Pojeďte na Brusku!

Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené a jeho autorem je Šumavák. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

1 319 komentářů u „Pojeďte na Brusku!

 1. Halle,
  v tom článku je tolik zmínek o tom, jak hospodářství i finance po léčbě Babišovou chorvatskou ikonou dopadají, že snad ani EET speciálně zmiňováno být nemusí. Jak jsem již jednou poznamenal, cílem celé akce EET nemá být nějaké zlepšení národního hospodářství, ale
  (a) pomoc některé počítačové firmě (Něco jako byl INDOŠ atp.)
  (b) ukojení českého vohnouta (“hele, von ten hospodskej chce za to pivo nekřesťanský prachy, a sám si klidně natočí pro sebe zadara šnyt, vlastně za naše prachy, ne?”
  (c) zjištění, který hospodský je tak drzý že se vyhýbá Kosteleckým párkům a Vodňanskému kuřeti

 2. skimici,
  jen aby mu ta pařba neskončila ošklivou kocovinou – kdo se směje naposled… Klidně juchejte nad sundaným SUčkem, z dlouhodobého hlediska to IMHO nebyl chytrý tah.
  A až si Arméni vzpomenou na nevyřízené účty, a přidají se třeba ke Kurdům ve vznášení nároků, tak ještě Herr Doganovi může být zatraceně blivno.

 3. Washington – Zahraniční komise americké Sněmovny reprezentantů schválila rezoluci, která obviňuje syrského prezidenta Bašára Asada a jeho spojence, jmenovitě Rusko a Írán, ze spáchání válečných zločinů na obyvatelích Sýrie.
  http://zahranicni.eurozpravy.cz/amerika/147449-usa-obvinily-asada-rusko-a-iran-z-valecnych-zlocinu/

  …když útočí třeba Izrael na pásmo Gazy nebo na Libanon, za civilní oběti vždy oficiálně „nese vinu“ Hamas, potažmo Hizballáh, protože své bojovníky „zamíchali“ mezi civilisty. Když útočí USA, ať už přímo nebo prostřednictvím bezpilotníků na Blízkém východě nebo třeba v Pákistánu či Africe, platí v zásadě totéž. Když ale ve stejné situaci bombardují Rusové, padá vina za civilní oběti jen a jen na ně. A takto nastavený dvojí metr mi přijde trapný – a ať mi nikdo, proboha, neříká, že zatímco my bombardujeme a zabíjíme humanitárně, demokraticky a hlavně vždy jen „nedopatřením“, tak oni nelidsky, hnusně a hlavně záměrně. To je fakt trapné, na úrovni té dnes už „slavné“ učitelky od Jílkové.

  sama SOHR ve svých přehledech obětí běžně uvádí kolonku „civilista se zbraní“, čímž míní kohokoli bez řádné vojenské uniformy, třeba i džihádisty z al-Káidy nebo Daeše

  http://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Silene-divadlo-jste-hloupi-jak-Vasil-Bilak-Tereza-Spencerova-o-konferenci-o-ruske-propagande-o-prohre-Erdogana-i-o-tom-kdo-stoji-za-Hillary-Clintonovou-424467

 4. Ostape 1306,
  tak to už SA a IS hodně teče do bot, když tak blbnou!
  Porušení “příměří” ani SOHR nehlásí, pomalu není čeho se chytit! 🙂

 5. 1267-Aerokarel, 1269-skimic – dokonce o tom je film “The Terminal” od Spielberga s Tomem Hanksem. Mně se tedy líbil. Docela by mě zajímal názor – arbitera elegantiae přes filmy, ptakopyska. (PŽI – pozor, žádná ironie). Jeho kritiky scénářů bývají stručné, přesné a vtipné.
  https://www.youtube.com/watch?v=xrTUmYxnNlo

 6. DVD,

  já se koukl na ten graf u toho Machova článku a všechno co vidím je to, že DPH kolísá podle toho,jestli je nebo není turistická sezóna a přes snížení sazby DPH pro restaurace z původních 23 na nejdříve 10 a pak 13 % výběr DPH vzrostl.

  Stačí porovnat výběr DPH v jednotlivých měsících roků 2013 a 2014.

  Mach píše ,že výběr DPH kolísá kolem 3mld kun měsíčně. to bych normálně chápal , že se pohybuje pravidelně mezi 2,5 mld a dejme tomu 3,5 mld.
  Ve skutečnosti jsou výběry dph v roce 2014 pod 3 mld.jen v měsících leden a únor ( proturistiku téměř mrtvá doba) a ostatní měsíce nad.

  No a to, že se v článku , zveřejněném v lednu 2016 uvádí jen data za 2014 mi připadá zvláštní..
  Že by nebyly k dispozici data ani za první pololetí 2015 ?

  Kdybych já byl živnostník – fyzická osoba, vykazující určitou úroveň příjmů, a najednou vykazující,díky EET úroveň o dost vyšší, asi bych se ostýchal zveřejnit berňáku takovej strmej schod v příjmech. Docela bych se bál, že mi dodatečně , za minulé roky daň doměřej – a s mastným penále.
  Asi bych zrušil živnost ,a obnovil ji jako sro.
  Ostatně,to tvrdí Babiš, že se stalo.
  Docela pochybuju, že by byl Babiš takevej blb,aby se řítil do průseru,kdyby to EET v Chorvatsku byl takovej průser.

  Chorvatsko je ekonomicky v pérdeli docela dlouho, a EU mu vyčítá docela dost věcí.
  Bordel v bankovnictví, nereformovanej penzijní systém atd. Korupci.

  Ale EET mezi nima není.

 7. 1309 ale jo Oteplovači
  film je film, já spíš přemýšlel nad tím, co se stalo doopravdy.
  “Libanonský Palestinec Zijád do Prahy přijel bez dokladů loni v srpnu letadlem ČSA z Istanbulu a požádal o azyl. Ministerstvo vnitra jeho žádost zamítlo a aerolinie ho dopravily zpět do Istanbulu. Turečtí úředníci ho však odmítli vpustit do země, a tak se vrátil do Prahy”

  Přijel bez dokladů z Istanbulu
  Jak to? Nalodili ho bez dokladů? Přemohl kontrolu u gate a unesl letadlo? Jak vědí že to je nějaký Zijád? Sežral pas v letadle? No tak dobře. Jak ale mohl žádat o azyl. S jakýma papírama? Bez papírů? Sežral papíry po neúspěšném vyřízení? S čím (papírama) ho naložili na palubu zpět do Turecka?

  Nedává to smysl. Bude v tom nějaký jiný průšvih. Takoví blbci nejsou ani v ČSA.

 8. Že ty EET chorvatsku EU nevyčítá, ještě neznamená, že to není jedna z příčin průseru. Řekla bych, že srdci byrokratů jsou EET milé, i když nejsou ve většině západních zemí zavedené.

  Mám v úmyslu, jakmile splatíme úvěr na byt, razantně zvednout důchodové pojistné. Dost nerada bych, aby to vyvolalo nějaké pochyby, které by vyústily v nějaké doměřování nebo prověřování, co že se mi najednou tak “zvedly příjmy”

 9. 1311 Poslední větu beru zpět. Nevšilm jsem si, že Aero pastnul událost z roku 2004. To tam byl s. Tvrdík.
  Vše se tedy mohlo úplně klidně stát tak, jak je popsáno.

 10. maYdo,
  nevyvolá to žádné problémy. Důchodové pojistné můžeš platit jaké chceš,a bez ohledu na zisk. Závazné je jen minimum.
  Ostatně – Maksová v dopise k tomu živnostníky vyzývala, aby právě to,k čemu se chystáš udělali.
  Je pěkné, že si její radu bereš k srdci 🙂

 11. Na Marxovou engelsovou prdím. Dohodli jsme se, že to takhle uděláme, když jsme si brali ten úvěr. Soudružku marxengelsovou a její moudra jsme k tomu teda fakt nepotřebovali.

 12. A vůbec,kdo živí marxovou? Soukromej sektor, státní ne. Tak ať neprudí a místo psanní blbejch dopisů radši zařídí, by mohli živnostníci dejchat a ne přežívat ze dne na den. Oni by si nějak už potom tu penzi zařídili sami, bez blbejch hraběcích rad soudružky ministryně.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *