To zas bude mejdan

Zuzana Chlumská

 

NATO rozhodlo se věnovat svým přátelům na Ukrajině 15 mil.€ na nákup zbraní a to jen den před tím, než se president Porošenko rozhodl vyhlásit příměří! Tak proč by ho vyhlašoval? 15 melounů by přišlo vniveč! A jak přivést miliony vniveč, s tím má Ukrajina bohaté zkušenosti!

 

Proč NATO činí co činí, když hlasem velikým vyzývá k uzavření míru a zároveň přikládá přikládá do ohýnku eskalace s úsilím hodným lepší věci?

Vysvětluji si to tím, že všichni již jsou poněkud zmateni. Od loňského podzimu odehrálo se tolik, navíc zprávy jsou tak protichůdné, že jeden už vážně neví! A ledacos se zapomene!

 

Všimli jste si, jak media svorně hlásají, že od té doby, co utekl Janukovyč, byl na Ukrajině klid a krize vlastně vypukla až anexí Krymu? Patrně to zmátlo i „hlavy pomazané“ a svorně lají Rusku, že na Krym poslalo vojáky za účelem zmanipulování referenda. A počítá se zřejmě s tím, že už totálně zblblý ovčan dávno zapomněl, že na Krymu byla ruská námořní základna a v kasárnách v Sevastopolu nějakých 25000 mariňáků. A že tam nebyli jen tak, že to Putina napadlo, ale na základě smlouvy s Ukrajinou?

Vsjo ravno! Poslal je tam Putin! A basta!

 

Zapomenuta Oděsa. Do zapomnění pomalu upadá i malajský boeing a ticho po pěšině dokonce ošetřeno smlouvou, že aby se někdo neukec a neprozradil, co dávno si cvrlikají vrabci na střeše: „Qui bono, čim, čim?“

 

Zapomenuta „slavná vítěztví“ ukrajinské armády, neboť tato nejenom, že se při svých postupech nedostala až někam za Ural, ale jaksi ustupuje do předem připravených pozic. Což samozřejmě nelze opět vysvětlit jinak, než ruskou invazí, neb jinak by to byla ostuda. S nějakými opolčenci by si zajisté poradila!

 

Možná poradila, kdyby měla čím! 2.9. na 17 kanálu ukrajinské TV v přímém přenosu hovořili velitelé batalionů Dněpr, Ajdar a Azov. Mluvili jedním hlasem – „s ručními zbraněmi proti tankům nezmůžeme nic. A Kyjev nám neodpovídá, nepomůže.“

Tak třeba za těch 15 mil….

https://www.youtube.com/watch?v=rwsNEKI1txQ&feature=player_embedded

 

Nebe nad Zeměkoulí je sice zapcháno satelity, které dovedou přečíst i televizní program v novinách, ale jejich snímky by patrně narušily vzorné a objektivní zpravodajství, takže dodnes nevíme, kterou dírou v plotě na tu Ukrajinu vlastně ti Rusové vjeli?

Dokonce to neví ani mluvčí Jen Psaki, která oznámila novinářům, že Amerika nemá důkazy o tom, že by Ruská armáda působila na Ukrajině. Řekla to novinářům, ale Baracku Obamovi už ne, takže tento v Estonsku při svém vystoupení zdůrazňoval, že důkazy mají. Takový drobný lapsus.

 

A neví to dokonce ani ministr obrany Švédska, jenž posmíval se presidentu Zemanovi, který nechce se spokojit s tvrzením, že „všichni vědí“ a „musíte nám věřit!“

 

Nevěří a dobře dělá!

Protože takovou informační válku svět ještě nezažil a bude dlouho trvat, než se z toho vzpamatuje!

 

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené a jeho autorem je Šumavák. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

1 001 komentářů u „To zas bude mejdan

  1. maYdo,

    mi stačilo vidět v ČT, jak Berkuti stojej v řadě, a “demonstranti” je zapalujou Molotovovými koktejly, a měljsem na Majdan definitivní názor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *