Zima se nevzdává

Globální oteplování pokračuje mílovými kroky.

Já už doufal, že to třeba letos půjde bez prohazování závějí… no nepůjde! Už od včera je ca -5°C, sněží a do toho větříček  tak asi 60 km/h s nárazy výrazně vyššími.Plachty pryč, seno zaváté, na hnůj závěj a jít se podívat dozadu, jaká je závěj u vrat co garážuji se mi vůbec nechce.
Už jsem to viděl skoro optimisticky a doufal, že mě ta záda přestanou bolet…
A doufám, že to elektrické vedení vydrží.

Já bych tu zimu zakázal !! 🙁

Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené a jeho autorem je Šumavák. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

587 komentářů u „Zima se nevzdává

 1. A ani není co dokupovat. Nějaký kulomet, nebo granátomet tam namontujou v každých armádních dílnách.

 2. skimici,
  tady šel až po hadráku. Taky je to jedinej film, kde Fuňéze mluví Krampol a ne Filipovskej

 3. Rputi,
  odhaduju, že to bude nejen pro britskou zbrojovku zajímavý test, jak dlouho ty transportéry přežijou bitevní vřavu a co proti nim postavěj opolčenci.

 4. Ahoj. Prosím, prosím potřebuju poradit. Moje lepší polovička projevila přání v létě zajet na Šumavu a procourat pozoruhodné přírodní oblasti – 4-5 dní. Jak známo, přání žen je potřeba plnit :-). Máte nějaký tip na ubytování – se psem (podmínka nutná)- ze kterého by bylo možno takové procourání provést ? Auto máme, kolo nepřichází v úvahu. Pěšky 15 -20, ba i více km není problém. Jakékoliv tipy uvítám :-). Chci ji překvapit a pečlivě to naplánovat.

 5. Ty britské trasportér jsou lehké, a už jednou dostaliznich Ukrajinci 10 podobných . Byly slavnostně předány armádě. Za týden už dva zkoušeli opolčenci.:-)

 6. Teda, to je prdel… Co dokáže takový zcela mírumilovný kozomrd…
  “Izraelci zastřelili muslimského sebevražedného útočníka. Samozřejmě – ručníkáři položili jeho mrtvolu na nosítka a jali se vehementně “protestovat proti Izraelskému násilí”.
  JENŽE : “ZAPOMNĚLI”, že má mrtvola na sobě pořád tu NEVYBUCHLOU BOMBU,
  kterou měli být původně zavražděni židovští civilisté!”
  https://www.facebook.com/video.php?v=785288571522590&set=vb.100001243638341&type=2&theater

 7. 570 co je tam blbe? Ze je uz 12 let neplatnej? Jedna fotka jakehosi pasu bez souvislosti me Halle moc nepresvedci.

 8. PeSi,
  nevímproč mě tak napadla Arnoldova věta: “A Leo Prďoch se ještě jednou uprdne.”
  Jestli tedy náhodou není v Izraeli znám film Poslední akční hrdina, přesněji řečeno scéna, kde “náhodou” při přestřelce umře Leo Prďoch a jeho mrtvola je natlakována ukradeným superultramaxi jedovatým plynem, aby při pohřbu explodoval a zabil všechny členy nepřátelské mafiánské rodiny.
  Třeba má někdo v izraelské armádě akční smysl pro humor.

 9. Skimici,
  je to sranda. Je to fotka herce, kterej boxoval coby ruskej boxer proti Tomu boxerovi, co ho hrál představitel Ranba.Rocky Balboa : Tedy západní herec

 10. Skimici, zkus přečíst jméno a příjmení z toho pasu v azbuce. Já snad ještě azbuku znám, ale tohle nepřečtu. Při vší snaze. Přepisu v latince to neodpovídá ani náhodou.

 11. 567 Rputi, to abys v létě měla na co vzpomínat. Cena ropy leze nahoru a v sezóně je benzín dražší.

 12. 574 Foundry. To je pravda. Taky layout je jinej ale co ja vim co bylo platne v 98. Ja jsem to otevrel se zvedavosti co Porosenko predlozil a netusil jsem ze se Hallovi chce poranu zertovat.

 13. 565 PeSi, otázka je, jestli je to autentické nebo složené z záběrů dvou na sobě nezávislých situací.

 14. Schumi, já o tom kdysi četla jako zprávu s Izraele, video k mání nebylo.
  Další možnost by byla, že měl kolegu, ten se zapomněl, šel protestovat a při té příležitosti vybouch!

 15. 520 Skimici nemají. A ježto nejde o starou zástavbu, stropy jsopu nízké, 265, tak to nejde.
  521 Matzurko, jsou. Ano, stačilo. Jsou s tím spojené nemalé transkační náklady, které jsme už jednou měli. V případě svj i daň z převodu nemovitosti. To se párkrát přestěhuješ a máš hovno. Dá rozum, že majitelé státu preferují formy bydlení umožňující větší dojení. Měníš-li vlastní, platíš daň z převodu, jsi-li v nájmu, platíš nájemné zvýšené obsahující i daň z příjmu pronajímatele (nájemní bydlení považuju za provizorium). Ekonomicky nejvýhodnější je družstevní bydlení, ale v současnosti má právní rizika, která majitelé státu vítají. Sleduju snahy brát lidi u huby, hrozí majetkové daně zatěžující hlavně nemovitosti, protože to je majetek zjevný a neukrytelný. Vyjma případu stěhování, bydlení ovčanů ve vlastním je pro majitele státu nevýhodné. Proto také nečiní nic proto aby ochránili jejich vlastnické právo založené zápisem v katastru alespoň na úrovni, kterou je chráněn bankovní účet. I vyvlastnění je snadné, stačí změna zápisu.

 16. Je to Fake, Pokud by ho zastřelili, byl by zakrvácenej, a pokud by ho převlíkali, všimli by si nálože.
  A v 1: 24 minuty jsou vidět nosítka s mrtvolou na zemi, a vypadá neporušená. Mít na sobě nálož, nezůstal by z mrtvoly ani mastný flek.

 17. 552 ptakopysku, rabi Jákob je jeden z našich oblíbených. V korektním dnešku by to už neprošlo. Krampolův dabing se mi zprvu moc nelíbil, pak jsem si zvyknul. Krampol podal výborný výkon.

  Včera shlédli “Banáni” Woody Allena. Stále aktuální. Úžasně jsem se bavil.

 18. Hale, oni jen mrtvého zabalí do lajntuchu, takže ta krev nemusela být vidět, ale moc by z něj stejně nezbylo. Já to tipuju na nějakého kolegu.

 19. Schumi 580, nepochybuju.
  Biden prý dostal v Bruselu hysterák a řval, že se mu ta Evropa hnusí, nebo tak něco. Holt mu Andělína šlápla do báboviček! 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *