Zamyšlení na Muellerovou zprávou

Dušan Neuman

          Ač někteří konservativci vytahují láhve šampaňského, není co oslavovat. Boj se přenese jen na jiná bitevní pole.  K hlubšímu porozumění je třeba trochu podrobnějšího vhledu.

          Osobně jsem po dvou letech Trumpovy vlády přesvědčen, že je dobrým presidentem. Přesněji, daleko lepším než jsem očekával. Volil jsem ho jako menší zlo a říkal si, že budu spokojen  když splní dvě z mých přání – jmenuje konzervativního konstitucionálního soudce do Nejvyššího soudu a zastaví Obamovo regulační zelené šílenství. To splnil docela rychle a ten zbytek je už jen třešnička na dortu. A ne jedna.

 Ekonomika se skutečně rozhýbala. Stačí se porozhlédnout v ulici kde bydlím. V roce 2016 tu bylo 18 domů na prodej, většinou „bank foresclosure“ – pro nesplácení hypoték. Dnes ani jeden. Nezaměstnanost  je  na nejnižších číslech co pamatuji a u černošské menšiny vůbec nejnižší od doby kdy se vedou statistiky. Také je nejnižší počet lidí závislých na podporách (food stamps). Pennsylvanie prodává antracit do Evropy, zejména na Ukrajinu a severní okresy rychle bohatnou z frakování.

           Když si to promítnu na pozadí Trumpova – podle mne neuvěřitelného stresu – kdy každý den musel čelit nejen washingtonské byrokracii – kterou definoval jako “deep state” či politicko-byrokratickou bažinu, ze všech stran podporovanou medii (95% zpráv o Trumpově vládě v hlavních nediích bylo negativních),  pak klobouk dolů. Jen o spiknutí s Putinem bylo opublikováno za poslední dva roky přes půl milionu článků.

          Je mi jedno, že má chudší slovní zásobu než já imigrant, je mi jedno kolik bab přefiknul a co jim za to zaplatil, (proti JFK je to stejně jelimánek ), je mi jedno kolikrát udělal bankrot a že má vkus otce Kondelíka. To všechno je mi jedno pokud výsledky posunují tuto zemi dopředu.

           A to posunují přes soustavnou sabotáž  Demokratů, která někdy až hraničí s vlastizradou. Jak jinak si vysvětlit, že ve chvíli kdy ve Vietnamu jednal s Kimem, spustili proti němu doma kongresoví Demokraté takový útok, že si tlusťoučký diktátorek musel myslet, že to má Trump spočítané a začal si diktovat. Trumpův neúspěch v Hanoji stoprocentně přičítám mstivým idiotům Pelosi a Schumerovi a celé té bandě okolo.

          Vím jak ruské zpravodajské služby pracují, byl jsem jejich nátlaku vystaven a vlastně kvůli němu jsem emigroval. Měl jsem kliku, že se to povedlo. Jsou dobré  a protože nepodléhají politickým změnám jako CIA a FBI, jsou konsistentnější, mají historickou povědomost, dlouholetou praxi, znalost protivníků a za minimální náklady dokážou způsobit velké škody.

          Od počátku protitrumpovské kampaně jsem nevěřil a nějakém spiknutí.  Demokraté nezkousnuli prohrané volby. Nedovedou si to vysvětlit – neboť chtějí pro svět jen to nejlepší a nepochybují, že volby Trump ukradl nějakým nečestným způsobem.

          Dokonce jsem dodnes přesvědčen, že v počátku předvolební kampaně Rusové sázeli víc na Hillary, protože už jí znali, znali její slabá místa, věděli, že je hamižná a jak je korumpovatelná. Donald, zejména po krachu Trump Tower projektu v Moskvě, byl pro ně nepředvídatelný. Rusům nikdy nešlo o podporu jednoho kandidáta, ale o rozvrácení amerického politického systému, o znervóznění voličů a státního aparátu, zkrátka o nalezení nejslabšího místa, kde by bylo možné poškodit protivníkovu politickou stabilitu. Trump byl jen jedním z pěšců na ruské velmocenské šachovnici. Pochopitelně, po jeho zvolení se ruská taktika přizpůsobila výsledkům voleb a jsem si téměř jist, že s velkou zlomyslností začali zásobovat ‘nevertrumpovce”  čímkoliv, co mohlo Trumpa očernit. A idioti jako Adam Schiff  jim to sežrali i s udičkou. Největší malér USA je dnes je stav medií. Ta se stala hlásnou troubou vizionářských dobroserů  jimž, v šedesátých letech zatemnilo mozek LSD, obdiv k Che Guevarovi a rozpuštění se ve vstřícných dívčích klínech bez následné zodpovědnosti. (Ne, že bych se zrovna tomu tehdy, byv tu, bránil). Na pozadí amerického snu vznikla jakási akademická třída, která ovládla vzdělávání, media a zábavu, tedy nejvlivnější nástroje na formování myšlení nastupujících generací.

           Media se nenávisti k Trumpovi a tomu co reprezentuje, nevzdají. Už dnes cirkulují články o 19 nových vyšetřováních subalterních vládních, většinou lokálních, institucí se stejným cílem jaký měla Muellerova kamarila – zničit Trumpa a jeho konservativní agendu, anebo aspoň ho tak očernit, aby ztratil přízeň voličů. Tato kampaň se potáhne  celé dva roky až do příštích voleb.  A je jedno, že bude skoro stoprocentně falešná, vystavěná na “fake news”. Tak to vidím já a je mi z toho ouzko. Cítím, že už jsme už  druhým rokem ve studené občanské válce a jen nevím,  jestli už někde nežhne doutnák.

Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené a jeho autorem je Šumavák. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

783 komentářů u „Zamyšlení na Muellerovou zprávou

 1. 751

  Schumacher se nám nějak rozohnil.
  Nejhorší na tom je, že má pravdu. Několikrát jsem o tom psal na svém blogu. Jo, bylo souhlasné mručení. Toť vše.
  Jenže dvě věci jsou nepominutelným faktem: Máme se pořád dost dobře. Dokonce materiálně lépe, než jsme se kdy měli. A nechceme o své majetky a benefity přijít tím, že budeme štěkat proti větru. Villon o tom psal už před mnoha lety: „Vlky z lesa žene hlad!“
  Bude muset na tom být o dost hůř, budeme muset postupně přicházet o ty naše majetečky a svobůdky, abychom něco udělali. Jinak se proti tomu veškerému stádnímu pokrytectví neodvážíme vystoupit. Problém je v tom, že je to tzv. „pomalé vaření žáby.“
  Na mladou generaci moc nevěřím. Jsou bez zkušeností, zcela zblblí propagandou. O socialismu neví nic. O propagandě taky ne. Zatím s nadšením „konzumují“. Mobily, automobily, vily. Když náhodou zjistí, že něco není takové, jak se povídá, považují to za anomálii, která je naprosto výjimečná.
  Taky budou muset dostat přes hubu, aby prozřeli.

  Ale to, co Schumi napsal mohu podepsat. Jenže – co z toho. Je v nás cosi s Cikánů. Neuvažujeme do budoucnosti. Když dostaneme nějaké „dávky“ tak nakoupíme laskominy a až přijde zlá doba – a ta přijde vždy po několika tučných letech, vykřikujeme a žádáme nové, větší dávky. Ve zkráceném jednoměsíčním cyklu to vidím u našeho Kauflandu. Po dávkách nakoupí plné vozíky a jezdí domu taxíky, Za čtrnáct dní se už zadlužují. U svých. A ti jsou nemilosrdnější než bílí. My se taky zadlužujeme u svých.

  Nějakou „obrodu“ můžeme čekat tentokrát spíše od Západu, tam se to začne hroutit dříve a až po mnoha „tučných letech“. Takže ti středního věku budou pak vzpomínat na svou mladost nejen proto, že byli tehdy hezcí a silní. Moji prarodiče to zažili a větší odpůrce socialismu neznám. Ne extrémisty – ale zaťaté odpírače.

  A za další: Revolta musí mít nějakou naději na úspěch. Jinak je to hlavou proti zdi, hlava rozbitá, ale zeď se ani nehne. Asi se toho už nedožiji – ale myslel jsem, že se nedožiji ani „konce vlády jedné strany.“ A dožil jsem se. Tak třeba…
  V sedmaosmdesátém jsem nějak začal čichat změnu. Za dva roky tu byla. Jenže už tehdy můj strýc, který přežil i válku v Africe po velením maršála Rommela říkal, že pořádná revoluce, čili skoková změna je zásadně provázena násilím. Doslova řekl, že když nejsou kandelábry ozdobený viselci a do kanálů na ulici nevtéká krev, tak to žádná revoluce není, že to jenom státní převrat. Totéž mi řekl Karel Kryl, když jsme se spolu hádali po jeho koncertu. Nevěřil jsem mu – ale ten malý člověk měl pravdu. Viděl dál než já. Už jsem se mu v duchu mockrát omluvil.
  Ano, Schumi, je to v nás. Je to naše věc. Ne německá, francouzská nebo muslimská.

  Každý svého osudu strojvůdcem. [;>))

 2. 752
  Zpátečník says:

  No vida…: Že by veliký Josef Cholévka osobně (včera ve 2:16)? Pokud ano, v mém skeptickém pohledu jeho přítomnost na blogu čteném pár desítkami veteránů plus subalterním referentíkem BIS je spíše než příslibem lepších zítřků bohužel spíše příznakem konce civilizace, dalším v nekončící řadě.

  (Viz též
  http://sumavak.blokuje.cz/je-trump-vhodny-kandidat#comment-180894 ,
  http://sumavak.blokuje.cz/co-prijde-po-multikulturalismu#comment-125195 ,
  promine-li mi laskavý čtenář, že cituji vlastní příspěfky.)

  Z důvodu nespavosti jsem nahlédl do té disertace, vřele děkuji za odkaz. Po formální stránce bezpochyby vysoce nadprůměrná. Soukromě jsem se snažil otestovat si hypotézu, že předkladatel patří do nyní neobyčejně početné třídy IYI (Intellectual Yet Idiot); to, co píše o panu Cholévkovi (str. 124-126) tomu poněkud nasvědčuje. Je sice pravda, že kupříkladu i Beckett vystavěl jednu ze svých jednoaktovek kolem jediné anekdoty, ale určité rozdíly tu jsou…

  Posice každého vykladače anekdot je již z podstaty věci mimořádně ošemetná vždycky; jeho naděje, že vytvoří nějakou další přidanou hodnotu, jen nepatrná. Jeho role by vyžadovala inteligenci; jenže inteligence jako rule of thumb velí se do výkladu anekdot raději nepouštět. Avšak existují snad oběti, jež by člověk nepodstoupil v zájmu vědy a své akademické kariéry?

 3. 753
  Zpátečník says:

  Nějakou „obrodu“ můžeme čekat tentokrát spíše od Západu, tam se to začne hroutit dříve a až po mnoha „tučných letech“. — Velmi optimistická slova, StK. Jestlipak berou v úvahu také demografický vývoj a současné etnické složení tamní populace?

 4. 754
  Zpátečník says:

  Což o to, Schumachere (12:54), že Klaus LS podepisovat neměl, jsem tu psal již několikrát (a teď znovu). Nemělo by se ale zapomínat na výjimku, za niž podpis zobchodoval a kterou čeští quislingové vzápětí znehodnotili.

  A zejména by házet vinu za LS na Klause byla přinejmenším stejně velká chyba, jako házet Únor 1948 na Beneše…

 5. 755
  Zpátečník says:

  Ne, žádné zámoří, žádný Brusel, žádná cizina. Jenom my sami. — Nojo, Schumachere, ale jak vysvětlíš, že se zde (se zpožděním pár let) vysemeňují stejné zrůdnosti, jaké již zamořily Západ? Pouhou shodou okolností?

  Odkud se zde politická neschopnost (jejímž obrazem koneckonců je i tento blog) vlastně bere? Proč zde ani zdaleka v takovéto míře nebyla za první republiky (třebaže její samotná (ne)životaschopnost byla podmíněna geopoliticky a relativním nedostatkem střízlivého uvažování v zahraniční politice)? Jak je (ve světle dnešní lethargie a úplné podřízenosti Bruseli) možné, že první republika byla vůbec vytvořena? I protektorátní vlády vůči Německu, dokonce i komunistické vlády koncem 40. a od poloviny 50. let vůči Moskvě, se více snažily o zachování zbytků nezávislosti, než ty současné české…

  Nějaké hypotézy o příčinách bych možná měl.

 6. 756
  Zpátečník says:

  6:49 — První „spíše“ si laskavě škrtněte. Já si raději budu chvíli zas číst Myslivečkovu Speciální psychiatrii (1959), třeba u toho konečně ještě usnu…

 7. 757
  PeS says:

  Dobré zas ráno… Tak jsem nakouknul na Psa – a zmrd Neff, PaH-BŽ má ze zatčení Assangeho druhý vánoce… Inu, co taky chtít od rudýho zkurvenýho zmrda…

 8. 758
  Zpátečník says:

  Ehm, tak zatím ne, mezitím jsem se podíval ještě na https://echo24.cz/a/SQyYc/svet-podle-orbana-poznamky-ze-summitu-o-migraci

  Také jedna z věcí, které (by) zdejší mainstream raději zatajil. Ostatně kdypak jsem tady prvně psal o škůdcovské roli mainstreamových medií? Tak asi 2010?

 9. 759
  Foundryman says:

  No, nevím, neviděl bych náš národ tak skepticky. Jsou si třeba Němci schopni vládnout lépe? Když vezmeme v úvahu peripetie 20. století? Nebo Poláci, kterých je 40 milionů, jejich politická váha je však zanedbatelná?
  Případně Francouzi, Belgičané, zamořovaní islámskými přistěhovalci a s upadajícím hospodářstvím?
  Mám dojem, že se v kontinentální Evropě jedná o systémovou chybu, vyplývající z poměrného zastoupení v parlamentech v kombinaci se všeobecným rovným volebním právem.
  V zemích s většinovým systémem je situace o něco lepší, i když nikoli dobrá.

 10. 760
  Matzurka says:

  Foundry, souhlas.
  A jestli koloniální země trpí vinou za své činy, já se k nim nehodlám přidat. Ať si to užijí.

 11. 761
  Matzurka says:

  Aaaa, mám OT dotaz na zdejší technickou sekci 🙂
  Ještě pořád jsme nevyhodili 15 let staré TV značky SONY, asi z piety nebo prostě nechuti dát do šrotu funkční přístroj… tedy, šlo by na tom přehrávat videa (těch máme plnou skříň, ale už se k nim nějak nevracíme, vše jde sehnat v digi formátu…), ale TV signál už to bez adaptéru nevezme.
  Dcera ovšem pojala nápad si na tom přehrávat filmy z flešky, takže teď dumám, co k tomu připojit, aby to šlo. Máme i starší „odstavené“ PC, ale netuším, jestli se to nebude „sekat“, pokud ano, co by mohla být vhodná alternativa ? Jde fakt o přehrávání občasné…

 12. 762
  Foundryman says:

  Matzurko, připoj k TV přes SCART kabel nějaký přehrávač DVD s USB vstupem a máš vyřešeno.

 13. 763
  Schumacher says:

  Zpátečníku, vysemeňují se stejně jako móda, hudba, filmy, životní styl….

  Je to memetická nákaza. Tak jako nejrozšířenější nákaza – náboženství.

 14. 764
  Schumacher says:

  Zpátečníku, proč ne za Republiky? Jednak si ji idealizujeme, druhak všeobecná kultura po RU. Snahu po udržování komunisty nezmiňuj, dostaneš vycintáno, jako já kdysi když jsem zmínil. Ano, „socialistická morálka“ byla klonem morálky obecné „buržoasní“. Kterážto po devětaosmdesátém byla odvržena spolu s tou „socalistickou“. Teď je pracně objevována a vyhrabávána.

 15. 765
  Zpátečník says:

  všeobecná kultura po RU — Jenže na té se podílely i české politické schopnosti. Na centrální úrovni (Říšská rada) to moc vidět nebylo, tam se Češi drželi v oposici snad permanentně. Ale dobře patrné to bývalo na místní úrovni: veškerý ten rozkvět (včetně velkorysých veřejných budov a staveb) byl povahy nejen ekonomické a kulturní, ale též – ne-li zejména – politické.

  Naopak Rakušané jako takoví zas tak politicky úspěšní nebyli, jim se (jak bychom mohli s trapnou a nemístnou škodolibostí konstatovat) celé obrovské mocnářství během pár dekád rozsypalo pod rukama, ani pořádně nevěděli jak… Hezkou dobu postupovali přesně opačným směrem, než kam si přáli dojít.

  Zkrátka, jak to dnes tady vypadá, je podle mého názoru z velké části dáno vnějšími vlivy a českou ochotou (zdaleka se nevztahující jen na pravdoláskaře a euservily) takovýmhle vlivům a silám naslouchat a být jim přístupni.

  Oproti tomu například takoví Němci mají nejen instinkt následovat Vůdce, ale také se proti kálení do vlastního hnízda co možná ostře ohradit. Pravda, nemají jej všichni, někteří si naopak myslí, že jim takovéto kálení naopak podkuřuje, je-li dostatečně vytříbeno formálně, neřku-li virtuosně (Grass, Handke, Jelineková…), jiní si jej však až donedávna tak snadno líbit nenechávali — zatímco Češi vždy a bez výjimky ano.

 16. 766
  Pavel Kořenský says:

  Tak katedrála Notre-Damme v Paříži shořela 🙁

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *