Štastný a veselý nový rok !

Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené a jeho autorem je Šumavák. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

1 013 komentářů u „Štastný a veselý nový rok !

 1. Domácímu pánu i přes bolavá záda a další drobnosti hodně elánu a učenlivé žáky v dobrých botách.

  Tedy Ptakopysče, mně by ten ftip s lokomotivou také zajímal.

 2. Nu, jako už odkvetlé poupě dovoluji si Pánu Brány popřát k svátku vše nejlepší ! A užívejte si (nejen) dnešní den !

 3. Mňo,
  on to není ani tak vtip, spíše konstatování nasbírané usilovnou prací na národu roli dědičné. Vyslechl jsem to při intelektuální diskusi s kamarády v knihovně a v dobré víře jsem ho dal doma k dobrému, protože mi připadalo, že vyznívá pochvalně. No… zřejmě nevyzníval.
  Sex s dámou středního věku je jako rozjet parní lokomotivu. Děsně dlouho trvá, než se rozhicuje a pak zase nejde zastavit.

 4. Šumaváku,
  všechno nejlepší k svátku přeji!
  mi na to upozornil před chvílí manžel, že je svatého Břetislava 🙂
  tak ať se daří!

 5. Ptakopysku – nedoporučuji hledat zaměstnaní jako uvaděč v krematoriu a tak….byl by to vyloženě krátkodobý pracovní poměr.
  Tak ještě někde v kině vyvaděče…..

 6. >> AeroKarel
  Právě se dočítám, jak Komise EU prohlásila ve svém stanovisku pro Evropský soudní dvůr německý sociální systém za protiprávní, neboť neumožňuje cizincům stejné využívání jako to umožňuje Němcům. Řeší se tím případ, kdy se Rumunka (24) s dítětem v roce 2010 nastěhovala ke své sestře v Lipsku, kde pobírala dětské přídavky a sociální podporu. Nikdy nepracovala a ani se oficiální cestou (pracák) o místo nikdy neucházela. Nicméně tam nakonec podala žádost o podporu (Hartz-IV). Podle stávajících ustanovení může tuto podporu žádat jen ten, kdo se stal v Německu nezaměstnaným – tedy kdyby ta dotyčná nějakou dobu myla v hospodě sklenice v zaměstnaneckém poměru, nebylo by co řešit. Nicméně Komise tvrdí, že by se nemělo jednat o všeobecný přístup a i v případě migrantů, kteří po příchodu do Německa se o získání práce ani nepokusí a hned chtějí sociální výhody. V dikuzi se pak objevil názor, že by snad ti žadatelé mohli o podporu žádat už z Rumunska a také tam ji od německého státu dostávat. Jim by to umožnilo vyšší životní standard než by s tou podporou měli v Německu a zároveň by v Německu nevznikala ghetta. Onu ironii pak většina diskutujících pochopila – až snad na individua volající po dalším zdaňování, neb “jsme přeci občané Evropy a ne jen Německa”.

 7. Všechny bych přestěhovala do Matiční. Berlínské a italské Romy i bruselské úředníky.

  TAkový malý sociologiský experiment 🙂

 8. Karle, opozice možná nespí, ale kníže, ten spí všude. Ve vládě i v opozici. 🙂

  Ostatně pokud opozice v poslední době nespí, tak jen proto, že už je v hlubokém kómatu.

 9. Jinak v diskuzi operoval Zeman s funkcí Staatsekretär v Německu, čímž ukázal, že není zrovna dobře informován “vo co de”.

 10. I v Británii jsou jakési tahanice, zřejmě v souvislosti s očekávaným nástupem rumunských a bulharských cikánů (slovenští už tam jsou). A také s nároky na podporu. Cameron má trochu hlavu v pejru, UKIP má dobré střelivo.

 11. (961) Asi se přeslavné komis zdá, že jsou Němci málo nasraní. No co, je před volbami, budou se divit, co sklidí.

 12. Rputi,
  myslíš, že vrchní ústavní čaroděj Rychetský už začal pomalovávat své tělo magickými obrazci, shání proschlé dřevo na oheň a vůbec koná další přípravy, aby mohl neprodleně začít vyvolávat ducha Ústavy?

 13. >> Andy
  On též Zeman ve svém projevu krom zdůrazňování odbornosti vládnoucích poznamenal, že nejvyšším pánem armády je on coby president. Ale jak je to u něj s tou odborností, když má modrou knížku?

 14. dvd,
  zřejmě proto mu nevadí ten herec na pozici ministra obrany. Takovej švajneraj, kdy je ministr obrany chytřejší než vrchní velitel, bych taky netrpěl…

 15. Zeman by měl pochopit, že z některých materiálů se biče nepletou, a když už se upletou, tak že se s nimi nepráská.
  Ale kníže by spal dál…

 16. ptakopysku, představa Rychetského jako Pýthie vůbec není marná, ony to bývaly mrchy odjakživa.
  Národní protidrogová centrála přepadne nějakou tu Vietnamskou pěstírnu a dodá matroš, Rychetský zahalí se talárem a dýmem a začne vyvolávat. I zjeví se duch Ústavy a řekne: “Ehm, ehm, máte tu zahulíno. Bohušu, Bohušu, zničíš velkou vládu!”
  Jenže neřekne kterou, to je takovej voblíbenej trik už od starověku.
  Bohoušek si bude myslet, že Rusnoka se Zemanem a vono, tu máš čerte kropáč, najednou bude premier bez vlády.

 17. (977) ptakopysku! Co jsem vyčetla k Stropnického odbornosti :
  “Zeman:Zajímalo by mne,jakou kvalifikaci má pan Stropnický na post ministra obrany ?
  Sobotka:V r.19875 hrál ve filmu Boj o Moskvu.
  Zeman: O Moskvu ? Výborně! A má aspoň nějakou vysokou školu?
  Sobotka: V životopise má uvedeno účinkování v seriálu Inženýrská odyssea.
  Zeman: To bude stačit…”

  Mně to také stačí … 🙂

 18. weatíku, no co – na rozdíl od Zpěvanky Parkanové nezpívá, tvářit se udatně a hrdě z těch prken taky umí a v Kriminálce Anděl ho naučili, jak se drží píďol. A ostatní mu řekne Picek.

 19. Tak jsem opravoval pračku. Klasika, hlásila ucpaný filtr i když byl filtr čistý.

  Nejdřív jsem dostal vynadáno já, že prý se rozbila kvůli tomu, že jsem v pračce pral odpocovací deku na koně. Pak dostala vynadáno mladá, že si nevybírá věci z kapes a určitě tam měla v kapsách papírové kapesníky.

  No a když jsem pračku oklopil na bok a rozebral tu tlustou trubku mezi bubnem a filtrem, co je v ní ten ping-pongový míček, tak tam byla ponožka. 🙂

 20. P.Kořenský – 1 ponožka, to ještě jde. Já tam jednou našla 7,80 v drobných a otevřenou sichrhajcku, kolem které byla namotaná nejen ta ponožka.

 21. Matzurko – těžko identifikovat, ale nejspíš byla kdysi červená nebo snad růžová, takže minimálně já jsem v tom nevinně. 🙂

  Ale mám dobrý pocit, že jsem ušetřil cca. 1000 Kč za opraváře a ještě jsem stát ochudil o nějakých 200 Kč na DPH. A to se vyplatí !!! 🙂

 22. Dobrý večer,

  Pavle, papírovej kapesník odpad neucpe. Pračka ho rozcuckuje na cca milion žmolečků, které se nachytají na ostatní prádlo. Pokud možno na to, co je tmavé a z čeho se to blbě odstraňuje.

 23. Teda s ulovením mamuta nebo tak se ten pocit srovnávat asi nedá, ale zase kolik dneska někde běhá mamutů k ulovení, že ano ?

 24. Pavle,
  mně osobně oprava pračky svépomocí imponuje víc, než ulovený mamut – zejména při představě, že místo vyvrhování a porcování takové obludy budu prát civilizovaně 🙂 A za ušetřený peníz se dá pořídit docela luxuní ňaminka, ani to nemusí být ten mamut, ne ?

 25. MYslíte, Matzurko, že mamut byl luxusní ňaminka?
  TAky to mohla být tuhá a šlachovitá flákota, navrch připálená, uvnitř napůl syrová.
  A ty luxusní kousky určitě sežral náčelník a my, ženské, bychom utřely sosáky.

 26. Břetislave, vše nejlepší k svátku ….

  K vtipu nemám nic….. k tématu pračku mohu jen gratulovat, manuální práce šlechtí. Srovnání s mamutem zcela chápu, je to oboje taková výzva, která se prostě musí někdy zkusit. Mohu však říci, že mrtvej mamut by byl pro mne krásnější výsledek. Přeci jen, na pračku si mohu někoho najmout, mamuta za mne nikdo neutluče.
  MaYdo, hele, myslím, že mamutí maso se dalo relativně běžně jíst ještě před lety na Sibiři. Kdysi jsem o tom četl v Učitelských novinách, hned vedle článku o tom, že dětem ve školách chybí lázeň. A ty pověry o tom, že snad ženy už tehdy byly dyzgymynovány, bych zcela vyvrátili tím, že stačí jen jeden podled na tu madam od věstonic a není to jen jediná soška, tak přesně víme, kdo toho mamute snědl…všimni se, ne sežral, ale snědl….

 27. JJ – už si představuju starýho neadrtálce Janečka, jak loví hlemejždě šnekaci vidličkou a pod bradou má uvázanou kůži z jelena 🙂

  MaYdo, on takovej mamut na rožni, byl určitě problém – kde sehnat rožeň, že jo? Ale zas na druhou stranu z jednoho mamuta bylo masa docela dost a tak se na ženský taky dostalo.

 28. Rputi – mamut se nedělal na rožni, ale s koprovou omáčkou. Tedy neříkali to v naučném pořadu na Discovery Channel, viděl jsem to v nějakém kresleném Večerníčku, ale když uvážíme informační vakuum, které obecně panuje kolem kuchyňské přípravy mamutů, lze i ten kreslený film považovat za významný informační zdroj 🙂

  Jinak tedy polárníci z ruské expedice někdy na konci 19. století, kteří našli mladého mamuta zamrzlého v ledu někde na té Sibiři popisovali skutečně v dobovém tisku, že rozmražené maso bylo po opečení nejen jedlé, ale dokonce velmi chutné a chutí to řadili někam mezi hovězí a koňské.

  Sporné ovšem zůstává to, jak se změní chuť v důsledku dlouhodobého pobytu na Sibiři (hlad bývá nejlepší kuchař). A pak taky není z dobových dokumentů úplně jasné, jestli náhodou nepekli šéfa té expedice Ivana Jefimoviče Slonina, přátelsky přezdívaného “Mamut”. Z dobových fotografií to nelze přesně určit, tam lze leda rozeznat, že pečou něco velkého a chlupatého.

  Což se bohužel shoduje jak s charakteristikou vycpaného mamuta v Moskevském museu věd přírodních, tak s charakteristikou polárníka a důstojníka carské armády Ivana Jefimoviče Slonina, kterou detailně uvedla Naděžda Konstantinovna Sloninová se svém soukrém deníku v kapitole “Noc svatební”…

 29. Rputi …žerou jen zvířata a to ještě v podstatě jen někdy. Jinak slovo žrát je opravdu pro mne zcela nepřijatelné, i ten pes, vodu nechlemtá a nežere, ale prostě pije a jí. Nic ve zlém, asi jsme každý z jiného prostředí.
  Samozřejmě, že i zajíc na rožni, vlastnoručně chycený do oka, stažený a nad rozdělaných ohněm připravený, se dá jíst a nemusí se žrát. Je to jen otázka přístupu, ale rozumím tomu, že někdo prostě žere i z porcelánu a někdo jí i dřevěnou lžící a loveckým nožem, je to jen věcí vkusu 🙂 Jinak naprosto nepochybuji, že když můj praprap….člověk, chytl do pasti mamuta, tak tu kýtu nežral, ale prostě jí snědl a vadilo mu to, že okolo je příliš velký nepořádek a tak si vymaloval ….

 30. Pavle, lidské maso je prý nasládlé. pokud někdo prokecl, že chuť masa byla nasládlá, tak je pravděpodobné, že sežr.. aj , ři to tárám – že pojedli akademika. Zachovávajíce při tom pravidla správného stolování, samozřejmě.

  Rputi, pračlověk Janeček je omluven, jelikoř stůl v parveku ejště nebyl vynalezen, stěží mohl ovládat pravidla stolování.
  A tesat z pazourku šnekací vidlišku bylo asi taky krajně obtížné.

  jo jo, Jiří, když někomu dáš přes ústa, je to něco úplně jinýho, než když mu dáš přes hubu.
  Je to takový noblesnější 😀

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *