Pár vět k měsíci Zostřené demokracie

„Kdo stále hovoří o míru, chystá válku.“

(Karel Čapek, V zajetí slov)

Včera se moji spolupracovníci, vesměs tak o 10 až 15 let mladší, domlouvali na tom, jak se sejít „na demonstraci“, a ptali se mě, kde je hospoda Hangár. Tak jsem jim to popsal, načež mi s hrůzou došlo, že slibované „veselí“ moji čtvrt postihne už příští den. Proto jsem se jich provokativně zeptal, jestli se zase – tak jako v srpnu (nebo kdy to naposledy bylo) – nacpou všichni k nám na Letnou, abych zas nemoh’ do svý oblíbený hospody, a jestli by si příště nemohli vybrat místo Letné kupříkladu Letňany. Měli by to na metru a nikomu by tam nevadili. Kupodivu tuhle vážně míněnou invektivu vzali se smíchem.

Dneska jsem myslel, že nadcházející události strávím buď v posteli nebo v nějaké jiné části Prahy. Ale nakonec jsem měl odpoledne roupy a po čtvrté hodině, kdy jsem si – blbec(!) – myslel, že budou ještě všichni demonstrovat, vyrazil nahoru na šipky. Bylo to hrozné! Lidské davy stékaly ulicemi na Strossmayerák a já byl opravdu skoro jedinej, kdo šel v protisměru (což mi jakožto dekadentovi přišlo celkem příznačné). Nakonec mě zachránila má výřečnost, kdy jsem se vemluvil servírce do šipkařské herny ještě před otevírací dobou, čímž jsem získal do páté hodiny azyl před rozběsněnou Pravdou a Láskou. 

… ‎Doufám tedy z čisté z pomstychtivosti, že tenhle seriálový pokus o „český Majdan“ opravdu nevyjde!

Ale není to jenom vztek na ucpané ulice a obsazené hospody, co mě proti téhle akci popudilo. Je to hlavně strach z toho, že bych si musel příštím životem odžít spolu se svými spoluobčany všechny ty jejich dnešní sny, pokud by se jim opravdu splnily. Přišlo by mi to líto čistě osobně, a také bych to pokládal za vážně hodně svinský trest pro můj národ, kdyby měl kvůli takovému kolektivnímu hloupnutí jednou opouštět Evropskou unii ode dneška za 40 let… opět jako poslední – těsně před Rumunskem! Což by ovšem bylo v paradoxním souladu s tradicí nyní tolik oslavovaného listopadu roku 1989.

‎Ale nejsem optimista: 

… Jednou mi kdosi říkal šílenou větu:
„Za blbost se platí hůř než za zlý skutky.“


Šakal

Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené a jeho autorem je Šumavák. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

683 komentářů u „Pár vět k měsíci Zostřené demokracie

 1. 601
  PeS says:

  2 skimic (1.12.2019 | 19.10) – „příjemný nedělní prvoadventní večer.
  Nejvyšší čas začít s přípravou na oslavy Narození Páně.“ – neboj, kladivo a hřebíky mám připravený již v předstihu, dokonce mám připravený i vruty a nabitou akuvrtačku, kdyby ty hřebíky nestačily…

 2. 602
  PeS says:

  2 maYda (1.12.2019 | 20.39) – no, tak ve spřátelené vinotéce už taky hořela první svíčka na věnci – inu, když to tak někdo chce… To je jak s tím peklem… „toho si nevšímej, to jsou křesťani, voni to tak chtěli!“

 3. 603
  PeS says:

  2 Schumacher (1.12.2019 | 20.43) – ano, ta hrůza nový rozměr již získala…

 4. 604
  Schumacher says:

  Skimici, jako příprava na Chanuku to nad námi vypadá po většinu roku a v poslední době přituhuje.

 5. 605
  maYda says:

  Vy nerad cukroví, PeSi?

 6. 606
 7. 607
  maYda says:

  Pokud chcete vidět, nebo spíš slyšet, jakej rozměr může dostat hrůza, tak si najděte a pusťte novinku – protiválečný song, který nazpíval Tomáš Klus se symfonickým orchestrem. Já to dnes slyšela v radiu.

  Proti pracovnímu adventu nic nemám, protože špatným cukrovím se nikdo nechlubí a vzplanutý adventní veněc je zajímavé zpestření pracovního procesu.

 8. 608
  Schumacher says:

  PeSi, přehoď si kalendář. Času dost. Velikonoce budou až víc než za čtyři měsíce.

 9. 609
  Schumacher says:

  StK, no jo, to jo. Ale zas by to netrvalo dlouho.

 10. 610
  PeS says:

  2 Schumacher (1.12.2019 | 20.43) – no právě… Další pohroma se blíží…
  No a kladivo a hřebíky se hoděj mít po ruce furt…

 11. 611
  Schumacher says:

  Tohle je také dobrý odvaz.

 12. 612
 13. 613
  skimic says:

  Schumi
  PeS to nejspíš koupil výhodně v akci. Lapides taky nebudeš shánět těsně před představením ale koukáš jak se pohybují ceny v letáku místního Lapidária a občas pár šikovných koupíš a dáš do kýble v garáži. Potom jak když je najdeš.

 14. 614
  skimic says:

  Schumi
  výtečné!
  Alr tohle taky jde
  https://www.youtube.com/watch?v=U5QAU63oVHE

 15. 615
  PeS says:

  2 skimic (1.12.2019 | 21.46) – jistě, výhodný povelikonoční výprodej, kdy jsem soupravičku „Náš Ježíšek“ – kladivo a deset pořádných hřebíků dostal za zlomek původní ceny – to víš, totální výprodej, likvidace zásob… Leč prozíravý člověk si řekne – a co kdyby náhodou přišel zas?!??
  No, ještě nabízeli výhodně trámy na kříž, ale já mám malej byt a překáželo by mi to tu, bude muset posloužit strom v parku… No a když se pak ty hřebíky pečlivě vytáhnou, strom si poroste klidně dál…

 16. 616
  Šumavák says:

  Vzpomínka na Klauna Parafína:

  POZOR!!………..POZOR………POZOR!!!

  Na vědomost se dává, že letošní MEMORIÁL PAVLA KOČÍHO se bude konat 6. prosince (aby mohl i Dušan) v 18 hodin, U Skřetů – třída obránkyně míru Milady Horákové 52.

 17. 617
  PeS says:

  Dobré zas ráno… Z dnešního Macka: „Vadim Petrov na Facebooku:
  Ano, taky jsem přesvědčen, že Pavel Novotný sehrál roli užitečného idiota, aby Ruská státní televize předvedla milionům svých diváků, jak vypadají, mluví a chovají se politici po třiceti letech, co nás Rusové předali Američanům. Putin si doma může přičíst body.“
  No, já myslím, že tu roli sehrál rád a ani mu to nedalo tolik práce… Ta role je pro něj prostě šitá na míru!

 18. 618
  PeS says:

  To je nějaký divný…
  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Hrdina-z-Polska-zastavil-londynskeho-teroristu-skutecne-neuveritelnym-nastrojem-605349
  „Útočníkem byl bývalý 28letý vězeň odsouzený v roce 2012 za terorismus Usman Khan, loni propuštěný na svobodu.“
  „To, že obránci se snažili k zásahu na útočníka se dvěma noži použít netradiční předměty, je zapříčiněno zřejmě tím, že sami u sebe nůž přechovávat nemohou. Londýnský starosta Sadiq Khan totiž bodné zbraně na území Londýna zakázal.“
  Usman Khan – Sadiq Khan – nejsou to příbuzní? A jak je možné, že ten terorista měl u sebe nože, když je to zakázaný? Tak takhle teda tu liberální demokracii nevybudujeme!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *