Procházka po magistrále? Bacha na cyklisty!

 

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené a jeho autorem je Šumavák. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

1 276 komentářů u „Procházka po magistrále? Bacha na cyklisty!

 1. Dobrý večer,

  rejpal mi taky chybí a ještě varan.

  Karel rejpal nevypadal, že by se chystal odejít, alepamatuju si, že pepa z depa ho nazýval ožralým námořníkem a mám dojem, že i s dalšími členy fan klubu pravicového anarchisty se moc nemusel

  Takže pokud by Rejpala někdo vyštval, byla by to spíš tahle parta.
  Buď tedy tak laskav a neházej ho do jednoho pytle s těmi, kdo odešli uraženi nebo znechuceni tím, že všichni nesdílí stejné názory jako oni.

 2. Vida, MaYda to pojmenovala.
  Kdo si přizná své místo? Kdo připomene volání do lesa?
  Venku vyšlo slunce, fičím obhlédnout škody a přemístit systém napouštění sudů. Už jsou plné dva a tak ještě do třetice.

 3. 1255
  Nevím o žádném volání do lesa, jen si vzpomínám na hrdej titul ” Rudý Zmetek” kterým jsem byl poctěn 😀

 4. Já jsem pro povolení překlepů. 🙂

  Jednak samozřejmě lobbuju za svůj zájem, 🙂 protože jich vyrábím neurekom, jednak někdy to bystří mozek takový překlepy číst, neb to máte jako rébus.

  No, s tím voláním do lesa…

  Tak do lesa nevolejte, když nechcete mít problém s tím, že se z něj něco ozývá. Víte co, radši nic ani neříkejte. A radši ani nešeptejte. A pro jistotu nejen do lesa, ale radši vůbec. Problém s voláním do lesa bude vyřešen a duha míru se rozklene…

  Akorát se pak nedivte, že pak přijde z brusele befél, že žádný vánoce už nebudou, neb to není dost multikulturně tolerantní a spoluobčanů jiných vyznání by se to mohlo dotknout. A tak….

  Karle, nevím, proč odešli. Ale u některých lze tak soudit. Jiní mají jiné důvody. Jen nevím, proč je to připomínáno čas od času s podtónem, jako by ti zůstavší za to mohli.

  A rejpala zajisté nikdo ze zdejších – z těch, co tu setrvali a neodešli – vyhnat nechtěl.

 5. 1223-Ježíšikriste, Šimone, tak to mě dostalo, že se mi až oční bulvy zamlžily. Samozřejmě, švec Moučka byl za rohem, šikmo naproti šraňky na Buštěhradce, za nima hospoda Sokolovna a odtamtud za dalším rohem bydlel Dušan Neumann. Kolem ševce se došlo k Písecký bráně. A co v těch místech toho už zmizelo! Hospoda na Špejchaře, vinárna Kosovo i s celou frontou domů, studentský koleje. První tsunami bylo metro, pak přišla privatizace a restituce a před pár lety ještě ta osudná Blanka.
  Tohle je ten dům: https://www.google.cz/maps/place/M.+Hor%C3%A1kov%C3%A9+201%2F119,+160+00+Praha-Praha+6/@50.097093,14.404198,3a,37.5y,173.73h,88.35t/data=!3m6!1e1!3m4!1s3-2a5V08mEtrjS5FsEtvGg!2e0!7i13312!8i6656!4m2!3m1!1s0x470b952092dc39db:0xd1f6d22bf01d7968!6m1!1e1
  Nad tou hospodou (tenkrát tam nebyla a dnes už zase není, zavřeli) jsme měli v prvním patře to okno na rohu a ostatní do té vedlejší ulice za rohem. Při pootočení doleva je dnes to monstrum, co zastřešuje a zaslepuje konec ulice K Brusce, tenkrát tam byla na rohu proluka a v ní Sběrné surovosti (tedy suroviny, to mě ovlivnil Hrabal a první Herzův film). A nejvýznamější stavba a současně demolice poblíž (od Špejcharu na východ) v té době byl Stalinův obr-pomník. A 9.května jsme z okna čuměli na vojenskou přehlídku. Prostě centrum tehdejšího dění.

 6. Jééé, Venco, tam to znám 🙂
  Pracuju kousek odtamtud, proti Bílkově vile a pokud jdeme na obědy nebo je potřeba něco koupit, vždycky jdeme na Hradčanskou.

  Za rohem bylo krátce takový malý řeznictví, který objevili mlsní kolegové a chodili jsme tam nakupovat špek, klobásy a další laskominy. 🙂

 7. Ale bohužel není všem hrůzným úpravám konec, mezi šraňkama na Špejchaře a Spartou se mají zbourat ty vily, co už léta chátrají a místo nich postavit něco hranatýho, velikýho, skleněnýho, vošklivýho.

 8. Článek k přečtení:

  Konec přepravy plynu přes Ukrajinu poškodí Slováky. Česku přinese peníze” viz http://jdem.cz/bsf4f7

  No vida.

  Jakmile v roce 2019 ruský Gazprom zavře kohoutky plynovodů vedoucích do Evropy přes ukrajinské území, současné role Česka a Slovenska se obrátí. Slováci přijdou o příjmy z tranzitu plynu, český státní rozpočet si naopak přilepší na dani ze zisku.

 9. 1271 – Vidím, že trend vývoje měst se nezměnil. A tak stavby pro bydlení ustupují finančním podbízením developerů, kteří budují další a další administrativní budovy. V Ostravě už to pár občanům nedá spát a snaží se najít řešení – http://www.krasnaostrava.cz/zaznam-debaty-o-centru-ze-dne-19-3-2015-centrum-ostravy-se-podle-odborniku-naleza-v-bode-zlomu/ , diskuze na téma vymírající centrum města začíná i v Olomouci a dalších městech. Ale síla peněz asi tyhle debaty umlčí.

 10. MaYdo, ahoj. Přes prázdniny je s přednáškami utrum… 🙁

  Další přednáška bude až za dlouho a bude to konkrétně až v září. Bude to ta odložená pro nemoc z předminula (19. 5.) – “Tržiště, stánky a obchodní domy“…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *