Vzpomínka na přítomnost.

Tak dnes byl Evropsko-africký summit k situaci v Africe, přestože prý všichni uprchlíci jsou ze Sýrie ( dejte nám své peníze a s ničím nepočítejte), Zahradil zahajuje v Tunisu velkou dvoudenní konferenci  AECR o tom, jak pomoci stabilizovat situaci v zemích severní Afriky. Mají přes 100 účastníků z celého regionu i z Evropy, reportovat to bude i Al-Jazeera… Jako by ta situace nebyla až příliš stabilní již dlouho. Ale kdyby se nedej Bůh(!) snad měla měnit k lepšímu, tak je potřeba stabilizovat.
Němci dávají Merklové ca 4 měsíce, jinak končí, Schäuble propadá malomyslnosti a volá o pomoc, otevření a běžence vítající Švédové uzavřeli most z Dánska a tvrdě kontrolují trajekty… a jako třešnička na dortu působí, že odbory v Řecku vyhlásily generální stávku proti úsporným opatřením vlády a PREMIER JI PODPORUJE!!!

A tak já si k tomu živě vybavuji, jak Václav Klaus chtěl (už dávno!)Turecko v EU.
A byl za blázna a za provokatéra.
A představte si to dnes… Turecko už leta v EU…
Hospodářský růst místo 6% jen 1,3% , totálně závislé na dotacích, politici zkorumpovaní EU, neposlechnete, nedostanete dotace… ty jejich uprchlické tábory by se označily za hotspoty… uprchlíci by byli rovnou v EU a netopili by se mezi Tureckem a Řeckem, Řecko by se nevymlouvalo na uprchlíky (mimochodem – všimli jste si, že když 4 dni stávkovali řečtí lodní dopravci a nejezdily trajekty, nebyl na hranicích mezi Slovinskem a Rakouskem ani jeden uprchlík? Tábor celý jeden den prázdný) a klidně by utrácelo peníze z EU pomoci… prostě:
samá pozitiva.

Ale holt to chtěl Klaus, nojo, když on nechtěl podepsat tu LS…

PS
A Klaus a oteplování…už jsem četl zprávu, že se srovnávají sluneční cykly (vnější a vnitřní) což bude znamenat významný pokles sluneční aktivity a ( prý s 97% jistotou!) nástup malé doby ledové…
Jak dlouho já už říkám, že před příchodem doby ledové se vždy významně oteplilo i bez průmyslu a těžby uhlí???

Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené a jeho autorem je Šumavák. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

1 583 komentářů u „Vzpomínka na přítomnost.

 1. Manžílek naší lyžařky má docela dobré myšlenky, i když naprosto nesympatickou hubu, a Clintonce to dává docela vyžrat.
  Ale jeho kadeřníka bych nechal za úsvitu zastřelit 🙂

 2. >> Dušan
  To chování Tatry by Tě nemělo překvapovat. V počátcích normalizace se objevila poptávka ze SSSR na dodávku cca 10 000 nákladních aut pro Bajkalsko-amurskou magistrálu. Podmínkou byl vzduchem chlazený motor, takže Tatra měla plusové body. Jenže jednání ze strany Tatry (a jistě i Motokovu) šlo poněkud od ztracena, zvýšit výrobu na několik let o 1/3 se asi zdálo nemožné – takže nakonec tu zakázku získal Magirus-Deutz celkem za 1,1 miliardu DM. Ironií dějin motor pro tato auta vyvinul Klöckner-Humboldt-Deutz pro Wehrmacht na východní frontu.

 3. Tatra

  Změna strategie po roce 1989 a projekt LIWA

  Se změnou politických a společenských poměrů v roce 1989 se orientace na jedinou modelovou řadu stala výraznou přítěží rozvoje obchodu.

  Jistým přelomem v produkci Tatry se stal zákaznický projekt LIWA. Na základě požadavků koncového odběratele byl do vozidla T 816 8×8 úspěšně implementován kapalinou chlazený motor KHD Deutz a automatická převodovka Twin Disc.

  Vítězný tendr pro armádu Spojených arabských emirátů neznamenal jen sérii 1 127 vozidel vyrobených a dodaných během osmnácti měsíců, ale též výrazný posun ve strategii výroby.

 4. 1546 quivis
  nevěřím, protože je FT levicové hnízdo.
  Nicméně si všimněte, že na té mapce jsou tzv Mobile Refineries.
  Zkuste si to vygooglit, jak to vypadá.
  Halladin na tom doma na černo pálí švestky a pak z toho dělá plněný čokoládový bonbóny aby si udržel své klienty (sladký a alkohol více naruší sklovinu) …
  To BP nebo Shell nevyleká.

 5. Dusane, 1533 – to je právě ten problém. Jak se stalo, že demokracie – které třeba Macchiavlli, správně, označuje za nejvíce válkychtivé a agresivní – se náhle dostaly do stavu, kdy nejsou schopny se ani jen bránit… ?

  Řečnická otázka, samozřejmě…

 6. 1555 Foundry
  no ohledně FT to bylo samozřejmě nečestné. Já ale myslel, že je to už profláklé. I vzhledem k tomu, kdo tam z kotlinky dopisuje, když někomu potřebuje pravdoláska nasadit psí hlavu.

 7. tak jsem nakonec tu letenku vrátil. Ne že bych měl hrůzu z teroristů. To je náhoda Belgičtí odboráři v dopravě to ale vzali do ruky. To je ststematické a tedy z toho jde strach. Tetelit se někde v zimě protože odborář stávkuje se mi fakt nechtělo. Ačkoliv – ono se to tam až tolik nepozná, jestli stávkují anebo jde jen o normální bordel organizovaný státem…

 8. no – a zrovna jsem se v Le Soir a La Libre Belgique dočetl – můj překlad – víme h….o a tak nejvyšší security alert (4) prodlužujeme, stejně jako frantíci (to mám zase z Le Monde). Chlapci chlapci … Nevyplatilo by se mrknout pod tím svícnem?

 9. O.T. jak rozumíte pojmu “ztrojnásobit” ?

  Francouzské bojové letouny Rafale podnikly v pondělí první nálet na Islámský stát (IS) z paluby letadlové lodě Charles de Gaulle. Uvedla to BBC s tím, že 26 strojů na palubě nosiče znamená ztrojnásobení počtu francouzských strojů působících proti IS.

  Kolik jich tam tedy měli? 13? Jakoby tedy 13 a ještě dvakrát třináct je ztrojnásobení? Fakt se jenom ptám. Ty slovní úlohy jsou vždycky oříškem.

 10. Anebo – kdoví, kolik strojů bůhví odkud proti IS útočilo, a teď jeden dva vzlétly z paluby.
  Já ale chápu, že o tom nemůžou každýmu vykládat jak to vlastně je. Honěj teroristu.

 11. 1562
  tuším 12.
  a 38 je opravdu zhruba ztrojnásobení.
  mimochodem, do odborářů se pouštíš zbytečně. Zavření metra a pod. je na příkaz státu.

 12. (1538) Základnu měli a mají Rusáci pořád. Františku neblbni po místním vzoru, že všechno musí zorganizovat Američani (nebo Rusové). Ono je dost místních i okolních čunitelů. Všichni se pak do toho serou když už se to rozjede.
  (1548) Pod většími by už asi praskala kolečka.
  (1558) Petře, nějak mi to nesedí. Kde Macchiavelli ve své době přišel k demokraciím a které války nové doby rozpoutaly ve své válkychtivosti a agresivitě?

 13. Ahoj,

  v pátek, dne 27. listopadu 2015, od 18:00 hodin, se uskuteční již 9. setkání přátel Klauna Parafina. Místo je tradiční, tzn., restaurace U Pivoje, adresa Františka Křížka 513/20, Praha 7. Rezervace je na jméno pan Modrý. Kdo přijde, tak mě potěší, kdo nepřijde, tak mě nepotěší. Potěšte mě.

  Modrý pták

 14. Ze Sýrie se množí fotky tanků T 90. Ruské angažmá v pozemních bojích asi tiše začalo.
  Pochybuju, že by je dali Syřanům.

 15. 1556 jejda Halle
  omluva, že jsem si Tě vzal do úst. Chtěl jsem jen dokumentovat o jak nevýznamné množství jde. Samozřejmě, že si nemyslím, že pálíš švestky, plníš čokoládový bonbony a dáváš je pacientům!
  Každý ví, že zubaři mají bonboniery putovní.
  1565 Halle
  to jo ad metro, pak i autobusáci z Molenbecku nepřišli do práce (asi 2/3) protože se prostě báli. Ale v Belgii je k tomeu ještě regulérní (meziodvětvová) stávka, do které se v některých regionech zapojili i železničáři.

  Třeba
  Grève intersectorielle en Hainaut: ni bus ni métro à Charleroi
  http://www.lalibre.be/actu/belgique/menace-terroriste-les-metros-et-de-nombreuses-lignes-de-bus-a-l-arret-a-bruxelles-5652acb93570ca6ff91cb931

  Atd atd. v jiných regionech. Ono se o tom asi tady nepíše. Belgoši syndikátům (totiž odborářům) za to nemůžou přijít na jméno.

  V takové situaci (i když plánovaně) stávkovat je prostě chucpe …

 16. Vyberu z pod toho článku

  la connerie de ce syndicaliste imbécile socialiste est bien dans la lignée du renardisme prédateur de 1960
  🙂

 17. Aha, fránína
  dám jtedy klíčová slova, která nemusí být zřejmá ale jsou zvučná 🙂
  con – blbec connerie – blbost, kravina
  syndicate – odbory, syndicaliste – odborář
  imbécile – imbecil
  socialiste – socialista
  dans la lignee – v linii
  renard . lišák – renardisme – liškákismus – vychytralost
  prédateur – predátor

 18. Někdy je i Nova zajímavá. Cikán Kotlár, který se synem napadl souseda (syn dostal cca 3 roky, tatík podmínku) je dvacet let “momentálně zaostalý”, bere invaliďák a družka za opatrování. Nikoho to až do soudu nezajímalo. Když to tak srovnám, kolik buzerací se dostává osobě s diagnozou DMO, skoro bych vzal klacek do ruky.

 19. >> AeroKarel
  A to ještě ten dobrák vyřvával něco v tom smyslu, že dal za dům 5 mega a má tedy nárok atd. atd. –To jsem netušil, že invaliďák “na hlavu” tolik nese.

 20. Nechtěl bych to zase několikrát sem a tam překombinovat —

  S tím renardismem – to měla být jenom hčíčka pro frankofonisty – stím lišákismem. Ono to tak opravdu je – renard – lišák, vychytralý, renardisme vychytralost …

  On to je ale pro znalce poměrů skutečný termín odvozený od skutečné osoby André Renard.
  Byl to militantní wallonský socialista, trockista, belgoš, šéf federace belgických odborů zhruba v tom roce 1960. Něco jako dnedka Josef Středula.
  https://fr.wikipedia.org/wiki/Renardisme

 21. 1575 halle
  posloucháš mě dobře? Já nevyčítám strach těm klukům co dneska v Molenbecku a Anderlechtu nenastoupili do práce řidičů protože měli strach. Tam nestávkovali. Fakt se báli. Tak to vyhodnotili a do práce nepřišli. Ani v nejmenším je neodsuzuji. Nějakej předpis asi nedodrželi, možná se báli aspoň zavolat a sháněj si neschopenku aby nepřišli o práci Já mám ten luxus, že jsem prostě zavolal na férovku, že nepřijedu protože ty schůzky prostě ruším a vrátil jsem letenku s poukazem na prohlášení sec min Belgie a doporučení MZVČR aby to bylo papírově pojišŤovnou kryté.

  Já ale mluvím o mezisektorové stávce, kterou bafuňáři nezrušili a která se dnes odehrála. Protože byla ještě před vyhlášením nejvyššího sec alert naplánována. A k těm zátylkům odborářským byl ten komentář, že je to renardismus jak z roku 1960 za generální stávky.

 22. 1518 – No, AeroKarle, vidím, že komentář k oběma Tvým poznámkám by mohl začít konstatováním, že lidské kvality mají mnoho dimensí. Někdo třeba je schopen uživit se poradenstvím a psát zajímavé články, ale nemusí být vhodný jako předseda politické strany nebo ministr něčeho (i přes případnou schopnost stanovit si rozumnou koncepci vedení svého resortu), jinej je teoretik a zároveň prakticky osvědčil schopnost založit politickou stranu (kteroužto zde, přese všecko vnějškové zdání, zdaleka nemá každej), ale zas není rasantní politický vůdce. Zajímavé je, že navzdory jejich zjevným protikladům a konfliktu mi v tomto srovnání vycházejí jako teoretici oba.

  Podobně postavy mátožně se ploužící či potácející v mírně ušmudlaných bílých či modrošedých pracovních pláštích dlážděnými chodbami vejzkumáku mohou (a ovšem nemusejí) býti excelentními jemnými mechaniky, skvělými numerickými matematiky či statistiky, odborníky na ***, *** nebo *** mezinárodního formátu (nerad bych jim či jejich památce mimoděk vytvářel negativní image, takže nebudu konkrétní), anebo alespoň diskrétně odklizenými disidenty, špiony nebo robustními překladateli subtilní beletrie. Smysl jejich života vždy ležel mimo ekonomickou návratnost, a nemohu se ubránit dojmu, že bylo krapet povrchní ji po nich ausgerechnet požadovat.

  Kdo a za co to měl udržovat? Nevím. Ale v rodině se kupříkladu všichni díváme na železnici v podstatě jako na skansen – sice naprosto ne odjakživa, ale už bezmála sto let. Na dráze se lokálně udržel až podnes, zejména kvůli raplům, jako je Dušek, a kvůli zjevné neschopnosti všech jejích hetero- i homosexuálních vedení pro ni najít ziskový ekonomický model. Existuje-li nějaký. Díky tomu mohu občas vzít foťák a jet si nafotit nějakou tu starodávnost, anebo si alespoň poklábosit s postarší hradlařkou (ostatně zhruba mého věku) třeba o praxi a tradicích údržby drátovodů. Že je to ztrátové, je mi úplně jedno. Hlavní objem financí se tam stejně neutápí v údržbě toho skansenu a jeho personálu – tomu všemu naopak peníze spíš škodí –, nýbrž obrovskou většinou v předimenzovaných a zkorumpovaných stavbách typu koridorů. Smyslem života není ekonomická návratnost, ani smyslem existence železnice.

  Stejně tak bych se nezlobil, kdyby se (třeba nějakou náhodou či vylosovány z klobouku) byly udržely některé ty výzkumáky. V Akademii běd nějaké takové přežily víceméně dodneška, resortní snad žádný. Místo toho je zlikvidovali lidé, kteří si jejich význam pro českou (technickou) kulturu a identitu uvědomit snad ani nedokázali. (Jeden takovej ostatně dneska horuje pro zalidnění Evropy a Čech muslimy.) Udržet všechny vejzkumáky nad vodou by asi bylo levnější než subvencovat železnici, udržet celý průmyslový skansen samozřejmě dražší a ekonomicky i politicky(?) zhola neúnosné.

  Avšak vzhledem k vícedimensionálnosti lidských kvalit myslím obecně neplatí, že schopnější odtud zdrhli. Leckteré jen vyhnal hlad – či naturalistický obrázek všeobecného kolapsu kolem nich.

 23. Dlouhodobá intenzívní snaha se zviditelnit má konečně výsledek. Už jsme na seznamu. Děkuji. Jsem velmi potěšen. Zemanovi, Sobotkovi, Chovancovi a podobným, tedy potentátům, nic nehrozí. Žijí si ve svém chráněném světě.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.