pf 2020

Přeji vám všem, abyste se v dalším roce měli jako moje koně!

Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené a jeho autorem je Šumavák. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

2 382 komentářů u „pf 2020

 1. 1851
  Schumacher says:

  Zpátečníku, to je známá parta. Mohou se těšit na pěkné flastry v režimu zvlášť nebezpečné recidivy. Vždycky když projíždím trasou kolem Čimelic si na ně vzpomenu. Záznamy z kamer přispěly k jejich usvědčení.

 2. 1852
  Schumacher says:

  Patřívala k nim například Šeherezáda Lakatošová, ale dlouho jsem o ní neslyšel.
  Pamatuju ještě partu „hrošíků“, řádili na tramvajové lince 22 a na áčku metru, mezi Můstkem a Malostranskou. Kazil jsem jim kšefty jak jsem na ně narazil. Vyhrožovali mi, že mě hodí pod vlak. Kdeže jim je konec. Ještě někde mám jejich fotky. Bydleli na Malovance, pak je odtamtud vysypali a také heroin a životospráva udělaly své. Jejich vajda už se smaží v pekle. Kdyby byla svoboda účinně bránit, vzali by rychlý konec bez nákladných procesů a zátěže pro obec.

 3. 1853
  Schumacher says:

  Zpátečníku, ty zlodějské gangy, které policie ne a ne dopadnout, by při potřebné míře svobody skončily vyhubením.
  Příčinou téhle kriminality je „veřejná moc“, která má monopol na násilí a znemožňuje se účinně bránit.

 4. 1854
  Zpátečník says:

  Aha, jo. Inu, zaujalo mě, jak Mercedes hovoří s určitou přirozenou inteligencí člověka z lidu, nepřehání to v intonaci s pathosem zas tolik (a taky bych podle hlasu hádal, že jí je circa šedesát). Z tohoto hlediska tedy je integrovaná poměrně dobře. Jenže, když si to tak vezmu, právě toto je (zřejmě definitivním) důkazem neintegrovatelnosti.

  Zhůvěřilost multikulturalismu se mi nezdá ani tak zřejmá dejme tomu z Chánova či tím spíše z východoslovenských osad (kde mohou gutmenšové donekonečna básnit o tom, jak krásně by se tamti integrovali, kdyby k tomu konečně dostali ty správné podmínky) – třebaže i tam je ovšem zřejmá až až –, jako z pohledu na tu kapsářku.

 5. 1855
  Zpátečník says:

  by při potřebné míře svobody skončily vyhubením — No, časem asi ano, ale u těchhle jsem zatím ani nezachytil zprávu, že by je tam někdo byl načapal…

  Muselo by to tedy být tak, že by byli ani nezačali, jsouce si vědomi, že jim kdykoliv kdokoliv může proděravět pajšl a ještě jejich pozůstalým naúčtovat vyčištění koberce.

 6. 1856
  Schumacher says:

  Navíc, jak policie je má dopadnout, když řídící kreténi nejen že dopustí únik informací, ale dokonce je sami zveřejňují. Sabotují práci řadových policistů. Proč? Protože si chrání svoje židle. Aby předváděli aktivitu. Zkušení kriminalisté odcházejí, a mladí, ještě nezkažení, iniciativní, jsou rychle připravováni o motivaci.

 7. 1857
  Schumacher says:

  Zpátečníku, při potřebmé míře svobody by lidi byli aktivnější než když musejí přemáhat svoji pohodlnost, strach ze zločinců, a navíc strach ze státní moci. Stačilo by tu zlodějskou partu vystřílet a skončilo by to.
  Kousek na západ od nás…početné gangy. Jejich příslušníci jsou v policejní evidenci. Jejich vůdci jsou známí, nedávno byla zveřejněna fotografie jednoho z nich….
  Nedivme se, že občané volají po radikálním řešení, že více volí radikální politiky. Řeknu to natvrdo. Není technický problém gangy vyhubit. Není to technický problém. Jasné?
  Jestliže veřejná moc toho není schopna, rozuměj ochotna, byli by schopni a ochnotni občané, kteří jsou jimi sužováni. Proč tak občané neučiíní? Protoře ty gangy jsou pod ochranou systému veřejné moci. Který tím zdůvodňuje svoji existenci. Pokrytecky to nazývá „právním státem“. Není to právní stát. Je to stát nesvobodných.

 8. 1858
  Dušan Neumann says:

  král a zakladatel konservativních talk show Rush Limbaugh byl diagnostikován rakovinou plic čtvrtého stupně. To je velmi špatná zpráva.

 9. 1859
  Zpátečník says:

  Schumachere, dovolil jsem si poslat Ti e-mail.

 10. 1860
  Schumacher says:

  Zpátečníku, Mercedes není bůhví co. Ale je protřelá specialistka. Hraje svoji naučenou vytrénovanou celoživotní roli. Na to nepotřebuje kdovíjakou inteligenci. Ta kterou má, je plně využita právě na tohle.
  Byl takový případ…Nesvéprávný. V opatrovnictví své sestry. On invalidní důchod na hlavu pro slabomyslnost, údajně zcelanegramotný, ona opatrovnický příspěvek. Oblafnul několik psychiatrů aby dostal invalidní důchod. Obchodoval s heroinem, k tomu kvalifikovaně používal mobilní telefon. Bez znalosti čtení a psaní. Až spadla klec, a dalšího psychiatra neoblafnul. Ten zjistil, že inteligenci sicemá v podprůměru, ale že debil to není. To málo rozumu měl úzce specializované. Proto oblafnul profíky. Jenže při posledním vyšetření padl na zkušeného, který odhalil vypadávání z role. Tak flastr, invalidní důchod fuč, sestra mezi tm za vlastní trestnou činnost za mřížemi, a na krku další trestní stíhání za podvod.
  Tak taková je realita.

  • 1860.1
   Stary kocour says:

   Tohle jsem občas zasledoval. A dumal, jestli by slovutní páni psychiatři neměli jít na nějaké přeškolení. Na kapsičkovné to nevypadalo. Ale – kdo ví. [;>))

 11. 1861
  Zpátečník says:

  Nojo, ale Mercedes provýkon povolání myslím zas tolik česky umět nemusí. Dobrá čeština jí může posloužit spíše pro komunikaci s OČTŘ… Chtěl jsem prve jen říci, že řada Cikánů, u nichž jsem neměl žádný doklad o jejich kriminálním pozadí, mluvila česky mnohem hůře, a i v situacích, kdy asi neměli důvod předstírat mentální nedostatečnost, dojmem přílišné inteligence nepůsobili.

 12. 1862
  Zpátečník says:

  Kousek na západ od nás…početné gangy. — Ehm, Schumachere, ale nemyslel’s to tak, že ti, co jezdí loupit tady k Praze, jezdí ze Západu? To mi připadá dost obtížné z hlediska schopnosti orientace a nenápadnosti… Ovšem já tomuhle nerozumím ani zbla.

 13. 1863
  Stary kocour says:

  „Příčinou téhle kriminality je „veřejná moc“, která má monopol na násilí a znemožňuje se účinně bránit.“ (Schumacher)
  Ale ano, to tu asi všichni víme. I důvod, který k tomu vede tu smečku samozvaných šerifů. Ale problém je v zákonodárství. Udělali si monopol na spravedlnost a kdyby mělo dojít k nějakému „lynči“, budou mu bránit „zákonnými normami“. Protože kdyby si ovčani začali dělat pořádek sami, nebyli by oni sami potřební. A co by dělali, když umějí jenom kecat?
  Přesný opak nižších stupňů řízení, tam je mistr spokojený, když všechno běží samo, tak jak bylo domluveno a on, rozvalený ve svém křesílku jenom pozoruje cvrkot a občas něco podotkne. Mistr, vedoucí, který dělá dojem nepotřebného bývá ten nejlepší.
  Proč to platí se zvyšujícím se stupněm řízení stále méně nemůžu pochopit.

  Kamarád bydlel v cikánské ulici. Tak 10 rodin na jednu bílou. A to byli většinou přeživší havířští důchodci. Bývala to kdysi havířská kolonie. Nyní ale bordel, rvačky, krádeže. Ti staří kašlající páprdové se ale jednou sešli v hospodě a pak navštívili společně místního gajdu. Než se stačil rozeřvat, že diskriminace, už ho drželi pod krkem a vysvětlili mu, že když tu nezařídí, aby se Cikáni začali chovat aspoň trochu jako lidi, tak ho navštíví ještě jednou., A nebudou ho jenom tak držet.
  Policii gajda nevolal. Pár dnů bylo vidět Cikány s hráběmi jak uklízejí.
  Za týden byly trávníky a parčík uklizené, v jedenáct večer se jen tiše zpívalo uvnitř a v samoobsluze přestaly mizet věci.
  Prostě některá etnika rozumí jenom brachiálním domluvám.
  Za jak dlouho se to zase rozpadlo kamarád neví, odstěhoval se do vlastního. Ale byl jsem tam po několika letech a byl to už zase obvyklý cikánský svět.

 14. 1864

  Dobré ráno.
  https://neviditelnypes.lidovky.cz/kultura/literatura-nase-barunka.A200202_105209_p_kultura_wag
  Kdyby byla čeština jen o kousek světovější, tak by se mohli genderstudující utlouct.

 15. 1865
  maYda says:

  Dobré ráno,

  Z titulku v Lidovkách :

  „Co tedy pít, když se chceme vyvarovat mléčným výrobkům?“

  a reakce v diskusi:

  „Vyvarovat mléčným výrobkům ? Je vůbec možné, aby takové jelito absolvovalo ZŠ, natož žurnalistiku ? Zřejmě už převzala češtinu od majitele novin Babiše-Bureše.“

  Babiš halt může i za to, že nějaký novinářský jelito neumí čéééésky.

  Jinak odpověď na otázku je, nepijte nic, kvůli mandlovýmu mlíku chcípají včely, na rýžový je potřeba moc vody a vzniká při tom taky metan, kokosový ničí deštný pralesy a vykořisťuje domorodce.

 16. 1866
  maYda says:

  “ Kdo by měl být matkou Boženy Němcové, se však neví, nejdivočejší teorie spekulují i o vévodkyni Zaháňské. Aby pak nakonec otcem největší české spisovatelky nebyl Metternich.“

  Kdyby to mělo být genderově korektní, mělo by se uvažovat taky o kněžně Zaháňské jako o otci a o Meternichovi jako o matce.

 17. 1867
  maYda says:

  Český rozhlas se k výročí BN docela odvázal. V neděli večer uvedl monodrama

  https://dvojka.rozhlas.cz/milena-strafeldova-osamele-vecery-dory-n-5042571

  Ctitelům svatého obrazu naší paní Boženy by se to asi nelíbilo, ale zajímavé to byla.
  Nechtěla bych být její dcerou…. A on ten Němec, co jí údajně „nechápal“ to s ní taky neměl lehký. Těch parohů, co musel chudák odnosit….

 18. 1868
  AeroKarel says:

  …by při potřebné míře svobody skončily vyhubením – nevím, jestli se tomu dá říkat „potřebná míra svobody“, ale byly časy drakonických proticikánských zákonů, na osobní svobodné řešení se zřejmě také nehledělo nepříznivě a nepomohlo to.
  Na kapsičkovné to nevypadalo. – možná strach, možná lenost.

 19. 1869
  skimic says:

  Barunka …
  Božena Němcová byla bohužel příliš chudá aby se mohla stát souložnicí Karla Marxe a taky život prožila východněji. Životy se neprotkly. Dnes by byla dobrou Demokratkou, v českých poměrech Pirátkou.

 20. 1870
  skimic says:

  Čína se potýká s nedostatkem zdravotních pomůcek.
  Normálně bych jim doporučil ať to koupěj levně od číňanů. To ale teď nezafunguje.
  To jsou ty paradoxy, pane …

 21. 1871
  František I. says:

  D mnohé diskuzi se nebudu raději vyjadřovat. Jen bych chtěl popznamenat, že některé ovce nevědí, že jsou ovce. Navíc se jim to ještě líbí.

  Za leckteré pány novináře opravdu může Babiš. Už jenom proto, že je jeho pohůnci zaměstnali. Mohl bych o tom lecos vyprávět.

 22. 1872
  maYda says:

  Skimici, jednou jsme viděla kousek z nějakého šíleného pořadu v ČT, a tam na závěr říkali, že dnes by jistě byla aktivistkou a přivazovala se na Šumavě ke stromům a chodila demonstrovat. Takovým tím patetickým tónem, jako že by to zase nandala tý tupý a nechápající společnosti.

  Na rozdíl od toho monodramatu to byla taková ta adorační sračka ve stylu Božena Němcová bojující a revoltující.

 23. 1873
  František I. says:

  Tak už jsme probrali elektromobily, přidávám ještě milou větrnou energii. Víte, proč je sucho? (Před chvilkou jsem zmoknul na kost.) Čtěte a divte se. Nebo taky ne…l

  https://neviditelnypes.lidovky.cz/klima/klima-sila-vetru.A200202_221418_p_klima_wag

  Pesi, co si o tom myslíš? Já jsem bohužel ten, který maturitu za matiky nedělal a fyziku měl naposledy na devítce. A je to prý vidět.

  Zmoknul píšu, protože se mi to líbí. My, blbi, můžeme……

  • 1873.1
   Stary kocour says:

   Nádhera! Diskuze velká nádhera.
   Ale jako heslo „Zastavte větráky, zpomalíte klimatickou změnu“! se to docela hodí. [;>)
   Pitomost jako pitomost, no ni?

 24. 1874
  maYda says:

  „Za leckteré pány novináře opravdu může Babiš.“

  Za to, že je novinář blbej a neumí čééésky Babiš opravdu nemůže.
  Než totiž Babišovi pohůnci takovýho blba zaměstnají, musel s tak šílenou češtinou vychodit základku, odmaturovat, nespíš na gymplu a vystudovat žurnalistiku.

 25. 1875
  skimic says:

  maYda (4.2.2020 | 10.22) napsal:
  já bych to nepodceňoval…
  Jakkoliv … jsem hluboce přesvědčen, že když se osoba stane revolucionářem, tím rozhodujícím impulsem bývá sexuální a pocitová neuspokojenost v dané situaci. Má doma prostě ženu zlou jak šídlo a tak si to kompenzuje házením molotovů a chozením s klukama na demonstrace nebo na fotbal. Nebo ona má doma dohozeného nezajímavého Pankla a navíc trpí RGS (Restless Genital Syndrome). Ani nevím jak se to překládá do češtiny. Nepokojný genitál?

 26. 1876
  maYda says:

  Jo a ještě se ucházet o místo zrovna u Babiše. Babiš jen přijal hotovej produkt. Jo, vrána k vráně sedá a asi si blb a Babiš sednou, ale Babiš fakt nemůže za to, že blb, co neumí čééésky je blb, co neumí čééésky.

  Nebo snad věříš, že bez Babiše by byl jakýkoliv z těch pitomců novinářů křížencem Peroutky a profesora Olivy?

 27. 1877
 28. 1878
  Dana says:

  Škoda, že nemám čas na delší diskuzi. Ta dnešní je pro mne ..vzpomínkovou? Co jinak čekat od osoby, která pět let byla mzdovou účetní ve stavebním podniku, kde v některých stavebních střediscích bylo i 70ˇ% zaměstnanců cigánů? Ty zážitky by vydaly na knihu. Je ovšem pravda, že pořádek si udělali mezi sebou jen na zásah jejich gajdy, nebo jiné jimi uznané osobnosti. Ale na druhou stranu – můj zážitek s nespokojencem, který si to se mnou, jako tím, kdo mu počítá výplatu, a tak na něj vyrazil s nožem – nebyl spojen s cigánskou komunitou. I když – do těch půjček ho cigánská rodina „přesvědčila“, Ten nůž už byl jen jeho nápad.

 29. 1879
  nickname says:

  Dobrý den. Františku, ad větrníky: Osobně si nedovolím ohodnotit vliv větrníků na počasí jako významný. Slunce dodá 600MW/km2 (ve špičce), větrníků máte na poli tak do 20MW/km2 (špička). A ještě jenom někde. Článek bojuje s větrníky „zelenými“ argumenty. Ne nutně nepravdivými, jen neověřenými. Teď se staví 10MW turbíny.

 30. 1880
  František I. says:

  Skimici, to s tím syndromem jsi přečetl ve včerejším tisku, že?

  Dano, já mám s našimi cikány, veskrze dobré zkušenosti. V krámě jsem vedl knihu dluhů, neb jsme jim, když často neměli peníze, dávali proviant na sekyru. Vždy dobře zaplatili a diškrecemi nešetřili. I výměnný obchod jsem si pochvaloval.

  Maydo, novináři jsou tací, jako je naše společnost. Jsou mezi nimi blbci i Peroutkové.

 31. 1881
  František I. says:

  Nickname, proto se ptám Pesa. Nicméně, když jsem viděl německé větrné farmy, tak jsem přístupný podobným argumentům uvěřit. Stát u takového monstra není opravdu nic příjemného. Navíc, když se jich kolem točí šedesát. Konec konců, když mohou konstruovat skutečnost zelení parazité, proč ne jejich odpůrci? Jestli opravdu platí zákon o zachování, potom by nějaký vliv větrníky mít měly.

  Pesi, mě taky pošli konjunkci!!

 32. 1882
  nickname says:

  Jedna z turbín, co se vyrábí: https://www.siemensgamesa.com/products-and-services/offshore/wind-turbine-sg-10-0-193-dd
  Výška cca 250 metrů.
  Simulace farmy větrníků: https://www.youtube.com/watch?v=5V2evm3FFIU
  Simulace města. Větrná elektrárna je vysoká jako mrakodrap. https://www.youtube.com/watch?v=OqRUtRytanI

 33. 1883
  maYda says:

  Františku, v každé společnosti sjou novináři blbci i Peroutkové.
  Ale blbci si můžou sami za to, že jsou blbci, Babiš za jejich blbost skutečně odpovědný není.

 34. 1884
 35. 1885
  maYda says:

  Taky jsem to četla. Hezký. 🙂

 36. 1886
  nickname says:

  To je hezký. Už praotec nickname si tam podle sebe pazourkem dlabal necky. Nejen tak baňatý, ale i chytrý.

 37. 1887
  maYda says:

  Jen očekávám, že se ozvou hradečáci, že u nich v kraji je určitě nějaká ještě starší studna, protože to přece nejde, aby ti perníkáři měli v nečem primát, ještě k tomu světovej! 😀

 38. 1888
  dvd says:

  Babiš určitě nemůže za to, že novinář je blb. Ale může za to, že jej zaměstnává.

 39. 1889
  maYda says:

  Noooo, to je otázka….

  Zaměstnává toho, kdo se rozhodne, že se zaměstnat nechá a rozhodl se k tomu svobodně a dobrovolně.

  Babiš může být maximálně odpovědný za to, že drží ochrannou ruku nad nějakým jelitem a je ochoten přivřít oči nad tím, že neumí gramatiku, takže idnes vychází s blbými titulky.

  Ale ani to nezprošťuje to jelito odpovědnosti za to, že neumí gramatiku. Ani ty, kdo s tím to jelito nechali prolézt všemi stupni školství.

  Myslím, že Babiš toho má dosti k zopovídání sám za sebe. Netřeba ho činit odpovědným za to, že je někdo jelito a že neumí pravopis.

 40. 1890
 41. 1891
  AeroKarel says:

  Netřeba ho činit odpovědným za to, že je někdo jelito a že neumí pravopis. – za to ne, ale za to, že mu dává možnost to neumětelství šířit , za to jo.

 42. 1892
  quivis says:

  Probůh, jen aby nebyl Šumavák činěn odpovědný za naše pravopisné chyby tady!

 43. 1893
  skimic says:

  Frantisku 1
  Nevylucuji ze se to nekde v tisku objevilo a tedy se mi to podvedome pripomnelo.
  Termin a syndrom znam od sveho kamarada. Psychiatra a sexuologa. Je jeden z jeho oblibenych. Nejedna se pritom o nymfo manii ale o spise unavne a urputne pocity 🙂

 44. 1894
  skimic says:

  Martine TT
  Hezky vecer z Norimberku. Pod dojmem Tveho kuchteni jsem okamzite sezral dva Elisen bez mouky a tasku jich koupil domu a kamaradum/kam 🙂
  Mnam.
  A ted jeste budu muset norimbersky klobasky, pecenou tamenni trojuhelnikovou kost, zeli s jabkama, saurbraten, pivo, bily vino. A precliky dazu 🙂
  Do ctvrtka s tim budu mit furu prace 🙂

 45. 1895
  maYda says:

  „Probůh, jen aby nebyl Šumavák činěn odpovědný za naše pravopisné chyby tady!“

  No, tak to teda asi je. Přinejmenším nám umožňuje tady ty chyby sekat. 😀

  Ale nejspíš za ně může v širším kontextu taky Babiš,Putin Klaus, Zeman a možná taky Bill Gates, nebno kdo vlastně vymyslel ten internet.

  A já jsem z obliga a nemusím si přiznat, že sice ten pravopis umím, ale bývám roztržitá a často nečtu po sobě napsané a překlepy neopravím. 😀

 46. 1896
  skimic says:

  Jinak Norimberk je samozrejme Turecko ale mensi nez treba Mnichov mi prijde.
  Sedela vedlle ob stul strasne krasna arabka se strasne osklivym ditetem arabsko cernosskym. S nimi byl hnusny nemecky zrzavy stary primitiv, uplne ozraly.
  Ona vsechno platila.
  Nostrifikace deti ma evidentne sve naklady.

 47. 1897
  PeS says:

  2 František I. (4.2.2020 | 10.23) – já bych k tomu jen podotknul, že jsem poněkud jiný druh fyzika, tyto experimenty jsem neprováděl ani nevyhodnocoval, takže nekomentuji, protože nevím…

 48. 1898
  František I. says:

  Maydo, ty nějak nerozlišuješ věci oficiální a neoficiální, že?

 49. 1899
  maYda says:

  Já mám, Františku zase dojem, že Ty máš potíže rozlišit, čí to je hloupost, když redaktor má v titulku gramatickou chybu. 😀

  Ale nechme toho, je tá vina, má veliká vina, neměla jsem si dělat srandu z toho, že někdo je tím Babišem tak fascinován, že ho činí odpovědným i za to, že novináři neumí gramatiku.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *