USA – měsíc po volbách

Dušan Neumann

          Před měsícem se rozhodovalo o presidentu, senátorech a poslancích Spojených států. Dodnes země, která před 50 lety poslala člověka na Měsíc, nedokázala spolehlivě spočítat, kdo vlastně vyhrál. Na podobných selháních se rozpadla Říše Římská, Osmanská říše a nakonec i Rakousko-Uhersko. Model rozpadu je trochu jiný, ale ne zcela. Modifikátorem rozpadu jsou media fungující na goebbelsovském modelu propagandy. Pod tlakem absolutní většiny medií jsem pomalu začal akceptovat stav, že Biden skutečně vyhrál, ač s pomocí četných, leč nedokazatelných, podvodů. Trumpovy osamělé tweety začaly najednou působit spíše směšně než oprávněně. Pozornost politicky angažovaných konservativců se přesunula na lednové senátní volby v Georgii, kde se rozhodne o přežití Republikánské většiny v Senátu. A nejen to – rozhodne se o ideologické orientaci budoucích Spojených států, kterou já vidím jako recept k jejich rychlému zmizení vedoucí mocnosti ze světové scény.

          Volební podvody, zejména hlasy nebožtíků, patří k americkému politickému folkloru.  V každých presidentských volbách, které pamatuji, dostal Mickey Mouse více hlasů než Gus Hall (Předseda jedné z KS USA.).  Nikdy to však nebylo rozhodující množství hlasů. Až teď. Ale co je moc, to je moc, jenže se o tom ze zpravodajství hlavních medií neví. Jak televize, tak tisk spolehlivě filtrují spontánní reakce voličů, kterým došlo, že se děje něco nekalého.

          Každý den se přihlašují svědci, kteří pod přísahou vypovídají o volebních podvodech, jichž byli svědky, aniž si to v tom okamžiku uvědomili. Štěstím digitálního věku je horizontální volnost informací, které se přes censurní snahy informačních gigantů šíří. Internetová a dnes už i kabelová televizní stanice Newsmax – snad ji přes nějakou VPN nebo Roku dokážete sledovat i v Čechách (velmi pozdě v noci) – se chopila vesla konservativního – a z mého hlediska objektivního – šíření informací, jež zavedená media ignorují. Během měsíce získala 30 milionů diváků denně.

           Přibývá svědků hlásících  se nejen Newsmax, ale i policii a místním poslancům – vzhledem k internetové ostrakizaci někdy dost statečně, vypovídajících  o volebních podvodech. Těm lze věřit, vypovídají pod přísahou a křivopřísežnictví je v USA tvrdě trestáno (asi 5 let bez možnosti podmínky) Dnes svědčil řidič nákladního auta, který převážel z New Yorku bedny s hlasovacími lístky do Lancasteru v Pennsylvanii. On sám nevolil – neseděl mu ani Trump ani Biden –  a procedury nezná, takže netušil, že je to protizákonné. Pozornost vzbudil až fakt, že když si ráno šel pro návěs s bednami, byl pryč. Ztratilo se asi 140 000 hlasovacích lístků. Protože v New Yorku se díky nařízení tamějšího guvernéra totožnost voliče nemusí povinně ověřovat, jsou lístky vhodným materiálem k manipulaci.

           Druhým svědkem byl poštovní brigádník, kterého donutila šéfová sčítací sekce, aby všechny hlasovací lístky došlé po půlnoci (tedy 4.listopadu) antedatoval. Bylo jich jen několik tisíc, ale pokud takto instruovala jedna vedoucí oddělení, jak to vypadalo jinde? A to nezdůrazňuji, že jde o princip.

          Zatímco politici hovoří o nepravidelnostech (irregularities), Trump si servítek nebere o tweetuje jako umíněné děcko o ukradených volbách. Jaký je v tom rozdíl když má pravdu? Pouze ve stupni eufemie.

          Osobní výpovědi, byť pod přísahou, mohou být zkreslené. Video bezpečnostní kamery už hůře. V Georgii byla jedna sčítací místnost v pronajaté hale mariny. Objednavatelé asi netušili, že hala je vybavena bezpečnostními kamerami.  Někdy po půlnoci vedoucí operace vyhlásili poplach, že prasklo potrubí a narychlo evakuovali všechny pracovníky a pozorovatele. Když byla hala vyklizena a zůstaly v ní jen 4 osoby, začaly zpod přikrytého stolu v koutě tahat bedny s hlasovacími lístky a hbitě je prohánět tabulátory. Bez jakéhokoliv dozoru a ověřování. Bezpečnostní kamery nemají dostatečné rozlišení aby záznam mohl být použit jako soudní důkaz, ale výpověď je jasná.

          Trump v jednom z posledním tweetů argumentoval záznamem z Wisconsinu, kde ve 3:42 ráno přičetly tabulátory Bidenovi něco přes 142 000 hlasů. Pokud šlo a „absentee votes“ dovedu si představit, že zrovna v té minutě bylo dokončeno sčítání za, já nevím, tři týdny. Až potud bych to přijal, ale jak to, že ve stejné minutě bylo zaregistrováno jen asi 1800 hlasů pro Trumpa. To už neobstojí. Takže se během měsíce ze mne stal ze zklamaného voliče velice nasraný volič.

           A zatím Biden jmenuje svůj kabinet Obamových pohrobků, který mne děsí. Znovu chce obnovit dohody s Iránem prostřednictvím lidí, kteří za Obamy dopravili do Teheránu už si nepamatuji kolik miliard dollarů v bankovkách – za něž Irán pak dokoupil z Německa potřebné odstředivky. Horší to bude s Čínou, s jejímiž papaláši Bidenovic rodina vesele kšeftovala a kterou se Trump sankcemi snažil přitlačit k omezení obrovských výdajů na zbrojení. K čemu asi Čína buduje flotilu námořních výsadkových lodí?


Z toho jde opravdu strach.

Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené a jeho autorem je Šumavák. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

2 470 komentářů u „USA – měsíc po volbách

 1. 1151
  martin tt says:

  ptakopysku, za tvé 1147 si zasloužíš můj oblíbený:

  „Je možné otěhotnět anální souloží?“
  „Ano, tak se rodí právníci!“

  • 1151.1
   ptakopysk says:

   🙂 🙂 🙂
   V jednom upírském filmu (Blade?) odpověděl právník jednoho konsorcia na otázku: „Vy jste taky upír?“
   „Ne tak docela. Já jsem právník.“

 2. 1152

  Ještě bych připojil jeden.
  To chtělo nebe zažalovat peklo. I odpověděli mu: Prosím, ale všechny právníky máme my.

 3. 1153
  krista says:

  „Vždycky jsem se snažil předávat informace ze světa, svoje názory moc nemám.“
  Víte která moudrá hlava to řekla?

 4. 1154
  skimic says:

  krista says: 30.12.2020 (14.12)
  Ano. Jeden zubař.

 5. 1155
  skimic says:

  krista says: 30.12.2020 (14.12)
  nechce se mi ale věřit, že by to nebylo nějak vytrženo z kontextu. Znám ho (ne sice dobře, ale) osobně a svoje názory má až tak často, že je to s ním k nevydržení 🙂

 6. 1156
  skimic says:

  Jeden se ale lidem stejně nezavděčí ať dělá co dělá. To věděl už starý Perun:

  Perunova ranní audience:
  To je křiku a modlení, až mne uši brní: ten zpívá, ten šepce, vzdychá, ten zas žalmy frní.
  A co všechno na mně chtějí, nelze vyjmenovat, zbláznil bych se, kdybych si to měl jen pamatovat.
  … následuje výčet který bych si musel najít. Možná došlo i na pingly a samoživitelky 🙂

  • 1156.1
   mayda says:

   „Že jsem stvořil staré báby,
   to mne nejvíc mrzí,
   nepřestanou-li mne soužit,
   zahladím je brzy.

   Hrom ať do nich! abych neklel,
   zdržet se nemohu!
   Když jí koza málo dojí,
   běží k pánu bohu.

   Sám se žádný starat nechce,
   o všechno se modlí,
   jako by měl každý boha
   jen pro své pohodlí.“

 7. 1157
  martin tt says:

  Vysvětlení počtu provedených testů
  Oficiální statistiky ministerstva zdravotnictví uvádějí za úterý 33 642 provedených testů. Od součtu ředitele ÚZIS (70 000 testů) se liší, protože se do nich započítávají pouze antigenní testy, které potvrdí dodatečný PCR test. K tomu dochází pouze v případě negativního výsledku antigenního testu u nemocného s příznaky, případně pozitivního člověka bez příznaků. Ostatní negativní výsledky antigenních testů, kterých je drtivá většina, se do oficiálních statistik nezapočítávají. Ministerstvo tak postupuje podle metodiky, kterou doporučilo Evropské centrum pro kontrolu nemocí (ECDC).

  Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/koronavirus-v-cesku-ladislav-dusek-uzis-zajem-o-testovani-je-obrovsky-cisla-nakazenych-porostou.A201230_092827_domaci_chtl

 8. 1158
 9. 1159
  skimic says:

  martine tt
  na čísla kašlu. Zato mi volal kamarád co slouží v nejmenované nemocnici. Mají tam už od pondělka peklo. Spousta personálu si lehlo (covid-19) zrovna v době kdy kolegové a kolegyně vybírají dovču. Na Emergency se chodí až když je čas – t zn. až na sále něco došiješ, umeješ si ruce sníš obloženej rohlík, napiješ se a sjedeš výtahem dolů, kde tě čeká natřískaná Emergency …
  Scény z Chicago Hope prý vypadají jinak …

 10. 1160
  PeS says:

  2 maYda ad 1145 – no, von taky jeden myslel, že si jenom prdne… A druhej mylel, že si ten jeden jen prdnul a šel a šlápnul do toho…

 11. 1161
  PeS says:

  2 Petr Kunetka ad 1150 – milý zločinče, čta je správně… Čtouce by bylo, kdyby ses naklonoval na více jedinců… A raději nezmiňuji čtouc, což by invokovalo že bys změnil pohlaví… (a z těch 49 by ses trefil rovnou do toho ženského…)

 12. 1162
  PeS says:

  2 skimic ad 1159 – zas na druhou stranu to může znamenat, že někteří z tej Emergency už stačej zaklepat bačkorama a počet pacientů se utěšeně snižuje… Toto kýžené schéma jsem osobně zažil v Thomayerově nemocnici v Praze – akorát jsem nechcípnul… Přivezla mě tam rychlá, velice profesionálně, všechna čest – a pak mě akorát přeložili na místní pohotovostní lůžko a nechali mě čekat víc jak 2 hodiny na chodbě, zatímco na ambulanci – jak jsem slyšel – probíhal úžasný mejdan. Tak jsem taky odmítnul nabízenou hospitalizaci a taxíkem jsem odjel domů, že raději zdechnu bez asistence lékaře!
  A nejsem sám, kdo má s Thomayerovkou takovýhle zkušenosti. Kamarád jim tam bohužel díky lékařské péči exnul…

  • 1162.1
   ptakopysk says:

   Jó, Thomajerka, o té bych také mohl vyprávět. Zařadil bych ji jenom o chloupek výš než benešovskou nemocnici.

 13. 1163
  skimic says:

  PeS says: 30.12.2020 (17.25)
  jo a pak tam mají oddělenou Emergency pro koviďáky. Pacienti tam jsou typově homogenější. Jak kdybys prý sledoval frontu na akci v Kojflandu 🙂

 14. 1164
  ptakopysk says:

  Do benešovské nemocnice nastoupíte bez kovidu a pokud neodcházíte v penálu do mrazáku, tak domů jdete pozitivní rovnou do karantény.

 15. 1165
  martin tt says:

  skimic – 1159. Naprosto souhlasím, vždyť i zdravotník má právo prožít vánoční svátky v klidném rodinném kruhu a vybrat si dovolenou. U nás si dovolenou nevybírají, ale vyzývají rodinné příslušníky, aby si vzali na svátky svoje vyléčené stařečky domů. Ona by si babička musela topit a dcera na to nemá čas, se alespoň jednou denně za ní zastavit.
  Byl jsem dneska na poště a pak jen z dálky sledoval narvaný Lidl. Po návratu domů jsem byl sprdnut, že jsem se nepostaral o čerstvý křen a tak jsem do toho Lidlovského blázince musel osobně. V silném lijáku, protože naše počasí není české, ale spíše slovenské. A koho tam potkávám? Ani jednu sestřičku nebo doktora, ani ty sousedky, které slouží v okresní nemocnici.

 16. 1166
  skimic says:

  martin tt says: 30.12.2020 (20.05)
  Martine – on tu dovču kolegům nevyčítal. Padají na držku celý rok a jak to vypadá, po návratu bude ještě děsivější leden. Jo a to s těma stařečkama zmiňoval taky. Nejde o to že by nebyly postele ale nejsou ty sestřičky co k nim párkrát denně musí, zatímco by to klíďo zvládla dcera, snacha … ale ty jsou asi taky na dovče …

 17. 1167
  Stary kocour says:

  Přátelé, koronáč a záležitosti (vášně) kolem něj už neřeším.
  Práce mám víc než dost, do konce roku to prostě nestihnu a budu se muset omlouvat. Což já nerad.

  Takže si tu žijte blaze. Nebo jak se vám zlíbí. Ozvu se napřesrok!

 18. 1168
  PeS says:

  2 martin ad 1165 – mea culpa, mea maxima culpa… Já jsem čerstvý křen přímo a osobně odmítnul a vzal jsem raději osvědčenou křenovou pastu, do které popř. mohu zamíchat něco málo wasabi – a pikantnosti jest učuněno zadost!

 19. 1169
  Matzurka says:

  Martine,
  poučení pro příště – na jaře zasadit křen někam k plotu 🙂
  Kecám, já ho mám ve špajzu ve skleničce ve formě pasty se smetanou.

 20. 1170
  martin tt says:

  Tak jsme se už dostali přes 50% pozitivních testů a nemocných je taky rekordně mnoho.

  Křen si pěstovat nebudu, planý křen v rohu zahrady roste. I my používáme strouhaný křen v lahvičce, ale asi měla moje žena nějaké dietní vnuknutí nebo se mě chtěla jen na další hodinu zbavit.

 21. 1171
  Matzurka says:

  Dobré dopolední vespolek,
  to máme týden od Štědrého dne, školy jsou zavřené od 18.12., tak kdepak se nám ti čerchmanti nakazili ? Protože stoupají čísla v nemocnicích předpokládám, že jde zejména o lidi v kritické kategorii 65+ (nedá se než držet palce a doufat v nejlepší), nicméně to taky vypadá, že se nám tu šíří nějaká nakažlivější varianta ? Nemusí být nutně anglická či jihoafrická, klidně naše česká (bohémská, když na to přijde…) 🙁

  Martine,
  třeba si vaše paní přečetla něco o pozitivních účincích peroxidázy, které je zajisté v čerstvém křenu daleko více, než v té pastě. Nepochybuji, že tak myslí na vaše zdraví (a chuťové buňky taky, přeci jen k uzenému asi víc lahodí křen čerstvě nastrouhaný než ta pasta) 🙂

 22. 1172
  martin tt says:

  Matzurko, ten křen ona dává do šunkových rolek. Já dělám šlehačku ručně našlehanou a pak do ní zamíchám čerstvý křen, Ona potře plátek šunky křenovou pastou a pšoukne tam šlehačku z láhve, je to rychlejší. Ovšem teprve dnes jsem se dozvěděl pravý důvod. U nás byly od rána mlhy, ale teď svítí slunce a na kopcích leží sníh. Před chvílí telefonovala s kamarádkami a půjdou na výlet ho lesů a kopců. A jako důsledek jsem se dozvěděl, že mi pak zavolá, až se budou vracet, abych mohl dokončovat oběd. A taky mi bylo dáno privilegium – udělat šunkové rolky podle sebe, tj. z čerstvého křenu. Nevím, jak to manželky dělají, ale ona to měla už naplánované. 🙂

  Nějak se zapomíná, že v zimě se zvyšuje onemocnění nejen covidem, ale i dalšími virózami.

 23. 1173
  PeS says:

  Dobré pozdní zas ráno… Když už zmiňujete to jídlo, tak jak praví klasik, v nouzi je i husa dobrá… No tak ta poŠtěpánská se povedla velmi a ač jsem to nečekal docela dost masa zbylo. No tak z toho jsem včera udělal šoulet a protože dle mé zkušenosti je šoulet nejlepší až druhý den, kdy se krásně rozleží, tak bude dnes k obědu…
  Křen jsem nechával léta růst na kompostu na zahrádce, než ségra usoudila že by bylo vhodné ten kompost rekultivovat a synovci ve svatém nadšení mi ten křen zlikvidovali… A mám hovno, a ne křen… A to byl křen, že jsem vždycky ukopnul kus silnýho kořene a on pak zase dorost… No nic, já z něj dělám pomazánku a na to mi stačí ta pasta…

 24. 1174

  Na Country Radiu Bohatýrská trilogie v podání pana Štercla

 25. 1175
  quivis says:

  Přečteno:
  V Rakovníku se PES již dostal na maximálních 100 bodů.
  IMHO pokud je nějaká stupnice nastavena tak, že když se dosáhne maximum, tak už není kam jít, je to matematicky a snad i fyzikálně nesmysl.

 26. 1176
 27. 1177
  martin tt says:

  Zasraný vlákna.

  Vždyť jsme tady psali, že po 100% musí nutně následovat 110% a pak dál ad infinitum. Musíme být nejlepší!

  Taky jste zaznamenali, že učitelé budou proočkováni prioritně? Hovno, hovno, slavný soude!
  Ministr školství to vyhlásil a mluvčí ministerstva zdravotnictví se nechala slyšet, že o tom nic neví. Naše učitelky chodí po horách a ani o tom neví. V pondělí nastupují, protože škola byla vybrána jako útulek pro děti zdravotníků a pracovnic sociálních služeb. Takové sice u nás nejsou, lépe řečeno jsou, ale zdravotníci a pracovnice sociálních služeb se o své děti postarali sami, avšak na Twitteru to vypadá pěkně.

  Mějte se tu i tam jak vám hrdlo, srdce i hlava ráčí. Je čas zamísit na babiččiny nockerle do houbové omáčky. Pak už budu jen hodovat a válet se.
  Ať se s vámi všemi můžu zase setkávat (osobně i virtuálně) i v roce 2021.

 28. 1178
  Dana says:

  Všem zdejším i přihlížejícím do nového roku zdraví, štěstí, pohodu a optimismus. Věecko dobře dopadne. Doufám.
  A k tomu ještě trochu sváteční nálady:
  https://www.email.cz/download/k/DTthhjIWB3yfp5-VUl7TqM5oz6T-Fq81hTXA1lxX5RAxO_htxEPabCe6qfyzxjUIDtLBFNk/koleda3.mp3
  Dana

 29. 1179
  mayda says:

  „Vždyť jsme tady psali, že po 100% musí nutně následovat 110% a pak dál ad infinitum. Musíme být nejlepší!“

  Jako bys nepamatoval, Martine, plnění plánu na 150%

  • 1179.1
   dvd says:

   Věta z dopisu vedení podniku zaměstnanci:
   „V našem podniku musíme plán nejen plnit ale i přeplňovat!“

 30. 1180
  dvd says:

  PF všem

 31. 1181
  PeS says:

  No, pokud si dobře pamatuju, tak v Černejch baronech se běžně plnil plán na 120%…
  No a pokud by Vás index PES nějak zajímal, zde máte podrobnější informace, jak vznikl:
  http://dfens-cz.com/wuchanska-chripka-vrteti-psem-team-intro/
  Hezké, že?

 32. 1182
  Matzurka says:

  Silvestr se nachyluje,
  takže si dovolím taky nám všem popřát, ať se v příštím roce daří lépe než letos. A je to sice asi zase jen veršovaná častuška 😉 , ale přesto ji sem nakopíruju (tentokrát chytla básnickou slinu moje milovaná sestra).

  Všechna novoroční přání
  obvykle se neubrání
  přáti štěstí, prachy, zdraví,
  vás to nikdy neunaví?
  Já bych letos přáti chtěla,
  by nám radost neumřela,
  z toho zdraví, mám-li přát si,
  zdravý rozum zachovat si.
  Pospolitost, soucit, štědrost,
  moudrost, té to taky chce dost,
  ohledy i na ty slabé,
  i když nám už z toho hrabe.
  Závěrem chci díky vzdáti,
  že mám komu přání psáti,
  že jste tady, i když v dáli,
  a že jste mi totéž přáli…. 🙂

 33. 1183
  mayda says:

  No, proti štěstí a zdraví nic nemám….
  Většinou přeju vše dobré, ale letos přeju lepší časy a dobrou mysl.

 34. 1184
  skimic says:

  Matzurka says: 31.12.2020 (16.59)
  ad
  „přáti štěstí, prachy, zdraví,
  vás to nikdy neunaví?“

  Ne! Smart combination 🙂

 35. 1185

  Do roku 2021 Průserům Fstříc!

 36. 1186
  PeS says:

  2 Matzurka ad 1182 – no, on už někdo řekl, že je lepší být bohatý a zdravý, než chudý a nemocný…

 37. 1187
  PeS says:

  2 Honza ze Žižkova ad 1185 – soudil bych, že ten příští rok bude zas takový průměrný… Horší, než ten letošní a lepší, než ten následující… Takže těch průserů očekávám víc než dost…

 38. 1188
  PeS says:

  Jo a jen tak bokem – ten kretén Podpapírák zakázal petardy a rachejtle… Tak ať si to přijde poslechnout sem na sídliště… Ostatně soudím, že toho hajzla mají už všichni plný zuby… Nechtěli by si je na tý Moravě nechat? Proč to máme odsírat zrovna my tady?

 39. 1189
  krista says:

  Protože Hřib zakázal rachejtle, tak je lidi poučtí? To jako jemu navzdory?

 40. 1190
  krista says:

  Myslím, že jsou vybraná místa, kde se nesmí rachejtle a navíc se nikde nesmí od 21 hodin. Ale sídlišrě v těch zakázaných nejsou, takže teď ještě smí. Čímž neobhajuji ani Hřiba, ani rachejtle. Kdyby to šlo, zakázala bych obojí.

 41. 1191
  mayda says:

  No, já mám dojem, že zákaz vycházení se nevztahuje na pobyt na vlastním pozemku.
  Takže tady na vsi místní ostrostřelci můžou pálit na svých zahradách, takže obvyklý půlnoční virvál nás asi nemine….

 42. 1192
 43. 1193
  martin tt says:

  A už jsme o rok starší.
  Místní půlnoční ohňostroje zhatila příroda. Po krásném dni se vytvořila tak hustá mlha, že jsem viděl asi na deset metrů, pak už jen světelný smog a do toho zvuky petard, ale vidět nebyla jediná.
  Teď je venku minus pět, mlha namrzla na vše vůkol a čočka i krkovička jsou v pohotovosti.
  Ještě jednou PF (štěstí není nikdy dost, i když prachy si za něj nekoupíš). A díky panu hostinskému, že se tady můžeme vykecávat.

 44. 1194
  PeS says:

  Dobré zas ráno… A dobrý zas další rok, pokud možno… Tedy jak správně řečeno – pf = průserům fstříc!
  Nás včera pozvala sousedka a ta má ten zvyk, že jí tam furt jde televize – prý jako pozadí… No, mně to dost vadí a navíc to považuju za neslušné, ale je to její byt a i jinak jsme poměrně nadstandardní přátelé – umřel jí manžel a tak jí pomáháme, jak to jde. Ale nic – ale co jsem občas zahlídul v té televizi – opravdu, vtipný jak hovno, to nás asi považujou za totální blbce… A za tohle rejžujou miliardy na poplatcích… No a já nadělal asi 4 tácy jednohubek a chuťovek, tak jsme tam něco donesli a pak nám to zas dali zpátky, protože tam taky byly ňáký chlebíčky a tak… Tak budeme snídat chuťovky…
  S přítelkyní jsme odpadli kolem půl dvanáctý, tak jsme si připili předčasně a rachot hovnostrojů jsme vnímali jako kulisu… Horší kulisa bylo řádění ukrajinců o patro pod náma, kde řvali jak protržení do šesti do rána…
  Čočku možná symbolicky navečer a na oběd je již připravena krásná krkovice a bude napřírodno jako steak s čerstvě přidělaným brsalátem (prej byl moc dobrej, ale udělal jsem ho málo, tak jsem ho přidělal). Za oknem mínus jedna, celkem poklidno…
  A takhle my tu žijem…
  Tak znovu – ať ten 2021 není o moc horší, než ten loňský…

 45. 1195
  Matzurka says:

  Dobré dopolední vespolek,
  u nás kanonánda kolem půlnoci nakonec nějaká byla, ale daleko menší, než obvykle. Místo třeskutých řachand v TV jsme si pustili náš oblíbený seriál UK provenience Doc Martin (na český remake s Donutilem v hlavní roli jsem nesebrala odvahu a ani to nehodlám měnit), takže jsme si užili trochu anglického humoru 🙂 No a ráno mi seděl na okenním parapetu sousedovic kocourek – už u nás nebyl dlouho, tak dostal pár kočičích křupinek a šel si po svejch. Moje nefalšované kočky kanonádu zjevně zvládly v pohodě… a tak všem přeji ještě jednou co nejlepší 2021, hlavně ať se vrátíme k normálnímu životu a nechoříme ani covidem, ani ničím jiným.

 46. 1196
  Matzurka says:

  A mám-li být upřímná, fakt by mne zajímalo, jak si jednotlivé státy tvoří covidové statistiky. Ne že bych spoluobčany podezírala z nedbalosti, ale ta naše čísla lítají jak na horské dráze, čím to, že jsme pořád nejhorší ?

 47. 1197
  PeS says:

  2 Matzurka ad 1196 – to máš jak s volbama… Záleží holt na tom, kdo ta čísla sčítá (a správně modelově interpretuje) a za jakým účelem… Bureš od samého začátku chce likvidaci malého a středního podnikání a dělá proto co může. A pochybuju, že to dělá z blbosti, ale za cizí peníze… Ty samozřejmě nesmrdí a on jich potřebuje čím dál víc…
  No a jak jsem tu uváděl včera ten odkaz na autory toho PES indexu – bohužel některý ty lidi od nás znám… Bohužel… A tak nějak odhaduji, co od nich očekávat (a co si mám o nich myslet)… Přivěšení na státní cecek jim náramně vyhovuje…

 48. 1198
  Bedzyk says:

  Vše nejlepší v tom jednadvacátým přeji. A k Vašemu řečnickému dotazu, ač neosloven, se musím vyjádřit, že je to jako ve vtipu.
  Hoří stodola v Horní Lhotě, starosta telefonuje do Dolní Lhoty, přijeďte nám pomoct hasit a ze sluchátka zazní, udržujte požár, už vyrážíme.
  Tady se snaží udržovat paniku. Snad kvůli vakcině.

 49. 1199
  Dusan Neumann says:

  Na TV se na Silvestra už asi 50 let nedívám, ale v jedněch předsilvestrovských zprávách nějaký orouškovaný moula děkoval všem za distribuci vaginy. Na mně se, zřejmě vzhledem k věku, nedostalo, že už bych asi nevěděl co s ní. Dnes jsem koukem oka zahlédl Babiše s náhubkem. To mi stačilo. Nevím proč ho má ve studiu kde je sám, režie je za sklem v jiné místnosti. Žádné PF ani přání do 2021 nikomu neposílám neboť by to bylo ode mne pokrytectví, protože tenhle rok v nejlepším případě bude stejně blbej jako ten minulej a v Americe výrazně horší.

 50. 1200
  AeroKarel says:

  p͟o͟d͟t͟r͟ž͟e͟n͟é͟
  ̶p̶ř̶e̶š̶k̶r̶t̶n̶u̶t̶é̶

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *