Procházka po magistrále? Bacha na cyklisty!

 

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené a jeho autorem je Šumavák. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

1 276 komentářů u „Procházka po magistrále? Bacha na cyklisty!

 1. 1190 Zpátečníku, pozorováno s odstupem, co se týče imigrantů, pozoruju změny. Politici s předstihem začínají reagovat na budoucí volby. Ne, že by jim šlo o blaho poddaných, ale jde jim o blaho vlastní. Pud sebezáchovy. Chtějí být znovu zvoleni. A ti, kteří nejsou v seslích se snaží aby se do nich dostali. Cítí příležitost. Zpětná vazba funguje. Stejně tak, třebaže se to nezdá, tak jako na první pohled není pozorovatelný pohyb minutové natož hodinové ručičky, funguje spontánní řád.

 2. Už i ten Macek! Pro ty, co se včera rozčílili jedna oprava: “Abych uvedl na pravou míru včerejší nepřesnou informaci: Sobotkova vláda nepřiklepla více než 4 miliony korun osobně Madeleine Albrightové, ale po ní pojmenovanému doktorandskému studiu bohemistiky na Glasgowské universitě pro jednoho studujícího. Zaplatí to pochopitelně čeští daňoví poplatníci, slávu získává Albrightová…” Ani tahle zpráva není dobrá, ale vyznívá trošku jinak než včerejší …

 3. 1177 PeSi, nejen to, ale i rádoby americká výslovnost v dabingu, rozhlasových kecalů a podobně. Narážím na patrové “d” vyslovované jako “dž”. Zní to tak americky…. Kromě toho pozoruji, jak se u části populace výslovnost změnila z patrové na hrdelní. Doprovázená hýkáním, chrochtáním, prokládaná mimovolními vulgarismy.

 4. DVD 🙂

  předběhl jste mě. Fakt je, že Čulík dost dlouho loboval za český příspěvek pro studium bohemistiky v zahraničí..
  Katedře hrozilo zavření pro škrty.

 5. ad 1200 Omyl, konfederační vlajka NENÍ vlajkou South Carolina. Mají vlajku se srpekm měsíce a palmou.

 6. Já vím, že konfederační vlajka NENÍ vlajkou SC. Ale pokud ji měli vyvěšenou na parlamentu, asi jim byla něčím důležitá.

 7. Politická korektnost je sfiňa!

  I když nevěřím novinářům ani slovo, přesto upozorním na článek o údajných problémech pana Obamy, který podle iDnesu řekl: “A není to jen otázka toho, že není slušné říkat na veřejnosti slovo negr”.
  Nemám čas ani mlíko hledat přesný text jeho vyjádření, abych si ověřil přesnost citace. Ti blbečci, vy víte, koho mám na mysli, se zamotávají do sítě vlastních představ. Definováním toho, co je nepřípustné, se dostávají do pasti kruhu, ve kterém nemohou označit něco za nevyslovitelné, aniž by to vyslovili. Já se bavím, ale já jsem děda v důchodu. Proto mlčky souzním s některými dalšími jedinci, kteří jsou v této skupině. (Všimněte si, jak jsem korektní!).

  Když už jsem se připojil, nedokonalou češtinu a překlepy u komentátorů tohoto blogu přehlížím a toleruji. Z národů ač jsme různých…..
  Ovšem jsem hrdý na to, že jsem byl vycvičen v českém jazyce a přes všechny tolerance jsem přesvědčen, že tento jazyk má svoje zásady, které nemá překračovat s poukazováním na tzv. vývoj mluvené řeči. Nemohu dělat nic jiného, než psát a mluvit tak, jak jsem se naučil. Proto se nemusím vracet ke včerejším komentářům a konkrétním povzdechům (například rozlišování vidů, časového označení číslovkou a slovem zpátky atd.). Souhlasím se všemi výčitkami. Přidal bych jen jednu – neomlouvejte se za překlepy nebo neúplné typy, na to sere pes, stačí si před odesláním po sobě přečíst, co posíláte. Akceptuji stesky na cizojazyčné klávesnice nebo miniaturní klávesy virtuální klávesnice mobilu, ale to není omluva, to je výmluva.

 8. 1209-jedna z nejoblíbenějších maďarských cukrovinek se jmenuje “polibek negra” (négercsók). Docela mne překvapuje, že zatím nikdo nezahájil ofenzivu (snad jenom mediální).

 9. NoName,
  třeba si ještě někdo zachoval zbytky udravého rozumu 🙂
  Konec konců i Arnold Schwartzenegger nadále natáčí hollywoodské trháky 😀

 10. Šimone,
  ano bývala, protože to bylo “vod přírody” a ne z lenosti 😀 a občas to bylo i žertovné.

 11. Já jsem měl samozřejmě na mysli syntaktické překlepy. Sémantické až zas tak moc žertovné nebyly. Tedy pokud se jednalo o překlepy…

 12. Já mám konfederační vlajku v rozměrech asi 1,5 m2 již dlouhá léta nad postelí a nevidím v tom nic zvláštního nebo dokonce odsouzeníhodného. V té SC by to mělo být normálnější. Já jsem ovšem fanda jihu a třeba Lynyrd Skynyrd, ale dokonce i těch negerských bluesmanů a jazzmanů odtamtud. Rasistu (a to ještě jen za určitých okolností) ze mne udělali až ti korektníci.

 13. Ptakopysku, PŘEKLEP se dá udělat jenom v syntaxi. Jak by vypadl PŘEKLEP v sémantice ? Omylem sedm jiných písmen, které překvapivě tvoří jiné slovo ? 😉

 14. Venco,

  to jste bydlel “za rohem” u krámu známého a žádaného (tedy tehdá, na úsvitu věků) ševce Moučky, že ?
  V pubertálních letech jsem tam chodil očumovat auslág s perkama a kovbojskýma botama….
  (psomluvtegramatiku)

 15. Jedna věc je jak se díváme na konfederační vlajku my ze střední Evropy, druhá věc může být, jak se na ni kouká čer.nošské obyvatelstvo jižních států.,
  Říkám může – žádného černocha z Jihu USA neznám, takže nic určitého nevím.

 16. NoName,
  příkladů myšlenkových překlepů je celá řada. Například
  – máte na mysli slovo LÁSKA, zapracuje podvědomí a řeknete FERNET.
  – pán chce choti vyznat lásku a místo slov “Miluji tě drahá.” mu z pusy vypadne “Ty káčo, zkazilas mi celej život”

  Ale nápad Dany, vydávat myšlenkový překlep za názor, má taky něco do sebe!

 17. 1218

  Dano ,
  jediný důvod , že tu jistá osoba není, je to, že se jí tu přestalo líbit, protože tu viděla nedostatek lidí se stejnými názory, jako byly její….
  A s názory lidí nic nenaděláš.

 18. Armáda mezinárodně uznané libyjské vlády oznámila, že zaútočí na jakoukoli loď, která popluje bez povolení v libyjských výsostných vodách. Reaguje tak na pondělní rozhodnutí EU spustit námořní operaci ve Středozemním moři proti pašerákům lidí, informovala agentura Reuters.
  Nešlo by náhodou, že by EU na tuto akci outsourcovala ruské námořnictvo? Výsledky Rusů u pobřeží Somálska by myslím mohly být dobrým doporučením.

 19. Halle,
  martinTT bydlí někde u Anadyru, nebo Kanchalanu, on kolem sebe slyší ledascos. Tím to nebude 😛

 20. [1228] Jisté osoby tu (nebyly,) nejsou (nebo nebudou), protože zde nevidí dost lidí, se kterými by pokecaly, nezajímá je to, nebaví je to, vidí tu příliš lidí, které jim lezou na nervy, příliš mnoho lidí jim nadává, příliš málo lidí jim nadává, mají na pobyt zde málo času nebo mají jiný důvod.
  Bylo, jest a bude.
  Někteří tu chybí hodně, někteří míň, někteří málo. Komu se stýská po pf?

 21. 1201 – Pud sebezáchovy. Chtějí být znovu zvoleni. – No nevím, Schumachere… Je pravda, že určité posuvy rétoriky pozoruji také (viz 650). Jenomže rétorika nepomůže ani veřejnosti a vposledku ani politikům. Pěkný je třeba dnešní článek http://zpravy.aktualne.cz/zahranici/pokud-projdou-kvoty-o-uprchlicich-vypisi-slovaci-referendum/r~8218887a19ad11e593f4002590604f2e/

  (…) podařilo [se] paralyzovat centrum Bratislavy a vytvořit na Slovensku atmosféru naprostého odmítnutí evropských snah pomoci uprchlíkům. (…) Problém uprchlíků a nezvyklé sjednocení různých slovenských extremistických skupin v sobotní demonstraci ale v úterý v médiích i v parlamentu zastínilo video deníku Sme, na němž policisté kopou jednoho z demonstrantů. (…) Slovenští politici jsou zaskočeni tím, jak téma imigrace využili extremisté. (…) Toto jádro přilákalo další tisíce lidí, kteří mají upřímně z imigrantů strach.

  Osobně mi připadá jako podstatně významnější změna spíše to, že demonstranti otevřeli téma tělesné odpovědnosti politiků – to se zde také dosud objevovalo jen málokdy… Ta je může nakonec zajímat mnohem více, než volební výsledky.

 22. A dobrá zpráva z ČRo: zřejmě se podařilo zažehnat sociální bouře na Ostravsku-sociálně slabí a tedy i provozovatelé ubytoven dostanou peníze, na které jsou zvyklí … Jak jinak by to mělo být ?

 23. 1224 a co teprve jak se na to kouká osmadvacetichapadlový/á fluorovodíkový/á hlavonožec/kyně. Může to být pro něho/ji něco naprosto nepřijatelného. EU by měla vypsat grant na průzkum mínění hypoteticky existujících osmadvacetichapadlových fluorovodíkových hlavonožců/kyň. Protože to, že existují jen hypoteticky, neznamená, že smějí být diskriminováni/ny. Je nutno znát jejich názory pro případ že by existovali/ly. Protože jejich existenci nelze vyloučit, je nutno zdržet se všeho co by mohlo vést k tomu čím by mohli výt dotčeni/ny, pro případ, že by existovali/ly. To znamená, že právo na nediskriminaci mají nejen existující, ale i neexistující osmadvacetichapadloví/é fluorovodíkoví/é hlavonožci/kyně.

 24. V rejpalově případě jde o zásah vyšší moci. Kromě něj mi chybí i někteří dobrovolně odešedší. Dušan, kocour, MP, jurap, andy … No, co nadělám.

 25. A co se týče přistěhovalců, navrhuji aby tak jako bude v hospodách zcela zakázáno kouření i používání elektronických cigaret, byly zcela zakázány pokrmy z vepřového, aby aby omylem, protože nejsou obeznámeni se zdejšími zvyklostmi, neporušili příkaz své víry ale aby nebylo dotčeno jejich náboženské cítění přítomností pojídačů vepřového. Kromě toho při přísném výkladu za pojídání vepřového může být pokládáno i čichání jeho vůně, v tomto případě zápachu. To platí i o obchodech. Vepřové včetně veškerých výrobků z něj a jakékoli ne-halal potraviny budou prodávány ve specializovaných označených obchodech bez výkladních skříní, za cenu zvýšenou o přirážku ve prospěch výživy přistěhovalců stravou odpovídající jejich víře.

 26. 1242-když člověk vidí, jak někdo dostává “na bydlení” stejné peníze, za které někdo jiný musí měsíc pracovat, jednu smutně …

 27. A co se rejpala týče, kdo ví, zda by nezmizel jako Dušan nebo ho netrefilo … Jak si tak pamatuji, politické sympatie i antipatie měl vcelku ujasněné.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *