Smuteční bubny…

Vážení pozůstalí,
Ve čtvrtek od 18:00 začíná loučení s provozem železniční stanice Praha-Bubeneč. Já s několika blízkými se tam jdeme podívat, zapijeme smutek v místní nádražní hospůdce pivem z Podkováně a možná si též něco málo povíme o historii místa.

         Ing. arch. Radim Gabor

Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené a jeho autorem je Šumavák. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

1 448 komentářů u „Smuteční bubny…

 1. 1401
  Šimon klein says:

  1400 – dobrovolnická divize Galizia-Dirlewangwer…….

 2. 1402
  Šimon klein says:

  teda…Dirlewanger….

 3. 1403
  Rput says:

  Dobře Zeman!

  „Švédský ministr zahraničí Carl Bildt se ve čtvrtek večer na jednání komise NATO – Ukrajina ve velšském Newportu opřel do českého prezidenta Miloše Zemana. Ten před schůzkou řekl, že ČR bude chtít jasné důkazy o vojenské přítomnosti Ruska na Ukrajině.“
  http://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/346856-do-zemana-se-na-summitu-nato-navazel-svedsky-ministr.html

 4. 1404
  pasacek ze statlu says:

  1386 pokud tedy chcete ridit kotel ekvitermni regulaci na co kupujete prostorovy termostat?

 5. 1405
  skimic says:

  dvd
  jsem fakt skoro nespal. Nechceš opravdu alepoň trochu pokecat o tom jak se to slunce a měsíc zastavilo?

 6. 1406
  nickname says:

  Pasáčku, prostorový termostat je doufám jen vylepšení termostatu obyčejného. Termostat mi sepne kotel, když bude teplota v místnosti nižší než potřebná. Ekvitermní regulace nastaví na jakou teplotu má kotel otopnou vodu ohřívat. Mám kondenzační kotel Baxi (řízení Siemens), pro účinnost kotle je důležitá nízká teplota ohřívané vody.
  Proč kondenzační kotel? Rozdíl mezi kondenzačním a obyčejným kotlem je pod 10.000 Kč. Kondenzační kotle jsou nerezové, levné obyčejné bývají pozinkové. Předpokládám delší životnost kondenzačního.
  Proč Baxi? Protože místní kotlář mi nabízel drahou značku Brotje a vyšlo najevo, že vnitřek mají stejný jako Baxi, jen Baxi jsou levnější.
  Doufám, že bude stačit pouze jeden termostat. Dal jsem ho do kuchyně, uvidím, jak bude termostat ovlivněný kuchyňskými spotřebiči.

 7. 1407
  Šumavák says:

  Petře Kunetko ad 1395 – asi ano. „Člověk v tísni“ je ji plně aktivován a hovoří o humanitární katastrofě. Což ani v Doněcku ani v Luhansku nedělal a v klidu podřimovali.

 8. 1408
  pasacek ze statlu says:

  nickname – pokud mate dostatecny otopny system a dobre nastavite ekvitermni krivku tak je prostorovy termostat vic na skodu jak k uzitku.
  dobre nastavena ekviterma vam bude topit tak jaka je ztrata domu dle venkovni teploty.
  co kdyz ale v mistnosti kde mate prostorovy termostat bude vice predimenzovane topeni , rychleji se mistnost ohreje a vypne vam kotel 😮
  problej je ale ze dobre nastaveni sklonu krivky ekvitermni regulace malokdo dotahne do konce.

 9. 1409
  Šumavák says:

  Nedávat do mrazáku, do ledničky stačí ! 😉 😀

 10. 1410
  Rput says:

  Zeman je musí v tom Walesu neskutečně nasírat! 😀

  Kdy mluvil o situaci na Ukrajině, Zeman podotkl, že prezident Ukrajiny Petro Porošenko je „pod silným tlakem extremistických sil“. Podle názoru českého předáka by měla NATO podniknout vůči Kyjevu preventivní akce. Nepřiblížil, jaký ráz by měly tyto preventivní kroky mít.
  Číst všechno: http://czech.ruvr.ru/news/2014_08_27/Cesko-je-spokojeno-s-vyloucenim-z-protiruskych-sankci-polozek-ktere-odporovaly-ceskym-zajmum-0781/

 11. 1411
  Halladin says:

  Člověk v tísni je geniální produkt, jak za peníze a pod značkou jiného státu podporovat záměry USA

 12. 1412
  pasacek ze statlu says:

  nickname no a ted ctu tu kuchyni 😀
  tak to je presne ono
  pak se z loznice ozve peepooo tu je zima pridej topeni ( kotel je vypnut termostatem )
  v te lepsi variante jde peepaa a prida na prostorovym termostatu.
  v tom horsim jde a zmeni krivku ekvitermni regulace aby byla vyssi teplota topne vody a system tu loznici priste vytopil drive nez sporak vypne kotel 😀

 13. 1413
  nickname says:

  Pasáčku, díky za rady. Jak to udělám, když chci na noc topit méně, více ráno, přes den opět méně, večer si do koupelny zatopím? Bez regulátoru to nejde, jestli se nepletu. Regulace je relativně levná, i s čidlem na fasádu to vyjde 2.500 Kč.
  Mám specialitu – podlahové + klasické topení. Tj. dva systémy s různou setrvačností. Inu jsem to hlava chytrá 🙂 Domek měl původně pouze 30cm cihlové zdi, ty v zimě, kdy jsem to koupil promrzly, díky tomu se roztrhaly trubky s vodou v koupelně, tak jsem přestavbu v tomto ohledu vzal zgruntu. Na léto chci mít na střeše solární trubice na teplou vodu, 200 litrový bojler už mám, trubky z půdy do sklepa připravené.

 14. 1414
  jura-p says:

  V Mariupolu jsou obrovské sklady obilí a jiných potřebných věcí a produktů. Jen je trochu divné, že je Ukrajinské jednotky spolu s mosty, zařízením přístavu a tak podobně v posledních dnech zaminovaly.
  Taky mě není jasná ta taktika, že velká kolona obrněnců praporu Azov odjela před několika hodinami z Mariupolu jihozápadním směrem.
  Někdo na Palbě to komentoval tak, že se rozhodli bránit město na pozici -10 km ve směru začínajícího útoku.

 15. 1415
  Rput says:

  Juro-pe – první boje proběhly ve vesnici Širokino což je severovýchod. Spíš to vypadá, že zdrhli…

 16. 1416
  Rput says:

  Tak to jsem zvědavá, jestli zítra Porošenko to příměří vyhlásí?!

  …Severoatlantická aliance podpoří Ukrajinu přibližně 15 milióny eur (asi 420 miliónů korun), oznámil ve čtvrtek generální tajemník NATO Anders Fogh Rasmussen….
  …Ukrajinský prezident Petro Porošenko na tiskové konferenci zdůraznil, že při jednání cítil jednoznačnou podporu Ukrajině od všech členských zemí. Vztah Ukrajiny s NATO byl podle něj v posledních 20 letech klíčový pro stabilitu a bezpečnost regionu. „Stabilitu a bezpečnost, která je nyní brutálně podkopávána ruskou agresí,“ řekl Porošenko…
  http://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/346859-nato-podpori-ukrajinskou-armadu-posle-ji-15-milionu-eur.html

 17. 1417
  jura-p says:

  On i já psal mínus deset kilometrů ve směru začínajícího útoku.

 18. 1418
  Foundryman says:

  Já jen nechápu, proč Porošenko furt mele něco o agresorech a naše hlavy pomazané to tupě papouškují. Jak může být agresorem někdo, kdo válčí u sebe na dvorku? Agresor je dle mého chápání ten, kdo na ten jeho dvorek vtrhl. Nebo to slovo v newspeaku už znamená něco jiného?

 19. 1419
  Halladin says:

  Necelé půl miliardy pro Porošenka je jakoby plivnul…..
  Jinak jsou ti politici normální ? Ukrajinci dostávaj nářez, a oni kladou vzbouřencům a Putinovi podmínky, které jsou totéž, jako spáchat sebevraždu…
  Proč by to dělali, když vyhrávaj.

 20. 1420
  pasacek ze statlu says:

  nickname zmenu teploty prostoru by mel zajistit ventil s hlavici na topeni . Ale ono to nejde uplne tak jednoduse na blogu ve trech prispevcich.
  zalezi zda je dum “ tezky “ s kumulaci nebo lehky bez akumulace.
  kazdopadne u ekvitermy ridi venkovni teplota kotel a vnitrni vicemene termohlavice. try elektronicke moderni maji i moznost zmeny teploty automaticky podle obdobi.
  nadruhou stranu pokud mate dum s velkou akumulaci tak je neefektivni snizovat teplotu v dobe nepritomnosti a nasledne dotapeni pred prichodem.

 21. 1421
  Halladin says:

  Foundry

  Nebo to slovo v newspeaku už znamená něco jiného?

  Bingo !

 22. 1422
  pasacek ze statlu says:

  nakonec nickname nejhorsi na reguladci topeni je presvedcit manzelku ze kdyz je ji zima ma si obleknout svetr 😀

 23. 1423
 24. 1424
  Rput says:

  Halle, Foundry – na realitě už vůbec nezáleží, ta půlmiliarda je naprostej nesmysl, všichni vědí, že už je to v prčicích ….. „ale budem se tvářit, že to jede…“ …. protože Putin je agresor… punktum!

 25. 1425
  PeS says:

  Vy tomu vůbec nerozumíte… Celé to vzniklo překlepem. Ta organizace se jmenuje „člověk v písni“ a ta píseň zní – ručičky nebojte se…
  https://www.youtube.com/watch?v=r_d7HhGwQYE

 26. 1426

  až dnes jsem se dočetl, že američtí mladíci a amatéři vyhráli přátelák v Praze. To jim přeju.

 27. 1427
  Rput says:

  dobré ránko!

  Muhehehe!
  Tak to muselo být maso! 😀

  …Psycholog pak ještě jednou zpochybnil významný vliv frustrací na vývoj dítěte. Podle něj život s lesbickým párem přináší kromě toho i spoustu radostí…. Dítě vydrží spoustu věcí, jde jenom o to s ním mluvit,“ …
  http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Homosexualni-pary-jsou-promiskuitnejsi-pronesla-u-Jilkove-psychiatricka-a-zacalo-peklo-Spustila-lesba-i-psycholog-333632

 28. 1428
  AeroKarel says:

  Jílková v podání Parlamentních listů, na to jsem po ránu příliš citlivá povaha. 😛

 29. 1429
  PeS says:

  Dobré zas ráno… Ten prapor Azov – není to náhodou ten, co se vochomejtal okolo toho samovznícení civilistů v Oděse? (politicky nekorektní by tomu říkali pogrom…)
  Jestli jo, tak se jim nedivím, že útočej až se jim za patama práší… Třeba by si někdo mohl vzpomenout na staré heslo, že kdo chce zapalovat, musí sám hořet…

 30. 1430
  AeroKarel says:

  Perlička z Dělnických listů 1914, když je ta nejistá doba, kdy se neví, kdo je agresor:
  Nešťastná honba za automobily vyžádala si u nás opět jednu oběť, když již před krátkým časem jedna rakouská hraběnka ve službě Červeného kříže byla vojenskou hlídkou usmrcena. Reservní rytmistr a jeho chaffeur byli v krajině neudammské v Neumarku jistým na stráži stojícím lesníkem, který číhal na ruské automobily, zastřeleni. Generální štáb žádá znovu a důtklivě, aby konečně této nešťastné honbě na motorové vozy, která již mnohé dobré Němce stála život, učiněn byl konec. Jest to čiré šílenství, v naší zemi hledati nepřátelské automobily. Ani nepřátelští důstojníci, ani vozy s nákladem zlata nejezdí po Německu. Kéž by již náš lid konečně přestal své vlastní sourodáky nejhroznějším způsobem sprovozovati se světa a dal konečně sluchu varujícímu hlasu našeho armádního vedení. Naše vlast potřebuje každého muže v této vážné hodině. 😛

 31. 1431
  Oteplovač says:

  1406-1408-1420- nickname. Úplně potvrzuji, co píše pasáček. Mám to v baráku přesně jak píše už 10 let. Kondenzační kotel, ekvitermní regulace bez prostorového termostatu, jen se sondou venkovní teploty + termostatické ventily na radiátorech. Spolu se zateplením to znamenalo úsporu 35% na objemu spotřebovaného plynu. Úplná spokojenost.

 32. 1432
  NoName says:

  1426-americký team podle mne už patří do širší světové špičky.
  Páteř tvoří hráči hrající v Evropě, hlavně v anglické Premier League, doplněni z MLS hravějšími typy.
  Angažování Klinsmanna za trenéra taky dobrý krok-přinesl německou disciplínu a taktiku.
  Jednoduchá a efektivní hra. Velký kontrast v porovnání s českou upracovaností bez nápadu.

 33. 1433
  Petr Kunetka says:

  1403 – v tom nevidím problém. Máme důkazy, že na místě bojují občané ČR, SR, Švédska, Francie, Polska, Maďarska, USA…
  Takže dodat důkazy, že i RF je fakt triviální.

 34. 1434
  Petr Kunetka says:

  Mimochodem, já doma topím na +- 18. Nepotřebuji k tomu žádnou náročnou techniku, stačí teploměr a ochota seběhnout ke kotli, když to vybočí z mezí 🙂

 35. 1435
  ptakopysk says:

  Fujtajbl poránu,
  na Podblanicku jasno, bezvětří, osmnáct stupňů. Podblaničané s písní na rtech a úsměvem na tváři budují šťastné zítřky a svojí činorodou prací naplňují a vysoce překračují úkoly Lisabonské strategie. I vágusové přišli dnes dříve a pilně posedávají a polehávají na lavičkách před bufetem u Mančalů a vyměňují si retka, či brka a konzumují donesené nápoje, aby dnešní den mohli strávit vesele, aby pracující lid viděl, že peníze které na něm byly vyžebrány a movité předměty, které se ztratily přes noc z jejich nemovitostí, byly úspěšně transformovány na vysokoenergetické kapaliny přes alchymistické laboratoře sběren a vetešníků, jsou použity ve prospěch celku.

 36. 1436
  NoName says:

  1434-já topím jako Pepa, rozhoduje lidský faktor. Tomu když je zima, žádný teploměr ukazující, že je teplo nepomůže.

 37. 1437
  ptakopysk says:

  Koukám že topíte…
  no, já mám přímotopy s termostatem přímo na tělese a dvoje kamna na tuhá paliva ve frekventovaných prostorách. A samozřejmě inteligentní ovládací systém – svojí tykev. Zapínám topení pouze v cimrách, kde se vyskytuju a na teplotu, která mi vyhovuje. Náběh je bleskurychlý.
  Pokud k tomu připočítám peníze ušetřené nenainstalováním kotle, ústředního topení, komína, nádrže na plyn či LTO, nestavbou kotelny a komína, nevyužitím dotací na zateplení baráku… fascinující úspory!

 38. 1438
  NoName says:

  1437-o energetické nezávislosti na Rusku ani nemluvě 😉

 39. 1439
  Matzurka says:

  Dobré ráno vespolek,
  no, my sice termostat máme, v chodbě, nastavený na cca 20C – ovšem není problém ho „přetočit“, když potřebuji nějaký pokoj ohřát (regulační hlavice všude). S časovačem, což se osvědčuje v zimních ranních hodinách – je příjemnější vstávat do tepla, když už je tma jak v ranci 🙂 Podlahové topení máme v koupelnách (používáno maximálně v zimě, a i to jen někdy) a kuchyni (tam se časem ukázalo zbytečné, takže je vypnuté).
  Ale zatím jsme to nespouštěli (kotel je plynový…); přízemí a dva pokoje v patře lze dobře vytopit díky krbu s finskou krbovou vložkou. Největší „zmrzlík“ jsem doma já, ale vybavena flísovou vestičkou nebo svetrem to zvládám – v nejhorším se zahřeju štípáním polínek do řečeného krbu.
  Dům je myslím izolován solidně, v létě i v největších vedrech drží teplotu do 25C, což je snesitelné. Klimatizaci nemáme, neboť ji nesnášíme (a stačí se podívat pod mikroskopem, co se časem v těch trubkách nakultivuje, a jednoho přejde i chuť k jídlu).

 40. 1440
  ptakopysk says:

  NoName,
  přesně tak. I když… takové úspory, jaké bude mít třeba Oteplovač, až mu Putin doopravdy zavře kohoutky s plynem, těch asi nikdy nedosáhnu 🙂 🙂 🙂

 41. 1441
  Simon klein says:

  1437 – mas aspoň instalován Atomkraftwerkestromstopper ???

 42. 1442
  ptakopysk says:

  Šimone,
  nemám. To bych se asi nevohřál. Třeba včera večer, kdy jsem zahříval barák sledováním filmu Rudé horko – slunce z nějakého záhadného důvodu v noci nesvítilo, vítr nefoukal, takže nebejt Temelína, byl bych v hajzlu. A pěkně studeném…

 43. 1443
  PeS says:

  Ad topení – já nevím co tu řešíte… Přece využijeme kapacitu bioplynek, řepky se urodila nadúroda, náletové lesíky zpracujeme na dřevoplyn, fekální nádrže jsou cenným zdrojem methanu a sirovodíku, uvědomělé obyvatelstvo vybavíme lapači prdů a duha energetické soběstačnosti se rozklene nad kotlinkou… A obyvatelstvo bez obav bude pokrokovat v mezích zákona k lepším zítřkům, zcela dle ptakopyskova 1435.

 44. 1444
  Petr Kunetka says:

  A hele, máme spojence proti Putinovi. A ani nás to nebude moc stát (viz mapka na konci článku)

  http://www.novinky.cz/zahranicni/blizky-a-stredni-vychod/346823-islamsky-stat-vyhrozuje-putinovi.html

 45. 1445
  Petr Kunetka says:

  Vyvoj na UA dle mapy separatistu
  http://ic.pics.livejournal.com/kot_ivanov/71733898/30493/30493_original.jpg

  Strucne: Separatiste se snazi uzavřít další kotel (Novoignatovka/Dokučajevsk), podnikli zkusebni útok na Mariupol a cisti kotle (hlavne Luganske letiste). Dale se snazi rozsirit uzemi pod svou kontrolou na sever od Lugansku (jeví se jako málo úspěšné) s výjimkou zajímavého výpadu podél hranic (obdobne predchozimu vypadu po jiznim kridle k Novoazovsku). Obecne se ale zda, ze separatisticky utok vycerpal dynamiku a prechazi do konsolidacni faze. Pravdepodobne soustreduji sily na masivni uder (Mariupol?).

  Stále trvá pasivita UA sil (krome odlehčovacího utoku na sever od Mariupole a snahy zamezit zavření kotle u Novoignatovky zoho moc nevidím.

  Pro dnešek konec čtení map 🙂

 46. 1446
  andyo says:

  1412 „pak se z loznice ozve peepooo tu je zima pridej topeni „…kdovíjak je to původně myšleno, Pepo…tedy pokud volá z ložnice paní Pepová a ne tchyně.

 47. 1447
  Šumavák says:

  Ahoj! Pojďte nahoru…

 48. 1448
  halladin says:

  1446

  Jo, vykládat se to dá různě 😀

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *