Opět rok pryč…

Tak vám všem přeji příjemné prožití vánočních svátků, bez kostí v krku, žlučníkových záchvatů a bez zcela zbytečného rozčilování nad pomíjivostí světa.
Ať se vám splní všechna Vaše přání – přejte si opatrně, kdyby na to mělo opravdu dojít, bylo by to asi dost hrozné –  a ať vám i do dalšího roku vydrží zdraví a pohoda.

Šumavák


Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené a jeho autorem je Šumavák. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

544 komentářů u „Opět rok pryč…

 1. Dobré ráno, také vám přeji vše nejlepší do nového roku.

  O rozpadu EU toho mnoho nevím, zatím mi chybí poslední ingredience: mladí demotivovaní jedinci. Nevidím Merkeljugend, Juvendute Barosso, Legión Rompuy … Až ti budou, a budou organizovaní, bude problém. Na mises.cz je nyní seriál o Fedu, přečtěte si ho a těšte se na finanční průvan.

  K včerejšímu vyjádření pana Hegera o zastavení alkoholismu: možná čas od času vidíte v německé TV, jak němečtí tatíci jezdí do Čech za cikánskými prostitutkami – typická tschechische Schweinerei. Kolik alkoholu vypitého v Čechách, na Moravě a ve Slezsku připadá na turisty? Podle odhadů na Wiki to je až 20%. Chce pan Heger likvidovat turistiku?
  Celé vyjádření pana Hegera pro TV jsem pochopil jako přípravu na další zvýšení spotřební daně z alkoholu, tj. nejdříve byl záměr zvýšit spotřební daň, a až potom se vymýšlí důvod.

  http://cs.wikipedia.org/wiki/Pivo
  http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Kolik-toho-Cesi-vypiji-Udaje-se-od-sebe-vyrazne-lisi-upozornuje-server-246491

  Jirka, PeS, ad ODS: nyní, mj. i v souvislosti s podporou malých podniků, velkých podniků, filmařů, kin, samoživitelek, mnohoživitelek, zeměživitelek se tato strana chová jako socialistická. Ach jo. Kdyby se alespoň přejmenovali na Občanské lidověDemokratické Socialisty.

  Včera byla docela hezká anketa, kdo z ministrů naskočí do třetího pilíře důchodové reformy. Provede to TOP09 jako jeden muž, až na knížete, pana Kalouska poslechne i pan premiér, ale ostatní odpověděli, že ví lépe, jak naložit se svými penězi. Nějak v té vládě chybí disciplína. Pan Kalousek je bude muset srovnat do latě.

 2. Já také…
  …doufám.
  };D))))
  Už z toho, že jsem vedle slova věda napsal adjektivum “společenská”, jsme měl křeč v prstech.
  Napsat ji tučně, by byla adrenalinová sprcha bez šance na kompenzaci.

  Silvestra
  v bujném reji
  také přeji.

 3. Saprlot, první část [452] byla odpovědí PeS(ovi), kde se omlouvám za ten majestátní plurál, který je způsoben tím, že můj pravý ukazovák je díky dlouhodobému tréninku daleko rychlejší, než levý prostředník.

  Tučná část sdělení byla určena všem, kdo si to dnes přečtou!
  };D)

 4. No a jinak k obsahu 446 – já jsem rychlý a bezboletný konec nečekal… To bychom toho štěstí měli až příliš… Na fázovou transformaci je IMHO stále ještě brzo – chybí nukleační impuls… Bez nukleačního impulsu prakticky všechny procesy konvergují k saturaci po exponenciele, která se sice kýžené hladině neomezeně blíží, leč nikdy se jí nedotkne…
  Takže je zapotřebí nějaký ten dostatečně silný nukleační impuls, aby tu transformaci nastartoval…
  Francouzskou revoluci začal prostý fakt, že děla z Bastilly byla namířena na Paříž… Třicetiletá válka – Slavata a Martinic. První světová – Ferdinand, Sarajevo… Atd., atp.
  Já jsem napřed tiše doufal, že by mohla stačit ta upálená úřednice v Řecku, ale to se zahrálo do ztracena, ten impuls byl příliš slabý…
  Ten nukleační impuls musí být natolik silný, aby překonal nukleační bariéru. No a pak to půjde fofrem… Jestli tady kdy vyjde můj článek o kondenzaci (a krupobití a podobných radostech), je to tam doprovázeno i obrázky – Takže to jako normální článek tady nevyjde, leda to převést do pdf a poslat na to odkaz…
  Tento komentář není ani tak určen Lokimu – ten se ve fázových transformacích vyzná velmi dobře, ale spíše ostatním, jako vysvětlení toho, proč se zatím nic neděje a proč nelze čekat klidný a pokojný konec, kdy EU v tichosti zdechne obklopena davy štkajících hujerů…

 5. Upozornění!
  Pokud by Vám přišel od “Evy Dvořákové” mail, že se neotevírají Vaše stránky a že mohou poškodit počítač – nestahovat, neotvírat, neodpovídat.
  Téměř určitě je to hoax testující funkčnost e-mail adres k následnému zasílání spamu, ale zatím není vyloučen ani vir nebo trojan.I když antiviráky hlásí čisté. Je to pro ně ještě moc brzy.

 6. A užijte si Silvestra, bez šoků a stresů.
  Pro mě je to nejhorší den v roce, protože rakušáci kteří si zde koupí rachejtle a dělbuchy a nesmí si je odvézt domů, je vystřílejí, spolu s Vietnamci s neprodanou pyrotechnikou, zde a směrem ze vsi ke mě. Tak nějak si to představuji, že to bylo u Verdunu… 🙁
  Pes sice nadšení neprojevuje, ale zaleze pod postel a dělá, jako že spí.
  Za to koně vůbec nespí a navíc já lítám venku a koukám, do kterého sena přistane nějaká rachejtle. 🙁

 7. (451) ad Heger, on blbne i s kouřením, takže bych si dovolil ho odhadnout na typického pachatele dobra. Že to bude zneužito k zvyšování daní IMHO není jeho primární cíl, on chce “napravovat”.
  Když se v tom budou ještě chvíli hrabat, přijde to akorát do “vhodné” doby před volbami. Kéž by to alespoň nahnalo voliče SSO, ale typuji to, že spíše komunistům.

 8. A něco Silvestrovsky veselého pro pány:
  Čirou náhodou jsem byl zaveden sérií odkazů na server Novinky (zdůrazňuji: tím důvodem nebyla 3,14ča, ale Hruška /Blahoslavený/), kde jsem narazil na upoutávku/titulek:
  Šílená fakta o lidském těle: Vagína je jako stroj!

  http://zena.centrum.cz/zdravi/novinky/clanek.phtml?id=765615#utm_source=aktualne.centrum.cz&utm_medium=banner-480×300&utm_campaign=zena-exportni

  Tak jsme si říkal: “Ha, to jistě bude, po fofrnících, fotovoltaice, zase nějaká nová, vědecky podložená průkopnická metoda na poli OZE a různé Katky Jaujau konečně budou také užitečné jako pohonné jednotky nebo snad zdůvodnění z EU požadovaného zvýšení podílu ženského elementu v čele organizačních a řídících podnikových i společenských struktur.”

  Vysvětlení bylo poněkud zklamáním:
  “Nejlepším strojem na světě je vagina.
  Dá se nastartovat jedním prstem.
  Má schopnost samomazání.
  Může se v ní pohybovat jakýkoliv píst.
  Sama si umí vyměnit olej vždy po čtyřech týdnech.
  Jediná nevýhoda je, že řídící jednotka je tak zatraceně nespolehlivá…. ”
  (Tohle prohlásil v roce 1912 doktor Hermann Otto Kloepneckler, význačný rakouský
  gynekolog)

  S těmito tvrzeními by jistě bylo možno v mnoha úrovních polemizovat (což by mohlo být velmi zábavné a vést k netušeným závěrům), ale je zjevné, že onen gynekolog již v roce 1912 měl jisté potíže uvědomit si, že když o něčem řekneme, že je strojem, musí to být schopno vykonávat práci (třeba i s nevelkou účinností), ale rozhodně si předmět svojí profese velmi idealizoval…
  };D)))

 9. Kdybych se ve zbývajících hodinách roku nějak dostal mimo počítač, tak pro jistotu přeji do roku 2013 HODNĚ ŠTĚSTÍ, SPOKOJENOSTI, ZDRAVÍ atd. atd. A ZLOMTE VAZ (A NEPTEJTE SE KOMU)

  A jeden žertík navíc: http://www.spiegel.de/spam/

 10. 458 Pan premiér prohlásil, že i pro muže před padesátkou je tento pilíř vhodný.
  454 Nejenom nukleační impuls, ale (zatím) i podmínky – výška, tlak, teplota, rosný bod. A mlamojové (mladejové). Chybí Vilém II, Mikuláš II, nebo alespoň Gándhí. V tom máme (zatím) štěstí. Doufám, že to nečte moc sociálistů.

 11. Loki,
  ty šutráky pocházejí z bývalého kamenolomu Křížovská Hůra a jestli prameni nekecaj, Hůra by měla být z ortoruly. Teď jsem načal další krabičku tzv. granátů. Tyhle jsou skoro do černa, s místem nálezu Pravětice. Z toho by se člověk vobkreslil. Pravětickej karastr má asi pět kilometrů čtverečních…
  A přitom kousek je Kamberk. Dárce, kdyby se jenom trošinku tumloval, moh’ přihodit kousek zlatý rudy, jen tak člověku pro radost.
  Uran mi nevadí, jsem votužilej, neboť jsem deset let pil vodu pocházející z Melechova a tam je takovýho uranu a radonu, že by se z toho lufťáci, dychtící po lůně přírody, přinejmenším posrali…

 12. PeS(i), Tvé tvrzení o mých znalostech fázových stavů, ve [454] mi sice udělalo dobře na vocintku, ale mohu si jen přát, aby to byla pravda… Když jsme se to učil na doktorskou zkoušku, připadal jsem si jak astronom, kterého místo k teleskopu posadili k rotujícímu kaleidoskopu.

  Ale máš pravdu s tím přirovnáním.
  Já to viděl spíš jako domino s několika větvemi, kde někdo šťouchne o kostky (nebo několika) a všechno to úhledně popadá, diváci zatleskají, spočítají stojící kostky, zapíší počet spadlých a začne se připravovat nová varianta.
  Tím, že k tomu nedošlo a už ani nemůže dojít, to odpovídá více tomu Tvému příměru.
  Nastane spontánní krystalizace.
  Se všemi důsledky.
  Krystalizační tlaky jsou drtivé (i když jde třeba jen o obyčejný dihydrogenoxid), nic tomu neodolá. Ale to jsem vyjádřil již v té větě o prodlužování agónie.

 13. Ptakopysku, ta zlatá ruda
  by Ti byla prdlajz platná.
  Při současných a budoucích cenách zlata, je za ekonomicky vytěžitelnou považována ruda s obsahem 3 ppm zlata. Takže bys měl zlatou rudu, ale dispergované zlato bys pravděpodobně vůbec neviděl. Ale měl bys dobrý pocit.
  Pokud o to stojíš, mohu Ti takovou obstarat – několik kilo.
  };D)))

 14. Opsáno od Olšera:

  “Mojše a jeho manželka Ester navštěvovali každý rok letecký den a Mojše každý rok toužebně vzdychal: „Ester, já bych moc chtěl letět letadlem!“ A Ester každý rok odpovídala: „Já vím, Mojše, ale takový vyhlídkový let stojí padesát dolarů a padesát dolarů je padesát dolarů!“
  Jednoho léta Mojše Ester sděluje: „Ester, mám 85 let, a jestli tento rok nepoletím, tak už nikdy nebudu mít šanci letět.“ „Já vím, Mojše, ale takový vyhlídkový let stojí padesát dolarů a padesát dolarů je padesát dolarů!“
  Rozmluvu obou stařečků zaslechl pilot a řekl jim: „Mám pro vás návrh. Vezmu vás na vyhlídkový let, a jestli během celého letu nevyslovíte ani slůvko, budete mlčet jako ryby, tak nebudete nic platit. A jestli kdokoli z vás dvou otevře ústa a promluví, zaplatíte padesát dolarů.“
  Mojše a Ester souhlasili. Pilot provozoval ve vzduchu s letadlem různé akrobatické obraty, aby své pasažéry vyděsil a donutil je vykřiknout, ale bez úspěchu – mlčeli jako zařezaní. Nakonec přistáli, pilot jde k Mojšemu a říká mu: „To není možné! Dělal jsem, co jsem mohl, abyste křičeli strachy, s jinými pasažéry se mi to vždy povedlo, a tentokrát nic! Podařilo se vám zachovat mlčení dokonce i při té nejnebezpečnější letecké akrobacii!“
  „No víte,“ říká Mojše, „je pravda, že jsem chtěl něco říct, když Ester vypadla z letadla, ale padesát dolarů je padesát dolarů!“

 15. Dobré dopoledne,

  tož si všichni užijte ten poslední den v roce, kdy měl nastat konec světa. 🙂
  A ať se daří v roce příštím!

 16. Loki,
  nojo, furt taky… já vím, že se tam zlato těžilo amalgamováním. Však taky trvalo, než ty valy hlušiny zarostly lesem. Ale Keltové a v ranném středověku kamberští vladykové tam zlato normálně povrchově rýžovali. Mohli něco opomenout, nebo jim mohlo upadnout z kyblíku, žejo? 🙂
  Si dělám srandu, ale kdyby historie těžby zlata na Podblanicku někoho zajímala, tak pan inženýr Zemek vydal populárně naučnou knížku Zlatodůl Roudný u Vlašimi s mnoha vyobrazeními. Vejcuc je tady: http://www.lounovicepodblanikem.cz/historie-fakta.php?ctg=18

 17. 454.. kdy EU v tichosti zdechne obklopena davy štkajících hujerů…

  to mi připomělo: kam se ztratil špidla??

 18. Vážení přítomní i nepřítomní,
  tak jsem se celou dobu od 22. zabýval důležitějšími věcmi, než Internetem. Dneska už je mi líp.

  Když se pročte Šumavák v jednom tahu za několik dní, tak jen pacient na lůžku to může vydržet – protože nemá kam utéct. Abych neurazil, tak raději neurazím.

  Jinde je to ještě horší.

  Pěkný Nový rok 2013. Tímto přáním zároveň moc děkuji všem, kteří si na mně vzpomněli a kterým jsem se shora uvedených důvodů neodpověděl přímo.

 19. dvd, dík – co všechno mi zůstalo do mého stáří utajeno? Překládá se obecně ruptura jako zlomení? Nebo je zavádějící anglické označení?

 20. Jéjej, Martine TT, Tobě též a navíc zpevnění zdravotního stavu.
  Myslel jsme, že točíš reklamy a Ty jsi se povaloval v kanafasu pod dohledem andílků…
  =
  (Jak při reklamách vypínám pozornost, takže ani nevím na co byla (dodnes, třebaže jsem se jí smál, nevím k čemu byla slavná “Bóbiká!”, tak jsem viděl reklamu na TUC a tam v jednom okamžiku se kamera odpoutá ad toho trapného hocha TUCa a v záběru jsou dva stojící někde v metru a pojídající něco z papíru). Ten vpravo vypadal skoro jako Ty!
  };D)

 21. Martine TT, i Tobě.
  To je zajímavé, takže ono si lze zlomit i třeba močový měchýř…(ruptura vesici urinarie…) 🙂 🙂

 22. Ruptura se obvykle (podle kontextu) překládá jako protržení nebo přetržení.Zlomenina je fraktura ( u kostí). U “zlomeniny ” penisu jde zřejmě o porušení vazivového obalu kavernozních těles.

 23. Dobré odpledne,

  divano -472-to víte, že ne. jednoho takovýho jsem vezla včera k vlaku a dnes pro něj pojedu.

  Martine,
  ruptura je natržení nebo protržení. Stačí dát do googluý “ruptura” a vysype se na všechno možný – játra, slezina, cévy….

  Můj zubař před svátky utrpěl rupturu výdutě na aortě a mohl být rád, že jen díky rychlému zásahu stihl utýct hrobníkovi z lopaty.

 24. a baubo byla rychlejší. inu, je z oboru. 🙂
  Ovšem k pochopení rozdílu mezi frakturou nebo rupturou by měla stačit výuka anatomie na základní škole.

  To je takový otřepaný doktorský vtip :

  Zkouší profesor pohlednou medičku :

  “Slečno, popište, jak byste postupovala při amputaci penisu”
  “Měkké části bych odpreparovala a kost přeřízla pilkou”
  “O anatomii toho moc nevítre, ale v milostném životě máte opravdu štěstí”

 25. Mno, já například pracuju a ještě nějakou dobu budu… Kýženou akci, které se chci zúčastnit, mám až od 17, to je ještě spousta času…

 26. Všem Šumavákům přeji veselého, klidného, bujarého, tichého, rozverného i zadumaného Silvestra – každému podle jeho nátury a přání a do nového roku 2013 – když už nebude lepší, ať není horší toho právě končícího.

 27. a hele, vono se kontroluje, kdo pracuje. 😀
  Tak to já se prosim hlásim. Abych nechyběl v tom správným seznamu.
  A sere mě, že je tak hezky. Nic by mi neudělao větší radost, než kdyby začlo nepozdějš ve vosum lejt se sněhem a k tomu by se šiknul pravej středozápadní blizzardek. Neboť mám pohotovost a když si představím ty houfy vožralejch debilů, který polezou u zámku na terasu, budou blejt po nádvoří, rozbíjet flašky a sklenice, odpalovat dělobuchy a vohňostroje a tak aktivovat zabezpečovačky všech druhů…
  Nejradši bych jim všem preventivně zpřerážel hnáty.

 28. Šumaváku,
  to je možné jenom na pracovištích, kde s tebou vymrdávaj jak s vopicí…
  Takže ty, když si velíš sám, můžeš být úplně v klidu. Tebe tak maximálně může zavalit balík se senem, nic erotičtějšího se ti stát nemůže 😀 😀

 29. “Popis výrobku Antistresové prso
  Antistresové prso je dokonalá pomůcka pro nervozní pány. Vhodný jako dárek pro muže.
  Antistresové prso můžete mačkat, házet si s ním, navíc má tento balónek antistresové účinky a ještě při tom posílíte zapěstí.
  Užijete si s ním spoustu legrace a budete vždy středem pozornosti. Prso je příjemné na omak a “tak akorát do ruky” 🙂
  Nemačkejte příliš silně, mohlo by dojít k poškození.”
  http://www.netradicni-darky.cz/antistresove-prso/d-69471/?gclid=CKuknfHhxLQCFURY3godRxsAbA

 30. >> Šumavák
  Stran problematiky pracovního úrazu při sexu na pracovišti připomínám rozkošnou scénku z filmu “Vážení přátelé, ano” o tomto pojednávající.

 31. Žízeň, ajajajajaj,

  teda Rputi, kdybych se s takovým dárkem chtěl pochlubit tady, kde najdu Arašida ?

  Jinak všem krásný a úspěšný rok ’13.

 32. dopracovala, dokonce i domu dorazila nastojato (ne po čtyřech)
  co víc si od odcházejícího roku přát
  jsa realista, počítám s tím, že ten příští bude zase horší
  ale lepší než ten přespříští
  si užijte toho končícího tak, aby zítra nebyla potřeba obroučka na hlavu!
  a ještě přeju domácímu pánovi, trpělivost s koňmi, s námi i se sebou (to mělo znamenat jakože trochu zvolnit)
  asi jsem chytla vtipnou slinu, tak se jdu podívat, co děti nestihly vypít 🙂

 33. Všem zde čtoucím a píšícím zvláště,
  mějte se v tom novém roce krásně 🙂 !!!

  A Silvestra dle představ a přání – s lidmi milými, v pohodě a klidu, dělbuchy v míře minimální (zejména držím palce všem majitelům zvířat, u nás bude asi kocour zalezlej v tmavém koutě pod schodama až do velikonoc….)

 34. Do roku 2013 přeji všem především zdraví, pracujícím práci. A pamatujte, že. Co nemám to nepotřebuji :-))

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *