Pozvánka na šakalí přednášku

Zde je POZVÁNKA na další šakalí přednášku!
.

PS.
Pokud chcete zveřejnit plakát, musíte ho poslat jako obrázek!  Tohle neumí spoustu věcí, co umělo staré Bloguje.CZ a já momentálně nemám opravdu čas, a chvílemi ani náladu u toho celé dni sedět a zkoumat možnosti. Navíc je to, včetně návodů, kromě nadpisů, v angličtině a to není nic pro mě…

Naví se v editoru chová nějak divně formátování…. 🙁

Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené a jeho autorem je Šumavák. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

768 komentářů u „Pozvánka na šakalí přednášku

 1. 701
  Rpuť says:

  maYdi, obávám se, že situace na Ukrajině už je tak vyhrocená, že to jen na „lidu Ukrajiny“ nechat nelze. Zapletiu nás do toho, ať chceme nebo ne!

 2. 702
  westik says:

  (700) No, abych také (spolu s P.Hamplem) přiložila polínko k tomu zdejšímu „geopolitickému běsnění“ 🙂

  http://www.ostrava-online.cz/blogy/seznam-agentu-vladimira-putina-v-cr-prvni-cast

 3. 703
  Andy says:

  že to jen na “lidu Ukrajiny” nechat nelze. Zapletiu nás do toho, ať chceme nebo ne!

  Jako bych slyšela v osmašedesátým politbyro v Moskvě:)

 4. 704
  Modrý pták says:

  Rputi, přečti prosím opět moje příspěvky nebo stačí 697. To, co popisuješ Ty je fakticky to samé, co jsem nedávno „pastnul“ z pera von Misese z roku 1927.
  Jsou vybaveni úžasným přírodním bohatstvím, ale nejsou schopni si obstarat kapitálové statky, kterými by ho využívali. Zmiňuješ jen důvody, které jim zabraňují dosahovat produktivity, kterou by mohli konkurovat produktivnějším geografickým oblastem. Kdyby americké firmy nedodali Rusům technologie potřebné k těžbě ropy, tak budou mít Rusové produktivitu, která je srovnatelná s ukrajinským farmářem, který obdělává svoje pole pomocí koně. Jasně, že nemůže konkurovat chlapovi, který má traktor. Ten s traktorem obdělá za stejnou jednotku času nevímkolikrát větší plochu, pak ji rychleji sklidí a to mu umožní to prodat levněji než tomu s koněm. Ale, ono to výbavou kapitálovými statky nekončí – on je totiž někdo také musí obsluhovat, tzn. mít k tomu znalosti a dovednosti. Dále musí být schopen a ochoten je splácet. To znamená, že musí umět také svoji produkci někomu prodat. Aby se kdokoli do všeho předchozího pustil, tak musí mít alespoň mírnou jistotu (tzn. nesmí být riziko příliš vysoké), že se mu investované prostředky vrátí. Takže potřebuješ alespoň vládu, která nebude úplně tragická. Nic z uvedeného tam nebylo a není. Závěr: viz von Mises (ale hledat to nebudu) nebo maYda v 698, která dnes udělala stejný závěr jako von Mises před 87 lety.

 5. 705
  maYda says:

  No jo, no Rputi, aby nebyla, když se do toho od počítku motal kde kdo a přihříval si politickou polívku. NA druhou stranu – můžeme Vy nebo já newbo kdokoliv nějak ovlivnit vývoj situace na Ukrajině?
  Nemůžeme, můžeme jen přihlížet a podle svého naturelu se modlit, fandit nebo pronášet více či méně kategorické soudy.

 6. 706
  Šumavák says:

  Jo MP, souhlas. A podpis asociační smlouvy je impulsem a katalyzátorem aby se do sebe mohli pustit modří s rudými, ovšem pozor(!) na o jeden stupeň vyšší úrovni.
  Což právě probíhá… vy nám sem nepolezete… my od vás to vepřové nevezmeme…atd, atd.
  A skončí to:
  „kdybysem to byl býval věděl, tak bych sem byl býval nechodil a nemusel jsem mít uřezané knoflíky.(od žlutých 😉 )“ Což je ta lepší varianta.
  Ta horší je krveprolití.

 7. 707
  Šumavák says:

  Andy, slyšíš správně.
  Jen to moskevské politbyro z ´68 přesídlilo do Bruselu.
  Proto je Ti to tak povědomé.
  Ale když už jednou v té EU jsme, tak bychom ji neměli podrývat a podřezávat si větev, co?

  PS.
  Ježíš to vydržel tři dni!

 8. 708
  Rpuť says:

  Modroptáku, ty sis jen přál, abych shrnula. Tož jsem shrnula a jsem ráda, že se shodnem. 🙂

 9. 709
  Simon klein says:

  No do celé šlamastyky s Ukrajinou nás především zápletli uzitecni euroidioti : pidistři zahraničí, co podepsali car papíru s pučisty, domovnice ashtonová a „naše“ trio debilos: Spací pytel, Kocáb a Zaurvalek.
  To vse s podporou zdejších eurostoupů….a zpitomnelych mládežníků.

 10. 710
  Modrý pták says:

  Šumaváku, tak o tom „vůbec žádná“, to je se zárukou 😉

  Rputi, jistěže jsou informace takové, jak popisuješ. Jen jsem zkusil to zjednodušit (pravil pán brány), strukturovat (pravím já). Nebuď jak malá 🙂

 11. 711
  Rpuť says:

  Modroptáku, vždyť já jsem vážně ráda, že se shodnem! 🙂

 12. 712
  Modrý pták says:

  Rputi, nehledej v tom nic záludného. Jen jsem před odesláním příspěvku neaktualizoval 😉

 13. 713
  Andy says:

  Šumaváku, klidně tu větev podřízněme, jsem pro, jen bych byla ráda, kdybychom si na to nepůjčovali pilu z Ruska…cena je příliš vysoká.

  Koneckonců, nadvládu Ruska a nadvládu Bruselu už jsme si vyzkoušeli…a fakt se to nedá srovnat:)

 14. 714
  Halladin says:

  Mno , ten Misses je hodně starej…
  za prvé – fakt si nejsem jistej, jestli si opravdu Rusové nejsou schopni vyrobit zařízení na těžbu ropy. ale dejme tomu.
  Ale jsem si naprosto jistej, že Gasprom má na to, někde to zařízení koupit. Ať už na úvěr či za hotové. Důkaz – stavba Nordsteamu a Southstreemu, , ze kterých už ten Severní proud funguje

  Takže celej koment o Misesovi je o ničem.
  Fakt už neni rok 1927

 15. 715
  ptakopysk says:

  Halle,
  to že není rok 1927 ještě neznamená, že Mises nemá pravdu. Vždyť ekonomicky furt děláme to samý dokolečka. Sice se rozcházím s MP v názoru, zda lze či nelze na jejich základě predikovat (tedy trefí-li MP svou prognózou futuristické zrno), ale teorie ventiáltorované zde MP, následně na proběhnuté děje docela uspokojivě sedí.

 16. 716
  Simon klein says:

  715 – nechceš tím říct , že po bitvě je každy Mises prognostikem ??

 17. 717
  Halladin says:

  Ptakopysku
  tehdy asi pravdu měl. Dnes už je to historie

 18. 718
  Rpuť says:

  No, těžbě ropy rozumím jak koza petrželi, takže si netroufnu soudit.
  Jen jsem si všimla, že Západ Rusko v událostech kolem Ukrajiny těžce podcenil, takže já bych na to podceňování spíš dala bacha.
  A fakt, že nikdo neslyšel žádnou komunikaci je také hoden zamyšlení – to šifrování či techniku potřebnou k utajení hovoru si asi taky nikde nekoupili …. tak nevím …

 19. 719
  pasacek ze statlu says:

  713 ano neda se to srovnat a proto nekteri nostalgicky roni slzu

 20. 720
  ptakopysk says:

  Šimone,
  něco takového, ale nechtěl jsem urazit Modroptákův jemnocit 😀 😀 😀

 21. 721
  Halladin says:

  Rputi
  šifrování má hodně společného s matematikou – a v té jsou rusové dobři.
  A cetl jsem nedávno vyjádřeni nějakého našeho bezpečnostního experta a ten tvrdil, že v šifrování jsou Rusové špička – prej odjakživa

 22. 722
  Foundryman says:

  Inu, von Mises pouze bez příkras popisuje lidské jednání – snahu o maximalizaci (subjektivního) užitku a o minimalizací nákladů. Vše další lze z této premisy odvodit volnou úvahou, aniž by bylo nutno přečíst tisíce knih. To čtení pouze úvahu zjednodušuje. Tragédie je, že mnoho lidí není takové úvahy schopno (zejména politici, jako by byla schopnost uvažovat pro politickou kariéru diskriminační).
  Snaha o maximalizaci užitku uspokojivě vysvětluje princip konkurence, úrok, inflaci i zhoubnost všeobecného rovného volebního práva.

 23. 723
  AeroKarel says:

  (627) U Rusů mne ten obdiv nijak neudivuje. Ovšem, jen u Rusů a ještě u těch hloupějších.
  (633) Tak si lidé na Ukrajině nemají kupovat plyn alespoň tak, aby distributor neprodělával? Kdo má zaplatit ten rozdíl, když zatím ho mají pod nákupní cenou a Ukrajina je zadlužena do alelujá? To je „špinavá práce MMF“?
  (676) Chybí Ti tam enormní zadlužení Ukrajiny, v němž hodlal Janukovyč pokračovat, oddálit krach o cca půl roku, maximálně rok. To se kecy o náccích a banderovcích vyřešit nedá.
  (700) Jak to udělat? Z Tvých glos mám dojem, že to řešíš papouškováním Putina. 😛
  (709) To jsi ovšem Šimone zapomněl na Ukrajince …..

  A navnaděn Foundrym, zaexperimentoval jsem si s flanksteakem. Pokus úspěšný. I odpolední projížďka kolem Lán a Křivoklátu.

 24. 724
  maYda says:

  “ jako by byla schopnost uvažovat pro politickou kariéru diskriminační“

  no, ona je, foundry. Kdo je tou schopnností obdařem, do politiky nepoleze a pokud možno se jí vyhne.

 25. 725
  Rpuť says:

  Ajrovko, jsi si jistý, že je ideální posouvat debatu, která od rána do večera posunula už jinam, začínat zase znova? 😀

 26. 726
  AeroKarel says:

  Co je vlastně ideální, dělat Putinovi hlásnou troubu?

 27. 727
  Rpuť says:

  Ajrovko, jsi si jistý, že je ideální debatu, která od rána do večera posunula už jinam, začínat zase znova? 😀

 28. 728
  Šumavák says:

  všude je to stejné…
  Podle průzkumů veřejného mínění ve druhé debatě zvítězil Nigel Farage ještě drtivěji, než v předešlé. Euroskeptické hnutí v Británii nabírá na síle.

  Nicku Cleggovi nijak nepomohlo ani to, že nazval Farage „přítelem Vladimira Putina“ a počastoval ho dalšími z jeho pohledu „strašlivými invektivami“. V tomto směru, podobně jako u nás a v mnoha dalších evropských zemích, si veřejnost navzdory obří mediální masáži myslí o ukrajinské krizi své. Možná i proto diváci evidentně „nespolkli“ Cleggovu debatní taktiku, mnohem agresívnější, než v první televizní diskusi.

  Další ruský agent… 😀
  http://protiproud.parlamentnilisty.cz/svet/politika/komentare/935-britska-verejnost-mame-uz-plne-zuby-eurounijniho-pokroku-proc-nigel-farage-vitezi-v-televiznich-debatach-strach-obchazi-nejen-tamni-eurohujery.htm

 29. 729
  Rpuť says:

  Šumaváku, to je vážně prča, jak je to všude stejné. 🙂
  A jaksi to svědčí o tom, že lidi tu mediální masáž „nežerou“ – což je báječné zjištění! 😀

 30. 730
  AeroKarel says:

  No, jsem zvědavej, jak ty volby do kočovného parlamentu dopadnou …
  Ale zase tak zu moc optimistický nejsem (a jak rád bych se mýlil).

 31. 731
  Matzurka says:

  Šumaváku,

  ono bylo docela zábavné číst debatu pod článkem na BBC webovce – pár jedinců sice tvrdilo, že je UK bez EU ztracená, ale převažovaly názory typu „byli jsme před EU, budeme i po ní“, „40 let čekáme, až se to zlepší, a jde to pořád z kopce“ a podobně. Pokud to psali jiní lidé a ne najatý agent :), tak jsou v UK nakrknutí dost. Značně hanlivě se taky vyjadřovali o dalších svých předních politicích, kteří se účastnit debaty odmítli….

 32. 732
  Šumavák says:

  Tam tam já si nepočtu… 🙁
  … ale na německých portálech je to velmi podobné.

 33. 733
  Matzurka says:

  Nakrknutí Němci ?
  Nebo jenom ta interpretace Farage vs. Clegg ?

 34. 734
  AeroKarel says:

  Něco jsem zaslechl, že AFD cca 6%. Neškodilo by, kdyby je zde měla SSO.
  Ale na nějakou revoluci to (bohužel) není.
  A dobré noci přeji.

 35. 735
  Šumavák says:

  nakrknutí Němci.

 36. 736

  při nedělním ránu trochu swingu, boogie.woogie, soulu a blues

 37. 737
  Rpuť says:

  Dobré ránko!

  Ano, naštvaných přibývá. Teď ještě kdyby se jim to naštvání do nohou vraziti ráčilo, aby vstaly ze židle a šli do těch Eurovoleb volit!

 38. 738
  Rpuť says:

  Bože, bože – „vstalI“, samozřejmě.

 39. 739
  PeS says:

  Svatá prostato! A ony ty eurovolby něco změněj, jo? Tak to je vtip měsíce!

 40. 740
  ptakopysk says:

  Všimli jste si, že Pravda a láska drtivě zvítězila nad lží a nenávistí?
  Absolutní vítězkou ankety TýTý se stala Dagmar Havlová, která si zahrála v loňském pokračování seriálu Sanitka.
  Zbytek cen bylo rovnoměrně rozděleno mezi záhrobí a náš svět.

 41. 741
  Rpuť says:

  PeSi, nezměněj. Jen skeptici budou víc slyšet a Brusel s nemilým překvapením zjistí, že to nejsou jen Klaus a Farage. Nějak se začít musí! 🙂

 42. 742
  Rpuť says:

  ptakopysku, mimochodem, mi v té Sanitce II přišlo, že málokdy se Havlová projevila tak dokonale jako herecké dřevo, jako právě v tomhle opusu. Budiž ovšem pravdě průchod dán, ten scénář lepší výkon snad ani neumožňoval… 🙂

 43. 743
  ptakopysk says:

  Rputi,
  v Herzových filmech hrála docela dobře, ale to bylo v mladistvém telecím období. Myslím, že Vávra v jednom rozhovoru řekl, že každá herečka má období, kdy je tele. A dobrý režisér tohoto období umí bezezbytku využít. Reportér zmínil Dášu a Vávra zamyšleně doplnil, že některé herečky se z tohoto období nikdy nevymaní.

 44. 744

  PeSi, je to pod horizont mého nasrání. Jak to vypadá zpoza rákosí na druhém břehu si jistě dovedš představit. Nechci už nic komentovat. jen si popovídat. Co žeru ty prášky na mrtvici tak se mi spánek vyhýbá, ASi vypíšu soutěž mezi východňari, kdo mi poskytne nejlépe uspávající slivovici. Tak jsem zpřízemněl..

 45. 745
  ptakopysk says:

  Dušane,
  likérka Drak to jistí. Stačí dva panáky jejich domácí slivovice a kolem tebe se rozprostře příjemná, ničím nerušená tma. Nafurt…

 46. 746
  Rpuť says:

  Dušane, nejsem si zrovna jistá, že ty mrtvičnatý pilule lze zapíjet právě slivovicí, spíše soudím, že by se jejich účinek posílil netušeným způsobem. Říkals o problému svému felčarovi?

 47. 747
  ptakopysk says:

  Rputi,
  jj. Alkohol rozšíří cévy a pokud se někde utrhne kousek sražené krve, začne putovat řečištěm a někde něco ucpe… 🙁 🙁 🙁

 48. 748
  Rpuť says:

  Tak nevím. V létě si myslivci stěžujou, že se jim divočáci schovávaj v kukuřici. Tak proč je kruci nepostřílej, když jsou na silnici?!
  http://praha.idnes.cz/divocaci-v-mnisku-pod-brdy-dcp-/praha-zpravy.aspx?c=A140406_103236_praha-zpravy_hv

 49. 749

  ptakopysky, nic proti tomu, ale já chci ještě vidět jak mne nesou čtiči staný valchařky nahoře bez. Což Drak nejistí. Nemáš něco, co by až mne ponesou jako pohovku ze mne koukalo jako péro z kanape, když už nic jinýho?

 50. 750
  NoName says:

  736-Včera byl na MGM film o J.L.Lewisovi, hràl ho D. Quaid. Ten film je zřejmě starší, D. Quaid už rozhodně není mladík, ale já ho viděl poprvé. Nicméně, nářez je to pořád ; )

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *