Nějaké novoty?

Už se mi daří zvednout ruku ke klávesnici, i když ji tam moc dlouho neudržím. Včera jsem zkoušel půlitr s pivem a musel jsem ho podepřít levačkou.Tejden už je dost, ne? Už by to mohlo povolit…

Tak jsem nahlédl a zjišťuji, že se mi  u BFPT-II  nezobrazují pole pro vkládání komentářů.
Takže snad tady?

Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené a jeho autorem je Šumavák. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

959 komentářů u „Nějaké novoty?

  1. Nickname, ještě jedna věc, když tedy “musím” než si dojdu pro auto …. To nařízení není žádná “novota” je to jen souhrn toho, co je odsouhlaseno národníma státama, bohužel převážně těma “novejma” ještě to není vůbec jasné, že to projde pro celou EU. …. Ty paka si to představujou nártamně jednoduše, že snad přijdou do “školky” a budou si chtít koupit odrudu XY, že jako stará odruda, nebo nějaká co viděli v Německu, či ve Francii …vůbec nic takového neexistuje. Jistě, jako zahrádkář, si to může dovést a nikomu nic neříkat, ale jen pro sebe, komerčně dostane pokutu jako prase. To samé je se semínkama a vůbec s jakoukoliv zemědělskou komoditou. Vůbec nerozumím tomu divením protože to už přeci dávno je, v podstatě to nikdy nebylo svobodné a volné. Ale domu si můžete koupit třeba banánovník se zimní úpravou ..Opravdu nerozumím tomu, proč se lidi ptaj, když maj doma dva květníče a suchou tůji na chodbě. Těch se nedotkne nijak a hlavně, nikdy se jich žádné omezení nedotýkalo, ani kdyby pěstovaki křídlatku 😀

  2. Církev porušuje dohodu uzavřenou s Klausem, prohlásil Zeman
    a Duka je samosebou lhář. Mě by ted opravdu zajímalo, zda je nějaký písemný záznam té dohody s Klausem, jinak je to v rovině věřete komu chcete což je špatné. Pokud neexistuje záznam té smlouvy s Klausem, pak by měl být Zeman ve svých výrocích opatrnější.

  3. Ano Niko, to je celosvětovej problém …ani kukuřice v mexiku se nemůže měnit, či nechat si je na osivo …. A jen pro pořádek, dodám proč tomu tak není. Staré odrůdy, co mohou a umějí klíčit, nejsou tak výhodné, z lediska škůdců, potřeby vody, nebo kvality a ty nové jsou poněkud, no neklíčivé. Tak se prostě každému vyplatí radši koupit nové osivo, než si ho “dělat” Je to sice smutné, ale když oni lidi chtějí jíst a taky sedláci si trochu vydělat. Takže asi tak. Není v tom jen Monsanto a geneticky modifikované potraviny, ale tak nějak obecně vyšlechtěné ….. nebo si umíte “udělat obolí” každý rok, ze svého? Já to prostě neumím ….
    Jo a burzy osiva, jsou skvělá věc a naprosto souhlasím aby byly. Jen je to jako s farmářskejma trhama. Prostě žádný sedlák který se tím živí, tak tam nepůjde prodávat, protože není kovozemědělec a jeho čas je velmi drahý, aby ho ztrácel postáváním u stánku.
    Výkřiky o tom, co zase Brusel chysta, další omezení, či uzurpace jsou sice fajn, ale musíte křičet na místní, aby to nedělali daleko dříve a hlavně, musíte řvát na ty co se živěj vývojem nových odrůd a osiva, aby udělali taková, co se mužou sklidit, část uchovat a znova zasít … ..

  4. rezy,
    někde jsem četl, že se Duka domluvil s Klausem, že až budou restituce, že si církev požádá o vrácení nemovitostí v areálu Pražského Hradu a až je dostane, že je se státem vymění za dvě doposud státní nemovitosti, které církev trvale užívá – Staré proboštství a Mladotův dům, které jsou mimo střežený areál Pražského hradu. Celá operace musí z právního hlediska proběhnout právě takhle, protože pokud nebude církev vlastnit, nemůže směňovat. Mě to připadá jako prostá, jednoduchá věc.
    Ale evidentně z politického hlediska je to záležitost, jejímž překrucováním a zamlčováním lze Duku vyžhavit doběla a přihřát si svou vlastní předvolební šlichtu.

  5. 903 Rezy: Existuje dohoda nenárokování si katedrály, resp. její svěření do státní správy, a zároveň dostává církev ročně peníze za její “pronájem”.
    Duka vysvětloval, že ve stejném režimu by fungovaly i zbylé katolické nemovitosti na hradě.
    Pokus o předvolební body. Dle toho, že lidovky takto informují, usuzuji na koalici popelníček+ČSSD+ANO.

  6. já to Ptakopysku slysel stejně, byla dohoda o tom, že duka bude zádat o x navíc aby mohl směnovat. Pokud to Klaus neřekl Zemanovi celé, tak at ho vezme čert. Pokud ted Zeman schválně zamlčuje to co mu klaus řekl (kompleně), tak je to hajzl ve třetí mocnine a zhrál bych mu něco od AC/DC

  7. Popíšilovi zřejmě definitivně jeblo:

    …Jiří Pospíšil (ODS) na danou skutečnost reagoval víc než překvapivě. V dopise, který mají ParlamentníListy.cz k dispozici, doslova píše: „Tyto volby vnímám jako referendum o mé pozici v politice. Pokud mi voliči dají výrazný mandát, jsem připraven kandidovat na předsedu ODS.”…
    http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Rozpad-ODS-prave-ted-Pospisil-chce-byt-predsedou-Kuba-je-mimo-hru-290812

  8. Mňo…
    není v následujících dvou příspěvcích stejného autora poněkud rozpor?
    Bylo by taky dobré se podívat na to, co to bude znamenat pro místní sedláky, drobné pěstitele a “hobíky”
    Jistě, jako zahrádkář, si to může dovést a nikomu nic neříkat, ale jen pro sebe, komerčně dostane pokutu jako prase. To samé je se semínkama a vůbec s jakoukoliv zemědělskou komoditou. Vůbec nerozumím tomu divením protože to už přeci dávno je, v podstatě to nikdy nebylo svobodné a volné. Ale domu si můžete koupit třeba banánovník se zimní úpravou. Opravdu nerozumím tomu, proč se lidi ptaj, když maj doma dva květníče a suchou tůji na chodbě. Těch se nedotkne nijak
    Možná by to chtělo osvětlit, čo také si Jirka ppa představuje pod pojmem “drobný pěstitel”, “hobík” a “zahrádkář”. Jestli ono to není:
    “drobný pěstitel” – nad 5000 hektarů
    “hobík” – pod 5000 ha
    zahrádkář – kolem 2500 ha
    “lidi co maj doma dva květníče a suchou tůji” – pod 2000 hektarů.

    Tím by se to zmatení pojmů dalo vysvětlit.

  9. 900 – diky, ale na texty EU zastoupeni hledim jako na projevy Brezneva. . .
    Nejsem si zcela jist, zda to brzo nebude aplikovano i na ofiko prodej v trznicich, coz jednak znamena zdrazeni, druhak zuzeni sortimrntu.
    Hruzne konsekvence z citoveho clanku zleho cizince pak budou realitou.
    Docela by mi to nabouralo zasobovani rozvrtvene rodiny.
    U velkopestitelu je mi to egal, protoze holt by to ta samoska nakupovala u nekoho jineho. . .princip trhu, vime 🙂

  10. Prostě jde o to, aby šlechtitelským firmám neunikal zisk a tak musíte nakupovat každý rok – to je, oč tu běží, drahý princi. 🙂

  11. to se Rputi ví dávno, jen jde o to, jak moc je tenhle stav ne-bezpečný pro případ, kdy se stane cokoli a není osivo na další rok.

  12. nevím Šimone, o které sazenice Ti zrovna jde, ale na trzích třeba v Berouně se prodává uplně všechno (zahrádkářská zelenina ) a nevěřím, že to kdy bude někdo kontrolovat.

  13. rezy 917 – Ideálem zelených, je nechat tu svoloč lidskou vychcípat, aby bylo víc místa pro zvířátka …. a zelené…
    Tak prostě držet pod krkem, dluhama, chlebem, vodou….

  14. No,
    dovolím si narušit státotvornou debatu OT dotazem typu “teta Běta ví”.
    Při úklidu jsem vyštrachala ze špajzu starou sifonovou láhev, a krabičku bombiček (nepoužitých). Nicméně, láhev je notně zašlá, s podivným růžovým povlakem či sedimentem (totéž na plastové trubičce). Tak nevím, jak to vypucovat, jestli srdnatě strčit do myčky (to mám trochu obavou o tu dtátěnou síť na povrchu), anebo opatrně štětkou na lahve a jedlou sodou….. nebo to všechno vyhodit a koupit novou ?

  15. Matzurko,
    tam bude možná problém ve zteřelých a tudíž netěsnících gumičkách a těsněních.
    Ten růžovej povlak je zajímavej. Většinou na tom bývá šedá plíseň. Domácnost genetika se prostě nezapře. 😀 😀 😀
    P.S.
    Viděla jsi film Evoluce? Tam evoluční vývoj ze spadlého meteoritu myslím začal taky nějakejma růžovejma smrkánama…

  16. No, já bych na to čištění rozmíchal trochu octa se solnicí, přidal pár kapek sírovice (to vše by oko zředěno) a nechal přes noc působit… No a ráno by se vidělo, jestli flaška patří do kredence, nebo do popelnice…

  17. Evoluce,
    s Foxem Davidem Mulderem Duchovnym ? No zdali 🙂
    A je to spíš odstín do zrzava… jenže mi předkové genetici nebyli, a nějak si ani nevybavuju, po kom se mi to v mé domácnosti vylíhlo. Gumička je tam jen jedna, něco jako zátka, kterou prochází ta plastová trubička. Dle laického odhadu to zteřelé není, neb při stisku pruží. Akorát je to rezaté taky…. Žeby nějaký vodní kámen nebo sedimenty ze starých trubek ? Co dítko jsem bydlelea v jednom z velmi starých ostravských činžáků, něco ve stylu starého Karlína. Teoreticky by na to mohl zabrat horký roztok kyseliny citronové, ne, podobně jako se dává do varných konvic ?

  18. PeSi,
    aha, solnice se sírovicí, není to už lučavka královská ? Že abych nepřišla o rodinný klenot nebo tak něco 🙂
    Mňo, něco zkusím namixovat, při nakouknutí na Net mne cena nového zařízení donutila zalapat po dechu….
    A ty soda-stremy mi připadají celkem pitomé, když se udělá celá láhev, tak to musí dost rychle vyšumět, ne ? U toho sifonu si člověk načepoval jen skleničku a bylo.

  19. tak asi nejvíc dostávala zabrat těsnící gumička co těsnila při dotažení bombičku. damotný sifonový díl (to je ta trubička s gumičkou) ta to mohla přežít ale řekl bych, že po těch letech nebude klíčová

  20. (924) Není-li to růžová, ale zrzavá, pak železo z bombiček. Zevnitř bombiček. Jak známo i ze Švejka, železitá voda neškodí.
    Ta gumička, ve které je trubička, tak důležitá není. Důležitá je gumička, do které zamáčkneš šroubováním držáku bombičku. Pokud netěsní, půjde ti CO2 kolem a GW máš na krku (a sodovka nepoteče). 😛
    Moje doporučení by bylo normálně umýt a udělat pokusnou flašku sodovky. Pokud nebude voda ničím smrdět, jsou usazeniny neškodné. Flašku také dosud užívám, kdo by se tahal s vodou, je-li potřeba k whisky.

  21. AK,
    ten “šodášzifon” jsem už taky našla, zadarmo to tedy není 🙂
    Tak já učuním pokus, a hyn sa hukáže. Sice působím jako žgrloš, ale když mně je líto vyhazovat věci, které ještě můžou sloužit…
    Jo, já sice do whisky dám klidně pramenitou a bez bublinek (nedává se náhodou bublinková jen do bourbonu ?), ale hlavně, kdo má načínat kvůli dvěma deci celou flašku…. a mrňavý lezou do peněz, a furt tahat plasty do recyklace….

  22. (899) nj, jirko ppa etc., ale když podle Vás je česká “páteř” ta nejpáteřnější z EU, tedy vždy jdoucí nad rámec toho, co si ze směrnic EU přeberou cizinci z ostatních zemí EU, jest se čeho bát 😕

  23. Cifix,
    tak vymývání kyselinami se odkládá, probublalo to sice hezky, ale sodovka mi stříká všude kolem té čepovací páčky. Tak budu muset napřed sehnat celou novou hlavici, na Netu naštěstí nalezeno 🙂
    Každopádně díky za info a rady, ukládám do své domácí složky k opětovnému použití.

  24. >> Matzurka
    Hlubokosklon stran znalostí whiskologie. Jistý Skot, známý i z českých dějin – sir Robert Bruce Lockhart – se touhle otázkou (whisky and soda) zabýval v moc pěkné knížce “Scotch: the Whisky of Scotland in Fact and Story”. Takže on by toleroval akorát “whiskey and soda”. Jinak těch knížek napsal spoustu. Třeba o Češích i o Janu Masarykovi. A v antikvariátech se občas objeví jeho kniha “Ústup ze slávy” (Retreat from Glory). Mohu jen doporučit.

  25. >dvd,
    já to znám jen z muzea whisky v Edinburghu, kde nabízeli ochutnávku, a dávali pramenitou skotskou vodu 🙂
    A “on the rocks” už je snad úplně emerickej vynález.
    Autora si znamenám, pokutám, ráda přečtu 🙂

    Jak tak nad tím dumám, nemá taky nějaká strana ve svém programu “zasadíme se o dovoz kvalitní whisky, pravého ceylonského čaje a dobré čokolády, jakož i zlevníme tyto výrobky”, že bych jim to tedy hodila 🙂 ?

  26. Šumaváku, zdravím. Ad “Obecní volby“.

    Před chvilkou ti šel mail s opraveným Haškem. Máš to jak ve Wordu, tak i v RTF. Nemohl jsem ti to poslat dříve, poniváč jsem řešil problémy se strojem… 😛

  27. 2 Matzurka – nikoli, aqua regia (lučavka královská) je směs solnice s dusičnou (koncentrované) v poměru 3 HNO3 : 1 HCl…
    Ale ta předchozí míchanice se mi velmi osvědčila na rozpouštění všech usazených vodních kamenů a podobného neřádstva – a kdyby tam byly i plísně, tak je ta kyselina taky zlikviduje.
    Já nejsem chemik, takže z drogerie koupenou solnici naředím 1:3, přiliju do toho něco málo octa (slešťuje) a přidám něco málo akumulátorové sírovice… Přiměřeně, přiměřeně, přiměřeně…
    Každý chemik vidí všechny svaté, i když na ně třeba nevěří… Ale funguje to. Na letité usazeniny obzvláště, jen je třeba tomu dát dost času. Ale možná by bylo lepší to nechat přes tu noc někde venku, nebo aspoň otevřené okno… ale místní chemici mě třeba po-opraví…

  28. Konstatuju, že mi ještě nepřišly volební lístky. Tak nevím, jestli na mne jen zapomněli, nebo to bylo pro jistotu… 🙂

  29. PeSi,
    ba, ba, pravdu díš. No, připravovat ten solnosírovoocetní utrejch jinde než v garáži a plně otevřených oknech by mne ani nenapadlo, kuchyňská digestoř má do chemické daleko 🙂
    Už jsem si na Netu objednala náhradní hlavici, sadu těsnění (pro jistotu) i tu trubičku, tak bych to během víkendu a příštího týdne mohla zprovoznit.
    Stejně je škoda, že se to u nás přestalo vyrábět, z dětství mám v paměti, že to měla každá domácnost. Ty současné maďarské jsou sice fešácké, ale skrz celokovové provedení není vidět, kolik je tam ještě vody.

  30. Rputi,
    pokud doťapkáš do volební místnosti, tak ti je tam vydají. Nebo sis taky objednala urnu domů 😀 jako maYdina babička ?

  31. Matzurko, doťapkám, doťapkám, jen mně tak napadlo, jestli to opomenutí nebylo schválné, ono je to tady dost levicové a mé názory jsou všeobecně známy… 🙂

  32. Rputi,
    asi se báli, že s těmi levicovými lístky budeš dělat nějaké vů-dů nebo tak něco 🙂 Ve volební místnosti je obvykle dekantační nádoba na nepoužitý materiál. U nás se to odehrává ve schůzovní místnosti hasičárny z poloviny minulého století, a obvykle tam bývají kamínka rozpálená do ruda – jestli tam přikládají ty lístky netuším, ale volební komise má většinou potřebu s voliči sousedky poklábosit o úrodě jablek, přízemních mrazících a jak nám rostou děti 🙂

  33. >> Matzurka
    …dekantační nádoba… 🙂 Nějak mi to připomíná “Brave New World” – děti jsou tam “dekantovány” atp.

  34. Tak ono u nás také lze lecos…
    autoři investigativního pořadu Newsnight britské televizní stanice BBC, kteří školu nachytaly přihlášením

    i být redaktorem…

  35. (929) Tu sodovku já zásadně jen k whisky, nikdy do ní.
    Co vyhazovat věci, které mohou sloužit, já se je i pokouším opravovat. Ne, že bych musel, ale baví mne to.
    (932)Ten Lockhart je špičkový, jeho postřehy z Ruska, Sovětského svazu, Československa a Jugoslávie. Tamní zvyklosti špatně chápal i po zkušenostech z Prahy.
    (933) Až na tu čokoládu (tam nevím), vše dostupno. Ceny ovšem tržní. 😛
    (937) Když je vidět, kolik zbývá vody, potomkové zaručeně zanechají flašku těsně před dojitím, aby nemuseli zadělat novou várku sami. 😛
    (939) Třeba na Zemana? 😛

  36. Dobrý večer,

    KArle, o kvalitní čokoládě to platí taky. je, ale ceny tržní.

    rputi, k nám dorazily vlební lístky dnes.

    A na Andělu byl virvál, až se hory zelenaly. Škoda, že sektáři mají svou obvyklou seanci zítra, kdy se překřikují jen se zelináři z famářského trhu. Do tej dnešní přehlídky prodavačů iluzí by zapadli dokonale.

  37. >dvd,
    ježiš, no to já bych nikdy, snad ani ty kandidáty, i když jsou to zřetelné gamy 🙂 !

    AK,
    “k” je ovšem rozdíl, i když já bublinády i tak jen výjimečně, to se jenom dítko zbláznilo do výroby domácích limonád.
    Tržní ceny jsou mi známé, proto horuji pro stranu, které je zadotuje, abych si mohla pošmakovat 🙂 Když může být Tea Party, proč ne rovnou Whisky-Tea-Chocolate party 🙂 Na schůzích by se pořádaly degustace. Akorát je blbá barva – od karamelových a medových odstínů to jde až po černohnědou, a zrovna tyhle odstíny mají dost škaredou pověst, tedy v Evropě, že. A už máme i hymnu “Whisky, to je moje gusto…” 😀

  38. Matzurko, někdy je lepší nešetřit. Kup ten drahý Sodastreem (dá se koupit i s náplní za 1300), či jak, a budeš mít minimálně o půlrok, ale spíše více, o sodovku postaráno. Když koupíš dvě náhradní nádobky, bude to ještě lepší. Se sifonem se to nedá srovnat. Sice ti to nebude prskat z trubice, ale bublá to krásně a je to vždy poruce. Mladej se může ulimonádovat. Ono chodit denně či týdně pro bombičky je vcelku vysilující a příjde to jistě mnohem dráž.
    Jinak železitý povlak vcelku bezproblémově odstraníš např. z vany či jiné smaltované nádoby kyselinou šťavelovou, zředěnou. Máme v studni tzv. tekutý kámen, takže mám jisté zkušenosti.

    Já už všechny levicové lístky založil do kulatého pořadače. Tak mi leží před očima Mach a Bobošice. Divná kombinace, že? Mach + za program, – za to, co jsem si od věrchušky svobodných vyposlechl během oněch tří hod, co jsem stál na Republikáči a protestoval. Nicku promiňte, ale dle mého nejhlubšího mínění se rozpadnete v případě volebního vítězství ještě dříve než veverky. Nicméně dávám šanci. U Bobošice mám většinu bývalých modrých kamarádů a pro kamarády se musí trpět. Bobošici samozřejmě vykroužkuji, byť když byla v Bruseli, tak mi v jednom testu vyšlo, že k Železnýmu a k ní mám názorově nejblíže. Co převáží, o tom se rozhodnu zítra. Ale, co to bude, jak tu již poznamenal Pes, je každému….

  39. Františku,
    zdravím :). No, když já mám k tomu sodastremau nějakou nedůvěru – ty bombičky do sifonu se dají doplňovat, a to není taková darda, jedna krabička jich má deset (tedy deset litrů sodovky – nemyslím, že by to dítko za den vypilo, spíš to vydrží týdny dva a navíc mohu pořídit krabiček s bombičkama více a vyměňovat méně často) a navíc už jsem objednala náhradní díly. Tak uvidím, jak dlouho to bude dítko bavit, a pokud si to opravdu oblíbí, tak později možno uvažovat i o další investici. Ale to víš, my držgrešlové :)…..

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *