Vítejte v novém roce!

Naděje, že bude lepší než ten minulý neumírá, i když na konci zase usoudíme, že sice byl horší než ten loňský, ale na druhé straně, ještě pořád lepší než ten přicházející. Třeba je to tím, že nemládneme.

Nový rok začal dělostřeleckou bitvou jako u Verdunu.Naplno od jedenácti do jedné. No a já pak do tří uklidňoval jednoho koně, který z toho měl třes a následně koliku. To nám to pěkně začíná. Doufám, že pořekadlo: jak na Nový rok, tak po celý rok!  neplatí…

Rok bude volební, lze opět očekávat legislativní smršť, uvidíme jak se uvede nový president, i na vývoj v EU jistě něco doplatíme, protože poslanci ten ESM schválí a nový president s radostí demonstrativně podepíše… no prostě bude zase veselo, až nám z toho bude smutno.

Přeji vám všem v roce 2013 pevné zdraví a nervy.

(Případně naopak, protože od pevných nervů se odvíjí i to zdraví.)

Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené a jeho autorem je Šumavák. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

1 391 komentářů u „Vítejte v novém roce!

 1. Dobré ráno,

  už dlouho jsem sem nedala žádné výročí, dnes je dobrý den na to, to napravit :

  100 let od narození Richarda Nixona
  123 let od narození Karla Čapka

  a “počasreport” – o moc víc hnusněji už asi být nemůže. Což je vlastně dobrá zpráva, protože lze doufat ve zlepšení 🙂

 2. je nádherně, teploty od včerejších minus deseti vystoupaly přes noc už skoro k nule. Včera odpoledne vytrvale sněžilo a v noci si jen tak několikrát za noc přicmrndlo. Cestička od vrátek je proházená.

 3. Laďa Větvička je skvělý:

  Mily pane bože. Možeš mi, kurva, prosim tě řict, kaj zme my chuji z Česka zrobili chybu? Proč musim na domaci paštičku s nakladanyma muchomurkama, okurčičkama, jemnu červenu řepu, čerstvě pečenym chlebem a brusinkovym džemem jezdit až do Polska, kde ještě před dvaceti rokama neuměli uvařit ani polivku? A pane bože, oni tu neznaju chemicky ošetřeny krenex? Oni tu fakt struhaju křen a mišaju to ze smetanu… Poraď, pane bože, kaj zrobili sudruzi z Česka chybu? Jak je možne, že zme take hovada?

 4. A proč by nějaký titulek neměl být povolen ?
  On je někdo kontroluje a povoluje ?
  Prezident udělal docela kontroverzný krok, i reakce jsou kontroverzní. Čas ukáže, kdo měl pravdu.

 5. Noname, díky. Já jim říkal Kolos. A nebo si už nepamatuju.
  1355: Nejsem pamětník, ale prý studenti v roce 1969 nosili na klopách “Sorry, Tonny”. Novotný jim sice nevoněl, ale co přišlo po něm jim vonělo ještě méně.

 6. Jo jo, kombajn, to je veda… A ta radost, kdyz se sype zrni….. Jen pole musi byt rovne a zadna prasata nesmi nic rozrejt, jinak se lista…. No vsak vite. Nejvetsi legrace je s nima jezdit po silnici takovej prehled o stavu dopravy a kazdy prednost neni dost prednostni. No a kdyz nevidim, zvednu kabinu nahoru a sup, uz je vse jasne. Jedine co je trosku problematicke je ta spotreba 😀
  S bagrem nemam zadnou zkusenost, jen vim, ze ten co u nas byl naposledy mel v bagru prezuvky a hezbaciho psa. Proste jako doma. I ta lednicka na napoje byla. Neskutecne s tim umel.

 7. 1353 Martine, jak je možne, že zme take hovada? No, tvrdě jsme na to makali. Je to výsledek našeho dlouhodobého úsilí. Už před “Bílou horou”…..

 8. In re 1355 et al.
  Nevím, zda slovo povolit je na místě, osobně bych řekl, že jde o nevkus a projev kontroversnosti (sic) autora. Nicméně mne překvapilo, že pondělní Euro a úterní Hospodářské noviny (Bakala!) se nestaly v této záležitosti součástí mainstreamu. Ovšem dopadne-li 1. kolo presidentských voleb jak se očekává, bude amnestie dočasně zapomenuta a všechny sračkomety se zaměří na Zemana. A dále uvidíme po 2. kole. Já bych si tipnul, že to bude da capo al fine .

 9. >>dvd – myslím, že tipujete dobře. Bednář v tom svém článku na NP má naprostou pravdu.
  Potřebujeme “uzemnit”, abychom drželi hubu a krok a do federální Evropy nakráčeli s úsměvem na rtech.

 10. >> NoName
  Ona má kolokviální čeština jeden hezký výraz: hysterčit. A mohu Vás ujistit, že to není synonymum ke slovu nesouhlasit.

 11. Zrovna o Antlovi jsem se bavil ondyno na našem úřadě. Všichni, bez vyjímky a bez rozlišení, jak se říká, napříč politickým spektrem, tvrdili, že za to může ta úřednice ze správního orgánu. Byl jsem potěšen, že nepřevzaly okecávání o tom, že pachatel, vyhýbající se řízení, zavinil, že přestupkový úřad v Hradci králové nedokázal celý rok doručit krajskému státnímu zástupci obsílku.

 12. 1224 a tak to bude dokud je kat Mydlář nezačne natrvalo stahovat z oběhu.
  1319 PK: včera v Bauhausu si jeden tabletem fotil kachle. Držel ho před sebou jako volant a vypadal při tom dost srandovně. Představuju si ho s tím sedmikilovým….

  Jde Vasilij Vasilijevič po prospektu a potká Ivana Ivanoviče. Ptá se ho kolik je hodin. Ivan Ivanovič postaví kufry na zem, vyhrne si rukáv, pohlédne na velké hodinky na zápěstí a odpoví ” je dvacátého dubna devatenáct set osmdesát šest, je přesně patnáct hodin dvacet čtyři minut třicet osm vteřin. Třicet devět, čtyřicet….” “Úžasné,” praví Vasilij Vasilijevič. “Jak to funguje, jak často je musíš natahovat?” “Žádné natahování, jsou elektrické. A mají i světové časy, kalendář, předpověď počasí a rádio. Na baterky, vydrží půl roku. Zázrak naší sovětské vědy a techniky vyrobený k výročí GOELRO a přidělovaný nejlepším pracovníkům. V obchodě je nekoupíš.” “Neuvěřitelné,” kroutí hlavou Vasilij Vasilijevič. A kde to má ty baterky?” “No přece v těch kufrech,” praví Ivan Ivanovič.

  Tablet zatím nepotřebuju, jsem obousmněrnej. Virtuální klávesnice mi nevyhovuje, vyžaduju hmatovou odezvu. Přídavná klávesnice je krám navíc. Na tahání si za levno koupil mrňavý zánovní netbook. S nelesklým displejem 8,9 palce. Stačí na psaní, maily, stahování a jako databanka k foťáku. S procesorem N270, chipsetem 950 a 1GB ram si nemůžu vyskakovat. Ale přehraje i film a hudbu, třebaže má jen jeden reproduktor. Výstup na sluchátka je stereo a kvalitní. Číst na tom knížku je o oči, ale na to není určený, pořídím si čtečku. A to hlavní, proč jsem si ho koupil je, že se mi líbil. Přidal bych si za výkonnější, ale z nabízených nových kreací se mi žádná nelíbila.

  Výrobci, aniž si to asi uvědomují narazili na vážnou překážku. Není jí výpočetní výkon, výdrž ani rozměry počítace jako takového. Je jí limit datového přenosu přes rozhraní počítač – člověk. Stejný problém máme mezi sebou. Komunikujeme spolu přímo převážně přes zvukové (sériové) rozhraní. Kdysi, v lovecké tlupě to stačilo. Ale nyní s vysokým objemem přenášených dat to trvá dlouho a je to komplikované, protože každý používáme trochu jiný protokol a slovník. Velké placky nemají budoucnost, přenos dat bude třeba zprostředkovat jinak, například projekcí na sítnici. A ve vzdálenějším budoucnu prostřednictvím implantátů. Není daleko doba, kdy komplexní “početní” výkon mozku bude překonán. Povede to k vyšší závislosti člověka na stroji. Přitom čím dál tím nižší absolutní i relativní počet lidí, na rozdíl od první poloviny minulého století je schopen nejen vytvářet, ale i chápat soudobé technologie. Kromě toho lidé spoléhající se na elektronické “protézy” jsou hloupější. Prý vytvářejí prostor pro kreativitu. Jak u kterých. Například ve vědě ano. Ale u mas, které bez zařízení s početním výkonem, jaký by uřídil protivzdušnou obranu menšího státu nedokážou spočítat jedna a jedna a jestliže se jim porouchá nebo o ně přijdou, jsou na tom jako pacient na jednotce intenzívní péče, kde selhaly přístroje? Asi jsem nemoderní.

 13. martine, asi to i já chápu,
  zřejmě jako kdo může za to, že někoho neumějí dostat před soud
  ale stále taky ten sám člověk se snaží se tam nedostat
  mimochodem k těm soudům,
  dřív bylo, že když se člověk nedostavil, mohl soudce vést jednání v nepřítomnosti
  to nyní nelze?

 14. Nevím, netbook mi právě kvůli výkonu přijde jako omyl-není dobrý vůbec k ničemu.
  Takový 11 palcový Airbook má přenositelnost netbooku a výkon noťase-optimální.

 15. Amnestie…
  Nějak se rádo zapomíná a pro populus plebis nepřipomíná, že odpovědná je vláda. A že ministr spravedlnosti měl text amnestie už před Vánocemi. Kdyby chtěl, dostal by potřebné informace do čtyřiadvaceti hodin. Jenže místo toho aby konal a aby upozornil, že ty a ty problémy, protože podle dat z rezortu… tak nic. A kdo jiný než on. Tak vláda také nic a nakonec Nečas také nic. A za všechno odpovídá Klaus, protože se, v očích lidu, s někým nepochybně spiknul aby osvobodil tuneláře. Třebaže realita je taková, že dal na Jakla, který jak jsem četl jeho prohlášení, je v tomhle mimoň. Příčinou je selhání vlády a jejího odborného aparátu. Jako by tam neměli tři zadele právníků znalých trestního práva.

 16. divano, někdy lze, někdy nelze. Úkony, které může vykonat jen ten člověk, se nedají nahradit zástupcem.

  Odpověď by byla strašně rozsáhlá. Kromě toho i v těch případech, kdy se jedná bez člověka, musí být na tuto eventualitu v oznámení upozorněn.

  V trestním právu je to pochopitelně přísnější, tam se např. může požádat, aby se obviněný jednání nezůčastňoval a soud to může povolit, ale na něco to prostě omluvit nejde.

  V mém oboru jednu názornou ukázku. Na majetek jednoho souseda podala banka návrh na konkurs. On ví, že je v pytli, protože nadělal dluhy a neplatí je, má na krku několik exekucí a do smrti smrťoucí to není schopen zaplatit. Soud ho vyzval, aby se k návrhu vyjádřil, poslal soupis majetku a závazků. Když se na to vykašlal, tak soud ho vyzval, aby to ihned doplnil a zároveň ho poučil, že musí oznámit, zda trvá na svém právu být na jednání o tom, zda prohlásit úpadek nebo ne. Když nebude reagovat, tak že to proběhne bez jeho účasti na základě podkladů od navrhovatele.
  Milý soused chce získat čas. Nic si sice nepomůže, ale chce asi oddálit ostudu na vsi nebo možná ještě doufá, že z někoho vyrazí nějaké peníze tím, že mu ukáže dílnu nebo dokonce prodá nějaké výrobky. Takže milý soused si nechal napsat od advokáta, že trvá na tom, aby se konalo jednání, na kterém chce být. Soud hbitě zatelefonoval a žadonil, abych mu domluvil, že je to přece celé jasné a jen se zdržuje. Když by to bylo možné prohlásit bez účasti, tak by se to mohlo udělat hned, ve lhůtě pár dnů. To bylo v říjnu. Milý soused trval na svém a tak soud nařídil jednání. protože je kalendář jednacích místností plný, tak našel nejbližší termín až na 10. ledna. Soused si tedy vyvzdoroval čtyři měsíce. No a včera přišel, že tam nepojede. Tak jsem mu vysvětlil, že to je sice možné udělat, ale v poučení na pozvánce je, že při neomluvené neúčasti může dostat pokutu až 50.000,-. Toho se zalekl a sehnal si potvrzení od doktora. Takže bude omluven a nedostane pokutu, ale protože je možné v této věci jednat bez něj osobně, tak se bude jednat jen v přítomnosti právního zástupce.

 17. Schumi, tři prdele odborníků na právo? Kde? Na ministerstvu spravedlnosti? Prosím tě, až bude mít kocour náladu, tak se ho zeptej na odbornou úroveň ministerských absolventů právních škol.

 18. 1375 divano, to lze, jenže je třeba splnit podmínky. Obhájci obviněných jsou vynalézaví v průtazích. Je pozoruhodné jak jejich kienti jsou náhle stiženi těžkými chorobami. Pomalu co (nejen) tunelář, to skomírající na intenzívce. Na druhou stranu je pravda, že málokterý policista, státní zástupce, soudce je odvážný k razantnímu postupu. Aby někdo nekřičel o pchíšechrrrrnéééém porrrušování lidskýýých chrrrrmmm prrrrááááv a hrozil inspekcí, stížnostmi, trestními oznámeními na zneužití pravomoci.

  1376 NoName, toť otázka, jestli za desetinásobek ceny by se mi na tom klofalo desetinásobně rychleji a lépe. Když tu a tam potřebuju vyvrtat díru pro hmoždinku, nekupuju si profesionální vrtací kladivo. “Mé prostředky jsou jednoduché,” pravil šaman a zachřestil tukaní lebkou.

 19. Ad netbooky vs. notebooky: Za cenu kolem 11.000 Kč se dá koupit notebook o velikosti netbooku. A bude to ještě lepší. Počkejte do jara, spadnou 😉

 20. 1381 Martine, na to stačí mít základní povědomí a kouknout do trestního zákoníku, nč by se to mohlo vztahovat. Žádná vyšší dívčí, jen obyčejná úředničina. Vypsat a horkou linkou na NSZ se dotázat Zemana na jaké případy v běhu se to vztahuje. No a tam mají nějakou evidenci a případně vyžádají přehled od VSZ a krajů. nebo se rovnou dotázat tam. Protože těch případů není tak moc, dostali by to sofort a věděli by.

 21. 1383 nickname, mám přehled, ve snaze vypadat zajímavě většinou vypadají hnusně. Až budu vybírat notebook, bude to obyčejná tmavá nenavoněná škatule v profi stylu jako Thinkpad či Dell, bude mít kvalitní matný displej okolo 15 palců, nejlépe IPS. Z dvanáctipalcových je velmi zajímavý Thinkpad X230.

 22. Ot dotaz…. Shanim, rychle, opletacku spuntu, jak je na sektech ci sampanskem….. Nemate nekdo kontakt na firmu v kotline, co to dela, co dovazi?

 23. Ahoj! Konečně (zatím) jeden den neprší!

  Poslouchal jsem v noci na N-24 pořad o vzestupu Hitlera k moci. Velmi poučné! A plné zajímavostí!
  Víte třeba, že Uniformy SA a SS jim navrhla firma Boss? Tak bacha na to, co nosíte, abyste neměli problémy s antiextremistickými experty (až na to přijdou), že třeba Eva Braun byla laborantkou jeho dvorního fotografa, že Henry Ford nechával na počátku dvacátých let NSDAP celý výnos z prodeje jeho automobilů v Německu a k narozeninám daroval Hitlerovi 50 000 USD ? Také ovšem pak byl prvním zahraničním nositelem Železného kříže… Také jsem se dozvěděl, kde se Gotwald doopravdy inspiroval s tím: Teď do vlády ještě nevstupovat…
  No velmi zajímavé !!!

  A pojďte nahoru!

 24. Co se tyka Zemana a poznamky, ze snad bude ocernovan medyjalnima M, tak bych jenom upozornil na to, ze by bylo hezke si pustit nejake jeho projevy a diskuze s obdobi jeho vlady a opozice. Jiste pak budete kroutit hlavou, jako to delam ja, kdyz ctu, ze Zeman je docela cupr kluk…..

 25. 2 Schumi ad 1374 – no, já znám jednoho, co často komunikuje přes paralelní rozhraní – do klasického akustického signálu s oblibou prská (dostřel 3 m), mává rukama jak starej francouzskej telegraf, občas i prdí – nicméně komunikace se pak stává silně problematickou…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *