Regulace, regulace, regulace… tentokrát jen Vltavy!

 

Přijďte a čertů se nebojte!
Šakal vlastní prackou

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené a jeho autorem je Šumavák. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

1 054 komentářů u „Regulace, regulace, regulace… tentokrát jen Vltavy!

 1. Jezismarja Matzurko, ja jen naznacuji, ze nemcem se clovek narodi a neni to dobrovolne…. Narodnim socialistou, komunistou… Si clovek dobrovolne stava. Nic jineho nechci naznacit. Proste nemam rad to trideni podle narodnosti. A hlavne vubec nerozumim tomu rojeni, kdyz se rekne “benes”. Pripada mi to opravdu takove divne. Vzdyt tady nikdo ani naznakem a ani minimalne, nezminoval naproste hnusoty a svinarny a zlociny, to co delali za WW2 nemci…. Nebo to nekde ctes?

  Vubec nemam slzu v oku, vim ze takove udalosti jsou zcela bezne po celem svete a zhusta daleko horsi, nez co se deje v evrope. Presto se mi to snad jeste muze nelibit, rikal jsem si, ze nejsou temata tabu a o kterych se muze mluvit jen tak jak si nekdo preje…..

 2. Buhehehe, to je opravdu zajímavá diskuse. Z pohledu naší rodiny si dovolím trochu zařvat smíchy. Něco z naší rodiny skončilo v koncentráku, něco poté zůstalo v kotlince a něco bylo odsunuté. Babo raď. Nejkrásnější případ byl můj nevlastní děd, který se jaksi nepohodl s jihočeskými patizány(oni se totiž zabývali více než bojem proti usurpátorovi tak trochu loupením.) Když ho tři čadští hrdinové vedli na popravu, nějak jim vyklouznul a mírně je postřílel. Když mi bylo patnáct, tak mi tu pistoli, se kterou ho chtěli zastřelit, ukázal. Škoda, že ji babička krátce před revolucí hodila do rybníku.Byla by to ozdoba mé sbírky.) Následně se raději i s babičkou odsunul do nedalekého Rakouska. Strýc měl tu čest, že o něm psali v tzv. Bílé knize a krom toho si pobyl v Jáchymovských lázních cca 10 let. A to nemluvím o naší kladenské větvi, kde se další strýc, se kterým jsme několik desetiletí nepromluvili, zabýval politickou činností. Já si na sudeťáky nestěžuji. Ty, které jsem poznal, byli a jsou perfektní lidi. Okamžitě bych je vyměnil za část obyvatel naší vísky, pokud by byli tak blbí a vrátili se. Ti, co se vrátit chtěli, už jsou stejně zpět. A jednu doušku nakonec: Začátkem mé masné činnosti jsem testoval terén a na jednoho sudeťáka narazil. Měl kousek od Chebu slušnou továrničku na udírny, chladící vitriny a varné kotle. Když mi líčil, jak jeho rodinu stěhovali jenom s tím doslova nejnutnějším z jednoho městečka nad Nisou, spontálně ze mne vyhrklo:”Vy jste měl ale štěstí!” Trochu se nad tím pozastavil a já líčil, co by jeho rodinu čekalo v socialistickém státu. I to, že by si jeho otec jako kapitalista a ještě Němec mohl na uranu potřást rukou s mým strýcem. Přiznal se, že z tohoto pohledu se na dějiny ještě nepodíval a připustil, že asi měli velké štěstí. Nejenom, že byli odsunutí, ale že došli ještě o kousek dál na západ.

 3. no hlavne ze mi to umej zdejsi eurosvazaci politicky vysvetlit. . .
  ale to odvadeni od tematu v situaci, kdy se ukaze, ze o tom vedi docela. . . .malo, je skoro dokonalé. . .je poznat, ze to musej delat velmi často 🙂

 4. Ale jistě, mluvit může každý, jak to cítí, ale občas holt lidi mají názory různé.
  Určitě se shodneme na tom, že jsou věci, na kterých se neshodneme 🙂
  A dneska se prej předávají Nobelovky, takže s hrdostí vzpomenu Heyrovského.
  Jelikož mi to nedalo, našla jsem si stránky Nobel prizes nationality – a má hruď se může dmout pýchou dvojnásobně. Neboť třeba ve srovnání s mnohonásobně větším Polskem to i s tím jedním Nobelistou máme mnhonosábně lepší skóre – krome Marie Curie, která cenu dostala za fyziku díky své práci ve Francii, jsou všechno ostatní “American” apod., jen ne “Polish”, a k tomu Polsku je v seznamu řadí spíš podle toho, kde byli “born”. Valná většina životopisů pak pokračuje “Jewish family” (poněkud neobjektivně uznávám pouze přírodní vědy, literaturu s výhradami a cenu míru vůbec).

 5. No, k tomu znárodňování bych je připodotkl, že to byl obecný poválečný trend, znárodňovalo se v Anglii, ve Francii, v Itálii i leckde jinde. Konkurence byla považována za plýtvání zdroji a lidé věřili, že nejefektivnější je kartelizace hospodářství a státní kontrola ekonomiky, díky nimž byla překonána krize 30. let.
  Takže ČSR nebyla v tomto ohledu ničím výjimečná. Velká Británie na znárodnění tvrdě doplatila v 60. a 70. letech, privatizovala až Thatcherová (za velikého jekotu odborů).

 6. Neznam jiny evropsky narod, ktery se desetileti holedbal, ze jsou pospolitost, kmen, masa, jeden neni nic, narod fsechno, ejn folk atd.
  Sami tuto kolektivni zodpovednost u svych protivniku vyuzivali az do tech hrdel a statků. . .
  Proc by me ten stejny metr bezprostredne po valce mel vadit?
  Jejich dnesni kritika tohoto pristupu je farizejstvi non plus ultra.

 7. Kouzelny podvecer z hlavniho mesta monarchie, vam vsem do vsech koutku nasi prekrasne vlasti . . . .

  Aaa sudety a ty zatraceny dekrety ,to je takova skoro trvalka na internetovych forech, ze ? ,-)
  . . . ti nejorlejsi jdou jeste dal a opatrne naznacuje ze by konecne svedove meli navalit co nam cmajzli, a pri te prilezitosti zaroven ….cirkvy samozrejme nasrat! Stejne je to samej incest. . . .,-)
  pratele ,hlavne se nezamotejte v diskuzi ,a mejte na pameti, ze vubec nejdulezitejsi jsou momntalne vanilkove rohlicky. . .

  …nenavidim pracny, a ze (prej pochazi ze sudet ?! 😉

 8. (1003) Jak nejde o Zemana, máme velmi podobné pocity. 😛
  (1006) Jít u nás znárodňování tak daleko jako v GB, byl bych asi také nasrán, ale přece jenom o něco méně než zde. 😛
  (1007) To bude asi pravda, jenom já se ještě nikdy nebavil s národem, vždy s jednotlivci.

 9. No a pokud jde o I. světovou, byla logickým vyústění snah Rakouska o kontrolu Balkánu a tím pádem Dardanel a Bosporu. Což by byla katastrofa pro Rusko, které se od cca 18. století nezabývalo ničím jiným, než snahou udržet úžiny alespoň zčásti pod svým vlivem, neb by jinak bylo fprdeli s celým obchodem. Turecko bylo už tenkrát vachrlaté a navíc kamarádilo s Rakouskem a s Německem. Rusko získalo vliv během balkánských válek a nehodlalo se jej vzdát.
  Takže když v Sarajevu picli Ferdinanda, Vídeň v tom viděla příležitost posunout hranice k Bosporu, což se Rusku nemohlo líbit a v reakci na nepřijatelné ultimátum Srbsku samoděržaví mobilizovalo. Což zase vyděsilo Němce, neboť najednou měli na jedné straně nepřátelskou Francii (bažící po odvetě za r. 1870) a na druhé straně mobilizovanou armádu zvíci několika milionů mužiků. Mimochodem, Rusko mobilizovalo dříve, než Německo. Takže Němci mobilizovali taky, přičemž se ještě koncem července obrátili na Franćii se zdvořilou žádostí, aby zůstala v případném konfliktu neutrální. Na což jim Francouzi sdělili “merde” a mobilizovali rovněž.
  Čímž se Německo ocitlo v kleštích a hrozilo nebezpečí války na dvou frontách, které se chtěli za každou cenu vyhnout. Pokusili se situaci vyřešit rychlou pacifikací Francie (Schlieffenův plán) a spoléhali na to, že Rusové svou obří armádu nesthnou tak rychle přesunout. Pacifikace se mj. i díky inovacím von Moltkeho nepovedla a postupem přes Belgii Němci zatáhli do války i Británii.¨Rusové se taky ukázali čipernější, než se myslelo a už to bylo.
  Takže celý konflikt vlastně vznikl v důsledku touhy poněkud senilního vladaře, který toužil stát se po vzoru předků “říše rozmnožitelem”. Čímž pohřbil nejen říši, ale celou Evropu a k ní i kus Asie.

 10. No vidíte, brouku, a já pracny miluju. Dokonce natolik, že nejsem líná je upéct. 🙂

  A jak se máme shodnout na těch velkých věcech, když jednota nepanuje ani v názorech na takové titěrnosti, které jsou pro lecjakou vznešenou mysl naprosto nepodstatné?

  Na druhou stranu, co z toho vykopávání a okopávání mrtvol tak asi může vzejít dobrého…..

  To už radši ty pracny. A co linecký, to máte rád?

 11. “Takže celý konflikt vlastně vznikl v důsledku touhy poněkud senilního vladaře, který toužil stát se po vzoru předků “říše rozmnožitelem”. Čímž pohřbil nejen říši, ale celou Evropu a k ní i kus Asie.”

  U všech průserů stojí něcčí rouha stát se říše rozmnožitelem. Akorát ta senilita u tohjo pokaždé nehraje roli, někdy dotyčný trpí jinou formou demence.

 12. (1010) IMHO Rakušani až na Dardanely a Bospor nemysleli a Anglie s Francií tam za žádnou cenu nechtěly Rusy. Rakušani tak na to, užrat zase kus Balkánu a ještě kdo ví, jestli. Nejspíš si ani neuvědomili, do čeho lezou. Turecko do té doby kupodivu kamarádilo mnohem více s GB a Francií, jeho přichýlení k Německu bylo spíše překvapením.
  S tím mobilizováním, to se všichni tak báli druhého, že nikdo neriskoval to zarazit. Naopak válečné plány měli už několik let všichni, Německo extra vymakané.
  Británii do věci zatáhl už dávno před napadením Belgie “Deutscher Flottenverein”, budování konkurenčního loďstva Hochseeflotte. To bylo to, co dalo dohromady GB s Francií a dokonce Ruskem, odvěkými konkurenty. Belgie už byla jen poslední kapička.
  Zda celé “spískali” Rakušani či Němci, to se historici dohadují už dlouho. Němci pochopitelně tvrdí, že Rakušáci, ale sami se dlouho a důkladně připravovali, takže věřím spíše na ně. A pak už jen využili příležitosti.

 13. Karle, rakouská kontrola Dardanel a Bosporu by byla důsledkem vlivu na Balkáně. Proto byli Rusové naježení.
  Francie se spřáhla s Ruskem už v r. 1891, v roce 1904 se přidala Británie.
  První německý zákon o loďstvu byl schválen 1898, ale to byla spíše zbožná přání. Konkurenceschopnou flotilu se jim nepovedlo vybudovat nikdy.

 14. BohousB – 992 – On tu někdo obhajuje Sudeťáky ?

  Já jsem v tom příspěvku o BD výslovně zmínil, že ten o odsunu Němců a Maďarů považuji za správný. Jednak je to částečně osobní, ale hlavně celkem chápu, že to tenkrát jinak prostě nešlo. Já psal o úplně jiných Dekretech a uvedl jsem jejich čísla.

  Proč, když někdo zmíní BD se debata okamžitě stáčí na Sudetské Němce ? To mají i po těch letech lidi furt podvědomě špatný svědomí a selektivní slepotu ? Dekret o znárodnění bank opravdu nebyl o Sudeťácích, byl o UKRADENÍ soukromého majetku (konkrétně bank, resp. akciových podílů v těch bankách) ve prospěch všeholidu. Nic víc, nic míň.

  Dále už k tomu nic dodávat nebudu. Kdo se chce poučit, může si mnou vyjmenované dekrety přečíst, čísla jsem napsal a znění je na Webu.

 15. Jenom pro uplnost: spatne svedomi nemam ani omylem. Nikdo z meho sirokeho pribuzenstva s odsunem nemel nic spolecneho a ani z toho nemel zhola nic.
  Vzhledm ke zminene kolektivni odpovednosti pouze poznamenavam: kdo seje vitr. . ..
  Misto dojimani se nad podruhem na mosteckych plantazich me oslovuji osudy nevinnych z Lidic, zajateckych a dalsich taboru, vrazdy rukojmich apod.
  Takze jeste jednou – kdo seje vitr. . .
  Reklamace posilejte Wenzlovi Pletichovi do pekla. . .

 16. Pavle,

  odbočku jsem způsobila já dotazem na Jirkovu “křišťálovou pravdu”.

  Nicméně, jedna lingvistická záležitost – proč se všem těm dekretům říká Benešovy, když je sám a do detailů určitě nevymyslel…
  Jinak ze socialistické výuky dějepisu mám skutečně zafixováno, že Benešovy dekrety = odsun, zatímco znárodňovací byly něco extra. S těmi asi tolik lidí “nemá problém” – viz Foundryho poznámky o znárodňování v celé Evropě, domněnce o prospěšnosti tohoto pro rekonsturkci válkou zničených zemí, a bohužel stále převládající představě, že majetku nelze nabýt jinak než nepoctivě (takže sebráno zlotřilým kapitalistům).
  Navíc ti vyvlastnění neslaví Kristallnacht a nesdružují se do spolku, který by předkládal požadavky… takže nejsou tolik vidět a proto se snadno zapomíná.

  Ty odkazované články Vlka st. jsou opravdu hodny přečtení, a při přemítání “cui bono” mne docela mrazí (kdo ovládá naše média a proč ????).

 17. (1015) S tím Bosporem a Rakouskem to skutečně slyším prvně, Tam se, prakticky dodnes, všichni bojí Ruska. Viz Krymská válka. A to by Rakousko nakonec narazilo na Turecko. Rusové byli mnohem spíš naježení kvůli Srbsku. Mezi Srbskem a Ruskem byly dokonce příbuzenské vztahy v dynastiích.
  Francie a Rusko, to nic neobvyklého nebylo. Ale GB a Francie, pak dokonce GB a Rusko, to bylo velmi neobvyklé. K tomu dohnalo GB a ž Německo výstavbou oceánského loďstva. Flotila byla dost konkurenceschopná, navíc rostla hodně rychle a GB už to zatěžovalo ekonomicky. Němci měli Hochseeflotte prakticky soustředěnou a GB pak chyběly lodě po celém světě, protože musela také koncentrovat do Home fleet.
  Někdy v Praze mi připomeň “Válku Pontia Pilata”, moc zajímavé čtení, nebo si to sežeň u vás.
  http://www.prectene-knihy.cz/beletrie/2422-valka-pontia-pilata-theodor-wolff.html

 18. Matzurko – 1018 – Njn, to socialistické školství je prevít. Lidé si do života odnesli naprosto nesmyslné memy a táhne se to s nimi dodnes. Tedy s většinou lidí.

  To je podobné jako s husity. Dodnes se učí, že to byli vlastně fajn sluníčkoví lidé a přitom to byla verbež nejhrubšího zrna a i na středověk poměrně velmi brutální. Prostě zdivočelá lůza urvaná ze řetězu. A učí se to ve školách dodnes, tyhle Jiráskovo pitomosti a učilo se to i za první republiky. 🙁

  Optimista by si povzdechl, že je to na několik generací. Realista vidí, že je to jen dočasné, tedy “na furt”. Nejspíš by museli přiletět mimozemšťané, aby pomocí paprskometů namlátili lidem do makovic, že soukromý majetek je ta nejposvátnější věc, která existuje a je to základní podmínka lidské svobody.

  Jenže ti nepřiletí, to spíš přiletí Paroubkovo Marťani…. 🙁

 19. Jinak tedy “Benešovy dekrety” se tomu říká proto, že on je pod tím podepsaný, neboť se jednalo o dekrety (tedy jednostranné příkazy) presidentské a nikoli o zákony schvalované Parlamentem. Ty přišly na řadu až později a byly víceméně stejné svinstvo, možná i horší.

 20. To 1012 . . . 😉
  Linecky muzu a to tak ze skoro bezedne…ja vlastne muzu vsechno, tedy kromne tech zatracelejch pracen…..u nas to je tak ze kdyz uz nejni zbyti, vsechno je sezrany, tak teprve dochazi na pracny, ale to uz skutecne nejni ani koblížek, z mouky delany, smetanou míseny, na masle smazeny, na okne chlazeny, zkratka nic ,-)
  A protuze vas mam rad ,tak vam prozradim jedno rodine tajemstvi….kdysi davno muj vypeceny bratr s mou zenou , protoze jsem se jim v nejake slabsi chvilce sveril s mym vztahem k pracnach , necekali a zacli moji mame rikat jak se na ne tesim a ze bez pracen nemam vanoce. Mama moje dobrotiva, uz dlouha leta pece pracny vlastne kvuli me, a nikdo nema to srdce ric ji jak to skutecne je. Tak ze ,pravidelne jezdi k nam na vanoce ,samozrejme s krabici ,-)
  ale ono se jim to vratilo,protoze nic se nevyhodi ,musi je tedy snist oni. . .tak to je takova prihoda, jak je pise zivot…. 😉

  (me tam asi nejvic vadi ten hrebicek;-)

 21. Tak hrebicek ano, to je prave ono. Taky ten suseny, neni prilis ten “spravny” musite Brouku zkusit ten nesuseny, cerstvi, ze stromu utrzeny. Uz bych suseny ani nemohl mit. Ten cerstvej je tak nejak delikatnejsi, vonavejsi a mene neprijemnych pachuti. Ostatne az zase takovy problem pestovat to neni, reknete zahradnikovi. Suseny hrabicek je proste prilis….

 22. Karle, tam nešlo o to, že by se přetahovalo Rakousko s Tureckem. Tehdy vyvstala otázka, kdo přijde po Turecku, které se hroutilo. Rakousko každopádně stálo o Balkán, i když ne explicitně o Bospor. Jenže z rakouské přítomnosti na Balkáně dostávali v Petrohradu osypky. Právě kvůli Bosporu.
  Turecko s Německem kamarádilo už od roku 1878, kdy byly díky německé diplomacii na Berlínském kongresu zmírněny katastrofální důsledky prohrané války s Ruskem. Německo pak Turecku dodávalo technologie, zbraně, podílelo se na stavbách železnic atd. atd.

 23. Zdar. Brouku, (1008) přiznávám, že pro mne momentálně je nejdůležitější přesvědčit zde tu přímo přítomné, aby naloupali tu hromadu ořechů. Použila jsem i nejdrastičtější výhružku: Jinak nebudou nejen vanilkové rohlíčky, ale ani opilý františkán. Běda, zatím dávají přednost přímému přenosu fotbalu. 🙁 🙂

 24. “Mezi Srbskem a Ruskem byly dokonce příbuzenské vztahy v dynastiích.”

  Nejen mezi Ruskem a Srbskem.

  Poslední ruská carevna byla princezna Victoria Alix Helena Louise Beatrix Hessenská a Rýnská, vnučka anglické královny Viktorie, jejíž rod měl pro změnu kořeny v Německu. V Evropě se dal těžko najit královský dvůr bez příbuzenských vazeb na ostatní evropské panovnické dvory, příbuzenské vztahy nebyly nic pžekvapivého

 25. Dano, to já bych i louskala, jen kdyby bylo co…. ale ořechy u nás přešel mráz v tu nejnevhodnější dobu. A na trhu jsou svinsky drahý.

 26. Ad odsun: s tím má naše rodina něco společného. Souhlasím s Františkem, odsunutí měli kliku. Přežili. Je libo veselých historek z natáčení?
  Ad znárodňování: Beneš závodil s Gottwaldem a Nejedlým o přízeň Báťušky. Tak se činil.
  Ad Balkán: Kdesi jsem četl, že Němci zatáhli Rakousko do Bosny, aby měli klid na svoje pikle jinde. Od smrti následníka trůnu Rudolfa byl Franz Josef ve vleku bláznů z Berlína.
  Berlín měl na Balkáně svoje kamarády – Turecko a Bulharsko, to dokonce spřízněné vládnoucí dynastií.
  Turecká železnice měla přivézt vojáky až k Suezu. Stavěla se z německé půjčky. Wilhelm II tvrdil, že kdyby se nenarodil jako křesťan, chtěl by být muslimem.

 27. tedy ja zasnu – co si to ten vlk dovoluje?
  takove napadani ochrancu nasich penez kvuli par gaunerum kterym ty zlodejiny koukaji z oci.
  misto toho aby vlk dukladne probral zlociny tech darebaku ( jak si lid zada i zde ) tak se navazi do jirat, slachty, istvana , bradacove a vsech co stoji za nas na barikade proti zlocinu.

 28. MaYdo,
  ad příbuzenské vztahy.
  Královna Viktorie měla jednu genetickou mutaci na svém chromozomu X, který z jejich dcer udělal přenašečky (a zanašečky choroby do dalších královských rodin), ze synů pak hemofiliky. Jelikož zmíněná vnučka byla přenašečkou, tak i jediný syn cara Nikolaje II, carevič Alexej, byl tímto onemocnením postižen. Což přimělo jeho matku až příliš věřit Rasputinovi, který byl snad schopen synovi při zdravotních komplikacích pomáhat….

 29. zdá se, Dano, že ten opilej františkán nebude? 🙂

  Matzurko,

  carevna byla pro šarlatány typu Rasputina vhodný objekt z více příčin. Za prvé po svatbě samozřejmě přestoupila na pravoslaví a prý brala ho až příliš vážně. Za druhé carevič byl vymodlené dítě – jak u to u panovnic bývá, carevna velmi lpěla na tom, aby dodala následníka a carevič přišel až po třech dcerách.

  RAsputin prý měl nějaké léčitelské schopnosti, snad ovládal hypnózu. ale nevím jestli to může skutečně přinést úlevu od projevů hemofilie nebo jestli to byla jen náhoda + manipulace.

  Každopádně byl jeho konec neveselý, i když měl prý devět životů jak kočka.

  Ale carská rodina nedopadla o nic líp.

 30. No a než půjdu spát, tak jedna perlička na závěr:

  “Nikdy jsem nehovořil o tom, že boj s korupcí je věcí policie a represivních složek. Policie v něm hraje bezvýznamnou roli. Kdo si myslí, že policie vymýtí korupci, tak je hlupák. Důležitá je prevence.”

  Kdo to řekl ?

  A) Papež František
  B) Jeho svatost dalajlama
  C) Radovan Krejčíř
  D) Václav Klaus
  E) Miloš Zeman
  F) David Rath
  G) Ivo Rittig
  H) Nicolas Sarkozy
  I) Silvio Berlusconi

  Správnou odpověď najdete zde:

  http://www.lidovky.cz/rath-policie-by-s-korupci-vubec-nemela-bojovat-zavreli-by-cely-narod-11z-/zpravy-domov.aspx?c=A131209_162406_ln_domov_ogo

  🙂

 31. Dobré ráno,

  co myslíte, kdyby Klaus nepodepsal Lisabonskou smlouvu, přijel by německý ministr zahraničí a baronka Ashtonová podporovat demonstranty na Václavák?

 32. >> martin TT
  Pokud by těch demonstrantů co do množství i intenzity projevů bylo jako v Kyjevě – tak určitě.

 33. martineTT,
  naše politická reprezentace nikdy nenechá situaci takto vyhrotit. Háchu stačilo pořádně seřvat, na Dubčeka udělal Břežněv zamračené obočí, Klause dojeli zprcat ti tři kašpaři z EU, na jejichž jména si nemůžu vzpomenout, ani kdyby mě klackem mlátili.

 34. dvd – to by mě asi zajímalo ještě víc. Kdyby vydržel nepodepsat, šel by někdo na Václavák? Kačka Jau-Jau a ten odborář? Kníže a dělníci z Mišelínky?

 35. . . .a humanytni studenti, buzna putna , zlatuska, chudožniky, Stop zakladnam. . .jeje, tech by se naslo!
  Eurorisske organy jsou lepsi zamestnavatel nez Telefonika a CEZ dohromady. . .

 36. Dobré ráno,

  já myslím, že by se našlo demonstrantů dost i dnes, kdy kdekdo na LS a EU nadává.

  Stačilo by, aby vláda navrhla, že z tej EU vystoupíme a ke skalním Euhujerům by se rázem přidali vyznavači víry, že cokoliv jakákoliv vláda činí, blbě činí.

  Teď se na EU nadává, ale jakmile by hrozilo, že nad námi nebudou šumět ochranná křídla Brusele, rázem by byla EU zlatá.

 37. No jo, potichoučku, potajmu se do hry vrací bankovní unie. Zavržený, slabý Nečas odolal. Odolá adorovaný Sobotka? Odpověď tuším.

 38. Dobrý den. Ad 1036 Pavle, nakonec z něj bude svatý David VonRath. Možná svatý, možná cadik.
  V článku říká o korupci pravdu. Proč hledal podporu ČSSD a ne straně, která je pro snížení státní správy.

 39. (1028) Já to napsal blbě, nejen příbuzenské vztahy, byly tou dobou v Rusku myslím dvě manželky carských velkoknížat, ale to byly Černohorky.
  (1030) Ad Balkán, ve vleku hlavně Franze Conrada von Hötzendorf. Nakolik toho táhli či strkali Němci, těžko říci. Oni to sice popírají, ale čert jim věř. On měl v podstatě každý nějaký důvod do té války jít, jen se představy o ní minuly s realitou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *