Prší prší jen se leje, kam koníčky pojedeme

pojedeme na luka, až kukačka zakuká.

Kukačka už zakukala…
žuchty čvachty piškumpré
ať se pachtí světem dál
chramsty prousty sakrblé
kůň i prostý hovnivál…

… byl jsem jezdit : čvachty čvacht, žbluňky žbluňk, žáby v louce, srnky na stromech, můstek v hajzlu ( ovšem – kolem chaty a jezírka u pramene jsem na druhou stranu potoka informovat pana stavitele teda nešel!  😀 ) a teď navíc koním ještě zreznou podkovy!!!
Miluji Šumavu!
Kde jinde lezete hodinu po kamenech 300 m nahoru na kopec a nahoře zapadnete po břicho do bahna? A nevíte, jestli to, co vám stříká z uší, je voda nebo adrenalin.

PS.

Už leta hlásám, že zkušení jezdci, když prší, už sedí v hospodě.A nakonec jdu místo do hospody jezdit! Nestárnu já nějak?

Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené a jeho autorem je Šumavák. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

904 komentářů u „Prší prší jen se leje, kam koníčky pojedeme

 1. Schumi, ad 826. Celé lidstvo nebo jeho část nebo společnost – konečně jsem to pochopil – Ty si ze mě děláš prču a já (debil) Ti to žral 🙂

  Stran těch modelů – kdysi jsem si o tom velmi důkladně povídal a psal s dvd (mám to schované, myslel jsem, že to použiju do článku, který jsem se nakonec rozhodl, že nenapíšu). Bylo to pro mě nesmírně obohacující. Takže mně přijde jednodušší, aby vizonáři realizaci svých záměrů vypointovali stylem, “protože Brusel nebo asfalt”.

 2. elektromotor nemusí, ale měl-li by sloužit ještě jako rekuperační alternátor – nejsem si jist jak by se to dalo levně obejít…a máš pravdu, že díky všelijakým supermagnetům se rozměry motorů značně zcvkrnuly. Třeba jen motorky do těch dlańových helikopterek. Za mého mládí téměř verneovský sen.

 3. hybridy pokládám za slepou větev vývoje, bud baterka nebo benzin, ale zdvojovat zdroj, to mi přijde neekonomické již v základu. Uhlíková stopa je dána hlavně těžkou/lehkou nohou. Už v osmdesátých letech dokázala Š120E jezdit pod 5l a moje průměrná spotřeba na tomhle autu byla 5,8l. O stejné hodnoty jsem se pak pokoušel na Favoritu, Felicii etc. a už jsem tak nízkou spotřebu nebyl schopen nikdy dosáhnout. Připouštím, že dneska je hustější provoz, takže ty podminky jsou trochu jiné, ale i tak jsem se nikdy ani při nočních jízdách nepřiblížil hodnotám škůdky.

 4. rezy ja uplne nevim zda slepa vetev hybridy.
  spalovaci motor je zatim v autech to nejlepsi co je muze pohanet.
  ale problem je nez se zahreje na provozni teplotu a v tom plneni jak psal dusan
  ( a cemu nerozumim 😀 protoze ten muj motor se nikdy nezvladl plnit jen peti litry na sto kilaku 😀 )
  no a myslim ze zlepseni chodu/provozu tim ze se zefektivni ( treba hybridem) tech par blbejch vlastnosti spalovaciho motoru ( CO2 za ty blbe vlastnosti nepovazuji )
  no ale nechejme se prekvapit co a jak dal 🙂

 5. tak jsem si vyslechla odcházející družinářku a z celého plačtivého projevu bylo nejlepší,
  že je spokojená, že ministerstvo kultury splnilo většinu politických úkolů!!
  😀

 6. 851 Modrej, sis o to drobet říkal…Jak tu Tvoji hjumenekšní entitu pojmenovat. Jinak tak všeobecně, představ si, že o tom že jsi a jak vypadáš se rozhodlo (píšu se, protože jak to bylo nikdo neví) před sedmnácti miliardami let. Stačilo aby se vstupní parametry jen naprosto nepatrně lišily a vypadal bys jinak. Třeba jako poetická medůza.

 7. největším problémem pístového spalovacího motoru jsou termodynamické ztráty dané jeho konstrukcí. Převod reciprokačního pohybu na krouživý, s neustálým střídáním akcelerace-decelerace umocněná pak třením v celé soustavě až po kolo, už neumožňují nějaké radikální zlepšení konstrukce. ještě horší jsou pak tepelné ztráty neboť značná část energie se odvádí chlazením. V osmdesátých letech se hodně experimentovalo s “keramickými” motory, jejichž provozní teplota byla omezena viskozní kvalitou oleje a nikoliv chladivem. Tyto motory udržovaly provozní teplotu mezi 180 až 210 stupni. Ale znovu narazila technologie na ekonomii. Výrobně náročné a materiálově drahé, něco se z tohoto výzkumu do praxe přeneslo – nikasilové bloky válců (např). Ostatní směry – Wankel a turbina a stařičký dvoutakt – narazily hlavně na emisní protivenství takže nakonec zůstal nejkompromisnější stařičký čtyřtakt.jeho nejprogresivnější koncepce – čtyřventilový váec s dvouvačkovým rozvodem právě letos slaví 100 let. v roce 1913 ho podle plánů Ernesta henryho postavil Peugeot do svých závodních vozů. Od té doby, kromě elektroniky (vstřikování už bylo vynalezeno, byť ještě kulhalo), nic lepšího vynalezeno nebylo

 8. Divano, odchází… protože družina začne zase až v září a prázdniny jsou prázdniny… 😀 😀
  Tak vypne procesor, zastaví procesy a bude přihlížet jak živí umělci skáčí podle pískání klarinetisty.
  Bůh ví proč se mi asociuje městečko Hammeln a sto rýnských… 😉 😀

 9. já bych jí i odpustila, že je družinářka, koneckonců Aida z NP je veterinářka a o kultuře ví snad vše, co je možné, ale to, že je b..á jako štoudev, to mne skutečně nepotěšilo. Dává hrůze nový rozměr.

 10. Vono vůbec mít ministertvo kultury je pitomost…. A že družínářka odchází, je přeci jasné, nepodařilo se splnit to hlavní, tedy do správných rukou vložit zadarmo Stavovské divadlo. Vždyť kvůli tomu tam byla. Tedy byl to její největší úkol….tak snad to přijde s tím novým, kdo ví.

 11. 862- mýlíš se. Její největší úkol byl zabránit tomu, aby se někdo dozvěděl, co vlastně se předává církvím- vzhledem k jejímu projevu v tývý už nikdo ani nezkoušel se jí zeptat.

 12. No jo…to mne taky mohlo napadnout, ale církve jsem kdysi úplně vytěsnil , ihned jak jsem viděl tu červenohlavou krávu.

 13. Mohl by mi někdo zasvěcený vysvětlit, co vlastně má to ministerstvo kultůůůry v popisu práce?

  Mně připadá, že to je ouplně zbytečněj ouřad,dobrej jen k tomu, že když je třeba někoho odměnit či zkorumpovat, tak lze tak učinit usazením do křesla

 14. 865. Dobré ráno. Maydo, máte úplnou pravdu, ministerstvo kultury je zbytečné:
  http://www.nechtenasbyt.cz/urad/?strana=6

  V současnosti slouží k tomu, aby mladá progresivní kulturní fronta měla na kroužky pro děti. (Jednou mladý, pro vždy mladý). Zkuste si zjistit, kdo je mladý a progresivní 🙂

 15. Dobré ránko!

  Jj – například ňákej Kalousek. A starosta ani necvakne … 🙂

  …Starosta Bechyně Jaroslav Matějka řekl, že se občas nějaká nová stavba v okolí objeví i přes nesouhlas jeho úřadu, protože stavebníci si povolení seženou přes známé jinde.
  “Záplavová území v územním plánu máme, stavební úřad v těchto místech stavby nepovoluje, ale někdy jsou majitelé pozemků silnější,” přiznává Matějka…
  Zdroj: http://zpravy.idnes.cz/stavba-v-povodnovych-oblastech-d3i-/domaci.aspx?c=A130612_211352_domaci_ert

 16. Dobré ráno,

  co to je za novinářský pitomosti zase? Nebo starosta neví, jak funguje stavební řízení?

  To si fakt myslí, že když mi nebudou chtít povolit stavbu v Kotěhůlkách, tak přijdu na úřad v Horní dolní, kde mám kámošku, posatvím na stůl flašku, řeknu “Máňo. napiš mi to” a Máňa napíše?

  Stavbu povoluje vždycky příslušný stavební úřad. NELZE, aby stavební úřad vydal stavební povolení pro stavbu v místě, kde nemá působnost.
  U novostavby stavebnímu povolení předchází rozhodnutí o umístění stavby, které rovněž vydává příslušný stavební úřad.

  Sehnat si stavební povolení přes známé jinde je prostě nesmysl.

 17. já bych rozhodně nezakazoval stavět v zátopových oblastech tam, kde nemůže kvůli stavbě při záplavě vzniknout nějaký problém s obtokem stavby. Když už bych tomu stvavebníkovi do toho chtěl kecat, tak bych mu vzhledem k možnosti záplav zadal přísnější parametry stavby tak, aby mu to tu stavbu nevzal možný proud vody a aby měl jistotu na komíně. Prostě když by stavebník přišel s projektem domku, zapilotovaném 3m hluboko do skály, tak by povolení dostal a je jen na něm, jak si to domluví s pojištovnou.

 18. Dobré zas ráno…
  Tak ministerstvo kultury:
  Ministerstvo kultury podle § 8 zákona č. 2/1969 Sb., o zřízení ministerstev a jiných ústředních orgánů státní správy České republiky, ve znění pozdějších předpisů, je ústředním orgánem státní správy pro

  umění,
  kulturně výchovnou činnost,
  kulturní památky,
  pro věci církví a náboženských společností,
  pro věci tisku, včetně vydávání neperiodického tisku a jiných informačních prostředků,
  pro přípravu návrhů zákonů a jiných právních předpisů pro oblast rozhlasového a televizního vysílání,
  pro provádění autorského zákona,
  pro výrobu a obchod v oblasti kultury.

  Ergo pro průměrného eurohujera je to ministerstvo velice potřebné- jak jinak ulejt jenoduše miliardy černoprdelníkům všeho druhu za potlesku našeho investigativního tisku, PaH-BŽ…

  Jo jo, takovýhle píčoviny vás zajímaj… A že nad Evropou se díky čackým odborářům letadla pohybují přískokem s organizovaným zpožděním, to vás tu nezajímá…

 19. To je jednoduché – když přijde maYda v Bechyni na stavební odbor, že si postaví chalupu u Lužnice, tak s ní vYběhnou, že jí nebudou stačit dveře.
  Když přijde Kalousek, tak mu to povolení doručej až domů.
  Co vím, tak novostavby jsou tam jen dvě – Kalouskovic a ještě jedna. Majitel si to skutečně vyběhal s tím, že s povodní počítá a má postaveno tak, aby mu to vypláchlo sklep a jinak se nic nedělo.

 20. Rputi, pokud to Kalouskovi chalupu neodneslo, tak v čem je problém??Mě jeho vytopení nezajímá. Divejme se na to tak, že díky těm co staví u vody zbyde víc místa pro všechny ostatní dál od vody. To je dobře ne?

 21. Myslím, že jsou ted na tahu v první řadě projektanti a ne zakazující politici. Ten příklad toho stavebníka, co si to posychroval aby mu stavba neodplavala je první, řekněme vlaštovka, že to jde.

 22. rezy – problém je ve starostovi – zdá se, že dostarostoval. Je jistě hodně mnohem postiženějších míst než Bechyně, ale v novinách je už asi 7. článek, ve kterém se mu nadává a on k tomu všemu hloupě kecá.
  Poslední kapkou bylo, že, když přijeli pomoci vojáci, nechal je uklidit cestu kolem Lužnice a pak je poslal pryč, že je už nepotřebuje. A když lidi nadávali, že mají doma bahna po kolena a potřebujou pomoct, tak jim vysvětlil, že podle zákona vojáci nesmí pomáhat v soukromých domech. Samozřejmě hovadina. Takže to zatím vypadá, že pan starosta při nejbližší příležitosti obdrží pár facek.

 23. to s těmi vojáka nevím, ale moje děti ted o víkendu byly pomáhat vyklízet u Radotína, vzaly si lopaty kýble všchno co mohly potřebovat, sedly ráno do auta a vrátily se večer. Utahaný jak štěnata. Armádu, Jirka se mnou určitě nebude souhlasit, považuju za totální pelešárnu a práci od nich už z principu neočekávám. Rozhodně neočekávám, že by vyklízeli z domků bahno. A ani nevím, jak tenkrát dopadli s tou odtučnovačkou, jesli ty pilule na hubnutí dostali nebo ne. 🙂

 24. Ad domky v záplavovém území. Nedávno jsme takový domek měli v užším výběru ke koupi – nekup to za tu cenu – nekoupili jsme.
  V mapě záplavového území jsou obdélníky novostaveb, které jsou ze záplavového území vyjmuty. Všude kolem sobota, jen nade mnou úterý. Doufám, že to řekli i řece, aby přes ty obdélníky netekla.
  Pro úplnost dodám, že některé novostavby jsou postavené na cca metrovém návozu zeminy.

 25. (872) Holt tu letecký odbor nebyl založen. I to moje Aero je na kolech.
  😛
  Co jsem tak matně zaslechl, zdá se, že letečtí odboráři se bouří proti jedné z mála rozumných věcí, které by přeslavná EU mohla napáchat.

 26. rezy, my tu máme kasárna na letišti – takže u nosu. A krom toho, armáda má, na rozdíl od soukromníků, nejen ruce, ale i použitelnou techniku.

 27. nickname, co by řece říkali, pokud s tím počítali a domek při stavbě staticky zajistili, tak je to jen jejich věc. Mostní pilíř taky boční proud vydrží, když si z toho vezmu příklad, tak není problém v takové oblasti stavět. Jediným kriteriem by mělo být jen to, aby nevznikla novostavbou hráz, která by vadila druhým, a aby dům zůstal na svém místě. Na navezené zemině stavět nelze, takže to bude zřemjmě jen výpln která se, pokud uplavala, obnoví.

 28. Rputi, armáda už není 15 let co bývala a rozhodně už ne letištní personál. To nejsou 18letí kluci plní sil a energie, je to banda ploužících se profíků kteří selžou kdykoli to jen jde. Předpokládám, že lidem pomohli odčerpat vodu všade tam, kde to bylo potřeba, pak už je to práce na týdny a tam bych osobně ani já letištní personál nerad viděl. Měli by mít jiné zaměstnání.

 29. Je zvláštní, když už tu mluvíme o tom povolování staveb, že ačkoli dnes máme stavební technologie které bez problémů tyhle věci v záplavových oblastech bezezbytku vyřeší, jsme mnohem připosranější než naši předci. Kecat majiteli pozemku stavět/nestavět, to by před 300 lety jen z duvodu možné povodně nikoho nenapadlo.

 30. Rputi, musíme si zvyknout na to, že dnešní voják není jen za stravu a žold 150Kč, ale že to je jeden z nejdražších státních zaměstnanců, možná vůbec nejdražší. Za kniplem je jeden ze 100, další by se měli starat o to ostatní. Trvám na tom, armádu dnes použít jen pro odvrácení velkých škod a pro záchranu životů. Na vše ostatní by tu měli být spoluobčané co nebyli vytopeni. Prostě vzájemná pomoc a místní živnostníci.Technika je dneska všade, té je dost. Pomoc z Letiště by byla jedna z nejdražších.

 31. Dobré dopoledne. Obešla jsem své rodné lány a zjistila, že postřik proti plísni bramborové zabral tak z 80%, zato se v bramborách objevily další pohromy – stovky brouků mandelinky, stovky slimáků a co tihle nesežerou nahoře, sežerou dole krtci nebo podobná havěť. Prostě letošní úroda brambor bude spíš neúroda. Ostatně to pálící slunce na mokrou zem je to nejlepší pro hnilobu brambor. A aby toho nebylo málo, v zelí a květáku se objevil blýskáček. Takže výlet do nejbližší drogerie a nákup dalších postřiků. Hromabydotohobacil.

 32. tedy já jsem měl letos sadbu brambor jednu z nejdarebnějších, ale postřik proti plisni se mi povedl, v sobotu jsem krásně obvoral a mandelinky nemám. Stejně ale mám děsné chcípáky proti ostatním létům. Snad se to trochu tím sluníčkem srovná.

 33. Tak stavbu v záplavové oblasti už máme taky s kolegy vyřešenou – tedy aspoň hubou: piloty, přízemí a suterén zavodotěsnit a udělat tam nejlépe vykachličkovaný bazén. V případě záplav řízeně zaplavit čistou vodou. 😉

 34. 889 Tak, a teď to postavte jako ekonomickou stavbu do 1.mil.Kč. Ne, takto to opravdu není postavené. 🙂 Za flaštičku předěláme záplavové mapy, pojišťovák jede jenom podle nich a kdyby nás to náhodou vytopilo, my jsme měli všechno špíglnágl, to ta ošklivá radnice.
  Jsou pojišťovny, které nepojišťují proti povodním. Povodeň je vaše rozhodnutí.

 35. Ale vážně – přijde mi to docela brzy po té defenestraci na magisrátu. Jestli ono takhle … náááhodou …

 36. 894 Ten Mirek, který odvolává policejní prezidenty? Má svojí rozvědku? Kluci z novin mu jdou na ruku? Jeho jediným problémem je tělesná schránka.

 37. >dvd,
  nestíhám valit bulvy, zaskočil mi svačinový cejlon a prej 8 lidí z jihočeského kraje, žeby Kuba a spol. ?

 38. Zdá se, že ÚOOZ byl pověřen ověřit, zda skutečně dře jak kůň… A jen mi tak vrtá hlavou, kterej Kalousek je tam v noci poslal, tedy klasická otázka – čí bony?
  Jinak – čím dál, tím líp… Jak ta baba říkala, když z těch schodů padala…

 39. Ale možnáje to jen akce některého výrobce lubrikantů – Nečas se mezitím v klidu rozvede a nastávající mu ve vazbě pořádně promažou, aby tolik nedřela… Tzv. provedení opatření kzabránění opruzení přirození…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.