Vádí al Shum Ava

aneb: To si takhle dáte ráno auto na parkoviště a odpoledne ho máte za řekou…


Trochu zapršelo… dráha je pod vodou, vlaky nejezdí a co je nejhoršího, došlo na klasika:

V střeše byla díra,
váhal sedlák Jíra
vynésti pár došků;
ucpal to jen trošku.

Řek’: „Ten trochu deště
předrží to ještě,
zejtra je den taky!” —
V noci přišly mraky.

Přišla bouře v spěchu,
odnesla mu střechu,
a co nastal zmatek,
zatopila statek.

Celou sice ne, ale  k nasrání ten promáčený strop  bohatě stačí. A ještě se těším, že až to uschne, tak to spadne… 🙁

Jo, když se daří…

 


 

Příspěvek byl publikován v rubrice Kalamita a jeho autorem je Šumavák. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

323 komentářů u „Vádí al Shum Ava

 1. Haló děti, nazdáreček,
  klaní se vám kašpáreček!

  Bože, ty to vidíš!

  Fištejn:
  …Zatím největším překvapením rozbíhající se volební sezony se stala ochota některých zákonodárců ODS podpořit prezidentské aspirace Miloše Zemana. Sotva trpí náhlou ztrátou paměti, spíše se tu hodí okřídlená věta kdysi používaná pro popis chování Bourbonů po restauraci: “Nic nezapomněli a ničemu se nenaučili.” Na obranu nestandardního postoje uvádí zhruba tuto sadu úvah: “Je to silná a rázovitá osobnost nevázaná žádnými politickými konvencemi. Své socialistické přesvědčení jen předstíral jako předtím komunistické, šlo mu vždy jen o moc. Aspoň s ním bude nějaká sranda.”…
  http://virtually.cz/journal/?q=sranda-se-zemanem-byla-ale-je-malo

 2. Divano,
  a jsi si jistá, že neměl na levé dlani namalovanou pětku a na pravé devítku??
  ( protože plácá páté přes deváté?)

 3. Rputi,
  třeba to Fištejn psal v restauraci po bourbonu…
  Protože ti zákonodárci ODS, co chtějí podpořit Zemana, se zřejmě poučili.

  “Sranda” s takovým prezidentem asi opravdu bude, leč je otázkou, zdali sranda je to pravé, co česká společnost dnes zoufale potřebuje…
  Potřebuje! Protože to je to jediné s čím se dnešek dá přežít se zdravým rozumem a trochou optimismu! A optimismus česká společnost potřebuje jako prase drbání !!
  Zásadní otázka je, zdali EU kolonie potřebuje presidenta a nebude-li stačit říšský protektor.
  S těmi ovšem, jak víme z historie, moc srandy nebývá.

 4. Šumaváku, jenže tu tebou citovanou větu: ““Sranda” s takovým prezidentem asi opravdu bude…” píše Fištejn, nikoli někteří z členů ODS.

  Já se, v případě dotytčného kandidáta, obávám, že by tam seděl zlomyslnej, protivnej a pomstychtivej dědek, kterej by to dával sežrat všem okolo a ještě čvachtal becherovkou. Pletich už jsme si se zrzounem užili dost.
  Zemanovi už chybí potřebný nadhled!

 5. ten ovšem třeba Táňa Fišerová určitě má.
  Vždyť sakra zatím není z koho vybírat. Takže ta provokace Zemanem by třeba mohla někoho povzbudit…No, a kdyby náhodou vyhrál, byla by sranda, ne? 😉 :-D)

 6. Tak to musí být ale “pěkný” průser..!
  …Nový registr vozidel, který byl zaveden tento týden, bude od příštího týdne zřejmě stažen a nahrazen původním systémem provozovaným ministerstvem vnitra. Novinkám to ve středu potvrdil mluvčí ministerstva vnitra Pavel Novák bez dalších podrobností s odkazem na chystanou tiskovou konferenci ministra dopravy…
  http://www.novinky.cz/domaci/272979-debakl-noveho-registru-vozidel-vrati-se-zrejme-puvodni-system.html

  Šumaváku, ty jako myslíš dle klasika: “Na tváři lehký smích, hluboký v srdci žal”? Adsi bychom se fakt popadali za břicho! Ovšem, že by se mě chtělo strávit celé volební období na latrině, to snad ani ne…
  Myslím, že to trefil D.Streit: “Doba si žádá Havla v sukních…”. A to je ten průser, dodávám já!

 7. To ještě není průser. To je zatím jen rozhodnutí vyvěsit bílý prapor.
  Průser vypukne, až se pokusí vrátit ta rozházená data (ono tam prý všechno je, číslo aut, barvy, typy, … jen ne správně u správného auta) do toho původního systému.
  Vážně pochybuji, že by v novém cvičili jen se zálohami a původní by byla nedotčená v původním systému.

  To jenom my, napsal bych amatéři, ale Pietro není!, vytváříme paralelního šumaváka na vlastním serveru, abychom se v tom mohli v klidu vrtat a teprve až to bude zvládnuté,funkční a bude se nám to líbit, tak buď překlopit tu novou, vlastní, šablonu sem a nebo data odsud, tam.

  Ale my nejsme státní správa a také na to nemáme těch 50 mio… :-))

 8. Šumaváku, někde jsem zachytila, že ten původní registr na MV normálně existuje. Takže se prostě jen všechny nové zápisy budou muset dělat znova. To bude nas….jch!

 9. Kalousek už působí jakoby měl manickou ataku. Bude to ale spíš kombinace alkoholu a nějakého budivého aminu.

 10. “kombinace alkoholu a nějakého budivého aminu” – ale kdepak, je posranej strachy, že babča na policii něco vykecá, ani nebude vědet co.

 11. Je to hlubší a táhne se to hodně dlouho. Kalous se rozváděl v únoru, před Štědrým dnem byli s manželkou u notáře a dům v Bechyni přepsali na děti. Řekla bych, že se moc nemýlím, že celou akci začal připravovat tak cca před rokem … a nejspíš věděl proč…
  Tyhle nervy ustát tak dlouho není legrace.
  http://www.ahaonline.cz/clanek/zhave-drby/71049/miroslav-a-radka-kalouskovi-majetek-sel-detem-rozvod-naplanovali-uz-pred-vanocemi.html

 12. Ahoj,

  jeden vás na chvíli opustí a hned takový změny…
  I když – jinak vše při starém a tak aspoň něco.

  Bylo docela príma na tejden zapomenout, kdo je Kalousek, jen nevím, jetsli o něco přijdu, až si na to zase vzpomenu.

  Tánička chce na prezidenta? No, ta v tej sestavě opravdu chyběla. Nebo jsme něco při letmém nahlédnutí

  No, jdu se věnovat rodinnému životu. Vybalila jsem prádlo a velkej nákup, naložila a pustila pračku, smečka je nakrmena a babička se domáhá konverzace a vyhnání potomků od televize. potomci se naopak domáhají po týdením půstu českého slova z obrazovky.
  Až to všechno zalehne, tak se podívám, o čem je řeč.

 13. Jejda – Šinágl dalším, kdo se poveze na vlně popíračů

  Vondráčková poslala policii na Šinágla, za popírání genocidy
  http://krimi.eurozpravy.cz/53045-vondrackova-poslala-policii-na-sinagla-za-popirani-genocidy/

  Zrovna Šinágl 🙁 A to se včera Andy čertila kvůli Lucii Šlégrové (a měla pravdu). A teď na tom budou surfovat všichni, kvůli zviditelnění se. A čím více se bude tlačit na pilu, tím to bude hůře všeholidem akceptovatelné a bude to zákonitě plodit negativní reakce.
  No jen považte. Vondráčková posílá policii na popírače … To je tak blbé … a ta h.sa jistě ani nechápe o co jde, jako to nechápala nikdy …

 14. Je mi líto, ale jsem přesvědčený že Kalousek má pravdu – v demokracii není možné, aby politická rozhodnutí přezkoumávala policie nebo soud nebo armáda či arcibiskup. Vím že se to většině líbí (neoblíbený zmetek dostává zabrat), ale v tom případě proč se všichni automaticky hrdě označujete za demokraty? Ministryně udělala politické rozhodnutí a za něj se bude v dalších volbách politicky zodpovídat voličům (nebo taky ne – menší zlo). Má policie přezkoumávat i mezinárodní smlouvy o kulturní spolupráci nebo rozhodnutí o zvýšení (snížení) důchodů? Nemáte-li rádi Kalouska tak ho nevolte a ani nikoho kdo by s ním mohl jít do koalice. Nelíbí-li se vám že stát utrácí jak ožralý zedník tak nevolte etatistické strany. Přesto že pořád zdůrazňuju že nejsem demokrat (a to už doopravdy nejsem), myslím si že demokracie je druhý nejlepší systém a je škoda ho kurvit škodolibostí lůzy.
  Zkuste si (většina) přiznat že nejste zas až takoví demokrati a ta diskuse možná dostane zase nějaký smysl.

 15. Tak jsme si dnes vyzkoušeli, či spíš udělali, takovou malou generálku na leden 2013 – po menší bouřce vypadla elektřina a nešla jedna fáze, takže na úřadě nešly počítače, vše, co je na elektřinu. A to byl úřední den. Těch pár poplatníků mělo docela pochopení, brblal jen jeden. Ale bude veselo….

 16. Obama the Socialist? Not Even Close …
  horlí Forman v NYT
  http://www.nytimes.com/2012/07/11/opinion/obama-the-socialist-not-even-close.html?_r=1
  President Obama, they warn, is a socialist. The critics cry, “Obamacare is socialism!” They falsely equate Western European-style socialism, and its government provision of social insurance and health care, with Marxist-Leninist totalitarianism.
  Jo jo, pane Formane – Vám to jistě takto vyhovuje. Všichni volíte dlouhodobě socialisty a dáváte na to těžké šrouby. Nic proti tomu. Skryjte ale svoji erekci. Tam ve vaší nové domovině je zaplať pánbůh spousta těch, kteří Váš pohled na svět nesdílí. A srovnávat Státy se Západní Evropou? To bylo poněkud podpásové, pane Formane. Dělejte si svůj byznis dál, pokud to někdo bude chtít, ty prašule dostanete. Ani Vám nakonec nevyčítám ten šlánek v NYT. Akorát doufám, že tavící kotlík funguje lépe, než ve Vašem případě.

 17. Ačkoliv – jen to možná – to překvapení – přehrávám …
  Od té doby, kdy jsem poprvé otevřel Good as Gold od JH jsem se začal více učit anglicky a méně se podivovat 🙂

 18. skimici, nenechte hněv cloumat vaším majestátem!
  To, co Forman říká, jsou léta šedesátá, kdy se ještě věřilo, že člověk je v “podstatě dobrý”, pokud tedy náhodou není komunista. 🙂
  Byl to vlastně “krásnej svět”, byli jsme “my a oni” a v tom vzájemném srovnávání to bylo úplně jasné a černobílé. A pohodlné.
  Není to pravda, ale lidé to mají rádi. Snáz se v tom orientují a proto vždycky budou tendovat k víře, která jasně vymezí, co je dobré a co už ne. Není třeba to mít starému pánovi za zlé, ale je nutné proti tomu stále bojovat.

 19. Ja nevim, Rputi. Publikoval to dobrovolne v NYT, tedy v tabloidu (usmev) se sirokym dosahem. Nikdo ho k tomu nenutil, je za vodou navic. To puzeni je ale asi nesnesitelne a oni to proste nemuzou vydrzet….

 20. skimici, my jsme opravdu před těmi padesáti lety věřili, že to tak je. Nebo většina z nás. Nikdo tenkrát nemohl tušit, že “ideál a realita” jsou si natolik vzdálené. K morálnímu nadhledu opravdu stačilo nečinit to, co činili “oni”. Těžko se to vysvětluje, ale bylo to tak.
  Ono to “heslo”: “To by se na západě stát nemohlo”, vzniklo tenkrát. Z prosté potřeby kladného protikladu proti socialistickému blbnutí a despocii. Málokdo tušil, že tomu tak není.

 21. Návod k použití je hned v úvodním, prvním článku. Podstatné je, pamatovat si a neměnit nick… :-))

 22. Skimici, to je prostě produkt P&L a to jsou většinou umělci a podobná sešlost. Jim ekonomická stránka věci naprosto nic neříká, je zajímají jen emoce..
  Obama je plně jejich člověk, ideolog, pouliční agitátor, výborný řečník – dikce i gesta… prostě skvělý herec.. ušlechtilá slova s příchutí socíku… především přerozdělit prachy a to se davům líbí po všechny časy. P&L jsou odtržení od reality, naprosto jim uniká pravý stav věcí… Havlův kámoš…

  Václav Havel, rozhovor pro Rádio Svobodná Evropa, červenec 1989:
  “Domnívám se, že žijeme v historické chvíli krize totalitního systému komunistického typu a že se začíná těžce rodit nějaký systém jiný, systém demokratičtější, ale nevím jaký; to ještě nebylo jaksi v histrorii vyzkoušené, co se z toho může zrodit. Rozhodně není myslitelný nějaký návrat do minulosti – taková ta normální parlamentní demokracie, jak funguje na Západě; to asi bude něco jiného, něco nového, ale nevím přesně co. Já mám samosebou své osobní všelijaké představy a vize a nápady, ale to je věc druhá.”

  A ten povinný odkup obligací… až mi mráz přešel po zádech…

 23. Tak komupak to paní Bradáčová šlape do báboviček, že i Pečínka píše takový kraviny:
  “…testosteron stříká i z uší…jde přesně o ty vládce vesmíru…zkus aligátora …obraz Superlenky, všemocné postavy jakoby zatoulané z komixových příběhů…
  …To Bohumil Pečinka vysvětluje zálibou Bradáčové v oblékání černých a bílých šatů, tedy barev z extrémní části spektra, což podle něho charakterizuje Bradáčové extrémní přístup v prosazování svých požadavků…”

  Tedy vydojit z dress code málem patologické zaměření dotyčné osoby je docela silná káva. Takže pánové, až si obléknete společenský oblek s bílou košilí, tak si dejte pozor, ať nejste pocákaný testosteronem a nezavřou vás pro propagaci extremismu. 😀

  Samozřejmě, pokud zadáte do Google Bradáčová a obrázky, snadno najdete fotky – tu Bradáčová v tyrkysovém tričku, tu v béžovém sáčku …

  Paní Bradáčovou vůbec sice neznám, ale myslím, že nebudu sama, kdo jí, po přečtení toho článku začne držet palce..

 24. Americké ministerstvo obrany také utráci velmi rozvážlivě. Za 730,000 dollarů vybudoval nové forbalové hřiště a posilovnu v internační věznici Guantanámo. Skauzu CASA má společné i to, že nelítá.

 25. tohle je také dobrá zpráva. Bahrajnský šejk Abdul ak-Latif Mohamed, šejk všech sunnitských šejků s podporou saudských ortodoxních kleriků vyzval egyptského presidenta Morsiho ke likvidaci pohanských symbolů v Egyptě – zejména pyramid. Muslimové se o to už jednou pokusili, krátce po dobytí Egypta v roce 641, ale tehdy neměli dost technických prostředků. Naštěstí je nemají ani dnes. Je to jen další důkaz, že se tohle blbé náboženství ale ani trochu nemodernizuje.

 26. Dobré ránko.
  Poněkud opožděná smutná zpráva. V neděli zemřela paní Dolores Šavrdová. Asi to tady nikomu moc neřekne. Byla to manželka jednoho z mála ostravských disidentů, spisovatele Jaromíra Šavrdy, který se ale listopadu 1989 nedožil. Paní Dolores byla nejen jeho manželkou, ale hlavně spolupracovnicí. Byla to zajímavá žena,která měla osobitý projev – mluvila směsicí spisovné češtiny a ryzí ostravštiny. Kdo ji slyšel vyprávět, nezapomene.

 27. ptakopysku, ono se nelze divit.
  Malí muslimové jsou vychováváni tak, že maminka jim nesmí nic zakázat ani přikázat neboť i malý muž je pán světa a ženská mu do ničeho nemá co kecat. (Tedy v našich poměrech tzv. “volná výchova”, která už taky nese své ovoce.)
  Mládí pánové si tudíž navyknou, že si mohou dělat co chtějí, pak se jim vymyje mozek v madrasu, kde se naučí jen brblat korán nazpaměť a pak jsou “vypuštěni do světa”, hormony s nimi mlátí a pokud si nedokážou koupit manželku, na malér je zaděláno.
  Nějak ten přetlak ze sebe dostat musí, sebeovládání je nikdy nikdo neučil a tak mlátit, rozbíjet a vraždit je ten nejjednodušší ventil. A machometánská víra jim k tomu ještě dává oficiální posvěcení.

 28. rputi, mňo… každé náboženství likviduje symboly náboženství jiného. Tedy pokud je natolik silné, aby si to mohlo dovolit. A nejenom náboženství. My jsme na zámku v Růžkových Lhoticích měli muzeum místního JZD. Od počátků kolektivizace, rozorávání mezí až k úspěchům socialistického hospodaření. V letech sametově-revolučního plyšákového kvasu místní revolucionáři společně s prohlédnuvšími soudruhy z kraje celé muzeum zlikvidovali. Věčná škoda! Alespoň by mohla současná generace, která o zlatých padesátých ví úplné hov.. nic, nahlédnout do budoucnosti.

 29. Ahoj Dano, paní Šavrdovou znám až moc dobře, strávila jsem u ní moc a moc návštěv. Tak to mě mrzí, byla to fajn ženská, sice hodně věřící, ale rozumná. Jen absolutní P&L, proto jsem tam už delší dobu nejela, už jsme si tolik nerozuměly. Havel byl naprosto posvátný..

 30. Dobré ráno!
  Ještě se vracím k včerejšímu parlamentnímu představení.Žádné uspokojení mi nepřineslo, naopak vyvolalo ve mně vzpomínky na padesátá léta. Tehdy také byla vytvořena společenská objednávka na potírání šmelinářů, křečků, kulaků, fabrikantů. Pamatuju si dobře filmové týdeníky, které ukazovaly zabavené sklady předválečných látek v krejčovských salonech, zatajené pytle obilí na vekovských půdách atd. To vše za souhlasného mručení ba ryku pohoršené veřejnosti. Nyní je to podobné. Poptávka po pronásledování korupce pustila ze řetězu psy, kteří nakonec požerou i spoustu nevinných lidí. Abychom zase neskončili u lágrů. A v nich nebudou ani Kalouskové ani Langrové.

 31. Baubo, to je smůla nás skoropamětníků a pamětníků. Mám ještě někde schované vystřižky místních novin, kde je v poutech odváděný tchán z obchodu, kde měl smaltované hrnce, zatímco dělnická třída je nemohla sehnat.

 32. martineTT. Ještě bych dodal, že pokud byl vybrán jako šmelinář a určen k exemplárnímu odhalení, tak by mu tam ty smaltované hrnce ve čtyři ráno našli, i kdyby předtím v osm večer měl v kvelbu všechno nádobí dlabané z lipového dřeva.

 33. Silná slova na adresu státní zástupkyně, která, co si budeme namlouvat, udělala jediné -pomohla chytit Ratha za ruku- od Pečinky, údajného zástupce české inteligence. Kalouskovo nesmírně hysterické jednání. Dvě hodiny starý ministr, který vytahuje Heydricha, řeči o padesátých letech, Parkanová coby Horáková, lágry..lidi, doporučuji se vzpamatovat.
  Mně to tedy nepřipomíná padesátá léta, spíš dvaasedmdesátý, to byl takový úspěšný rok ve valení klínů do hlavy.

 34. Jo, Baubo, mám z toho taky tak hnusný pocit. Parlamentní představení jsem si odpustila, ale ta objednávka k potírání křečků a šmelinářů, to si pamatuju dobře. U nás byli pozavírání i obchodníci, většinou přátelé mých rodičů. A před nadcházejícím soudním řízením uspořádali ti rudí hnusáci “výstavu nakeťaseného zboží”. Byla jsem ještě malé děcko, naši mě tam vzali, mamka tam tiše celou dobu prohlídky proslzela. Zboží obchodníka s porcelánem, zboží našeho domácího, obchodujícího s jízdními koly, šicími stroji a podobným sortimentem. Zboží i dalších obchodníků. Prostě zboží běžné provenience, ale k tomu přidali vše, co jim zabavili u nich doma, jejich vlastní, i to, co měli doma odložené pro brzkou svatbu jejich dcery jako svatební dar. Zabavili to nejen v jejich domácnosttech, ale i v rodinách jejich nejbližších rodinných příslušníků. Všude cedule s propagačními a pomlouvačnými texty. Bylo to úděsné. Ti obchodníci se po dlouhých létech vraceli z vězení jako naprosto zlomené osobnosti. Přitom to ani nebyla nějaká místní smetánka, jen normální obchodníci, živnostníci. Ještě dnes se mi to vybavuje jako film, v němž jsem tehdy vůbec nechápala co se děje, jen tušila, protože rodiče z toho byli úplně špatní..

  A prý aktuální americký fór :
  Loutka,černoch, ilegální přistěhovalec, muslim a komunista přijdou do baru a barman říká:
  “Tak co si dáte, pane prezidente?”

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *