“Osička” 2020 ?

Ahoj!

Říkal mi Kocour, že leckdo z nás má letos kulatiny.A že by možná nebylo marné udělat nějaký mejdan, dříve než podzimní BFPT.

Já jsem pro. Ale netuším kdo kdy.
Napište mi kdo kdy, kdo by měl zájem a začneme zjara (tedy ti, co přežijí zimu – ono to předjaří je vždy náročné 😉 ) hledat nějaký jarní termín, až i PeS bude moci chodit a já budu moci od koní.
A nějaké místo, (nechci říci dům 😀 ) řekl bych na “půl cesty” 😉 abychom tam všichni dojeli.
Snad budeme úspěšnější než my, co jsme se v 68 sešli na Vondrově k ježdění na koni, neboť my už hledáme termín skoro rok, protože jsme zatím téměř všichni, téměř všichni mají doma koně, vždy je někdo na závodech buď jako stavitel, rozhodčí, steward nebo s vnoučaty, či dokonce někdo marodí a nechtějí ho pustit z nemocnice ;-).
A to je nás jen 7.

Tak neváhejte a pište, samozřejmě na mail.Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené a jeho autorem je Šumavák. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

89 komentářů u „“Osička” 2020 ?

 1. Někde to patrně bylo i poněkud animované :
  “Tak mne dneska nekdo nadelil novy bazen, trampolinu a boudu na psa. A mne nekam odlitlo auto”

  Fakt je, že ani jsem ráno nebyl vyvencit Julinku. Pouštění draků neni zrovna moje hobby…

 2. Jo,
  tak tady se už vítr utišil a přehnalo deštění, ale celkem v normálu. Pravda, dvě přespolní studentky se omluvily, že je problém na trati a tak se nestihnou dopravit v domluvenou dobu. Na koště jsem je ještě nezaučila 🙂
  Bylo mi jeti na rehabilitační trénink, a před tou černavou jsem viděla nádherný jev – dvojitá duha, celý oblouk, a barvy tak syté, že by je mohli stáčet do sudů. Teď už je jen zataženo, poprchává, pořád asi 12C.

 3. Z dnešního Macka:
  “Češi jsou smějící se bestie:
  Bála jsem se toho koronaviru natolik, že jsem vyhodila všechno čínské. Teď sedím v prázdném bytě, nahá a hladová.”
  Tak a já si jdu ohřát “čínu” k obědu…

  • Jó, Jordanka…
   To je moje nová hvězda! Ženská, ještě k tomu hezká, když dovede takhle podat ironii…
   Ale zdá se, že ji někteří (mnozí) moc nepochopili. Jsou nějak zaražení. Jako hřebík do rakve.

 4. No to je hotová Čína.
  Rád obchoduji s Alím. Kocouři při svých hrátkách shodili ženě rádiem řízený budíček na zem. Tvářil se mrtvě,Tedy ten budík. Na displeji čisto, tlačítka bez reakce, baterie 1,52V.
  I sedl jsem k PC a za neuvěřitelnou cenu 6 USD jsem objednal u Alího. S tím, že věc dojde za 40 dní jsem vytáhl baterky a toho mrtvého budíka jsem odložil.
  Pak jsem měl ale měl hloupý nápad a baterky jsem dal zpátky fo budíku. Zjevila se čísla, nasynchronizoval se na Frankfurt – a je zcela v pořádku. Asi si potřeboval dáchnout.

  Budík z Číny v termínu nedorazil i požádal jsem o vrácení peněz, což Alí bezodkladně provedl. Ale asi za dva měsíce budík z Kitáje přišel. Funkční. Tak jsem napsal výrobci, že mu zaplatím, když už došel a budík si schovám “pro případ”. Prý to není jak provést – ať tedy objednám další a do poznámky uvedu NEZASÍLAT ZBOŽÍ!!
  Provedl, znovu zaplatil 6 USD a – dnes mi došel další funkční budík. Máme jich tedy celé kvinteto.
  Asi to nechám tak, protože po korespondenci s výrobcem by se mohlo stát, že jich dojde ještě několik. Nebo celý balík a výrobce by nutně zkrachoval.
  Nebo je to nabídka na obchodní spolupráci? Co myslíte?

 5. 2 Stary kocour (10.2.2020 | 15.01) – asi si u Vás chtějí otevřít pobočku na prodej budíků… A postupujou nenápadně, aby nepolekali…
  Zas na druhou stranu, kdyby takovéhle budíky měli naši národní buditelé, kde jsme dnes už mohli být?

 6. 2 Stary kocour (10.2.2020 | 17.05) ad “No kde bychom byli, PeSi, kde?” – No přesně tam… ale mnohem dříve!

 7. Ahoj! dočítám po celodenním detoxu od internetu, telefonu, elektřiny i vody… 🙂
  ad:
  “Stran voleb – ano, ještě stále nejsou povinné a ještě stále jsou tajné”.
  A ZATÍM JEŠTĚ STÁLE JSOU!

 8. Jinak ještě ad Macek: “Nově zvolený mnichovský magistrát má rozhodovat o přejmenování 360 ulic, jež nesou jména po „závadných“ osobnostech. Kupříkladu Kolumbovi, v jehož šlépějích kráčel kolonialismus, vyhlazování domorodců a otrokářství, nebo Heinrichovi Schliemannovi, objeviteli Tróje, který raboval cizí umělecké předměty, spisovateli Heinrichu von Kleistovi, který byl rasista, Bismarckovi, který byl militarista, Schopenhauerovi, který byl misogyn, ale i spisovateli Erichu Kästnerovi, jehož knihy sice nacisté pálili, ale on přesto zůstal v Německu a neemigroval.” – takže očekávám přejmenování po naprosto nezávadných osobnostech jako např.: Adolf Hitler – ten ostatně v Mnichově začínal, Josef Goebbels, Martin Bormann, Hermann Göring, Heinrich Himmler, Rudolf Hess, atd. atp. Samá vzorná jména…

  • Vypadá to na davové šílenství, takový “Deutsche Grün Amok”. Ostatně nacismus byl něco velmi, velmi podobného, ne? Lišil se jen signální barvou.
   Až se doderou k přímo k výkonné moci, snadno své vize naplní. V Německu ano, mají tradici. A disciplínu. Němci nejsou smějící se bestie.
   Proto – říkám to tu už potřetí – betonovat sloupky, natahovat dráty, budovat palposty. A nespoléhat na spojence.

 9. Šumaváku,
  nojo, ještě pořád JSOU, to je fakt 🙂

  OT, z Hilšera se vyklubal ještě větší pitomec, než jsem si myslela… ten už snad kandidovat na Hrad nebude ?

  A TV detox si teď užívám taky – nejede nám žádný český kanál, sporadicky něco německých. BBC a CNN pixlují. Zato jsem s úžasem zjistila, že mohu sledovat asi tři kanály Sudan TV, Jordan TV a další zpravodajství z podobně exotických končin 😀

 10. Nějak to přejmenování náměstí Pod kaštany ma máměstí Borise Němcova stále něco připomínalo. Něco, co bylo zasuto někde hluboko v paměti. Ano, už jednou se přjmenovávala ulice kde u sídla velvyslanectví SSSR v Pekingu na “Ulici boje proti revizionismu”. Přiložený odkaz to pomůže připomenout.
  https://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/1130615451-ceskoslovensky-filmovy-tydenik/217562262700005-ceskoslovensky-filmovy-tydenik-1967/titulky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *