Štědrý den nastal…

krásné ráno, nebe bez mráčku, slunce se pokouší rozrazit těch -8°C, den bude zase o fous delší, (pro ty, co chtějí slavit v kruhu nejbližších v klidu a pohodě a místo toho se doma pohádají až skoro nejdelší, den D),  už za necelé tři měsíce bude jaro…prostě samá pozitiva.

Takový kruťas, abych všem svým přátelům, kamarádům, známým, natož blízkým přál, aby se jim splnilo vše, co si přejí, zase nejsem.

***
Takže vám k vánocům a do nového roku přeji “jen” zdraví, veselou mysl a ať se v r. 2014 “udržíte v sedle”!

Příspěvek byl publikován v rubrice Virtuální Vodička a jeho autorem je Šumavák. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

400 komentářů u „Štědrý den nastal…

 1. Dobré ráno,

  jest oblíbeným omylem toho, kdo nám nejde pod nos, označovat za “blbce”.

  Putin rozhodně blbej není. Zrovna tak není blbej Zeman nebo Kalousek.
  Nejsou blbí, jen prosazují svoje zájmy, s kterými jsou ty naše v rozporu a řídí se heslem “účel světí prostředky”.

  To není chvála ani obdiv, jen konstatování faktu, s kterým nutno počítat.

 2. protože už asi nemám mailové adresy a nevím, jaké PF vyrábět a vůbec, přeji vám všem bez rozdílů rasy,pohlaví,víry,strany a názorů všechno nejlepší v roce 2014. Zdánlivě to vypadá neproveditelně, neb co je dobré pro jednoho je třeba špatné pro jiného, ale vy jste chytří a dobře víte, že nakonec to, co se stane jako správný kanonenfutter odsereme svorně všichni.

 3. Andy, já Vás ujišťuju, že pokud se mi nesplní to, na čem mi nejvíc záleží – aby syn odmaturoval, abychom byli zdrávi a měli práci, aby se babička dožila tej devadesátky – Vy to neodserete. Na to Vám klidně můžu přísahat.

  to ostatní- no, to jsou okolnosti, které jsou někdy příznivé více, někdy méně a jest našim údělem se s nimi nějak popasovat.

 4. Maydo, však on odmaturuje…když mohl můj dyslektický syn nejen odmaturovat, ale i na vejšku se dostat ( do PF 2014, které posílal ondyno napsal, že přeje “hodně zdravý”…tak už každý.

 5. Ale jo, Andy, já tak nějak předpoklýádám, že jo, i když s pořádně odřeným hřbetem. Ale na ty odřený hřbety jsme už u našeho potomstva zvyklí.

 6. (346) Musel bych tam podrobně kouknout, ale odhaduji, že to narazí na základní problém: Někdo musí určit pravidla. Pokud většina, je to nějaká forma demokracie. Pokud někdo jiný, bojím se toho ještě více než onoho rozhodnutí většiny.
  (349) – (334), není tam jen poslední věta. Pokud to není tak míněno, zaručeně to tak působí.

  Jinak se zájmem sleduji, jaké hluboké úvahy způsobilo, že jsem velmi obecnou Halladinovu větu obrátil. 😛

 7. všechno nejlepší – ZDRAVÍ, ŠTĚSTÍ, BOŽÍ POŽEHNÁNÍ
  (to, prosím pěkně, je “zdravice” mojí babičky a jak se tak blížím k jejímu věku, tak se mi čím dál víc líbí)
  VŠEM NA ŠUMAVĚ – i těm, které znám osobně, i těm, které jsem zde “poznal” jen virtuálně.
  🙂

  P.S. Nevíte, jak zacpat psovi (mám kokrčíka Alana) ušiska, aby nešílel při tom bouchání? Zde na venkově to začíná už teď 🙁

 8. Zdravím a všem zdejším lidem dobré vůle přeji příjemné prožití Sivestra a hlavně: v Novém roce zdraví , spokojenost a “slunce” (svobodu )v mysli !

  Pokud se týče debaty: jirka ppa feudalista mně “zkrášlil” dnešní den -on, severočeský “feudál” hájí “demokracii” 🙂 To jsou věci… 🙂 A k tomu “stavu mysli” : největší vězení nosíme v sobě: mamonářství, závist, nenávist a různé předsudky …. 😕
  Nejsem rusofil ,ale ani nezbožňuji onen “Západ” , zejména velmoci, neboť všechny hájí především své (velmocenské) zájmy a stojí proto na hlavách těch menších států, což například (nejen Rusko), ale zejména náš nejbližší soused-Německo- dokázalo v historii mnohem častěji než to proklínané Rusko; koneckonců-na rozdíl od Ruska -máme s Německem společné hranice (a já jsem ještě Mahren und Bohmen zažila) 🙁
  AeroKarel: v demokracii se chyby napravují rychleji a snadněji ? 🙂 To snad ani nemůžete myslet vážně-doporučuji si přečíst:
  Alexis de Tocqueville:Demokracie v Americe ,Le Bon : Psychologie davu, É.de Laveley : Vláda v demokracii 😕
  Ale abych vás potěšila: osobně sdílím názor Churchilův, že “demokracie je nejméně špatný model vlády ” (což je nepochybně dáno tím, že svět je iracionální, lidé jsou iracionální, a proto i řízení jejich věcí je iracionální) 🙁

 9. nejrychleji napraví chyby chytrý a osvícený diktátor, ovšem když není chytrý a osvícený, je to větší průser, nez sebeneschopnější demokracie.
  A kromě toho je důležité nejen demokratický či nedemokratický systém, ale také , zda je právní stát.
  Ono to vůbec nemusí souviset.
  Napřîklad o císařském německu se tvrdí, že ač to nebyla demokracie , právní stát to byl zcela určitě.

 10. Tak jsem to tady cetl, je to sranda a tak mohu jen rici, uzijte si pristi rok, tak jak chcete…. Ja to rozhodne udelam.

  Jinak k rusum…. Kazdy z novych rusu se v cizine snazi mluvit anglicky, ci francouzsky, nebo nemecky a italsky, je to asi tim, ze nechteji aby se poznalo, ze jsou rusove. Mame nekolik cerstvych zkusenosti, nejen z Vidne, ale treba i ze ssvateho Morice. Ale to je jen takova poznamka k tomu, kdo vlastne z Ruska mizi…. Tedy mizi odtamtud, kdo muze, ale jaka je motivace. Co taky jineho, kdyz za par let dokaze mistni diktator, postihnout kazdou rodinu tim, ze nekoho z nich posle do gulagu arestehovavava narody a podobne….. Ja si tedy rozhodne nebudu vybirat mezi mekkou a moskvou, protoze nikdy nic takoveho neprijde. Protoze jeste existuji normalni lide s limitama…. To jen gumove patere si takhle predstavujou budoucnost.

  Ps. Je to zvlastni, ze se v rusove v tomhle chovaji jako cikani. Tedy snazi se co nejvice separovat a dokazovat kazdy den, ze cikani, rusove, nejsou. Tedy ne ti, co utekli pred bolsevikama, ale ti pozdejsi…

 11. (359) “AeroKarel: v demokracii se chyby napravují rychleji a snadněji ?”
  Klidně to mohu myslet a myslím vážně. Ovšem, pokud se ta doba zprůměruje. Hlavně v nedemokraticjkých režimech se může stát, že se chyby nejen neřeší, ale umocňují celá desetiletí.
  Nesrovnávám s imaginárním a ideálním stavem, ale reálnými alternativami.
  Jediná vyjímka je snad Singhapur, ale ani odsud tam ještě nikdo neutekl.

 12. Dobré sváteční odpolední,

  a všem zde píšícím, čtoucím, přemýšlejícím, a zejména pak domácímu pánovi do nového roku 2014 přeji všechno nejlepší 🙂 !!!

 13. Jirko,
  ad emigrovaní Rusové – jak kteří. Brigton Beach v New Yorku už v polovině devadesátých let měl přezdívku “little Moscow”, ruské nápisy na obchodech lze vidět i v jedné čtvrti ve Frisku (Rusian Hill). Azbuku jsem četla i na obchodech v Eilatu (v Izraeli u hranic s Egyptem), tak mi to ruské “nejsem Rus” moc nesedí.
  A koho jsem potkala v zahraničí, tak anglicky mluvili se všemi ostatními, ale mezi sebou švitořili v jadrné ruštině (a občas jsou dost udivení, že jim jeden český hobitek docela dobře rozumí, což kvituji s jistou dávkou zadostiučinění ;)).

 14. Jirko ppa, čteš nepozorně (abych nenapsal něco horšího 🙂 ).
  Řeč nebyla p výběru mezi Moskvou a Mekkou, ale o výběru nezi Putinem a Ahmadíneřádem.
  Myslím, že to není totéž!

 15. Není.
  Ahmadíneřád už je padlá veličina, Putin je jak apoštol na orloji, vyleze, zaleze, vyleze. 😛

 16. Dobré silvestrovské odpoledne,

  ” Kazdy z novych rusu se v cizine snazi mluvit anglicky, ci francouzsky, nebo nemecky a italsky, je to asi tim, ze nechteji aby se poznalo, ze jsou rusove.”

  No jo, on ve Vídni nebo sv. Mořici hovoří plynně rusky každý pohůnek, takže kdyby chtěli, nemají RTusové důvod se domlouvat jazyky, kterými obyvatelstvo té či oné konžiny hovoří 😀

  Jistěže v každém národě se najdou zamindrákované duše, stydící se za to, co jsou, ale neřekla bych, že to je jen ruské specifikum.

 17. Iran neni Mekka ….

  MaYdo, to by si se divila… Prave proto maji treba recepcni nalejvarnu zakladu rustiny. Ale neni to vono, ono proste rusky neradi. Asi vedi proc se odstehovali… az bude do Ruska smerovat zastup svepravnejch lidi ze zahranici, ze aby tam zili a bydleli a pracovali….. tak si muzeme tady povidat o tom, ze Rusko je normalni zeme, plna skvelych lidi a fantastickych prilezitosti…. Ale do te doby…..

 18. Já jsem, Jiří, nepsala nic o tom, že je Rusko normální země plná skvělých lidí a fantastických příležitostí.

  Já jsem pouze podotkla, že základním důvodem, proř Rusové v cizině nehovoří rusky bude patrně fakt, že místním jazykem se spíš domluví.

  ” normalni zeme, plna skvelych lidi a fantastickych prilezitosti ” je utopie. Lidi jsou všude různí a někteří se jeví skvělí a někteří příšerní. A co je fantastická příležitost, je otázka k diskusi, každý si pod tím představuje něco jiného.

 19. 366 – ta moje poznamka o vyberu mezi islamem a pravoslavim byla o vyberu mezi pravoslavim a euroislamem v EUropske dzamahiriji. . .
  A prvni se ustavi v zemich, kde tech musulmanu maji nejvic: Francie, Nemecko, Skandinavie, Benelux a Stredozemí. . dle spravne teorie, ze jde o fajné země a tak se tam stehujou nejvic.
  Uz se (ne)tesim na ty emigranty z jihu. . .tam pak zustanou jen musulmani a ruzna dalsi vsehochut pronárodů. . .a vseobjimajici islam.

  Salam alejkum

 20. Šimone, obávám se, že se nejedná o nepozorné čtení, jak se domnívá Šumavák, ale o komunikační špunt, který brání přenosu informace. Ať napíšeš, co chceš, rozběhne se paralelní diskuse o něčem úplně jiném. 😀

 21. Důrazně NEdoporučuji výstavu “Lidé a peníze” v budově bývalého FS.

  Oteplovači, stran demarchie a jiných užitečných nápadů – k realizaci dosud nejsou k dispozici kádry. Ty se stále potýkají (neúspěšně) s tezí, kterou tady poněkud nesofistikovaně a neomaleně shrnul Jirka ppa etc. do: “samo se nenakope”. Potom je čeká výklad, chápání a užití postupu: kráva se nejprve krmí a potom dojí.

 22. jestliže nějakej Rus umí englicky, francouzsky či jakýkoliv jinej jazyk, proč by ho nepoužíval ?
  Proč by se ho jinak učil ?
  a když už je v zahraničí, tak ho používá aby se “rozkecal”
  A nejsou všichni Rusové emigranti. Spousta je jich usiídlených doma, jsou bohatí a pořídili si nemovitost jinde.
  ostatně, za cara bohatí Rusové jezdili po Evropě, a francouzsky se běžně bavili i doma.
  Ti dnešnî Rusové dělaj to, co kdysi dêlali běžně, včetně obliby Karlových Varlátek.
  a füra jich jsou prostě normální turisti ze střednî třídy

 23. No, vite…. Uz jsem zvedavej na ty davy islamskych utecencu a pravoslavnych zbehu, kteri bez ohledu na to, ze nebudou na podpore, nedostanou ani kacku, ci skyvu chleba zadarmo, budou stat na vaclavaku a shanet jakoukoliv praci…. Jeeeezis, to budou neuveritelny miliony….to pak asi nikdo nebude moci nic vybirat, protoze ani jeden cech, jako poleno, nebude tady, ale …. Jinde 😀

  Ale to je jedno, preji vsem , jeste jednou, skvely pristi rok a hlavne aby pribylo smyslu pro nadhled o humoru nemuze byt ani z i ka, talentovanych je nas proste malo 😉

  A Broukovi do stolice na Dunaji preji lepsi najemniky do vily Eugen, uz proto, ze ty posledni se nejak lisili v RH faktoru a tedy na transplantaci se prilis nehodili, je dobre, ze se vratili domu…. A samozrejme jeho chrtum novejsi deky a pavum, aby konecne ten zanet hlasivek vykonal sve

 24. Tedy vy máte na Novej rok starosti!!! Já již otevřel svůj vlastní Zweigelt ročník 2008, podíval se na ohňostroj v Sydney, kde v současné době dlí jeden můj kámoš a začínám se cítit zcela spokojen. Sice ještě nemohu pořádně na nohy (mám na nich cca 6 čerstvých puchýřů, což mi brání jít navštívit nějakou spřátelenou osvěžovnu) a také se nemohu dotknout strun, jak mám zrasované pracky. Takže tuším, že celý večer bude jako celý tento rok stát za velký lenivý trus. Proto udělám dvacetiletou výjimku a strávím ho na gauči. Jen o půlnoci si skočím nedaleko k Číňanům (tak daleko se dobelhám), kteří jako obvykle budou odpalovat vše, co neprodali. Sydney to sice nebude, ale možná přijedou i policajti. Takže, přátelé, se Zemanem do Nového roku 2014. Jistě se dožijeme velice zajímavých a veselých chvil, plných nedozírných následků.

  Přeji vám i sobě jen jediné. Hodně štěstí. Tak bychom se mohli vyhnout nemocem, nedostatku peněz, problémům v rodinách či s dětmi apod. Pesa možná neuchvátí čert a neodnese do pekla, AKarel zase neprorazí originální Aeropneumatiku ani se mu nerozpadne převodovka, Modroptáka nebudou trápit deflace ani inflace, Rpouť se bude koukat na nemocnici jen z dálky a v reálu ji bude ignorovat, Šimon si bude spokojeně užívat svého důchodu, Šumaváka pokopou kobyly jen tak, aby se neřeklo a aby se cítil ve své kůži, kdyby náhodou z ní chtěl kvůli bolavým zádům vyskočit a na Ptakopysče nespadne z vlašimského zámku žádná bysta, vyhne se padajícím halapartnám v expozici a za pozadím mu nevybuchne vlašimská prachárna, když znaven usilovnou prací bude kráčet směrem k domovu. To vše a jiné dokáže štěstí. A že ho budeme potřebovat napřezrok plné koše, tím jsem si jistý.

  Pf 2014

 25. No pratele ,nakouk jsem a pokud je vase prani travit konec roku s panem Halladinem a jeho blaboleni o “Novem sovetskem svazu” a vyhodach “vlady jednoho muze” ,mate to mit 😉
  “Jedem das Seine” jak rikavaj v nemcich …..No a vam ostatnim ,kteri jste si jeste zachovali zbytek soudnosti, preji pohodovy a klidny zaver roku 2013………

  😉

 26. Dobrý podvečer,

  Jirko, chápu, že je Silvestra, ale do půlnoici ještě daleko 😀

  a rovněž se připojuju – už poněkolikáté s přáním všeho dobrého. užijte si to a žádnou kocovinu zítra ráno.

  bruku, neškodí si vyslechnout i jiné názory, zejména, jsou-li vysloveny srozumitelně a bez napadání ostatních. Souhlasit přece nemusím.

  Nicméně silvestra budu trávit s rodinou, chlebíčkama a vínem.

 27. Františku – to jsou jen nášlapné kuličky:-)
  Rozhodíš – a pak se jen bavíš, jak se někteří lidičky durděj a koktaj zmatenosti…
  Hezky domácí Silvestr přeji a brzo zase na pivu . …
  A pohodu přeju i všem normálním lidem ….

 28. MaYdo, Silvestr prochazi celym casovym pasmem …. 😀
  Jinak kazdy at si placa co chce…. I s nasledky, ze se mu nekdo bude smat. Ja jsem na to zvykly z domova

 29. Františku I. Vlastní nemám, ale otevrřel jsem si Blauer Zweitgelt od Banerta z Obermarkesdorfu, NO, ročník 2007.
  A k jídlu vlastoručně nakládané okurky z téhož roku.A jsou dobré !!

  Ale asi si to moc neužiji, protože replika bitvy u Verdunu už začala a já navíc k tomu rozklusávám jednu pěknou koliku… K posrání!

 30. Joooo,
  Verdun nám tu začíná taky, kocouři jsou naštěstí zalezlí do garáže a rybičky v akvárku doufám tsunami mít nebudou.

  Já si jdu otevřít prachobyčejné červené portské, prostě proto, že mi chutná 🙂 Letos poprvé slavíme jen v nejužším kruhu rodinném, a dítko chce sledovat vybrané filmy s námi. Šmouly jsem udatně zarazila, tak budeme muset z filmotéky vybrat něco lepšího, co by se hodilo a bavilo desetiletou slečnu 🙂
  Tak teď přeju všem noc klidnou i veselou, jak si kdo přeje.

 31. Ono je to k posrání… Ti koně jsou zvyklí být půl dne(10-12 hodin) venku. Já je ovšem dnes potřeboval dostat domů než se doopravdy setmí a začne ta bitva u Verdunu.
  Tak jsem je ráno pustil trochu dřív.
  A protože není žádný sníh a ráno bylo -9°C, tak ten blbec žral zmrzlou trávu…aby se hlady neposral!
  No a teď se nemůže posrat, ani kdyby chtěl…. 🙁
  Za to já bych se z toho posral…

 32. PS.
  Meteorologové vyhrožují, že v následujících dnech klesne teplota až na -2°C.

  NEMŮŽU SE DOČKAT!

  Já mám ráno co ráno -8 až -10°C !!!

 33. Tak dobré novoroční zas ráno… Okometricky soudě, baňkovní intervence se vydařila, neb letos jsem viděl tak cca desetinu hovnostrojů, co loni. Inu, soustruzi dobře vědí, co čuní…

  No a jinak vám všem – co dodat…
  Doufejmež, že tento rok bude zas takový průměrný. Horší, než ten minulý, a lepší, než ten další…
  Takže všem svým přátelům přeji hlavně a především hodně zdraví (a trochu toho štěstíčka), neb to ostatní si mohou koupit.
  Těm ostatním přeji dle staré čínské tradice – ať se jim splní všechna jejich přání!
  Takže asi tak…

  No a jinak, nastává nám rok koně…
  Kůň je svou povahou šarmantní, galantní a pozorný. Má smysl pro humor a dokáže pobavit celou svou společnost. Má rád přímé a upřímné jednání, praktický způsob práce a celkovou nezávislost. Je však velmi náladový a křivdy si v sobě nosí velmi dlouho. Rok koně se bude odehrávat přesně v duchu této tradice.
  Rok koně bude rychlý, expanzivní a bujný. Prořítíme se jím cvalem. Odmění všechny s čestným smýšlením a smyslem pro disciplínu, neboť tu má kůň rád. Heslem roku 2014 bude týmová spolupráce.
  Pokud se chcete prosazovat, dělejte to v týmu, jinak nebudete tak moc úspěšní. Rok koně se navíc báječně hodí pro cestování, večírky a společenské akce.
  Kůň má rád úzké rodinné vztahy. Pokud se vrhnete do akcí se svou rodinou, může vám to přinést zajímavé výsledky a to nejen na poli osobních vztahů.
  Kůň je velmi vášnivé znamení. Má cit pro romantiku, svádění, dokáže být velmi okouzlujícím partnerem.

  Takže asi tak… Užijte si to!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *