Tak proč tam vlastně chodí?

Zuzana Chlumská

 

Podle Nejvyššího soudu jsou svědectví policistů z místa činu bezcenná a nelze je brát jako důkaz u soudního líčení.

http://www.novinky.cz/domaci/326392-ministry-verdikt-nejvyssiho-soudu-vydesil.html

 Lze použít svědectví oběti trestného činu, záchranářů, paní, co šla okolo, místního opilce, ba i čertovy babičky, jen policisty ne! Co kdyby měl třeba v úmyslu poškodit pachatele a něco si na něj vymyslel? Takže pokud vás někdo zastřelí, řekněte to komukoli, jen ne policistům!

 Takový policista je, dle Nejvyššího soudu osobou naprosto nedůvěryhodnou. Otázkou je, jestli takové osobě je možné vůbec nějaké pátrání svěřit? Co kdyby, ó hrůzo, na základě vlastních poznatků před započetím trestního řízení, pachatele našel a usvědčil? Jak k tomu chudák pachatel vůbec přijde, aby ho nějaký takový policista honil?

 Ovšem, pokud se takový policista náhodou nachomýtne k trestnímu konání, je jeho výpověď brána jako důvěryhodná a tedy platná. Přiznám se, že tedy téhle kombinaci už vůbec nerozumím!!

 Co tím myslel Nejvyšší soud, když tohle vymyslel, jestli vůbec myslel?

 To jen zdravý rozum a logika, jako obvykle, dostaly na zadel!

Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené a jeho autorem je Šumavák. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

1 121 komentářů u „Tak proč tam vlastně chodí?

 1. 1101
  rezy says:

  Soud uznal, že je „normální a společensky vhodné“, když návštěvník pivního stanu tančí na lavici. Učitelka by se prý příliš stranila kolektivu žáků, kdyby se ke křepčení odmítla připojit.
  Zase si Němci u mě připsali malé nevýznamné plus 🙂
  http://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/327534-ucitelka-spadla-pri-tanci-z-pivni-lavice-soud-to-uznal-jako-pracovni-uraz.html

 2. 1102
  rezy says:

  naše malé české trasy jsou na tyhle výkony Simone naprosto nedostačující. Přes Cechy procpeš do Bavor něco málo přes půl GW, ale po odstavení těch jaderek potřebují přenášet řádově 4-5GW, to je jako bys tvrdil, že se dá v červenci D1 prohnat 5m širokou okreskou.

 3. 1103
  ptakopysk says:

  Fujtajbl vespolek,
  nevím proč, ale nějak jsem si vzpomněl na Ucho.

  Zlatnictví v Pařížské ulici bylo cílem středeční razie Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu. Kotvalová je bývalou manželkou exministra zemědělství Petra Bendla, který je známý vazbami na lobbistu Ivo Rittiga.
  Luxusní butiky Tamary Kotvalové navíc sousedily s těmi, které Ivo Rittig dříve vlastnil.

  A tenhle slang je taky móóc hezkej. Až z něho mrazí:
  „Prováděli jsme standardní úkony trestního řízení. Nejednalo se o žádnou novou realizaci,“ řekl deníku Aktuálně.cz mluvčí ÚOOZ Pavel Hanták.
  Evidentně dochází v policejní řeči k jazykovému vývoji, rusismy „vzali jsme Bendla“ „dělali jsme Bendla“ už jsou absolutně out. Moderní policista provádí standartní úkony a realizuje Bendla…
  Docela by mě zajímalo, která Marta bude mít nakonec doma Bendlův čajový servis zajištěný při realizaci. Akorát by měli něco udělat s s velmi nehezkým pojmem „policie si z místa zásahu odnesla„, který se velmi často vyskytuje ve zprávách. Podle mě to vzbuzuje nehezké asociace a kazí to dobré jméno policie.

 4. 1104
  ptakopysk says:

  rezy,
  to nebyl dobrý příklad. D1 se dá v červenci prohnat 5 metrů širokou okreskou. Jednosměrně. To mohu potvrdit. U nás je tato situace k vidění každý červenec. Napnelismus bohužel takto nefunguje. Mám doma schovaný skoro deset let starý obrázky vypálených pruhů v trávě pod stožáry VVN u Pičína. Kdy se tyto při přenosu německého napnelismu poněkud roztavily a z izolátorů opadaly jak listí na podzim…

 5. 1105
  ptakopysk says:

  xakru vypadly mi „dráty“. Laskavý čtenář si doplní 🙁

 6. 1106
  AeroKarel says:

  (1096) Dokud (a zdali) něco nevybudují, teče to přes ten Protektorát.
  A když vidím tu jednací sestavu, má z toho Andělína trochu vítr.

 7. 1107
  rezy says:

  mě by zajímalo Ptakopysku, jestli jsi vyfotil ty izolátory. Stane se, že prdne izolátor, pokud se to stane na ubočním sloupu, tak se pak dějou věci. Drát spadlý na zem popálí tu trávu, protože než zareaguje ochrana a vypne, tak to chvilku trva.

 8. 1108
  Rpuť says:

  No někam tu vyrobenou elektřinu budem muset vyvézt, co by jsme s ní tady dělali? Jestli nám 3x-4x zvednou poplatky, tak se opravdu každej „bude na tu tV koukat při svíčkách“. Tedy pokud si vůbec troufne ji pustit.

  …V ČR dle LN vloni padlo na podporu obnovitelných zdrojů energie (OZE) 37 miliard korun. Nový závazek EU to může zněkolikanásobit. Podle europoslance Hynka Fajmona by se náklady mohli ztroj až zčtyřnásobit…
  http://www.parlamentnilisty.cz/politika/poslanecka-snemovna/Babis-se-tvrde-postavil-proti-CSSD-ve-veci-ktera-podle-nej-postihne-obyvatelstvo-i-ekonomiku-303590

 9. 1109
  rezy says:

  1106, přes protektorát to teče už řadu let Karle, ale ty výkony které budou Němci potřebovat přenášet smer Sever Jih po zrušení jaderek na jihu, to je úplně jiná liga.
  On si nikdo nechce nechat vysvětlit, že jeden vlak s nákladem jaderného paliva převeze za jedno dopoledne stejné množství energie jako dvě VVN nebo dnes už HVDC linky za půl roku.

 10. 1110
  pasacek ze statlu says:

  jirko jirko – mirne zvedam oboci nad lehkosti zduvodneni totalitniho jednani policajtu a SZ.
  Ono ze to je paternik a zlodej jeste neznamena ze se ma lovit totalitnim bezpravnim zpusobem.
  Tvuj primer ze i neodsouzeny zlodej je zlodej moc neprochazi.
  Jasne ze to pro tebe zlodej muze byt ale nemuze to byt odsouzeny zlodej pokud se mu zakonne neprokaze ze kradl.

 11. 1111
  Petr Kunetka says:

  Jestli se chcete pobavit – je to starší, ale narazil jsme na to náhodou 🙂

  https://scontent-a-vie.xx.fbcdn.net/hphotos-frc1/t1/1897888_635256149843151_1884435632_n.jpg

 12. 1112
  AeroKarel says:

  No, pobavit …….

 13. 1113
  ptakopysk says:

  Petře,
  dobře tak Cvrčkovi – kdyby Cvrček nejezdil načerno, nemuselo se mu to stát. 😀 😀 😀

 14. 1114
  Petr Kunetka says:

  ptakopysk – přesně tak. Dluhy ke společnosti se musí splatit! 🙂

 15. 1115
  Šumavák says:

  Dobrý den!
  Je nejvyšší čas plánovat činnosti na příští týden! Tak pojďte nahoru, na přednášku.

 16. 1116
  jirka ppa feudalista a imperialista says:

  Pepo, když já měřím každému stejným metrem. Jistě, kdyby kotlina byla svobodná společnost, tak je to něco jiného a i když si uvědomuji, že žijeme v daleko lepším světě, než poslední století, tak pořád je to …jakvykmy tak mykvy…. to že každý půl roku jsou jiné podmínky k podnikání, že se okrajuje svoboda, že člověk který cítí odpovědnost sám za sebe a za své skutky, je jednou nohou v base…..proč nedopřát trochu té zvůle i ostatním? Třeba se chytnou za frňák a budou přemýšlet troku i jinak. Ale jsem asi příliš velký optimista a nedočkám se ničeho podstatného. Přesto jsem docela rád, že zažívají přesně to, co přichystávali na nás.

 17. 1117
  Halladin says:

  Zatkli Rittiga

 18. 1118
 19. 1119
  Dusan Neumann says:

  9:00 ráno, blizzard zatím nic moc, od půlnoci napadlo necelých 20 cm. Údajně má ale sněžit až do 22:00. Dneska asi ven nikam nepojedu.

 20. 1120
  Dusan Neumann says:

  tak jsem to zakřikl. jel jsem si pro objednanou součástku, od kopečkem sněhu na hlavní se skrývala ledová kra a já zespoda utrhl přírubu chladiče. (Kdyby byl jak za starých časů z mosazi, tak se nic nestalo)….To je ase radosti…

 21. 1121
  nickname says:

  1120 Kdyby byl motor vzduchem chlazený boxer za zadní nápravou… Pojďte nahoru.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *