Zavřeme si presidenta?

Zuzana Chlumská

Tak my si nedáme pokoj!

My si chceme za každou cenu uříznout ostudu a nejdéle 7.března, v den končícího presidentského mandátu V.Klause mu oznámíme, že ho odvoláváme z funkce? Po 7.březnu už to jaksi nemá smysl…

 Samozřejmě ne my všichni, jen ti kdo na V.Klause podávají žalobu velezradu. Ovšem svět nezajímá ani soudce Kydalka, ani senátor Okamura – budeme to mít na triku všichni. A zajisté, že si svět vzpomene, jak jsme si shodili vládu M.Topolánka v době jejího předsedování Evropské Unii.

 „Podivný folklor panuje v té české kotlině“, řekne si svět a nutno přiznat, že zcela oprávněně.

Ne, že by se jinde neděly pitomosti, ale my na to jdem, kdo ví proč, vždycky s bubnem, aby se náhodou nepřehlédlo.

 

Zdá se, že Václav Klaus měl opět pravdu a trefil do černého, neboť vášně se vzduly do výšin nevídaných a plane svatý hněv, o jehož svatosti by se dalo s úspěchem pochybovat.

 Je skutečně možné, že amnestii, která je jedním z práv presidenta, označíme za velezradu?

Proč tedy amnestie nebyla už dříve zrušena a proč jsme mu toto právo poskytli?

Proč nebyl za amnestii obžalován i president Havel?

 

Inu nejspíš proto, že nejde o amnestii jako takovou, ale o to, že V.Klaus šlápl naší soudní moci na kuří oko. Neboť naši soudci považují za své svaté právo soudit někoho jak dlouho budou chtít. Třeba 15 let.

 Dalším zločinem V.Klause je prý nejmenování nových ústavních soudců během uplynulého roku. Zapomněl už senát na svou oblíbenou kratochvíli téměř každého presidentem navrženého kandidáta odmítnout?

 „Prezident republiky také po celou dobu trvání svého funkčního období do dne podání této ústavní žaloby nerozhodl o jmenování Petra Langera soudcem, i když mu to uložil Městský soud v Praze rozsudkem ze dne 15. června 2007.“

Kdo snad zapomněl, o co šlo, tak např. zde: http://www.ceskatelevize.cz/ct24/domaci/161730-pravnik-jehoz-klaus-nejmenoval-soudcem-u-us-zastani-nenasel/

 Mám tomu rozumět tak, že nejmenování pana Langera soudcem lze nazvat velezradou? Nebo jde o to nerespektování soudního rozhodnutí?

 Pak tu máme ovšem precedens! Roman Tykadlo-Smetana odmítl vykonat trest veřejně prospěšných prací za svůj tykadlový zločin a tedy nerespektoval soudní rozhodnutí, za což byl následně potrestán vězením. V mediích byl pan Smetana ovšem oslavován co novodobý Jánošík!

 

Tak co s tím? Jsme schopni opravdu vše dohnat ad absurdum?

 

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené a jeho autorem je Šumavák. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

1 284 komentářů u „Zavřeme si presidenta?

 1. 1251
  ptakopysk says:

  ještě k udatné francouzké armádě. Dvě pravidla nutná k tomu, aby Francie zvítězila:
  První pravidlo vedení války Francií: Francouzská armáda zvítězí pouze v případě, že jejím vrchním velitelem není Francouz
  Druhé vedení války pravidlo: Francie zvítězí pouze v případě, že o většinu válčení se postará Amerika.

  A tohle z historie francouzských válek je taky rozkošné:

  Povstání Alžířanů: Porážka. Od křižáckých dob první případ, kdy západní armádě natrhla prdel muslimská NEturecká armáda. Bylo definováno První pravidlo muslimského válčení: “Francouzům dokážem vždycky nakopat prdel”. Stejné pravidlo již v té době měli Italové, Rusové, Němci, Britové, Holanďané, Španělé, Vietnamci a Eskymáci.

  Kdo si to chce přečíst celé a dovzdělat se v dějepise: http://vtipy.cyberserver.cz/vojenska-historie-franciegalske-valky-porazka-v-teto-valce-jejiz-konec/d8438.htm

 2. 1252
  Andy says:

  1217- tak jo, konečně něco k věci. Ti kluci jsou z Jihomoravského Inovačního Centra- To je sdružení, jehož členy jsou moravské university, město Brňo a JM kraj. Informace o celém JIC i o konkrétní společnosti jsou vyčerpávající- popravdě řečeno výjimečně obsáhlé, to se hned tak nevidí. Rozhodně působí důvěryhodněji než běžná IT firma Vonásek a Novák, které také neznáme, ale protože jsme podezíraví, klidně si je do pustíme i do baráku, neb přijedou osobně( a my vycálujeme dalších 800 za cestovné).

  Mně se ten projekt líbí, neb zaprvé podporuji nové věci, notabene když vyloží karty na stůl, zadruhé když už budu chtít něco utajit v kompu, tak to stejně hodím na nějaký externí disk v a PC vymažu, než dám železo z ruky.

  A například ekonomické systémy se už dávno řeší na dálku, kde je nebezpečí skutečné a žádná smlouva není stoprocentně bezpečná, často máte data u někoho kdesi v řiti na serveru a z dotyčné firmy jste taky viděla jen obchodníka( který tam už za tři měsíce není a nového neznáte) a pak ty frajery, co přijedou udělat analýzu za stopadesát až pětset tisíc a nevíte o nich taky nic, nicméně je pustíte do všeho.

  Tolik asi můj názor.

 3. 1253
  jirka ppa feudalista a imperialista says:

  No udivuješ mne Rputi..Proč by se lidi měli brát jek kvůli nějakým hormonům, když existují peníze. Dříve se tomu říkalo věno, nebo tak…. Samozřejmě jde jen o to, aby se dávky nedali někomu jinému. Prostě se socialisté nechtějí dělit, proč mne to nepřekvapuje.
  Naopak, si myslím, že peníze lidi spojují daleko více, než deka na louce se západem Slunce. I když to taky není špatný, jíst se musí. Takže bych spíš řekl, že trvalejší vztyhy jsou materiální, už proto, že vztah není založen na přetvářce a obě dvě strany vědí, zač a proč 😀

 4. 1254
  jirka ppa feudalista a imperialista says:

  Andy, od té doby, co se i personální a fakturace, vlastně celé to účetnictví „převezlo“ do Indie, mi to připadá směšné, se bavit o nebezpečí dálkového přístupu

 5. 1255
  NoName says:

  V Mali jsou speciální jednotky a cizinecká legie, a to jsou nějací vojáci. I když jsou Francouzi (tedy ne ti v té cizinecké).
  Obecně vzato, dokonce i v druhé světové bojovali (i při pádu Francie) francouzské jednotky statečně, ale bez velení, často dokonce bez kompletní výzbroje neměli moc šancí.

 6. 1256
  Andy says:

  1254- no jo. V NTravelu jsme měli kamennou pobočku na šikovné adrese, která spíš peníze požírala než vydělávala, ale byla spešl pro ty, co si musí sáhnout, aby věřili.

 7. 1257
  ptakopysk says:

  NoName,
  ve všech armádách světa máte množinu statečných vojáků. Vyhrávají ti, kterým se do válčení neserou politici a jejichž generálové nejsou jenom protekční spratkové.

 8. 1258
  Rpuť says:

  >> Jiřiku 1253 – to je v poho, když víš, proč si tě vzala tvoje žena. 🙂

 9. 1259
  divana says:

  1251

  a armádní nůž švýcarák pro francouze a místo párátka bílá vlajka..znám 🙂

 10. 1260
  NoName says:

  Ptakopysku, třeba operace Dunkerque-všichní ví, jak statečné bylo britské letectvo a námořnictvo, i obyčejní Britové, kteří přišli na pomoc, ale to, že hlavní tíha obrany ležela na Francouzích, kteří udrželi obranu dostatečně dlouho pro potřeby evakuace se moc nemluví.

 11. 1261
  martin TT says:

  Proč ten smajlík, jestli ty ses vdávala pro krásu a inteligenci partnera, tak to nepředpokládej u ostatních. Food for Sex je tady déle než lidstvo samo.

  Nejsem odborníkem, ale někde jsem slyšel, že samička se rozhoduje podle toho, jestli sameček dokáže zabezpečit podmínky pro potomstvo.

 12. 1262
  ptakopysk says:

  Jirko ppa,
  ad 1253 – Proč by se lidi měli brát jen kvůli nějakým hormonům, když existují peníze.
  Jen tak pro zajímavost – pro některý lidi prostě peníze nemají dostatečnou váhu při takovémto rozhodování. I u nás na krchově je hrob se dvěma takovejma, kteří to radši odpískali. To, že je pak rodiče šoupli na katolickej hřbitov do jednoho hrobu, jim ovšem bylo platný jak zimník.

 13. 1263
  divana says:

  tak i strejda pytlík podepsal (škromach)

 14. 1264
  Jirka ppa feudalista a imperialista says:

  Ptakopysku, ale jamnerikal ze vsichni se musi brat kvuli penezum…. Ale proc by se brat nemeli? Je to dost velky duvod. Mimochodem, zensky si vybiraj manzela stejne jako zvirata…. Proste jak je schopen zabezpecit potomstvo. Lidi jsou taky zvirata.

 15. 1265
  Rpuť says:

  martine, já už se vdávat nebudu a ostatní ať si dělaj co chtěj! Jejich věc. Jsem psala, že je to v pohodě.

 16. 1266
  Andy says:

  tak ono není tak důležité, kolik má dotyčný nápadník peněz jako to, zda je o ně ochoten se s manželkou podělit, že:::

 17. 1267
  Jirka ppa feudalista a imperialista says:

  A nejen to Andy, dulezite je taky aby domsystemu prilejval vice vody, nez z nej vytece. Drive to bylo jednoduche, to stacilo dobre machat s kyjem, dneska uz ten kyj moc nikoho nezajima 😀

 18. 1268
 19. 1269
  tučňák says:

  Ano Jirko, od té doby se poslední fabrika na výrobu kyjů v Kyjích přetransformovala na Laktos, tak to už není ono …

 20. 1270
  Jirka ppa feudalista a imperialista says:

  No jo, od te doby co vladyka Laktos objevil plnotucne mleko a jak se z kravy dostava, mne fakt svet nebavi 😀

 21. 1271

  ja vam tedy nerozumim , ja si vzal manzelku z lasky a ona mne taky.

  kdo co milujeme je nase soukroma vec 😀

 22. 1272
  Andy says:

  Tedy, ještě k článku- já té žalobě na Klause nějak nerozumím, ale předpokládám, že by měl být obžalován in memoriam i Havel a že by ho měl Rychetský slavnostně vysypat z uren na smetiště dějin.
  Nebo nééé?

 23. 1273
  ptakopysk says:

  Jirko ppa,
  jo, to jo. Já jenom tak připodotknul, že svět je mnohabarevnej. Ale Pepa (1271) by moh’ od hodiny dělat v diplomacii. Už jsem si toho všimnul několikrát. Nedoporučíme ho Švarcíkovi místo Fischera?
  Fischer velvyslancem? Jsem zásadně proti, říká Schwarzenberg. Karel Schwarzenberg odmítá, aby posty velvyslanců sloužily k odškodnění odcházejících politiků.

 24. 1274

  ptakopysku to dela KS po dohode s MZ.
  nemuze ted fiserem zacpat misto pro mladou zemanovou.

  no mne nikam nedoporucuj, znas mne ja nekde neco kvaknu, svet se toho chyti 🙁 radno nedomyslet. nechej mne pekne zit u rybnicku uzivat si toho co jsem sedrel z proletariatu a hromadit zasoby naboju az se rputi podari zrusit davky detem a maminkam.

 25. 1275
  NoName says:

  1271-já si to jinak ani představit neumím, pepo. Takže Vás chápu. 😉

 26. 1276

  andy a to se tedy jiz podarilo sehnat dost Fierlingeru ?

 27. 1277
  Andy says:

  1276- myslím že ano. To jsou ty důsledky socanů a bolševiků ve státních orgánech, vládách atd…vzpomínám na všechno to opovržlivé mávání rukou, že o nic nejde, aspoň se ODS poučí. Komu kdy včas došlo, že jestli se ODS poučí je jedno, důležité je, kdo nám bude vládnout? A že ten, kdo rozhoduje není vláda?

 28. 1278
  NoName says:

  http://zpravy.idnes.cz/cesky-rozhlas-zmenil-logo-09b-/domaci.aspx?c=A130227_092320_domaci_hv
  A pak že nejsou prachy. Takhle se utrácí (na jedné straně) a vydělává (na druhé) !

 29. 1279
  ptakopysk says:

  Andy,
  jakýpak vysypat na smetiště? Prohodit přes jemné síto a šup do přesýpacích hodin. Alespoň pozná, co je to pořádná manuální práce…

 30. 1280

  1277 jak je ten ustavni soud rozlozen a muze hodne ovlivnit ten socan rychetsky ?
  ted uz tam prece nejsou soudci od havla nebo ano?

 31. 1281

  1279 ptakopysku ja mam uz nekolik roku presypaci hodiny na skrini a asi nejdou – furt ukazuji stejne

 32. 1282
  Šumavák says:

  Pojďte nahoru.

 33. 1283
  Šumavák says:

  a písek máš nahoře nebo dole?

 34. 1284
  AeroKarel says:

  (1255)„Obecně vzato, dokonce i v druhé světové bojovali (i při pádu Francie) francouzské jednotky statečně“
  Já přečetl válečné literatury (beletrie i víceméně historie, vzpomínky etc.) a názory se dost liší, od jednoho extrému k druhému (vzpomínám Pattona a jeho hlášku, že lepší německou divizi před sebou, než francouzskou za sebou a to bojoval ve Francii i za první světové), takže asi jak kdo a jak kde. Ono i to velení k té armádě patří.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *