Výročí

Zuzana Chlumská

 

21.srpna 1968. Výročí, které v uplynulých 46 letech mnohokrát oslavováno, adorováno, stejně jako tupeno a odsuzováno, dle momentálního zájmu toho, jenž na skomírajícím ohníčku historických událostí přihříval si zrovna svůj politický eintopf.

A zajisté tak bude činěno i letos!

 

Tím spíš, že Rusko je opět ve hře! Ve hře globálního nerozumu, kdy Západ neví si rady sám se sebou, neb problémy mu už dávno přerostly přes hlavu a on není schopen je řešit. A tak hledá se kozel, na nějž naloženy naše hříchy a který bude vyhnán do pouště, čímž budeme očištěni a bude na koho nadávat.

My ne, to von! Von Putin!

 

Vědí to ve Washingtonu, vědí to v Bruselu, vědí i to i v centrále NATA a vědí to i v mainstreamových mediích, která svorně vyjí, vyjí divnou věc, že válka na Ukrajině vypukla anexí Krymu a kdyby se tam Rusko tajně, za zády všech satelitů, nevplížilo, zajisté by k ničemu nebylo došlo a na Ukrajině klenula by se duha míru a porozumění. Co na tom, že to není pravda? Hysterii už se podařilo vyvolat! Zasloužilým mírotvůrcům, nositelům pravdy a lásky i vyznavačům slunce a zelené matičky Gaii, zajisté se arciďábel Putin zjevuje v nočních snech a oni hrdinně volají „do zbraně“ a za ochranu míru jsou ochotni vycedit i poslední kapičku krve. Těch druhých!

 

Co na tom, že boje na Ukrajině už mají na kontě nějakých 20000 mrtvých? Je třeba přitvrdit, vyhubit to komplet a tak, poněkud nekřesťansky, vzýváno NATO – „dejte zbraně, dejte munici, dejte další peníze na další vraždění až do slavného vítězství!“

 

Politický arivismus velí přihřát si polívčičku a tak NATO již zbrojí a chystá se na svůj veliký slet v Newportu ve Walesu, kam už rok summit připravován. Téma je zásadní – co s tím, co jsme si nadrobili a kudy z konopí? A hlavně pak – kolik nám na to dáte? Po řadu let NATO trestuhodně zanedbáváno a to je nutno napravit, pokud možno hodně tučně.

 

Celé jednání ovšem zřejmě ponese se v duchu jak napsali LN: „Američtí nevládní experti na zahraniční politiku upozorňují, že Putin má vizi mocenského posílení Ruska, nikoliv již ale přesnou strategii. O to je však více nevypočitatelný.“

Zdroj:http://www.lidovky.cz/jak-zatopit-putinovi-spojenci-z-nato-planuji-vhodnou-strategii-p80-/zpravy-svet.aspx?c=A140818_151026_ln_zahranici_msl

 

K tomu lze poznamenat jen tolik, že američtí nevládní experti, tak jako i většina jiných, nehrají, na rozdíl od Putina, šachy a jak západní politika svědčí, nejsou ani schopni přemýšlet několik tahů dopředu. A podle toho to dopadne!

 

A paralela s výročím? Pro Ukrajinu jediná – dnes jako tenkrát – všichni se na vás vykašlou!

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené a jeho autorem je Šumavák. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

1 108 komentářů u „Výročí

 1. Vyrážím s dcerou na výlet. Přála si k narozeninám, kdy se stane plnoletou poněkud zvláštní dárek – návštěvu dějiště Prima sezóny.
  S radostí se stanu její průvodkyní po krásném městě Kostelci. 🙂

  Ulice pod Montací je sice dnes zastavěná panelákama, ale gympl a Port Artur dosud stojí. V hotelu beránek si dáme kafe a budeme koukat na náměstí stejně, jako koukal před mnoha léty Danny Smiřický.
  Ona si bude možná představovat, jak tam tenkrát kluci v tej prima sezóně koulovali holky nebo možná něco z té její vlastní “prima sezóny” v které žije zrovna teď a já budu vzpomínat třeba na to, jak jsme v tanečních jednou při kvapíku vytančili hadem z toho hotelu až na náměstí a udělali kruh okolo kašny a abychom nevyšli z rytmu, vyšel za námi i bubeník kapely, tloukl do bubnu a uzavíral průvod. Každej máme svoji prima sezónu. 🙂

 2. Honzo,
  ale je zajímavé, že NATO s pevnůstkami přišla až poté, co Dušan zmínil v 883. Evidentně až po přečtení a nahlédnutí na Google Street si jednohvězdičkovej generál Nowak v Pentagonu uvědomil, co to vlastně znamená a poslal tuto indicii vejš.

 3. P O Z O R !!!

  Pojďte nahoru, v hořejší hospodě je pozvánka na smuteční tryznu!
  =========================================================

 4. Důležité hlásání!!!
  Konec jednoho nádraží

  ††††††††††††††††††††††††††††††††††††††††††††††††††
  Zastavení provozu a jeho obnovení
  oznámí výpravčí bez prodlení
  příslušnému provoznímu dispečerovi.

  př. D1, čl. 4118

  Vážené železničářky, vážení železničáři.
  S bolestí v srdci Vám oznamujeme, že dne 29. 8. 2014
  přestanou po 164 letech zastavovat vlaky osobní dopravy

  ve stanici

  Praha-Bubeneč

  Přijměte prosím pozvání na smuteční veselici, která se bude konat
  28. 8. 2014 od 18:00 hodin v prostorách přístupných veřejnosti
  železniční stanice Praha-Bubeneč.
  Počkejte společně s námi na poslední osobní vlak zastavující v naší stanici.

  Jménem zarmoucené železničářské rodiny:

  výpravčí ŽST Praha-Bubeneč

  Goetheho 61/4, Praha 6-Bubeneč
  ††††††††††††††††††††††††††††††††††††††††††††††††††

  Oznámení sem vložil za nepřítomného šakala jeho kamarád. Všichni jste samozřejmě srdečně zváni…
  Domácí pán sem umístí za nějakou dobu i kompletní parte vyhotovené šakalovou vlastní prackou… 😉

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *