No pasarán!

Zuzana Chlumská

Poslanec Grebeníček vypláchl si ústa Janem Palachem a svým tvrzením doslova zneuctil jeho památku a to dokonce na půdě parlamentu. Bezprecedentní, odpudivé, špinavé, tak nějak, jak u bolševiků je odjakživa zvykem.

 Nepředpokládám ale, že tak učinil, aniž si byl vědom následků. Věděl, že to vyvolá vlnu rozhořčení. Rozhořčení tak velkého, že to ani předseda Filip nevyžehlí a že to na nějakou dobu, než lidé pozapomenou, opět odsune KSČM na pohodlnou niku v opozičních lavicích.

 A řekla bych, že to právě bylo cílem. Mohu se mýlit, samozřejmě, jenže…

 Mimořádná hanebnost špinavého útoku musí být naprosto jasná i Grebeníčkovi a sama o sobě vlastně neměla žádný konkrétní důvod, soudruh poslanec se tím ani nesnažil něčemu zabránit.

Jen tak si plivnul, dobře věda, že vyvolá zásadní vlnu odporu.

 Ovšem nic neděje se ve vzduchoprázdnu a ve vzrušené atmosféře presidentských voleb to zapůsobilo jako handgranát.

 Posledních pár dnů se hodně píše o tom, že Miloš Zeman jako president by měl být sjednotitelem levice podobně, jako Fico na Slovensku. A dokonce to došlo tak daleko, že předseda KSČM Filip se nechal slyšet, že to v žádném případě neplatí pro KSČM. Dokonce se tím vlastně vzdal výhody, kterou mu přinesla podpora M.Zemana ve volbách.

 Samozřejmě, nic se tak málo nehodí vedení KSČM, aby jim někdo přišel sjednocovat vlastní členy a nakonec je tedy vedl někam jinam, než KSČM potřebuje. Filipovo prohlášení pak nasvědčuje, že situace je považována za závažnou.

 Tak závažnou, že poslanci Grebeníčkovi to nestačí a pro jistotu ještě hodí granát.

 

A je naprosto jasné, že ani Zeman, ani jiný politik, pokud nemá sebevražedné sklony, nebude považovat jakoukoli spolupráci s nimi za únosnou. Natož, aby sjednocoval!

 

 

PS.
A poslechněte si k tomu s. Semelovou v PS ( v čase 11.50) http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/1097181328-udalosti/213411000100208/

 

 

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené a jeho autorem je Šumavák. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

1 077 komentářů u „No pasarán!

 1. 1051
  Jirka ppa feudalista a imperialista says:

  Foundry, ja vim jak to funguje, neboj se. Jen mi proste v te slavne EU vychazi, ze svetovej trh to ma spatne, protoze uz v systemu je fantasticke moznosti ovlivneni. Staci se podivat na kvoty a tak. Pokud si nekdo mysli, ze je tu nejaky trh s potravinama tak se zcela plete. Ono to tak sice vypada, ale fakticky neni.

 2. 1052
  Rpuť says:

  Jirko – 1041 – já jen citovala Bártu – to neznamená, že souhlasím, nebo, že se ho zastávám. Pouhé konstatování, že Bárta jede v linii řetězců…

 3. 1053

  foundry jirka nam neznalcum ( s cim souhlasim) naznacuje ze i kdyz je cena obili z borzy tak diky deformaci pomoci kvot a buhvi ceho to neni ze trh urcuje cenu .
  tedy jestli jsem to pochopil.

 4. 1054
  AeroKarel says:

  (1051) Ovšemže je, ale s potravinami až v druhé řadě. V první s fermany – copak jsou zadarmo?

 5. 1055
  Jirka ppa feudalista a imperialista says:

  Pochopil…..

  Routi, tak jo, jen citujes, takze vlastne ses takova mluvici hlava 😀

 6. 1056
  Rpuť says:

  Jiřiku, vyjádření relevantních činitelů naznačuje, o co se jedná.
  Já si na vlastní soud počkám, až bude jasné víc.

 7. 1057
  Jirka ppa feudalista a imperialista says:

  Relevantni cinitele….. Pche…. To bejvavalo…..

 8. 1058
  Foundryman says:

  Pepo, proto jsem psal, že burzy určují trendy a úředníci absolutní hodnotu. Ale asi jsem nesrozumitelnej, tak to zkusím ještě jednou – když se neurodí káva v Brazílii, ceny půjdou nahoru. Na burze třeba o 5%, v EU/ČR třeba o 15% – to je ten úřední příspěvek blahobytu.
  Už je to srozumitelnější?

 9. 1059
  Foundryman says:

  Mimochodem, i kvóty jsou součást trhu, stejně jako třeba náklady na pracovní oděvy, na žluté štráfy na podlaze atd. atd. Všechno se to promítne do ceny a zaplatí to spotřebitel.
  V tomto má Bárta (částečnou) pravdu, každý zrušený zákon deformující trh se projeví pozitivně. Jiná věc je, že ten jeho návrh je jak plivnutí do moře.

 10. 1060
  Rpuť says:

  Njn – Jiřiku – pokud se nepovažuješ za relevantního činitele, je to tvůj problém….

 11. 1061
  ptakopysk says:

  Mňo,
  jestli to dobře chápu, tak záleží na tom, kdo je vykladačem. Příznivci snesou věcné a relevantní argumenty, že VK má pravdu, opačný tábor snese věcné a relevantní argumenty, že pravdu nemá. Zaplaťpámbu, že takhle fungují jenom společenské vědy. Normálně bych se bál otočit kohoutkem vodovodu, protože bych nevěděl, jestli z něj poteče voda, nebo z něj bude tryskat plazma.

 12. 1062
  Jirka ppa feudalista a imperialista says:

  Foundry, pripada mi, jako bys netusil, ze retezce si dodatecne vyberou to svoje, zakon nezakon. Zruseni zakonu je sice pekne, ale jen takove divadlo pro hopkirky. ..

 13. 1063
  Foundryman says:

  Jirko, neřeším řetězce. Zákon (nejen tento) je naprosto zbytečný a má být zrušen. Potud s Bártou souhlasím.

 14. 1064
  Foundryman says:

  Jo a pokud řetězce přidusí sedláky, je mi to úplně jedno. Když jsou blbí a jsou jim ochotni dodávat za nesmyslné ceny, jejich poblém.

 15. 1065
  Jirka ppa feudalista a imperialista says:

  Foundry…. Videl si dodavat sedlaka do super hyper? Hadej kdo tam dodava?

 16. 1066
  Jirka ppa feudalista a imperialista says:

  O a jdu dokoukat toho Konsantina, zena uz na mne ceka, ze abychom ten konec videli spolu….. Takze se mejte…..

 17. 1067
  Foundryman says:

  Jirko, tím spíš nevidím důvod, aby stát zasahoval přiblblými zákony.

 18. 1068
 19. 1069
  Rpuť says:

  Před pár týdny zakázal soud v Albánii ČEZu vymáhat nezaplacené dlužné částky za dodaný proud. Pokračuje to Bulharskem… V kotlince zelené blbnutí bude stát (nejen) ten deklarovaný bilion …. a Evropa si dál zeleně šílí a mlaská …

  ….V Bulharsku jsou na dnešek plánovány rozsáhlé demonstrace proti českým energetickým společnostem ČEZ a Energo-Pro a proti rakouské firmě EVN. Desítky tisíc lidí mají vyjít do ulic více než dvou desítek měst. Bulharům se nelíbí vysoké ceny elektřiny a požadují například znárodnění místních sítí zahraničních podniků…
  http://www.parlamentnilisty.cz/zpravy/V-Bulharsku-se-bude-demonstrovat-proti-CEZ-a-dalsim-firmam-263110

 20. 1070
  ptakopysk says:

  Pepo,
  ano, odstřel je složitý. Jak tak kecám s myslivcema z okolí, některé spolky mají nastříleno 20 – 30 lončáků, či selat. A pak je tu jeden spolek (stydím se říci, že je shodou okolností z mý rodný vsi), kterej za celou saisonnu střelil jedno, slovy JEDNO divoký prase.
  Jo, mám takovej matnej dojem, že myslivci nesmějí střílet bachyně. V kombinaci s tím, že k jídlu jsou jenom selata a lončáci, to znamená, že myslivci defakto nechávají celé stádo na pokoji. A tak kdejakej kanec klátí svini, až se smrčky třesou. Selat je potom tolik, že je lidoví Vilémové Tellové všechny ani vomylem vystřílet nedokážou.
  Jo…. a ještě si k tomu připočítej, že taková vedoucí stádová bachyně má zhusta IQ vyšší, než celé myslivecké sdružení i s předsedou. 😀

 21. 1071
  Jirka ppa feudalista a imperialista says:

  Ptakopysku, je to tezke, protoze se ty vetsi nedaji jist. Jinak se do vetsiho terce trefis daleko lepe, nez do mensiho. Tedy alespon myslim:-D

  Ps. Tedy daji, ale neni to ono.

 22. 1072
  Rpuť says:

  ptakopysku, já mám taky dojem, že prasata jsou v přesile. Ono když takový zelený zduření vobklíčí prase, tak než ho najdou, postřílej se mezi sebou a bachyně v klidu odchází do lesa pobaveně si chrochtajíc pod tesáky… 🙂

 23. 1073
  Foundryman says:

  Hmm, tak Libyjští bojovníci proti hnusnému Kaddáfímu zadrželi cizince pro podezření z šíření křesťanství. Co kdyby se EU domluvila a na oplátku zavřela všechny, kdo tu šíří islám?

 24. 1074
  Foundryman says:

  K těm divočákům jsem se chtěl optat, proč ti větší nejsou k jídlu? Minimálně do klobás a do guláše by se přece hodili, ne?

 25. 1075
  ptakopysk says:

  Foundry,
  kromě toho, že to maso je tvrdý, tak starší kusy strašně smrděj. Vedle ve vsi zkoušel jeden chlápek vykupovat velký divočáky od myslivců a zpracovávat je na nějakej polotovar, kterej prodával dál. Ze zdravotních důvodů toho nechal, protože sousedi ho chtěli lynčovat.

 26. 1076
  Halladin says:

  Snad jedině prodávat do ZOO na krmení. Žrali by to lvi a tygři ?

 27. 1077
  Šumavák says:

  Ahoj! PojĎte nahoru !

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *