Právě… jsem… se… vrátil…

nikoliv z hradu, ale z nemocnice z očního.A mám dvě zprávy, jednu dobrou, jednu horší…

– Není to úplně dobré.
– dobré je, že se to (zatím) dál nezhoršuje

Co se ale výrazně zhoršuje, je dostupnost lékařské péče. “Můj” očař si naprosto nezodpovědně, když ho podruhé  za deset let potřebuji, dovolil umřít. V okrese jsou dva jiní, ale nové pacienty neberou. Pojišťovna o obnovení té ordinace, o novém, mladém, lepším… doktorovi ani neuvažuje. Asi aby jim lidi neviděli do hospodaření?

Já už leta v duchu vidím, jak budu v důchodu jezdit doma na vozíčku mezi knihovnou a krbem a číst si… a ono to může být i jinak, když jsem si v mládí zkazil zrak pošilháváním po hezkých děvčatech…

 

 

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené a jeho autorem je Šumavák. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

1 194 komentářů u „Právě… jsem… se… vrátil…

 1. 1150-nejlépe to stát zohlední tak, že vezme míň peněz rodičům i dětem. A dobře vychované děti rodičům pomůžou, k tomu není potřeba prostředníka, který 50% vybraných prostředků spotřebuje na to sprostředkování.

 2. H, ha, Halladine, stát některí vícedětné rodiny zváhpdňuje. A to tak, že z dávek na děti žijí 😀

  ” V zásadě by mělo stačit to, co odvedli na sociálce sami Vaši rodiče, a mělo by být psí povinností státu jim to v penzi postupně vrátit. jenže”

  Pak ovšem nevím, proč o něco výš argumentuješ tím, že od Kvitové to je nepěkné, neb její rodiše pobírají od státu penzi a ona na tu penzi nějak nepřispívá. 😀

 3. maYdo, vysvětlení je jednoduché.
  Ti rodiče si placením daní a pojistného jakoby koupili dluhopis, který má být později proplacen.
  Problém je v tom, jestli ten dluhopis bude z čeho proplatit.
  A pokud nebudou dostatečně početné generace pracujících, a hlavně platících, jednoduše ty dluhopisy nebudou proplaceny.
  MaYdo, přehlédla jsi to “jenže “

 4. Ach jo, halladine, to pořád jen řešíte problém, který by bez vás socialistů vůbec neexistoval. Naprostá ztráta času.

  Prosím nikdo nezapomínejte, že i průběžný důchodový systém je pouhým východiskem z nouze, snažícím se nějak reagovat na tu zkušenost, že socialista Hitler a pak socialisté internacionální (ti hned několikrát) rozkradli a znehodnotili úspory, které si předtím lidé na důchod za desítky let vytvořili. Dále se halladinem zabývat nebudu.

  Navíc, kdykoliv si na YT najdu jakoukoliv nahrávku Mahlerovy 10. symfonie, Google mi do ní cpe reklamu ohledně mrtvice, snad prý výzkumu jejích následků…

 5. 567 — Jo, abych nezapomněl, AeroKarle, stranově překocen jsi prosím tady: http://katerina7.rajce.idnes.cz/VII._Brandysky_okruh_-_13._-_15._6._2014/#IMG_1883.jpg . Taková věc se ovšem může stát i v nejlepších rodinách. Kupříkladu jeden (belgický?) král míval na poštovní známce pěšinku na opačné straně než v realitě, neboť až po pořízení portrétu se usoudilo, že by bylo (politicky?) vhodnější, kdyby jeho profil hleděl na opačnou stranu…

  No nic, zkusím zas dělat něco užitečnějšího, totiž smontovat jakousi animaci (neskutečná otrava). Anebo se vydám do terénu.

 6. Poslední piráty si odvezli rodiče odpoledne. To ticho je neskutečné. Bytem se už dá projít, aniž je nutné přeskakovat překážky – kajuty, hlídkové koše, ostrovy. Na sporáku nadskakuje zavařovací hrnec s letošní první várkou sklenic s meruňkovým kompotem, z trouby se rozvoněl tvarohový koláč s meruňkami a na stole voní hníček s kávou. Za okny svítí slunce do kaluží po nedávné přeháňce. Prostě super letní odpoledne.
  MMCH – poslední dobou mne čím dál víc baví poslech rozhlasových her. Nevíte někdo, kde by se daly sehnat rozhlasové hry režiséra Jiřího Horčičky? Třeba k dnešnímu odpoledni by se poslech některé z nich moc hodil.

 7. Dano, ty krkavčí babičko, koláš pečeš, kdyz vnoučata odjela a ne před příjezdem ? 🙂

  Halle, slovíčkaříš a celou dobu nejde o nic jiného, než že Huml se vyválel v lejnu a Ty se nás snažíš přesvědčit, že od toho lejna vlastně smrdí Kvitová. 😀

 8. Huml svobodně projevil svůj názor. Někomu se to může líbit, nebo nelíbit.
  A co komu smrdí, nebo voní je individuální . 🙂 Najdou se obojí,,,

 9. Jo, to projevil. A já můžu jeho názor svobodně komentovat.

  Jinak máš pravdu, takový mouše lejno asi voní. Ale já nejsem moucha. 😀

  ovšem to, že i s pobytem v Monacu má Česká republika z Petry Kvitové docela slušněj prospěch a z Humla jen škodu a vostudy kopec, není věc názoru, ale holý fakt.
  Akorát to někteří nevidí. Někomu to prostě není dáno a někdo nechce.

 10. Šumafuk? Přece jsi si psal, že se ti to nelíbí:-D

  A myslím, že to není otázka toho, jetsli sleduješ nebo nesleduješ sport.

  Je to spíš otázka toho, abyses jako člen sociální demokracie zamyslel, jak vás některý lidi reprezentujou, ne? 😀

 11. Myslel jsem prospěch z toho sportu.
  A já už chvíli v ČSSD nejsem. Takže ani Huml není můj problém.

 12. ale, ale, ale, kdyby nešlo o sport, ale třeba o muzikanta nebo vědce, tak by to vyšlo nastejno. Na to snad nepotřebuješ být sportovní fanoušek, aby ti došlo, když někdo něco dokáže, tak je topřínos pro stát a když poslaneckej parazit zvaní o tom, že by měl být takový člověk zbaven občanství, tak je to debil a hajzl na kvadrát.

  No dobře, tak v čSSD nejseš. To tě šlechtá, ale volil jsi ji, ne? V tom případě je Huml i Tvým zástupcem. 😀

 13. Zpátečníku …
  ad 1155 – to je jasné. A-Karel byl za sanitku – ambulanci, proto zrcadlově převrácená SPZ. Teď si představ jak se ještě krotil aby zachoval obecný uzus sanitky. Taky tam mohl ještě zapanáčkovat hlavou vzhůru jako v paternosteru. Nakonec takovéto obecné chápání zrcadlení – proč jsem nakonec jen převrácenej a ty noviny nepřečtu je jasný ale proč si nestojím i na uších nebo parůžkách není úplně samozřejmé 🙂
  Dobrý večer.

 14. Martino,

  to by asi nebyl moudrý krok. Když kouknete na net, tak se Kvitové zastal jak premiér, tak ministr školství a sportu, dokonce i prezident Zeman.

 15. Tedy, Zpátečníku, když se dívám na fotku ještě jednou, on A-Karel asi nebyl za sanitku, anžto je jeho ZADNÍ SPZ převrácená. Nikoliv přední. Udělal tím lstivý úkrok stranou a v pozici vpředu zároveň double kompenzoval ono vzhůru nohama dolů jinak logické převrácení.

 16. Nevadí, už jsem našla fotky na googlu. Prý se začne otvírat večer, kvete přes noc a ráno zvadne. A kvete jednou do roka, takže pokud pěstitel zrovna odjede na dovolenou, má smůlu.
  Tož gratuluju, Martine, je to vzácný okamžik.

 17. Díky, chtěl jsem přerušit to školení něčím, co je opravdu důležité, třeba jako líhnutí želv a jejich cesta k vodě.

 18. Jo, napadlo mně, že je třeba ten kaktus hlídat stejně jako ty želvy 🙂

  No, já mám skrovnější radosti, když už mi vykvete vánoční kaktus nebo anturie, tak vydrží pár dní a není třeba být tak ve střehu.

 19. Omluva, nedopatřením jsem odeslala předčasně.

  prý má ta Královna noci jedlé plody, urodilo se Ti někdy něco?

 20. 1174 – No tak schválně, ještě než kliknu na skimicův odkaz…: Příčinu bych viděl v tom, že zrcadlo je prostě okno do fiktivního světa za zrcadlem, a v něm stojí náš zrcadlový dvojník na stejné podlaze jako my. Pak těžko může stát hlavou dolů.

  Samozřejmě vodorovný (totiž ten v rovině zrcadla jsoucí) a svislý směr musejí být rovnocenné, jinak někde máme chybu. Jenomže i kdybychom místo toho spolu s naším dvojníkem viseli na stejných ribstolech, skrz zrcadlo procházejících do fiktivního světa, ani tehdy nemá jak tam viset jinak než hlavou vzhůru.

  Díky za pěkný problém; škoda jen, že mu mladý pán již odrostl. (Ale docela mne láká si jej na něm vyzkoušet ještě teď.) Do odkazu se však podívám až poté, co sem sám nalinkuji jiný.

 21. No, co jsem tak zatím viděl, mohu říci, že Humla doposud zdaleka nejlépe pojednal D-Fens, a to se značným odstupem před všemi konkurenty, jejž mu poskytla nejen jeho obvyklá rasance, nýbrž zejména jeho tradiční (dalo by se říci stará dobrá) důslednost, s níž vytěžil i to, o čem jiní glosátoři nezačali ani přemýšlet: http://www.dfens-cz.com/view.php?cisloclanku=2014071102 .

  Bohužel však (rovněž tradičně) otázku a debatu nasměroval na kurs, dříve či později nevyhnutelně vedoucí k munici Federal Standard (z níž jsem si zde v tomto kontextu dělal ondyno legraci). Je sice možné, že její aplikace na humloidy je nepatrně, o nějaký ten nezvažitelný kousíček oprávněnější než kupříkladu na cyklisty, ale stejně mám obavy, že by z toho příliš dobrého nevyplynulo…

 22. (1150) Moc se mi líbí, jak socani vymýšlí konstrukci, jak přes stát a jeho přemnožené úředníky a úřady zvýhodnit výrobce (budoucích) daňových poplatníků. Když pominu zvýhodňování cikánů, z nichž daňoví poplatníci povětšině nebudou, tak ten stát i úřady budou stát více, než by dokázal prostý funkční mechanismus: Nízké daně a postarej se o své bližní. Viz 1151.
  (1155) Cením Tvou důkladnost, zpátečníku, tam to je skutečně jasné.
  Dnes jsem strčil opravený dříve tekoucí chladič do auta a potěšen zjistil že je skutečně opravený.
  Solvay to není, ale medituji, zda se příští týden nejet podívat na tohle: http://www.aerocarclub.cz/obsah/okolo-vidrholce-98.html Je to na den, je tam celkem zábava i co fotit. Máš-li zájem (nebo i někdo další), napiš. Naposledy tam se mnou byl rejpal ….
  (1159) Huml svobodně podpořil názor nějakého komouše. Svůj k svému.
  (1179) Ať je více místa na zprávy ruvr.ru. 😛

 23. Ach jo, ta Brazílie, to je fakt debakl.
  A mně kvete ibišek, heč! Taky květ vydrží jen jednu noc. Ale on má nasazeno na víc květů, které rozkvétají postupně, takže mám stále 1-2-3 krásné, obrovské, plné, rudé květy. A to mi několik let nekvetl vůbec, až mě to donutilo před ním hlasitě pronést, že ho budu muset vyhodit. Od té doby kvete vlastně nepřetržitě. 🙂

 24. Tak to b udu muset zkusit, Dano. Moje ibišky – rovněř plné, tmavočervené, stávkují. Na jaře jsme je přesadila a doufala, že je to usmíří, že jsem to přesazování neprovozovala v posledních letech nijak důsledně a stejně nekvetoua nekvetou.
  Anturie mi zatím každý rok kvetla, ale květy měla poměrně drobné a stonky a někdy i květy jako by měly křivici. Listů má přitom plno.

 25. MaYdo, ibišek má rád světlo a svědčí mu místo na plném slunci na parapetu nebo blízko něj. Také při přesazování se má držet zásada, že přesadit do květináče jen o číslo většího. Také je háklivý na zálivku – ani málo, ani moc. Já ho v létě občas přihnojím Kristalonem květ a plod.

 26. A ještě – ibišek nemá rád průvan, okamžitě shazuje poupata. Mně letos napadly ibišky mšice. Řadu poupat jsem ztratil, než jsem se těch svých potvor zbavil, ale už normálně kvete, každý den.

 27. Jo, průvan. Jeden rok jsme ibišky převezli ibišky na chalupu a nechali je přes léto venku a nasazovaly spousty poupat, ale vždycky je shodily,těsně přes tím, než se začaly rozvijet.

  Já miluju fuchsie, ale moje dva pokusy o jejich pěstování skončily na tom, že se na ně vrhly mšice, kterí se pak rozšířily i na ostatní kytky a nemohla sjem se jich zbavit, Ty fuchsie mi vždycky nakonec uhynuly. Prý je to kytka, který je přes léto radši venku a byt jí moc nesvědší.

 28. Ale já prosím teď večer Šumaváka otvíral proto, abych zde poreferoval o výpravě do terénu, jež mi poskytla zásadně více, než jen únik od slaboduchých animací, k nimž mi stejně chybělo potřebné soustředění. (Kdo by se taky chtěl koncentrovat na triviality, notabene poté, co v nich už stejně utopil tákovýho času…?) V každém případě doufám, že to tu nečte tolik lidí, aby to tam zdevastovali. Ale ono by to nejspíš stejně vůbec nešlo snadno.

  Původně jsem se chtěl kouknout na Zbraslav, možná vyjít na Havlov, kde zblízka člověk uzří, že ten zdálky snad trochu fádně vyhlížející kostelík je ve skutečnosti velmi pěkný románský, zdobený obloučkovým vlysem s lizénami… No nic, ještě v autobuse jsem se – nevím vlastně proč – místo Zbraslavi rozhodl pro Petrskou strouhu, kde jsem také nebyl už řadu let.

  A musím říci, že jsem kupodivu nebyl zklamán ani trošku. Potůček opravdu je v průměru spíše stružka, ale občas (a tento týden možná hned několikrát) si zjevně dokáže zjednat pořádek průtokem vysloveně svižným; řečiště místy viditelně měl čerstvě posunuté… Přestože jsem tentokrát ten průmyslový areál obcházel z jihu, než člověk dojde na Točnou, je déle než půl hodiny stále uprostřed. Ačkoliv se několik míst dosti změnilo oproti tomu, jak jsem si je pamatoval, žádné z nich k horšímu. Ovšem jelikož člověk je uprostřed, potřeboval by nejen umět fotografovat, ale taky mít širší ohnisko než mých 27 mm (po přepočtu), aby zachytil dojem prostoru, místy výrazně kontrastujícího s tím, nakolik je ta rokle do terénu zaříznutá.

  Potkal jsem jen dva lidi, běžce, oba v dolní části. Mírně rozblácená cestička dodává i další kvalitu, totiž mírně nenulovou pravděpodobnost, že člověk skončí v té strouze. Jak říkávala moje dávná kamarádka, odkazujíc k ještě daleko dávnějším a dnes již vpravdě pradávným výletům v dobách, které (naštěstí jen formálně či kalendářně vzato) končily léta jejího dětství: „Když nikdo z nás aspoň nepropad ledem, to to nebyl žádnej vejlet…“

  V protikladu se zdánlivě nedotčenou roklí se nachází fungl nové developerské sídliště na dolním konci cesty (tam, co jsem posledně viděl velikánskou louku kompletně zarostlou černobýlem či vratičem, krásně teple žlutými), nejspíš hnusnější než socialistická sídliště, i ta panelová, a na konci horním čerstvé oplocení letiště, v nejčistším evropském duchu. Vůbec, když se to tak vezme, v terénu jsem se nejlépe cítíval v 60. letech, a pak řadu let na přelomu 80. a 90. let, dejme tomu druhou polovinu osmdesátých a první devadesátých. Vše se pokojně rozpadalo, včetně plotů, člověk mohl bloumat po libosti… Celkové utahování šroubů je vnímatelné velmi dobře i v terénu. Ale v Petrské strouze jsem dneska zas na chvíli měl dojem prázdnin.

 29. Halladine,
  ad 1167 – premiér se zastal?
  Premiér Sobotka řekl: “Je to poznámka pana poslance Humla. Není to stanovisko sociální demokracie.” …ani slovo navíc.

  A panprezident by byl nejraději, aby daňové peklo platilo v celé Eunii – v celé EU stejné daně. Veliký podporovatel eura v ČR.
  Také ten pokles koruny vúči euru ze strany ČNB není nic jiného než příprava na přijetí eura. Vlastně fixace koruny na euro. I to je jeho dílo.

  Rputi, omlouvám se (1179) a už dávám čestný slovo

 30. ahoj!
  Ten Putin se nechce a nechce do té války zapojit… a když to nejde po dobrém, tak taktika hamásu?
  Teď jsem slyšel v rozhlase, že na území Ruska dopadly nějaké granáty, které zabily civilisty…

  pojďte nahoru.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *