Něco končí, něco začíná…


Přeji vám, abyste se příští rok měli tak, jako moje koně už letos! 😉 😀

Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené a jeho autorem je Šumavák. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

5 052 komentářů u „Něco končí, něco začíná…

 1. Bezpříznakovému nemocnému se za starých časů říkávalo přenašeč. Ale věda postupuje Mühlovými kroky kupředu. Zklamalo mě, že vláda odborníků nepoužívá nějaký anglický termit, aby nevypadali jako úplní blbci. Ale vhodné termity jsou rozkradené. Třeba Influenzer už není člověk nakažený chřipkou, ale pako postižené exhibicionismem, které se realizuje na jútůbku, instáči a fejsu.

 2. Je to zvláštní přístup – nikdo netuší, kolik lidí v sobě virus mělo/má, tudíž ani nikdo netuší, v jaké míře virus vyvolává onemocnění, ať už ve formě lehčí chřipky, nebo s nutnou hospitalizací. Ale šraňky byly spuštěny bez ohledu na další následky.
  Zhoubným principem předběžné opatrnosti byla před koronáčem postižena hlavně výroba a doprava, teď už promořuje všechno a všude.

 3. “U koronáče se ale nejedná o bezpříznakové počáteční stadium, nýbrž o „bezpříznakovou nemoc“.”

  Mám mezi svými známými několik lidí, u kterých se až po nějakém vyšetření nebo nějakých nepříliš specifikovaných potížích ukázalo, že před časem museli rpodělat nějakou chorobu, aniž zaregistrovali ( nebo už zapomněli) příznaky).

  Měla jsem za to, že testy lze prokázat jen přítomnost viru a že člověk, který nemoc už prodělal a vyléčil se, virus v sobě nemá a že ji opravdu prodělal, lze prokázat jen tím, že má v krvi protilátky a na to je jiný test.

 4. 2 Foundry ad 2550 – prof. Lewit, blahé paměti, mi jednou řekl – “Pane kolego, moderní medicína dělá z lidí pacienty. A já s tím nesouhlasím!”
  Pan profesor byl vzácnou výjimkou…

 5. Foundry(2552): nějaká čísla si můžete přečíst na zdejším blogu. Nepřesná, anonymní, se zpožděním.

 6. ” nikdo netuší, kolik lidí v sobě virus mělo/má, tudíž ani nikdo netuší, v jaké míře virus vyvolává onemocnění, ať už ve formě lehčí chřipky, nebo s nutnou hospitalizací. Ale šraňky byly spuštěny bez ohledu na další následky.”

  To je právě to, nikdo netuší a hlavně na začátku nikdo netušil…. Kdyby se to nechalo volně šířit, tak tady taky mohla lehnout třetina populace a to by ekonomiku paralyzovalo spolehlivěji než koronavirus. Na jaře to nikdo netušil a teď jsou všichni vyplesklý jak myši z toho, že to nefunguje stejně.
  Bohužel si nemůžeme uplynulý rok zopakovat podle jiného scénáře.

 7. No, z logiky věci jaksi vyplývá, že kdyby se skutečně spolehlivě zjistilo, jaká část populace v sobě virus nosí, podíl příznakových onemocnění by mohl být ve srovnání s dneškem jen nižší. Počet nemocných je +- konstantní.
  Takže tady máme breberku, která svou aktivitou vyvolá onemocnění u 0,01%, nebo třeba taky u 0,1%, možná u 1%, ale taky to může být u 10% populace. A na základě těchto “přesných” znalostí zruinujeme ekonomiku.

 8. Foundry,
  citoval bych větičku jednoho epidemiologa, jehož jméno jsem díky stařecké demenci okamžitě zapomněl: “Jak se chová COVID-19 budeme celkem přesně vědět za deset let.”
  Prostě když nejsou data není ani referenční zeměkoule bez kovidu, tak si akorát tak můžeme cucat předpoklady z palce. U nohy.
  Domnívím se, že hlavním hnacím motorem všech klaunů cirkusu Strakovka je, aby se nezhroutilo zdravotnictví a aby u nás nenastal scénář, kdy lidi houfně umírají bez možnosti ošetření. Před volbami by to bylo, řečeno slovy Madame Jolandy, “velký špatný”.

 9. Starý kocoure, vzhledem k tomu, že máme na chalupě promočený zdi a kus stropu a zatím to nejde sušit, protože v baráku nejde proud, tak sleduju počasí víc než koronavirus.

  Tady svítí sluníčko.
  Sluníčko sice znamená větší mráz, ale taky lepší náladu a veselejší pohled na svět.
  Na chalupe taky svítí sluníčko, k ránu bylo minus 13 a teď plus dva. Čerstvé info od sousedky.
  Trochu jsem ji rozladila, protože na bědování nad mokrými zdmi ( ona to prožívá víc než my) jsem jí řekla, že mokrý zdi časem vyschnou, hlavně aby zůstaly pohromadě. Že prý ale může opadat omítka. No, může ale to je to nejmenší, tak se nahodí, hlavně aby bylo na co.
  Několik hodin teď nesmím domů. Parketáři nalakovali předsíň a já jim zamkla za patama.

  • Inu – je třeba řešit menší problémy a ty velké nechat koňům – mají větší hlavy. [;>))
   Dávám dohromady další kapitolu audioknihy o pevnosti Budapešť a občas, když už přestávám být temporytmově soudný, nahlédnu.
   Všechno je v pořádku, pořád se to točí…

 10. AeroKarle,
  ano vzbudil můj mimořádný údiv – dodnes jsem žil v přesvědčení, že jsou lidé infikováni virem HIV. Nemocní jsou až propukne AIDS. Zjevně jsem žil v bludu.

  • Modrej, pro tuhle diskusi navrhuji vyhýbat se termínu “nemocný”, jehož kvalita i kvantita jsou nedefinovatelné a vyvolávají otázku “Jak moc?”
   Záserem téhle diskuse je převzetí toho laického pojmenování lidí v nějakém stavu, z politických prohlášení a z médií.

   To je jednou z taktických chyb nechat se pro své uvažování
   infikovat terminologií protivníka, způsobující přinejmenším zabřednutí do jeho bahna a vyřazení z boje.

   Doporučuji namísto toho používat termín “s klinickými příznaky”. Lehkými, vážnými, život ohrožujícími.

 11. Pak z toho lezou hausnumera – pozitivně testovaní jsou vedeni jako nemocní a obecenstvo má pocit, že vypukl Armageddon.

  • Jistěže. To je ten pojmoslovný, podezírám, že dílem z blbosti a díle z úmyslu manipulativní bordel z nedefinování “nemocný”.

   Jestliže “nemocný” by byl definován jako pozitivní “s klinickými příznaky”, tak jak tomu rozumí například Modrej, a tak s tím bylo statistický pracováno, neměl bych s tím problém.

   Protože není, vylézají číselné nesmysly interpretované podle politické potřeby.

 12. Modrej, v tom případě by to znamenalo, že máš-li například zatím se neprojevující karcinom prostaty v ranném stádiu, jsi zdravý….

 13. Diskuse samotná i výroky a opatření která kritizuje, je důkazem, že kombinací laického s odborným nastává pojmoslovný a z toho pocházející reálný bordel.

 14. Problém je, že nikdo neví, co by byl větší průser. Zdali ekonomika devastovaná protikovid opatřeními a zdravotnictví občas, při vrcholu vlny, na hranici únosnosti, nebo mírná, výběrová na přání, případně žádná opatření, zdravotnictví občas za hranou únosnosti a ekonomika buďto prosperující, nebo zdevastovaná ještě více. První verze je nejrozšířenější v mnoha podvariantách, tu druhou verzi občas někde zkusili (GB, Švédsko), ale nikdy to nedotáhli až do konce, vždycky časem vyměkli.
  Podle způsobu ohrožení (zdravotního, finančního, existenčního, …) se pak dělí sympatie a antipatie k opatřením.

 15. Počasí pěkné. Vrtulníky létají nějak nízko. Smrtnost kolem 3% se zdá v kategorii 18+ pravděpodobná. Rozhodnutí, zda kvůli takovým procentům zastavovat ekonomiku apod mi nepřísluší. To přísluší vládě. Musíme vzít na vědomí, že každá z “obětí” COVIDu by stejně zemřela. Opatření život nezachraňují, pouze prodlužují, pokud jsou rozumná.

 16. Schumi,
  původně jsem chtěl ještě něco napsat k infikování a propuknutí choroby, ale přečetl jsem si AeroKarla 2567 a padla na mě marnost. Navíc, terminologická bitva je spolehlivý prostředek zničení debaty a zlobím se na sebe, že jsem reagoval. Tématem byly příplatky a ochranné pomůcky. Tím je pro mě uzavřena kauza “blbákov” a vyděšená kovidová sekta.

 17. “dodnes jsem žil v přesvědčení, že jsou lidé infikováni virem HIV. Nemocní jsou až propukne AIDS”

  To je, Modrý ptáku už jen šermování se slovíčky. I k šíření viru HIV stačí, že jsi infikován, nemusíš mít rozvinutý AIDS, který ke jen konečným stadiem.
  Jen ta prevence je podstatně jednodušší….

  Virus šíří kdokoliv, kdo je virem infikován, nemusí být nemocný.
  Pro šíření epidemie, aspoň se domnívám, je podstatné kolik lidí ji může šířit, bez ohledu na to, jetsli se jeví jako “nemocní” nebo jako “zdraví”
  Proto by bylo třeba především omezit pohyb a kontakty přenašečů, což je ovšem nesmírně obtížné, protože to může být kdokoliv.
  Teprv z toho lze odvozovat, kolik lidí z nakažených skutečně onemocní a kolik lidí z těch nemocných bude vyžadovat náročnější péči.

  Ale to jsou data, jejichž sběr a vyhodnocení potřebuje určitý čas a ne střelbu od boku, protože nutně potřebujeme jednat o nouzovém stavu a potřebujeme nějaké údaje, jakékoliv, třeba šité horkou jehlou.

 18. LAk schne už čtyři a půl hodiny.
  Odcházím domů, předpokládám, že než projdu přes Malou Stranu a nakoupím nějaké poživatiny, tak uplyne dostatečná lhůta na to, abych mohla vstoupit aspoň bosou nohou do svého doupěte.

  Na stanici tramvaje Malostranská dnes někdo nechal záchodovou mísu a v ní zasunutý transparent a nápisem “VŠICHNI JSME POZITIVNÍ”.

  Nějak nejsem schopna rozšifrovat, zda jde o vyjádření názoru sekty coviďáků, chřipečkářů nebo o recesistu. Vezmu-li v úvahu tu poslední možnost, tak to byl docela roztomilý artefakt. Vlastně v těch ostatních případech taky. Ať si to každý vyloží, jak mu libo.
  Bohužel mně nějak nenapadlo to vyfotit, a teď, i kdyby to tam ještě bylo, až půjdu kolem, není dost světla.

 19. Terminologická bitva – malý přípodotek:
  kdysi v dávnu jsem se zúčastnil jakési konference, kde se vědátoři z oblasti pedagogiky velmi učeně dohadovali o terminologii v rámci tehdejšího ” nového pojetí výuky”. Když to nemělo konců a blbosti se vršily, vzal si slovo kolega a upozornil na to, že: na ruce má navlečený rukáv a na konci ruky rukavici. A na noze nohavici a na konci ponožku. A že neslyšel o snaze mít na paži rukavici a na konci poručku. A že ani noháv se nikde nevyskytuje. A že to takhle uspokojivě funguje po staletí. Tak ať neblbnou a dohodnou se, že už má hlad. Reakcí bylo nesouhlasné, někde až výhružné mručení . Tenkrát se taky uvedl v život termín “kompetence k …”, který se v pedagogické literatuře pevně zahnízdil.

 20. Modrý ptáku
  konečně jsem se vrátil domů po hrůzyplném čísle najetých kilometrů ale s úspěšným průběhem, který mi byl umožněn vyšetřením času věrným pohybujícím se avatarem na tříhodinové povinné VC. Něco jako pravidelné školení řidičů automobilů. Ano. Kótu bych dobýval již po dbanácté s malými obměnami zatímco jsem obstaral spoustu penízků aby i oni měli být z čeho placeni. Ještě jednou dík Pavlu Kořenskému za ideu a Nickname za testovací fázi.

  Pokus se prosím pro mě diskusi shrnout (vzdal jsem po několika příspěvcích).
  Zahájil jsi počtem pacientů v nemocnicích a možností korelace s předpisem viz

  2508 Modrý pták says: 1.2.2021 (10.01)
  Já píšu o tom, že pro nemocnice je teď a tady výhodné každému příchozímu pacientovi indikovat testování na onemocnění covid (Vyhláška 428/2020, Příloha č. 1, odstavec 2.3), protože dostane příplatek a následně se každý další úkon resp. ošetřovací den počítá s příplatky uvedenými v následujícím odstavci.
  Tedy něco co tvrdil (tak diskuse začala) ten jednatel Dr. Jiří Madar.

  Jak to vlastně dopadlo?
  Připadá mi že jste asi sedmapadesátkrát změnili téma ale ten vhozený míč jste pečlivě obešli.

 21. Modrej, jak Tě znám, umím z příspěvků dovodit jaký máš názor.
  Shit in-Shit out. Zmanipulovaná statistika, interpretace výsledků podle potřeby. Tím nás buzerují. Pamatuju. Roušky všude. Na ulici, na všech liduprázdných veřejných prostranství, v parku s výjimkou kol profunivšího běžce, v lese, sám v autě na silnici – to je také veřejné prostranství…, dva v autě- já a manželka…

  Já pořád stejně. V MHD a obchodě rouška, opatření k omezení přenosu dotykem. Frontu na vlek považuju za MHD.
  I když, roušku si teď v zimě někdy venku, nechávám, je příjemné, že mi netáhne do huby. Když ji sundám, chvíli si připadám jako nahý.

  Stále zatím používám svůj vylepšený model. Pokrývka obličeje už zůstane v mé výbavě jako prostředek ochrany proti chladu, pachu, pylu, a ve stylu ninja jako anonymizující.

  Až epidemie přejde, bude snaha zakázat zakrývání obličeje. Jenže establishment dal velmi silný protiargument. Ochrana zdraví.

  Tak z nástroje buzerace se stane nástroj svobody.

 22. skimici,
  hrozně – “potřebujeme nějaké údaje, jakékoliv, třeba šité horkou jehlou”. Nemám sílu vše opakovat, s tématem “blbákov” jsem skončil a nyní jedu na schůzku s dvěma velmi chytrými pány. Jednoho jsi viděl minulý týden 🙂

 23. Skimici, “nějaké údaje” vedou k “nějakému” výsledku. Jako když jsem při výpočtu bassreflexu aproximoval Qt reproduktoru podle obdobného. Výsledek se s praxí shodl jen v tom, že nějaká roura by tam být měla. Ne moc krátká, ne moc dlouhá. Tak ji fiknul po Bulharsku o něco delší a pak zkracoval.

  V případě Covidu přesnost 50 procent a na jejím základě “vyhlašte poplach, zrušte poplach”, je na prd. Zvlášť když model a výpočet je chybný, jak ukázal PeS.

  • Whatsup! To je progress-
   Ale měla by raději přejít na telegram.
   Můj tatínek maminku (oba pod devadesát) zatím z altánku na zahradě úkoluje tradičně prostřednictvím skype, že potřebuje kafe anebo že má v troubě obrátit maso. Anebo že chvíli nebude protože musí kus vedle pro lahváče. No jo. Starý vyléčený koviďák potřebuje proplachovat ledviny 🙂

 24. Tal tohle bude zajimavejsi – kluci a holky z redditu zkousi vyhnat nahoru cenu stribra. Velke sousto, ale vzhledem k tomu, kolik penez se shazuje z vrtulniku…
  Velmi zajimave.

  • Tak záleží na tom, zda se chystáš nakupovat nebo prodávat 🙂

   Pokud se chystáš nakupovat, nemusí to být až tak veselé…

     • Ale tak mně se to Redditové úsilí docela líbí.
      Jejich víceméně úspěšný pokus oškubat jeden hedge fond mně pobavil a celkem hezky ukázal, jaký podvod na drobné akcionáře je shortování pomocí vypůjčených akcií.

     • Ono by obecně to obchodování na WS potřebovalo řádně provětrat a nastavit zcela jiné mantinely. Zejména takové, které vrátí cenu akcií na úroveň, která zrcadlí hospodaření firmy a její ziskovost. A zejména vnese poněkud jednoznačnější vztah do poměru “cena akcie” vs. “majetek firmy a vyplácená dividienda”.

 25. Jen bych podotkla, že tou větou o údajích, jakýchkoliv, třeba šitých horkou jehlou, jsem chtěla sdělit, že pokud se nějaké údaje zjišťují a vyhodnocují v časovém presu, jsou vcelku na prd a závěry z nich učiněné mohou být vedle jak ta jedle, takže by takto měly být taky přjímány.
  Což platí pro všechny pro- i proticovidové sekty bez ohledu na vyznání.

 26. Mně dneska pobavilo, jak vláda odsouhlasila zrušení DPH u FFP2 respirátorů. Což mně přiznám se, poněkud překvapilo, protože dosud jsem si myslel, že změny DPH jsou záležitostí nějakého zákona a schvaluje to PSP ČR atd. normálním postupem. Ale nešť.
  Co mně ovšem pobavilo dvojnásob bylo sdělení paní ministerské financové, že cituji “apelovala” na prodejce, aby snížili cenu.
  Odpověď prodejců nebyla citována ani v tisku ani v tlači, ale předpokládám, že zněla “Ha Ha Ha” nebo tak nějak 🙂

  Vláda si zjevně připravuje alibi na to, aby přikázala povinné nošení respirátorů a nikoli doma šitých roušek. Lidé mají uspořeno zbytečně moc peněz a kola čínské ekonomiky se musí otáčet, importní firmy různých Šprymulů potřebují vydělávat a kolečka celého mechanismu je nutno řádně mazat….

  • Tchajwanec zařídil nějaké linky a jakási Ostravská firma dokoupila ještě nějaké v číně. Startovací kapacita milion respirátorů denně,
   Zaslechl jsem v jakémsi obdivném pásmu o spolupráci Tchajwanu a ČR.
   Milion denně se rázem znásobí a někdo to bude muset koupit. To už zařídí vláda.

   • imo blbej obchodní model. lidi to v létě nosit nebudou, ledažeby povolali muslimáče. Ale i tak by to musela nosit jen polovina lidí. Ženský. Aby je ti magoři neošukali.

    • Tak může se stát, že roční produkci nakoupí vláda a bude je důchodcům přidělovat poštou. To už tady taky bylo… 🙂

     V takovém případě je to obchodní model zcela geniální 🙂

 27. 2 Modrý pták ad 2563 – pane, nežil jsi v bludu, leč v zapšklé minulosti. Prostě jsi zaostal v době, kdy ještě platila elementární logika… V době, kdy pomalu celá civilizace stála nad propastí… Leč od té doby učunila mohutný krok vpřed!
  Kam dneska s elementární logikou…

 28. 2 Foundry ad 2564 – “pozitivně testovaní jsou vedeni jako nemocní a obecenstvo má pocit, že vypukl Armageddon” – což je samozřejmě cílem celé té šaškárny. Viz ostatně ten roztomilý klip, co jsem Ti poslal…

 29. 2 Schumi ad 2565 – Každý, ale opravdu každý, má v sobě zárodky rakoviny. Ty se mohou, leč nemuseji, v průběhu života “rozjet”… A někdy vyloženě fofrem… Logikou vládních zmrdů jsme tedy všichni nemocní rakovinou a asi bychom si měli hodit mašli a nepřekážet při budování krásných zítřků…

 30. 2 Schumi ad 2575.1 – co to blábolíš? Vyhlásí se přestávka, otevře se vhodný šuplík a najednou je tady hlasů ke sčítání jak nasráno… Tys u těch americkejch voleb zjevně nedával pozor, jak se to má dělat…

 31. Tak ja beru kluky z Redditu jako velmi spravnou pripominku, ze cena akcii nema jiz naprosto nic spolecneho s ekonomikou ci vykonnosti firmy, ale je to cista ruleta.
  Dokonalym prikladem budiz nejbohatsi muz planety, ktery – jestli se hrube nemylim – za celou svou karieru nebyl schopen dosahnout provozni zisk.

 32. Týdůdýdůdýdůdýdůdů…
  důdůdůdů …
  důdůdůdů …
  Týdůdýdůdýdůdýdůdů…
  důdůdůdů …
  důdůdůdů …
  Adresát je tedy znám

  Lucifer what do you desire?
  Bohužel to vypadá že jen první osmice 🙁
  Stejně jsem ale napnutej jestli to kouzlo si osvojila i detektivka.Laureen German.

 33. S tím Ústavním soudem – po pravdě řečeno, nevím co se Protiproudu nelíbí.
  Pokud to přepočítávání a limity pro vstup do PSP zruší, tak se to vrátí tam, kde to bylo před tou ošklivou Oposiční smlouvou, na kterou většina lidí nadávala. Pokud to ÚS nezruší, bude to tak, jak je to teď.

  Možná, že mně už klame paměť, ale konkrétně JUDr. Koudelka byl myslím docela hlasitým kritikem Oposiční smlouvy a následného zavedení D’Hondtova pravidla a sčítání limitu pro koalice. Ale kategoricky to tvrdit nechci, tehdy se ještě psalo a diskutovalo na Psu a tak daleko jeho archiv bohužel nesahá. Je to už 20 let a paměť je zrádná funkce lidského organismu…

 34. Obecně vzato mně ta aktivita senátorů v této věci nijak nepřekvapuje, protože je součástí milované hry úplně všech partají, které tu máme od roku 1990.

  Hra se jmenuje “Jak to nejlépe udělat, abychom vyhráli minulé volby ?” Pointou hry je změna pravidel hry tak, abychom následně mohli vyhrát volby, které se konaly v minulosti. A přitom už Albert Einstein blahé paměti odvodil a mám dojem, že i dokázal, že cesty časem do minulosti jsou v tomto Vesmíru fysikálně víceméně vyloučené.

  • Pochopitelně, pokud nějaká strana/strany volby vyhrajou, začnou hrát víceméně podobnou hru, která se jmenuje “Jak to nejlépe udělat, abychom vyhráli i všechny příští volby ?” a její pointou je, že změníme pravidla tak, aby příště zaručeně fungovalo to, co fungovalo minule.

 35. Jestli jste zaznamenali, na Myanmaru vojenský převrat. Prý kvůli cinknutým volbám. Su-Ti zpátky do díry. Co USA? Pořád nic?

  • Jo, toho jsem si povšiml.
   A zejména toho, že ti, dle médií utlačovaní, Rohingové vyjadřují té Su-Ti svou podporu.

   Poměrům, které tam vládnou, naprosto nerozumím a snad ani nechci. Proto nekomentuji.

   • jj, stejně jako v Číně pokrokový svět podporuje Ujgury, tak i tam podporuje Rohingy. Tedy taky muslimy
    Schema které se osvědčilo i v Avghanistánu proti Rusku či při Arabském jaru, v Bosně …
    Muslimové jsou pro rozesírání spolehliví již půldruhého tisíce let a mají za sebou udržitelné výsledky.

 36. Nechal bych je na pokoji,oni nejlépe vědí, jak si to tam vyřídit mezi sebou.
  Ostatně, Asie má zcela jinou mentalitu a nemyslím si, že by potřebovali jakýkoli názor od mimozemšťanů, za které považují kupříkladu Američany nebo Evropany.

  • I pokud by ho ÚS zrušil, nebylo by to ze dne na den. Takže ano, Zeman si přihřívá nějakou polívčičku.

  • 2597 Matzurka says: 1.2.2021 (20.53)
   zrovna detektivku někdo unesl a Lucifer přiletěl pozdě i s křídlama.
   To vypadá na druhou osmici?

   • Nene, druhá osmice ještě nebyla zveřejněna (snad v březnu ?), jen názvy epizod. A prej bude ještě jedna série, ale tou to má skončit.

     • Mě šlehne. Někdo zastavil čas zrovna když se chystal Chloe říct I love you.

     • Mně to přijde drobet záhadné – brečet umí, emoce taky už docela má, tak proč by se jí nějaká ta dušička nevyklubala ? No jsem zvědavá, jsem. A v těch pdf komiksech nic nevyčtu, bo tam je to všechno jinak 🙂
      Oblíbená hláška hned ze začátku:
      Dr. Linda: “This is denial !”
      Lucifer (while leaving): “That´s river in Egypt !”

 37. A tak si zatím pusťte něco jiného. Pokud jste vyznavačem poněkud specifického anglického humoru, tak doporučuji původní seriál Doc Martin, s Martinem Clunes v hlavní roli. Případně totálně potrhlou sérii Miranda (hlavní role Miranda Hart), ale to už je trochu “řachanda”, manžel to nesnáší, ale já se docela bavila.

 38. Se uvidí Matzurko. Děkuji za tipy. Během února očekávám týdenní invazi hladových krků a to sebou vždy přinese večerní potlachy, popíjení červeného, pojídání sýrů a flambování blbostí včetně nových neodolatelných seriálů co určitě musíme vidět 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *