Pozvánka na přednášku!

Další z cyklu:

Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené a jeho autorem je Šumavák. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

1 769 komentářů u „Pozvánka na přednášku!

 1. [1749] No pokud berete studenou válku jako pokračování druhé světové, tak ne. Ovšem to na mé druhé větě nic nemění. Fakt nevidím důvod, proč by měl někdo z “našich” lidí nasazovat krk třeba v Afganistánu, kde si tu tlamu od dob Alexanda Velikého rozbil v podstatě každý (naposledy viz [1710])…

 2. 1693 quivisi, co je přesnost v právničině, kde záleží na každém slovu, oproti přesnosti v programování, kde záleží na každém bitu?

 3. (1747) Zdá se Ti, že jich je poslední dobou málo? Afghanistán, Irák, Sýrie, Libye, Ukrajina, Gruzie … jen ta namátkou. V dobách hnusného kolonialismu (spojeného ovšem s ochotou občas bojovat i v cizích a vzdálených zemích) byl vcelku klid. Možná to nebylo politicky korektní, ale fungovalo to. Vím, že obnovit už to nelze.
  (1748) Ano, ale to se poněkud míjíme. Já oceňuji ten boj za nějakou myšlenku, ten se v současných intervencích buďto nekoná, nebo ještě spíše, nekoná důsledně.
  (1752) Nechat z Afghanistánu volně působit AlKaidu by bylo lepší? Možná jo, ale jistý si tím nejsem.

 4. Možná máš lepší představu co dělat či nedělat. Příznivý výsledek není zaručen ani děláním, ani neděláním. Zvlášť vzhledem k tomu, že občas dělají ti, kteří se našimi skrupulemi nezatěžují.
  Já se jen snažím trochu si vyhodnotit, jak postupovali naši předkové.

  A dobré noci přeji

 5. No moji předci měli obvykle alespoň tolik slušnosti, aby předtím, než s někým začnou bojovat, mu nejdřív vyhlásili válku.

  A co se kýče kolonií, v této souvislosti o svých předcích mluvit nemohu, protože si nejsem vědom, že by některý z mých praprapra…rodičů byl občanem či poddaným koloniální mocnosti. Nicméně pokud jsem si mohl všimnout, obvykle součástí koloniální nadvlády byla i trvalá okupace. V takovém případě to mohlo fungovat (když nebudu brát v úvahu to, co si o tom budou myslet místní obyvatelé), veřejné mínění tehdy ještě na podobné věci nebylo citlivé. Ovšem tímto způsobem se v posledních dvaceti letech nepostupuje. Místo toho se svrhávají vlády aniž by za ně byla adekvátní náhrada a důsledek můžeme vidět v praxi. Bush starší měl ještě dostatek rozumu, aby nesesadil Saddáma, protože už tehdy bylo odborníkům jasné, co se v takovém případě stane (připomínám text z roku 1996, který celkem přesně popisuje situaci po hypotetickém Saddámově svržení, který jsem sem před časem dával). Bush mladší se ještě alespoň pokoušel o tu okupaci a nastolení nové vlády, byť si to očividně představoval jak Hurvínek válku. Obama už nedělá ani to.

  Tak či tak, stále nevidím důvod, proč bojovat za zájmy cizí mocnosti. Notabene takové, pro kterou jsme jen nástupištěm k boji s jejím hlavním rivalem…

 6. No a když se ještě vrátím k Afghanistánu, tak to, že se USA samy chytly do stejné pasti, do které dvacet let předtím nahnaly Sovětský svaz, mi přijde už spíš jako diagnóza…

 7. 1756 Ostape, ve čtvrtek jsem byl na pivu s jedním, který to nezapomněl… Bohužel, dnes leckteré nynější programy fungují jako by je programovali právníci…

 8. Schumi,

  Před úřadem vlády stáli z jedné strany těžce odění pomahači a v druhé ulici 100 sluníček, takže byl Otík Sralbotkou ouplně vochráněnej a nikdo ho nemoh začelit! Pamprsek byla zajisté zásoba! Pesczynski se dostavil osobně.
  Prostě stopro zajištěná akce! 😀 😀

 9. FB:

  “Dovolím si malinko rejpnout.Prostudoval jsem ta včerejší videa.
  Zatím tři poznatky.
  *
  1.Copak to bylo za divné maskované lidi v Trutnovské ulici?…Ty vyfasované kukličky…Emotikona grin… Tohle fakt asi nebylo to tvrdé jádro strašných neonacistů….
  2. ,,Spořádaní a klidní”Anarchisté aneb ,,Antifa-Uprchlíci vítejte” nakonec útočili na ty maskované lidi…(Podle scénáře to mělo být asi obráceně..Emotikona grin )…Jen někdo nečekal,že anarchistická Sluníčka budou takhle agresivní…Z videí je to evidentní..To ale médiím nevadí…Stejně tvrdí,že maskovaní zakuklení neonacisté útočili na Anarchisty. Emotikona grin
  3.Ta klinika je dle mého soudu celá false flag….Česky řečeno…Provokace úplně jiných lidí,než uvádějí naše pravdomluvná média!!
  *
  Tak schválně…Komu by se asi hodilo ,aby ta protiuprchlická demonstrace skončila zrovna takto?
  Moc odpovědí není…Asi dvě..Ale ty už nechám na Vás.”

 10. Asi hodinu mi to místo blogu ukazovalo nějjakou obsazenou doménu, pak se sumavak konečně rozchodil

 11. Už jsem to tu dával:

  Budem o něco se rvát,
  až tu nezůstane stát
  na kameni kámen,
  a jestli není žádnej Bůh,
  tak nás vezme země – vzduch,
  no, a potom amen.

  A to všechno proto jen,
  že pár pánů chce mít den
  bohatší králů,
  přes všechna slova, co z nich jdou,
  hrabou pro kuličku svou, jen pro tu svou.

  Zlatý Brontosauři… a ta písnička je ze KDY?
  Aha!!

  Jinak řečeno: čemu se divíme?

  A krom zlatý Brontosauři osobně dodávám: zlatí pejsci… a kočičky a tak nějak. V šišince mi bloumá myšlenka: Je opravdu LIDSTVO vrchol všeho??
  Ale já taky vím, že… 🙁

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *