Procházka po magistrále? Bacha na cyklisty!

 

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené a jeho autorem je Šumavák. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

1 276 komentářů u „Procházka po magistrále? Bacha na cyklisty!

 1. 1201
  Schumacher says:

  1190 Zpátečníku, pozorováno s odstupem, co se týče imigrantů, pozoruju změny. Politici s předstihem začínají reagovat na budoucí volby. Ne, že by jim šlo o blaho poddaných, ale jde jim o blaho vlastní. Pud sebezáchovy. Chtějí být znovu zvoleni. A ti, kteří nejsou v seslích se snaží aby se do nich dostali. Cítí příležitost. Zpětná vazba funguje. Stejně tak, třebaže se to nezdá, tak jako na první pohled není pozorovatelný pohyb minutové natož hodinové ručičky, funguje spontánní řád.

 2. 1202
  Dana says:

  Už i ten Macek! Pro ty, co se včera rozčílili jedna oprava: „Abych uvedl na pravou míru včerejší nepřesnou informaci: Sobotkova vláda nepřiklepla více než 4 miliony korun osobně Madeleine Albrightové, ale po ní pojmenovanému doktorandskému studiu bohemistiky na Glasgowské universitě pro jednoho studujícího. Zaplatí to pochopitelně čeští daňoví poplatníci, slávu získává Albrightová…“ Ani tahle zpráva není dobrá, ale vyznívá trošku jinak než včerejší …

 3. 1203
  Schumacher says:

  1177 PeSi, nejen to, ale i rádoby americká výslovnost v dabingu, rozhlasových kecalů a podobně. Narážím na patrové „d“ vyslovované jako „dž“. Zní to tak americky…. Kromě toho pozoruji, jak se u části populace výslovnost změnila z patrové na hrdelní. Doprovázená hýkáním, chrochtáním, prokládaná mimovolními vulgarismy.

 4. 1204
  dvd says:

  Dano,
  Glasgowská universita? Že by v tom měl prsty Jan Čulík?

 5. 1205
  Halladin says:

  DVD 🙂

  předběhl jste mě. Fakt je, že Čulík dost dlouho loboval za český příspěvek pro studium bohemistiky v zahraničí..
  Katedře hrozilo zavření pro škrty.

 6. 1206
  quivis says:

  ad 1200 Omyl, konfederační vlajka NENÍ vlajkou South Carolina. Mají vlajku se srpekm měsíce a palmou.

 7. 1207
  NoName says:

  Já vím, že konfederační vlajka NENÍ vlajkou SC. Ale pokud ji měli vyvěšenou na parlamentu, asi jim byla něčím důležitá.

 8. 1208
  Nika says:

  Zdravím!
  Ad Bratislavská demonstrace – Zajímavé video o práci policie u nás(Č.Budějovice) a v té Blavě: https://www.youtube.com/watch?v=lYLFNKP25d4&feature=youtu.be

 9. 1209
  martin TT says:

  Politická korektnost je sfiňa!

  I když nevěřím novinářům ani slovo, přesto upozorním na článek o údajných problémech pana Obamy, který podle iDnesu řekl: „A není to jen otázka toho, že není slušné říkat na veřejnosti slovo negr“.
  Nemám čas ani mlíko hledat přesný text jeho vyjádření, abych si ověřil přesnost citace. Ti blbečci, vy víte, koho mám na mysli, se zamotávají do sítě vlastních představ. Definováním toho, co je nepřípustné, se dostávají do pasti kruhu, ve kterém nemohou označit něco za nevyslovitelné, aniž by to vyslovili. Já se bavím, ale já jsem děda v důchodu. Proto mlčky souzním s některými dalšími jedinci, kteří jsou v této skupině. (Všimněte si, jak jsem korektní!).

  Když už jsem se připojil, nedokonalou češtinu a překlepy u komentátorů tohoto blogu přehlížím a toleruji. Z národů ač jsme různých…..
  Ovšem jsem hrdý na to, že jsem byl vycvičen v českém jazyce a přes všechny tolerance jsem přesvědčen, že tento jazyk má svoje zásady, které nemá překračovat s poukazováním na tzv. vývoj mluvené řeči. Nemohu dělat nic jiného, než psát a mluvit tak, jak jsem se naučil. Proto se nemusím vracet ke včerejším komentářům a konkrétním povzdechům (například rozlišování vidů, časového označení číslovkou a slovem zpátky atd.). Souhlasím se všemi výčitkami. Přidal bych jen jednu – neomlouvejte se za překlepy nebo neúplné typy, na to sere pes, stačí si před odesláním po sobě přečíst, co posíláte. Akceptuji stesky na cizojazyčné klávesnice nebo miniaturní klávesy virtuální klávesnice mobilu, ale to není omluva, to je výmluva.

 10. 1210
  NoName says:

  1209-jedna z nejoblíbenějších maďarských cukrovinek se jmenuje „polibek negra“ (négercsók). Docela mne překvapuje, že zatím nikdo nezahájil ofenzivu (snad jenom mediální).

 11. 1211
  Šimon klein says:

  Je zajímavé, že k některým „pravopisným anarchistům“ tady tolerance bývala převeliká….

 12. 1212
 13. 1213
  Matzurka says:

  NoName,
  třeba si ještě někdo zachoval zbytky udravého rozumu 🙂
  Konec konců i Arnold Schwartzenegger nadále natáčí hollywoodské trháky 😀

 14. 1214
  ptakopysk says:

  Šimone,
  ano bývala, protože to bylo „vod přírody“ a ne z lenosti 😀 a občas to bylo i žertovné.

 15. 1215
  Dana says:

  Šimone – 1211 – asi nebyla, když tu nejsou.
  A opravdu je potřeba rozlišovat překlep od neznalosti.

 16. 1216
  Šimon klein says:

  1215 – Dano
  ale byla a dokonce prý to bylo žertovné….a nejednalo se jenom o překlepy.

 17. 1217
  ptakopysk says:

  Já jsem měl samozřejmě na mysli syntaktické překlepy. Sémantické až zas tak moc žertovné nebyly. Tedy pokud se jednalo o překlepy…

 18. 1218
  Dana says:

  Aha, takže nešlo o překlepy, ale o názory? A který důvod, že tu není, je horší?

 19. 1219
  Venca says:

  Já mám konfederační vlajku v rozměrech asi 1,5 m2 již dlouhá léta nad postelí a nevidím v tom nic zvláštního nebo dokonce odsouzeníhodného. V té SC by to mělo být normálnější. Já jsem ovšem fanda jihu a třeba Lynyrd Skynyrd, ale dokonce i těch negerských bluesmanů a jazzmanů odtamtud. Rasistu (a to ještě jen za určitých okolností) ze mne udělali až ti korektníci.

 20. 1220
  NoName says:

  Ptakopysku, PŘEKLEP se dá udělat jenom v syntaxi. Jak by vypadl PŘEKLEP v sémantice ? Omylem sedm jiných písmen, které překvapivě tvoří jiné slovo ? 😉

 21. 1221
  Šimon klein says:

  Moje 1211 byla poznámka k selektivně kritizované gramatice.
  Tím téma považuji za vyřízené.

 22. 1222
  Šimon klein says:

  1220 – třeba moje 1221 – správně mělo být:….k selektivně kritizovaným gramatickým chybám…..

 23. 1223
  Šimon klein says:

  Venco,

  to jste bydlel „za rohem“ u krámu známého a žádaného (tedy tehdá, na úsvitu věků) ševce Moučky, že ?
  V pubertálních letech jsem tam chodil očumovat auslág s perkama a kovbojskýma botama….
  (psomluvtegramatiku)

 24. 1224
  Halladin says:

  Jedna věc je jak se díváme na konfederační vlajku my ze střední Evropy, druhá věc může být, jak se na ni kouká čer.nošské obyvatelstvo jižních států.,
  Říkám může – žádného černocha z Jihu USA neznám, takže nic určitého nevím.

 25. 1225
  ptakopysk says:

  NoName,
  příkladů myšlenkových překlepů je celá řada. Například
  – máte na mysli slovo LÁSKA, zapracuje podvědomí a řeknete FERNET.
  – pán chce choti vyznat lásku a místo slov „Miluji tě drahá.“ mu z pusy vypadne „Ty káčo, zkazilas mi celej život“

  Ale nápad Dany, vydávat myšlenkový překlep za názor, má taky něco do sebe!

 26. 1226
 27. 1227
  NoName says:

  A dizertační práce na dnešní den …
  http://is.muni.cz/th/64691/ff_d/

 28. 1228
  Halladin says:

  1218

  Dano ,
  jediný důvod , že tu jistá osoba není, je to, že se jí tu přestalo líbit, protože tu viděla nedostatek lidí se stejnými názory, jako byly její….
  A s názory lidí nic nenaděláš.

 29. 1229
  martin TT says:

  ts, ts, ts..

 30. 1230
  ptakopysk says:

  martineTT,
  tobě se snad Hallův rozbor nelíbí?????

 31. 1231
  Halladin says:

  Ptakopysku,

  problém asi bude v mém češtinovi 😉

 32. 1232
  ptakopysk says:

  Armáda mezinárodně uznané libyjské vlády oznámila, že zaútočí na jakoukoli loď, která popluje bez povolení v libyjských výsostných vodách. Reaguje tak na pondělní rozhodnutí EU spustit námořní operaci ve Středozemním moři proti pašerákům lidí, informovala agentura Reuters.
  Nešlo by náhodou, že by EU na tuto akci outsourcovala ruské námořnictvo? Výsledky Rusů u pobřeží Somálska by myslím mohly být dobrým doporučením.

 33. 1233
  ptakopysk says:

  Halle,
  martinTT bydlí někde u Anadyru, nebo Kanchalanu, on kolem sebe slyší ledascos. Tím to nebude 😛

 34. 1234

  [1228] Jisté osoby tu (nebyly,) nejsou (nebo nebudou), protože zde nevidí dost lidí, se kterými by pokecaly, nezajímá je to, nebaví je to, vidí tu příliš lidí, které jim lezou na nervy, příliš mnoho lidí jim nadává, příliš málo lidí jim nadává, mají na pobyt zde málo času nebo mají jiný důvod.
  Bylo, jest a bude.
  Někteří tu chybí hodně, někteří míň, někteří málo. Komu se stýská po pf?

 35. 1235
  Halladin says:

  Kanchalan jsem neznal, ale našel si na wiki 😀

 36. 1236
  dvd says:

  Honzo,
  mně se stejská po Rejpalovi – a to že moc.

 37. 1237
  Šimon klein says:

  dvd – jo, tak to mně také……naposled jsme s ním seděli tuším v Rustice……

 38. 1238
  Zpátečník says:

  1201 – Pud sebezáchovy. Chtějí být znovu zvoleni. – No nevím, Schumachere… Je pravda, že určité posuvy rétoriky pozoruji také (viz 650). Jenomže rétorika nepomůže ani veřejnosti a vposledku ani politikům. Pěkný je třeba dnešní článek http://zpravy.aktualne.cz/zahranici/pokud-projdou-kvoty-o-uprchlicich-vypisi-slovaci-referendum/r~8218887a19ad11e593f4002590604f2e/

  (…) podařilo [se] paralyzovat centrum Bratislavy a vytvořit na Slovensku atmosféru naprostého odmítnutí evropských snah pomoci uprchlíkům. (…) Problém uprchlíků a nezvyklé sjednocení různých slovenských extremistických skupin v sobotní demonstraci ale v úterý v médiích i v parlamentu zastínilo video deníku Sme, na němž policisté kopou jednoho z demonstrantů. (…) Slovenští politici jsou zaskočeni tím, jak téma imigrace využili extremisté. (…) Toto jádro přilákalo další tisíce lidí, kteří mají upřímně z imigrantů strach.

  Osobně mi připadá jako podstatně významnější změna spíše to, že demonstranti otevřeli téma tělesné odpovědnosti politiků – to se zde také dosud objevovalo jen málokdy… Ta je může nakonec zajímat mnohem více, než volební výsledky.

 39. 1239
  Matzurka says:

  Hm,
  tak vlajka Konfederace propaguje rasismus… tak to si ti bambulové asi ještě nevšimli, jak vypadá vlajka Novorossie 😀
  https://en.wikipedia.org/wiki/Flag_of_Novorossiya

  Vlajka státu již neexistujícího vykazuje IMHO silnou podobnost vlajce státu ještě neexistujícího…akorát ty hvězdičky tam nejsou.

 40. 1240
  NoName says:

  A dobrá zpráva z ČRo: zřejmě se podařilo zažehnat sociální bouře na Ostravsku-sociálně slabí a tedy i provozovatelé ubytoven dostanou peníze, na které jsou zvyklí … Jak jinak by to mělo být ?

 41. 1241
  Matzurka says:

  A Rejpal mi tu taky chybí. A to tak, že moc 🙁

 42. 1242
  Dana says:

  NoName – 1240 – nejen na Ostravsku – http://www.novinky.cz/domaci/373144-z-nazoru-obci-k-udeleni-doplatku-na-bydleni-je-car-papiru.html
  Proč se vlastně snažit, pracovat, když se nakonec stát postará

 43. 1243
  Schumacher says:

  1224 a co teprve jak se na to kouká osmadvacetichapadlový/á fluorovodíkový/á hlavonožec/kyně. Může to být pro něho/ji něco naprosto nepřijatelného. EU by měla vypsat grant na průzkum mínění hypoteticky existujících osmadvacetichapadlových fluorovodíkových hlavonožců/kyň. Protože to, že existují jen hypoteticky, neznamená, že smějí být diskriminováni/ny. Je nutno znát jejich názory pro případ že by existovali/ly. Protože jejich existenci nelze vyloučit, je nutno zdržet se všeho co by mohlo vést k tomu čím by mohli výt dotčeni/ny, pro případ, že by existovali/ly. To znamená, že právo na nediskriminaci mají nejen existující, ale i neexistující osmadvacetichapadloví/é fluorovodíkoví/é hlavonožci/kyně.

 44. 1244
  AeroKarel says:

  V rejpalově případě jde o zásah vyšší moci. Kromě něj mi chybí i někteří dobrovolně odešedší. Dušan, kocour, MP, jurap, andy … No, co nadělám.

 45. 1245
  Schumacher says:

  A co se týče přistěhovalců, navrhuji aby tak jako bude v hospodách zcela zakázáno kouření i používání elektronických cigaret, byly zcela zakázány pokrmy z vepřového, aby aby omylem, protože nejsou obeznámeni se zdejšími zvyklostmi, neporušili příkaz své víry ale aby nebylo dotčeno jejich náboženské cítění přítomností pojídačů vepřového. Kromě toho při přísném výkladu za pojídání vepřového může být pokládáno i čichání jeho vůně, v tomto případě zápachu. To platí i o obchodech. Vepřové včetně veškerých výrobků z něj a jakékoli ne-halal potraviny budou prodávány ve specializovaných označených obchodech bez výkladních skříní, za cenu zvýšenou o přirážku ve prospěch výživy přistěhovalců stravou odpovídající jejich víře.

 46. 1246
  Schumacher says:

  1244 mně také. Ale co nadělám…

 47. 1247
  NoName says:

  1242-když člověk vidí, jak někdo dostává „na bydlení“ stejné peníze, za které někdo jiný musí měsíc pracovat, jednu smutně …

 48. 1248
  Schumacher says:

  1247 důvod k daňové optimalizaci….

 49. 1249
  AeroKarel says:

  A co se rejpala týče, kdo ví, zda by nezmizel jako Dušan nebo ho netrefilo … Jak si tak pamatuji, politické sympatie i antipatie měl vcelku ujasněné.

 50. 1250
  Šimon klein says:

  kdyby byly kdesi ryby….

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *