Poznámky k něčemu, čemu nerozumím vůbec

–  k vodíkové ekonomice, automobilům a elektromotorům:
Petr Moses

1. automobilky se rozhodly zlikvidovat benzínové motory, bez ohledu na náklady  a škodu zákazníkům. Tím způsobily nestabilitu v odvětví a umožnily cestu novým motorům s “nulovými” emisemi, novým bateriím či nádržím pro “čistou” energii.

2. Tesla pronikla na pozici, kterou si automobilky připravovaly pro sebe. Elon Musk je schopen rychlým vývojem a pro mě nepochopitelným marketingem prodávat auta, která technicky (mimo motorů a baterie) zaostávají i za Dacií za cenu, která odpovídá luxusním značkám. Další odlišení Tesly – kromě motoru a baterií – proti klasickým automobilkám je v nabízeném software, například autopilot.

3. Toyota se “trefila” do požadavku lobbistů a zákonodárců na “čistý” motor s hybridem Prius lépe než VW se svým “clean diesel”. Přesto na Teslu a její “čistý” automobil zatím nemá odpověď.

4. Toyota, VW, Renault, … nyní vsadili všechno na elektromobily. Hledají baterie, zdroje energie, které budou levné a dostupné v řádově větších množstvích než kolik jich potřebuje Tesla. Zatím nic zázračného a zároveň lepšího než Li-ion baterie co používá Tesla nenašli. V li-ion bateriích zkouší používat grafen, zkouší baterie s pevným elektrolytem, zkouší vodík. Co uspěje se zatím netuší. Je to hra s vysokým rizikem a s vysokou odměnou. Ovšem proti hráči – Tesle, který má trumfy ve své ruce.

5. Mezi trumfy Tesly patří: ochota k riskování – její zákazníci jsou často “beta testeři”. Schopnost rychle se učit z chyb. Velké investice do vývoje. I kdyby se nic lepšího než li-ion fyzikálně / chemicky nebylo, Tesla změnou článků plánuje zdvojnásobit dojezd. Zvětšením článků (jednotlivých baterek), zjednodušením výroby i spojením baterek s nosnou konstrukcí vozidla. Posledním trumfem, na který VW, Toyota nemá odpověď je software a propojení Tesly s vývojáři. Ochota riskovat zabití některého z beta-testerů (zákazníků). Tradiční automobilky vyžadují 100% spolehlivost od externího dodavatele (Delphi/Siemens/Bosch/Continental). Ovšem bez jízdních dat – terabajtů denně, bez pokusů “naživo”, nebudou schopni vyvinout software tak kvalitní jako ho nabízí Tesla, respektive budou mít ve vývoji vždy 5+ let zpoždění.

6. Závěrem: souboj automobilek s Teslou považuji za boj, kterému se automobilky mohly vyhnout, kdyby neprosazovaly “čisté” motory a tím skokovou změnu v odvětví. Automobilky mají jako kouli na noze svojí velikost, relativní pomalost při vývoji nových technologií. Kdo na současné situaci vydělá? Možná Tesla, možná některá automobilka. Zákazník vždy prodělá. Tím že dostává nedospělou technologii, tím že nesmí kupovat kvalitní motory v kvalitních autech. Časem možná zvítězí Li-ion baterie, solid-state baterie nebo vodíkové nádrže. Ale předtím bude zákazník nucen kupovat beta technologii, dělat betatestera s pocitem že jeho drahé auto za pár let skončí jako betacam. Plus jakmile automobilky odepíšou investice do benzínových a dieselových motorů, můžeme se těšit na zákaz jejich provozování. U veteránů zůstanou karoserie, ale uvnitř bude bublat elektrický retrofit s reprosoustavou.

Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené a jeho autorem je Šumavák. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

3 501 komentářů u „Poznámky k něčemu, čemu nerozumím vůbec

 1. 801
  ptakopysk says:

  Docela slušné procento nejrůznějších sraženin je po kovidu. Tři neděle po vyléčení vám nic není, poskakujete jako lehce přichcíplá čečetka, a najednou vás vezou s embolkou plic, či trombózou v noze a jenom tiše žasnete, kde jste k tomu přišli, když na nic takového netrpíte…

  • 801.1
   Stary kocour says:

   A dokonce jste ani nemusel být očkován Astrou Zenecou nebo jinou vakcínou… A což teprve taková rakovina za dva roky po očkování!
   Typický způsob logicky vadné argumentace. Lidé dostávají embolii nebo rakovinyu. Někdy je to proto, že kouřili, nesportovali, používali anabolika nebo se třeba nemodlili. Kdo hledá, důvod vždycky najde.

   • 801.1.1
    ptakopysk says:

    Kocoure, Kocoure… ach jo.

   • 801.1.2
    Stary kocour says:

    Chce to tvrdá data jakotřeba při vlivu kouření na rakovinu (na to je ale ještě moc brzy), ne něco hlasitě interpretovaného našimi senzacechtivými journalisty.
    Ale ostatně konečně – na něco umřít musíme.
    Zcela zdravý člověk nemá žádný důvod umírat.

    • 801.1.2.1
     ptakopysk says:

     to nejsou senzacechtiví journalisté, to je výstup ze zdravotnického zařízení. Korelace tam je naprosto zřetelná. A lékařstvo se domnívá že i kauzalita.
     Ad vakcína – to je něco krapet jiného – tam se pohybujeme v obrovském ranci peněz, takže našlapování bude velmi opatrné, jako třeba u jistého druhu antikoncepce je korelace i kauzalita, ale nemluví se o tom nahlas…

 2. 802
  nickname says:

  Dobrý den,
  aniž bych měl zkušenosti s embolií nebo s C19. Jedna bývalá kolegyně dostala embolii po operaci. Přežila. Druhá dostala embolii po natržených vazech v koleni (?). Nepřežila. Zůstali po ní sirotci, tomu mladšímu nebyl ani rok.

  • 802.1
   nickname says:

   co tím chci říci: užívejme života. Bez ohledu na politiku, darebnosti co se kolem nás dějí.
   Někdo nasdílel „kolika let byste se dožili ve středověku“. Kdybych nezemřel na některou z tehdy obvyklých nemocí, moje hodiny by dotikaly nejpozději ve 30. Přesluhuji a tak si to užívám.

   • 802.1.1
    Stary kocour says:

    Vidíte, Nickname, přesluhují středověk už téměř dva a půl krát a hodlám v tom ještě chvíli pokračovat. Faktem je, že středověcí chlapi umírali většinou bez artritidy, což se mi už nepovede. [;>))

   • 802.1.2
    maYda says:

    A odkaz byste něměl? Mně by taky zajímalo, kolika let bych se dožila ve středověku.

    i když … těžko srovnávat. velmi pravděpodobně bych měla děti dřív a bylo by jich víc a byla dost vysoká pravděpodobnost, že bych třeba zemřela při porodu.

    Když jsme u těch porodů – dnes došla zpráva, že kolegyně povila pořádnej kus chlapa. TAk snad než dorotste, tak zase budou v kursu pořádní chlapi a ne nějaká trasgenderová polypohlavní tintidla…

 3. 803
  Zpátečník says:

  OT: Velmi pěkně zpracovaný text: https://neviditelnypes.lidovky.cz/zahranici/esej-30-let-noveho-madarska.A210406_124318_p_zahranici_wag

  V maďarské společnosti zjevně je politika zakotvena jinak a hlouběji než v české. Výsledky se liší dle toho.

 4. 804
  maYda says:

  Dobré dopoledne,

  „co tím chci říci: užívejme života. Bez ohledu na politiku, darebnosti co se kolem nás dějí.“

  Moje řeč, nickname. Souzní mi zo s tím, co mně zaujalo ve včerejším rozhovoru s Ivanem Hofmanem, na který sem dával odkaz StK :

  “ To dobré v nás nemá oporu v režimu, řekl bych spíše, že jsme-li slušní, solidární, poctiví, svobodomyslní, je to jako vždy režimu navzdory. A protože osudem člověka je jeho povaha, jsem přesvědčen, že kdo si v uplynulých letech podržel otevřenou mysl, dokázal se těšit z toho hezkého, co život nabízí, ten určitě nevidí ve zpětném zrcátku spálenou zemi.“

  Tohle byl největší průser po revoluci – že se obyčejná ldiská slušnost začala fodnotit podle politických názorů a příslušnosti.

  No, vlastně nezačala. Začali s tím komunisti a porevoluční moc v tom pokračovala, jen přehodila znaménka.

  • 804.1
   Stary kocour says:

   A ještě horší je, že pomalu přijímáme nápady z neokomunistikých a neorasistických zemí o zjašeném genderismu nemluvě.
   Pamatuji dobře na heslo CCCP náš vzor, teď tam můžeme napsat USA náš vzor.
   K sakru – proč??

  • 804.2
   AeroKarel says:

   „Tohle byl největší průser po revoluci – že se obyčejná ldiská slušnost začala fodnotit podle politických názorů a příslušnosti.
   Ale ne. Zase jen někdo a převážně proto, že politické názory a příslušnost byly najednou rozmanitější. Navíc, ono to někdy souvisí, ta slušnost a ty názory.

   • 804.2.1
    Stary kocour says:

    Problém je Karle v tom, že se toho nešvaru chytli mocní – velcí hráči internetu, kulturního průmyslu a vlád – lokáních i vyšších. nedělají to proto, že si to opravdu myslí ale proto, že se domnívají, že tím zvýší atraktivitu svých „produktů“ pro ty křičící menšiny a tím i svůj zisk. Možná za čas (nevím za jak dlouho) zjistí, že jim ubývají zákazníci z názorových většin a nenápadně od toho ustoupí. (Gilette a genderový boj.)

 5. 805
  maYda says:

  “ Navíc, ono to někdy souvisí, ta slušnost a ty názory.“

  no, jo, tím to začíná….
  My jsme ti správní a slušný a kdo s námi nesouhlasí, je darebák, v lepším případě blbec.
  ve všem je moc politiky a za vším se hledá politika.

  Na NP jsem dnes našla tři zajímavé příspěvky :

  – recenzi na nějaký seriál na téma alternativní historie od Lokiho
  – recenzi na nový horor Josefa Káriky
  – docela vtipnou básničku.

 6. 806
  maYda says:

  Máte asi, kocoure, na mysli Trhlinu?

  Jo, film byl taky docela dobrý. Já jsem knihu nečetla, ale poslouchala jsem, když ji četli v rozhlase.

  Ale tohle byla recenze na něco nového.

  • 806.1
   Stary kocour says:

   Jo, tu. Sehnal jsem si i audioknihu – budu ji poslouchat před spaním. Slovenština mi dělá dobře. Nostalgie roduverného Čechoslováka…

 7. 807
  dvd says:

  >> StK 802.1
  Je zapotřebí si rovněž uvědomit, že všichni ti, co šli jako první na očkování proti neštovicím jsou již po smrti. Ergo: nenechme se očkovat!
  🙂

  • 807.1
   Stary kocour says:

   2 DVD:
   Možná dobrá rada, ale už je pozdě. Měl jsem ovšem příšerné vedlejší příznaky. Druhý den po druhé dávce jsem byl takový jakýsi ospalý. Opravdu, klimbal jsem i u práce. Radši jsem se natáhl (čtyři kroky dozadu od PC a lehnout si.)
   Nebo že by už stáři…? [;>/

 8. 808
  Stary kocour says:

  Jak tak brojíme proti účasti Ruska na výstavbě JE:
  Rusové s atomovými zdroji energie přece mají dlouholeté zkušenosti.
  Jenom mě zaráží, že tohle je jediný zdroj informací o něčem, co se vlastně řeší dodnes, dokonce v kosmickém výzkumu. Budu si o tom muset zjistit něco víc.

 9. 809
  quivis says:

  Zajímavost:
  Oteřete si katastrální mapu ČR na web adrese
  http://sgi-nahlizenidokn.cuzk.cz/marushka/default.aspx?themeid=3&MarExtent=-990320.44597457629%20-1239836%20-346646.55402542371%20-923033&MarWindowName=Marushka
  najděte si Říp a pak zvětšujte až na parcely (stupnice vlevo).
  Když si pak zadáte informace (dole tlačítko KN) o majiteli parcely, která zahrnuje horu Říp, tak se možná budete divit!

 10. 810
  Matzurka says:

  Hmm,
  tak nový minzdrav si dokáže představit, že by se u nás lidi na vlastní žádost a riziko nechali zaočkovat Sputnikem (jako součást ověřovací studie nebo jaks e to jmenuje)… no proč ne. Aspoň není tak zadubený a de facto legitimitu SÚKLu rozporující. Proč jen to nejde udělat jako v Srbsku….
  A do toho mi napsala kamarádka, že se nakazili oba její rodiče na Hané (hospitalizace 19.3.); maminka to jakž takž dala a je už doma, ale táta, čerstvě 66 let, bude mít tento týden pohřeb…. 🙁

 11. 811
  Petr Kunetka says:

  Srovnavani stredni doby doziti se stredovekem je velmi, velmi osidne – kvuli novorozenecke umrtnosti. Popularni cisla typu 35 let jsou nesmysl; kdyz dite dozilo druheho roku, byla velmi slusna sance, ze dozije dalsich 50.

 12. 812
  skimic says:

  810 Matzurko
  to na Slovensku nemají SUKL ale ŠÚKL (moc hezky to zní)
  No a šukl si ušukl, že sputnika nepustí, protože je to jiný sputnik.
  Takže překvapení není ještě konec.
  Je to ZLÁ vakcina.

 13. 813
  quivis says:

  Prý v těch 50 státech světa, kde ji používají, ji říkají ZLATÁ … 😉

 14. 814
  skimic says:

  Zlatej je třeba i stafylokok (aureus) a taky nic moc 🙂

 15. 815
  quivis says:

  Zdá se, že se zatím nikdo nekoukl na ten katastr Řípu, zkuste to, budete zírat!

  • 815.1
   ptakopysk says:

   ale to není nic nového. Pokud nebudou chtít Říp vytěžit na stavební kamenivo, tak je celkem scheissegal komu patří.

   • 815.1.1
    quivis says:

    To by vozili daleko, ale takový radar by se tam vyjímal krásně.

   • 815.1.2
    Stary kocour says:

    Já se k majiteli neproklikal. Moje chyba.
    Ovšem na druhé straně mě zas tak moc nezajímá, kdo vlastní tu vyhaslou třetihorní sopku. Nemám tendence ji koupit a ani na to nemám dost peněz. Pokud ji někdo rozemele na kamenivo tak mě to nijak nevzruší i když je to opravdu krajinná dominanta – jel jsem kolem na kole i na motorce. On se někdo prořekne čí to je kopec. [;>D)

  • 815.2
   skimic says:

   No dobře, ale vždyť jim skoro odjakživa stejně patřil ne?

 16. 816
  Matzurka says:

  Mně se na té mapě nedaří vlastníka zobrazit ?

  • 816.1
   Stary kocour says:

   Možná to mohou vidět jen roduverní Češi. [;>)

  • 816.2
   skimic says:

   Co Mohamedovi Mekka, to Lobkowiczovi Říp.

   • 816.2.1
    Stary kocour says:

    Jak se vůbec správně čte Lobkowitz? Lobkovič?
    Ivan Vasilijevič Lobkovič?

    • 816.2.1.1
     skimic says:

     Lobkovic. Podle obce Lobkovice.
     Lobkowitz je německý fonetický přepis. Po zrodu republiky se rozhodli pro staročeský přepis Lobkowicz, opět foneticky stejně znějící – Lobkovic.
     Srovnej Skimic – Skimitz – Skimicz (Hus by vyslovil cz = c)

     ch = ch, chz = č, cz = c, g = j, rz = ř, atd

  • 816.3
   quivis says:

   Nejdříve kliknout na dolním okraji mapy na ikonku KN, ke kurzoru se udělá otazník a pak se najede tim kurzorem na číslo parcely a klikne. Vyskočí okénko s daty o vlastnictví.

 17. 817
  P.M says:

  Zpatecniku, diky za odkaz se clankem o Madarsku. Hodne jsem se z toho dovedel. Z toho clanku vidim, jak ubrovskou roli ve vyvoji udalosti mela Madarska vzpoura v roce 1956. Bolsevici si pak navzdycky pamatovali svoje predchudce visici na kandelabrech a meli se na pozoru.

 18. 818
  P.M says:

  Cim jsem se provinil, ze muj predesly zblbt „ceka na schvaleni“?

 19. 819
  P.M. says:

  Zpatecniku, diky za odkaz se clankem o Madarsku. Hodne jsem se z toho dovedel. Z toho clanku vidim, jak ubrovskou roli ve vyvoji udalosti mela Madarska vzpoura v roce 1956. Bolsevici si pak navzdycky pamatovali svoje predchudce visici na kandelabrech a meli se na pozoru.

 20. 820
 21. 821
  maYda says:

  V katastru lze vlastníka vyhledat odtud :

  https://nahlizenidokn.cuzk.cz

  Nejdřív si tlačítkem otevřete mapu, najdete si parcelu a katastr a potom se z mapy vrátite a otevřete tlačítko parcela. Tam zadáte číslo parcely a katastrální území a mělo by vám to otevřít stránku se zápisem.

  Lobkowicové byli významný rod na mělnicku a roudnicku, patřila jim tam spousta pozemků a po revoluci jich hodně dostali zpátky.
  Takže na tom, že jim patří Říp není nic překvapivého a není to nic nového.
  Že to podědili nějací potomci za mořem lze u rozvětveného rodu, který se díky bouřlivým dějinám rozeběhl po světě, lze s poměrně vysokou pravděpodoností očekávat.

  • 821.1
   skimic says:

   maYdo
   já si to pamatuji jenom kvůli tomu, že se to před nějakýma volbama znovu objěví. Někdy před lety nabízeli snad kraji či státu, že jim to za nějakých ca 80 melounů bouchnou a budou mít od toho pokoj. Orgány se vykroucali, že na to nemají fondy :-)Tak ať držej pysk.

 22. 822
  skimic says:

  objěví …
  jestli já nejsem nějakej měkkej slovan či čo

 23. 823
  nickname says:

  Ad přepisy (816.2.1.1). Shodou okolností máme nyní příjmení meždunarodnoje. . Šel se starý Nickname podívat, odkud vyhnali jeho otce. Čmárali tam ve staroegyptštině nějaké klikyháky jako příjmení. Starý Nickname řekl svoje jméno – mladému Egypťanovi se rozzářila tvář, jako by viděl samotného vládce Horního i Dolního Egypta. Tu máte – tut Nickname, jméno slavného faraóna. Starý Nickname poděkoval. Za pár týdnů tam začala revoluce.
  Na přechodu do Jordánska (Petra) zase dlouho prohlíželi jeho pas. Jestli se jako bude vracet zpátky nebo na tom kopci Nebo zůstane.
  Letos budeme rádi, když se podíváme do Čimelic.
  Zase když byl mezinárodní sjezd Nicknameů na rodinném kopci, byla z toho malá nepříjemnost. Šestidenní válka.

  • 823.1
   nickname says:

   Možná by to šlo zobecnit: mít spoustu příbuzných je fajn, jen se nesmí hádat o dědictví. Naštěstí se v příbuzenstvu chováme k majetku tak jako praděda z matčiny strany. Když mu cirkulárka vzala dva prsty, řekl – Pán Bůh dal, Pán Bůh vzal, jméno Páně budiž pochváleno. Dovedu si tedy představit, že to neřekl v dané chvíli.

  • 823.2
   skimic says:

   Kdo má frňák jak se sluší, pas nepotřebuje 🙂

  • 823.3
   skimic says:

   Sakra – to příjmení Nickname a Faraon – to mi nikdy nenapadlo. Ale možná, že zrovna běžela nějaká telenovela a kočovníci dávali zkomolená jména populárních hrdinů i svým novým synům a dcerám.
   Jendu kočovnickou dceru jsem nedávno viděl s matkou a ta na ní volala Žeraldýno.

   • 823.3.1
    Schumacher says:

    Také Šeherezáda Lakatošová a Sněhurka Horváthová. Skrze své pětiprsté hobby často na dovolené na Krymu. Práce na cirguli by pro ně byla vhodná.

  • 823.4
   skimic says:

   Ačkoliv, Nickname vlastně znamená Plaváček. Nebo spíše vylovenec.

 24. 824
  skimic says:

  Premiér Andrej Babiš musel vyměnit ministra zdravotnictví, pokud chtěl dál udržet neformální pakt s prezidentem Milošem Zemanem. Myslí si to politolog Lubomír Kopeček z Masarykovy univerzity v Brně.
  Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/babis-ministr-zdravotnictvi-vymena-zeman-kopecek.A210408_130156_domaci_mkop#utm_source=rss&utm_medium=feed&utm_campaign=domaci&utm_content=main
  Podle mého názoru příliš komplikovaná úvaha. Osobně si myslím, že kdyby do něj nezačal Zeman šťourat, tak ten nekomunikativní eurohujerskej denunciační (viz Klaus, Beran) nestydatej baťůžkářskej gauner letěl už dávno i s tím svým blbým psem zakouslým v pozadí …

 25. 825
  • 825.1
   quivis says:

   Asi místo očkování dělali rozbor, aby to mohli vyrábět sami?

  • 825.2
   skimic says:

   Redaktor nedovede ani uvést správní jméno slovenské instituce.
   Jaký SÚKL? ŠÚKL protože Štátný.
   To mi připomíná dětská léta, kdy egyptským presidentem byl jakýsi Násir zatímco foneticky se mělo česky napsat čistě a srozumitelně:
   Naser.

   • 825.2.1
    dvd says:

    Moc se mi líbilo, když v roce 1967 dotyčný president nabízel odstoupení, tak nastala veliká manifestace a lid egyptský skandoval „naser, naser, naser“ a čs. televize překryla zvuk nějakým komentářem.

    To je jako s Kim Ir Senem, kde to ale vzniklo přes ruštinu – na YouTube lze najít oznámení o jeho úmrtí ze severokorejské TV a tak je ta správná forma jasně slyšet. Já se třebas ještě učil, že hlavní měto té demokratické Koreje je Fenjan.

    • 825.2.1.1
     skimic says:

     Chi chi dvd
     tak toto osobně nepamatuji ale můj otec o tom u vína častokrát a rád vyprávěl.
     Pak to nějak utichlo a k arabům měl rezervovaný vztah. Začal je znovu milovat, když se objevil Nasraláh. To nebyl k udržení. Dodnes si pamatuji, jak se na tu televizi nevěřícně kouknul znova, pak na nás a pak beze slova doběhl v pantoflích naproti do hospody a přinesl láhev jakéhosi sektu a ten načnul a (ještě s doznívajícím ržáním smíchu) rodině slavnostně nalil 🙂

 26. 826
  skimic says:

  O.T. Dneska se mi přihodil průšvih. Klientka z Rigy, taková ta blonďatá Lotyška padesát kilo i s postelí se na videokonferenci vzdálila, že si jde pro čaj.
  (Mmch, začíná to být časté – s kolegou jsme se dnes usnesli, že se holky prostě chtěj ukázat v hezkém oblečení a botkách i když jsou doma.)
  No a na stolku s počítačem měla sklenici vody. Jak kráčela v botkách s podpatkama (její husband si koleduje o novou podlahu) tak co krok to vlnka na hladině té sklenky. Když se doproducírovala, o vlnkách ve sklenici vody jsem jí referoval a poděkoval, že mi připomněla film Jurský park. Jak tam dusá T-Rex a všechno se chvěje a v louži jsou vlnky.
  Aiga se děsně ofrněla, že jí přirovnávám k nějakýmu blbýmu dinoušovi a že jestli ještě někdy budem na parketu, tak mi botkou na jehlách předvede opravdickej Jurskej park 🙂

  • 826.1
   Schumacher says:

   Skimici, při svém mimořádném rozhledu bys měl vědět, že ženy až na výjimky neoplývají fantazijní dovtipností. Výrok toho druhu zpracovávají v přednastaveném režimu jestli není impertinentní proti nim. Tohle můžeš třeba na mně, na StK, ale nikdy na ženskou. Není-li to příkladmo Dana Drábová a to ještě bez záruky.

 27. 827
  PeS says:

  2 dvd ad 823.2.1 – zasraný vlákna… Tipuji, že každý žák ZDŠ, který nafasoval zeměpisný atlas světa, dokáže bleskurychle na mapě najít to nejznámější estonské město – Kunda.
  Živě si představuji dialog třeba v Angličtině:
  Where are you from?
  I am from Kunda.
  Really? Me too!

 28. 828
  skimic says:

  Kdepak PeSi
  v angličtině to nikoho nezaujme.
  V tom městě na pobřeží (Lázně Kunda) jsem už dvakrát byl. Je tam i průmysl. Obrovská cementárna. Vysokánský komín a na něm je (vjíždíš do města a vidíš ceduli Kunda) nápis nadpozemsky velkými písmeny sezhora dolů:
  CEMENT KUNDA
  Audi od Hertze jsem málem zrušil 🙂 🙂 🙂

 29. 829
  Schumacher says:

  https://www.krajskelisty.cz/plzensky-kraj/25497-chysta-psano-strelnym-prachem-a-dalsi-doyen-legendarniho-abicka-vlastislav-toman-a-jedna-magicka-rokle-u-tremosne.htm?utm_source=pld

  Toman by si zasloužit několik životů navíc.

  Jsem jedním z „odkojenců“. Ábíčko, kde je tehdejší kvalitě konec.
  Zaražením komixu Mars 44 mě totálně nasrali.
  A nepokračování Kruanových dobrodružství po setkání s vesmírnou chobotnicí.

 30. 830
  skimic says:

  A propos, beru jednou ročně klienty ze všech zemí na nějaké hezké místo. Estonci tam samozřejmě jsou taky, takže ty etudy na jejich slavné město proběhly mnohokrát. Nikoho kromě slovanů, to v zásadě nezajímalo. Slovany ano, protože nemohli pochopit jak lze ve slovanštině to slovo odvodit. Je to patrně česká specialita. Jako obvykle přejaté a následně zkomolené slovo. Stejně jako fránina vůči latině je čeština zbastardizovaný jazyk.

  • 830.1
   skimic says:

   možná z předgermánštiny či od švédů … kunta
   Ale Estonci s Finama jsou v tom jako ugrofini nevinně. Samozřejmě je to pobaví ale fakt tam žádný link není.

 31. 831
  skimic says:

  Windows 10 vylepší nastavení displeje a přebarví ikonu prehistorického Malování.
  To jsem fakt nadšený. Tedy byl bych kdybych to používal.
  IT se definitivně ocitlo v rukou kadeřníků. výrobců kabelek a jiných buzerantů.

 32. 832
  skimic says:

  Ad olej na parkety.
  „Volej je dobrej“
  prohlásila má životní družka když se po zaschlých parketách s očividnou rozkoší poprvé prošla.
  „Skimici“ pronesla jakoby nic
  „He?“ Ani jsem se k ní neobrátil čelem a mizel jsem ke dvěřím
  „Skimíííčkuu !“ Pronesla takovým tím zespodu modulovaným hlasem jako když vidí hezký botky
  „Heee?“ Já mezitím předvedl pantomimu a lovce střeleného šípem do zad.
  „Oni říkali“ vrkla
  „Muuuuhh“ já
  „Ti parketáří víš? “ pokračovala
  „Chrrm“ já opatrně
  „Že by měli čas příští týden když jseš na kovidu ajenom občas v Praze nebo v Brně“
  „Na co by měli čas? “ já podezřívavě
  „No že by měli materiál i čas a vyměnili ty plovoučky za dřevo v ložnici, dětským pokoji a hostinským pokoji, když už je tam vymalováno, přece.“ Hmm. Přece. K…wa, přece.
  „No a co já s tím?“ Vysupěl jsem
  „No, Skimíčku, Ty jim akorát musíš zavolat nejlíp hned ráno, odsouhlasit si výměry a ceny abyste to do poledne stihli a oni si to stihli do úterka nakoupit“

  Staří francouzští pohádkáři počinaje Perraultem (od kterého opisovali bří Grimmové) lpěli na tom aby z příběhu plynula nějaká poučení.

  Tedy dávám:
  Tvrzení: Blbě zabitej krvavej komár na stěně může způsobit kataklyzmatickou poruchu vašeho obydlí
  Hypotéza k ověření: jednou to skončit musí neboť mé účty nedokáží měnu emitovat – s holou prdelí by mě to nepotkalo.

 33. 833
  PeS says:

  2 skimic – inu, každý jest štěstí svého strojvedoucím…
  Já se před takovejma píčovinama včas šprajcnul – že předělávat nedávno přdělané je zbytečné vyhazování peněz a že si měla rozmyslet, co vlastně chce – no, tak si to rozmyslela a dnes jsem šťastně rozvedenej…
  Jo, kdyby se jednalo o něco důležitýho, ale tohle?

 34. 834
  Schumacher says:

  Jak koukám, tak je spousta fajn nosatejch, jen nad ausgerechnet nad náma musí bydlet takovej… I když na druhou stranu, kdyby ne nad náma, ale někde odkud by ten randál nebylo slyšet, třeba by nahlížení bylo jiné. Kumštovní talent nepochybně má. Jenže když se žena slušně dožadovala omezení randálu, odpověděl jí tak ošklivě, že přes to vlak nejede do smrti smrťoucí. A ve snaze vyprovokovat z její strany etnický invektiv, což mu nesežrala.

 35. 835
  Schumacher says:

  Skimici, blbě zabitej krvavej komár na zdi… No to mi povídej….

  Dnes na zeď dal třetí nátěr, snad už přestane být koeourovatá.

  • 835.1
   skimic says:

   zkus na to dát takovej ten štráf proti prosakování. V nejhorším případě se dej barvu do krnku a šplíchni tam trochu Herkulesu.

   • 835.1.1
    Schumacher says:

    Před tím jsem dal penetraci. Možná jsem měl dát hloubkovou. Jenže na předchozí zeď stačila obyčejná a dva nátěry na stejný původně bílý podklad stejnou technologií a stejnou barvou, jen jiného odstínu, světlého kafe. Kocourující je světle olivově zelená. Třetí nátěr jak prosychá, vypadá dobře. Zítra se uvidí.

 36. 836
  skimic says:

  PeS
  ale ona z toho má zcela nehranou radost, PeSi. Chodila po těch parketách jako kdyby to bylo bůhvíco a nadšeně se vrhla do uklízení.
  No já si vzal čepici a šel jsem dolů se sousedy potlachat u sklenice vína.
  Ale když jí to udělalo radost tak proč ne?
  To je mantra našich umělců. Rozdávají nám radost. Zagorová v tom byla výborná. Ještě s tím Štefanem říkali, že je nic tak nenaplňuje jak rozdávat radost.

  • 836.1
   Schumacher says:

   Moje má také radost. I já. Vypadá to dobře. Ještě dole a nahoře zarovnat tapetu ořezem a domáznout nátěr. Zase jsem se naučil něco reálného.

  • 836.2
   Stary kocour says:

   Vodsaď podstaď.
   Hanku pamatuji, jak před lety, kdy to ještě nebylo potřeba, seřvala hlavního kameramana, že nepřikázal dát před reflektor šírting, aby světlo nebylo tak tvrdé, že teď vypadá na záznamu jak stará…. …vydra. Tehdy nevypadala.
   Inu i rozdávat radost se musí umět!

   • 836.2.1
    skimic says:

    Starý kocoure,
    zde jsme narazili na něco naprosto iracionálního ale přesto zcela u mě reálného.
    Kromě dechovky a vodky (kdybychom se někdy viděli, stačí pozorovat chlupy na mém předloktí když ta slova jen vyslovíte – předloktí je jak nasranej kocour)
    Tedy kromě vodky a dechovky mám dvě nepřekročitelné bariery. Zagorová a mlíko.

 37. 837
  skimic says:

  Předělávání předělávaného ad PeS
  Technicy je to samozřejmě nesmysl a technik ve mně trpí a se vzpouzí. Zároveň se ale probouzí má humanitně vzdělaná část a vlepí mi záhlavec: a co evoluce, he? Nebo si snad myslíš že to Někdo řídí? Zde se probouzí má konfesní část ….
  A to už je opravdu jít někam do hospody 🙂

 38. 838
  skimic says:

  Víc hlav víc ví – u mně by už i jen tři měly navzájem okousaný uši 🙂

 39. 839
  Schumacher says:

  Říp není vyhaslá sopka. Ale kupa. Jen vulkanická výduť bez kráteru.
  Jo a v západních Čechách kdyby se vrtalo tak hluboko jak je to nyní technologicky možné, možná, že na magma by se narazilo. K turistickému povyražení.
  A kousek dál na západ, na jezeře Laach by to bylo také velmi zajímavé.

  • 839.1
   Stary kocour says:

   Pokud vím, je to jenom vlastní sopouch z magmatu, tvrdé jádro, zbytek kužele odnesl čas a vítr. Původně měla skoro kilometr na výšku.

 40. 840
  Stary kocour says:

  Urazit ženu je velmi snadné.
  Až šíleně snadné. Někdy stačí pohled – a máte nepřítele nadosmrti nebo aspoň na dlouho. Pak musíte mnohokrát pochválit svetřík nebo účes než vám je, pochopitelně jen podmíněně, odpuštěno.
  Urazit režiséra je taky snadné. Bez jediné invektivy. Když vám režisér čte levity a už je to až trapné, protože jen hledá způsob, jak vám naznačit, že na tu práci prostě nestačíte, použijte jediné nežalovatelné slovo. „Vskutku?“ nebo „Opravdu?“ Proneseno vhodnou intonací rozzuří každého režiséra do tichého bílého vzteku. A máte navrch. Vždycky má navrch ten, který nezuří.

  (Ta sklenička s vodou už je symbol. Někdy mě mrzí, že se nedá použít při sdělování zvukem. Nahradilo by to veškeré syntetické basy a jiná udělátka.)

 41. 841
  Schumacher says:

  Skimici 836, Tuze se sám se sebou dokážu hádat. Glum!

 42. 842
  skimic says:

  Schumi
  Skimic amatérský hodinář * dokážeš si to představit?
  V Pokoji byly hodiny po prababičce, možná starší. Taková ta dvoumetrová rakev s dběma tříkilovejma šiškama, kyvadlem jak od Foucaulta a vůbec.
  Mi to přenesli pryč, všechno vyvěsili, znovu smotovali a nic. Hodiny se zastavovaly a nebimbaly.
  Hoďku jsem strávil s olejem co mám na kolo (lepší a jemnější nemaj ani v Kennedy Space Center. Uchošťourama, lihem a pod a Hodiny jdou a divo bijú 🙂
  Závěrečná instalace a vyvažování – skimic pohrouřen v rakvi s čelovkou a brejlema nablízko aby doreguloval kyvadlo a bicí aby o sebe těch asi šest akordovejch tyčí při chvění nenaráželo.
  Zvuk je tak nádherně znějící, že se má životní družka do pokoje dostavila osobně s gázovým obvazem, kterým nebeskou harfu obtočila 🙂

 43. 843
  skimic says:

  krvavej komár a maYda změnili běh mého života. Závan motýlích křídel…
  Někdy se narodí malej Hitler, někde dojde k přeformátování životního prostoru a bankovního účtu

 44. 844
  skimic says:

  A propos ad muony a „2“.
  Všimli jste si, že hypotéza stoupá až k 4.2 sigma? To už se bez dalšího prozkoumávání okecat nedá.
  Moc bych si přál abychom ještě toto stihli, pokud se to Standardnímu modelu příčí vysvětlit anebo se začít babrat v Nové Fyzice,
  Ještě než se tu materializuje scénář Planeta Opic.

 45. 845
  mayda says:

  Kdybys nevyslepičil své ŽD, že brousím parkety, tak jsi mohl mít klid. 😀

 46. 846
  skimic says:

  maYdo
  sice tam byl ještě ten krvavej komár, jako záminka dostatečnej, ale hlavní vinu neseš Ty. To Ti už nikdo neodpáře. Kdybys aspoň nebyla architektka (vídíš Skimici, brousí parkety a je architektka tak to ví). ŽD je architekty očarovaná protože něco tvoří a ona si taky sochá nebo čmárá ..

 47. 847
  skimic says:

  Jo a jak jí to nemám vyslepičit maYdo he? Když bude chtít, tak si to tu přečte.
  Jako že to stejně asi čte akorát nepřispívá. Jinak by nevěděla že jseš architektka.

 48. 848
  skimic says:

  Charles Michel sur le «Sofagate»: «Je suis conscient que ces images sont très brutales et choquantes»
  https://www.lesoir.be/365385/article/2021-04-08/charles-michel-sur-le-sofagate-je-suis-conscient-que-ces-images-sont-tres
  Charles Michel o „Sofagate“ jsem si vědomý toho,že ty obrázky jsou velmi brutální a šokující

  Sofagate je událost, kdy ti dva přisdisráči přijeli políbit Erdoganovi prsten a frňákovník si s ním mohl sednout do křesla zatímco Leyen posadili do vedlejšího kanape 🙂

  Doufám, že to otevře oči těm evropským sluníčkářkám. Pro islamisty není žena partmerem a její místo je v kuchyni, ložnici, případně u nohou svého pána. Nechápu, že to tak multikulturálně vzdělaná Uršula nechápe.
  Navíc tam přišla bez pokrývky hlavy, tedy v islámském chápání jako provokující běhna
  https://www.youtube.com/watch?v=AUkUpeoX_hk

 49. 849
 50. 850
  Matzurka says:

  Dobré ráno vespolek,
  Schumi, poád můžeš kocoury na zdi prohlásit za umělecký záměr – jsem to někde viděla, dělá se to v nátěru mokrou houbou, žeaby to vypadalo jak z fotek Jana Saudka. Případně k danému místu šoupni šifonér 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *