranu Ameriky, prestoze je do sveta kricel fucking newyorker yankee.

 41. 991
  maYda says:

  Já mám dotaz – stojí to ještě za to, toho Trumpa odvolávat? Za pět dní stejně končí. A stihne se to vůbec?

  • 991.1
   Petr Kunetka says:

   Ano, protoze to posili narativ progresivistu, ze Trump byl zlocinec a jeho nasledovnici patri do tabora (nevim, zda uz jsme tam, ale blizko).

 42. 992
  Foundryman says:

  P.M. , tak proč, krucifix, nevyhráli republikáni senátní volby v Georgii? Senát mohl ty magory přibrzdit, když už ne zastavit.

 43. 993
  Stary kocour says:

  Ad programy: Měním je velmi nerad. Nových možností, které se dají dobře využít mají malo, zato jsou některé funkce na jiných místech, reagují jinak atd. Tím, že léta (desetiletí) používám tentýž program ale získávám výhodu – dokážu z něho vytáhnout funkce, které tam sice jsou, ale které málokdo používá, čímž se stávám pro daný program mágem. Umím s ním stejné věci jako kolegové, kteří pracují na nových drahých programech. A ti se diví. Ale říkají, že už si zvykli na ten svůj takže máme tři platfomy na zvuk. Hledal jsem (a našel) způsob, jak rozpracované projekty z těch nových použít v mém starém CoolEditu – tedy teď se jmenuje Adobe Audition – ale je to jen postupně inovovaný starý dobrý Audition z roku 1990. Ano, asi už 15. verze, ale funguje pořád stejně, jenom je rychlejší a umí nové formáty. A umí pracovat zcela lokálně, bez cloudu, hardwarového klíče a je náš, není jen pronajatý.
  No a způsob práce se zvukem je pořád stejný. Takže doufám, že mioňství je zatím za dveřmi. [;>))

 44. 994
  Petr Kunetka says:

  Kazda spolecnost ma urcitou rovnovahu mezi ochranou zivotu a hromadeni majetku. Jestli myslite, ze ne, zamyslete se vzdy, kdyz startiujete auto.
  Absolutni ochrana zivota by znamenala vsechny lidi ve vyrobe potravin a zdravotnictvi… Lazdy clovek, ktery nepracuje v techto dvou oborech, o malinko snizuje ochranu zivotu a zvysuje hromadeni majetku, receno touto dosti neobratnou retorikou.

  Nasi vlade se povedlo ve svete unikatnim zpusobem poskodit majetky a zaroven neochranit zivoty. Ze mame na to, jaka mela byt mezi temito dvemi body rovnovaha jine nazory by nam nemelo branit prijmout fakt, ze vlada nenastolila rovnovahu, ale selhala v obou bodech.

  A ne, nehledejme v tom nedostatek discipliny. Proti oipatrenim protestuji americane, nemci, irove, britove, rusove… Ve vsech spolecnostech existuje procento nespokojencu a odpor proti opatrenim. Ale tragicka cisla a tragicke vysledky ekonomiky jsou nase.

 45. 995
  Petr Kunetka says:

  OM, velmi smutny vtip – Ameriku se nepovedlo znicit ani britum, ani japoncum. Nezbylo jim, nez to udelat sami.

 46. 996
  Petr Kunetka says:

  Maydo, clovek ve vezeni nebo neschopen najit zamestnani kvuli kadrovakum muye byt samozrejme vnitrne velmi spokojeny a zit si zivot po svem, netvarme se ale, ze jeho zivot nebyl ovlivnen.

  • 996.1
   mayda says:

   a jak si představuješ život, který není ničím ovlivněn?

   • 996.1.1
    Petr Kunetka says:

    To nevim, ale urcite bych nerekl, ze kdyz sedis ve vezeni, Tvuj zivot neni ovlivnen 🙂
    Proste muzes si stokrat rici, ze je uplne jedno, kdo vladne, jake zakony schvaluje a rict si, ze zijes svuj zivot… Ale kdyz mas smulu, Tvuj zivot se tiim, kdo vladne a do dela muze sakra zmenit.

    • 996.1.1.1
     mayda says:

     Já jsem nikde netvrdila, že můj život, když žiju v vězení, není ovlivněn. to mi podsouváš Ty a Karel.

     A taky jsem neříkala, že je úplně jedno, kdo vládne a jaké dělá zákony.
     Pouze jsem odpověděla na zpátečníkovu otázku, kdo je na politické scéně pro moje děti centrální postavou, že nikdo, protože pokud vím, pro ně jsou důležití kamarádi , kolegové, rodina.

     jetsli z toho odvozuje někdo, že jsou „vhodným matriálem pro vládce“ tak je to hodně zjednodušující a černblý pohled.

     „Proste muzes si stokrat rici, ze je uplne jedno, kdo vladne, jake zakony schvaluje a rict si, ze zijes svuj zivot… “

     Samozřejmě, že se můj život tím, kdo vládne a jaké dělá zákony, může změnit, ale na druhou stranu, po těch proroctví, po kom tu zůstane poušť a po kom spálení země jsem k podobnému strašení dost skeptická.

     Ale respektuju, že moji spoluobčani to třeba vidí jinak a mají svou představu, kdo a jak by měl vládnout a nebudu mlátit hlavou do zdi, nezavrhnu svoje kamarády na věčné časy pro jinej politickej názor ani nebudu nikomu vnucovat svou představu.

     • 996.1.1.1.1
      Petr Kunetka says:

      Tak to urcite ano. Jen nezapominejme, ze situace se skutecne horsi. Neni to jen pocitovka, ale objektivni kriteria a statistiky.

 47. 997
  P.M. says:

  Foundry, musim ti smutne prozradit, ze to tu posral vyse zmineny Yankee. Den pred nasima volbama mel trihodinovy projev v miste, ktere by vyhral o sedmdesat bodu i kdyby se tam neukazal. O mistnich volbach se taktak zminil, mluvil hlavne o svindlech v generalnich volbach a do nekonecna opakoval, ceho jsme dosahli za minule ctyri roky. Predtim rekl o guvernerovi a generalnim tajemnikovi statu Georgia, obou Republikanech, ze jsou oba idioti, ze nezaopatrili generalni volby. Mel pravdu, ale to uz byla voda pod mostem a pristi den se volilo o senat. Ti mistni Republikani, kteri jsou kamosi a podporovatele guvernera se nasrali a nevolili. To se vsecko mohlo vyrikat po volbach. No a ted je i senatni prosrana volba voda pod mostem a ten pruser v parlamentu navic. Ten Trumpuv prima program dostal temi pitomymi kiksy modrinu pod oko.

 48. 998
  nickname says:

  P.M: poloviční Valaška by volby vyhrát mohla 😉 + kandidatura bude dobrá pro její business za hranicemi. Neamerická američanka.
  GOP nezbývá než buď zahnout doleva nebo doprava. Rovně to nepůjde.

 49. 999
  P.M. says:

  O tech Republikanech je to asi tak:

  Republikánská verchuska tehdy byla objevením se Trumpa na scéně zaskočena
  stejně, jako už v té době arogantní, vítězstvím si jistá kohorta Obamu a
  Clintonovou obklopujících neomarxistu, včetně média manipulujících oligarchů ze
  Silikone valley. Když Trump začal mít doslova přes noc podporu miliónů až do té
  doby apatických lidí, zmatek ve washingtonské byrokratické bažině byl nejen
  nalevo, taky však napravo. Ono v byrokratickém močále rozdíly splynou.
  Republikán nebo Demokrat. Nikdo z obyvatel těch vypolstrovaných úřadů
  nemá rád,když někdo, kdokoliv, ruší selanku děláním vlnek, nebo, nedej Bože, snahou ten z daní jiných dobrotami vyložený močál začít vysušovat!

  • 999.1
   Petr Kunetka says:

   Take ho rukou spolecnou a nerozdilnou zlikviduji. Ti republikani, co jej podporovali jiz aplikuji soudruzskou sebekritiku a prijali pouceni z krizoveho vyvoje.

 50. 1000
  Matzurka says:

  Mně ten kvalt na „impeachement“ přijde drobet podezřelý v souvislosti s ukradeným noťasem té čarodějnice Pelosi… prej ten člověk, co to čórnul, spáchal včera sebevraždu… ? (Kujme pikle, kujme pikle…)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *