Pozvánka na přednášku

Přednáška je opakovaná, tedy kdo nestihl loni, má šanci letos!

Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené a jeho autorem je Šumavák. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

1 554 komentářů u „Pozvánka na přednášku

 1. Návrat k dublinskému systému přijímání migrantů do Evropské unie tak, jak jej v úterý nastínil německý ministr vnitra Thomas de Maizière, podle Maďarů není možný. Budapešť tvrdí, že už dávno nefunguje. Praha reagovala mírněji, premiér Sobotka prohlásil, že by bylo něco podobného problematické.

 2. A není nad to, když se čeští ministři mají rádi. ! 🙂

  Praha – Ministr vnitra Milan Chovanec (ČSSD) upřednostnil při plánované cestě na jednání šéfů vnitra a spravedlnosti zemí visegrádské čtyřky (V4) do Budapešti novináře před ministrem spravedlnosti Robertem Pelikánem (za ANO), na kterého tak v leteckém speciálu nezbylo místo. Uvedlo to rádio Impuls a informaci potvrdil zdroj ČTK. Cesta se nakonec vůbec neuskutečnila, protože Polsko požádalo o zrušení jednání.

 3. Haqlle 1503
  to je zpráva jak noha: “Chovanec nezvzal Pelikána na cestu, která se neuskutečnila… 😀

  Bože, ta novinářská žoužel je děsná… 😀

 4. Rputi, že se na poslední chvíli nekonala na žádost Poláků je jedna věc. Že kdyby se to nezrušilo, mohl by Pelikán tak leda sedět na křídle je věc druhá, a přiznám se, že je mi opět Chovanec o něco sympatičtější !
  Pelikán a Dienstbier mi pijou krev !

 5. 1488 Dušane nemám. Kontakt mailem, jestliže nemáš, dostaneš od pana domácího.
  Deoxit není tak drahý, Kontakt GOLD 2000 měl přišel o něco dráž. když se tím neplýtvá vydrží hodně dlouho. Hnedle mrknu na net co to je.

 6. A Rusové dotáhli na letiště Hmeimim u Latákie PL systém dlouhého dosahu S 400……….
  A vypadá to, že na tom letišti nachystali místo pro dalších 24 letadel.

 7. 1508

  Dobrá poznámka v diskuzi k článku se sobotkou ohledně zastupování zájmů Polska Sobotkou… 🙂

  Ještě by Zeman mohl zastupovat Angelu. Na jeden den. Stačilo by. “

 8. 2 Schumi, používám Deoxit asi tři roky a zatím všechny potenciometry tém ošetřené fungují bez prskání. nefunguje pouze na “připečené” uhlíkové. tel: 739323874

 9. Ono je to docela drzém, když si Německo samo dovoluje rozhodovat, že jednou unijní předpisy neplatej, a pak že zase platěj.

 10. Dobrý podvečer… Tak jsem příjemně naladěn z místní vinotéky, kde probíhala ochutnávka svatomartinských vín, a některé vzorky opravdu příjemně překvapily… Tak se zdá, že se letos hodně povedlo svatovavřinecké, jak červené, tak i růžové, z bílých mě velmi příjemně překvapili ti dva cizinci – Müller a Thurgau…
  Na světě je zatím občas krásně – i navzdory politikům…

 11. “maYdo, já jsem samozřejmě měla na mysli, že obě rady jsou tak geniálně jednoduché!”

  Jaké obě rady?jedna byla ta o těch koláčích, kde je druhá? Vy v tom, co jsem napsala, vidíte nějakou radu? To by mně docela zajímalo, co jsem tej babce Vonáskovej poradila…..

 12. JInak jsme měli barákovou schůzi a řešila se nutná výměna odpadů. To zas bylo mnoho povyku pro nic….
  Aspoň že se nakonec většina shodla na tom, že se to udělat musí a že po vánocích se tomu začneme věnovat.

 13. West Bank není stát, nikdy nebyl. Jako celistvé území to naposledy patřilo Osmanské říši. Pak už to bylo jen svěřenecké území pod britskou, posléze jordánskou správou. Židovské osady tam existovaly i před rokem 1948.

 14. stejným rozhodnutím , kterým OSN vyhlásilo stát izrael, byl vyhlášen i Palestinský stát.
  Právně je to okupované území , smlouvou z Osla Autonomie.
  V Oslu byla dohodnuta přechodná doba, po které měl být vyhlášen samostatný stát.
  Izrael nechce vznik státu povolit, protože by už nemohl ze Z-ápadního břehu neustále odkrojovat.

  To je celé – stačí kouknout na mapu, jak je západní břeh vklíněn do Izraele. Izrael ho prostě ze strategických důvodů potřebuje, a postupně ho získá a arabské obyvatelstvo donutí emigrovat.
  Po troškách…..

 15. (1517) Já budu muset nechat vyměnit stoupačky. Partajím nahoře málo teče voda. Schůzi dělat nemusím, ale chce se mi do toho jak hladovýmu do sraní.
  (1520) A kdopak se na to rozhodnutí OSN vysral ihned po vyhlášení?

 16. Jordánsko a Egypt.¨Jedni zabrali gazu, druzí Západní břeh.
  Ovšem nevím o tom, že by OSN tu rezoluci zrušila.

 17. Ten den, kdy Izrael oslavil své založení, vtrhly na jeho úsemí arabské hordy, z Jordánska dokonce pod velením britských důstojníků. Zároveň vyzvali arabské abyvatele k opuštění Izraele s tím, že až Židy zaženou do moře bude celé území jejich. Nestalo se tak. Tímto útokem vlastně mandát OSN negovali. Dohoda v Oslo byla velikým ústupkem Izraele a Jehud Barak s Clintonem se v Camp Davidu snažili Arafata přimět k jejímu podepsání, což on po třídením jednání odmítl. Těm všivákům o nějaký stát nejde. Vybudovali si pověst trvalé oběti, ždímou Evropu i USA o prachy o vlastní liodi jim nejde. Jinak by ti uprchlíci a jejich potomci z roku 12948 dávno nežili v v táborech v arabských zemích. Izraelci doplácejí na svou slušnost. Ty Araby, kteří na území West Bank žijí nemají v úmyslu vyhnat. Ale také se nenechají vraždit.

 18. krucipísek, moje artritické prsty ty mikro klávesnice nezvládají, pořád mačkám několik kláves najednou. Chci tu klávesnici ala psací stroj.

 19. Pane Neumanne,

  dnes už i mnozí izraelští (a dokonce i sionističtí) historici uznávají, že Palestinci byli z území vznikajícího Izraele vyháněni . Všechny rozkazy byly ústně. A tvrdí, že to bylo nutné, protoože by jinak Izrael nebyl životaschopný.

 20. 1513 Dušane znamenám si. Zítra frčím pro konektory.
  Prostříknul mazadlem doporučeným v Gesu, totéž co má dobré reference na netu, přišpricnul troškou Goldu. V pořádku. Otázka jak dlouho to vydrží.
  Hraje jak nový. Ještě doupravit kabát a hotovo.

 21. 1521 – jo, Karle, to je typická situace, kdy demokracie má svoje meze a diktatura svoje výhody. 🙂
  Že se musí stoupačky vyměnit, tvrdím na každý schůzi od doby založení družstva a cca deset let mně za to div nekamenovali. Když to projeli kamerou, zjistili, že mají cca poloviční průsvit a jediná reakce byla, že se dalo do zápisu, že se máme starat a neházet do odpadu nic, co by to mohlo ucpat.

  Teda, ne že by výměna stoupaček a rozkopanej byt byla akce mých snů. Ale ty stoupačky jsou starý 70 let a nemá smysl tu výměnu odkládat. Za ty prachy, co jsme za ty roky nastrkali do číištěná a prošťuchování ucpanýho potrubí bychom měli ty stoupačky ještě jedny.

 22. (1525) Pokud na nějaký stát zaútočí sousedé, jistěže je nějaká péče věnována i “pátým kolonám”. Zvláště tím, kdo si nemůže dovolit prohrát ani jednou.

 23. tehdy žádní Palestinci nebyli, pouze různí Arabové neboť palestina se rozkládá i přes jordánsko.

 24. Karle, jasně, že “klesačky”, ale my tomu říkáme v práci stejně stoupačky. I na stavebním povolení jsem to viděla 🙂

 25. A to byl československý národ oproti těm Arabům daleko přesněji definovatá entita než líní arabští barbarbaři.

 26. Ach jo.
  https://cs.wikipedia.org/wiki/Postsionismus

  https://cs.wikipedia.org/wiki/Nov%C3%AD_historikov%C3%A9
  https://cs.wikipedia.org/wiki/Benny_Morris

  izraelský politik Avraham Burg, který roku 2003 v deníku The Guardian publikoval článek nazvaný The end of Zionism, ve kterém kritizoval trvající okupaci palestinských území a měnící se podobu sionismu, který podle něj ztrácí rysy spravedlnosti a etiky. Burg prohlásil: „Izrael, který se přestal starat o děti Palestinců, by neměl být překvapený, až přijdou prosáklé nenávistí a odpálí se v centrech izraelského eskapismu.“[5] V roce 2007 Burg navrhl zrušit Zákon o návratu a konstatoval, že „definovat Stát Izrael jako židovský stát je klíčem k jeho zániku.“[6]

  https://cs.wikipedia.org/wiki/Avraham_Burg

 27. Otevření “druhé fronty” ISILE/Daeše?

  …Nejdříve džihádisti využívali Sinaj jako základnu pro útoky proti Izraeli, kdy opakovaně bombardovali potrubí, kterým Egypt dodává plyn do Izraele a násilí vzplanula znovu po roce 2013, kdy egyptská armáda svrhla prezidenta Mohammeda Mursiho. Od té doby džihádisté bojují hlavně proti armádě a policii.

  Extremisté mohli nerušeně během dvou let budovat strukturu své oragnizace a školení bojovníků, což jim umožňovala řídce obydlená krajina. Díky chaosu v Libyi získali teroristé moderní zbraně. Přenosné protiletadlové raketové systémy “Igla” a systémy protitankových “Cornet”, které byly použity při útocích na armádu…
  http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/tz-sinajsky-poloostrov-je-bezpecnym-utocistem-teroristu/

 28. Dobré ráno
  Evropa si Palestnince pěstuje
  In 2014, EU funding through the European Neighbourhood Instrument (ENI) amounted €309.5 million
  http://ec.europa.eu/enlargement/neighbourhood/countries/palestine/index_en.htm
  A to je jenom Evropa.

  Když to tak chtěj, tak ať pak nekňučej. Stejně jako s imigrací. Kdyby to nechtěli, nemuseli by tomu nějak složitě čelit. Stačilo by to přestat podporovat.

  Jejich problémy na jejich plece (už zase tak 15 let jsou to pro mě ONI), moje výtečná káva k snídani zůstává stále výtečná -)

 29. 1532 Foundy, původní Palestinci, jejich zbytky, nejsou Arabové. Arabové jsou náplava, která jim vnutil islám. Ratafákat byl typický Arab. Věšina nynějších Palestinců je směska z dvacátého století, kterou nikdo nechtěl a nechce jakkoli se zaklíná jejich blahem. Zaklínačům je jen kanonenfutrem proti Židům.

  1538 Martine, lze očekávat uhlíkové dotace a příkaz prdět.

 30. Halle,
  pokud jim už někdo vysvětlil, že tím získají benefity, tak už možná jsou 🙂
  Obávám se, že v dané geografické oblasti je těch “národů” v evropském slova smyslu pomálu… Osmanské říši byly tyhle záležitosti u paty, a kmenové společenství je víceméně rozpadlé. Státy tam vznikaly dost uměle – stačí se podívat na vymezení hranic, jak podle pravítka….

 31. Arabové jsou prostě v historické fázi kmenového zřízení a díky rigidnímu náboženství se jim z toho nedaří vymanit.
  Diktátoři typu Mubarak či Réza Pahleví jsou požehnáním, typ Erdogan naopak průser.
  “Vývoz demokracie” pak průser absolutní!
  Plastelinci už vůbec nevědí čí jsou a vzhledem k tomu, že “nemají co na práci”, buď souloží nebo střílí. A “někomu” se to holt hodí…

 32. 1539

  Schumi, opravdoví Arabové jsou snad jen ti Saudové. Ostatní jsou asimilované původní obyvatelstvo, nějak s arabskými dobyvateli smíšenní, a donucení příjmout jejich řeč – podobně jako Irové a Skotové v Evropě.

  Těch arabských dobyvatelů nebylo nijak moc, silní byli akorát v tom, že každej chlap byl šavličkář, zvyklej bojovat a loupit, zatímco většina obyvatelstva na dobytých územích byli zemědělci, kteří neměli ani výcvik, ani chuť bojovat.
  No a to asimilované obyvatelstvo bylo v každé zemi jiné…..včetně té Palestiny.
  TAKŽE JE NESMYSL MLUVIT O JEDNOTNÉM ARABSKÉm NÁRODĚ.Určitě ne geneticky.
  Palestinci měli fůru averzí a předsudků vůči Syřanům, Jordíncům (dnešním) – a ti zase vůči nim.
  V tomto smyslu to byly vždy oddělené entity, také tím, že po WWWI každý patřil pod jiné vládce.
  Jordánsko bylo odděleno v roce 1922, a mělo vlastního krále, i když pod britským protektorátem .palestina byla Brity spravována přímo. Sýrie pod Frantíky , atd.
  Na území Jordánska žily hlavně kmeny beduínů, na území Palestiny jich tak moc nebylo, většinou usedlé zemědělské obyvatelstvo.

 33. Odpovědi Václava Klause na otázky švýcarského deníku L‘Agefi o migrační krizi

  L‘Agefi: Pane prezidente, jste iniciátorem petice za zrušení kvót na uprchlíky pro Českou republiku. Může si Vaše země opravdu dovolit postavit se proti rozhodnutí Evropské komise?

  Naše země si to nejen dovolit může, ale dovolit musí. Je povinností politických reprezentantů naší země přesně toto udělat. Naše země přece nemůže něco takového jako diktát „shůry“ ohledně toho, kdo u nás bude nebo nebude žít, koho si sem vezmeme nebo nevezmeme, přijmout.
  http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/politika/klaus-usa-vytvorily-dnesni-svet-k-obrazu-svemu-a-ten-obraz-je-spatny/

 34. (1540) Tak ono v poušti s kočovnými kmeny je pravítko zrovna stejně dobrý nástroj jako křivítko nebo demografický průzkum. Vzniká-li něco jako stát “shora”, jsou všechny hranice “umělé”.
  (1542)Diktátoři typu Mubarak či Réza Pahleví jsou nejdřív požehnáním…., pak průser, protože žádný diktátor a jeho podřízení neodolají příležitosti korupčnit a jinak lumpačit, řešit to per partes nejde a čeká se, až to praskne. Konec konců, nejen u Arabů.

 35. Dobré ráno,

  nejásejte předčasně, alarmisté zajisté brzo přijdou s nějakou geniální teorií,j ak i fáze elektromagnetických vln na Slunci ovlivńuje člověk svou činností.

  “„Západní Evropa zažila nejhorší neúrodu v roce 1648. Zdražování chleba vyvolalo povstání na Sicílii i ve Stockholmu a jinde,“ píše ekonomický server Armstrog Economics. Prusko v důsledku hladomoru ztratilo čtyřicet procent obyvatelstva, Skotsko asi patnáct procent. ”

  V roce 1648 končila v Evropě třicetiletá válka. Válka která přinesla obrovský procentuální úbytek obyvatelstva – cca 30%, mužů v některých oblastech až 50%, tím předčila i ztráty za světových válek. MYslím, že skutečnost, že řada panství a hospodářství pustla, protože nebylo dost lidí, schopných obdělat půdu a sklidit úrodu a že země. kde se válčilo, byly zdevastované a vyplundrované dlouholetým válčením, takže asi byl nedostatek obilí na osivo se musela na neúrodě podepsat stejným, ne-li větším dílem jako počasí či klima

  Otázka taky je, kolik mrtvých lze připsat hladomoru po neúrodě v r. 1648 a kolik nemocem a epidemiím, které obvykle za válečným běsbněním přicházejí ruku v ruce.

 36. Čím dál víc mne těší, že Swarzenberg NENÍ presidentem ČR!

  …„Pozval si nás premiér, kde nám sdělil, že se rozhodl přijmout 1500 ilegálních imigrantů do ČR. Pan Schwarzenberg si vzal slovo a zcela vážně řekl, že ne deset tisíc, padesát tisíc, sto tisíc, dvě stě. Půl milionu. A že je musíme přijmout. A ne do ghett. Že si je musíme rozdělit domů, povinně,“ prohlásil Černoch s tím, že pak nastalo to, co nikdy neviděl. „Kdy i premiér, na kterém většinou nepoznáte, jestli je smutný nebo veselý, tváří se neustále stejně, začal pomalu blednout, lehce se orosil, protože to, co tam zaznělo, opravdu… to už je o tom, že ČR zanikne,“ uvedl Černoch…
  http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/VIDEO-Svedectvi-o-tom-co-pry-rekl-na-jednani-Schwarzenberg-o-imigraci-a-vydesilo-to-i-Sobotku-407764

 37. ad 1546 “čeká se, až to praskne” – a když to praskne, tak zkušenosti z posledních let ukazují, že to nepomohlo, nemyslíte?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.